28/01/2013 16:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Λάτρης των "Καλάσνικοφ" ο Διαμαντόπουλος



Δε μπορεί. Ο άνθρωπος το κάνει επίτηδες, δεν εξηγείται αλλιώς. Ο Βαγγέλης Διαμαντόπουλος φαίνεται ότι έχει βάλει επικοινωνιολόγους και του λένε ότι όσο περισσότερο προκαλεί τόσο περισσότερο γνωστός θα γίνει και θα εξασφαλίσει έτσι κι άλλες θητείες στη Βουλή. Και γιατί όχι, και μια κυβερνητική θέση αν ο ΣΥΡΙΖΑ γίνει κυβέρνηση.

Το βίντεο που θα δείτε προέρχεται από τοπική εκπομπή στην Καστοριά όπου ο γνωστός και ως αναρχοαυτόνομος Διαμαντόπουλος φορά ένα μπλουζάκι το οποίο έχει τυπωμένο πάνω του ένα… Καλάσνικοφ ΑΚ-47. Διαφημίζει το βασικό όπλο των τρομοκρατών κι όχι μόνο.

Εννοείται ότι δεν είναι παράνομο κάτι τέτοιο. Οποίος θέλει τυπώνει ό,τι θέλει στα μπλουζάκια που φορά. Ωστόσο, είναι εμφανές ότι δεν είναι τυχαία η επιλογή του. Ο άνθρωπος έχει θέμα με τη δημοσιότητα. Δείτε το βίντεο.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Christos avatar
    Christos 28/01/2013 17:12:49

    Μάλιστα. "Δημοσιότητα" λόγω εμφάνισης σε μια εκπομπή του τοπικού καναλιού Δικτύου1 στην Καστοριά.
    Αχα. Γιατί όχι;

  2. Καλά κρασιά avatar
    Καλά κρασιά 28/01/2013 18:05:02

    Αϊντε με το καλό και μπλούζα με " χορτό"πιτα .

  3. Vrennus avatar
    Vrennus 28/01/2013 18:12:50

    Η φανέλα του Αντρέι Κιριλένκο (aka AK-47) είναι. Δίκιο είχε ο άνθρωπος όταν είπε ότι και καλημέρα να πει, θα του την πέσουν.

    • MAYRO XABIARI avatar
      MAYRO XABIARI @ Vrennus 28/01/2013 19:32:33

      Ναι, είναι σίγουρο ότι είναι φανατικός οπαδός του Κιριλένκο, καθότι πήγαιναν μαζί σχολείο, λίγο πριν ο ΑΚ οδηγήσει την εθνική Ελλάδας στο Πανευρωπαϊκό, γι αυτό το φοράει...

    • Konstand avatar
      Konstand @ Vrennus 29/01/2013 03:01:06

      Ποιον Αντρέι Κιριλένκο; το δεξι χερι του συντρόφου Μπρεζνιεφ; :)

  4. Α. Πέτρόπουλος avatar
    Α. Πέτρόπουλος 28/01/2013 18:31:13

    H φωτογραφία είναι πριν τις εκλογές (υποψήφιος γράφει από κάτω). Βουλευτής μπορεί να έγινε , αλλά παρέμεινε νούμερο. Απλά εισπράττει 8,000 ευρώ/μήνα από το καπιταλιστικό σύστημα μέχρι να το γονατίσει.

  5. Γιώργος1 avatar
    Γιώργος1 28/01/2013 18:31:19

    Τα ίδια θα 'λεγες αν ήταν Χρυσαυγίτης, έτσι;

  6. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 28/01/2013 20:28:23

    Έχω κι εγώ ένα τέτοιο μπλουζάκι από παλιά.
    Πιο μικρός, το φόραγα επίτηδες όταν ήταν να συναντήσω τα "συντηρητικά" μέλη της οικογένειας κι έκανα πολύ κέφι με τις αντιδράσεις τους!

    • Zizanio avatar
      Zizanio @ εναςάσχετος 28/01/2013 20:56:23

      Kαλοοό !!!!!! +1.000.0000 για την αίσθηση του χιούμορ !

  7. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 29/01/2013 00:08:04

    Πάντως το τρακ του,ως πρωτοεμφανιζόμενος,είναι φανερό.Καμία σχεση με τον σημερινό ''χείμαρο'' της βουλής

  8. Πετρος avatar
    Πετρος 29/01/2013 11:51:09

    Σιγουρα πολλοι εδω μεσα θα αναρωτιουνται και τι βρακι φοραει. Σιγουρα ο Κεδικογλου θα βαλει ολα τα μεσα για να το μαθει.

  9. The Hobbit avatar
    The Hobbit 29/01/2013 17:38:57

    "Ο Βαγγέλης Διαμαντόπουλος φαίνεται ότι έχει βάλει επικοινωνιολόγους"
    Μην κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια.