17/03/2011 12:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΛΑγΟΣ - πρωταθλητής της κολοτούμπας



Καρατζαφέρης: Ο Πρωταθλητής της κολοτούμπας-Ενώ στις αρχές Φεβρουαρίου, με αφορμή το σήριαλ του ΣΚΑΙ, 1821, και θέλοντας να κάνει το Ελληναρά, έλεγε ότι ο πόλεμος εναντίον του Αλαφούζου ξεκίνησε και άφηνε υπονοούμενα για το πως έγιναν ελληνικά τα καράβια με το πετρέλαιο από τη Ρουμανία... χθες έκανε τον δικηγόρο του Αλαφούζου και κατηγορούσε τον Φ.Κρανιδιώτη επειδή είπε την Καθημερινή φυλλάδα και το ΣΚΑΪ παπαγαλάκια.

http://dexios-gr.blogspot.com/

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ηλίας avatar
    Ηλίας 17/03/2011 12:46:12

    Λέει φυλλάδα την καθημερινή...Λέει παπαγαλακι το σκαι...!!!!
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!
    ΕΛΙΩΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!

    • jkr avatar
      jkr @ Ηλίας 17/03/2011 13:00:59

      Ζημιά τους έκανε...ειναι και ευφυέστατος ...πάνω στην αγχώδη προσπάθεια να ανταποδώσει τα παπαχέλ(ε)ια περί ...σοβαρότητος.
      Είμαι σίγουρος ότι τον πήραν τηλέφωνο μετά.
      Χατζηδάκις-Καρατζαφέρης στο ίδιο πακέτο.
      Ο όμιλος ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ζει περιόδους Κοσκωτά σε πολιτικό και αθλητικό επίπεδο.

      • Eva avatar
        Eva @ jkr 18/03/2011 00:36:31

        + 100000000000000!!!!!!!!

  2. Γιώργος Π avatar
    Γιώργος Π 17/03/2011 12:49:27

    Προκαλεί άφθονο γέλιο ο πατριδέμπορας και μπόζο των ΜΜΕ.
    Στις επόμενες εκλογές θα πάρει το μάθημά του ο γελοίος που κατάντησε Φιλιππινέζα του Γιωργάκη

  3. koronakis avatar
    koronakis 17/03/2011 12:54:12

    Παει φουλ για διψηφιο ποσοστο οτι και να λετε εσεις....Οσο λυσσατε μαζι του τοσο μεγαλυτερα ποσοστα θα αρπαζει..κουλαρετε λιγο...ΗΡΘΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ!!

    • alfisti avatar
      alfisti @ koronakis 17/03/2011 13:26:29

      Θα σου πώ εγώ τι θα πάρει!! Ότι ακριβώς πήρε και ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές, ενώ στις δημοσκοπήσεις της Καθημερινής του έδιναν ποσοστό 18%!!

    • Misha avatar
      Misha @ koronakis 17/03/2011 13:39:29

      koronakis

      Ξέρεις πολλούς που ψηφισαν Καρατζαφύρερ και προτίθενται να τον ξαναψηφίσουν;
      Ο κύριος πυρήνας του τηλεκόμματος ήταν ανθρωποι που ανήκουν στην «πατριωτική δεξιά» και αυτοί τον βρίζουν πατώκορφα πλέον.
      Οι νεοφιλελεύθεροι θα πάνε Ντόρα, όποτε τι του μένει;
      «Μηδέν εις το πηλίκιο»

  4. Wolf avatar
    Wolf 17/03/2011 12:55:28

    Λα(γ)ός... είναι το νέο του brand name.
    ...μέ σήμα βεβαίως-βεβαίως ...το λα(γ)ό!!!

    • Wolf avatar
      Wolf @ Wolf 17/03/2011 12:58:11

      Μήπως να του επημεληθούμε και το brand building ???

    • Misha avatar
      Misha @ Wolf 17/03/2011 13:51:38

      Το κουνελάκι του playboy του ταιριάζει γάντι.
      Πάει και με την αρχική επαγγελματικήτου ενασχόληση , και με τις επιδόσεις της μπουμπούκας και τις εκπομπές του (Αχ-βαχ) αντιπροέδρου της Βουλής.

  5. Aris. A avatar
    Aris. A 17/03/2011 13:01:51

    Και αφού έστειλε στο Φάληρο το μήνυμα της απειλής μέσα από το κανάλι του τσίμπησε την δημοσκόπηση του 9% για σωπάσει.

    Τυχαία η χρονική σειρά των γεγονότων;;;;

  6. ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ avatar
    ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ 17/03/2011 13:07:41

    Λαγός!!!!! ΕΓΡΑΨΕ!!!!!!!!!!!!!!

  7. skeptomenos avatar
    skeptomenos 17/03/2011 13:28:44

    Οι «περίεργες μεταστροφές» των θέσεων και απόψεων του
    ίσως να μην είναι απλά κολοτούμπες.
    Πιθανόν να τον βολεύει ο χαρακτηρισμός αυτός.

  8. man8os avatar
    man8os 17/03/2011 13:33:53

    Απο σημερα σε αρθρα σχετικα, μπορειτε να βαζετε στη φωτογραφια εναν λαγο?

  9. Γιώργος Π avatar
    Γιώργος Π 17/03/2011 13:34:38

    koronaki
    Κοιμήσου και ονειρέψου
    Μόνο από εμένα χάνει 6 ψήφους.Και πόσους ξέρω Περιστέρι και Β Αθήνα που το σκυλομετάνιωσαν που τον ψήφισαν τον κολοτούμπα.
    Κατάντησε γλύφτης του Γιωργάκη και υπερασπιστής του Πάγκαλου.
    ΕΛΕΟΣ
    Οσο για τον πατριωτικό χώρο που είχε μαζέψει.Εκεί να δεις κηδεία που θα πάθει.Πολύ βρισίδι του ρίχνουν.

    Υγ.Θα μας πεις τι έγιναν οι υπογραφές που μάζευε για το λαθρονομοσχέδιο;Μήπως τις έδωσε κάπου που δεν έπρεπε;

  10. sawas avatar
    sawas 17/03/2011 13:39:28

    salto Karatzef!!!!!

  11. koronakis avatar
    koronakis 17/03/2011 13:55:40

    Πότε φευγει ο Χατζηγακης παιδια???Οχι σημερα αλλα αυριο που θα τελειωσει η απεργια στα ΜΜΕ..Εχει παρτυ αύριο!!!Ποσοι να εχουν απομεινει ακομη στη ΝΔ???

    • Tassos avatar
      Tassos @ koronakis 17/03/2011 14:27:33

      Φεύγει η πλέμπα, κύριος. Και δεν είναι μόνο ότι τους ξεφορτώνεται η ΝΔ, τους φορτώνονται και τα αποκόμματα.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ @ koronakis 17/03/2011 16:39:53

      Πάρτε τον στο ΛΑΟΣ να κάνει baby sitting στον μπουμπούκο και την ψωνάρα τη γυναίκα του με τις ποιοτικές εκπομπές της (έχεις κάνει ποτέ σεξ με κάποια που δεν ήσουν σίγουρος πως ήταν γυναίκα?).

    • zagor avatar
      zagor @ koronakis 17/03/2011 17:27:24

      ΄Ετσι και φύγει ο Χατζηγάκης καταστράφηκε η Ελλάδα με τέτοιον μέγα πολιτικό που διόριζε από τα παράθυρα στην ΑΓΡΟΓΗ προεκλογικά και ξεφτέλισε την ΝΔ και έμειναν και τα παιδιά στον δρόμο. Ρε άντε στα τσακίδια μια ώρα αρχίτερα γιατί ήρθε η ώρα να πάρουμε εμείς τα παλούκια για όλους αυτούς που μας έφεραν εδώ και έχουν και το θράσος να προκαλούν από πάνω! 'Οσο για τον καρακολωτούμπα έχει ξεπεράσει πλέον την γελοιότητα και το αποτελέσματα θα τα δεις πολύ σύντομα φίλε koronaki και τότε θα γελάσουμε πραγματικά.

  12. zackii avatar
    zackii 17/03/2011 14:19:48

    Η ΝΔ έχει πολλούς ακόμα που πρέπει να φύγουν. Φωνάζουν γιατί δεν χόρτασαν όσο έπρεπε!!!

  13. zame avatar
    zame 17/03/2011 14:31:05

    και το καρα-βαθυ-κρατος εχει παρα πολλους που πρεπει να φυγουν...
    προχτες μαθαμε πως οι μισοι ακομα απο τους πεθαμενους ..εξακολουθουν να παιρνουν συνταξη..!

  14. Aggelos avatar
    Aggelos 17/03/2011 14:41:24

    καθε φορα που μιλαει,,μου θυμιζει το την ταινια..
    "ήταν πολλα τα λεφτα Άρη"

  15. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 17/03/2011 14:50:25

    Δωστε του ενα υπουργείο να το βουλωσει επιτελους...

  16. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 17/03/2011 15:01:17

    Εμένα προσωπικά τα μόνα πρόσωπα, που με πείθουν σήμερα να υποστηρίζω τη Ν.Δ είναι οι Λαζαρίδης, Κρανιδιώτης.
    Επειδή δεν έχω καμιά διάθεση να απογοητευτώ ξανά τους χρησιμοποιώ ως οδοδείκτες.

    • Misha avatar
      Misha @ ΣΟΝ ΠΕΝ 17/03/2011 15:55:27

      Μάλλον η παρουσία τους είναι από τους ελάχιστους λόγους που μπορεί να βρεί σήμερα κανείς απλώς για να ακούει τη ΝΔ, χωρις να σπάει την τηλεόραση, το ραδιόφωνο ή τον υπολογιστή του και χωρίς να εκτρέπεται σε μπινελίκια...

    • Mακεδονας Θεσσαλονικιος avatar
      Mακεδονας Θεσσαλονικιος @ ΣΟΝ ΠΕΝ 18/03/2011 02:25:55

      Χρησιμοι ειναι οι οδοδεικτες,
      Αλλα ακομα χρησιμοτεροι οι οδοστρωτηρες!
      Με τα πατητηρια δε γινεται δουλεια σωστη.

  17. evan avatar
    evan 17/03/2011 15:31:38

    Eχθές έδειξε για μια ακόμη φορά ότι ό τύπος αυτός δεν διαθέτει ίχνος σοβαρότητας όπου σε μια σοβαρή συζήτηση για πολύ σοβαρά θέματα αυτός ασχολήθηκε με το τι γράφει ο όποιος γράφει εναντίον της φυλλάδας τη ς καθημερινής, που και πως κολάει αυτό στην χθεσινή συζήτηση; Μα ο τύπος δεν έχει ίχνος σοβαρότητας και δεν έχει ούτε λόγο για σοβαρά θέματα.

    Αμ το άλλο, που πρότεινε να πάνε όλοι μπούγιο μαζι στην σύνοδο κορυφής να υποστηρίξουν το πρωθυπουργό!!! Δεν το λέτε να γράφει κανα κωμικό σενάριο για το κανάλι που σκάει; ίσως εκεί τα καταφέρει καλύτερα, ο παλιό....ς που θέλει μα κυβερνήσει και τη χώρα.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ @ evan 17/03/2011 16:42:37

      Δεν είναι μόνο η έλλειψη σοβαρότητας. Είναι κυρίως η αμορφωσιά. Που όχι μόνο δεν την κρύβει αλλά την αναδεικνύει κι όλας. Είναι σημείο των καιρών. Απόδειξη της κατάπτωσης της σημερινής Ελλάδας. Κάποτε στη Βουλή έμπαιναν λόγιοι όπως ο Παν. Κανελλόπουλος, ο Τσάτσος, ο Παπανούτσος. Σήμερα οι Καρατζαφέρηδες. Πρέπει να κλαίμε για το σημερινό κατάντημα της χώρας μας.

      • Eva avatar
        Eva @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 18/03/2011 00:50:59

        ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ!!!!!!! ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΝΤΙΣΑΜΕ ΕΤΣΙ.....ΗΡΘΑΝ ΤΑ "ΚΑΤΩ"...."ΠΑΝΩ"........!!!!!!

  18. Κατερίνα Κ. avatar
    Κατερίνα Κ. 17/03/2011 16:11:30

    Όταν η εφημερίδα " Καθημερινή " με την αλλαγή της πολιτικής εξουσίας αλλάζει πολιτικό προσανατολισμό, για τα συμφέροντά της τί άλλο είναι.Κατ΄αρχήν με την τακτική της αυτή, έχει οδηγήσει μεγάλο μέρος των αναγνωστών της, για ενημέρωση σε άλλα φύλλα. Ας προσέξει το συγκρότημα γιατί οι αναγνώστες και οι ακροατές, έχουν και αλλού πρόσβαση στην πληροφόρηση.

  19. omen avatar
    omen 17/03/2011 16:15:32

    Λίγοι πιάσαν το μήνυμα του Καρατζαφέρη...

    Ο Καρατζαφέρης παίζει μια τακτική..: "Εκεί στην ΝΔ ή είστε με το ΛΑΟΣ και τις θέσεις του ή δεν είστε τίποτα..."

    Βγαίνει ο Φαήλος και λέει τα ίδια που είπε αυτός στην εκπομπή του πριν από κανα μήνα...

    Αλλά από την άλλη ο Σαμαράς προσποιείται ότι έχει άλλες θέσεις από το ΛΑΟΣ... Ποιον πείθει? Ελάχιστους.
    Πως γίνεται να είσαι με τον Φαήλο και να μην είσαι με τον Καρατζαφέρη φίλε μου????

    Τελικά ο Καρατζαφέρης θα αναγκάσει την ΝΔ να πάρει θέση σε όλα τα θέματα..
    Πόσο ακόμα θα το παίζει ριζοσπαστική αριστερά ο Σαμαράς? δεν θα τραβήξει πολύ..

    Ανυπομονώ να δω ενωμένη την πατριωτική παράταξη σε αυτόν τον τόπο.

  20. anonymos avatar
    anonymos 17/03/2011 16:51:47

    Ο Καρατζαφέρης είναι ενας χονδρός Γιωργάκης το μόνο που τον νοιαζει είναι το πολιτικό του μέλλον ο ένας θέλει να γίνει υπουργός ο άλλος ΓΓ του ΟΗΕ. Μπροστά στον στόχο τους δεν ενδιαφέρονται για τίποτα από δημόσιες κωλοτούμπες μέχρι πλήρη υιοθέτηση ξένων απόψεων αρκει να γίνει αυτό που θέλουν. Εμείς ως ΝΔ πρέπει να αποκλήσουμε εντελώς ακόμα και σαν είδηση αυτό το απίθανο κοματίδιο το ΛΑΟΣ. Ολοκληρωτικό εμπάρκο.

  21. antikatathliptikos avatar
    antikatathliptikos 17/03/2011 17:10:56

    Η απόλυτη πολιτική ξεφτίλα. Όλοι οι αποτυχημένοι , που εμφανίζονται ως αρχηγοί κομμάτων, προσπαθούν να εμφανίσουν εαυτούς ως νέες πολιτικές δυνάμεις. Φτού και πάλι φτού.

  22. ΣΕΡΙΦΗΣ avatar
    ΣΕΡΙΦΗΣ 17/03/2011 17:31:56

    ΤΟΝ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΦΤΙΛΙΣΕΙ ΕΝΝΟΙΕΣ ΙΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΝΟ ΠΑΤΡΙΩΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΧΩΡΟ ΚΛΑΥΣΙΓΕΛΟ ΤΩΝ ΑΠΟΔΟΜΗΤΩΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΣΗΚΩΣΕΙ ΚΕΦΑΛΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΠΑΤΡΙΔΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΑΠΛΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ

    • Κωστας avatar
      Κωστας @ ΣΕΡΙΦΗΣ 18/03/2011 00:08:41

      πολύ σωστός !!! Χρόνια στον χώρο εχω ζήσει πλείστες οσες απογοητεύσεις από απατεώνες, γραφικούς, ή χουντονοσταλγούς που το παίζουν πατριώτες. Και αντε, εγώ είμαι μαζοχιστης και παραμένω, πολλά αξιολόγα άτομα απογοητεύονται και φεύγουν.

  23. zagor avatar
    zagor 17/03/2011 18:18:41

    Σωστός, Σωστότατος, Ολόσωστος !!!

    • antikatathliptikos avatar
      antikatathliptikos @ zagor 17/03/2011 19:13:39

      Μπερθεύτηκα .Το υπερθετικό του σωστός είναι αλλιώς.
      Πλάκα με κάνεις?

  24. zame avatar
    zame 17/03/2011 18:32:17

    πω-πω ταραχη που σας προκαλει ο Καρατζαφερης...!!! Δηλαδη ΟΛΑ τα ΑΛΛΑ ειναι τοσο ΚΑΛΑ τακτοποιημενα.. !που αμαν να "ψοφιση η κατσίκα του γείτονα"..

    • ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
      ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ @ zame 17/03/2011 18:59:00

      Δηλαδή, εκτός από λαγός και κατσίκα;

  25. Γιώργος Π avatar
    Γιώργος Π 17/03/2011 20:37:10

    Η Ντόρα και η οικογένεια σε μια απέλπιδα προσπάθεια να ξεπεράσει το 1,5% το ποσοστό της ξαμόλυσε τα παπαγαλάκια της όπως ο koronakis να βγάλουν το κόμπλεξ και το μένος τους για το φτύσιμο που τρώνε και που θα φάνε από την κοινωνία.
    Συνεχίστε ρε ντροπές της Κρήτης να μας διασκεδάζετε.
    Καταντήσατε γελοία ανδρείκελα του Γιωργάκη και της κατοχικής κυβέρνησης,
    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΦΕΡΗ ΤΟΝ ΠΑΤΡΙΔΕΜΠΟΡΑ

    • zagor avatar
      zagor @ Γιώργος Π 17/03/2011 23:57:14

      Γιώργο φοβερή ατάκα μπράβο.ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΦΕΡΗΣ Ο ΠΑΤΡΙΔΕΜΠΟΡΑΣ!!! Σε λίγο θα ζητήσει και εξηγήσεις απο τον ΣΑΜΑΡΑ όπως έκανε με τον Φαήλο για το καινούριο του παρατσούκλι που του κώλυσες!

  26. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΑΘΗΝΑΣ avatar
    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΑΘΗΝΑΣ 17/03/2011 20:41:34

    Το ΝΤΟΡΟΚΟΜΜΑ μπορεί να μας πει κάτι;
    Το 40% της ΝΔ που δήθεν ελέγχατε είναι οι κουμπάροι Μαρκογιαννάκης και Αυγενάκης;
    Ε ρε γέλια .Πάρτε τον κολοτούμπα μπας και μπείτε παρέα στην βουλή γιατί αν πάτε χωρισμένοι θα την πληρώσει η Μανωλίδου και ο μπουμπούκος...

  27. grigoris avatar
    grigoris 17/03/2011 20:57:05

    Η Καθημερινή από τότε που έφυγε η Βλάχου, πήρε τον κατήφορο!

  28. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 17/03/2011 21:06:46

    Λα(γ)ός τέλος!!! Τον έκανε ο Σαμαράς στιφάδο..........

  29. λαικη δεξια avatar
    λαικη δεξια 17/03/2011 22:25:04

    ο λαγος της φωτο,θα παρει αυτο που του αξιζει.το απολυτο τιποτα οπως ειναι αυτος.ποσοστα του 2009,θα ειναι για το αρχειο του.χαμηλοτερα απο ποτε,στις επομενες εκλογες.
    ομοιως και οι στυλ χατζηγακη,σταικουρα κλπ που πιστευουν οτι οι ψηφοφοροι ειναι προβατακια,που οτι πουνε,θα τους ακολουθουνε.σιγα βρε γιγαντες της πολιτικης.μονο την δικη τους ψηφο πρεπει να βρουνε μεσα στην καλπη.

  30. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΑΘΗΝΑΣ avatar
    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΑΘΗΝΑΣ 17/03/2011 22:35:59

    Bλέπω τον λαγό να κατεβάζει κοινό ψηφοδέλτιο με ΠΑΣΟΚ και Ντόρα.
    Οι φελοί του συστήματος να επιπλεύσουν πάση θυσία.
    Μην πέσει έξω το ,μνημόνιο και δεν μας ληστέψουν αρκετοί οι ξένοι τοκογλύφοι

    Υγ,Ο πατριδέμπορας τι τις έκανε τις υπογραφές που μάζευε για το λαθρονομοσχέδιο;Θα μας πει επιτέλους;Α και να μας πει που βρίσκει τα λεφτά για το κόμμα αφού δεν παίρνει δάνεια...

  31. Κώστας avatar
    Κώστας 17/03/2011 23:18:13

    Τον Κώστα Καραμανλή μπορεί κανείς για πολλά να τον κατηγορήσει.
    Στο συγκεκριμένο θέμα όμως είχε δίκιο. Το ΛΑΟΣ δεν είναι κόμμα με ιδεολογία, δεν είναι λαική δεξιά, δεν είναι ακροδεξιά, δεν είναι τίποτα. Ενα μόρφωμα, που επμπορεύεται και πουλάει ότι θεωρεί ο λούμπεν αρχηγός του πως μπορεί να του δώσει ψήφους είναι.
    Προς τιμήν του ΚΚ ουδέποτε καταδέχθηκε να συνομιλήσει με τον συμπλεγματικό για υπουργοποίηση τηλεπρόεδρο, ουδέποτε τον έλαβε σοβαρά, ουδέποτε του αναγνώρισε θεσμικό ρόλο. Και καλά έκανε.
    Μόνο ο ΓΑΠ, ο Βενιζέλος και ο Πάγκαλος αναγνώρισαν τον κωμικά αμόρφωτο τηλεπρόεδρο ως παίκτη του πολιτικού παιχνιδιού, του έδωσαν εύσημα, συνομίλησαν μαζί του, τού εδωσαν αξία.
    Ευτυχώς και ο Αντώνης Σαμαράς κινείται στην ίδια γραμμή. Μόνο περιφρόνηση και ειρωνεία αξίζουν σε αυτόν τον δημοκόπο. Αλλά και σκληρές απαντήσεις και άναδειξη των διαρκών αλλαγών του, αλλαγών που υπαγορεύονται από την ανίατο ψηφοθηρία του και το πάθος του για τηλεπαράθυρα. Οι αφελείς ψηφοφόροι που του απέμειναν πρέπει να διαφωτισθούν και να μην χαλαλίζουν το υπέρτατο όπλο της δημοκρατίας, την ψήφο, σε έναν αμόρφωτο λαοπλάνο της κακιάς ώρας.
    Συνεχές ξεμπρόστιασμα χρειάζεται ο τηλεπρόεδρος, υπενθύμιση των πάμπολων δηλώσεων του περί ΔΝΤ, περί "20 Πάγκαλων που χρειάζεται η κυβέρνηση", περί του πόσο "ευήκοα ώτα έχει ο Γιώργος Παπανδρέου".
    Ένα φύσημα θέλει το ΛΑΟΣ και θα σβήσει μέσα στην γονιδιακή του ανίατη ασθένεια: την αναξιοπιστία και φαιδρότητα του αρχηγού του.

  32. zagor avatar
    zagor 17/03/2011 23:48:37

    Καθόλου φίλε μου απλά το έγραψα έτσι για να δώσω έμφαση στο σχόλιό σου με το οποίο συμφωνώ απόλυτα.

  33. koronakis avatar
    koronakis 18/03/2011 10:58:57

    Στο ΛΑ.Ο.Σ. προσχώρησε ο πρώην βουλευτής της ΝΔ στο Νομό Ευβοίας και υφυπουργός Τουρισμού, Αναστάσιος Λιάσκος, όπως αναφέρει σε ανακοίνωσή του ο ΛΑΟΣ.

  34. ΠοιμαΓιαΤα"παιδια" avatar
    ΠοιμαΓιαΤα"παιδια" 18/03/2011 11:25:54

    εχω στο σπιτι μου μπροστα
    μια λεμονια
    τιγκα στα λεμονακια,
    μα ´χει τις ριζες στα σκατα
    και κει θα μεινουν, ζηλευτα,
    τροφη σα πεσουνε χαμα,
    μονο για ποντικακια !

  35. Κώστας avatar
    Κώστας 18/03/2011 11:53:30

    Βασικά η ιδεολογία σας είναι ταυτόσημη με του Καρατζαφέρη. Αυτός δημιούργησε κόμμα που στεγάζει ένα από τα άκρα. Νομίζω αν θέλετε να είστε συνεπείς ιδεολογικά και ιστορικά, θα έπρεπε εσείς να προσχωρήσετε στο ΛΑΟΣ και να μη ζητάτε από το Καρατζαφέρη να έρθει σε εσάς. Στην τελική τα ποσοστά του Κατατζαφέρη είναι αυτά που σας αξίζουν. Η ΝΔ πριν από εσάς δεν ήταν στα άκρα που εσείς θέλετε να την φτάσετε εκεί. Και γι' αυτό και ο Σαμαράς, παρότι πιο πατριώτης, επισήμως κρατά κάποιες "αποστάσεις" από εσάς για να μη χάσει ψήφους του μεσαίου χώρου. Οι Έλληνες πολίτες είναι πρόβατα από πολιτικής άποψης και το εκμεταλλεύεστε. Σκεφτείτε το εξής: Η Ντόρα τόσα χρόνια είχε μια προβολή και επιβίωνε στη ΝΔ. Τώρα εξαφανίστηκε στα ποσοστά που έκανε άλλο κόμμα. Ο Καρατζαφέρης παίρνει τα ποσοστά που του αξίζουν όπως αντιλαμβάνονται οι Έλληνες την πατριωτική δεξιά. Εσείς τι ακριβώς κάνετε σε ένα κόμμα κεντροδεξιό. Οι Έλληνες πολίτες (με αδύναμη κριτική σκέψη) δίνουν μια δύναμη στα δύο παραδοσιακά μεγάλα κόμματα λόγω έλλειψης κριτικής σκέψης. Συνεπώς, οποιαδήποτε κι αν είναι η τροχιά του εκάστοτε κόμματος, η δυναμική του είναι δεδομένη λόγω του ονόματός του. Εσείς που επιχειρείτε να το εκμεταλλευτείτε το όνομα και την αναγνωρισιμότητα του ονόματος της ΝΔ, δεν είναι πλήρως αντιδημοκρατικό και ύπουλο να ζητάτε από τον Καρ. να έρθει σε εσάς από το να πάτε εσείς σε αυτόν; Επειδή σας πιστόλιασε έγινε λαγός; Οι υπάρχοντες δημοκρατικοί θεσμοί, σας δίνουν ένα προβάδισμα απολύτως επικίνδυνο κατά τη γνώμη μου και μη αντιπροσωπευτικό των νεοδημοκρατών.

    • Κώστας avatar
      Κώστας @ Κώστας 18/03/2011 11:58:05

      Διευκρινίζω ότι είμαι άλλος Κώστας από τον Κώστα του σχολίου "17/03/2011 στις 11:18 pm"

  36. Sofisth moy esy! avatar
    Sofisth moy esy! 18/03/2011 13:41:16

    κυρ Κωστα μου, πραγματι η λογικη επεξεργασια που προτεινεις για την στροφη μας και την ενσωματωση μας στο φυσικο μας χωρο την λαικη δεξια, ειναι ορθη και ως τετοια , οταν δηλαδη ειδαμε την φερομενη ως τετοια στρουγκα της ΝΔ, της αληστου εποχης φρονηματικης ιδεοκλαστικης επικρατειας Λουληδων και αλλων εμεις που
    Δεν γουσταραμε το ξεπουλημα της Κυπρου και το σχεδιο Ανναν, που
    Δεν γουσταραμε τη Ρεπουσια γουρουνια,
    που Δεν γουσταραμε την αφελληνιση του σχολειου και την επ ιβολη Βερεμη στο παιδαγωγικο ινστιτουτο, που
    δεν γουσταραμε την παραδοση της θρακης στη Δραγωνοφραγκιαδακαινα και την παρεα της, που
    τη θεωρια της απολιτικης ανθελληνικης θεωριας του μεσαιου χωρου, ου μην και του δακτυλου μη σου πω, δωσαμε την ευκαιρια στον αρχηγο σου να μπει στη βουλη το 2007.
    Ομως αγαπητε μου ο κυρ Προεδρος νομισε οτι ειμαστε στρουθια σε ξωβεργα!
    δεν καταλαβε η λαθος πιστεψε οτι θα τον ακολουθουσαμε στις πιρουετες τους καθ στα στροβιλισματα του. δεν χωνεψε οτι θελαμε την επιλογη μας σταθερη, με ηθος και τετοια, που τις ταμπελες και τα στερεοτυπα που φορτωσαν πρακτικες κυριολεκτικα πλυσης εγκεφαλου, να τις αναιρει με τον λογο και την πραξη!
    αντ αυτου

    • Κώστας avatar
      Κώστας @ Sofisth moy esy! 18/03/2011 23:18:56

      Για ποιον αρχηγό μου μιλάς. Δε χρειάζομαι αρχηγούς. Αλλά νόμίζω ο εν λόγω έχει κάποια κοινά με το δικό σας αρχηγό αναφορικά με τις υποχωρήσεις και επαναπατρισμούς στον πολιτικό σας χώρο. Απλώς ο υποτειθέμενος "δικός" μου αρχηγος (μη χειρότερα), βρίσκεται πίσω εξελικτικά. Τουλάχιστον αυτός ήταν συνεπέστερος ιδεολογικά αποχωρώντας. Εσείς δεν είστε όμως συνεπείς σε αυτό ως επανεισερχόμενοι σε μια παράταξη που η ίδια η ιδεολογία σας απομάκρυνε εξαρχής. Και είναι αλήθεια ότι χρησιμοποιείτε ένα δυστυχώς "βαρύ" όνομα παράταξης για να σας κάνει να πιστεύετε ότι έχουν κάποια πιθανότητα τα ματαιόδοξα σχέδια των αρχηγών σας και τον υποστηρικτών τους (Τα αρνητικά της δημοκρατίας όπως λειτουργεί). Κάνετε επίσης τη Ντόρα να μοιάζει συμπαθής στον κόσμο παρότι ο δικός σας είχε μαγαλύτερες προσδοκίες. Συμβάλλετε τα μέγιστα στην πολυδιάσπαση του συντηρητισμού και ευχαριστούμε γι' αυτό. Αν ανάγεις όλα τα αρνητικά που παρατηρείς ότι είναι μέρος ενός οργανωμένου σχεδίου, ακόμα κι αν είναι έτσι, που είναι δε διαφωνώ, αυτό δεν αναιρεί την ορθότητα των αποτελεσμάτων. Το αν συμφωνείς ή όχι με τα αποτελέσματα τώρα, αυτό είναι θέμα συνείδησης. Είναι όμως και θέμα εξέλιξης.

  37. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΑΘΗΝΑΣ avatar
    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΑΘΗΝΑΣ 18/03/2011 22:42:40

    koronaki
    ΑΝΤΕ ΒΡΕΣ ΓΩΝΙΑ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΛΟΤΟΥΜΠΑ.
    ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΦΤΥΣΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ.
    ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΑΠΕΙΡΑ ΜΠΑΝΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΤΟΥΣ.
    Ε ΡΕ ΓΕΛΙΑ.
    ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ Ο ΠΑΤΡΙΔΕΜΠΟΡΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΑΠ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟ!!!

  38. http://chomatery.blogspot.com avatar
    http://chomatery.blogspot.com 19/03/2011 10:42:30

    δύο απαντήσεις για το βαρόμετρο της Public issue:
    http://drasi.skai.gr/?p=9788
    http://drasi.skai.gr/?p=9784