#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/03/2010 19:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΛΑΟΣ: Καλωσορίζουμε τον κ. Παπανδρέου στο … πατριωτικό κίνημα



Η άνευ όρων στήριξη της κυβέρνησης λέγεται τώρα «πατριωτικός παρεμβατισμός»

Παρά τις τραγικές περιστάσεις που διέρχεται η χώρα, πολύ διασκεδάζουμε με τις ακροβασίες του Καρατζαφέρη. Βλέποντας ότι χάνει συνεχώς έδαφος από τη ΝΔ του Σαμαρά (αφήστε τα γκάλοπ να λένε ο,τι θέλουν) δηλώνει καθημερινά ο,τι απίθανο μπορεί να σκεφτεί σε μια απεγνωσμένη προσπάθεια να εμφανιστεί στα δελτία.

«Καλωσορίζουμε τον κ. Παπανδρέου στο πατριωτικό κίνημα», δήλωσε σήμερα ο εκπρόσωπος του ΛΑΟΣ, Κωστής Αϊβαλιώτης, σχολιάζοντας την ομιλία του Πρωθυπουργού στο Εθνικό Συμβούλιο του ΠΑΣΟΚ

«Φαίνεται ότι η ιδεολογική πλατφόρμα του ….πατριωτικού παρεμβατισμού (!!!) του ΛΑΟΣ επηρέασε κάποιους που για αρκετές δεκαετίες είχαν χάσει τον προσανατολισμό τους», πρόσθεσε ο κ. Αϊβαλιώτης.

Τι εθνικά και πατριωτικά είπε ο κ. Παπανδρέου στην Θεσσαλονίκη που ενθουσίασαν τον ΛΑΟΣ;

«Να είναι όλοι βέβαιοι και να είναι πιο βέβαιοι οι διάφοροι καλοθελητές που διαδίδουν ψευδείς ειδήσεις για τη χώρα μας με προφανείς σκοπιμότητες ότι η Ελλάδα δεν θα χρεοκοπήσει, δεν θα την αφήσουμε να χρεοκοπήσει»,

«Η Ελλάδα έχει και ισχυρή και αποφασισμένη κυβέρνηση να κάνει ό,τι χρειάζεται αλλά και θαρραλέο λαό».

«Επανερχόμαστε στο δρόμο της ανάπτυξης (!!!). Δίνουμε διαρκή πρωτόγνωρο αγώνα σε όλα τα μέτωπα»,

«Τα όπλα πάνω στο τραπέζι (!!!) ώστε να μας αφήσουν ήσυχους οι κερδοσκόποι και να εξασφαλίσουμε την εφαρμογή του προγράμματός μας των μεγάλων αλλαγών χωρίς υπονομεύσεις».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 20/03/2010 19:52:47

    Όμοιος ομοίω αεί πελάζει. Τόσο πολιτικώς, όσο και νοητικώς!

  2. Chris avatar
    Chris 20/03/2010 19:59:00

    htan h prox8esinh anaxaithsh tou ellhnikou elikopterou apo tourkika maxhtika sto farmakonhsi pou sugkinhse ton karatzaferh. to susthma kanei o,ti mporei na sthriksei ton gap.

  3. Orestios avatar
    Orestios 20/03/2010 20:00:07

    Πάντα έδινε παραστάσεις καλές.
    Η παρούσα παράσταση είναι μακράν η καλύετρη.
    Κωμωδία σκέτη.
    χαχαχαχαχα

    • Nemesis avatar
      Nemesis @ Orestios 20/03/2010 23:10:10

      Στόχος ήταν η κυβέρνηση «τριανδρίας»
      Jeffrey-θεοδώρα και ο κωλοτούμπας.
      Το σχέδιο τους το χάλασε η εκλογή Σαμαρά και τώρα απλά απολαμβάνουμε τα αποκαλυπτήρια μιας αθλίας πολιτικής παράστασης.

    • Nemesis avatar
      Nemesis @ Orestios 20/03/2010 23:37:08

      Το σχέδιο για την θεατρική παράσταση της προαναφερομενης «τριανδρίας» αποσκοπούσε στην δημιουργία σχήματος «εθνικής συναίνεσης» προκειμένου να ρίχνουν περισσότερη στάχτη στα μάτια του λαού εν όψη των δεινών που ζει και αυτών που έπονται.
      Είναι δε αυτονόητο ότι δεν θα επρόκειτο για εθνική συναίνεση ,εφόσον το προαναφερθέν «αμαρτωλό τρίγωνο» είναι ο ένας το alter ego του άλλου.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 21/03/2010 00:46:20

      Το τρίο χλαπάτσα δηλαδή.

  4. Κεραυνός avatar
    Κεραυνός 20/03/2010 20:04:40

    Απο πότε ένας Παπανδρέου έγινε Μητσοτακικός?
    Μήπως ζώ σε κανέναν άλλον πλανήτη?

  5. Άφατος avatar
    Άφατος 20/03/2010 20:07:30

    Δεν πάμε καλά... Αν ειπώθηκε κάτι τέτοιο, οι του ΛΑΟΣ τα 'χουν χαμένα.

    Ως προς τη συνάντηση Μητσοτάκη-Καρατζαφέρη, είναι εμφανές ότι αυτό που επιχειρεί ο Καρατζαφέρης είναι να διασώσει το πολιτικό κατεστημένο των τελευταίων 36 χρόνων με αντάλλαγμα να πάρει μία πιο κεντρική θέση στην επόμενη μέρα. Αυτούς που έβριζε μέχρι πρόσφατα - τον Μητσοτάκη ως φερέφωνο των Αμερικάνων και τον Σημίτη λίγο πολύ ως Σιωνιστή - τώρα πάει και τους γλείφει με αντάλλαγμα ένα ξεροκόμματο.

    http://www.youtube.com/watch?v=AbH1JsOTInk&feature=player_embedded#at=219

    Δείτε κι αυτό για το πώς οδηγούν την Ελλάδα στη λαιμητόμο.

  6. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 20/03/2010 21:28:37

    Φίλε Άφατε, νομίζω πως κάνεις κάποιο λάθος. Ο Καρατζαφέρης ουδέποτε έβρισε τον Μητσοτάκη, αντίθετα τον θεωρούσε πάντα πολιτικό του πατέρα! Τα έβαζε καμιά φορά δήθεν με την κόρη ως ΥΠ.ΕΞ., για να παρασέρνει προς το κόμμα του δυσαρεστημένους νεοδημοκράτες, που κρατούσαν τον πατριωτισμό τους ως ιερή παρακαταθήκη.

    Το κόμμα του, από την ίδρυσή του αποτελούσε μια καμουφλαρισμένη δεξαμενή συλλογής ψηφοφόρων για την επόμενη μέρα στη Ν.Δ., όταν όλοι εκτιμούσαν πως είχε έρθει η ώρα της Ντόρας. Θα ήταν η επιπλέον προίκα από τον καλό αδελφό!Τους διέψευσε όμως ο κόσμος στις 29 Νοεμβρίου και δεν μπορούν να συνέλθουν.

    Τώρα πια δεν έχει κανένα λόγο να κρύβεται! Δεν θέλει να είναι συγκάτοικος στην πολυκατοικία με διαχειριστή τον Αντώνη. Άρα οι επόμενες επιδιώξεις του αναμφίβολα θα αφορούν σε κτυπήματα κατά του Αντώνη. Γι αυτό και στηρίζει απροκάλυπτα το ΠΑΣΟΚ, γι αυτό και ξαφνικά θυμήθηκε τον Σημίτη και γι αυτό κάθε μέρα που περνάει θα εκτίθεται και πιο πολύ!
    Δες φίλε μου, πόσο όμορφα συμπλέει με τον πολιτικό του μέντορα σε όλα!
    Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα λέει η λαϊκή σοφία!

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ Αφροδίτη 20/03/2010 21:35:30

      Δεν θυμάσαι καλά μπορεί να τα έλεγε για ξεκάρφωμα αλλά έλεγε.

    • Nemesis avatar
      Nemesis @ Αφροδίτη 20/03/2010 23:28:45

      Για μια ακόμα φορά εύγε Αφροδίτη για την πολιτική σου σκέψη.
      Δεν θα μπορούσε να προσδιοριστεί καλύτερα η δράση του ως αυτής της «καμουφλαρισμένης δεξαμενής συλλογής ψηφοφόρων» όπως προείπες.

    • Άφατος avatar
      Άφατος @ Αφροδίτη 21/03/2010 00:08:39

      Έριχνε βολές κατά της οικογένειας Μητσοτάκη συλλήβδην. Ειδικά προς τη Ντόρα όσο ήταν Υπουργός Εξωτερικών. Θυμήσου ότι έλεγε στον Καραμανλή να τη διώξει από το κόμμα, ενώ από την εκπομπή του έβαζε προβοκατόρικα τα συνθήματα κατά της Ντόρας στα τέλη του '80 "έξω η Ντόρα απ' την ΟΝΝΕΔ" και "έξω τα τζάκια απ' την ΟΝΝΕΔ".

    • MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
      MΑΝΩΛΗΣ Μ @ Αφροδίτη 21/03/2010 00:11:52

      Ας μην ξεχνάμε ότι ο Μητσοτάκης του έδωσε και την άδεια του καναλιού του.

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Αφροδίτη 21/03/2010 03:43:06

      Μα αυτό ακριβώς επικαλέστηκα. Πως κατά καιρούς ¨κτυπούσε" μόνον την ΥΠ.ΕΞ. γιατί "έπρεπε" να απορροφά τους δυσαρεστημένους νεοδημοκράτες, από τους πολλούς ατυχείς χειρισμούς της σε θέματα υψίστης εθνικής σημασίας.Γι αυτό ακριβώς ήταν υποχεωμένος να τα αναφέρει, για να μπορεί στη συνέχεια να πείσει και να μαντρώσει! Υποτίμησε όμως βάναυσα τον σκεπτόμενο πολίτη.
      Πίστευε δε, πως θα τους κρατήσει στον ΛΑΟΣ μέχρι την κατάληψη του κόμματος από την Ντόρα,εκδοχή που δεν την έβλεπε μακρινή. Μετά το προσκλητήριο της, θα έδιναν τα χέρια οι μαλωμένοι συγκάτοικοι και θα τους έφερνε πίσω υπό μορφή προικοδότησης!
      Φίλοι μου, το σχέδιο υπήρξε και μάλιστα μακροχρόνιο και καλοστημένο! Ναυάγησε στο ορμητικό ποτάμι εκείνης της Κυριακής στις 29/11.
      Εμείς εδώ στον φιλόξενο χώρο του Φάκτορα, ξέρουμε πως παλεύουμε από την ίδια όχθη και πρέπει να μείνουμε υποψιασμένοι ως το τέλος. NEMECIS ιδιαίτερα σ' ευχαριστώ για την τιμή στην απλές σκέψεις μου!

  7. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 20/03/2010 21:33:17

    Τι ζούμε!!!

    πάει το έχουνε χάσει τελείως.

    Ξεχάσαμε την ιθαγένεια νωρίς νωρίς, να δούμε αύριο τι θα λένε που έρχεται Σκοπιανό, Κυπριακό, Αιγαίο, ΔΝΤ α ξέχασα στο τελευταίο είναι και υπέρμαχοι από τώρα!!!

    Στο τέλος βλέπω τον χέρι χέρι να μένει με Ψινάκη, Σαρρή και Τζούλια.

  8. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 20/03/2010 21:41:00

    Μπράβο Τζέφρυ! Στο τέλος οι χαζοσκόποι θα νικήσουν τους κερδοσκόπους.

  9. Νίκος avatar
    Νίκος 20/03/2010 22:06:22

    Ω του θαυματος!

    χεχεχεχε!
    Ο Κος Παπανδρεου ειναι πατριωτης
    Ο Κος Καρατζαφερης ειναι συναινετικος πατριωτης
    Ο Βαλλιανατος ειναι ετεροφυλοφιλος, σορρυ, straight ηθελα να πω ντε
    και 'γω ειμαι ο Ιησους Χριστος

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Νίκος 20/03/2010 22:10:12

      Toυ παρέδωσε ταχύρρυθμα μαθήματα "ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΥ" ΝΕWSPEAK.

  10. thouthou avatar
    thouthou 21/03/2010 02:05:08

    Και τώρα ίσως να καταλαβαίνετε γιατί ο Καρατζαφέρης είναι στο κεντρικό πολιτικό σκηνικό, και ο Σαμαράς είναι στο "πολιτιστικό" ρεπορτάζ...
    Μπορείτε να περιμένετε την "φθορά της κυβέρνησης", ενώ "ετοιμάζετε την κεντροδεξιά του μέλλοντος", παρόλο που ο κόσμος χάνεται... Πριν 8 μήνες ήθελε να στηρίξει Καραμανλή "γιατί ήταν Μητσοτακέϊκος δάκτυλος"... Πριν 4 μήνες ήθελε να ρίξει Παπανδρέου γιατί ήταν "λαϊκιστής"... Τώρα που συνδιαλέγεται με το μόνο μέγεθος που ασκεί πολιτική, -τον ανεπαρκή Παπανδρέου- είναι (και εσείς ψάχνεστε) τί...
    Ενώ, ένας ρεαλιστής πολιτικός που τον ενδιαφέρει η ΣΗΜΕΡΙΝΗ πορεία, θα έπρεπε να το παίζει Λεπέν όπως θα ήθελαν όλοι, να το παίζει κουκουρούκου επαναστάτης όπως θα ήθελαν οι αριστεροί, ή θα έπρεπε να αναπαράγει γλυκανάλατα μανιφέστα για το "όταν θα γίνει κυβέρνηση", όπως κάνει ο Αντώνης...
    Καμιά επαφή με την πραγματικότητα....
    Οι ακροδεξιοί κατηγορούν τον Καρατζαφέρη ότι τους πούλησε... Οι αριστεροί ότι επιβάλει πολιτική... Οι ΝΔτες ότι στηρίζει την κυβέρνηση.. έτσι, επειδή την στηρίζει...
    Μάλλον ή κάνει κάτι καλά, και δεν το ανέχεται κανένας, ή κάνει κάτι που δεν μπορεί να το καταλάβει κανένας... Άγνωσται αι βουλαί...

  11. Dimi avatar
    Dimi 21/03/2010 10:02:16

    Ποια ήταν τα τελευταία λόγια που ακούστηκαν στις 26/4/2004, στην Ινδονησία, πριν το τσουνάμι των 9.3 Richter?

    "Ωραίες παραλίες έχουν εδώ, Μαρίκα..."