26/08/2010 20:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΛΑΟΣ –ΚΚΕ ζούν ακόμα στον ….Εμφύλιο

Λόγω έλλειψης …Πάγκαλου, το ΚΚΕ προφανώς επιδιώκει να βρίσκεται στην επικαιρότητα προκαλώντας τον…Άδωνη Γεωργιάδη.

«Στην κατοχή οι δοσίλογοι ήταν στον αστικό κόσμο», είπε σήμερα στην Βουλή ο βουλευτής του ΚΚΕ Ν. Καραθανασόπουλος, προκαλώντας την έντονη αντίδραση του βουλευτή του Αδ. Γεωργιάδη. Ο κ. Γεωργιάδης  κατηγόρησε το ΚΚΕ για "συμφωνία με τους Βουλγάρους για την Μεκεδονία" : «η ασυλία του ΚΚΕ έχει τελειώσει», πρόσθεσε και αναφερόμενος στην επέτειο για το Γράμμο και το Βίτσι, κάλεσε τον βουλευτή του ΚΚΕ να είναι περισσότερο προσεκτικός. «Έχεις γίνει ρεντίκολο, περίγελως και γραφικός τύπος», αντέτεινε ο Ν. Καραθανασόπουλος απευθυνόμενος στον βουλευτή του ΛΑΟΣ.

«Η ιστορική αλήθεια είναι μεγάλη υπόθεση για να την αφήσουμε στην ακροδεξιά», σχολίασε με τη σειρά του ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Θ. Δρίτσας ζητώντας από τον βουλευτή του ΛΑΟΣ να καταδικάσει τους ταγματασφαλίτες.

«Αποκηρύσσω μετά βδελυγμίας τους ταγματασφαλίτες, γιατί εμείς θεωρούμε προδότες όσους συνεργάστηκαν με τον κατακτητή» ήταν η απάντηση από τον κ. Γεωργιάδη ο οποίος κάλεσε τον κ. Δρίτσα να καταδικάσει και εκείνος τόσο τη δράση των κουκουλοφόρων που έσπασαν στα βιβλιοπωλεία του, όσο και «την δράση της ΟΠΛΑ που τότε έσφαζε με κονσερβοκούτια στην Πηγάδα του Μελιγαλά».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Paranoia avatar
    Paranoia 26/08/2010 20:46:49

    Και μαμώ τις βουλές έχουμε. Δεν την μετατρέπουμε σε μουσείο καλύτερα είναι και ωραίο το κτίριο.

  2. ευτυχια avatar
    ευτυχια 26/08/2010 22:43:08

    Για την σημερινή κατάσταση τίποτα, παιδιά? Για τον καινούργιο εμφύλιο με θύματα τους αυτόχειρες της Κρίσης? Για το προδοτικό μνημόνιο? Για τις άδειες κατσαρόλες?Ενδιαφέρεται κανείς ή πήγαν όλοι για μπάνιο?

  3. ΘΕΟΦΙΛΟΓΙΑΝΑΚΟΣ avatar
    ΘΕΟΦΙΛΟΓΙΑΝΑΚΟΣ 27/08/2010 10:39:58

    Ημέρα Μνήμης για τα θύματα του κομμουνισμού είναι η 23η Αυγούστου, μετά από ψήφισμα του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου της 02-04-2009

    Βέβαια, στην Ελλάδα, την τελευταία κομμουνιστική χώρα της Ευρώπης, ούτε που το πήραμε χαμπάρι, αφού τα αριστεροκρατούμενα ΜΜΕ (των ΕΠΟΝιτών που έγιναν… Βαρώνοι) δεν είπαν ούτε μία λέξη. Ο διεθνής θλιβερός απολογισμός της κομμουνιστικής θηριωδίας είναι ο εξής: -Σοβιετική Ένωση: 20 εκατομμύρια νεκροί -Κίνα: 65 εκατομμύρια νεκροί- Βιετνάμ: 1 εκατομμύριο νεκροί – Βόρεια Κορέα: 2 εκατομμύρια νεκροί- Καμπότζη: 2 εκατομμύρια νεκροί – Ανατολική Ευρώπη: 1 εκατομμύριο νεκροί – Λατινική Αμερική: 150.000 νεκροί – Αφρική: 1.700.000 νεκροί – Αφγανιστάν: 1.500.000 νεκροί – Διεθνές κομμουνιστικό κίνημα και κομμουνιστικά κόμματα που δεν κατείχαν την εξουσία (εδώ υπάγονται και οι δικοί μας νεκροί): 10 εκατομμύρια νεκροί.

    Σύνολο: 100 εκατομμύρια νεκροί!!!
    ΣΗΜΕΙΩΣΗ – ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙOΜΑΣΤΕ: (Η παγκόσμια ημέρα τιμής και μνήμης των θυμάτων της κομμουνιστικής αγριότητος, πέρασε από 40 κύματα μέχρι που να καθιερωθεί. Στην δε πρώτη ψηφοφορία που έγινε στο ευρωπαϊκό κοινοβούλιο, το έτος 2006, «για την ανάγκη διεθνούς καταδίκης των κομμουνιστικών καθεστώτων», οι περισσότεροι Έλληνες ευρωβουλευτές ΔΕΝ ψήφισαν υπέρ της καταδίκης των εγκλημάτων του κομμουνισμού!!! Μάλιστα, στην φυλλάδα του ΚΚΕ (Ριζοσπάστης) της 22-01-2006, και στη σελίδα 5, δημοσιεύθηκε κείμενο που υπέγραψαν Έλληνες ευρωβουλευτές ΚΑΤΑ της καταδίκης των κομμουνιστικών εγκλημάτων, με τίτλο: «ΕΥΡΩΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ – STOP ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ». Μεταξύ αυτών που υπέγραψαν το αισχρό και απαράδεκτο κείμενο, ήταν ο αρχηγός του ΛΑΟΣ, Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ, ο οποίος ήταν τότε ευρωβουλευτής του κόμματός του, καθώς επίσης και ο νυν αρχηγός της ΝΔ, ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ, που κι αυτός ήταν τότε ευρωβουλευτής (και σύσσωμη και η υπόλοιπη ομάδα της ΝΔ). Τραγική ειρωνεία: οι ευρωβουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ δεν υπόγραψαν το κείμενο διαμαρτυρίας των κουκουέδων, γιατί ήθελαν να αναγνωριστούν τουλάχιστον τα θύματα των σταλινικών διωγμών. Δηλαδή, οι κ.κ. Σαμαράς και Καρατζαφέρης, δεν θεώρησαν σκόπιμο να καταδικαστούν ούτε καν τα εγκλήματα του σταλινισμού!!!). Τα συμπεράσματα δικά σας…

  4. anon avatar
    anon 27/08/2010 12:27:42

    Ποιό κοινοβούλιο, ποιός οργανισμός και ποιά επιτροπή καταδίκασε ποτέ τα εγκλήματα του ιμπεριαλισμού;
    Στο Βιετναμ, Στο Αφγανιστάν, στο Ιρακ, στην Ινδία στη Λατινική Αμερική, στην Ελλάδα και σε όλες τις αποικίες τους;

    Δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλεύεται.

  5. δευτεροςασχετος avatar
    δευτεροςασχετος 27/08/2010 14:50:07

    ε όχι να σηκωθούν τα πόδια να χτυπήσουν το κεφάλι.Μιλάνε και οι απόγονοι του μαυραγοριτών και των δοσίλογων τώρα.

    Σε τούτα εδώ τα μάρμαρα κακιά σκουριά δεν πιάνει...

  6. Γιώργος avatar
    Γιώργος 27/08/2010 15:00:19

    Oι προδότες του παρελθόντος μαλώνουν με τους προδότες του παρόντος. Καταντά κωμικό.

  7. ευτυχια avatar
    ευτυχια 27/08/2010 16:00:05

    ΘΕΟΦΙΛΟΓΙΑΝΝΑΚΟΣ@