Κ. Καραγκούνης: Τσίπρας και Βαρουφάκης δυσφημούν τη χώρα
04/02/2015 12:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κ. Καραγκούνης: Τσίπρας και Βαρουφάκης δυσφημούν τη χώρα

Ο Εκπρόσωπος Τύπου της Νέας Δημοκρατίας, Κώστας Καραγκούνης, για τις δηλώσεις των κ.κ. Τσίπρα και Βαρουφάκη που δυσφημούν τη χώρα, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Χθες στη Ρώμη, ο κ. Τσίπρας αποκάλεσε την Ελλάδα διεφθαρμένη χώρα.

Σήμερα, ο κ. Βαρουφάκης την χαρακτήρισε χρεωκοπημένη.

Κάνουν στην Πατρίδα μας την ίδια δυσφήμηση που έκανε και ο Γ. Παπανδρέου.

Ο Ελληνικός λαός κρίνει».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Fotini avatar
    Fotini 04/02/2015 13:31:54

    Συνεχίζουν τό plan ἀπό ἐκεῖ πού τ ἄφησε ὁ γαπ. Θά πετύχη; Σύντομα θά ξέρωμε. ΥΓ. Σαμαρᾶ ἑτοιμάσσου νά μαζεύης πάλι τά συντρίμια πούυ θά ἀφήσουν.

  2. Διογένης avatar
    Διογένης 04/02/2015 13:42:49

    Βελτιώνεστε. Άντε κι εις ανώτερα.

  3. Άλυτη Εξίσωση avatar
    Άλυτη Εξίσωση 04/02/2015 14:09:59

    Xώρα διεφθαρμένη απρόσωπα και γενικώς, λαοί διεφθαρμένοι, δεν υπάρχουν. Χώρα που βασιλεύει όμως η διαφθορά (νταβατζήδες που ασκούν πολιτική εκβιάζοντας, φακελάκια, λαδώματα, συντεχνίες, διαπλοκή, ''δικαιοσύνη'' πολλών ταχυτήτων, εξαγορασμένες συνειδήσεις, εκβιάσιμοι πολιτικάντηδες, πολίτες εθισμένοι στην ανηθικότητα και στη σήψη κ.λπ, κ.λπ), όλοι οι εντός το γνωρίζουμε και ΟΛΟΙ οι ΕΚΤΟΣ το γνωρίζουν πολύ καλά οτι είμαστε, καθότι ...συνεταίροι και συνένοχοί μας, επί χρόνια πολλά :-). Όσο για το χρεωκοπημένοι, με 2.000.000 ανέργους, 3.000.000 φτωχοποιημένους και 150.000 νέους επιστήμονες βιαίως εκπατρισμένους, με συνεχή κι αέναη ανάγκη δανεικών, χωρίς παραγωγή και με γονατισμένες τις εξαγωγές, γιατί θιγόμαστε άραγε που λέμε δημοσίως και μεγαλοφώνως στους υποκρινόμενους εκβιαστές μας, το ''Ουκ αν λάβεις παρά του μη έχοντος''; Επειδή λοιπόν αυτή η κατάντια ΔΕΝ μας αξίζει, απαιτούμε να πάψουνε να μας πιέζουν να ...πανηγυρίζουμε παριστάνοντας τους επιτυχημένους εν'ω όλοι τους βοήθησαν με κάθε μέσον στην καταστροφή μας. Αν θέλουν πίσω τα δανεικά τους, τότε ας ηρεμήσουν κι ας φροντίσουν να μας επιτρέψουν την ανάπτυξη, που θα τα εξασφαλίσει. Όσο για τη διαφθορά, η πάταξή της, αποτελεί την ύψιστη υποχρέωση και την προϋπόθεση για την ανάκαμψη. Ιδού λοιπόν, πεδίον δόξης λαμπρόν. Η ψήφος της 25ης Ιανουαρίου 2015, ΔΙΕΤΑΞΕ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΩΣ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΣΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΠΕΔΟ. Α Μ Ε Σ Α.

    • Διογένης avatar
      Διογένης @ Άλυτη Εξίσωση 04/02/2015 14:15:13

      Είμαστε όλοι ΓΑΠ.

      • Άλυτη Εξίσωση avatar
        Άλυτη Εξίσωση @ Διογένης 04/02/2015 14:29:27

        :-) Ε, εντάξει κι εσείς...Μην αυτομαστιγώνεστε από τώρα τόσο σκληρά!! Δεν είΣαστε και όλοι τόσο για τα πανηγύρια σαν τον μνημονιολάγνο ΓΑΠ. Μερικοί, εννοείτε μια χαρά και συγκρατημένα την πραγματικότητα. Σηκώνετε βελτίωση.

        • Διογένης avatar
          Διογένης @ Άλυτη Εξίσωση 04/02/2015 14:51:45

          Για σένα μιλούσα Συριζόπουλό μου. Ο α' ενικός ήταν ειρωνικός. Αλλά εντάξει, δεν περιμένω κάτι περισσότερο σε επίπεδο αντίληψης από κάποιον που πίστεψε τον Αλέξη και τον ψήφισε.

          • Fotini avatar
            Fotini @ Διογένης 04/02/2015 15:07:52

            ῎Εχει τό θάρρος τῆς γνώμης της κι᾿ ἄς εἶναι ἐσφαλμένη. :)

      • Hunter avatar
        Hunter @ Διογένης 04/02/2015 14:49:58

        Ακούς Διογένη;;; 2 εκ. άνεργοι, 3 εκ. φτωχοποιημένοι, 150.000 νεομετανάστες, αλλά για τις 400-500 χιλιάδες κρατικοδίαιτων που παίρνουν ένα χιλιάρικο (συν επιδόματα) ΤΖΑΜΠΑ και ΣΤΟ ΒΡΟΝΤΟ ούτε κουβέντα... Τι κάνει νιάου-νιάου...

    • airman avatar
      airman @ Άλυτη Εξίσωση 04/02/2015 14:41:15

      Αφού το "πρόγραμμα της Θεσσαλονίκης" είναι πλέον άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε, λογικό κι αναμενόμενο να μπει στην ατζέντα το μείζον ζήτημα της ΚΑΘΑΡΣΗΣ. Αποτελεί όντως πεδίο δόξης λαμπρό! Αλέξη πες το σε όλους. Από αύριο βάζουμε πλώρη για την κάθαρση!

  4. Μηνάς avatar
    Μηνάς 04/02/2015 14:15:58

    Γιατί απορείτε, αυτή ειναι η αλήθεια.Σάς το λέει ένας που δεν τούς ψήφισε.

  5. Fotini avatar
    Fotini 04/02/2015 15:13:31

    ᾿Ερώτηση, ἡ ἀφελής: πώς νοιώθουν αὐτοί πού ψήφισαν τό πρόγραμμα Θεσαλονίκης; ᾿Αφοῦ ψήφισαν μέ θυμικό, what next??