#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/05/2010 12:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κύριε Παπακωνσταντίνου, γιατί δεν στείλατε τον ΣΔΟΕ στην κα Γκερέκου επί 7 μηνές;



Το κορυφαίο πρωτοσέλιδο του Πρώτου Θέματος,ήταν αυτό που φέρνει στο φως την πρωτοφανή συγκάλυψη του σκανδάλου των 5,5 εκατομυρίων στην υπόθεση Βοσκόπουλου – Γκερέκου.

Σημειολογικά δε, το ποσό των 5,5 εκατομυρίων μας ανασύρει την γνωστή υπόθεση του εκδότη της ίδιας εφημερίδας για το οποίο ο τ. συνέταιρος του ούρλιαζε για τον ΣΔΟΕ και τον Κλαδά!

Η έγκριτη εφημερίδα όμως ανοίγει τους ασκούς του αιόλου για το νυν ΥΠΟΙΚ κύριο Παπακωνσταντίνου! Βλέπετε, σύμφωνα πάντα με το δημοσίευμα το ΥΠΟΙΚ στέλνει το ΣΔΟΕ σε ΡουσόπουλοΒουλγαράκη (που σημειωτέον έχουν ήδη ανοιχθεί οι λογαριασμοί τους εδώ και μήνες λόγω των εξεταστικών!!)

Και ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙ τον ΣΔΟΕ στο ζεύγος Γκερέκου – Βοσκόπουλου εδώ και 7 μήνες, παρότι ο εξ’ απορρήτων του Κου Παπακωνσταντίνου ήταν στην επιτροπή εφοριακών που το 2006 επέβαλλαν πρόστιμο στο Βοσκόπουλο για την ίδια υπόθεση.

Ναι, ο κύριος Γ. Χατζάκης, ένας εξαίρετος επιστήμονας γνωρίζει το θέμα πολύ καλά και είναι διευθυντής εσόδων του υπουργείου Οικονομίας, και  εξ απορρήτων του υπουργού κυρίου Παπακωνσταντίνου!

Είναι λοιπόν άξιο απορίας πως αυτή η υπόθεση συγκαλύπτεται εδώ και 7 μήνες από το υπουργείο, αφού τα 5,5 εκ. είναι ένα κολοσσιαίο ποσό, που ο κύριος Χατζάκης σίγουρα θα είχε ενημερώσει τον αρμόδιο υπουργό!

Σίγουρα λοιπόν πρόκειται για συγκάλυψη σκανδάλου. Δε μπορεί να εγκαλούμε τον Ρουσσόπουλο για το Βατοπαίδι επειδή “πήγαινε μία φορά τον χρόνο άρα έπρεπε να γνωρίζει” ή τον Βουλγαράκη επειδή “δέχτηκε ότι δεν ήταν αρχαιολογικός χώρος η έκταση” όταν το έχει δεχτεί και ο ίδιος ο Γερουλάνος με την υπογραφή του! Δε μπορούμε πλέον να κυνηγάμε φαντάσματα όταν οι ίδιοι ερεύνησαν 7.100 λογαριασμούς για το Βατοπαίδι και δεν βρήκαν τίποτα. Στην εξεταστική έψαξαν τα πάντα και δεν κατάφεραν να βρούνε ΟΥΤΕ ΜΙΑ συναλλαγή στην υπόθεση Βατοπαιδίου. Επιπλέον υπάρχουν και δύο αθωωτικές αποφάσεις για τις ανταλλαγές.

Από την άλλη, έχουμε 5,5 εκατομύρια ΖΕΣΤΑ τα οποία ΣΥΓΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ μέσα από το ΥΠΟΙΚ (το ποιός, ας το βρει ο εισαγγελέας).

Από την άλλη, έχουμε την τεράστια “σύμπτωση” με τα 5,5 ΖΕΣΤΑ εκατομύρια του “κομιστή” που συγκάλυψε ο “κακός Κλαδάς” της δεξιάς, αλλά πάλι το ΥΠΟΙΚ εδώ και επτά μήνες δεν έκανε τίποτα γι’ αυτή την υπόθεση που ήταν από τα προεκλογικά ΚΑΤΗΓΟΡΩ προς τη Νέα Δημοκρατία. Μήπως εντέλει το ΥΠΟΙΚ έχει κάποια ταρίφα;

ΟΠΟΙΟΣ ΧΡΩΣΤΑΕΙ 5,5 ΕΚ. ΤΟΝ ΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ μέχρι να τον καρφώσουν τα Blogs;

http://olympia.gr/2010/05/19/voskopoulos/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Lalakis avatar
    Lalakis 19/05/2010 12:47:12

    το στειλανε ομως στην αλεξανδρατου που προσφερε και εργο

  2. Προφήτης avatar
    Προφήτης 19/05/2010 12:51:23

    Ο αδέξιος δεξιός, όχι ο καλός μας φίλος συν-σχολιαστής, θα πολιτογραφηθεί σαν πολιτική στάση ισοδύναμος τους μαλάκα.
    Άφησαν τον Άκη, τον Γιάννο, τον μακροβιότερο ΥΠΕΧΩΔΕ του νεολεληνικού κράτους αξιότιμο κο Λαλιώτη, τον Νεονάκη, τον Μανίκα, την πολιτεία Καρατζά στην ΕΤΕ, το Χρηματιστήριο, τη ΔΕΚΑ, τα υποβρύχια, τη Siemens, την ΙΝΤΡΑΚΟΜ και το Συστημα Κόκκαλη, και όλα όσα βαριέμαι να γράφω, ατιμώρητους και τώρα θα πάνε οι ίδιοι κατηγορούμενοι.
    Και να πάνε.
    Ένοχοι πολιτικής βλακείας.

    • matakis avatar
      matakis @ Προφήτης 19/05/2010 12:59:29

      Σωστόοοοοοοοοοοοοοοοος

  3. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 19/05/2010 13:12:59

    Αν λέω εγώ τώρα είναι αλήθεια, ποιος φταίει;

    όποιος την έκανε Υπουργό;
    όποιος την έδιωξε από Υπουργό;
    όποιος ήξερε;
    όποιος δεν ήξερε;

    ή μήπως πολιτικοί και ΜΜΕ μας δουλεύουν όλοι και για αυτό το πρώτο βήμα είναι να αυτοκλειδώνονται σε τουαλέτες;

    Αλλά δεν ανησυχώ σε κανένα μήνα ή το βραδάκι θα βγάλει η ΝΔ καμία ανακοίνωση...


    ΥΓ

    δεν διώχνει όλους τους ειδήμονες ο Σαμαράς και να φτιάξει μια σελίδα που να αναρτά CTRL+V τις ειδήσεις από το διαδίκτυο.
    Αποτελεσματικότερα θα λειτουργούσε από την αντίδραση των καρεκλών...

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 19/05/2010 13:26:41

      ...και για να συνεχίσω φταίει η ΝΔ αναμφισβήτητα γιατί πρωτίστως είναι συνένοχη τουλάχιστον βλακείας: αντί να κλείσει μέσα μερικούς για Κτηματολόγια, Ολυμπιάδα, εξοπλισμούς κλπ το 2004 συνέχισε οικειοποιήθηκε και επέκτεινε το σύστημα ΠΑΣΟΚ.
      Για αυτό τον Οκτώβριο πήγε -10.
      Οι νέοι κυβερνώντες (αφού ξεκίνησαν το 2009 και ξεχνάμε όλα τα άλλα) 7 μήνες τώρα τι κάνουν;

      Ζητούν αποδείξεις για πάταξη φοροδιαφυγής, μειώνουν μισθούς - συντάξεις - δώρα - εισοδήματα (23% ο ΦΠΑ, πρώτοι στη Βενζίνη στην Ευρώπη)-αποζημιώσεις απολύσεων - επιδομάτων ανεργίας, σου λένε να δουλεύεις μέχρι 40 χρόνια για να πάρεις το 65% των όσων παίρνουν σήμερα τα 35 χρόνια ασφάλισης κλπ ΑΛΛΑ παίρνουν τα υποβρύχια των μιζών 83,000,000 με 1,300,000,000 €, κάνουμε ΑΠΕ, ξεπουλάμε ασημικά, είμαστε υπό κηδεμονία, δεν υπάρχουν κόκκινες γραμμές και η καλύτερη όλων των δηλώσεων "αφού ζούνε, τι να κάνουμε" ΟΜΩΣ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΙ...

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 19/05/2010 13:29:16

        ...γιαούρτια λοιπόν με πήλινο κεσέ γιατί δεν νοιώθουν διαφορετικά...και όλοι αύριο στην πορεία για να μάθουν ότι υπάρχει διαφορά μεταξύ ΟΡΘΟΥ και ΟΡΘΟΥ

  4. Crash&Burn avatar
    Crash&Burn 19/05/2010 13:44:07

    Ctrl-V ? μαλλον CTRL- Alt - Del θελουνε ολοι τους
    δεν υπαρχει ενας τροπος να τους κανουμε ενα fdisk !!
    τα ιδια και τα ιδια
    ποτε θα μπει μια ταξη επιτελους !!

  5. alfa2012 avatar
    alfa2012 19/05/2010 14:06:34

    βλεπω οτι τα τελευταια χρονια ολοι ειναι συνενοχοι σε ποινικα κολασιμες πραξεις, ξεπουλημα δημοσιας περιουσιας, απατες, μιζες, ξεπουλημα εθνικης κυριαρχιας, τελικα η δικαιοσυνη τι κανει? εκτος εαν και αυτοι ειναι διορισμενοι...αυταπαγγελτες διωξεις δεν υπαρχουν? και σε τελικη αναλυση οταν δεν ξερουμε τον ενοχο δεν βλεπουμε ποιος επωφελειτα?

  6. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 19/05/2010 15:21:30

    Για να δουμε στη Ν.Δ θα καταθεσουν αυτα τα ερωτηματα στη βουλη;

  7. Νίκος avatar
    Νίκος 19/05/2010 15:32:01

    Don't hold your breath for an answer...

  8. Blue Velvet avatar
    Blue Velvet 19/05/2010 16:55:58

    Η Κέρκυρα το ξέρει και βοά από χρόνια.

    Οταν το ΠΑΣΟΚ παρακαλουσε την Αντζελα να κατέβει μαζί του στις εκλογές (μέχρι τότε η ωραία Αντζελα ήταν στον στο χώρο της ΝΔ), για να κάμψουν τις αντιρρήσεις της , υποσχέθηκαν ότι θα παγώσουν τα χρέη του Τόλη και δεν θα τους ενοχλήσει όσο ειναι το ΠΑΣΟΚ Κυβέρνηση , καμία υπηρεσία.