#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/02/2012 19:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κόντρα Φαήλου - Αϊβαλιώτη για το αν είναι περιττός ο ΛΑ.Ο.Σ.



«Περιττοί στην πολιτική ζωή είναι κάποιοι σύμβουλοι που σκέπτονται ιδιοτελώς, απαξιώνοντας τις ανάγκες της επόμενης ημέρας» ήταν η απάντηση του εκπροσώπου του ΛΑΟΣ, Κ.Αϊβαλιώτη στο Φαήλο Κρανιδιώτη, ο οποίος μιλώντας στο ραδιόφωνο της ΝΕΤ δήλωσε πως το ΛΑΟΣ είναι ένα περιττό κόμμα, το οποίο, σύμφωνα με τον ίδιο, «θα διαλυθεί ή θα αυτοδιαλυθεί». Ο εκπρόσωπος του ΛΑΟΣ δήλωσε επίσης ότι δεν είναι η πρώτη φορά που οι περιττοί σύμβουλοι «παρασύρουν Αρχηγό Κόμματος σε λάθος επιλογές».

Ρωτήσαμε τον Φαήλο Κρανιδιώτη σχετικά και μας είπε:

Πώς να σχολιάσω, ένας ταπεινός έφεδρος Αξιωματικός των Αλεξιπτωτιστών τον Στρατάρχη Αϊβαλιώτη, με την πολυήμερη στρατιωτική θητεία; Μπορεί να πει ότι θέλει, αρκεί να μην πει ότι είμαι σαν την αφεντιά του.

Πάντως επί της ουσίας, εδώ και πάνω από ένα χρόνο έλεγα κι έγραφα ότι μετά την εκλογή του Αντώνη Σαμαρά η παράταξη έχει ιδέες κι Αρχηγό και δεν υπάρχει χώρος για κόμματα διαμαρτυρίας. Η έντιμη λύση θα ήταν η αυτοδιάλυση, τώρα έρχεται η διάλυση. Δικαιώνομαι. Η πλειοψηφία των ψηφοφόρων του ΛΑΟΣ, είναι έντιμοι πατριώτες, που μπορεί να φωνάζουν λίγο παραπάνω αλλά κατά βάση θέλουν λογικά πράγματα: δυναμική αντιμετώπιση της λαθρομετανάστευσης και της όλης εγκληματικότητας, σοβαρή και υπερήφανη αντιμετώπιση των εθνικών θεμάτων. Αυτά τα υπηρετεί με σοβαρότητα η μεγάλη φιλελεύθερη, λαϊκή και πατριωτική παράταξη της Ν.Δ. κι ο αδιαμφισβήτητος Αρχηγός της. Έχουν πλέον μία, την μόνη αξιόπιστη, πατριωτική επιλογή με προοπτική εξουσίας. Άλλωστε το ανθρώπινο μάτι δεν είναι αρκετά γρήγορο για να παρακολουθεί τις αλλεπάλληλες αλλαγές θέσεων της οδού Καλλιρόης, χωρίς αρχές και ιδέες.   

ΣΧΟΛΙΑ

  1. νεφέλη avatar
    νεφέλη 20/02/2012 19:56:51

    Ο Φαήλος απλώς είπε την αλήθεια... ότι ο βασιλιάς είναι γυμνός,
    πόσο μάλλον η μάζωξη υπ αυτόν!

    Ο "γυμνός βασιλιάς" ΄... μεταξύ άλλων πολιτικών κυβιστήσεων,
    ...άλλοτε ορκιζόταν στο όνομα της αγίας οικογένιας,
    ...άλλοτε προσφερόταν για δεκανίκι στον Καραμανλή,
    ...άλλοτε έλεγε πως εκείνος πρότεινε τον Παπαδήμο για πρωθυπουργό,
    ...αλλά ΄προσφάτως έφυγε από την κυβέρνηση Παπαδήμου,
    ...μετά διέγραφε Βορίδη και Μπουμπούκο,
    ...μετά έλεγε πως η ΝΔ απέκτησε δελφίνο κι υποτακτικό
    ( ακόμα δεν τον είδαμε δελφίνο τον βαφτίσαμε...)
    και σήμερα λέει ότι φαντάζεται ενωμένη "κεντροδεξιά"
    υπό τον Κώστα Καραμανλή, που τόσο, ως γνωστό(!) στήριξε στην Β ' Αθηνών!!!!!!
    Κι όλα αυτά από την χαρά του,
    που ο δηλών "ακτιβιστής της δεξιάς στα νιάτα του" εισήλθε στο μαντρί,
    ως άλλος Οδυσσέας με τον Δούρειο Ιππο του!

    Φαήλο, δηλαδή,
    όλοι εκείνοι οι παρασημοφορεμένοι του ιερού λόχου και τα παιδιά τους σήμερα,
    που δεν δηλώνουν "ακτιβιστές της δεξιάς" , καθώς δεν ζωγραφίζαν γκράφιτι σβάστιγκες σε τοίχους και σχολειά,...
    αυτοί όλοι, να φύγουν από τη ΝΔ;;;;

    • Y. avatar
      Y. @ νεφέλη 20/02/2012 21:25:48

      “..Θα συκεργαζόσασταν με τον κο Καρατζαφέρη?”. “..Η ΝΔ δε συνεργάζεται με ακραίους”. Κώστας Καραμανλής

      • νεφέλη avatar
        νεφέλη @ Y. 20/02/2012 21:39:09

        Γι΄αυτό και μόνο....
        ο Κώστας
        δεν έχει πλέον την πολυτέλεια
        να απέχει!

        • Ιωάννης33 avatar
          Ιωάννης33 @ νεφέλη 20/02/2012 23:32:23

          Μήπως τώρα πρέπει να απέχει;Καλοπροαίρετα το λέω.
          Ο πολίτης-ψηφοφόρος δεν είναι τώρα για να τον ζαλίζουμε.Πρέπει να έχει ξεκαθαρη εικόνα Ηγέτη που θα τον ταυτίσει με την ελπίδα και την σκληρη προσπάθεια.
          Δεν θα βοηθούσε και πολύ,λέω εγώ,να έχουμε πολλά κοκκόρια στο κοτέτσι.Να βλέπει δηλαδή αρχηγό,πρώην αρχηγό,πρώην διεκδικητή,after δελφίνο να προβάλλονται πρώτη γραμμή.

          • Y. avatar
            Y. @ Ιωάννης33 21/02/2012 00:05:25

            Συμφωνώ

          • νεφέλη avatar
            νεφέλη @ Y. 21/02/2012 01:11:54

            Ως ετάχθει, ως συμπαραστάτης εννοώ....

            Οι δούρειοι ίπποι και τα μπουμπούκια,
            στο μαντρί που μπήκανε
            δε θα το παίζουνε ...δελφίνια...

            ...θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία!

      • Γιώργος avatar
        Γιώργος @ Y. 21/02/2012 11:40:12

        Τώρα οι ακραίοι έγιναν νούμερο 2 του κόμματος. :)

  2. Tassos avatar
    Tassos 20/02/2012 20:13:34

    Αποστερώντας από το Λαός τον Αδωνη ο Σαμαράς κατάφερε ρουά ματ. Χάνει λίγες ψήφους λόγω Βορίδη αλλά δεν πειράζει. Τι έγινε Αϊβαλιώτη? Σε πειράζει η αλήθεια? Επαιξε βρώμικο ρόλο το κόμμα σου να υπονομεύει την ΝΔ είτε σαν κυβέρνηση είτε σαν αντιπολίτευση, χυδαιολογήσατε κατά των Καραμανλή και Σαμαρά, αλλά τώρα είναι payback time.

  3. bladerunner avatar
    bladerunner 20/02/2012 20:14:12

    Πώς να σχολιάσω, ένας ταπεινός έφεδρος Αξιωματικός των Αλεξιπτωτιστών τον Στρατάρχη Αϊβαλιώτη, με την πολυήμερη στρατιωτική θητεία; Μπορεί να πει ότι θέλει, αρκεί να μην πει ότι είμαι σαν την αφεντιά του.

    AXAXAXXAXAAXAXΑΧΧΑΧΑ,ΤΑΚΕ ΤΗΑΤ Ι-5!
    ΑΠΑΝΤΗΣΗ-ΟΝΕΙΡΟ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΩΤΑ.

  4. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 20/02/2012 20:45:26

    Βάλε και ανάλογη foto πχ ; τι μου έβαλες τον ευσεβή;

    • Πρώην ΛΑΟΣ avatar
      Πρώην ΛΑΟΣ @ ΠΕΛΙΑΣ 20/02/2012 20:49:03

      Κεράκι ανάβει μπας και σωθεί ο άνθρωπος. Σωστή, όπως πάντα, η φωτογραφία

      • νεφέλη avatar
        νεφέλη @ Πρώην ΛΑΟΣ 20/02/2012 21:01:11

        ...θυμίζει Μιμή!

    • Y. avatar
      Y. @ ΠΕΛΙΑΣ 20/02/2012 21:28:51

      Την άλλη, με το περιστέρι

  5. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 20/02/2012 20:46:40

    ..Δεν νομίζω πως χρειάζονται επιχειρήματα για να υποστηρίξουμε την μη χρείαν ύπαρξης ενός αισχρού, ρυπαρού, φασιστοειδούς, φθηνιάρικου, κακοποιού της ελληνικής γλώσσας και κουλτούρας (βλέπε κακοποίηση ποιήματος Καβάφη) κομματικού σχηματισμού..... Το κακό είναι μόνον ότι μαζεύουμε από τα απορρίμματά του καθώς αποσυντίθεται και νομίζουμε πως αλιεύσαμε μαργαριτάρια... Το μόνο κακό...... Κρίμα θα έλεγα....

  6. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 20/02/2012 20:47:14

    Βάλε και ανάλογη foto πχ στάσου στην πόρτα ; τι μου έβαλες τον ευσεβή;

  7. Αντιρρησίας avatar
    Αντιρρησίας 20/02/2012 20:51:05

    Αγαπητέ Φαήλο εδώ έκανες φάουλ.

    Την ανάγκη ύπαρξης ενός κόμματος δεν θα την κρίνεις ούτε εσύ ούτε εγώ ούτε βέβαια ο Αιβαλιώτης, αλλά καλως ή κακώς (κακώς κατά την γνώμη μου), οι 200000 ψηφοφόροι του ΛΑΟΣ.

    Ας κάνουμε εμείς το σωστό και η ίδια η κοινωνία θα αποφασίσει ότι δεν έχει λόγο ύπαρξης το ΛΑΟΣ.

    Αν όμως εμείς τα σκατ....με τότε η κοινωνία θα αποφασίσει ότι και ΛΑΟΣ και Χρυσή Αυγή και Καμενος έχουν λόγο ύπαρξης στην επόμενη Βουλή.

  8. yianna avatar
    yianna 20/02/2012 21:03:22

    Κανένα συγχωροχάρτι στο ΛΑγΟ του ΠΑΣΟΚ. Που του έδωσαν άδεια για πανελλήνια εμβέλεια του τηλεσταθμού του, προκειμένου να κόψει ψήφους από τη ΝΔ. Που ψήφισε το Α' Μνημόνιο, μήπως συγκυβερνήσει με το ΠΑΣΟΚ, που όταν είδε ότι δεν του έβγαινε ανάγκασε τον Σαμαρά να συμμετάσχει στην κυβέρνηση Παπαδήμου και μετά την έκανε. Το Κωλοτούμπας είναι πολύ επιεικές για τον τύπο. Βρε ούστ!!!

    • abcd avatar
      abcd @ yianna 20/02/2012 21:34:58

      Το ότι η Ν.Δ ψήφισε το 80% των εφαρμοστικών του Α' Μνημονίου και ολόκληρο το Β' και χειρότερο δεν μας λέει κάτι ;

  9. hagan avatar
    hagan 20/02/2012 22:00:09

    Γειά σου ρε Αιβαλιώτη,Μόττα Γκουρ της Ελλάδος!

  10. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 20/02/2012 23:11:11

    Είναι αμέσως μετά που πήγε και κατέθεσε 1000 ευρώ.Σου λέει την έκανα την μαλ... ας ανάψω ενα κεράκι μπας και τα σώσω

  11. TopGunZ avatar
    TopGunZ 20/02/2012 23:13:05

    Το μόνο που μας λέει αυτό που εξεμέσατε γραπτώς είναι το ότι πρέπει να πιάσετε καινούρια κασέτα. Η ΝΔ υπέγραψε σε ότι συμφωνούσε και είχε στο πρόγραμμά της, αυτό λέγεται υ-πευ-θυ-νό-τη-τα. Για το δε Μνημόνιο Βου, προτίμησε να απορρίψει τα πρόσκαιρα πολιτικά οφέλη για να μην κληθεί να κυβερνήσει ένα πεθαμένο ερείπιο έναντι ενός βαριά τραυματισμένου ασθενή. Αυτό λέγεται ρε-α-λι-σμός. Κι επειδή παίζει να μην τις καταλάβατε με την πρώτη, μην έχοντας ποτέ ασχοληθεί με αυτές τις έννοιες, έχει επαναληπτική τον Σεπτέμβριο.

    • gclouney avatar
      gclouney @ TopGunZ 21/02/2012 20:19:54

      το ότι δεν υπέγραψε το Α' είναι και αυτό υπευθυνότητα?

  12. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 20/02/2012 23:13:17

    Μας λέει οτι αν δεν τα ψήφιζε,θα γυρνούσαμε στην εποχή που θα έγραφες ως αβγδ.

  13. parsifal avatar
    parsifal 20/02/2012 23:33:20

    Η διαρκής επίκληση της ιδιότητος του (τέως...) αλεξιπτωτιστού κουράζει κ. Φαήλο... Εχετε κάτι αλλο να πείτε ; Εκτός απο την αλλη προσφιλή ιδιότητα του "φίλου των Κούρδων" !
    Υπήρξαμε και ημείς αλεξιπτωτισταί - και υποβρύχιοι καταστροφείς - και γνωρίζομε και ημείς ΠΟΛΛΟΥΣ Κούρδους... Που δεν λέγουν ολοι καλά λόγια !
    Και αφήστε τους ψηφοφόρους να ποφασίσουν δια το περιττόν η το απαραίτητον πολιτικών κομμάτων...

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ parsifal 21/02/2012 00:02:46

      Τς τς τσ! Έλα ρε θηρίο, κι εγώ που νόμιζα ότι είσαι απλώς ήρως της γερμανικής μυθολογίας.
      Επικαλούμαι ότι στ' αλήθεια είμαι προς κάτι τύπους σαν τον Αϊβαλιώτη. Εσύ γιατί πονάς.
      Ξέρεις και Κούρδους, ε; Στην Κουμουνδούρου τους γνώρισες; Ε, πες τα κακά λόγια να τα μάθουμε κι εμείς που ζούμε στο σκότος.

      • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
        Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 21/02/2012 00:04:28

        Α, κι εγώ αυτό λέγω. Ότι οι ψηφοφόροι θα αποφασίσουν την διάλυσιν...

      • parsifal avatar
        parsifal @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 21/02/2012 10:58:08

        Τους γνώρισα απο φίλες της Ροζαρίν στα νότια προάστεια...

        • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
          Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ parsifal 21/02/2012 19:41:20

          Αν εννοείς την γραμματέα του Οτσαλάν, την όχι φίλη μου, αδερφή μου πια, την οποία υπερασπίστηκα στο ΜΟΔ το 2003 μαζί με τον Γιακάρ Τζενγκίζ και τον ίδιο τον Οτσαλάν (αυτόν με πληρεξούσιο από το Ιμραλί) και αθωώθηκαν όλοι για διακινδύνευση της διεθνούς ειρήνης της Ελλάδας, παράνομη είσοδο του Οτσαλάν κλπ, την λένε Ροζερίν κι όχι "Ροζαρίν".
          Όπως θα έρχεσαι από τις Βαλκυρίες και θα πηγαίνεις προς τους Νιμπελούγκεν, σταμάτα στην Ιταλία όπου ζει πια, να σου πεί για τους εκατοντάδες Κούρδους αγωνιστές που υπερασπίστηκα πάντοτε τζάμπα και πληρώνοντας και το γραμμάτιο από την τσέπη μου.
          Κι άμα θες να πεις κάτι, "φόρεσε" το αληθινό σου όνομα και πες το ευθέως.

      • Βατάτζης avatar
        Βατάτζης @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 22/02/2012 03:03:08

        Μια και μιλάτε για Κούρδους, καλό θα ήταν να υπενθυμίσετε τα γεγονότα που συνέβησαν 3 μέρες ΠΡΙΝ την παράδοση Οτσαλάν. Η κυβέρνηση Σημίτη είχε κάνει σκούπα στην Κουμουνδούρου (και αλλού) μαζεύντας περίπου 3000 σε εγκαταλελλειμένο στρατόπεδο της ΠΑ στα Μέγαρα, ψηλά στο βουνό. Αυτό έγινε για να μην κάψουν την Αθήνα, διότι είχαν οργανώσει την παράδοση από τηνπρώτη στιγμή. Ξεχασμένη ιστορία, την θυμάμαι γιατί την έζησα από κόντά, ως σμηνίτης στην 112ΠΜ Ελευσίνας, που τους πηγαίναμε κλινοσκεπάσματα και είδη καθαρισμού. Μετά την φυγή τους από το στρατόπεδο αυτό (απόδραση δεν είναι γιατί δεν τους εμποδισε κανείς) όταν πια είχε εκλείψει ο κίνδυνος επεισοδίων και η παράδοση του Οτσαλάν είχε ολοκληρωθεί...

        • Βατάτζης avatar
          Βατάτζης @ Βατάτζης 22/02/2012 03:04:24

          εγκαταλελειμμένο...

  14. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 20/02/2012 23:51:24

    Ο κ. Αϊβαλιώτης πρέπει να φλερτάρει άμεσα..δεν τον παίρνει άλλο...

  15. ΜΠ avatar
    ΜΠ 21/02/2012 01:04:05

    When I find myself in times of trouble
    Mother mary comes to me
    Speaking words of wisdom, let it be.
    And in my hour of darkness
    She is standing right in front of me
    Speaking words of wisdom, let it be.
    Let it be, let it be.
    Whisper words of wisdom, let it be.

    And when the broken hearted people
    Living in the world agree,
    There will be an answer, let it be.
    For though they may be parted there is
    Still a chance that they will see
    There will be an answer, let it be.
    Let it be, let it be. yeah
    There will be an answer, let it be.

    And when the night is cloudy,
    There is still a light that shines on me,
    Shine on until tomorrow, let it be.
    I wake up to the sound of music
    Mother mary comes to me
    Speaking words of wisdom, let it be.
    Let it be, let it be.
    There will be an answer, let it be.
    Let it be, let it be,
    Whisper words of wisdom, let it be.
    Καρατζαφέρης, όπως: κατά πού φυσάει ο άνεμος ;;;; Το δεκαπεντάλεπτο της δημοσιότητος λαμβάνει τέλος. Ώρα για ξεκούραση, ποίηση και Beatles!
    Let it be, αφιερωμένο (ταιριάζει με τη φώτο)

  16. nik avatar
    nik 21/02/2012 02:18:52

    Η ΝΔ πρεπει να ειναι σκληρη και αποτελεσματικη στα θεματα λαθρομεταναστευσης και εγκληματικοτητας. Αφηστε το Τσιπρα να ουρλιαζει. Σημασια εχει οτι η πλειοψηφεια του ελληνικου λαου δεν αντεχει αλλο με τη μαζικη λαθρομεταναστευση. Μονο η παρακμιακη αριστερα θελει και αλλους λαθρομεταναστες.

  17. Παντελής avatar
    Παντελής 21/02/2012 09:46:58

    Σωστά Φαήλο. Όμως υπάρχουν επιφυλάξεις, λόγω ίσως και της πολυσυλλεκτικότητος του κόμματος. Το κόμμα δεν έχει πάρει θέση ή έχει πάρει μη-πατριωτική θέση σε θέματα ταμπού για τον πατριωτικό χώρο. Αυτά είναι:
    1. Το τζαμί στον Βοτανικό και γενικά η δημιουργια ΜΕΓΑΛΩΝ τζαμιών - ισλαμικών κέντρων.
    2. Η λαθρομετανάστευση και η λύση της. Η ΝΔ εξακολουθεί να πιστεύει στην ένταξη ή θα εναρμονιστεί με την σύγχρονη ευρωπαϊκή εμπειρία και πρακτική που μιλάει για απελάσεις;
    3. Ευρωπαϊκή προοπτική της Τουρκίας. Θα συνεχίσουμε τα ζεϊμπέκικα;
    4. Σκοπιανό. Διπλή ονομασία;
    5. ΑΟΖ;;;
    6. Υπογεννητικότητα; Θα συνεχίσουμε να παρακολουθούμε ως παθητική παρατηρητές τον θάνατο του έθνους μας;
    7. Μουσουλμάνοι Θράκης - Τουρκικό προξενείο. Θα πράξουμε κάτι για την Θράκη και τις αλυτρωτικές δράσεις των Τούρκων πρακτόρων στην περιοχή;

    Δεν είναι λίγα αυτά Φαήλο και υπάρχουν κι άλλα. Και η ΝΔ του Σαμαρά πρέπει να τα καταδείξει και να τα αντιμετωπίσει υπό το πατριωτικό πρίσμα που επικαλείσαι στο άρθρο σου. Ειδάλλως, δύσκολα θα μπορέσει να προσελκύσει και όλους αυτούς που μέχρι σήμερα εμπιστεύτηκαν τα δύο στελέχη του ΛΑ.Ο.Σ. που πίστεψαν τον Σαμαρά.

  18. Γιώργος avatar
    Γιώργος 21/02/2012 11:34:06

    Προσέξτε μόνο μη θεωρήσει ο κόσμος ότι είναι περιττή πλέον η ΝΔ. Η διαφορά με το ΠΑΣΟΚ είναι στις έξι μονάδες και το ΛΑΟΣ μπαίνει στην Βουλή. Η ΝουΔουλα με ποσοστά "μικρής πλην τίμιας Δεξιάς" και δεν έχει κυβερνήσει ακόμα.

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Γιώργος 21/02/2012 19:31:32

      Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

  19. εξυπνάκιας avatar
    εξυπνάκιας 21/02/2012 12:01:54

    εγω θα κάνω την τούμπα του αιώνα: απο Χ.αυγή...κουβέλη. ανέλυσε το φαήλο

    • Τιγράνης avatar
      Τιγράνης @ εξυπνάκιας 21/02/2012 19:42:39

      Η τούμπα του αιώνα θα ήταν να μάθαινες σωστά ελληνικά: ανάλυσέ το....

      • εξυπνάκιας avatar
        εξυπνάκιας @ Τιγράνης 22/02/2012 09:56:32

        efharisto

  20. Tassos avatar
    Tassos 21/02/2012 12:03:14

    Πατριδοκάπηλοι ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ!

  21. εξυπνάκιας avatar
    εξυπνάκιας 21/02/2012 12:07:40

    ¨ημουν Ι4 υγειονομικό..μπορώ να επισκέπτομαι την παρούσα διαδυκτιακή δεξαμενή σκέψης?

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ εξυπνάκιας 21/02/2012 19:28:34

      Τα πάντα μπορείς, εφόσον είσαι πραγματικά Ι4 και δεν χρησιμοποίησες απατηλά μέσα, όπως πλαστά έγγραφα, αγορασμένα ιατρικά πιστοποιητικά κλπ.
      Μπορεί να υπηρέτησες ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ, αρκεί να υπηρέτησες κανονικά, να μην ήσουν φυγόστρατος ή να μην υπηρέτησες λιγότερη θητεία με μαϊμουδιές. Όλοι είναι χρήσιμοι και αλληλένδετοι. Γιατί νομίζεις εμείς δεν είχαμε γιατρούς κλπ; Κάποιοι μας εφοδιάζουν, κάποιοι μας μεταφέρουν, κάποιοι μας περιθάλπτουν.

      • εξυπνάκιας avatar
        εξυπνάκιας @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 22/02/2012 09:58:48

        απ'οτι βλέπω και τωρα σας χρειάζεται ιατρική επίβλεψη με μία καλή δίαιτα...δε νομίζω ως έφεδρο να σας χρησιμοποιήσουν για αλεξιπτωτιστή

        • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
          Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ εξυπνάκιας 22/02/2012 12:45:52

          Με συγκινείς. Σνιφ...Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. ΄Μάλλον όμως έχεις καιρό να με δεις, έχω χάσει 14 λόγω τρεξίματος. Άμα θέλουν μια χαρά μπορούν να με χρησιμοποιήσουν και πάντα έχω πολύ βαρύ χέρι...

          • εξυπνάκιας avatar
            εξυπνάκιας @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 22/02/2012 19:18:48

            για το τελευταιο φημιζόταν πάντα οι ευτραφείς ΔΑΠΙΤΕΣ...όπως και για τα καλόγουστα φοιτητικά πάρτυ.. με ντίσκο,ρέμο και σκυλάδικα

  22. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 21/02/2012 13:24:26

    Ρωτώ και ξαναρωτώ: Τόσα λεφτά ο Καρατζαφέρης που τα βρήκε;

  23. Ox avatar
    Ox 21/02/2012 14:05:02

    Ο Μάκης Βορίδης και ο Άδωνης Γεωργιάδης αξίζουν, έχουν καλή προιστορία, γι αυτό αποροφήθηκαν στη Νέα Δημοκρατία. Φαηλος Κρανιδιώτης

  24. Χριστόφορος Μίχου avatar
    Χριστόφορος Μίχου 21/02/2012 14:45:13

    H κ. EYA Έγραψε!!!

  25. thanasis avatar
    thanasis 21/02/2012 18:31:06

    φιλε φαηλο κολωνει το πεζικο λεγαμε στον στρατο
    αλλα γνωριζοντας και τους λοκατζηδες λεω κολωνουν οι
    λοκατζηδες στις μοδιστρες αυτο ειναι το μοτο
    που λεμε οι εχοντες εκτελεσει την θητεια στις
    ενοπλες δυναμεις στους δια ευλογους αιτιες
    και χαριστικες υπηρεσιες εχοντας αποφυγει
    την θητεια

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ thanasis 21/02/2012 19:23:36

      Τί θέλεις να πεις, ποιητή;

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 21/02/2012 20:54:28

        Ειρωνεία για τους λουφατζήδες όσα γράφει ο Θανάσης.

  26. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 21/02/2012 19:30:40

    Τι λες βρε παιδί μου! Τα ύστερα του κόσμου...

  27. gclouney avatar
    gclouney 21/02/2012 20:15:20

    " δυναμική αντιμετώπιση της λαθρομετανάστευσης και της όλης εγκληματικότητας, σοβαρή και υπερήφανη αντιμετώπιση των εθνικών θεμάτων", αλήθεια πιστεύει κανείς καλόπιστα, ότι τα έχει κάνει όλα αυτά επί της ουσίας ο Αντώνης Σαμάρας? Ποια είναι τα αποτελέσματα των προτοβουλιών του?

  28. gclouney avatar
    gclouney 21/02/2012 22:33:56

    Είναι εύκολο όταν δεν έχεις σοβαρά επιχειρήματα να καταφεύγεις σε φτηνές επιθέσεις και χαρακτηρισμούς, όπως κωλοτούμπας κλπ. Είναι όμως πράγματι κωλοτούμπας ο Καρατζαφέρης? Στα σοβαρά και πάγια ζητήματα της χώρας μας (Τουρκία ,Σκόπια, ΑΟΖ, λαθρομετανάστευση κ.λ.π. )το ΛΑ.Ο. Σ. έχει τις ποιο σταθερές θέσεις. Στα θέματα οικονομικής φύσεως τα οποία μας καίνε αυτήν την εποχή, υπάρχει μια ζωντανή διαπραγμάτευση με την Γερμανία και τους δορυφόρους της (και όχι με την Ευρωπαϊκή Ένωση) όπου ανάλογα αποφασίζεις. Αυτό έκανε ο Καρατζαφέρης με το ΟΧΙ στο μνημόνιο2 , το οποίο ήταν Πολιτική προσέγγισης του προβλήματος , πέρα από κάθε λογιστική, που μας οδήγησαν μέχρι έγω σε συνδυασμό με την ανικανότητα του ΓΑΠ

  29. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ avatar
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ 21/02/2012 23:47:24

    ΦΙΛΕ ΜΑΣ ΦΑΗΛΟ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΠΟΙΚΙΣΜΟΣ, ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΑΣ, Ο ΤΟΠΟΣ ΜΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟΙΚΙΑ ΤΟΥ ΠΑΚΙΣΤΑΝ, ΩΡΑΙΑ-ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑ!
    2004-2009 Η Ν.Δ. ΕΙΝΑΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΟΘΑΛΠΗ ΤΟΝ ΕΠΟΙΚΙΣΜΟ!!!
    2009-2011 Η Ν.Δ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΑΗ ΚΑΙ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟΝ ΕΘΝΟΚΤΟΝΟ ΛΑΘΡΟΝΟΜΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΙ --ΣΑΝ ΚΟΤΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΙ ΟΛΑΟΣΑ!
    ΤΩΡΑ, Η Ν.Δ. ΕΙΝΑΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ, ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΙΚΙΣΜΟ ??? ΤΙΠΟΤΕ!!! ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ΓΙΑ ΑΚΥΡΩΣΗ ΤΟΥ ΛΑΘΡΟΝΟΜΟΥ ????
    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΦΑΗΛΟ, ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ Ν.Δ. ΑΠΟ ΤΟ 1965 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΨΗΦΙΣΑ ΣΑΜΑΡΑ, ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ! ΑΛΛΑ ΦΩΣ ΠΟΥΘΕΝΑ!
    ΤΩΡΑ ΟΔΕΥΩ ΠΡΟΣ ΟΠΟΙΟΝ ΕΙΠΗ ΚΑΘΑΡΑ ΚΙ ΑΝΤΡΙΚΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΩΞΕΙ ΤΟΥΣ ΕΠΟΙΚΟΥΣ! ΦΑΗΛΟ ΔΕΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΡΟΣΒΛΕΠΟΥΜΕ Σ' ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ!!