#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/01/2013 18:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κόντρα ΣΥΡΙΖΑ- ΚΚΕ για το ποιος είναι ο μεγαλύτερος «επαναστάτης»



(Ανανεωμένο) Όπως ακριβώς σας είχαμε προειδοποιήσει στο πρώτο θέμα του antinews το ΚΚΕ έβγαλε από τη μύγα ξύγκι και αποφάσισε μια διαμαρτυρία στο γραφείο του υπουργού Εργασίας να την μετατρέψει σε νέα… Οκτωβριανή επανάσταση. Και φυσικά, βρήκε απρόσμενα (;) σύμμαχο τον ΣΥΡΙΖΑ  ο οποίος σε ανακοίνωσή του καταγγέλλει «το νέο όργιο κυβερνητικής καταστολής σήμερα στο κέντρο της Αθήνας με τη χρήση βίας, χημικών και προσαγωγών από τις αστυνομικές δυνάμεις σε βάρος βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ-ΕΚΜ, συνδικαλιστών του ΠΑΜΕ, αλλά και εργαζομένων στα πεντάμηνα του προγράμματος κοινωφελούς εργασίας».

Και συνεχίζει: "Ο κυβερνητικός αυταρχικός κατήφορος της τρικομματικής κυβέρνησης (ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ) έφτασε σε τέτοιο σημείο, ώστε να ασκηθεί αστυνομική βία και σε βάρος των παριστάμενων βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ-ΕΚΜ, Καραγιαννίδη Χρήστου και Μπάρκα Κώστα, παρότι δήλωσαν την ιδιότητά τους, και του μέλους του τμήματος εργατικής πολιτικής του ΣΥΡΙΖΑ-ΕΚΜ Μάρκου Μπασιούκα. Είναι φανερό πλέον ότι στόχος της κυβέρνησης είναι η αριστερά και το εργατικό κίνημα. Ο ΣΥΡΙΖΑ-ΕΚΜ ζητά την άμεση απελευθέρωση όλων των προσαχθέντων συνδικαλιστών του ΠΑΜΕ και καλεί το εργατικό συνδικαλιστικό κίνημα με ενωτικούς, μαζικούς και μαχητικούς αγώνες να βάλει ένα τέλος όχι μόνο στις αυταρχικές αντιδημοκρατικές πρακτικές της κυβέρνησης αλλά και στις μνημονιακές πολιτικές και στην κυβέρνηση που τις εφαρμόζει."

Από την πλευρά της η Αλέκα Παπαρήγα έκανε… άλμα και από τα αγροτικά μπλόκα βρέθηκε σε λίγες ώρες στην Αθήνα για να συμπαρασταθεί στους συλληφθέντες του ΠΑΜΕ, να καταγγείλει την κυβέρνηση για τραμπουκισμούς και επιτεθεί και στον Σκάι που όπως είπε ανέβασε πλαστές φωτογραφίες από τις ζημιές που έγιναν στο γραφείο του κ. Βρούτση. Σύμφωνα με την ανακοίνωση του ΚΚΕ: «Ο σταθμός του Αλαφούζου (ΣΚΑΪ) εκδηλώνοντας για μια ακόμα φορά το ταξικό του μίσος στο ΠΑΜΕ και στο ταξικό συνδικαλιστικό κίνημα και προκειμένου να πείσει για το πόσο καλά έκαναν τα ΜΑΤ και συνέλαβαν και χτύπησαν τους εκπροσώπους των συνδικάτων, επανέλαβε για μια ακόμα φορά τον εαυτό του. Ανέβασε στην ιστοσελίδα του στο διαδίκτυο κατασκευασμένες φωτογραφίες απ΄ το γραφείο δήθεν του υπουργού Εργασίας με πεταμένα χαρτιά και έπιπλα, για να πείσει για το βανδαλισμό των εκπροσώπων του ΠΑΜΕ και των συνδικάτων. Καλή η προσπάθεια και αντάξια της ιστορίας τους, αλλά τέτοιες προβοκάτσιες έχει αντιμετωπίσει και άλλες και από πιο ικανούς το ταξικό κίνημα».

Όπως όλοι καταλαβαίνετε, πάμε σε μια κλιμάκωση της «επανάστασης» των αριστερών κομμάτων. Αφού είδαν ότι πάει να εξομαλυνθεί η εικόνα στην οικονομία και να αλλάξει η εικόνα της χώρας, κατάλαβαν ότι αυτό δεν συμφέρει τα σχέδιά τους. Και έβαλαν μπροστά το γνωστό παιχνιδάκι της σύγκρουσης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 30/01/2013 16:23:54

    Καλό κι'αυτό, κόντρα για το ποιός είναι ο μεγαλύτερος μα ... μα... μαρξιστής ήθελα να πώ , τι νομίσατε?

  2. mlv avatar
    mlv 30/01/2013 17:38:35

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΠΑΜΕ....

  3. mico avatar
    mico 30/01/2013 17:55:54

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΠΑΜΕ
    ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ mico 31/01/2013 00:54:17

      Με την ευκαιρία πάρτε και καμιά σκούπα-φαράσι να μαζεψετε τίποτα...

  4. greekfournaris avatar
    greekfournaris 30/01/2013 17:58:44

    ''Ενδόμυχα κάποιοι από τους εμπνευστές του… κινήματος του μπάχαλου θα ήθελαν και κάποιο νεκρό. ''

    Αυτό δεν προκύπτει από πουθενά, παρά μόνο αν επιχειρήσουμε να κάνουμε δίκη προθέσεων!!!

  5. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 30/01/2013 18:30:04

    Η πιό φαιδρή εξήγηση για την κατάληψη που έχω ακούσει μέχρι τώρα.
    Προφανώς έχετε ξεχάσει τα πανώ στην Ακρόπολη και άλλες παρόμοιες καταλήψεις στο παρελθόν, όπως εκείνη στο υπουργείο του Λοβέρδου, λίγο πριν το μνημόνιο όταν όλοι οι υπόλοιποι κοιμόνταν ύπνον βαθύ και μόνο το ΚΚΕ φώναζε: "Έρχεται πόλεμος !!!"

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ εναςάσχετος 30/01/2013 20:09:37

      Α....και όποιος έχει αμφιβολία περί στημένων φωτο , ας προσέξει το ακουστικό του τηλεφώνου. Μετά από τέτοιον βανδαλισμό, αυτό ακούνητο στη θέση του! Είχα την τύχη να διαβάσω σχετικό σχόλιο στο εν λόγω site, το οποίο όμως εξαφανίστηκε ακαριαία. Επίσης, όλως τυχαίως, μετά από τέτοιον βανδαλισμό, όλα τα ακριβά αντικείμενα, φαξ. οθόνες, πληκτρολόγια, είναι άθικτα! Γάτες ήταν οι ΠΑΜείτες?

      • Μεγάλες στιγμές avatar
        Μεγάλες στιγμές @ εναςάσχετος 31/01/2013 00:56:41

        Εχεις δίκιο,πρακτική τους είναι να μην μενει τίποτα όρθιο.Και όλα αυτά για μια χθεσινη δήλωση του Υπουργού...πολύ ευαίσθητοι είστε βρε..

      • Θόδωρος XVII-VI-MMXII avatar
        Θόδωρος XVII-VI-MMXII @ εναςάσχετος 31/01/2013 10:06:53

        Έγω, έτσι και με κατηγορήσει κανένας από δω μέσα ξανά για τις θέσεις μου, θα πάω στο γραφείο του και θα του τα κάνω λαμπόγυαλο, με παράσταση διαμαρτυρίας και κατάληψη και επαναστατικό πνεύμα και συγκρουσιακή δυναμική με τα ΜΑΤ και... και... και...

      • kapar13 avatar
        kapar13 @ εναςάσχετος 31/01/2013 18:59:50

        Α, γεια σου!
        Και εκείνο το βίντεο που έλεγε η Παπαρήγα γιατί δεν το δίνουν στη δημοσιότητα; Ή μήπως δεν τους πετυχαίνει το μοντάζ;

  6. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 30/01/2013 18:37:19

    Μπα......!!!!! Η βαρετή συνθηκολογημένη συνταξιούχα, η ηττοπαθής και παρελθοντολάγνα κοιμισμένη στυλωβάτης του συστήματος, η απόλυτη έκφραση της Ποντιοπιλατικής λογικής, εξύπνησε και θέλει πόλεμο????? Δεν το πιστεύω. Θα το δείτε συντόμως. Δεν πρόκειται για κάτι σοβαρό, ούτε έχει βάθος. Δεν διανοείται να επιτρέψει κάποια ''επαναστατική'' συνέχεια, απλά υποκρίνεται. Μοναδικό της μέλημα είναι η εξασφάλιση της λειτουργείας του....περιπτέρου.
    Δεν έχει άλλη αγωνία.
    Την έχετε απλά....υπερτιμήσει!!!!!!

    Αν τελικά υπάρξει ένταση στο άμεσο μέλλον, δε θα΄ναι ο Τσίπρας, ούτε ο Σύριζα, ούτε και η ξεπερασμένη Αλέκα που θα την έχουν προκαλέσει.
    Θα είναι η πείνα, η μιζέρια, η απελπισία και τ΄αδιέξοδα, που κάποιος άλλος δε θα έχει καταφέρει να αντιμετωπίσει επιτυχώς.... Μακάρι να μη φτάσουμε ως εκεί.

    • O Mίτος της Αριάδνης avatar
      O Mίτος της Αριάδνης @ BLACKQUEEN 30/01/2013 20:08:09

      στυλοβάτης, λειτουργίας τα σωστά :-(

      • BLACKQUEEN avatar
        BLACKQUEEN @ O Mίτος της Αριάδνης 30/01/2013 20:10:57

        Ευχαριστώ. Με προλάβατε :-)

      • JE NE REGRETTE RIEN avatar
        JE NE REGRETTE RIEN @ O Mίτος της Αριάδνης 31/01/2013 09:28:05

        @ Μίτο της Αριάδνης..: Την Blackqueen ...βρήκες να διορθώσεις βρέ φίλε; Δεν κατάλαβες ότι ήταν ακούσιο λάθος βιασύνης; Εδώ ...παραδίδει μαθήματα Ελληνικών και ορθογραφίας την παρακολουθώ μήνες..!.
        Εν τώ μεταξύ , μεταξύ των άλλων σχολιαστών , γίνεται πάρτυ ...ανορθογραφίας σε σημείο πού ενίοτε δυσκολεύεται κανείς να βγάλει νόημα !
        Αυτά, γιά να είμαστε δίκαιοι !

    • Αριστείδης Δ. avatar
      Αριστείδης Δ. @ BLACKQUEEN 30/01/2013 20:40:35

      Eξαρτάται ποιός θα είναι αυτός ο κάποιος άλλος.
      Αν είναι ο Rotchild όντως τη γλυτώνουμε. Αν περιμένουμε απ' τους δικούς μας, καλύτερα να φυτέψουμε πατάτες ή να γίνουμε "λάθρο"...

      • BLACKQUEEN avatar
        BLACKQUEEN @ Αριστείδης Δ. 30/01/2013 22:44:50

        :-) Εγώ πιστεύω στις ανατροπές!!! Ή σε αυτές που προκαλούν εξ΄ανάγκης και ζοριζόμενοι οι ασκούντες την εξουσία, ή σ΄εκείνες τις άλλες που επιβάλλουν οι συνειδητά επαναστατημένοι λαοί. Το άγονο τέλμα μόνο με τρομάζει -καλή ώρα-, γιατί πάντοτε έχει και πιό.....κάτω από εκείνο που ζεις.

        • Μεγάλες στιγμές avatar
          Μεγάλες στιγμές @ BLACKQUEEN 31/01/2013 01:01:56

          Queen,υπάρχουν σε μια επανάσταση 2 είδη ανθρώπων...αυτοί που τις κάνουν και αυτοί που ωφελούνται!

          • BLACKQUEEN avatar
            BLACKQUEEN @ Μεγάλες στιγμές 31/01/2013 09:56:19

            Δεν έχετε και άδικο. Ο κανόνας στη ροή της Ιστορίας σας επιβεβαιώνει. Όμως πάντα θα υπάρχει η δυνατότητα ταράζοντας το βάλτο, να ανατραπεί ΚΑΙ ο κανόνας. Πάμε λοιπόν για την εξαίρεση!!

  7. π. στασινόπουλος avatar
    π. στασινόπουλος 30/01/2013 18:37:40

    μια κινητοποίηση για την οποία θα διάβαζαν μόνο οι αναγνώστες του αυριανού ριζοσπάστη, δεν έπρεπε να γίνει θέμα ημέρας.
    φαίνεται λαθεμένος ο χειρισμός του ζητήματος ενώ πολιτική αμηχανία για το περιστατικό υποδηλώνει και η διατύπωση για φθορές στο υπουργέιο που προκάλεσαν την επέμβαση των ματ κλπ. δηλαδή, αν χρειαστεί απο αύριο, για να ανοίξει η αστυνομία το δρόμο στη λάρισα θα πρέπει οι αγρότες να έχουν προκαλέσει φθορές στο οδόστρωμα;
    στο διαταύτα το 3-4% το γραφικοποιείς, δεν το αναγάγεις σε κύριο πολιτικό αντίπαλο με 30 προσαγωγές και 10 τραυματίες.
    τέλος και η ηγεσία του υπουργείου εργασίας πρέπει να δείξει επιπλέον προσοχή σε ορισμένα ζητήματα προεκιμένου να "προστατεύει" την κυβέρνηση συνολικά.
    πχ: το καλοκαίρι του 12 πραγματοποιήθηκε όλοκληρη επιχείρηση για να ανοίξει το εργοστάσιο της χαλυβουργίας.
    τον οκτώβρη, όμως, η ιδιοκτησία έθεσε όλο το προσωπικό σε διαθεσιμότητα "κρεμώντας" και την ηγεσία του υπουργείου και την προσωπική εμπλοκή του πρωθυπουργού για το άνοιγμα του εργοστασίου.

  8. stamoschios avatar
    stamoschios 30/01/2013 18:50:05

    Είναι γνωστό ότι στην Ελλάδα η αριστερά δεν έχει ιστορία αλλά ποινικό μητρώο.
    Επίσης ο μόνος που ήξερε πως να τους αντιμετωπίσει ήταν ο κυβερνήτης που είπε το τελευταίο και μεγάλο όχι στους ξένους.

    • aris avatar
      aris @ stamoschios 31/01/2013 19:01:25

      Μάλλον κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια, εξ' ου και η αναφορά σου σε ποινικό μητρώο.

  9. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 30/01/2013 19:22:36

    Δηλαδή πότε το ΚΚΕ δεν ήταν μάντης κακών; Δε διαφωνώ πως γίνεται χαμός και δυστυχούμε ως λαός αλλά όσα χρόνια τους θυμάμαι, εφικτές λύσεις δεν πρότειναν. Μόνο καταγγελίες και ουτοπικά όνειρα.

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ Γεώργιος Τ. 30/01/2013 21:33:33

      Εξαρτάται τι εννοείς με το "εφικτές λύσεις". Λύσεις αποτελεσματικές ή λύσεις που να ηχούν ευχάριστα.
      Και η αστική δημοκρατία, πριν την Γαλλ. επανάσταση, φάνταζε σαν ουτοπική λύση και ανέφικτη.
      "Είναι δυνατόν οι ξεβράκωτοι (sans quilotees) να κυβερνηθούν μόνοι τους χωρίς βασιλιά? " αναρωτιόνταν οι ευγενείς και οι Λουδοβίκοι.

      • Θόδωρος XVII-VI-MMXII avatar
        Θόδωρος XVII-VI-MMXII @ εναςάσχετος 31/01/2013 09:59:22

        Μόνο που οι sans quilotees ήταν όντως κάτι πρωτόγνωρο και επαναστατικό για την εποχή τους εναντίον της τυραννικής καταπίεσης του βασιλιά.

        Το ΚΚΕ και ο ΠασοκοΣφύριζα είναι ουτοπικά και ανανεωτικά-επαναστατικά κινήματα που φέρνουν κάτι καινούριο στον κόσμο?
        Ο ολοκληρωτισμός του ΚΚΕ και το λαμογιο-ρουσφετο-παρασιτο-Δημόσιο του 25% από το 29% του Σφύριζα είναι επανάσταση και εξέγερση?

        Πάρολο το σουρεαλιστικό του πράγματος, η συγκυβέρνηση με τον ΑΣ και μερικούς μόνο -για να 'μαι δίκαιος- ικανούς υπουργούς είναι το ριζοσπαστικό στις μέρες μας, αυτοί τολμάν την ρήξη με το παλιό όσο τους επιτρέπουν οι δυνάμεις τους.

        Άκου, ριζοσπάστες το ΚΚΕ και ο Σύριζα! Χα, χα, ευθυμήσαμε και σήμερα!

        Σφυριζαίοι και απολιθωμένοι, get a life!

    • Μπαρμπαθωμας avatar
      Μπαρμπαθωμας @ Γεώργιος Τ. 30/01/2013 22:20:58

      Ενω αν ειχαν λυσεις θα εκαναν ενα "Ζαππειο" για να μας τις ανακοινωσουν...

  10. alex23 avatar
    alex23 30/01/2013 20:18:16

    εκτος απο το προφανες, οτι το ΚΚΕ ψαχνει τροπο να κεφαλοποιησει το οτι το συριζα σταματαει να ειναι 'αντιμνημονιακο' κομμα και αυτο κανει ενα μερος των ψηφοφορων του να αρχισουν να ψαχνουν αλλες επιλογες, μηπως η ενταση απο μεριας ΚΚΕ με τους αγροτες που ελεγχει και το ΠΑΜΕ στις πολεις, κρυβει και κατι αλλο στο βαθος ?

    π.χ. τα οικονομικα προβληματα του κομματος που αρνηθηκε να λυσει η κυβερνηση μη αφηνωντας το να πουλησει την συχνοτητα του( σε 'βιτρινες' που θα εξυπηρετουσαν το συριζα ) ? μηπως ζουμε μια οργανωμενη 'πιεση' στην κυβερνηση για να πετυχουν καποιο συμβιβασμο ? πονηροι καιροι..

  11. WY avatar
    WY 30/01/2013 20:20:27

    Υπενθυμίζω στούς σχολιαστές τίς Λενινιστικές θεωρίες περί ##Μεθόδων διά τήν
    επικράτηση τού κομμουνισμού σέ τρίτη χώρα,περί τού ασθενούς κρίκου,καθώς καί περί τής δυαδικής εξουσίας##.
    Ακόμη είμαστε στό επίπεδο τής...... πρόβας!!!

    Ελπίζω έκ βαθέων,νά διαψευσθώ!!

    • Θόδωρος XVII-VI-MMXII avatar
      Θόδωρος XVII-VI-MMXII @ WY 31/01/2013 10:01:29

      Ποιος είσαι και ξέρεις τόσο καλά τις Λενινιστικές θεωρίες?..
      Αστειεύομαι και συμφωνώ ότι εφαρμόζουν το manual, WY.

  12. Κελάδων avatar
    Κελάδων 30/01/2013 22:31:27

    Θα περίμενε κανείς το ΠΑΜΕ να ασχολείται και με άλλα δικαιώματα, άλλων εργατών που σήμερα (ή χθες) απελύθησαν από τον καλό μας Ριζοσπάστη.......λέμε τώρα και κανα αστείο για να περάσει η ώρα δηλαδή. Και εκεί που νομίζει κανείς ότι το βαρέλι της υποκρισίας της αριστεράς έπιασε πάτο....τσουπ να οι νέες απολύσεις να μας υπενθυμίσουν ότι η υποκρισία είναι πάντα παρούσα (το χούι άλλωστε όπως λέει και ο θυμόσοφος λαός φεύγει μετά και την τελευταία πνοή). Όσον αφορά δε τις εν λόγω απολύσεις, τουλάχιστον είναι "ΡΙΖΟΣΠΑΣΤικές" όπως άλλωστε και η φυσιογνωμία του φιλεργατικού κατά τα άλλα αυτού κόμματος κόμματος :):):)

  13. Nik avatar
    Nik 31/01/2013 01:46:31

    Αυτοί ακόμη πιστεύουν στον Αγιο Μαρξ και την ρήση θέση-αντίθεση- σύνθεση. Πέρα από την σύγκρουση δεν έχουν τίποτε να προτείνουν, αλλά ούτε και μετά την σύγκρουση δεν παραδέχονται ότι ενδεχομένως αυτοί είναι οι χαμένοι της ιστορίας και ότι η νέα σύνθεση δεν τους συμπεριλαμβάνει. Πόση έπαρση πράγματι πρέπει να έχεις για να πιστεύεις ότι νομοτελειακά η ιστορία σου επιφυλάσσει με το ζόρι μια μεγάλη νίκη!

  14. Νεστωρίδης avatar
    Νεστωρίδης 31/01/2013 07:59:47

    Η ιδεολογία - κοσμική θρησκεία του Μάρξ έχει πεθάνει (με τον θάνατο της ΕΣΣΔ) και εκεί που απέμεινε τρώνε πτώματα απο την πείνα (Β. Κορέα), μ'ονο το ΚΚΕ δεν το έχει αντιληφθεί.
    Ας σοβαρευτούμε το ΚΚΕ με το γνωστό ανθελληνικό ποινικό μητρώο επιχειρεί με τους τραμπούκους μισθοφόρους του επίθεση κατά της δημοκρατίας (με εφόδους εναντίον γραφείων υπουργών). Σε οποιαδήποτε άλλη δημοκρατική χώρα του κόσμου θα είχαν κινητοποιηθεί οι θεσμοί της δημοκρατίας για να τιμωρηθούν οι ηθικοί αυτουργοί της φασιστικής επίθεσης (θυμίζουν παρακρατικά τάγματα εφόδου) με το ερώτημα της απαγόρευσης λειτουργίας του άθλιου ΚΚΕ (που τόσα δεινά έχει συσσωρεύσει στους Έλληνες της Ελλάδος και τους ομογενείς).
    Επιτέλους χρειαζόμαστε ηρεμία και σκληρή δουλειά να βγούμε απο την κρίση και όχι καταλήψεις πλοίων, εργοστασίων, μέσων μαζικής μεταφοράς κλπ
    Πρέπει και ο ιδιοτελής κομματισμός να έχει και όρια να σέβεται την χώρα και την δημοκρατία, διαφορετικά ας μεταναστεύσουν στην Κούβα να φυτεύουν πατάτες για ιδεολογικούς λόγους (το έχουν κάνει στο παρελθόν με την Νικαράγουα)

  15. JE NE REGRETTE RIEN avatar
    JE NE REGRETTE RIEN 31/01/2013 09:36:39

    Παρακαλώ δημοσιεύστε το σχόλιό μου όπου υπερασπίζομαι την Βασίλισσά μας !
    Δεν καταλαβαίνω γιατί κόπηκε.
    Ευχαριστώ.

  16. roadrunner avatar
    roadrunner 31/01/2013 10:35:30

    Το τι θέλει να κεφαλαιοποιήσει ή να εκβιάσει το ΚΚΕ δεν με αφορά και τόσο πολύ. Πρόβλημά τους.
    Με αφορά όμως όταν μια μικρή μειοψηφία της τάξης του 4,5% (στις βουλευτικές εκλογές), προσπαθεί με τη βία να κάνει εισβολή – κατάληψη σε κυβερνητικά γραφεία, επειδή διαφωνεί.
    Δηλαδή, αν (θεωρητικά) το ποσοστό του ΚΚΕ ήταν 10% , θα τα έκαιγε τα υπουργεία ;
    Κι αν (θεωρητικά) το ποσοστό του ΚΚΕ ήταν 15% , θα έκανε και συλλήψεις υπουργών ;
    Και τι άλλο θα έκανε το ΚΚΕ αν είχε ποσοστό πάνω από 15% ;
    Νισάφι πια με το ΚΚΕ. Μεγάλες κουμμουνιστικές ιδέες, μικρά μειοψηφικά ποσοστά. Ας το πάρουν απόφαση, κι ας πάνε να καταλάβουν το γραφείο της Αλέκας που τους καθήλωσε στο 4,5%.
    Λοιπόν, όταν το 4,5 % συμπεριφέρεται με βία επειδή διαφωνεί με την πλειοψηφία (κυβερνητική), τότε αυτό λέγεται Χούντα.

  17. JE NE REGRETTE RIEN avatar
    JE NE REGRETTE RIEN 31/01/2013 11:02:22