29/05/2009 20:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κόντρα Γιώργου με Συγκρότημα Λαμπράκη

 (Μόνο στο Antinews). Ο Γιώργος Παπανδρέου αποφάσισε σήμερα να μην δώσει συνέντευξη στην εφημερίδα «Βήμα», ενώ το είχαν συμφωνήσει. Ο λόγος είναι «η σημερινή αθλιότητα» με την δημοσκόπηση για το χθεσινό debate (βλέπε: http://www.antinews.gr/?p=6650).

Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες το ΠΑΣΟΚ δεν αποκλείεται να προσφύγει στην ΣΔΕΕ (Ένωση Δημοσκόπων)

Στην ηγεσία του ΠΑΣΟΚ υπάρχει επίσης προβληματισμός αν πρέπει να δοθεί και η συνέντευξη του κ. Παπανδρέου στο MEGA. Μέχρι τις σημερινές εξελίξεις υπήρχαν συζητήσεις να δοθεί στην κ. Τρέμη, ή στον κ. Τσίμα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. daris avatar
    daris 29/05/2009 20:59:09

    Και πολυ καλα θα κανει!!!
    Δεν χρωσταει σε κανενα, παρα μονο σε οσους τον στηριξαν και τον στηριζουν.

  2. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 29/05/2009 21:01:55

    ΓΚΑΠ-ΓΚΑΠ.

    Ποιός είναι?

    Ο μελλοντικός Πρωθυπουργός της Ελλάδος!

    Δώσαμε-δώσαμε!

  3. ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ avatar
    ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ 29/05/2009 21:03:36

    Δεν τον αδικώ.Η αλήθεια είναι ότι μπουκαλορίπτης το έχει ξεφτιλίσει λίγο.

  4. αχβαχ avatar
    αχβαχ 29/05/2009 21:05:31

    Ξαναπαίζει το έργο με το Βενιζέλο.

  5. bill avatar
    bill 29/05/2009 21:08:49

    Ως γνωστόν ο ΔΟΛ ποτέ δεν στηρίζει κάποιον πριν του προσκομίσει βεβαίωση ότι κατέχει την εξουσία.

  6. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 29/05/2009 21:09:22

    Μην ξεχνάτε ότι ο Βενιζέλος -και έπειτα από νοθεία κατά την ταπεινή μου άποψη- πήρε κοντά στο 40% ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ψήφους έναντι πε΄ριπου 60% του Τζορτζ Παπας-ΓΚΑΠ του Β', που ήταν κομματικές, οικογενειακές και εν πάση περιπτώση εκβιαστικές ψήφοι.

    Αυτό σημαίνει ότι ο Μπενί δεν θα κάτσει να δει το πολιτικό μέλλον του να γίνεται συντρίμια επειδή ο "Διάδοχος" αντί να παίζει Κινέζικες ντάμες, αποφάσισε να γίνει Πρωθυπουργός.

    Το να έχεις το 40% του ΠΑΣΟΚ, είναι δύναμη όπως και να το κάνουμε, ιδιαίτερα εάν έχεις πάρει μαζί σου και τις ξανθίες γκόμενες...για να μη ξεχνιόμαστε, έτσι σύντροφοι!

    Υ.Γ Έχω την απορία, τα μέλη του ΠΑΣΟΚ γιατί αποκαλούνται σύντροφοι? Τρες μπαναλ!

  7. anagnostis avatar
    anagnostis 29/05/2009 21:10:06

    Ρε Φάκτορα, όλο σου την λένε οι Τιραμόληδες και οι Νταρήδες και όλο αποκλειστικά απο το ΓΚΑΠ βγάζεις. Τι θα γίνει μου λες; Τους έχεις βάλεις για να φτιάχνουν κλίμα; χα χα χααααααα

  8. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 29/05/2009 21:13:02

    Για ναμη παρεξηγούμε τη νοθεία την έκαναν οι ΓΚΑΠΙκοί. Έτσι όπως το έγραψα μπορέι να νομίζει κάποιος ότι οι άνθρωποι του Μπένι την έκαναν!

  9. daris avatar
    daris 29/05/2009 21:20:14

    Καμια παρεξηγηση και δεν χρειαζοταν η επεξηγηση.
    Περι ορεξεως κολοκιθοπιτα!
    Κατα την γνωμη μου ο Μπενι ειναι αλλος ενας "καταλληλοτερος" που ομως καηκε στο ζεσταμα!

  10. no more bets avatar
    no more bets 29/05/2009 21:29:28

    Dubai,
    με μπερδευεις...
    οι μητσοτακικοι της ΝΔ ειναι ... κακοι,
    ενω οι μητσοτακικοι του Πασοκ ... θυματα (...νοθειας)

  11. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 29/05/2009 21:36:48

    τα προβλήματα του ΓΑΠ ξεκίνσαν όταν φάνηκε ότι δεν θα προσκυνήσει το συγκρότημα και κάτι άλλα τέτοια συγκροτήματα.

  12. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 29/05/2009 21:41:55

    ΑΠΟΨΙΝΕΣ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ.ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ. ΑΛΚΟ 3.5 ΜΟΝΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΗ ΨΗΦΟΥ 4.5 ΣΤΗΝ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ ΜΕΤΡΟΝ ΑΝΑΛΥΣΙΣ 4.3 ΣΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ 5.4 ΣΤΗΝ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΚΑΙ PUBLIC ISSUE 3.5 ΜΟΝΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΗ KAI 4.5 ΣΤΗΝ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ

  13. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 29/05/2009 21:59:26

    @no more bets

    Εγω επιθυμώ τη ταυτόχρονη συντριβή των Μητσοτακικών-εκσυχρονιστών-αριστεριστών-Βενιζελικών-Σημιτικών-Παπανδρεικών και τη μετέπειτα "απόσυρση" Καραμανλή ώστε να μετασχηματιστεί ομαλά, ειρηνικά και ήρεμα το πολιτικό σύστημα στην Ελλάδα.

    Κατά τη γνώμη μου αυτό μπορεί να γίνει με νίκη του Καραμανλή ώστε να επιτευχθούν ταυτόχρονα όλοι αυτοί οι στόχοι.

    Μετέπειτα όλοι εμείς και εγώ και ο Δαρείος και ο Τιραμόλας και όλοι γενικά φίλοι και αντίπαλοι θα μπούμε στην αρένα και θα τους πάρουμε και τα σώβρακα.

    Μη μασάτε! Να βλέπετε του πολιτικούς ως "πελάτες" δικούσας και όχι εσείς να είστε πελάτες τους.

    Είναι καιρός να αναλάβουμε τα ηνία δια της αυτοκαταστροφής του τωρινού σάπιου πολιτικού συστήματος.

    Πρέπει να τους τρελάνουμε και να εξοντώσουμε τη διαπλοκή μέσα από το εμφύλιο πόλεμο που θα ξεσπάσει μεταξύ τους.

    Μικρός διάβαζα Μακιαβέλλι. Φαίνεται??

  14. Βασίλης avatar
    Βασίλης 29/05/2009 22:01:08

    Αδέλφια ΜΗΝ αγοράζετε το άθλιο ΒΗΜΑ , αρκετά μας κορόιδεψαν ο Ψυχάρης, Πρετεντέρης

  15. Hase avatar
    Hase 29/05/2009 22:05:39

    @ 12 ΔΗΜΗΤΡΗΣ Says:

    Και πολλα χειροκροτηματα στην πρασινη εξεδρα. Μονο που εγω ειμαι απεξω, δεν ειμαι ουτε πρασινος ουτε μπλε απλα αμετοχος. Το ματς δεν ειναι πρασινοι εναντια μπλε, αλλα ΓΑΠ εναντια Μπενι. Αν ο ΓΑΠ παρει τις εκλογες με ενα ποσοστο γυρω στο 2% τοτε θα γινουν πολλα στο ΠΑΣΟΚ, θα εχουμε μεγαλες εξελιξεις. Μεχρι που δυαλυεται το ΠΑΣΟΚ (με την ευγενικη συνεισφορα του ιδρυματος Λαμπρακη).

  16. Πρώην ΙΝΤΡΑΚΟΜ avatar
    Πρώην ΙΝΤΡΑΚΟΜ 29/05/2009 22:10:16

    @Dubai

    Τι έγινε ρε μεγάλε με τις τρομερές αποκαλύψεις για τον Ρόβλια αν δεν κάνω λάθος?

    Οι Ελοχίμ και οι Νεφελίμ δεν σας έκαναν την χάρη ε?

    Γιατί δεν γράφεις κανένα μυθιστόρημα καλύτερα?

  17. σεμνοταπεινός avatar
    σεμνοταπεινός 29/05/2009 22:15:18

    Το αμαρτωλό συγκρότημα, θυμήθηκε το 1965 που αφού βάλαν φωτιά τις εφημερίδες του οι δημοκράτες οπαδοί της Ενωσης Κέντρου, το ξαναγύρισε το παραμύθι την άλλη μέρα. Προσωπικά δεν δίνω μία για τις γνωστές εφημερίδες, ούτε καν ένα ευρώ, που αν το εφαρμόσουν οι περισσότεροι, ας διαβάζουν τις φυλάδες μόνοι τους, ας παίρνουν μηδέν διαφημίσεις και ας παν επιτέλους στο διάβολο ...Σύντροφοι ενημερωθείτε απο το Ινερνετ ή ακόμη και από μια δηλωμένη εφημερίδα της δεξιάς, εκείνοι είναι πιο έντιμοι, τουλάχιστον ξέρεις ότι είναι αντίπαλοι.

  18. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 29/05/2009 22:16:52

    @16

    Σε καίει το ζήτημα έτσι?

    Το βασανηστήριο της σταγόνας το γνωρίζεις φαντάζομαι. Είναι Κινέζικο αλλά λίαν αποτελεσματικό.

  19. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 29/05/2009 22:23:14

    Κύριε νυν Ιντρακομ (Η Ίντρακομ είναι σαν τις μυστικές υπηρεσίες -Once in always in)

    Έχω δεκάδες φορές αναφέρει σε αυτό το φόρουμ ότι δεν αντιπροσωπεύω τη ΝΔ ή κάποιο άλλο κόμμα.

    Μάλιστα τα πλέον αιχμηρά, αποκαλυπτικά και προσωπικά ακόμα σχόλια τα έχω κάνει για Υπουργούς της ΝΔ.

    Συνεπώς, θα σε συμβούλευα να διαβάζεις πιο προσεχτικά αυτά που σχολιάζω γιατί πέρα από εμένα αντιπροσωπεύουν και αρκετούς ακόμα που κρίνουν τις εκλογές με ευρύτερα κοινωνικά κριτήρια και δεν έχουν παρωπίδες και "σημαιάκια".

    Τουλάχιστον βέβαια αναγνωρίζω ότι εσυ δηλώνεις την ιδιοτητά σου ως ΙΝΤΡΑΚΟΜ δηλαδή "σύστημα ΠΑΣΟΚ".

    Τώρα που είπα Ιντρακομ, ο τύπος που συμμετέχει στη διοικούσα επιτροπή στην "ΑΝΤΑΡΣΥΑ" και δηλώνει εκπρόσωπος Εργ. της Ίντρακομ, δεν νομίζει σε καμία περίπτωση να σχετίζεται με ευρύτερα πολιτικά παιχνίδια ούτε να τον έπιασε αυτόν και τους αλλους το κλάμα για τους Αφγανούς, τώρα λίγο πριςν τις Ευρωκελογές?

    Αμπα δεν νομίζω....

  20. kits avatar
    kits 29/05/2009 22:26:39

    Δεν διαφαίνεται πιθανή, ούτε η συνέντευξη στο MEGA... Για διαβάστε εδώ : http://logoplokies.blogspot.com/2009/05/to-toy-mega.html

  21. no more bets avatar
    no more bets 29/05/2009 22:37:14

    ρε Dubai,

    Ακομη και το ο,τι θες να νικησει ο Καραμανλης, το πλακωσες με συνομωσιολογικη σαλτσα και σεναρια.
    Βγαζει ματι ο Μακιαβελλι(ς).
    Θες να νικησει ο Καραμανλης, τελεία
    Εγω δεν θελω, άλλη τελεία
    Ο tiramola γιατι να μπει στην αρενα?
    Σεναριο με τον tiramola εκτος αρενας δεν παιζει?

  22. no more bets avatar
    no more bets 29/05/2009 22:52:29

    αμ το αλλο που λες,
    "Εγω επιθυμώ τη ταυτόχρονη συντριβή των Μητσοτακικών-εκσυχρονιστών-αριστεριστών-Βενιζελικών-Σημιτικών-Παπανδρεικών και τη μετέπειτα “απόσυρση” Καραμανλή ώστε να μετασχηματιστεί ομαλά, ειρηνικά και ήρεμα το πολιτικό σύστημα στην Ελλάδα."
    Δηλαδη -αν το καταλαβαινω κιολας- να μεινει μονο ΚΚΕ και πατριωτικη Δεξια, να μας μετασχηματισουν ηρεμα , ομαλα, ειρηνικα, με τακτ ρε παιδι μου και τροπους.
    Να σου θυμησω απλως, πως η Δεξια και το ΚΚΕ μια φορα εμειναν μονοι, χωρις τους κοινους τους εχθρους, το γυρισαν στον εμφυλιο και εκει να δεις ομαλοτητες και ομορφιες.

  23. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 29/05/2009 23:04:36

    Δνε υπήρξε ποτέ πόλεμος Δεξιάς-ΚΚΕ, αλλά Αγγλό-Παπανδρέηδων και Βουλγαρό-Γιουγκοσλάβων

  24. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 29/05/2009 23:10:32

    @no more bets

    Ελπίζω ο ΓΚΑΠ να μη φτάσει στο επίπεδο να ανακαλεί μνήμες του εμφυλιου προκειμένου να πάρει ή να χάσει μερικές ψήφους.

    Το ΠΑΣΟΚ πέρα από τις εκλογές "Έχει χάσει το ραντεβού με την ιστορία". Το έχασε μεταξύ '75-'77 και έκτοτε όλο πάει να το βρεί αλλά το χάνει στη συνέχεια και μετά το '89 χάθηκε το ραντεβού οριστικά.

    Σταματήστε να αυτοαποκαλείστε σύντροφοί και να μιλάτε για "κίνημα" γιατί τα γιαούρτια έχουν ακριβύνει τώρα τελευταία.

  25. no more bets avatar
    no more bets 29/05/2009 23:17:11

    Dubai,
    χανω(εις?) τον ειρμο...
    sorry

  26. kits avatar
    kits 29/05/2009 23:22:00

    Επαληθεύεται η πληροφορία, βγαίνει ανακοίνωση για ματαίωση συνέντευξης Παπανδρέου, στο ΒΗΜΑ... Στο MEGA,μάλλον θα πάει το πρωί στους Καμπουράκη Οικονομέα...

  27. hypo avatar
    hypo 29/05/2009 23:28:53

    Την συνέντευξη την ακύρωσε γιατί φοβάται μην κάνει καμιά μαλακία πάλι όπως στο debate. Τα άλλα περί "δε φοβάμαι κανέναν" είναι του κ... τα εννιάμερα.

  28. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 29/05/2009 23:31:49

    Και τι θα γινει αν δε δωσει τη συνεντευξη;Θα χασει η βενετια βελονι;Η το καναλι;
    Σιγα.Το Μεγα,ειναι παντα πρωτο στη θεαση ειδησεων,και οχι μονο.
    Και σιγα τον κοσμο,που θα κατσει να δει το παιδι,να τραβαει εναν απο κεινους τους φοβερους λογους που συνηθως κανει.
    Εχει να πεσει ροχαλητο...

  29. no more bets avatar
    no more bets 29/05/2009 23:32:54

    @ 27
    Στο debate τους ειπε "δεν με κραταει κανεις".
    Αποδεικνυει ο,τι το εννοει.
    Ας το πει και ο DVDατος...

  30. Γιαννάκης avatar
    Γιαννάκης 29/05/2009 23:56:01

    Κάνει τα κόλπα που έκανε στην κόντρα του με τον Βενιζέλο. Κρίμα το "παιντί" που το κυνηγάνε όλοι οι κακοί... Εκεί βέβαια έπιασε. Εδώ για να δούμε...

  31. Ρουλης avatar
    Ρουλης 29/05/2009 23:57:56

    Αχ Πασόκια μου πως αλλάζει ο καιρός και εκεί που Προσκυνάγατε τώρα φτύνετε και αύριο θα πάλι θα ξαναπροσκυνάτε. 1ον οι νταβάδες βλέπουν ότι δεν τραβάει το παιντί και 2ον έχουν Μπένυ και Ντορίτα στις επάλξεις.

  32. Πρώην ΙΝΤΡΑΚΟΜ avatar
    Πρώην ΙΝΤΡΑΚΟΜ 29/05/2009 23:58:26

    @Dubai

    Πάρε κανένα υπογλώσσιο.

    Η προσπάθειά σου να αποκηρύξεις την ιδιότητά σου (καρα-δεξιός του κερατά) είναι αστεία.

    Γιατί ντρέπεσαι?

    Βγές και πές το ξεκάθαρα.

    Εχω φύγει από την εταιρεία εδώ και χρόνια, και αν νομίζεις ότι όντας εργαζόμενος εκεί είμουν ευχαριστημένος ή τακτοποιημένος είσαι απλώς ανίδεος από την κατάσταση εκεί.

    Το nick το διάλεξα γιατί μου δίνει την ευχαρίστηση να καταλαβαίνω αμέσως με τι ανθρώπους συνομιλώ αγαπητέ, όταν προσπαθούν με με βγάλουν τσάτσο από την την σέντρα αγαπητέ.

  33. αδέξιος δεξιός avatar
    αδέξιος δεξιός 30/05/2009 00:13:46

    Προβληματισμός κυριάρχησε στην Ιπποκράτους μετά το τέλος του debate, αφού οι συνεργάτες του Παπανδρέου δεν ήταν καθόλου ικανοποιημένοι από την εμφάνιση του αρχηγού τους. «Ήταν αναμενόμενος» αναφέρουν στελέχη του ΠΑΣΟΚ, επισημαίνοντας ότι εκείνος που έπρεπε να κάνει την διαφορά ήταν ο Γιώργος και όχι ο Καραμανλής και ο Καρατζαφέρης. Οι ίδιοι μάλιστα, υποστηρίζουν ότι η αδυναμία του προέδρου του ΠΑΣΟΚ επιβεβαιώθηκε όταν ο πρωθυπουργός κατήγγειλε το ΠΑΣΟΚ για την συμπεριφορά του απέναντι στους αγρότες και στους συνταξιούχους. Σ' εκείνο το σημείο βουλευτές του ΠΑΣΟΚ λένε ότι θα μπορούσε να είχε τελειώσει τον debate, αν ο Παπανδρέου είχε θυμίσει τα όσα συνέβησαν στην Αθήνα τον Δεκέμβριο με αφορμή τη δολοφονία του 15χρονου Αλέξη. Ο Γιώργος όμως για άλλη μια φορά επιβεβαίωσε την αδυναμία του. Γι'αυτό και ελήφθη η απόφαση να ξεκινήσει μεμονωμένες συνεντεύξεις στα κανάλια. Θα ξεκινήσει από το Alter και τον Νίκο Χατζηνικολάου και θα δώσει στο Mega και στον ΑΝΤ1. Ωστόσο, υπάρχουν και εκείνοι που θεωρούν ότι εμπεριέχει «υψηλό ρίσκο» η υπερέκθεση του Γιώργου στα media. Βλέπετε, ακόμη και οι «δικοί» του, έχουν συνηδειτοποιήσει ότι το παλικάρι δεν μπορεί στα δύσκολα

    http://www.parapolitika.gr/

  34. no more bets avatar
    no more bets 30/05/2009 00:18:36

    γιαννακη και ρουλη
    θυμηθειτε, (Πρετεντερης 2/4/2000 στο Βημα)

    "Το πρόβλημα όμως ούτε ήταν ούτε είναι ο Σημίτης. Νομίζετε ότι όλοι αυτοί που χυδαιολογούν δημοσίως και με το αζημίωτο εναντίον του το πράττουν για λόγους ιδεολογίας ή προσωπικής αντίθεσης ή πολιτικής αισθητικής;
    Το πράττουν επειδή αντελήφθησαν αιφνιδίως την πολιτική μεγαλοφυΐα του Αρη ή τον εθνικό οραματισμό του Σιούφα;
    Ούτε κατά διάνοια!
    Την κουτάλα θέλουν να αρπάξουν.
    Να γίνουν και αυτοί κάτι από το τίποτε. "

    Στον συντακτη του παραπανω σχολιου, ο φιλος σας ο Κωστακης ζητησε συγνωμη για οσα ελεγε για τον Σημιτη, επειδη (ακουσον- ακουσον) το 15% των λογων του (του Κωστακη ) λεει ο Κωστακης πως ειναι παπαριες.

    Προσκυναει αυτους που τον εφτυναν ή σκυβει για αλλο λόγο ο DVDατος?

  35. no more bets avatar
    no more bets 30/05/2009 00:28:11

    γιαννακη και ρουλη
    θυμηθειτε, (Πρετεντερης 2/4/2000 στο Βημα)

    συνεχιζε το αρθρο

    “ Να 'το, λοιπόν, το μυστικό.
    Η «αντικαθεστωτική ψήφος», το πλιάτσικο που λέω εγώ, δεν είναι παρά το αίτημα ενός νέου καθεστώτος, πιο χοντροκομμένου και πιο αλαζονικού, στο οποίο θα πρωτοστατούν οι εαυτοί τους.
    Γιατί πιο αλαζονικού;
    Πάρτε το μέτρο της αλαζονείας τους τώρα που ασκούν αντιπολίτευση για να καταλάβετε τι θα συμβεί αν ποτέ γίνουν κυβέρνηση. ”

    Στον συντακτη του παραπανω σχολιου, ο φιλος σας ο Κωστακης ...ζητησε συγνωμη για οσα ελεγε για τον Σημιτη, επειδη (ακουσον- ακουσον) το 15% των λογων του (του Κωστακη ) λεει ο Κωστακης πως ειναι παπαριες.

    Προσκυναει αυτους που τον εφτυναν ή σκυβει για αλλο λόγο ο DVDατος?

  36. anagnostis avatar
    anagnostis 30/05/2009 00:29:42

    Κοιτάτε να δείτε τι μεταδίδει ο Παπαγιάννης:

    Όπως μετέδωσε κατ αποκλεισιτκότητα το Αποκαλυπτικό Δελτίο του Εxtra 3, στις 10 το βράδυ ο Γιώργος Παπακωνσταντίνου και ο Νίκος Αθανασάκης τηλεφώνησαν στον Σταύρο Ψυχάρη και απέσυραν την συνέντευξη που είχε παραχωρήσει ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ από χθες το μεσημέρι στο Βήμα της Κυριακής. Ο Γιώργος Παπανδρέου ανατρέπει το πολιτικό σκηνικό. Η κίνηση αυτή του δίνει μεγάλους πόντους για την Κυριακή. Μπράβο του.

    Το έβλαμε μια ώρα μετά αφου το διάβασε εδώ. ντροπή ρε

  37. ΝΙΚΟΣ ΑΡΜΕΝΗΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ ΑΡΜΕΝΗΣ 30/05/2009 01:52:16

    Πριν λίγο έστειλα το παρακάτω στο ΒΗΜΑ.......
    ********************************************

    Μα καλά, πόσο γελοίοι μπορεί να είσαστε όλοι εσείς εκεί στο ΒΗΜΑ;

    ΄Εχετε γίνει πλέον γραφικοί.

    Δεν καταλαβαίνετε πως χάνετε την αξιοπιστία σας με τα ΜΟΥΦΑ γκάλοπ που παρουσιάζετε;

    Πείτε στον Ντερμπεντέρη και τον Σταύρακα τα εξής.....

    1. Ο κόσμος τους έχει χεσμένους.

    2. Δεν έχουνε πια καμμία απολύτως δυνατότητα παρέμβασης.

    3. Έχουνε αρχίσει να βρωμάνε, τα πτώματα τους έχουν αρχίσει να αποσυντίθενται και ακόμα δεν το πήραν χαμπάρι πως έχουνε ψοφήσει (δημοσιογραφικά εννοώ).

    4. Τα Blogs θα σας θάψουνε με όλες τις τιμές που σας αρμόζουνε.(πάντα δημοσιογραφικά εννοώ)

    5. Δείτε που έχει φτάσει η κυκλοφορία σας. Σας περνά ακόμα και το ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ. Σύντομα θα ψάχνετε όλοι για δουλειά.

    6. Γνωρίζω τουλάχιστον 30 άτομα τα οποία εδώ κι ένα χρόνο έχουνε πάψει να αγοράζουνε ΤΟ ΒΗΜΑ και σας έχουνε αντικαταστήσει με ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ και ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ.

    7. Με την τακτική αυτή θα φέρετε το ΠΑΣΟΚ στην εξουσία μια ώρα αρχύτερα.


    Καληνύχτα κι όνειρα γλυκά....


    Υ.Γ. Μόλις έμαθα, από Blog φυσικά, πως ο Γ. Παπανδρέου ακύρωσε την συνέντευξη του στην κυριακάτικη βρωμο-φυλλάδα σας.... Άργησε να καταλάβει τι φίδι είχε στον κόρφο του... Ποτέ δεν είναι αργά...

    Το μεγάλο λάθος του ήταν πως δεν σούταρε από το ΠΑΣΟΚ τον Βενιζέλο, αμέσως μετά τις εκλογές του 2007.....

  38. daris avatar
    daris 30/05/2009 09:50:28

    Καλημερα σε ολους και ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ!
    Φιλε ΝΙΚΟ ΑΡΜΕΝΗ, το παιχνιδι της εφημεριδας ΒΗΜΑ και του ΜΕΓΚΑ μπορει να ειναι ΔΟΛιο αλλα ειναι ενα παιχνιδι που τους βαζει στο επικεντρο της πολιτικης με την οποια εχουν τοση σχεση οσο ο φαντης με το ρετσινολαδο.
    Προσπαθουν εστω και με αυτο τον τροπο (της ξεδιαντρωπης προκλησης) να ειναι στην κορυφη.
    Τα ποσοστα τηλεθεασης του ΜΕΓΚΑ δεν ειναι ασχετα με αυτο αφου ολοι ή σχεδον ολοι θελουν πλεον να ακουσουν τον "δημοσιογραφο" Πρετεντερη λες και ειναι βαρομετρο της κοινης γνωμης.
    Κατι σαν τον Λαζοπουλο που πολλοι βριζουν αλλα τον βλεπουν για να μπορουν να βριζουν επιχειρηματολογωντας.
    Το θεμα λοιπον δεν ειναι τι κανουν ολοι αυτοι και τι σκοπους εξηπηρετουν, αλλα τι κανουμε εμεις απεναντι τους.
    Θεωρω λοιπον πολυ σωστη και επιβεβλημενη την κινηση του Παπανδρεου να αποσυρει τη συνεντευξη απο το συγκροτημα αυτο αρκει η κινηση αυτη να εχει συνεχεια ουσιας χωρις και πολιτικη στοχευση.
    Συμφωνω με την τελευταια παραγραφο σου στο Υ.Γ. γιατι πολιτικοι οπως ο Μπενι μαλλον μοιαζουν ξενοι στο ΠΑΣΟΚ του Παπανδρεου και δεν εχουν να προσφερουν στην ανανεωση του κινηματος.

  39. daris avatar
    daris 30/05/2009 09:52:58

    ***Διορθωση:"...αρκει η κινηση αυτη να εχει συνεχεια ουσιας και πολιτικη στοχευση."

  40. Factorx avatar
    Factorx 30/05/2009 10:25:03

    @ΝΙΚΟΣ ΑΡΜΕΝΗΣ: γραφεις: "Μόλις έμαθα, από Blog φυσικά".

    Ντρέπεσαι να πεις το όνομα του antinews; Και δεν ειναι μπλογκ, Σαιτ είναι. Πως θα πάρουμε την εξουσία συντροφε με τέτοια λάθη;

  41. no more bets avatar
    no more bets 30/05/2009 10:39:12

    daris,
    μια που το ανεφερες, κατι ογκολιθοι τυπου Αλεκος Παπαδοπουλος, Αλευρ(γ)ας, Μπιστης, Παπαντωνιου...
    που κυκλοφορουν?... χαθηκαν ρε παιδι μου,
    Ο Σημιτης εκδρομη στην Ευρωπη,
    ο Λοβερδος εκδρομη στην επαρχια,
    ο Βενιζελος αγνοειται...
    Δεν μου'λειψαν, απλα το σημειωνω.
    Καποιοι παιζουν το παιχνιδι του 2007.
    Παλι θα τρεχουν στο Ζαππειο νυχτιατικα.
    Μονο που τωρα θα παν για τη Ντορα...

  42. daris avatar
    daris 30/05/2009 11:20:39

    @42
    Μαλλον τα εχουν χαμενα φιλε μου ολοι αυτοι που αναφερεις γιατι δεν ειναι ευκολο να σου παιρνουν τη μπουκια απο το στομα και δεν ειναι ευκολο αυτος που θεωρουσες "αδυναμος","εγκλωβισμενος" και "τελειωμένος" να σου παιρνει και τα σωβρακα.
    Φαινεται και απο τις λιγοστες εμφανισεις τους στην τηλεοραση.
    Ας το καταλαβουν καλα οτι τα παιχνιδακια τους δεν εχουν καμια θεση στο ΠΑΣΟΚ.
    Παρ' ολα αυτα η μη υπαρξη ισχυρου ρευματος ΝΙΚΗΣ στο ΠΑΣΟΚ ειναι αποτελεσμα της μη σοβαρης και συγκροτημενης παρουσιας μερικων εξ'αυτων.
    Η οποια ΝΙΚΗ του ΠΑΣΟΚ (η οποια πιστευω θα ειναι μεγαλη) θα ωφειλεται αποκλειστικα στον Παπανδρεου και στους στενους και σοβαρους συνεργατες του και θα γινει αφετηρια για ενα ακομα μεγαλυτερο ξεκαθαρισμα μεσα στο ΠΑΣΟΚ.
    Ενα ΠΑΣΟΚ που εχει αναγκη ενα ακομα πιο καθαρο πολιτικο λογο.