01/06/2010 12:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Κόλαση» στην Εξεταστική για τον κ. Βαλυράκη

Στο μάτι του κυκλώνα βρέθηκε σήμερα ο πρόεδρος της Εξεταστικής για τν Ζήμενς κ. Βαλυράκης, όταν βουλευτές του ΠΑΣΟΚ που συμμετέχουν στην επιτροπή του επιτέθηκαν επικρίνοντάς τον για τους χειρισμούς του στο θέμα του «χειρόγραφου φάντασμα» που ενοχοποιεί τάχα γαλάζιο υπουργό. Οι φωνές από το γραφείο του κ. Βαλυράκη ακούγονταν στους διαδρόμους της Βουλής.

Την ίδια ώρα οι βουλευτές της ΝΔ έκαναν διάβημα για το ίδιο θέμα στην Εξεταστική

ΣΧΟΛΙΑ

  1. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 01/06/2010 12:28:46

    Πασοκιές...

    • tiramola avatar
      tiramola @ greekpoliticalreview 01/06/2010 13:44:13

      Χαρούμενος πρέπει να είσαι αδερφέ που επιτέλους αυτά που απλώς υποψιαζόσουνα έφτασε η ώρα να επιβεβαιωθούν.

      • greekpoliticalreview avatar
        greekpoliticalreview @ tiramola 01/06/2010 16:29:17

        Φοβάμαι μήπως έχουν συμφωνήσει οι δυο συμμαθητές για ελεγχόμενη κάθαρση τιραμόλα μου και τώρα αντιδρούν αυτοί που είναι απ΄έξω από την σκέπη της προστασίας τους , κι εγώ όπως ξέρεις δεν είμαι με κανέναν από τους δυο...

  2. Γιαννης 3 avatar
    Γιαννης 3 01/06/2010 12:39:44

    'Παλια μου τεχνη κοσκινο'ή'μαθε τεχνη και αστην',ημερες 80ς με διαφορετικους πρωταγωνιστες ΠΑΣΟΚ-ΛΑΛΙΩΤΗΣ-ΑΥΡΙΑΝΗ-ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ vs ΠΑΣΟΚ-ΒΑΛΥΡΑΚΗΣ-ΕΓΓΡΑΦΟ-ΖΗΜΕΝΣ-ΓΑΛΑΖΙΟΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ.
    Ολοκληρο το οικονομικο σαπιο σχεδιο του Πασοκ που εφαρμοστηκε απο το 81(τοτε ειχαν απλα ενα πτυχιο,Σημιτης-Τσοβολας-Ανωμεριτηςκαι αλλοι) μεχρι και στις μερες μας(παλι Σημιτης-Παπαντωνιου-Χριστοδουλακης-Goldman sachs-Παπακωνσταντινου-ΟΤΕ-ΟΠΑΠ-ΖΗΜΕΝΣ-ΙΝΤΡΑΚΟΜ αυτη την φορα με Phd ομως)φαινεται ξεκαθαρα οτι οδηγησε την χωρα στην οικονομικη καταρρευση.
    Εαν γινει και η εξεταστικη για την οικονομια θα γελασουμε πολυ.

    ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ:ΕΟΚ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΑΝΑΝ-ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ-ΡΩΣΙΑ-ΚΙΝΑ

  3. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 01/06/2010 13:05:51

    Και εντωμεταξύ, τα "Νέα" επιμένουν να κάνουν το άσπρο μαύρο και ότι η ΝΔ, λέει, παραδέχτηκε το χρηματισμό Υπουργού της.

    Είμαι καλά γιατρέ μου;

    Ούτε η Αυριανή του 1989 δεν τα έκανε αυτά.

    • Γιαννης 3 avatar
      Γιαννης 3 @ Επώνυμος 01/06/2010 13:20:03

      Ο ΠαπαχρηστοΚαψηδοΔημοσιοκαφρος μπορει ομως γιατι τιμαει μεχρι τελευταιας ρανιδας του ιδρωτα και του σαλιου του υπερ του κινηματος που ψυχοραγει!!!!!

      ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ:ΕΟΚ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΑΝΑΝ-ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ-ΡΩΣΙΑ-ΚΙΝΑ

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Επώνυμος 01/06/2010 13:20:53

      Αυτός ο ...αντικειμενικός δημοσιογράφος ο κ. Παπαχρήστος τα γράφει;

      • Γιαννης 3 avatar
        Γιαννης 3 @ Κώστας Ροδινός 01/06/2010 13:25:50

        Αυτος ανελαβε πριν 3 μερες την αγιοποιηση της κυβερνησης Σημιτη,μετα τον Ακη και τωρα αυτο!!!!!


        ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ:ΕΟΚ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΑΝΑΝ-ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ-ΡΩΣΙΑ-ΚΙΝΑ

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Κώστας Ροδινός 01/06/2010 13:57:16

        Είναι ο ίδιος το βιβλίο του οποίου έκανε serial η κρατική τηλέοραση;

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Κώστας Ροδινός 01/06/2010 15:21:02

        γιατί, τη "συγνώμη" του Χρυσοχοϊδη την ξεχάσαμε?

  4. tiramola avatar
    tiramola 01/06/2010 13:27:40

    Περιμέντε λίγο ρε σύντροφοι να μάθουμε την αλήθεια και μην βιάζεστε...
    Έχετε αναλάβει εσείς οι απλοί πολίτες την υπεράσπιση του κόμματός σας χωρίς να έχετε ιδέα του τι στην πραγματικότητα έχει συμβεί?
    Υπομονή και ψυχραιμία.
    Όλα θα έρθουν στο φως....

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ tiramola 01/06/2010 14:00:12

      Ποιου κόμματος ρε, ποιου κόμματος; Εδώ δεν καταλαβαίνεις ότι τρως δούλεμα στα μούτρα σου; Σε εσένα απευθύνονται, τον Πασόκο, να συνεχίσουν να τον ταΐζουν πράσινο κουτόχορτο μπας και τον κρατήσουν. Γιατί σ' εμάς δεν απευθύνονται, εμείς δεν τα τρώμε αυτά, δεν τα βλέπουμε όλα πράσινα και ούτε έχουμε καμιά αρρώστια με τη ΝΔ. Τολμάς εσύ και μας αποκαλείς κομματικούς; Εσύ, ο τιραμόλα, ο γνωστός τιραμόλα; Έχει και το θράσος τα όριά του.

      • tiramola avatar
        tiramola @ Επώνυμος 01/06/2010 14:27:45

        Δεν είσαι κομματικός , συγνώμη είχα καταλάβει λάθος τόσο καιρό...

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ tiramola 01/06/2010 15:24:19

      σ' αγαπάει ο καημενούλης Επώνυμε, πώς του μιλάς έτσι, τόσον καιρό που απουσίαζες δεν είχε εμφανισθεί καθόλου!

  5. tiramola avatar
    tiramola 01/06/2010 14:09:28

    Από τις αντιδράσεις φαίνεται ότι και απλοί πολίτες δεν αντέχουν την κάθαρση..
    Όλα μιά συνήθεια είναι...
    Άμα έχεις συνηθίσει στις γαργάρες δυσκολεύεσαι στην κατάποση..

  6. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 01/06/2010 14:14:36

    Λοιπόν, ηλεκτρονικό πρωτοσέλιδο με τίτλο (το αποθήκευσα για ντοκουμέντο) "Γαλάζια ομολογία για τη μίζα στην κυβέρνηση Καραμανλή": http://www.tanea.gr/. Κάνεις κλικ και διαβάζεις άλλο τίτλο: "Γαλάζιο κρυφτούλι για το e-mail του 1 εκατ. ευρώ": http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=4577356. Πείτε μου τώρα εσείς, πόση σχέση έχει η "ομολογία" με το "κρυφτούλι". Από πού κι ως πού.

    Διαβάζεις και όλο το ρεπορτάζ και, πέρα από την εξωφρενική διαστρέβλωση, διαπιστώνεις πολύ χαλαρά ότι το ζήτημα δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με τη Siemens και ότι πρόκειται για απολύτως άσχετο θέμα.

    Αυτή η διαστρέβλωση πρωτοσέλιδου τίτλου και εσωτερικού τίτλου δεν είναι καθαρή απάτη; Κανέας εισαγγελέας ρε παιδιά δεν υπάρχει; Η ΝΔ πόσο θα κοιμάται; Έλεος!

    • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
      ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ Επώνυμος 01/06/2010 16:16:11

      Oλη η Ελλαδα εχει μεινει αφωνη με το φοβερο e-mail.Που παραληπτης του ειναι η φαρμακευτικη εταιρεια ΦΑΡΑΝ στην Κηφισια!!Παλι καλα που δεν εμφανιστικε και κανενα e-mail για παραγγελια πιτσας στο PIZZA-FUN ως ενοχοποιητικο στοιχειο.

  7. takis avatar
    takis 01/06/2010 15:02:02

    ρε παιδια μη τσακονεστε,περιμενετε λιγο ακομη και θα βγουν πολλα στο φως.θα μας πουνε ολα τα βλαχακια που εγιναν απο μας βουλευτες και υπουργοι πως και εχουν ολοι τους ακριβα σπιτια στο κολονακι και τα περιξ.αν ειναι δυνατον περιμενετε θα τους μαθουμε ολους τους μιζαδορους.

  8. Βασίλης Περαντζάκης avatar
    Βασίλης Περαντζάκης 01/06/2010 15:31:58

    http://vaspersview.blogspot.com/2010/06/blog-post_01.html

  9. δημητρης avatar
    δημητρης 02/06/2010 08:56:02

    ΜΑ ΤΙ ΒΛΑΧΑΚΙΑ.