#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/05/2011 14:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κυβέρνηση προσωπικοτήτων…



Κυβέρνηση προσωπικοτήτων, την οποία θεωρεί ως τη μοναδική ρεαλιστική λύση για τη διάσωση της χώρας, προτείνει η αρχηγός της Δημοκρατικής Συμμαχίας η Ντόρα Μπακογιάννη σε συνέντευξή της στην εφημερίδα «Real News».

Πράγματι έτσι είναι. Εμείς θα πάμε ένα βήμα παραπέρα αξιοποιώντας τις αποκλειστικές πληροφορίες μας και σας παραθέτουμε τη στελέχωση της Κυβέρνησης προσωπικοτήτων:

Πρωθυπουργός: Λάκης Λαζόπουλος. Καθολική αναγνώριση, πολιτική  άποψη, συγκίνηση. Θα απευθύνει διάγγελμα κάθε Τρίτη. Τα καλοκαίρια αργεί, όπως ο τωρινός.

Υπουργός Εξωτερικών: Αχιλλέας Μπέος. Να δω ποιος θα κουνηθεί του Αχιλλέα. Θα χαράξει ΑΟΖ μέχρι τον Ινδικό Ωκεανό.

Υπουργός Οικονομικών: DSK. Όποιος και να μπει θα μας πηδήξει. Ας απευθυνθούμε καλύτερα στον «ειδικό».

Υφυπουργός Οικονομικών, υπεύθυνη για τις μακροοικονομικές προβλέψεις: Άση Μπήλιου. Τα άστρα προβλέπουν χαράτσια, ύφεση, ανεργία…

Υπουργός Εσωτερικών: Θέμος Αναστασιάδης. Με αυτή την εκφορά λόγου μόνο οι ημεδαποί τον καταλαβαίνουμε. Θα απολύσει όλο το Δημόσιο αν χρειαστεί με το υπομειδίαμα στα χείλη. Το δώρο Χριστουγέννων θα αντικατασταθεί με DVD της Σάσας Μπάστα.



Υπουργός ΕργασίαςΠετρούλα. Αναμφίβολα,  ο πιο «λειτουργικός» διορισμός. Θα υπάρχει τόση δουλειά, που θα παίρνουμε και για το σπίτι…

Υπουργός Εθνικής Άμυνας: Όττο Ρεχάγκελ. Άμυνα μπετόν αρμέ με ξαφνικές αντεπιθέσεις.

Υφυπουργός Άμυνας: Μάικ Ζαμπίδης. Μόνο ο Iron Mike μπορεί να εμπνεύσει το στράτευμα σε αυτούς τους χαλεπούς καιρούς…

Υπουργός Περιφερειακής Ανάπτυξης: Σαράφης: Στα Τρίκαλα, στο Παρίσι στην Αθήνα…

Υφυπουργός Εργασίας: Άννα Καταριάν Μπεζέρα. Ο αυνανισμός ως κατοχυρωμένο δικαίωμα στη δουλειά.



Υπουργός Πολιτισμού & ΑθλητισμούΤζούλια Αλεξανδράτου. Για γεφύρωση των διαφορών στη νέα πολυπολιτισμική κοινωνία

Υπουργός ΚτηνοτροφίαςΠαντελής Καψής. Ξέρει από πρόβατα. Ποια είναι άσπρα, ποια μαύρα, ποια πουά.

Υπουργός Εμπορικής ΝαυτιλίαςΣτέλιος Μάινας. Ο μόνος αρμόδιος. Κόσμο πήγε και έφερε από το «Νησί».

 

Τα υπόλοιπα Υπουργεία δεν θα επανδρωθούν λόγω περικοπών. Οι αρμοδιότητες τους θα μεταφερθούν στις κατά τόπους Νομαρχίες…

Μικρός Οδυσσέας

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. thanasis avatar
    thanasis 22/05/2011 14:17:45

    TA ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΡΕΛΟ ΧΟΡΟ ΠΑΝΩ ΣΤΑ
    ΛΕΣΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ.ΑΛΛΑ
    Ο ΛΑΟΣ ΕΠΑΓΡΥΠΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ.
    Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ
    ΚΑΙ ΜΕ ΕΘΝΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 22/05/2011 14:20:07

    Τον πρωθυπουργό θα τον ορίσει η Γιουρομπανκ. Τον αντιπρωθυπουργό τα Ελπε. 2-3 Υπουργούς η ΓΕΚ-Τερνα. 1-2 η ΠρημοθέουςΓκας εκ περιτροπής με την ΕΛΒΟ, 1 φανερό και έναν αφανή η Ελλάκτωρ και τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας (με αρμοδιότητες) ο εδω εκπροσωπος της Ντόϋτσε Μπανκ (για να μην φαίνεται η Ζήμενς). Και Πρόεδρο Βουλής τον Καρατζαφύρερ.

    • spiros avatar
      spiros @ archaeopteryx 22/05/2011 15:15:44

      Κάτι σου ξέφυγε. Υποτιμάς τον ΕΛΛΑΚΤΩΡ !!! Επίσης είναι πολύ πιό καλή πρόταση από αυτή του ΜΟ έτσι για να σκάσει επειδή δεν περνάει το δικό του

    • socrates avatar
      socrates @ archaeopteryx 22/05/2011 15:50:11

      Δεν παίζεσαι...!

  3. Υψηλάντης avatar
    Υψηλάντης 22/05/2011 14:22:29

    Αντώνη η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη..για να την αφήσεις να τη διαχειριστούν αυτοί που την οδήγησαν σε αυτό το σημείο.

  4. Aris. A avatar
    Aris. A 22/05/2011 14:24:46

    Θεωρούσε τον εαυτό της αδιαμφισβήτη αρχηγό της ΝΔ. Διαψεύστηκε.

    Στην συνέχεια θεώρησε ότι είναι κάτοχος του 40% και επεδίωξε διακριτό ρόλο μέσα στην ΝΔ. Διαψεύστηκε.

    Βλέποντας τα χαμηλά ποσοστά του δικομματισμού έκανε κόμμα πιστεύοντας ότι θα παίξει ρόλο. Διαψεύστηκε παλεύει στην ζώνη του 2% κάτω και από τον Κουβέλη και από τους οικολόγους.

    Πίστευε ότι θα μπει σε κυβέρνηση συνεργασίας παιζοντάς το συναινετική και υπεράνω. Διαψεύστηκε αυτή ξημεροβραδιάζονταν κάτω από το μπαλκόνι του Παπανδρέικου τον Σαμαρά παρακαλούν όλοι νυχθημερόν.

    Τώρα βρήκε το παραμύθι της κυβέρνησης προσωπικοτήτων. Αντιλαμβάνεται ότι ούτε το Πασόκ δεν τι θέλει για αβάντα.

    Τώρα ανακάλυψαν με τον Καρατζαφέρη την κυβέρνηση προσωπικοτήτων.

    Υπάρχει και άλλος όροφος κάτω από το υπόγειο που έφτασε.

    Irida εμφανίσου και κάνε κριτική στις προτάσεις της φίλης σου.

  5. irida avatar
    irida 22/05/2011 14:26:11

    Ενώ άμα μπεί ο Αρούλης, ο Στυλιανίδης, ο Χατζηδάκης και τόσοι άλλοι ανεπάγγελτοι για χρόνια, που έμαθαν να μας δουλεύουν χρόνια τώρα, είναι πολύ σημαντικές προσωπικότητες και θα μας βγάλουν από το αδιέξοδο. Θα συμφωνήσω με ένα λόγο του νυν Μαρκεζίνη: τα πρόσωπα που απαρτίζουν το ήδη υπάρχων πολιτικό σκηνικό δεν μπορούν ούτε να πείσουν ούτε να βγάλουν από το αδιέξοδο. Η παρουσία τους και στα ΜΜΕ ακόμα πυροδοτεί αντί να γαληνεύει το λογισμό και του πιο καλοπροαίρετου ανθρώπου. Αυτα αφορούν κάθε πολιτικό σχηματισμό.

    • Kennan avatar
      Kennan @ irida 22/05/2011 14:30:26

      Καλά φίλοι της Ντόρας δεν ήταν ο πρώτος και ο τρίτος; Γιατι δεν του χωνεύεις τώρα; Επειδή προτίμησαν τον Αντώνη;

      Κατα τα άλλα πάνε ένα στοίχημα ότι ο Σαμαράς θα είναι εκείνος που ως πρωθυπουργός θα κάνει κυβέρνηση προσωπικοτήτων - αξίων;

      • irida avatar
        irida @ Kennan 22/05/2011 14:34:36

        Μακάρι και να πετύχει. Αλλά με το συγκεκριμένο υλικό που διαθέτει και που ναι ίδιο με του Καραμανλή να μου επιτρέψεις να αμφιβάλω. Να πω ακόμη πως ποτέ δε συμπάθησα τους δύο κυρίους που αναφέρεις και τους θεωρώ άχρηστους τελείως και με μηδενική προσφορά. Κι ας στήριξαν στις κομματικές εκλογές και τον...Πάπα!! Δεν με αφορά. Εγώ δεν βάζω παρωπίδες στην κρίση και στη σκέψη μου. Πες μου το σημαντικό έργο του Αρούλη στο ΥΠΔΒΜΘ; Τότε παιδείας; Τι έκανο ο πολύς Χατζηδάκης; Τι έκανε ο Στυλιανίδης; Να σου πω κι άλλα ονόματα για να μη με κατηγορείς για εσκεμμένη αντιπάθεια;;

        • Kennan avatar
          Kennan @ irida 22/05/2011 14:40:15

          Το "υλικό" θα είναι το ίδιο μετά τις επόμενες εκλογές; και τις μεθεπόμενες;

        • Aris. A avatar
          Aris. A @ irida 22/05/2011 15:30:42

          Eγώ ψηφίζω Θεόδωρο Σκυλακάκη πήρε την Ντόρα από φαβορί και την κατάντησε πεταλοσυλλέκτρια.

          Την ίδια επιτυχία να έχει με το έλλειμα θα το εξαφανίσει.

        • Κώστας avatar
          Κώστας @ irida 23/05/2011 21:18:14

          Kαι ο ακροδεξιός Κιλτίδης-μέλος της οργάνωσης 4η Αυγούστου-να συμμετάσχει στην κυβέρνηση προσωπικοτήτων.
          Και ο αστυνόμος Θεοχάρης-πολιτευτής ηθοποιός Γ.Βασιλείου,άλλο εξαίρετο στέλεχος του κόμματος-οπερέτα.
          Και ο γ' αναπληρωματικός του Σημιτισμού Κοτσώνης.
          Και ο (αλήθεια έχει πτυχίο ΑΕΙ;) Κοντογιάννης.
          Και ο-έχω κάτι μπλεξίματα με τα ελικόπτερα- Μαρκογιάννακης.
          Αυτές είναι προσωπικότητες!

  6. ax-bax avatar
    ax-bax 22/05/2011 14:42:11

    Κανονικά θα έπρεπε να μας παρακαλάνε για να πάρουμε την πέμπτη δόση.Που θα βρουν οι ΔΝΤούδες με τους ευρωπαίους κατσικοκλέφτες καλύτερη μπίζνα και τέτοια δουλική υποταγή.
    Βάζεις στοίχημα ότι αν βρεθεί ένας ηγέτης και τους πει αρκετά έχετε πάρει μέχρι τώρα με τις μίζες και τις κομπίνες σας δεν σας χρωστάμε τίποτα, αυτοί θα πάθαιναν μεγαλύτερη ζημιά από εμάς.
    Βέβαια για να γίνει αυτό χρειάζεται να έχεις προσωπικότητες με @@ρια και όχι @@ρια προσωπικότητες.
    ..απολογούμαι για την αγένεια μου αλλά με ενοχλεί πλέον αφάνταστα όλα όλη αυτή στοχευμένη κινδυνολογία

  7. Ρεαλιστής avatar
    Ρεαλιστής 22/05/2011 14:52:35

    Μικρέ Οδυσσέα S.O.S.
    Χάνουμε το χιούμορ, την διάθεση για διασκέδαση , μόνο η μιζέρια θα μας μείνει.
    Ας γίνει επιτέλους κάτι μπας και περισώσουμε κάτι από τα μέσα μας.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Ρεαλιστής 22/05/2011 17:56:18

      Αλλά μέχρι τότε ας αντισταθούμε στη μιζέρια με κάθε τρόπο

  8. john avatar
    john 22/05/2011 15:07:54

    ολοι στο συνταγμα οι πρωτοι ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΗΚΑΝ

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 22/05/2011 15:13:12

    Burn MF Burn.-

    ΠΠ

    • ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
      ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 22/05/2011 15:53:41

      MF?

      Monetary Foundation?
      ή MowFow?
      ή μήπως και τα δύο;

      • kiki avatar
        kiki @ ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 22/05/2011 22:46:36

        ΠΠ,
        Δ.ολοφονοι
        Ν.εκροθαφτες
        Τ.οκογλυγοι
        εχω φτιαξει και μπλουζακια τετοια, θα τα μοιρασω το Σαββατο.

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ kiki 22/05/2011 23:46:25

          ενα large !!...

          ΠΠ

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ kiki 22/05/2011 23:47:47

          πηγαινε διαβασε τι εγρωα για Treuhand, την εταιρια τυπου... που προτεινε ο Γιουνκερ ν αναλαβει τις αποκρατικοποιησεις !!

          Στο ποστ με Αν Γερμανια..

          ΠΠ

  10. Νίκος avatar
    Νίκος 22/05/2011 15:20:17

    Ο Σαμαράς ξέρει πολύ καλά οικονομικά. Συνδυάζει εμπειρία και ικανότητα. Γνωρίζει και από εξωτερική πολιτική. Υπάρχει όμως ένα κρίσιμο σημείο. Οι 800.000 και πλέον άνεργοι και οι πρόωροι συνταξιούχοι που απολαμβάνουν τις πολιτικές επιλογές τους! Οι δικαιωμένοι των δικαστικών αποφάσεων που δε βλέπουν φως από την κυβέρνηση ΓΑΠ και οι τακτοποιημένοι των προηγούμενων κυβερνήσεων. Πώς θα χειριστεί ο Σαμαράς το θέμα της κοινωνικής συνοχής αλλά και της αποκατάστασης της δικαιοσύνης;

  11. οχι ρε παιδια! avatar
    οχι ρε παιδια! 22/05/2011 16:53:40

    "προσωπικοτη" θα ειναι και η ιδια φανταζομαι! γιατι αν δεν ειναι κριμα το μπαμπα της!
    θα ζησει να δει πρωθυπουργο τον Σαμαρα!
    τελικα εχει χουμορ ο ...χαρος!

  12. Γιώργος Αντωνίου avatar
    Γιώργος Αντωνίου 22/05/2011 17:47:31

    Καλη ιδέα εκτος αν στις προσωπικότητες περιλαμβάνεται η ίδια η ο μπαμπάς

  13. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 22/05/2011 18:14:03

    Διαφωνώ μόνο στον Υπουργό Οικονομικών:
    Μάκαρος Ψωμιάδης και όποια ...αγαπούλα θέλει ας μην πληρώνει....

    ΥΓ

    Ζω να δω την Τζούλια στον Πολιτισμό
    Γενικό Γραμματέα προτείνω τον Θεό: Γκουσγκούνης.

  14. Δημήτριος Αποστολου avatar
    Δημήτριος Αποστολου 22/05/2011 18:43:33

    Kainouria prosopa aftharta na mas kuvernhsoun einai adunaton na uparksoun,giati oi neoi pou isos thesoun upopsifiothta poios tha tous psifisei ; Autoi pou tha mas kuvernhsoun einai autoi pou tha vgoun me thn psifo tou ellinikou laou. Ekeino pou exei shmasia einai na allaksoun nootropia ,na kubernoun me programma ,aksiokratia kai dikaiosininh, kai na kanoun kai oi idioi oikonomia kai na mhn spataloun ta xrhmata tou ellhnikou laou se taksidia askopa kai plousies episkeves ton grafeion tous.....

  15. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 22/05/2011 19:01:04

    Ναι έχεις δίκιο. Υπεύθυνος για τα έσοδα.. Η Τζούλια μπορεί μέχρι και τα μάρμαρα να φέρει πίσω. Με καράβι...

  16. Δημήτριος Αποστολου avatar
    Δημήτριος Αποστολου 22/05/2011 19:03:09

    Η Ντορα προτείνει κυβέρνηση προσωπικοτήτων,γιατί νομίζει ότι θα συμμετέχει και η ίδια ένας λόγος αυτός, 2) Φοβάται αν γίνουν εκλογές το πιθανότερο είναι να βγει ο Σαμαράς και να γίνει Πρωθυπουργός, πράγμα που δεν το θέλει η Ντόρα και θα διαψευστεί ο πατήρ της ο μεγάλος πολιτικός ότι . Αυτοί είναι οι πολιτικοί μας και μας έφεραν σε αυτήν την κατάσταση, παντού και πάντα το δικο τους συμφέρον σκέπτονται.
    Και ο λαός τους ψηφίζει............Αυτοί είμαστε ,δεν μας φταίει κανεις μόνοι μας
    βγάζουμε τα μάτια μας!!!!!!!!!

  17. juliet avatar
    juliet 22/05/2011 19:16:46

    @M.O
    έχεις δίκιο,αν δεν γελάσουμε μας πήρε η κάτω βόλτα.Ανθρωπος καταθλιπτικός, δεν σκέφτεται, όταν χάνεις την ελπίδα σέρνεσαι αδιάφορα και γίνεσαι τίποτε.
    Γενικά λατρεύω τους ανθρώπους που ξέρουνε να γελάνε ,να σατυρίζουνε,να ''παίζουνε'' με τις λέξεις,γενικά με τους έξυπνους,και στο ξαναλέω είναι ''σουπιά''!!!

    • juliet avatar
      juliet @ juliet 22/05/2011 19:39:51

      και στο ξαναλέω είσαι

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ juliet 22/05/2011 21:07:09

        Εκτός από σουπιά, στο περσινό μουντιάλ πήγε να το παίξει και χταπόδι, αλλά....

        • juliet avatar
          juliet @ Strange Attractor 22/05/2011 21:35:02

          χαχαχα,αυτά παθαίνουν οι ''μικροί'' τους πειράζουν οι'' μεγάλοι''!!

        • Μικρός Οδυσσέας avatar
          Μικρός Οδυσσέας @ Strange Attractor 22/05/2011 21:45:41

          Είδες τι έπαθε ο Πολ από το μάτιασμα;
          Άσε που πήγα καλύτερα αλλά στερήθηκα προβολής, με φάγανε και τα κκλώματα...

          • juliet avatar
            juliet @ Μικρός Οδυσσέας 22/05/2011 22:04:21

            η στέρηση προβολής έφταιγε ....θα γλύτωνες και το φάγωμα.

          • Μικρός Οδυσσέας avatar
            Μικρός Οδυσσέας @ juliet 23/05/2011 00:23:07

            Πες τα χρυσόστομη !!! χαχαχα

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ juliet 22/05/2011 20:36:04

      Στα κάρβουνα;

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ juliet 23/05/2011 23:56:58

      Και βέβαια παρέλειψα να σε ευχαριστήσω για τους ύμνους που μου επιφύλαξες...
      Πάντα γενναιόδωρη...

  18. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 22/05/2011 19:37:30

    Για το Υπουργείο Παιδείας (Εθνικής ή όποιας άλλης) προτείνω τη Lady Gaga

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ ΝΙΚΟΛΑΣ 22/05/2011 20:37:03

      Δεν ήθελα να το αποκαλύψω. Το Παιδείας είναι καπαρωμένο από τον Τατσόπουλο

  19. juliet avatar
    juliet 22/05/2011 19:38:57

    να σας πω και νέα ,απο το αντίπαλο στρατόπεδο;κατά τη ΔΗ.ΣΥ ο Σαμαράς δεν πάει καλά ,γιατί δεν τον παίζουνε τα ΜΜΕ.Γίνεται πανικός,όπου σταθούνε ρίχνουνε λάσπη ,έχουνε γίνει Πασοκ αντί Πασοκ ,τέτοιο μένος εναντίον του Σαμαρά.Και στη ερώτηση ,τι ακριβώς έκανε η κόρη στη κυβέρνηση ΚΑΚ; τουρίστας ή λουστράριζε τη καρέκλα για αρχηγός της Ν.Δ; βρε,είναι στόκοι...και να σκεφτείς ότι όλοι αυτοί με τη βλακεία τους,την απερισκεψία τους ,με την έπαρσή τους ,την ανεπάρκειά τους και το βασικότερο την εγωκεντρικότητά του,άφησαν την Ελλάδα στα χέρια της χειρότερης συμμορίας που είδαμε ποτέ,και νόμιμης ,εκλεγμένης απο ''άνομους'' Ελληνες.

  20. juliet avatar
    juliet 22/05/2011 22:14:54

    σε αναζήτηση ψόφιων ,εννοείς.

  21. kiki avatar
    kiki 22/05/2011 22:41:02

    Απιθανη Ιουλιεττα, ακου ψοφιων, καλο καλο.

  22. juliet avatar
    juliet 22/05/2011 22:47:28

    @Κική
    καλήσπερα,όλα καλά ;ευτυχώς που υπάρχει και ο Μ.Ο και μας ανοίγει την όρεξη για καμμία πλακίτσα να ξεμαυρίσουμε .

    • kiki avatar
      kiki @ juliet 22/05/2011 23:02:29

      Καλα Ιουλιεττα μας,
      δουλευω σαν τρελλη να φτιαχνω αφισες, απο το παλαια μου τεχνη κοσκινο και αυτη την βδομαδα εχω παρα πανω τρεξιμο να τις κολησω και να ετοιμασω τα υπολοιπα για την εκδηλωση της Επιτροπης Λογιστικου Ελεγχου και ταυτογχρονα ερχεται και ο Μπεης στην Σπαρτη, εμεις στην επαρχια αργησαμε αλλα βαλαμε μπρος , σιγα σιγα μιλωντας με ολους στην κυριολεξια πορτα πορτα, στις λαικες,και οφειλω να ομολογησω οτι υπαρχει μεγαλη ανταποκριση, μεχρι το τελος να δουμε.
      Το σημαντικο οτι ειμαστε ολοι μαζι περα και εξω απο κομματα, εναν στοχο την Τροικα και το ΓΑΠ.
      αν ειναι να ξεκινησετε κατι Αθηνα σφυριξτε, παραταω αντρα σκυλια γατια , περνω νερο και τσιγαρα και Βολταρεν και φτανω.

      • juliet avatar
        juliet @ kiki 22/05/2011 23:21:28

        Το βλέπω δύσκολο εδώ ,ποιός θα κάνει την αρχή;η επαρχεία είναι καλύτερη.Τις προάλες ήμουνα στην Αιτολ/νια ,μπορούσες να μιλήσεις με επιχειρήματα απλά σε ανθρώπους και να αρχίσουνε να σκέφτονται.
        Εδω που μένω(Βριλήσσια)εχει μαζευτεί πολλή κουλτούρα,τις προάλλες με είπανε φασίστρια στο θέμα των λαθρό.Είπα σε μιά γιατί δεν έμενες στα Πατήσια και ήλθε εδώ,εγω δεν είχα άλλη επιλογή εδώ ήτανε οι δικοί μου απο το -50 ,και μου είπε αυτές είναι φασιστικές ιδέες.Τι να κάνουμε της είπα ,κάτι μένει και απο την χουντική παιδική ηλικία,ενω εσύ που ήσουνα μεγαλύτερη ....είχες σοσιαλιστική ανατροφή και παιδεία.
        Εχω αντοχή ,μια ζωή της προπόνησης και της σκληραγωγίας .Ποίος να το κάνει εδώ,οι του δήμου μας ήτανε με την κόρη ,οι παλιές αγάπες δεν πάνε στο παράδεισο.

  23. kiki avatar
    kiki 22/05/2011 22:49:41

    Καλε τον κυριο με τα κυβακια θα τον αφησετε απ εξω, τοση προσπαθεια κανει ο Μπαμπης μας, αυτον τι θα τον κανουμε?
    Τον Παντελη εργασιας, εχει τον τροπο του αυτος, και γενικο γραμματεα τον ιδιοφυη αδελφο τον " Δεν καταλαβα"

  24. juliet avatar
    juliet 22/05/2011 23:06:07

    Ακουσα τον Φωτόπουλο που έλεγε για υποσχέσεις των τελευταίων 12 χρόνων ,όχι 30 χρόνων,αλλιώς κτυπάνε τα 30 χρόνια με 8χρόνια ΝΔ και αλλιώς τα 12 ,με 5χρόνια Ν.Δ .Δεν αλλάζουνε ,κομματόσκυλα.Πασοκ και ξερό ψωμί.
    Δεν θα πρέπει ο Σαμαράς να τους εμπιστευτεί με ΤΙΠΟΤΕ.Παίζουμε με τις λέξεις, τους αριθμούς ,με δικά τους μέτρα και σταθμά,μέχρι και στατιστική επινοούνε κατά τω δοκούν.

  25. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 22/05/2011 23:21:33

    Μικρέ Οδυσσέα, κυβέρνηση χωρίς την εξαιρετική προσωπικότητα, η οποία κάνει και την πρόταση, δεν λέει! Μετά στενοχωρείς και τον πρωθυπουργό Λάκη, γιατί του στερείς μια σπανίου πολιτικού ειδικού βάρους συνεργάτιδα, την οποία όπως έχουμε αντιληφθεί "υπερεκτιμά"!
    Και τον ομογάλακτο αδελφό της, τον επονομαζόμενο και κωλοτούμπα, τον αφήνεις έτσι χωρίς κανένα ρόλο; Βάλτον τουλάχιστον μαζί με τη Τζούλια ως υφυπουργό Αθλητισμού δικαιωματικά, αφού κατέχει και το παγκόσμιο ρεκόρ των κυβιστήσεων.
    Όσον αφορά στην κόρη την ψηλή, καλύτερα να θεσπίσεις μια θέση αντιπροέδρου, για να είναι πλησίον του στόχου προς υπονόμευση, ώστε να μην πάθει και κρίση ταυτότητας. Μην την ταλαιπωρείς περισσότερο!

  26. Eagle avatar
    Eagle 22/05/2011 23:38:12

    Μια είναι η "προσωπικότητα".
    Που μπορεί να κατέχει όλες τις θέσεις (κάποιον μου θυμίζει αυτό).
    Η Ντόρα και μόνον η Ντόρα.
    Ωστε να έχουμε και άψογο συντονισμό.
    Αντε να χρησιμοποιήσει ως "προσωπικότητα" και τον Σκυλακάκη. Πρωθυπουργός όμως ποιός θα είναι η Ντόρα ή ο ΓΑΠ ?

    • juliet avatar
      juliet @ Eagle 23/05/2011 10:03:18

      Οχι ,ο Μητσο,διαχρονική αξία,σαν το καλό παλιό κρασί ,που όσο παλίωνει σε κατάλληλες συνθήκες ,γίνεται καλύτερο.
      Και με μακροημέρευση!!!