#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/06/2008 08:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κυβέρνηση με …σκονάκια

Με σημειώσεις στο μπράτσο της βρέθηκε κατά τη διάρκεια των πανελλαδικών εξετάσεων στα Αρχαία Ελληνικά κόρη κορυφαίου υπουργού στο Κολλέγιο Αθηνών και το έκαναν θέμα. Σιγά τα ωά. Εδώ καθημερινά ο Καραμανλής και ο Ρουσόπουλος αντιγράφουν συστηματικά τις κυβερνήσεις του ΠΑΣΟΚ στο παραμύθιασμα του ελληνικού λαού και δεν λέει κανείς τίποτα.  

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Lakis, Malaga avatar
    Lakis, Malaga 04/06/2008 08:26:29

    Φάκτορα,

    "έγραψες" πάλι...

    Πολύ πετυχημένο ποστ.

  2. νικος avatar
    νικος 04/06/2008 08:59:35

    και το ΠΑΣΟΚ της Ανουλας
    Άκουγα σήμερα την Αννούλα Διαμαντοπούλου η πως αλλιώς εκ Κοζάνη (αυτή με τους περιστροφής )που μου θύμιζε καταπληκτικά την Βάσο Παπανδρέου τα χρόνια 1994-96 .Μόνο το πράγμα άλλαξε και χάλασε ο βούρκος ειδικός .ποιον θα πείσει είναι το ερώτημα .Θα βρεθούν τσουτσέκια σήμερα .
    Αννούλα αι χάσου !!! spier….!!!!

  3. diogenis avatar
    diogenis 04/06/2008 09:17:45

    Μπράβο βρε νίκο

    Τα λες πολύ καλά βρε παιδί μου. Υψηλό επίπεδο έκφρασης.

  4. Lakis, Malaga avatar
    Lakis, Malaga 04/06/2008 09:27:00

    Γιατί βρε Διογένη,

    άδικο έχει ο Νίκος?

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 04/06/2008 15:15:41

    Στην Ελλάδα, το να αντιγράφεις σε διαγώνισμα, ή να ψιλοκλέβεις θεωρείται εθνική υποχρέωση. Υπάρχουν χώρες με honor code: διαγώνισμα σπιτι σου με κλειστα βιβλία και μία ώρα προθεσμία. Όταν κλέψεις μια, δυό, δέκα φορές μαθαίνεις ότι ίσως αξίζει να είσαι τίμιος. Άμιλα με τον εαυτό σου.

    Γιατί είμαστε ολίγον γενικά ανέντιμοι σε αυτήν την χώρα;

  6. thanos avatar
    thanos 04/06/2008 16:47:14

    archaeopteryx Says: Γιατί είμαστε ολίγον γενικά ανέντιμοι σε αυτήν την χώρα;
    June 4th, 2008 at 3:15 pm
    File mou den epitrepontai tou eidous aytou oi erwthseis...Prepei na xereis oti se eyth th xwra pou anthei h portokalea kai thallei h elaia...zoune semna kai tapeina kai oxi anentima...:-))

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 04/06/2008 19:06:13

    μέσα σε όλα τα προβλήματα, θεωρώ ότι η ανεντιμότητα στην εκπαίδευση βάζει την βάση για την μαϊμουδιά. Αυτή, και η λούφα στον στρατό. Για αυτό έχουμε αμόρφωτους «επιστήμονες», υπαλλήλους υπουργούς, και βο(υ)λευτές στην Βο(υ)λή. Η ανεντιμότητα ανεκτή από την εφηβεία. Αντιγραφή στα διαγωνίσματα και ανειλικρίνια στην έκφραση. Μας φαίνονται ψιλά γράμματα αλλά είναι η αρχή.

  8. thanos avatar
    thanos 04/06/2008 20:18:45

    To PASOK kata ton factorx paramythiaze ton Ellhniko Lao.
    H kyvernhsh tou Mpoulh zhlevontas thn doxa tou PASOK paramythiazei ton Ellhniko lao...
    me thn seiratou o factorx mas paramythiazei afhnontas ta dyo alla kommata pou den paramythiazoun kai oute Laikizoun giati xeroun pws pote den tha ginoun kyvernhsh.Ela mou...mou ston topo sou.

  9. Theodore avatar
    Theodore 04/06/2008 22:25:04

    Εγω διαβαζονυας αυτα που γραφει για την εφηβεια και την αντιγραφη, θα σας γραψω κατι που το εζησε ενας φιλος, που ηταν καθηγητης, σε καποιο Λυκειο.
    Εβαλε θεματα σε προχειρο αδαιαγ/μα και επειδη ηξερε οτι το τμημα, ειχε πολλους που θα αντεγραφαν 100%, εκανε το εξης.
    Ξενυχτησε, αλλα εβγαλε οχι διπλα θεματα, 1,2, αλλα 4πλα, 1,2,3,4.
    Ετσι, δεν μπορουσε να γινει αντιγραφη απο αλλον, αφου τα δυο διαδοχικα υρανια, ειχαν διαφορετικα θεματα.
    Πραγματι οταν τα θεματα δοθηκαν, εγινε σαλλος, οταν διαπιστωθηκε, η κατασταση.
    Τελειωνοντας το διαγωνισμα, βγηκαν ολοι στο διαλειμμα και ο λαθηγητης, οποτε καποιος απο τους "μαθητες", του πεταξε μια καρεκλα, απο τον τριτο οροφο, η οποια εσκασε μισο μετρο απ αυτον, και τον κοψωχολιασε, γιατι αν επεφτε στο κεφαλι του, θα τον εστελνε κατ ευθειαν.
    Αν εσεις θεωρειτε οτι η νοοτροπια του "θα παρω το χαρτι με καθε τροπο και με καθε τιμημα", ειναι λογικη και πρεπει να γινεται ανεκτη, τοτε εγω παω πασσο.

  10. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 04/06/2008 23:30:25

    «πτυχία από αντιγραφή»; Να τίτλος