#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/03/2010 16:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Κτύπησαν» στην «κορυφή» του Επαναστατικού Αγώνα;



Στην... κορυφή του Επαναστατικού Αγώνα φαίνεται ότι χτύπησαν οι αστυνομικοί την περασμένη Τετάρτη στη Δάφνη. Σύμφωνα με απόλυτα εξακριβωμένες πληροφορίες, ο Λάμπρος Φούντας που έπεσε νεκρός από τα πυρά αστυνομικών είναι μεταξύ των ηγετικών στελεχών της οργάνωσης που από το 2003 έχει προβεί σε σωρεία τρομοκρατικών ενεργειών. Μάλιστα, για τις εξελίξεις φαίνεται να έχει ενημερώσει ο Μ. Χρυσοχοϊδης όχι μόνο τον πρωθυπουργό αλλά και τους άλλους πολιτικούς αρχηγούς. Η αντιτρομοκρατική προσπαθεί να “δέσει” στοιχεία που βρήκε στη Δάφνη με μαρτυρίες φίλων και γνωστών του Φούντα ενώ έχει καλέσει για φιλική κουβέντα περί τα 15 άτομα, μαζί και τη φίλη του θύματος.

Κάποιες άλλες πληροφορίες κάνουν λόγο για... αμερικανικό δάκτυλο, για συνεργασία με Αμερικανούς πράκτορες καθώς και για αξιοποίηση του σούπερ – κοριού.

Οτι, πάντως, και να έχει χρησιμοποιηθεί μάλλον έχουμε και πάλι να κάνουμε με ένα λάθος των τρομοκρατών που μπορεί να αποβεί μοιραίο γι' αυτούς. Οσο για τον Μ. Χρυσοχοϊδη, μάλλον θα πρέπει να του κολλήσουν το παρατσούκλι “Γκαστόνε”.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 12/03/2010 17:10:52

    "Θου Κύριε"...αλλά σε σχέση με τον Πάκη καλύτερα το πάει.Ας μην απαξιώνουμε πρόσωπα που τουλάχιστον το ...παλεύουν!!!

  2. Άφατος avatar
    Άφατος 12/03/2010 17:30:44

    Γκαστόνε ξεγκαστόνε από τους γκαντέμηδες της ΝΔ καλύτερος είναι

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ Άφατος 12/03/2010 17:39:55

      Ναι έχει δίκιο αν ήταν η ΝΔ οι σφαίρες δεν θα έβρισκαν στόχο. Και το βαλιτζάκι είναι μόνο πασοκική εφεύρεση!

  3. Προφήτης avatar
    Προφήτης 12/03/2010 21:48:54

    Φούντας και Σάββας Ξηρός : οι χρήσιμοι ηλίθιοι του Συστήματος.

    Για να γίνεται μάγκας ο Κλουζώ - Χρυσοχοΐδης.

    With a little help from his (American) friends

  4. anonymous avatar
    anonymous 12/03/2010 22:10:02

    Εγώ ξέρω ότι όποιον πιάνουν για τέτοιες δουλειές πάντα μα πάντα προέρχεται από το χώρο του ΣΥΡΙΖΑ.
    Κάτι πολιτικά καφενεία, κάτι στέκια μεταναστών, κάτι στέκια πολιτισμού, κάτι στέκια πολιτικής σκέψης και οτιδήποτε άλλο με τέτοια γελοία ονόματα είναι οι χώροι πουν γεννιούνται οι τρομοκράτες.
    Λυπάμαι που θα το πω αλλά ο ΣΥΡΙΖΑ πρέπει μετά από τα Δεκεμβριανά τα γεγονότα με το κοράνι και τις λοιπές αναταραχές να τεθεί εκτός νόμου.

    Αλήθεια με τα παιδιά του Νιώτη τι έγινε; Τα είχαν πιάσει σε ένα πολιτικό καφενείο με μπιτόνια πετρελαίου και άλλα υλικά για μολότοφ.

    • la poderosa II avatar
      la poderosa II @ anonymous 13/03/2010 01:04:20

      Ειδικα εκεινο το πολιτιστικο στεκι στο κεντρο της πολης που το κατασκευασε ενας εργολαβος ονοματι Περικλης λενε οτι ηταν ανδρο φιλοσοφων και δημοκρατων!Τι αλλη αποδειξη χρειαζεται;

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ anonymous 13/03/2010 17:45:44

      Από τον Περικλή στον Σύριζα; Καλό.

  5. Νίκος avatar
    Νίκος 12/03/2010 22:38:43

    Αληθευει οτι ο βιολογος-τρομοκρατης εχει λογαριασμο στην Σιτιμπανκ; αν ναι, ο διεθνοφασισμος ειναι οντως "προοδευτικος" και κοσμοπολιτης.

  6. kontin avatar
    kontin 13/03/2010 16:28:46

    Αλήθεια έχετε σκεφτεί, βάση των όσο γνωρίζω πάντα:
    Οι αστυνομικοί κατάλαβαν για κλοπή αυτοκινήτου, αντέδρασαν άμεσα και αποτελεσματικά απένατι σε προετοιμασμένους, κατάφεραν να επιφέρουν πλήγμα στους ¨εκπαιδευμένους¨ τρομοκράτες, χωρίς να πάθουν τίποτα!!!
    Αλήθεια που εκπαιδεύτικαν αυτά τα παιδιά; Τέτοια αποτελεσματικότητα δεν την έχουμε ξαναδεί!!!
    Ακόμα και η περίπτωση Ξηρού ήταν κανονικό ατύχημα και όχι επιτυχία όπως αυτή εδώ.
    Άν δεν ισχύει η αρχική μου ενημέρωση΄πως πήγαν για κλοπή αυτοκινήτου ζητώ συγγνώμη.

  7. sakis.... avatar
    sakis.... 13/03/2010 21:36:07

    Οπα Οπα οπα ....Μην αφηνεις το ρεπορταζ στην μεση, γραψτα ολα...Μας κρατας σε αγωνια..

  8. seadweller avatar
    seadweller 15/03/2010 11:41:48

    Ωραία η παρατήρηση του KONTIN !!!

    Γιατί το άλλο: Σιγή ασυρμάτου στα καθεστωτικά ΜΜΕ.... Τί περιμένουν για να βγάλουν πηχαίους τίτλους...; Μάλλον κανένα νέο μέτρο, καμμιά υποχώρηση στα εθνικά θέματα ως αντιστάθμισμα και να η "νέα επιτυχία της πάταξης της τρομοκρατίας" ...αφού και η κακομοίρα η Τζούλια μας τέλειωσε (πόσες φορές να βάλει το μπουκάλι η φουκαριάρα;;)