13/07/2008 20:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κουρδιστοί και τρωκτικοί: κόψτε το

Τα είπα προηγουμένως για τον Θέμο, τα troktika και τον κ. Γκιόλια. Οι δημοσιογράφοι δεν τρέχουν στα δικαστήρια, ούτε στην αστυνομία. Και πολύ περισσότερο δεν παριστάνουν αυτοί την αστυνομία σε βάρος συναδέλφων. Το ίδιο και οι μπλόγκερς. Και το ξαναλέω, γιατί έχουμε προφανώς να κάνουμε με μπουμπούνες. Το γινάτι βγάζει μάτι και δεν έχουν καμιά δουλειά οι μπλόγκερς να το παίζουν νεροκουβαλητές των εκατομμυριούχων του Θεμομακισμού. Διαμαρτύρονται τα troktika για τον Θέμο, αλλά κάνουν κι αυτοί τα ίδια με τον Kourdistos. Και φυσικά αυτός τώρα απαντάει: Πως βρέθηκε η "zougla.gr", του Έλληνα Κροίσου Μάκη Τριανταφυλλόπουλου, στα γραφεία του "ΑΚΤΩΡΑ"; Κανονικά πρέπει να σας αφήσουμε να συνεχίσετε για να σπάμε πλάκα και να μαθαίνουμε κιόλας τι γίνεται. Αλλά μήπως όλα αυτά βολεύουν την …Ζήμενς και την Cosmote; Το χάσατε εντελώς;  

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νέοι Πάτρας avatar
    Νέοι Πάτρας 13/07/2008 21:27:32

    Αστους ρε Factorx να δούμε ποια blogs ελέγχονται από τον Θέμη και ποια από τον Μάκη!

  2. prisoner avatar
    prisoner 13/07/2008 22:04:19

    ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΑΝΩ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΦΑΚΤΟΡ ΕΞ..ΚΑΡΑΒΛΑΧΕ

    factorx: Ε οχι και καράβλαχος, μεγάλε. Πάει πολύ. Εσυ τίνος prisoner ειναι δικέ μου;

  3. GIATROS avatar
    GIATROS 13/07/2008 22:06:18

    ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΠΙΑΤΣΕΣ (ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ) ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ BLOG ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΛΕΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΛΕΓΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΦΩΝΕΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΛΠ ΚΛΠ...
    ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΠΧ ΣΤΟ PRESS GR ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΔΕΚΑΔΕΣ ΣΧΟΛΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΑΥΣΤΗΡΩΣ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΑΝ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ,ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΜΑΛΑΚΑ,ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗΣ ΙΔΕΩΝ ΚΛΠ ΚΛΠ.
    ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝ.
    ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΝ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΕΛΝΑΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ,ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΛΗΣΟΥΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΚΔΟΤΙΚΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝ ΙΣΧΥΡΟΙ BLOGERS (ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ) ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΜΑΚΡΥΑ.
    ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΟΙ BLOGERS ΕΓΙΝΑΝ ΚΟΥΤΣΑΒΑΚΗΔΕΣ ΚΑΙ Ο ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΜΠΑΙΡΑΚΤΑΡΗΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΚΟΒΕ ΤΑ ΜΑΝΙΚΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΑΚΑΚΙΑ ΕΓΙΝΕ Ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕ ΤΟΥΣ BLOGERS ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΟΒΕ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

  4. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 13/07/2008 22:47:52

    Συγνώμη αλλά κάνεις ένα μεγάλο λάθος, ξεκινώντας από εσφαλμένη αφετηρία: δεν είναι δημοσιογράφοι οι τρεις κύριοι/εκδότες της εν λόγω εφημερίδας (και κατά επέκταση ta blogs που ελέγχουν), ....απλοί πωλητές στον κ Μπόμπολα είναι και υπάλληλοι του οι 2 εκ αυτών ενώ ο τρίτος αδέσμευτος υπάλληλος του κύριου .... αλήθεια πόσο ήταν το ύψος των πλαστών τιμολογίων του νυν εργοδότη του?
    ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦοιιιιιιιιιιιιιι€€€€€€€€€

  5. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 13/07/2008 22:58:59

    Κυριακή, 23 Μάρτιος 2008
    TROKTIKO:
    "Αύριο ξεπερνάμε τις 500.000 και θα ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΜΕ"

    Αύριο με την συμπλήρωση του αριθμού των 500.000 πολιτών που μπήκαν(και ξαναμπήκαν και ξαναμπήκαν) μέσα σε 70 ημέρες στο troktiko, θα δημοσιεύσουμε φωτογραφία με τα μέλη της συντακτικής μας ομάδας. Η φωτογραφία που θα βάλουμε(αύριο ή μεθαύριο) είναι ΑΛΗΘΙΝΗ και τα πρόσωπα αυτά που δημιούργησαν το troktiko και το προχωράνε.

    Αυτά σε απάντηση κάποιων που δεν έχουν ειδήσεις και θέλουν να εκθέτουν κόσμο ότι βρίσκεται πίσω μας (Μάκης, Σάκης, Λάκης, Τάκης, Γιάννης, Παπαγιάννης)την στιγμή που μόνοι μας είχαμε πει ότι κάποια στιγμή θα αποκαλυφθούμε. Δεν περιμένουμε κανέναν no news να χαφιεδίζει με ψεύτικα ονόματα. Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα. Εμείς δεν φοβόμαστε και θα βγάλουμε τις φωτογραφίες. Εσείς κύριοι που έχετε τα blog που καθυβρίζουν θα το κάνετε;", (τα κεφαλαία του κειμένου).

    Φυσικά, δεν τήρησαν την υπόσχεσή τους...

    Όσο για τον "Θέμα", τι να πεις; Και μόνο ότι έχει δυο κόρες και προωθεί τα ξέκωλα, φτάνει. Αν δεν φτάνει, βάλτε και τον ...Τσουκαλά.

  6. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 14/07/2008 01:39:04

    Βρε μπας και το Μπομπολας ειναι το ψευδονυμο του Μακη?
    Για ρωτηστε τον Κουκοδημο,να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο...

  7. a avatar
    a 14/07/2008 01:42:36

    Δεν γινεται ρε φακτορ να μην πουνε τιποτα. Μηνυση τους εκανε...

  8. a avatar
    a 14/07/2008 05:58:20

    Ειναι φοιτητες....και οσοι ειναι δημοσιογραφοι ανεβαζουν και απ τη δουλεια τους. Μυαλο θελει;

  9. fantomas avatar
    fantomas 14/07/2008 06:54:27

    ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ....ΣΧΟΛΙΑΣΤΕΣ.....ΡΕΠΟΡΤΕΡ.....
    ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΝΕWS...
    ΠΙΣΤΕΨΤΕΤΩ.....ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΦΕΝΕΤΕ ΠΕΡΙΕΡΓΩ!!!
    ΜΙΛΑΕΙ ΕΝΑΣ ΕΚ ΑΥΤΩΝ!!!

  10. prisoner avatar
    prisoner 14/07/2008 09:27:14

    Aπό ορθογραφία σκίζουμε κ.σχολιαστή Fantoma..
    Μάθε πρώτα να γράφεις Ελληνικά.

  11. Factorx avatar
    Factorx 14/07/2008 12:33:43

    @Anonymous 5:54 am. ¨Οπως αντιλαμβάνεσαι και μόνο το γεγονός οτι απαντώ τώρα στο σχόλιο σου (τώρα ανοιξα το κομπιούτερ)υποδεικνύει οτι οι υποψίες σου είναι αβάσιμες. Εσυ πως ήσουν ξύπνιος στις 5.30; Πάτα επίσης και το RSS Feed επάνω αριστερά και θα δεις ποια είναι η συχνότητα ανάρτησης. Εντελώς ερασιτεχνική και με μεγάλα κενά. Αυτό είναι και το πρόβλημά μας. Πρέπει να βρουμε τρόπο να λειτόυργήσουμε επαγγελματικά με βάρδιες και πληρωμένα ρεπορτάζ και τότε αγαπητέ μου δεν θα διαβάζεις άλλο μπλογκ, αν υποθεσω οτι σου αρέσει η σοβαρή δημοσιογραφία. Υπάρχουν βέβαια και περιπτώσεις που καυλώνουμε και δεν σηκωνόμαστε απο το κομπιούτερ. Και δυο απο εμας μπορουν. Ο ένας επειδή είναι άνεργος επειδή το Μαξίμου έχει δώσει εντολή να κοπεί απο παντού (αυτό δεν το σκέφτηκες) και ο άλλος επειδη είναι φοιτητής. Και οι υπόλοιποι μόλις τελειώσουν την δουλειά τους στα έντυπα που εργάζονται σπεύδουν εδω.

  12. μπάμιας avatar
    μπάμιας 14/07/2008 14:28:31

    @prisoner

    και εγώ prisoner, λίγο η πρεσβυοπεία, λίγο ο Μποστ, συγνόμη καρντάση μου και εγώ δισκωλεύομαι με την ορθογραφία. Ασε που το έχουμε για μυστικό κωδικα επικοινωνίας μεταξύ μας, κάτι σαν σημάδια Φιλικών!

  13. Info Press avatar
    Info Press 14/07/2008 20:50:00

    Το blogger δημιουργήθηκε για να δώσει φωνή στις μειονότητες, όπως λέει η Google.

    Τα ΜΜΕ έχουν σκοπιμότητες όπως είναι τα κέρδη τους και τα πολιτικά παιχνίδια που παίζουν συνεχώς.
    Οι δημοσιογράφοι που κρύβονται πίσω από κάποια blogs, έχουν κι αυτοί σκοπιμότητα.

    Αντίθετα οι bloggers μπορεί να είναι υποψιασμένοι πολίτες που δείνουν την άποψη τους και πολλές φορές έχουν και πολλά στοιχεία και αποδείξεις.
    Αυτό που λένε στο εξωτερικό citizen journalism αρχίζει και παίρνει σάρκα και οστά στην Ελλάδα.

    Το Info Press, δεν συμμερίζεται τις αντιπαλότητες των διαφόρων bloggers με τα ΜΜΕ ή αυτούς που εκπροσωπούν τα ΜΜΕ και κρύβονται πίσω από τα blogs.