#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/09/2013 11:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κουράγιο φίλε!..



Η είδηση είναι συγκλονιστική. Είναι από αυτές που τις διαβάζεις και δεν το πιστεύεις.

Όχι! Δεν κάλεσαν τον Τόμσεν και του είπαν: Δρόμο!

Δεν ανακοίνωσαν Εθνικό Σχέδιο Δράσης για τα επόμενα δέκα χρόνια!

Δεν απαγγέλθηκαν κατηγορίες για τους εμπλεκόμενους στη λίστα Λαγκάρντ.

Δεν ανακοίνωσαν το κλείσιμο του οργανισμού 2004!

Δεν ανακοίνωσαν φορολογικό νομοσχέδιο 50 σελίδων!

Δεν ανακοίνωσαν ένα και μοναδικό ασφαλιστικό φορέα!

Δεν απελευθέρωσαν τα κλειστά επαγγέλματα!

Όχι! Τίποτε απ’ όλα αυτά!

Η είδηση είναι ότι αρραβωνιάστηκε, λέει, η Σκάρλετ Γιόχανσον!

Αίσχος δηλαδή! Πως μπορεί κανείς να δεχτεί έτσι απλά την απιστία; Και ποιος είναι αυτός ο Romain Doriac; Με ποιο δικαίωμα μας παίρνει το κορίτσι; Εδώ άλλοι έχουνε χύσει τόνους μελάνι (ή μύρια κλικ στο πληκτρολόγιο) για την κοπέλα. Έρχεται δηλαδή ένας Ρωμαίος Δωριεύς και μας την παίρνει; Αλλά έτσι ήταν πάντα η «βαρβαρική» Δύση. Κοινοί ληστές!

Κουράγιο Μικρέ Οδυσσέα. Είναι βαρύ το ξέρω

Κουράγιο φίλε!

Γιάννης Φαίλτωρ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. GO avatar
    GO 06/09/2013 11:37:44

    Εξαιρετική φιγούρα, καλή ηθοποιός, εκθαμβωτική κοτρόνα!

  2. Προφήτης avatar
    Προφήτης 06/09/2013 11:47:43

    Συμπαραστέκομαι στον πόνο.
    Δεύτερο πλήγμα, μετά τη Μόνικα.
    Τα ίδια πιστεύει και ο κύριος, πάνω δεξιά στη φωτογραφία.

    • M.O. avatar
      M.O. @ Προφήτης 06/09/2013 13:14:54

      Να είστε καλά κύριε Προφήτη. Οι φίλοι στα δύσκολα φαίνονται!

  3. Δαναός avatar
    Δαναός 06/09/2013 11:52:31

    Κρίμα στο παιδί! Για μια Σκάρλετ ζει και του την κλέψανε! Αχάριστος κόσμος.

    • M.O. avatar
      M.O. @ Δαναός 06/09/2013 13:26:37

      Έχω κρατήσει τα αποκλειστικά δικαιώματα στο ελληνόφωνο διαδίκτυο...

  4. Βούλα Ελευθεριάδου avatar
    Βούλα Ελευθεριάδου 06/09/2013 12:01:22

    μη μασας ΜΟ θα βρεις καλύτερη

    • M.O. avatar
      M.O. @ Βούλα Ελευθεριάδου 06/09/2013 13:16:53

      χαχαχα αυτό κι αν είναι παρηγοριά!!!

  5. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 06/09/2013 12:04:41

    Είμαστε βέβαιοι, οτι ο κύριος δίπλα δεν είναι ο Μικρός Οδυσσέας;

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Κώστας Ροδινός 06/09/2013 12:42:46

      Καί θά κοιτοῦσε στό κενό σά χάνος;

    • M.O. avatar
      M.O. @ Κώστας Ροδινός 06/09/2013 13:25:31

      Για τόσο ξενέρωτο με έχεις; Κρίμα ρε συ Ροδινέ, που είσαι και μορφωμένο παλικάρι και έγκυρος αναλυτής και προπάντων συγγραφέας, τα πάντα όλα να πούμε, να με συγχέεις με τον "πουθενά" , τον "μυρωδιά", τον "άμπαλο". Αν έχεις φωτό του σε πόστερ στείλτη, βελάκια έχω...

      • Berlousconication avatar
        Berlousconication @ M.O. 06/09/2013 14:12:50

        Μια χαρά μπαλαδόρο με παπιγιόν, τον βλέπω.
        Αν εσύ είσαι με το άσπρο, ακριβώς από πίσω, χρειάζεσαι προπόνηση. :)
        Αν και η μπάλλα είναι άπιαστη...

  6. Magic Chrystal Ship avatar
    Magic Chrystal Ship 06/09/2013 12:26:00

    Εδώ μας πήρε ο Ρώσος μεγαλομανάβης τη ΘΕΆ τη Μόνικα!
    Ποιός νοιάζεται για μία ....Σκάρλετ τώρα;

    • je ne regrette rien avatar
      je ne regrette rien @ Magic Chrystal Ship 06/09/2013 17:21:16

      Συμφωνώ. Καμία σχέση οι δύο. Η Σκάρλετ είναι μιά όμορφη ξανθειά όπως εκατοντάδες άλλες. Υπερεκτιμημένη λόγω Woody Allen.
      Η Μόνικα είναι το κάτι Αλλο...

      • Η Πηνελόπη βαρέθηκε avatar
        Η Πηνελόπη βαρέθηκε @ je ne regrette rien 06/09/2013 18:15:24

        Καλησπέρα σας αγαπητή αμετανόητη. Όντως κι εγώ θα συμβούλευα τον Μ.Ο, να ''επιτεθεί'' κατά του ζουμπά μπαρμαΡώσου μουστάκια και να διεκδικήσει τη θερμή, μυστηριώδη Μόνικα! Ασύγκριτη.

  7. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 06/09/2013 12:46:02

    Δέν ἀπογοητεύομαι,κοιτάει ἀντίθετα ἀπό τόν ἀρεβωνιάρη,γρήγορα δικιά μας θά 'ναι πάλι..

    • je ne regrette rien avatar
      je ne regrette rien @ Κυθήριος 07/09/2013 14:12:30

      Κυθήριε, γιατί πότε ήταν "δικιά μας" ;
      Πηνελόπη βαρέθηκε (ευρηματικό και χαριτωμένο) :
      Μού έδωσες μιά ιδέα και έφτιαξα σενάριο :
      δεν γνωρίζω ποιός είναι ο Μικρός Οδυσσέας αλλά ωραία θα ήταν με την ευφυία του (λόγω ονόματος και καταγωγής...) να κατάφερνε να σαγηνεύσει την Μόνικα και να έγραφε ο Παγκόσμιος Τύπος :
      " Περιφρόνησε την κοσμοκρατορία τού πετρελαιά και γοητεύθηκε από πανέξυπνο αρρενωπό ΦΤΩΧΟ Ελληνα !!!!!!"
      Ε, ρε διαφήμιση... καλύτερη από τις χαζο-καμπάνιες της Κεφαλογιάννη !

  8. M.O. avatar
    M.O. 06/09/2013 13:14:16

    "Αι γυναίκαι είναι άπισται" όπως είχε πει και ο μέγας φιλόσοφος Ζήκος στον μπακαλόγατο. Και επιπόλαιες: ολόκληρη ντάνα από κοτρώνες της πρόσφερα στο πλαίσιο της καλοκαιρινής συλλογής -βάσει οδηγιών από την Κουμουνδούρου- και αυτή διάλεξε την πετρούλα του "πουθενά" επειδή γυαλίζει. Ενθουσιάστηκε όμως με τον τραπεζικό μου λογαριασμό: φτάνει σίγουρα για ένα δείπνο μαζί της.
    Αφήστε που μου εξομολογήθηκε ότι δεσμός και με τους δύο "φίρμες" δεν έχει προοπτική...
    Το παρασκήνιο για τη σύνδεση της Σκάρλετ με τον Μ.Ο. θα το αποκαλύψω μετά τον τέταρτο γάμο της...
    Ωραίο Τζων, πραγματικά εμπνευσμένο. Χαιρετισμούς.

  9. Αγρότης avatar
    Αγρότης 06/09/2013 14:49:38

    Η Δούρου και η Κωνσταντοπούλου είν' ακόμα λεύτερες.
    ΜΟ παπούτσι απ τον τόπο σου!

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Αγρότης 06/09/2013 15:27:51

      Aν είναι τέτοιο το παπούτσι , καλύτερα .. ξυπόλητος !

      • airman avatar
        airman @ Diamond Angel 08/09/2013 01:05:20

        Όχι μόνο ξυπόλητος!
        Αναστενάρης!!!

  10. factorx avatar
    factorx 06/09/2013 14:53:39

    Θα μου μείνει αναπάντητο το εξής ερώτημα: Γιατί βρε παιδί μου σ΄αυτήν την π..... την ζωή οι ξενέρωτοι έχουν τις καλύτερες γκόμενες ;

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ factorx 06/09/2013 14:57:37

      Γιατί, έχεις απαντήσει στο ερώτημα "γιατί οι άσχετοι έχουν τα καλύτερα αυτοκίνητα;" ;

    • Wolf avatar
      Wolf @ factorx 06/09/2013 15:33:16

      ...έλααα που έχεις και παράπονο τώρα!!!

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ factorx 06/09/2013 15:56:01

      Στον κόσμο τον σημερινό, αυτό το ξέρουν όλοι,
      η δύναμη στον άνθρωπο είναι το πορτοφόλι.
      Μάρκος Βαμβακάρης

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ factorx 06/09/2013 18:26:02

      Oι ξενέρωτοι εμπνέουν ασφάλεια και αφοσίωση ... σπάνια περιστρέφονται, γύρω απ' τον άξονά τους, αυτοθαυμαζόμενοι Φάκτωρ ...

  11. Abc avatar
    Abc 06/09/2013 15:09:58

    Ωχ! Ωχ! Ωχ! Διαβλέπω τραύματα!

  12. M.O. avatar
    M.O. 06/09/2013 15:11:12

    Εγώ είμαι αυτός που κοιτάει, γι' αυτό και το συγκεκριμένο ύφος

  13. Wolf avatar
    Wolf 06/09/2013 15:34:05

    Μικρέ, συμπάσχω μαζί σου!!!

  14. tsol avatar
    tsol 06/09/2013 17:43:07

    Σιγά την γιόχανσον, αν την δείτε με μαγιό χωρίς ρετούς ένας μπόγος είναι με όμορφο πρόσωπο πάντως.

  15. βαγόνι avatar
    βαγόνι 06/09/2013 19:37:11

    Μήν ξενοκοιτάτε...υπάρχει και αναδύεται η ομογενής adele exarchopoulos...
    "θριαμβεύτρια"στίς Κάννες φέτος...Ελληνίς,εκτός Ελλάδος,σφραγίδα
    επιτυχίας...όπως διαπιστώνει,κατα καιρούς,ο Φαίλτωρ!

  16. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 06/09/2013 21:04:38

    Αυτά περί αρραβώνων ισχύουν ΜΟΝΟ για το εξωτερικό, στο εσωτερικό η κατάσταση παραμένει ως έχει για τον Μ.Ο.

  17. δημης avatar
    δημης 07/09/2013 11:48:55

    Πάντως ,για το δίκιο, ορισμένοι ....ειναι της "θεωρίας"...
    "Να έχω στο τραπέζι φασιανό καθημερινά κι άς τσιμπολογάει και κανένας παρά να τρώω κότα μόνος καθημερινά"...
    Ή όσο σε εξυπηρετεί μιά κατάσταση την ανέχεσαι...
    πχ....έχω το φίατ αλλά άν οιδυνατότητές μου το επιτρεπει καλύτερο πετάς το φίατ..
    ΘΕΩΡΙΕΣ..

  18. popaia avatar
    popaia 07/09/2013 14:25:46

    Θεά! Θεά! Και να ήταν λέει υπέρ του Άσαντ και να την έπεφτε στον Ομπάμα κι αυτός φυσικά πώς θα χάλαγε χατήρι σε τέτοια ομορφιά; Ιδού μια λύση στο ζόφο. Κι έτσι η ομορφιά θα έσωζε επί τέλους τον κόσμο! Αν και αυτό το πρόσωπο μ' αυτή την αύρα γύρω, και πάλι για το καλό της ανθρωπότητας είναι...

  19. airman avatar
    airman 07/09/2013 20:53:15

    Στην άλλη φωτογραφία με τη Μόνικα βρήκα κοινό σημείο το μουστάκι. Σ' ετούτη έμεινα με τα .... φρύδια!
    Ευτυχώς υπάρχουν πολλές άλλες καλύτερες διαθέσιμες επιλογές. Αυτές μπορεί να μην το ξέρουν, αλλά σε ποιον δεν αρέσουν οι εκπλήξεις!

  20. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 07/09/2013 22:22:13

    Μην τον απελπίζετε το Μικρό! Πάλι με χρόνια με καιρούς, πάλι δικιά του θα 'ναι! Η μοίρα της Πηνελόπης, όσοι μνηστήρες κι αν τη διεκδίκησαν, ήταν τελικά ο Οδυσσέας! Δεν θα παραχαραχτεί η Ιστορία τώρα!

  21. η Dimi avatar
    η Dimi 07/09/2013 23:28:26

    Ρομαίν Ντοριάκ είναι το όνομα του Γάλλου δημοσιογράφου και επί ένα χρόνο αγαπημένου της Σκάρλετ η οποία, στα 28 της χρόνια και με έναν ήδη αποτυχημένο γάμο, τόλμησε ξανά και αρραβωνιάστηκε. Το περιοδικό People αναφέρει ότι το μονόπετρο της Σκάρλετ είναι ένα υπέροχο vintage ArtDeco διαμάντι και ότι το ζευγάρι είναι πολύ ευτυχισμένο.

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ η Dimi 08/09/2013 00:27:42

      Αντί για κουράγιο, δεν μπήζεις μόνο μαχαίρι αλλά το στρίβεις κιόλας, αγαπητή μου Dimi με τις υπερβολές του People! Δηλαδή αποκλείεται μετά το πρόωρο διαζύγιο να φοβήθηκε μη γεροντοκοριάσει και να βρήκε έναν μνηστήρα για παρηγοριά; Για να δούμε το ποτήρι μισογεμάτο!!!

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ Αφροδίτη 08/09/2013 10:06:15

        Καλημέρα, Αφροδίτη μου. Ανεξαρτήτως της ενός έτους φρέσκιας κι έκδηλης αγάπης του ζευγαριού και του όντως εντυπωσιακού μονόπετρου, προσωπική γνώμη μου είναι, ότι το συγκεκριμένο κορίτσι θ' αργήσει πολύ να φορέσει τη δαντέλλα νυφικού. Αιτία, η ανασφάλεια του παλληκαριού για τον ασταθή χαρακτήρα της γυναίκας που διχάζει γνώμες.