#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/05/2010 14:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κουνιέται η καρέκλα της κ. Γκερέκου για τον Τόλη



Ανοιχτό άφησε σήμερα το ενδεχόμενο ανασχηματισμού ο κυβερνητικός εκπρόσωπος κ. Πεταλωτής καθώς ερωτηθείς σχετικά είπε ότι όπου διαπιστώνεται ανάγκη για διορθωτικές πρακτικές το κάνουμε με θάρρος και πρόσθεσε ότι τα πρόσωπα είναι δεδομένα ωστόσο, δεν έχουμε αγκυλώσεις και δογματισμούς καθώς μοναδικό κριτήριο είναι το δημόσιο συμφέρον.

Με αφορμή εξάλλου το δημοσίευμα ότι ο Τόλης Βοσκόπουλος χρωστάει στην εφορία 5.500.00 ευρώ (http://www.antinews.gr/?p=45968) ο κ. Πεταλωτής είπε ότι η κυβέρνηση περιμένει περαιτέρω στοιχεία προκειμένου να πάρει θέση καθώς το μήνυμα που θέλει να στέλνει είναι μήνυμα ευνομίας. Ο κ. Πεταλωτής προς το παρόν αρκέστηκε να πει πως ο γνωστός τραγουδιστής και σύζυγος της υφυπουργού Πολιτισμού και Τουρισμού «είναι ιδιώτης».

Συνεπώς δεν την βλέπω να κάθεται καθόλου καλά στην υπουργική της καρέκλα την κ. Γκερέκου

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 17/05/2010 14:52:15

    Δηλαδή, τι περισσότερο συγκεκριμένο θέλει ο κ.Πεταλωτής;

    • Λεφτά υπάρχουν avatar
      Λεφτά υπάρχουν @ Κώστας Ροδινός 17/05/2010 18:16:32

      Σύμφωνα με δημοσίευμα της Ελευθεροτυπίας, ο κ. Βοσκόπουλος (σύζυγος της υφυπουργού Πολιτισμού και Τουρισμού Α.Γκερέκου) οφείλει στην Εφορία το ποσό των 5,5 εκατ. ευρώ.
      http://www.enet.gr/?i=news.el.politikh&id=163153

      Αντε τώρα η κ. Γκερέκου να πείσει,

      τον Ευρωπαίο τουρίστα

      τον Ελληνα της διασποράς

      να έρθει στην Ελλαδα για διακοπές, να βοηθήσει την εθνική μας οικονομία.

  2. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 17/05/2010 14:53:26

    Για την τελευταία πρόταση, μην παίρνεις και όρκο. Εγώ μάλλον θα έγραφα ότι, προκειμένου να σώσει την καρέκλα της, "δεν τη βλέπω καθόλου καλά την έγγαμη σχέση της κ. Γκερέκου"...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Αυριανιστής 17/05/2010 14:58:47

      Εξαρτάται από που βγάζει πιο πολλά η "καλλιτέχνης" πολιτικός.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Strange Attractor 17/05/2010 15:15:57

        Κατά καιρούς έχει "αδειάσει" το σύζυγό της, προφανώς προς χάριν των οφφιτσίων. Τυχαίο είναι που είχε βγει ο Τόλης, νομίζω το 2007, και είχε πει "αυτό το βουλευτιλίκι θα μας κλείσει το σπίτι";

  3. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 17/05/2010 14:54:46

    Στον ανασχηματισμό παίζει και η ...αλλαγή Πρωθυπουργού;

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Κώστας Ροδινός 17/05/2010 15:02:48

      ΚΑΙ Προέδρου(;) Δημοκρατίας;

  4. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 17/05/2010 15:08:17

    Μην ειστε αδικοι. Η γυναικα οπως και ο ΓΑΠ δεν ηξερε τιποτα.Θα εκανε νομιζει κανεις προεκλογικη εκστρατεια αν ηξερε οτι ο ανδρας της χρωσταει 5,5εκ ευρω;

    • Ηλίας avatar
      Ηλίας @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 17/05/2010 15:11:10

      Kαι η γυναίκα και ο γαπ ΌΦΕΙΛΑΝ να γνωρίζουν. ΤΕΛΟΣ.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 17/05/2010 15:15:37

      Δεν ξέρω ανα αστειεύεσαι, αν όμως όχι, εσύ δεν ξέρεις τι χρωστάει η γυναίκα σου και το αντίστροφο;
      Μπατακτσήδες είναι έτσι απλά, που κοροϊδεύουν το κόσμο που τους ψηφίζει και τους τα ακουμπάει στα σκυλάδικα. Βρήκαν και παίζουν. Κάτσε τώρα εσύ να σου κόψουν το μισό μισθό επειδή κάποιοι σαν το Τόλη φοροδιαφεύγουν, αλλά παράλληλα προσκαλούνται και στις επίσημες δεξιώσεις του Προέδρου.

      • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
        ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ Strange Attractor 17/05/2010 15:28:43

        Σιγουρα αστειευομαι.Αλλα θα το παω και ενα βημα παρακατω.Και βαζω το εξης ερωτημα:Ειναι δυνατο ο πολιτικος προισταμενος του υπουργειου Οικονομικων και κατ επεκταση ο πρωθυπουργος να μην ηξερε τιποτα;Δεν βρεθηκε κανενας τοσο καιρο στο υπουργειο Οικονομικων να πει στον υπουργο του, ξερετε κυριε Υπουργε, ο συζυγος μελους της κυβερνησης χρωσταει στο Δημοσιο 5,5εκ ευρω;Κανενας;Το Πασοκ που εχει εναν τετοιο μηχανισμο πληροφοριων παντου δεν πηρε χαμπαρι;

      • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
        ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ Strange Attractor 17/05/2010 15:28:43

        Σιγουρα αστειευομαι.Αλλα θα το παω και ενα βημα παρακατω.Και βαζω το εξης ερωτημα:Ειναι δυνατο ο πολιτικος προισταμενος του υπουργειου Οικονομικων και κατ επεκταση ο πρωθυπουργος να μην ηξερε τιποτα;Δεν βρεθηκε κανενας τοσο καιρο στο υπουργειο Οικονομικων να πει στον υπουργο του, ξερετε κυριε Υπουργε, ο συζυγος μελους της κυβερνησης χρωσταει στο Δημοσιο 5,5εκ ευρω;Κανενας;Το Πασοκ που εχει εναν τετοιο μηχανισμο πληροφοριων παντου δεν πηρε χαμπαρι;

      • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
        ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ Strange Attractor 17/05/2010 21:13:05

        Α ρε Αγγέλω,δεν είσαι εντάξει.Δεν ξηγιέσαι καλά.Οταν τον άκουγες να κοπανιέται και να λέει 'πού πήγαν τα λεφτά;που πήγαν τα λεφτά;',τι σου κόστιζε κοριτσάκι μου να του πείς που πήγαν;;;;;;;;;;;;;;;;;

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 17/05/2010 17:46:08

      Και εσύ πιστεύεις ότι δεν ήξερε μετα από τόσα δικαστήρια;

      • Nancy avatar
        Nancy @ GreenHorses 17/05/2010 19:04:52

        .. γιατι άν είναι έτσι, τότε έχουμε δύο "ιδιώτες" (κατα τον κυβερνητικό εκπρόσωπο)

  5. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 17/05/2010 15:14:04

    Κοινή δήλωση έκανε η Υφυπουργός. Είναι δυνατόν να μην ήξερε;
    Οι ειδοποιήσεις της ΔΟΥ που πήγαιναν στη ...Φαντασία;

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ Κώστας Ροδινός 17/05/2010 17:46:52

      Εμ μπορεί... πιθανόν και στον Φελίνι.

  6. GreenHorses avatar
    GreenHorses 17/05/2010 15:45:43

    Ο λαός απαιτεί Μάγια Τσάκλη και Άννα Νταλάρα με χαρτοφυλάκιο, τέλος.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ GreenHorses 17/05/2010 16:01:24

      Και τη Καϊλή.. μη ξεχνάμε τη Καϊλή! Μια από τις πιο σημαντικές στοχάστριες της γενιάς μας.

      • theagpar avatar
        theagpar @ Strange Attractor 17/05/2010 17:56:03

        Και μεγαλη αρχιτεκτονα βεβαια.Α, ρε συμφοιτητρια σε αδικησανεεεεεεεεεεε

      • GreenHorses avatar
        GreenHorses @ Strange Attractor 17/05/2010 17:59:24

        Η φαλλοκράτες τις έκοψαν το μέλλον.

        Μόνο ο Φελίνι είδε το ταλέντο της σε βάθος.

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ GreenHorses 17/05/2010 17:49:01

      Εχεις δίκιο ξέχασα την συντρόφισσα Καϊλή

      Θα γράψω 100 φορές, o jeffrey είναι ο καταλληλότερος

  7. Ηλίας avatar
    Ηλίας 17/05/2010 15:54:26

    Παρακαλούνται οι διαχειριστές να το "παίξουν" το θέμα στην πρώτη σελίδα και να πάρει τη διάσταση που πραγματικά έχει. Το ζεύγος κάνει κοινή δήλωση. Τα έσοδα κοινά, ΚΑΙ ΟΙ ΟΦΕΙΛΕΣ ΚΟΙΝΕΣ.

    • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
      ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ Ηλίας 17/05/2010 16:06:59

      Τα καναλια που για ενα εξαμηνο επαιζαν το θεμα Ζαχοπουλου τωρα τι θα κανουν;Υπαρχει ναι η οχι συγκαλυψη τοσο καιρο;Συμφωνω ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΣΕ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 17/05/2010 17:51:42

        Δεν έχει ειδήσεις σήμερα, νομίζω.Υπάρχει απεργία των τεχνικών.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Ηλίας 17/05/2010 18:44:07

      Που τα βρήκες αυτά γραμμένα για κοινά έσοδα και κοινές οφειλές; Η Ελλάδα δεν αναγνωρίζει το μεριστικό σύστημα με το οποίο ουσιαστικά φορολογείται το οικογενειακό εισόδημα και όχι το ατομικό. Η Ελλάδα φορολογεί το ατομικό εισόδημα για να μην πέφτει ο φορολογικός συντελεστής και να κονομάει το κράτος. Συνεπώς ο καθένας φορολογείται χωριστά και οφείλει χωριστά.

  8. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 17/05/2010 15:59:35

    Oταν ο κ. Παπανδρέου ...διέγραψε Δημαρά,Σακοράφα και Οικονόμου, κάποιοι τον επαινούσαν για την ..ταχύτητα των αντανακλαστικών του. Τι έγινε τώρα; Είναι χαμένοι στη μετάφραση;

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Κώστας Ροδινός 17/05/2010 16:04:20

      Τότε ήταν αντανακλαστικό τώρα σκέφτεται...εκεί εντοπίζεται και η χρονική υστέρηση...

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Ο Ιθαγενής 17/05/2010 16:05:53

        Σκέφτεται, έγραψες;

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ Ο Ιθαγενής 17/05/2010 16:10:03

        Διαλογίζεται..όμμμμμμμμμμ

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 17/05/2010 16:15:08

        Μεταξύ σκέψης και γλώσσας υπάρχει μια ιδιαίτερη διαλεκτική σχέση (Vygotski Lev, Σκέψη και Γλώσσα, Γνώση 1993.)

        Εκεί είναι τώρα η σκέψη του διαλογίζεται με τη γλώσσα του και θα εκδοθεί πόρισμα...έχουμε καιρό...

      • lewnidas avatar
        lewnidas @ Ο Ιθαγενής 17/05/2010 20:45:46

        δεν θελω να ακουω ανακριβειες! αν δεν δω μελετη κινεζων επιστημονων οτι ο ΓΑΠ δυναται να σκεφθει δεν πιστευω τπτ. μηπως εννωουσες σκεπτεται η μαργαριτα?

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ Κώστας Ροδινός 17/05/2010 20:19:08

      Κώστα Ροδινέ,είναι το λεγόμενον:Δεν σου λέω,αλλά έεεεε.

  9. nasos avatar
    nasos 17/05/2010 17:36:47

    Ακόμη δεν παραιτήθηκε η Βοσκοπούλενα,που είναι όλοι εκείνοι οι κήνσορες της Ηθικής που σκίζανε τις ζαρτίερες τους επί Καραμανλή;

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ nasos 17/05/2010 17:42:16

      Πρέπει να σταλούν τα στοιχεία στον εισαγγελέα, να γίνει αναπομπή στην Βουλή, αν προκύψουν ποινικές ευθύνες, να δημιουργηθεί εξεταστική επιτροπή, να διαβουλευτεί η επιτροπή για 6 μήνες, να βγουν 5 διαφορετικά πορίσματα, να πάει στην ολομέλεια, για να συζητηθεί η άρση της βουλευτικής ασυλίας, να απορριφθεί -γιατί απορρίπτονται όλες- και να βγει η Βοσκοπούλενα και να δηλώσει ότι η Δικαιοσύνη θριάμβευσε...

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 17/05/2010 17:43:57

        Συμπληρώνω: Μιλάμε για πολλές σφαλιάρες...

  10. nasos avatar
    nasos 17/05/2010 17:38:32

    Επίσης,υποθέτω,πως ο Βάρδος του Έρωτα που δεν καταδέχεται να πληρώνει φόρους όπως εμείς οι υπόλοιποι κοινοί θνητοί,έχει απαίτηση από το Κράτος να καταβάλει εγκαίρως τον παχυλό μισθό της Συζύγου του,σωστά;

  11. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 17/05/2010 17:39:59

    Όποιος εξόδεψε
    γι’ αγάπη την καρδιά του
    έβαλε μόνος του
    φωτιά στα όνειρά του.


    Αδέρφια μου, αλήτες, πουλιά!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Γιάννης Σ. 17/05/2010 22:59:11

      αυτογνωσίας το ανάγνωσμα

  12. ataktos avatar
    ataktos 17/05/2010 17:47:32

    Πολύ ρομαντικός έγινες τελευταία factorx ,μην πιστεύεις είναι…. χοντρόπετση σε αυτά ..μην λες όπα αν δεν πηδήξεις

  13. m@l@k@s avatar
    m@l@k@s 17/05/2010 17:53:54

    Αυτή η υπόθεση ξεσκέπασε άλλο ένα κομμάτι της ελλεινής βρωμιάς τους. Κόβουν τα δώρα των ανθρώπων που πάλευαν σε όλη τους τη ζωή, βάζουν την χώρα στο γύψο του ΔΝΤ για να φοροδιαφεύγουν άνετα οι καλλιτέχνιδες που έγιναν υπουργοί πχ Γκερέκου και οι άλλες που θα γίνουν αφού το ΠΑΣΟΚ χωράει όλους τους καλούς πχ Ντούβλη, Τζούλια.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ m@l@k@s 17/05/2010 23:00:09

      Άφρα?

  14. GreenHorses avatar
    GreenHorses 17/05/2010 17:55:37

    Τέτοια γράφεται και δεν θα στρώνει το μαλλί στο κομμωτήριο, για χαλάουα δεν το συζητώ θα σκληρύνει η τρίχα, δράμα.

  15. Orestios avatar
    Orestios 17/05/2010 18:00:58

    Αρχαίε, η συμπάθειά σου ξέρεις για πού προορίζεται?

  16. Κάποιος. avatar
    Κάποιος. 17/05/2010 18:06:56

    Προλαβαίνει να χωρίσει η Αντζελα τον Τόλη πριν τον ανασχηματισμό ;
    Είναι και της μόδας τα διαζύγια των celebrities φέτος.

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ Κάποιος. 17/05/2010 18:12:31

      Χαλαρά

  17. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 17/05/2010 18:19:00

    Καλά ρε συ δεν ντρέπεσαι μεσημεριάτικα;
    Αίσχος κύριε πρόεδρε!

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 17/05/2010 18:21:01

      Απογευματιάτικα ήθελα να γράψω...΄Εχω διαφορά φάσης...

  18. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 17/05/2010 18:42:26

    Ζητάει, λένε, το Μαξίμου εξηγήσεις από την Γκερέκου. Ζητάνε εξηγήσεις!!!!
    Κακό κορίτσι, μας εξέθεσες...Γιατί τώρα Άντζυ;
    Γιατί τώρα;

  19. stel avatar
    stel 17/05/2010 19:03:52

    Οι μόνοι λόγοι που θα επέτρεπαν να μείνει στη θέση της η
    Γκερέκου θα ήταν:
    1. Να αποδείξει οτι έχει ξεκινήσει τη διαδικασία διαζυγίου τον Οκτ 2009 ή
    2. Να έχει ξεκινήσει τις διαπραγματεύσεις πληρωμής του χρέους του ο Βοσκόπουλος τον Οκτ του 2009.
    Επειδή κανένα από τα δύο δεν έγινε επρεπε να είχε ήδη παραιτηθεί.

  20. laiki vasi avatar
    laiki vasi 17/05/2010 20:37:46

    Tελειώνει η
    Γκερέκου!

  21. Άνθρωπός τις avatar
    Άνθρωπός τις 17/05/2010 20:43:24

    Ε, το (χρεωκοπημένο) πόπολο θέλει και τη γκλαμουριά του. Όσο για τον υπουργικό θώκο... Πάμε σε Λα μινόρε:

    "Σαν της γαρδένιας τον ανθό
    που ζει μια νύχτα μόνο
    και το δικό μας όνειρο
    το βρήκα κάποιο δειλινό
    σκουπίδι, σκουπίδι...
    μες στο δρόοοομο"

  22. Ηλίας avatar
    Ηλίας 17/05/2010 21:06:24

    Breaking news 20:57

    ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ Η ΓΚΕΡΕΚΟΥ!!!

    Και εις άλλα με υγεία!

  23. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 17/05/2010 22:03:18

    Πήγε σπίτι της. Άντε, καλή αρχή. Ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα.