#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/09/2009 21:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κορυφαίος σύμβουλος του Ομπάμα στο πλευρό του Γιώργου

 

Γράφει ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΡΥΚΑΣ της Νέας Υόρκης:

«Ομάδα της Αμερικανικής εταιρίας AKP&D Message and Media, της οποίας ιδρυτής είναι ο κ. David Axelrod, ανώτατος σύμβουλος του Προέδρου κ. Μπαράκ Ομπάμα, βρίσκεται στην Αθήνα προκειμένου να βοηθήσει στην εκλογική καμπάνια του αρχηγού του ΠΑΣΟΚ, κ. Γιώργου Παπανδρέου. Αποστολή της Αμερικανικής εταιρείας είναι συμβάλει στο να σταθεροποιηθεί και ει δυνατόν να αυξηθεί η διαφορά του εκλογικού αποτελέσματος έναντι του αρχηγού της Νέας Δημοκρατίας, κ. Κώστα Καραμανλή, ούτως ώστε να αποφευχθούν επαναληπτικές εκλογές, οι οποίες θα μπορούσαν να αποβούν βλαπτικές για τον κ. Παπανδρέου και το ΠΑΣΟΚ σύμφωνα με... έγκυρες πληροφορίες του «E.Κ». Υπογραμμίζεται ότι ο κ. Axelrod ήταν επικεφαλής της Προεδρικής Προεκλογικής Εκστρατείας του Προέδρου κ. Ομπάμα, ενώ σήμερα είναι ο κορυφαίος πολιτικός σύμβουλος του Αμερικανού προέδρου. Συγκεκριμένα είναι ο τέταρτος στη σειρά ιεραρχίας στα στελέχη του ημερινού Λευκού Οίκου….

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Edo avatar
    Edo 20/09/2009 22:31:33

    Και επί Σημίτη, προεκλογικά, είχαν έλθει αμερικανάκια επικοινωνιακοί σύμβουλοι που βέβαια, στήριζαν ιδιαίτερα τον κ.Γκόλντεν (Χρυσοχοΐδη).

  2. Συκοφάντης avatar
    Συκοφάντης 20/09/2009 23:36:00

    Εγω ξερω οτι παμε να εκλεξουμε για πρωθυπουργο της χωρας εναν ανθρωπο που μπορει να χειριστει ολες και ολες 200-300 λεξεις.Αυτο μας παει σαν χωρα μπροστα;Ατελειωτη θλιψη σε κυριευει για το τι μεταδιδουμε στις επομενες γενιες.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Συκοφάντης 20/09/2009 23:49:05

      Αν ξέρει τόσες λέξεις το GAP έχω νμια παράκληση να κάνω. Μπορεί η σκυλίτσα μου να εκλεγεί πρωθυπουργός? Τόσες ξέρει, πάνω κάτω. Μυστικοσύμβουλοι τρεχούτε.

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/09/2009 23:56:43

    Εδώ και μισή περίπου ώρα δεν βλέπω τις φωτογραφίες στο ΑΝΤΙ. Φταίω μήπως εγώ και η σύνδεσή μου, ή υπάρχει πρόβλημα;

    • occultist avatar
      occultist @ Strange Attractor 21/09/2009 00:10:40

      ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ

  4. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 21/09/2009 00:17:25

    "Εάν η γλώσσα αποτελούσε απλώς ένα μέσον επικοινωνίας, πρόβλημα δεν θα υπήρχε.Συμβαίνει όμως να αποτελεί και εργαλείο μαγείας και φορέα ηθικών αξιών".

  5. ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ avatar
    ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ 21/09/2009 10:17:50

    David Axelrod...

    Πήξαμε στους εβραίους...

    • anadelfos avatar
      anadelfos @ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ 21/09/2009 10:28:34

      ένας τρόπος να γίνουμε δημοφιλείς στην διεθνή σκηνή είναι να κάνουμε θρησκευτικά η φυλετικά σχόλια... κι αν απαντήσουν οι άλλοι με την ίδια γλώσσα, θα φωνάζουμε ότι είμαστε "έθνος ανάδελφον"

  6. yannidakis avatar
    yannidakis 21/09/2009 10:36:42

    ξερω. πρεπει ολοι να τρεξουμε να το καταδικασουμε. Εγω ομως λεω πως ο καθενας μπορει να θεσει σε ενεργεια ολα τα νομιμα μεσα για να κερδισει τις εκλογες.
    Δε με απασχολει αυτο. Με απασχολει τι θα γινει μετα (απ' αυτο) :[

  7. Nike Tras avatar
    Nike Tras 21/09/2009 11:49:28

    Να σταματήσουν οι κακοήθειες για τον Γιώργο! Είναι φιλέλληνας ο ΓΑΠ!

  8. kirdou avatar
    kirdou 21/09/2009 12:02:13

    Γιωργος Παπανδρεου:Οσα δεν του χαρισε η φυση του τα χαριζει απλοχερα ενας ολοκληρος λαος....

  9. Νίκος avatar
    Νίκος 21/09/2009 13:25:09

    Α μαλιστα, τωρα οι σιωνιστες κατευθυνουν πλεον και τις ελληνικες εκλογες για να αποφασισει ο "κυριαρχος" λαος.