#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/07/2011 15:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κοίτα ποιοι μιλάνε...

Επειδή είναι τουλάχιστον γελοίο να παριστάνουν στην κυβέρνηση τις ....συντηρητικές παρθένες υπενθυμίζουμε μερικές σκηνές από τους αγώνες του κ. Παπανδρέου και των κηπουρών του για το Ασφαλιστικό, τις αποκρατικοποιήσεις, τη ΓΕΝΟΠ-ΔΕΗ, τα τρακτέρ κλπ κλπ



 

 



 



ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ignoramus avatar
    Ignoramus 19/07/2011 15:59:10

    κανονικός μπροστάρης ο ΓΑΠ

  2. ΗΡΑΚΛΗΣ avatar
    ΗΡΑΚΛΗΣ 19/07/2011 16:14:25

    ΤΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙ ΚΑΙ Η ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ.......
    37 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΣΟΚ ....ΠΟΛΙΤΙΚΑΝΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΛΑΪΚΙΣΜΟΣ

  3. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 19/07/2011 16:15:29

    Απευθύνω έκκληση προς όλους όσους ψήφισαν το Πασόκ, να επισκεφθούν το Antinews!!!
    Όλους όσους έσφιγγαν το χέρι τους..
    Όλους όσους ύψωναν τη γροθιά μαζί τους...

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ ΕΥΑ 19/07/2011 16:17:02

      Θα κρασάρει το antinews...

    • dinodamo avatar
      dinodamo @ ΕΥΑ 19/07/2011 18:15:49

      Προς πλατεια αγανακτισμενων τους κοβω.Να διαδηλωνουν για πραγματικη δημοκρατια.

  4. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 19/07/2011 17:19:16

    Η αλήθεια είναι ότι η τελευταία φωτογραφία είναι λίγο.....θολή!

    Για τις υπόλοιπες όμως ποιος εκθέτει ποιον;;;
    Ο σοσιαλιστής αγωνιστής του "αν μειώσουμε μισθούς και συντάξεις θα μπούμε στο φαύλο κύκλο της ύφεσης" και όψιμος θιασώτης του νεοφιλελυθερισμού μάλλον εκθέτει τον ίδιο του τον εαυτό.

    • Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
      Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 19/07/2011 17:20:37

      χμ, αυτό ήταν απάντηση σε σχόλιο...αλλά έμεινε ορφανό. Μπορείς να πραξεις τα δέοντα :)

  5. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 19/07/2011 17:20:32

    Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ ΜΑΣ: Παρακαλώ κοιτάξτε την πρώτη φωτογραφία: Ο Γιωργάκης υψώνει την γροθιά του και χαζογελάει!!!

  6. vaggelis avatar
    vaggelis 19/07/2011 17:44:28

    τι μας ελεγε ο ΓΑΠ ΞΕΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΟΡΓΑΝΩΘΕΙΤΕ ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΤΕ αυτο κανουμε

  7. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 19/07/2011 18:00:05

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΣΕ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΕΡΙΣΥΛΟΓΗΣ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΤΙ ΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ, ΠΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΠΑΛΙΝΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΟΦΘΑΛΜΕΣ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΣ, ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΔΙΑΚΡΙΝΟΝΤΑΙ Σ΄ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ; ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΞΗΓΗΣΗ;

    • Μe avatar
      Μe @ ΝΤΙΝΟΣ 19/07/2011 21:59:07

      TO "KINHMA" ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΥΛΟΓΗΝ

      ΜΟΝΟΝ ΤΗΝ "ΣΡΑΤΙΩΤΙΚΗΝ ΠΕΙΘΑΡΧΙΑΝ" ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ.

  8. juliet avatar
    juliet 19/07/2011 18:14:18

    Η τρίτη φωτό ,ο Ραγκούσης ....δεν είναι με το ΓΑΠ ; Τι έγινε σταμάτησε ο δημαγωγία και άρχισε η ολιγαρχία;Τότε τα δικαιώματα του εργάτη -τώρα τα δικαιώματα του αφεντικού;Τότε αγώνας για αυξήσεις και κρατικοποιήσεις-τώρα για μειώσεις και αποκρατικοποιήσεις.
    Τι να πω,μήπως έκανα λάθος ; μήπως και τότε για τα ίδια φώναζαν αλλά κωδικοποιημένα και οι βλάκες οι Πασόκοι δεν το είχανε καταλάβει; λέω...ή μήπως απο τότε τους ψιθύριζε ''λεφτά υπάρχουν''.

  9. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 19/07/2011 18:19:16

    ΚΑΙ ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ: Ντίνο σίγουρα οι οπαδοί του ΠΑΣΟΚ που τρώνε είναι αρκετοί. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι οι υπόλοιποι είναι ηλίθιοι. Το ΠΑΣΟΚ έχει εξαπατήσει πολούς ρομαντικούς Έλληνες. Γενικά μιλώντας κάποιος που πιάνεται δεν σημαίνει ότι είναι και αναγκαστικά ηλίθιος. Αλλά και ηλίθιος να είναι δεν φταίει αυτός. Ο Θεός τον έκανε έτσι. Και οι ηλίθιοι έχουν δικαίωμα στην ζωή!!!

  10. Armageddon avatar
    Armageddon 19/07/2011 19:25:03

    Ο ΓΑΠ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΤΟ ΒΑΘΥ ΠΑΣΟΚ , ΑΥΤΟΙ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ .ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΦΤΑΙΕΙ Η ΝΔ...

  11. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 19/07/2011 19:57:28

    Ποσο φτηνοι και ναυλον ειναι!!
    Οταν ενας-βλεπε ΓΑΠ-δεν τοχει τι την σηκωνει την γροθια παναθεματον,ξεφτηλας δρομος λαμπρος.
    Οσο για την τελευταια φωτο οΠαπακης σε γενικο συμβουλιο Γενοπ Δεη φορωντας επαναστατικο κουστουμι με τους εγκαθετους τους παρεα.
    Αντε ρε επαναστατες της πλακας,απατες της πολιτικης σκεψης και εκφρασης παρτε δρομο μπας και βρουμε το δρομο μαςΟΥΣΤ!!!!!!

  12. Μνημων avatar
    Μνημων 19/07/2011 20:00:29

    ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΣ ΕΝΑΛΛΑΓΗΣ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ. ΝΟΜΟΣ ΡΕΠΠΑ -ΝΟΜΟΣ ΣΙΟΥΦΑ Ν.Δ. Η ΚΟΣΚΟ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ, ΠΑΣΟΚ Η ΚΟΣΚΟ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΘΥΜΗΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ .ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ ΣΑΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΟΤΙ ΛΙΘΟΒΟΛΟΥΣΑΝ ΣΑΝ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΜΕ ΤΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΤΟΥΣ.

  13. αεροπόρος avatar
    αεροπόρος 19/07/2011 21:39:45

    Και όμως αυτό το άτομο κατάφερε να γίνει πρωθυποργός της Ελλάδας.!!!!!!!!!!!! Με ποιό χέρι να κάνω το σταυρό μου.....

  14. Μe avatar
    Μe 19/07/2011 22:03:30

    Φιλτατε, μην ξεχνας οτι ο "Ακης" παρ' ολιγον να ειναι Χαλιφης στη θεση του..... Χαλιφη.

  15. ΣΩΤΗΡΗΣ avatar
    ΣΩΤΗΡΗΣ 19/07/2011 22:06:38

    ΣΥΧΑΙΝΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ

  16. juliet avatar
    juliet 19/07/2011 22:57:04

    Οχι μόνο τους βλέπουμε αλλά και τους τρώμε στη μάπα και τους ανεχόμαστε , δεν μπορώ να φανταστώ χειρότερο συνάφι απ΄αυτή τη πράσινη λύγδα.

  17. βασίλης avatar
    βασίλης 19/07/2011 23:03:01

    Οταν σπέρνεις θύελλες θερίζεις τιφώνες . Εάν δεν έμπενε πρωστά στις διαδιλώσεις
    διαμαρτηρίες , και σε πορείες μαζί με τα πρωτοπαλήκαρα της ΓΣΕΕ, -ΑΔΕΔΥ
    κλπ δεν θα γινόταν πρωθυπουργός (ας μην ξεχνάμε τους αγρότες στη θεσσαλία
    ξεφουσκότε τα λάστιχα , στον πειραιά με τους κρήτες που φώναζε για τα χημικά)
    Τώρα τον φταίει η Ν.Δ , Ο Συνασπισμός και δεν ξέρω ποιοί άλλοι ΕΚΤΟΣ ΑΠ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΔΗΛΏΝΕΙ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗΣ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ
    ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΧΟΥΝΤΑ.

  18. mhtsos karditsa avatar
    mhtsos karditsa 20/07/2011 01:51:29

    τον πρωτο ανθρωπο που συναντησε στην ελλαδα ο γαπ για να μας βαλει στο δντ ξερετε ποιος ειναι? τον προεδρο της ΓΣΕ τον παναγοπουλο. μολις πηρε το ο.κ απο τον παναγοπουλο δηλ.εξασφαλησε εργασιακη ειρηνη, προχωρησε στις επομενες κινησεις του γιατ ην εισοδο της χωρας στο ταμειο. ολα τα αλλα ειναι γνωστα.

  19. Nίκος avatar
    Nίκος 20/07/2011 02:02:01

    Ο ΓΑΠ πιστός στις παραδόσεις των Παπανδρέου.Λαικιστής,δημαγωγός.λαοπλάνος.Έχει μετατρέψει η εν'λόγο οικογένεια τον εμπαιγμό σε επιστήμη.Το μύλο κάτω από την μυλιά.

    • anemos avatar
      anemos @ Nίκος 20/07/2011 02:37:35

      Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν έχει πέσει το μήλο κάτω απ'τη μηλιά.
      Όποια γνώμη και αν έχουμε για τον Α. Παπανδρέου δεν υπάρχει καμία μα καμία σύγκριση με τον υιό, και πιστεύω ότι αν ζούσε ο Α. Παπανδρέου θα του έριχνε φάπες.

  20. lornion avatar
    lornion 20/07/2011 02:05:37

    πασοκ: πάσης Ελλάδος πρόβλημα.

    • anemos avatar
      anemos @ lornion 20/07/2011 02:45:15

      Αυτήν την στιγμή το μεγαλύτερο πρόβλημα της Ελλάδας είναι το ΠΑΣΟΚ.
      Αναρωτιέμαι αυτοί που σήμερα το στηρίζουν για ποιον λόγο το κάνουν. Το βόλεμα αρκεί;

  21. ΑΝΤΩΝΗΣ avatar
    ΑΝΤΩΝΗΣ 20/07/2011 05:37:43

    Ποιο Γιωργάκι . Αυτός είναι πολύ δασκαλεμένος, ξέρει και παίζει το ρόλο του και εκτελεί τέλεια τα συμβόλαια που αναλαμβάνει. Το πρόβλημα είναι το Ελληναριό. Είμαστε και πολύ νούμερα αδελφέ μου. Το παίζουμε ξύπνιοι και ή ρθε ο ΓΑΠ και του στήσαμε τον κ--ο μας και ξέρει καλά το ρόλο του. Με τις υγείες μας. Τώρα πως γλυτώνουμε αλήθεια;

  22. anatolitis avatar
    anatolitis 20/07/2011 08:02:06

    " Ή στραβός είν΄ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε". Και επειδή ο γιαλός δεν είναι στραβός, τότε "στραβά αρμενίζουμε" με καπετάνιο της κακιάς ώρας και πλήρωμα της συμφοράς. Άραγε θα τα θυμηθούμε όλα αυτά, όταν πάμε για εκλογές ή θα τους δώσουμε πάλι άφεση αμαρτιών; Γιατί τότε πλέον θα είμαστε ασυγχώρητοι.
    Το μεγάλο μας μειονέκτημα -σαν λαός- είναι η λήθη...

  23. παρατηρητής avatar
    παρατηρητής 20/07/2011 08:05:50

    Σημειολογία της χειρονομίας : η υψωμένη γροθιά έγινε μούντζα. Το σφιγμένο χέρι άνοιξε και τώρα που σφίγγουν οι ζέστες και οι κ..λοι να προσέχουν μερικοί. Ο θίασος ΠΑΣΟΚ ανεβάζει τη τραγωδία : " αμάρτησα για το μάμμυ " και ο αρχηγός του θιάσου δηλώνει σε ραδιοφωνική συνέντευξη στη Σουηδία ότι νιώθει Σουηδός και ότι αγαπημένο του φαϊ είναι το ξινόγαλο με ρέγγα.
    Αυτή η εμμονή να γίνει πρωθυπουργός και να καταστρέψει τη χώρα αφού πρώτα δυσφημίσει τους Έλληνες σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης, θα του βγει ξυνή.

  24. periklis avatar
    periklis 20/07/2011 08:50:36

    ΠΑρακαλω το Αντινους να απομαξρυνει αυτες τις "ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ Φωτογραφιες" Μπορει να προκαλεσουν Εγκεφαλικα σ αυτους που τους Ψηφισαν !!. ΑΚομα και εγω που δε τους ψηφισα ποτε, Ταραχτηκα εχω ΑΝΑΣΤΑΤΩΘΕΙ βλεποντας τοοσηη ξετσιπωτσιπωσια !! ΟΧι. Ελεος !!

  25. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 20/07/2011 09:08:41

    Κόψτε Πρωθυπουργό και βγάλτε συμπέρασμα!

  26. Νικόλας avatar
    Νικόλας 20/07/2011 09:12:07

    Το ΠΑΣΟΚ ειναι εδω να ληστεύει το ΛΑΟ! Πέφτει πολύ δούλεμα όμως και μας χρειάζεται! Να μας δώ όλους όταν μας καλέσουνε να εσκήσουμε το μοναδικό δικαίωμα που μας έχει απομείνει, της ψήφου!

  27. Γ Νεοφωτιστος avatar
    Γ Νεοφωτιστος 20/07/2011 09:21:30

    Eπιτέλους...ξυπνήσαμε ..η ακόμα?
    Μέχρι πότε το ΠΑΣΟΚΙΚΟ καθεστώς θα παραμένει στο απυρόβλητο;
    Ενώ είναι φορτωμένο με ένα σακί γεμάτο σκάνδαλα... κάθε λογής εμπόδια στις ανατροπές που επεχείρησε η ΝΔ ..
    Ψέματα που θα κλόνιζαν κυβερνήσεις σε …δυτικές χώρες..
    Με τους πραιτοριανούς του να έχουν αλώσει το κράτος και να έχουν γίνει το φόβητρο όλων των ..εντίμων και νομοταγών πολιτών..

  28. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 20/07/2011 09:54:49

    Μαγιά - κ...ανιά και τσιγάρο από εφημερίδα , γιούφτοι - φλούφληδες και νταβατζήζες της Εκάλης, του Καστριού, της Φιλοθέης και του Ψυχικού.

  29. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 20/07/2011 10:44:34

    Επί Καραμανλή,όταν βρίσκονταν στη θέση της αντιπολίτευσης,ΟΥΡΛΙΑΖΑΝ και ΚΡΑΥΓΑΖΑΝ...Τους θυμόμαστε όλοι,που ΟΡΓΑΝΩΝΑΝ ΚΛΕΦΤΟΠΟΛΕΜΟ σε πολλούς κλάδους του δημόσιου τομέα..που ΕΞΑΠΕΛΥΑΝ ΕΝΟΡΧΗΣΤΡΩΜΕΝΕΣ επιθέσεις με όπλα τα τερατώδη ψέματα και τη πλήρη διαστρέβλωση της αλήθειας..που ΑΝΑΒΑΝ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ και ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ''φωτιές'' για ψύλλου πήδημα..που ΜΕΘΟΔΕΥΑΝ και ΥΠΟΔΑΥΛΙΖΑΝ απεργίες με τη βοήθεια των γνωστών αδίστακτων εργατοπατέρων..που ΥΠΟΚΙΝΟΥΣΑΝ,ΥΠΟΥΛΑ,ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ μέρες ταραχών και εκφόβιζαν τη κοινωνία...Πρόκειται για ΕΦΙΑΛΤΕΣ...ΗΡΟΣΤΡΑΤΟΥΣ πολιτικής,κοινωνίας και οικονομίας....Είτε σαν αντιπολίτευση είτε ως κυβέρνηση,όπως σήμερα,δείχνουν το πολιτικό DNA τους.Είναι ΧΤΙΣΜΕΝΟΙ με υλικά ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΜΗΔΕΝΙΣΤΩΝ και ΘΡΑΣΥΔΕΙΛΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΑΝΤΗΔΩΝ....

  30. αεροπόρος avatar