#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/08/2012 15:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Κλείστε» ομιλία του ΓΑΠ για το γλέντι του χωριού σας



 Όπως μας ενημερώνει το διεθνές γραφείο ατζέντηδων The Harry Walker Agency, μέσα στους ομιλητές που νοικιάζει σε όποιον έχει να πληρώσει συγκαταλέγεται και ο πρώην Πρωθυπουργός της Ελλάδος Γεώργιος Α. Παπανδρέου, ο οποίος -για όποιον τυχόν το ξέχασε- κυκλοφορεί ακόμα ελεύθερος.

 

Το γραφείο ατζέντηδων HWA ακκίζεται ότι διαθέτει αποκλειστικά ως ομιλητές τους παγκοσμίως σημαντικότερους «σελέμπριτηζ, εμψυχωτικούς ομιλητές» κλπ. για «ειδικές εκδηλώσεις κάθε είδους». (The Harry Walker Agency is an exclusive speakers bureau and lecture agency representing the world's foremost in motivational speakers, keynote speakers, inspirational speakers, business speakers, celebrity speakers, commencement speakers and professional speakers for conventions, conferences, corporate events and special events of all types.)

Ό,τι είδους ομιλητή θέλετε - αν έχετε το κατάλληλο πορτοφόλι.

 

Με ένα αδρό ποσόν λοιπόν, μπορείτε να φέρετε τον πρώην Πρωθυπουργό της Ελληνικής Δημοκρατίας στο γλέντι σας, στον γάμο ή στην βάφτισή σας, στο σουαρέ της εταιρείας σας, στο bachelor party σας αφ΄ ης στιγμής λεφτά υπάρχουν, για να σας «εμψυχώσει» με ένα motivational speech από αυτά που διαφημίζει η εταιρεία.

Να σας μιλήσει για την ευρωπαϊκή ενοποίηση, για την δημοσιονομική κρίση, για το μέλλον της Ευρώπης και την διεθνή διπλωματία... ...Μη διασταυρωμένες πληροφορίες μεταφέρουν ότι με λίγα παραπάνω χρήματα ενδέχεται να υποχρεωθεί να τραγουδήσει, από ελληνικά δημοτικά και ρεμπέτικα μέχρι ποπ και RnB. Πού ξέρεις, πάνω στην μέθη του γλεντιού και ανάμεσα σε φρικτές προσβολές ξένων επιχειρηματιών για την Ελλάδα, μπορεί να του ζητηθεί -έναντι αντιτίμου- να ψάλλει και τον Εθνικό Ύμνο της χώρας που διακυβέρνησε, μέσα σε χάχανα και τσουγκρίσματα. Γιατί όχι; Λεφτά να υπάρχουν - και συγγνώμη για το ΓΑΠικό λογοπαίγνιο.

 

Κατακαημένε Έλληνα, πόση ντροπή ακόμα σου μέλλει να υποστείς...

 

Κ.Λ.Μ.

 

ΥΓ: Ακόμα αναμένουμε τον Έλληνα εισαγγελέα που θα πληρώσει αδρά για μια πριβέ ακρόαση με τον ΓΑΠ, επί τη βάσει αδικημάτων που προβλέπονται ρητώς από το Σύνταγμα και την κείμενη νομοθεσία. Εθελοντής;

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 30/08/2012 15:26:29

    Πικρό ¨το ψωμί της ξενιτιάς¨ για τον ¨πρώην μετανάστη¨ όπως δηλώνει ( χρυσός πολιτικός πρόσφυγας ) που με την γνωστή του διάνοια προσέλαβε από τότε ¨πολυπολιτισμικά οράματα¨ , σύμφωνα με τις κυρίαρχες αξίες της ¨πρώτης του πατρίδας¨ .

  2. firiki2010 avatar
    firiki2010 30/08/2012 15:29:52

    Αν δεν πρόκειται να χορέψει και ζείμπέκικο -ξέρετε μ΄ εκείνες τις εκπληκτικές φιγούρες που παραπέμπουν σε τσάμικο- δεν τον καλώ!

  3. firiki2010 avatar
    firiki2010 30/08/2012 15:37:53

    Κάνοντας μεγέθυνση είδα ότι γίνεται αναφορά στο ότι από το Foreign Policy αναδείχθηκε στους 100 Global Thinkers του 2010. Η αγαπητή εταιρεία ξεχνάει να ενημερώσει ότι το ίδιο περιοδικό 2-3 μήνες αργότερα κατέταξε τον κ Παπανδρέου μέσα στους 10 πολιτικούς παγκοσμίως, των οποίων οι εκτιμήσεις διαψεύσθηκαν παταγωδώς.

  4. Χμμμμ avatar
    Χμμμμ 30/08/2012 15:39:53

    Εσείς μπορεί να γελάτε αλλά ο άνθρωπος αξίζει όσο 100 πυρινικές βόμβες.
    Οι φίλοι του μάλιστα σπάζουν το κεφάλι τους για να βρουν τον τρόπο ώστε να τον κάνουν πρωθυπουργό στο Ιράν!!!!!!!!!!

  5. firiki2010 avatar
    firiki2010 30/08/2012 15:47:34

    Κάνοντας μεγέθυνση είδα ότι γίνεται αναφορά στο γεγονός ότι αναδείχθηκε από το Foreign Policy μέσα στους 100 Global Thinkers του 2010. Η καλή εταιρεία ξέχασε να ενημερώσει ότι το ίδιο περιοδικό 2-3 μήνες αργότερα περιέλαβε τον κ Παπανδρέου στους 10 (πολιτικούς, παράγοντες κλπ ανά τον πλανήτη) των οποίων οι εκτιμήσεις διαψεύσθηκαν περισσότερο από οποιεσδήποτε άλλες. Ωραίος "Τhinker" !

    • Q-Nihilism avatar
      Q-Nihilism @ firiki2010 30/08/2012 16:01:44

      Σκέφτομαι άρα υπάρχω λέει το ρητό. Δεν κάνει εκτίμηση για την ποιότητα της σκέψησ...

  6. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 30/08/2012 15:51:00

    Μμμμ,μποροῦν νά τόν καλέσουν καί σέ bachelor party;
    Μόνο νά χορέψει ὅμως ἔ; Ἄν ἔκανε ντουέτο καί μέ τόν Πάγκαλο,θά εἶχαν τρομερό σουξέ.

  7. julia avatar
    julia 30/08/2012 16:06:21

    Θα πληρώνει ο Γιώργος το ακροατήριο...ειναι large

  8. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 30/08/2012 16:33:26

    Οσοι τον καλέσουν ψωνίσαν από σβέρκο. Ως χείριστο παράδειγμα ανίκανου
    καλός είναι.

    • tiramola avatar
      tiramola @ ΠΕΛΙΑΣ 30/08/2012 17:06:12

      Έπρεπε να φωνάξουν εσένα...

      • ΚΑΙΡΟΣΚΟΠΟΣ avatar
        ΚΑΙΡΟΣΚΟΠΟΣ @ tiramola 30/08/2012 22:34:40

        λεφτα υπαρχουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        το ξεχασεσς;;;;;;;;;;;;;;

  9. φαρμακογλωσσα avatar
    φαρμακογλωσσα 30/08/2012 16:52:11

    Ειναι τελειος, αναντικαταστατος...για κλοουν σε τσιρκο εννοω.

  10. Mike avatar
    Mike 30/08/2012 18:09:17

    Εμενα η κορη μου σε λιγες μερες εχει γενεθλια...μπορω να τον καλεσω σε παιδικο παρτυ για κλοουν;; Να στειλω mail στην εταιρια να ρωτησω η ξερει καποιος να μου απαντησει;;

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Mike 30/08/2012 18:50:49

      Δέν τή λυπᾶσαι;
      (Τήν κορούλα σου)...
      Νά ζήσει κιόλας!

      • Mike avatar
        Mike @ Κυθήριος 30/08/2012 19:50:53

        Εχεις δικιο....ακυρο καλυτερα να καλεσω τον Τσιπρα

  11. Enzo avatar
    Enzo 30/08/2012 19:10:47

    Όσο απο αυτήν την οικογένεια δεν έχει παει ακόμα κανένας φυλακη τίποτα δεν πρόκειται να αλλάξει στην Ελλάδα

  12. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 30/08/2012 19:55:51

    Ψαχνω ατομο για ποτο εισοδου σε γαμο. Προσφερω και φαγητο (χοιρινη με ρυζι και πατατες). Αραγε ειναι διαθεσιμος για μετα το Πασχα;

  13. Enzo avatar
    Enzo 30/08/2012 20:14:32

    Πάλι πρόεδρο τον έκαναν στην διεθνή .
    Χιχιχι

    • Χμμμμ avatar
      Χμμμμ @ Enzo 30/08/2012 21:52:04

      Δια ανατάσεως η εκλογή και χωρίς αντίπαλο.
      Φαντασθείτε τι ντερμπι είχε να γίνει αν είχε σαν αντίπαλο τον Β Λεβέντη

  14. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 30/08/2012 20:51:12

    Τώρα...ἐμᾶς δέν μᾶς λυπᾶσαι;

  15. Ιαπετός avatar
    Ιαπετός 30/08/2012 23:26:42

    Όλους όσους εκτέλεσαν διατεταμένη υπηρεσία τούς καλούν γιά καλοπληρωμένες διαλέξεις. Είναι ένα είδος αναγνώρισης τών ειδικών υπηρεσιών πού προσέφεραν. Γκορμπατσώφ, ΓΑΠ, Μπλαίρ, κ.ο.κ.
    Ποιόν θά καλούσαν; Τόν Χουσεΐν, τόν Καντάφι ή τόν Μπίν Λάντεν;
    Αυτοί είναι οι κακοί. Τούς καλούν μία καί μοναδική φορά. Όταν τούς παίρνουν τά μέτρα.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Ιαπετός 31/08/2012 01:07:25

      Σωστός Ἰαπετέ,νά διορθώσω μόνο ἄν μοῦ ἐπιτρέπεις,ὅτι τούς κακούς δέν τούς καλοῦν,τούς ἐπισκέπτονται οἱ ἴδιοι.Δῶρα φέροντες...

  16. ΚΠ avatar
    ΚΠ 31/08/2012 01:28:12

    Τον Εθνικό Ύμνο; Της Ελλάδος ή των ΗΠΑ*;_Κ.Π.
    *Περιέργως, και τα αγγλικά του είναι χάλια.

  17. Αγροφύλακας avatar
    Αγροφύλακας 31/08/2012 07:48:31

    Δεν βλέπω το πρόβλημα!..... Αν ο ΓΑΠ βγάζει πολλά από τις ομιλίες του (και δη σε ξένο συνάλλαγμα) θα έχει ευκαιρία και η Ελλάδα να πάρει κάτι από την φορολογία του εισοδήματός του. Όλοι αυτοί που ξημερο-βραδιάζονται εδώ μέσα γράφοντας το μακρύ τους και το κοντό τους πόσα πλήρωσαν στην εφορία την τελευταία φορά που έκαναν δήλωση εισοδήματος?

  18. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 31/08/2012 10:37:55

    Κανένας καλός (ή κάλος) δεν πάει χαμένος.
    Αρκεί να ξέρει να σκύβει.

  19. alekos545 avatar
    alekos545 31/08/2012 12:49:34

    ama mathei na horevei to horo tis arkoydas isos tote na ehei valei mialo?

  20. η γλωσσού avatar
    η γλωσσού 31/08/2012 17:06:58

    Κυκλοφορεί και θα κυκλοφορεί ελεύθερος. Γιατί;
    Μα επανεξελέγει Πρόεδρος της Σοσιαλιστικής Διεθνούς αυτός ο μπροστάρης των πιο προοδευτικών ιδεών από καταβολής του πλανήτη μας και πρώην οδηγητής του ημετέρου σοσιαλΗστ(ρ)ικού ΠΑΣΟΚ. Ποιός θα τολμήσει να τον αγγίξει, φαντάζεστε; Ο κυρ Αντώνης, ο Τσιπράκος μετά από εντολή του Τσάβες; Μήπως ο μεγαλοδικηγόρος κυρ Δημάρ; Όλα πλακάκια. Και σεις ενεργοί (τάχατες) πολίτες κοιμάστε σε καθαρά σεντόνια με άδειες τσέπες αλλά χορτάτοι (αθεόφοβοι!) από τις παρλαπίπες των πολιτικών περί ανασυντάξεως, αναβαθμίσεως, ανακάμψεως, ανασυστάσεως, αναδημιουργίας, ανα.....,ανα....., ανα..........της καθημαγμένης Ελλάδας.

  21. ANORFOGRAFOS avatar
    ANORFOGRAFOS 31/08/2012 17:44:04

    αφου δεν βρησκετε ενας εισαγγελεας να τον τσιμπιση και να των στειλει παρεα με τον ακη εκει θα ειναι και θα κανει ομιλιες και εσει ς θα πληρωνεται για να των ακουτε οπως αγοραζεται για να διαβαζεται των μαζι τα φαγαμε

  22. κωστας avatar