#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/08/2011 22:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κλείνουν την ΕΤ1 , αλλά σε ποιόν την δίνουν;



Αν αναρωτιόσασταν για τα συχνά πήγαινε-έλα του κ. Μόσιαλου στο Κανάλι του Φαλήρου, μπορεί να σας  λυθούν οι απορίες.

Η κυβέρνηση ως γνωστός έχει αποφασίσει να ….αναδιαρθρώσει την Κρατική Τηλεόραση.

Στο πλαίσιο αυτής της αναδιάρθρωσης, μελετούν και το κλείσιμο της ΕΤ1!

Δεν είναι κακή ιδέα θα πείτε!

Όντως!

Όμως, τα …ωραία αρχίζουν στη συνέχεια!

Ανταποκρίνονται στην αλήθεια οι επίμονες πληροφορίες ότι η κυβέρνηση σχεδιάζει να παραχωρήσει τη συχνότητα της ΕΤ1 στο Συγκρότημα Αλαφούζου;

Να θυμίσουμε  ότι στο συγκεκριμένο Συγκρότημα Διευθύνων Σύμβουλος είναι ο  πρώην Διευθύνων Σύμβουλος της ΕΡΤ επι  παντοδυναμίας Ρουσόπουλου!

Τυχαίο;

Αν η συχνότητα της ΕΤ1 παραχωρηθεί στον κ. Αλαφούζου θα είναι ο μόνος που θα κατέχει νόμιμη συχνότητα και μάλιστα πανελλαδικής εμβέλειας!

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα αντιδράσουν οι άλλοι …καναλάρχες, μικροί και μεγάλοι!

Όφις Ιοβόλος

ΥΓ.  Επειδή καμιά φορά η είδηση κρύβεται στο .... αντίθετο της πληροφορίας, ρωτάμε: Διαρρέουν την πληροφορία για να "κάψουν" το σενάριο Αλαφούζου και να παίξουν κάποιο άλλο;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. δημης avatar
    δημης 18/08/2011 22:51:01

    "Κλείνουν την ΕΤ1 , αλλά σε ποιόν την δίνουν;"
    -ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΔΙΑΙΤΟΥΣ ,ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΑΝ..) ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΤΩΝ ΑΦΕΝΤΙΚΩΝ ΤΟΥΣ...

  2. Prometheus avatar
    Prometheus 18/08/2011 23:27:05

    το ερώτημα δεν είναι τι σχεδιάζει να κάνει ο ΓΑΠ & Co που λίγο πολύ όλοι περιμένουμε πλεον αυτές τις κινήσεις ... αλλά αν η αντιπολίτευση το επιτρέψει ... τωρα τελευταία έχω την αίσθηση οτι απουσιάζει απο το προσκήνιο (... και δεν εννοώ την περίοδο των διακοπών)

    Τι απέγινε το: ''θα εργαστούμε ασταμάτητα και σαν να προκείτε αύριο να γίνουν εκλογές'' ? Κολλήσαμε ΠΑΣΟΚ-ίωση απο τόσο νωρίς?
    (άσε που έχω την υποψία οτι υπάρχει μεγάλη αβεβαιότητα/ανασφάλεια στους ενδότερους κόλπους, γιατί μη γελιέστε κύριοι, το έργο της επόμενης μέρας είναι πολύ πιο δύσκολο)

    • anonymous avatar
      anonymous @ Prometheus 19/08/2011 00:59:05

      +1000

  3. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 18/08/2011 23:31:19

    Παλικάρια θα σφαχτούν στην ποδιά της!

  4. parsifal avatar
    parsifal 19/08/2011 00:04:15

    Eχει γούστο να επιληφθεί των πρακτικών λεπτομερειών ο ειδήμων περί τα ΜΜΕ νομικός σύμβουλος του Υπ . Τύπου επί παντοδυναμίας Ρουσσόπουλου που φιγουράρει στην "νομοπαρασκευαστική επιτροπή" για τα ...blogs !
    Εξαιρετικά ενημερωμένος κύριος, αριστεράς φυσικά προελεύσεως και ακρως εξυπηρετικός (τότε) για τους κκ. καναλάρχες, ειδικώς δε για το Φάληρο... Αν χρειασθεί θα πούμε και αλλα.
    Πολύ comeback Ρουσσόπουλου παρατηρείται !

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ parsifal 19/08/2011 08:47:18

      +1000

  5. Pluto avatar
    Pluto 19/08/2011 07:35:46

    Ποιό είναι το πρόβλημα με τον (άγνωστό μου) νομικό σύμβουλο, Parsifal;;
    Ευθύνεται η προέλευσή του για τον ρόλο του;;
    Μήπως το πρόβλημα έγκειται στο γεγονός ότι τον χρησιμοποιόυσε τότε μεν ο Νεοδημοκράτης Ρουσόπουλος γιά συγκεκριμένη" θεάρεστη" πολιτική, σήμερα δε το Πασοκ γιά αντίστοιχη "αμαρτωλή" πολιτική;; Οτι δηλ. ο εξ Αριστεράς προερχόμενος αποτελεί διαχρονικό εργαλείο της ίδιας πολιτικής , την οποία εφάρμοζε πριν 3 χρόνια ο Ρουσσοπουλος καί σήμερα την ολοκληρώνει ο Μόσιαλος;;
    Γιά την πολιτική αυτή φταίνε οι (πρώην) αριστεροί;;Πρώην ΟΝΝΕΔίτες πάντως δεν θα έστεργαν ποτέ!
    Εύγε!

  6. Aggelos avatar
    Aggelos 19/08/2011 09:17:55

    καλα κανουν και την κλεινουν,,να πανε το escape και αλλες χρησιμες εκπομπες στην νετ,,που δειχνει και καλυτερα..γιατι χαραμιζονται στην ετ1

    η ετ1 δειχνει ελεεινα εδω στην Πατρα

  7. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 19/08/2011 10:34:54

    Να εξαφανιστεί το χαράτσι των νοικοκυριών από τον λογαριασμό της ΔΕΗ, υπέρ ΕΡΤ και τα υπόλοιπα κρατικά κανάλια να λειτουργήσουν με ιδιωτικοικονομικά κριτήρια, ωστε να μην επιβαρύνουν τον κρατικό προϋπολογισμό!

    Αρκετά πλήρωσε ο λαός τους παχυλούς μισθούς των κάθε λογής λαμογίων της ΕΡΤ, τους υπαλλήλους που δεν εμφανίζονται για χρόνια στη δουλειά τους...

    Γιαυτό θα κληθεί και πάλι ο φορολογούμενος να πληρώσει, για να συντηρηθεί ένα άχρηστο σύστημα καναλιών, έξω από τον ανταγωνισμό;
    Έ όσο για το δωράκι σ΄αυτούς που υπηρετούν με πάθος το σύστημα, δεν το δικαιούνται; Πως θα γίνει, κάθε υπηρεσία πρέπει να πληρώνεται.... συμφωνία κυρίων....., μόνο που με ξένα κόλυβα (περιουσία του Ελληνικού λαού) θέλουν να κάνουν κηδεία...

  8. KLE avatar
    KLE 19/08/2011 10:45:31

    ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΛΕΙΝΟΥΝ!!!!!!!!!

    • korios avatar
      korios @ KLE 19/08/2011 11:45:52

      Γιατί πέρα από κάποιους αργόμισθους δημοσιογράφους και μη, δεν είναι κακό να μεταδίδονται από την τηλεόραση ζωντανές ή μαγνητοσκοπημένες συνεδριάσεις της ολομέλειας ή των Επιτροπών όπου συχνά ακούγονται πολύ ενδιαφέροντα πράγματα. Μην τα ισοπεδώνουμε και όλα, καλύτερα το κανάλι της Βουλής παρά η ΕΤ3 για να χαίρονται οι θεσσαλονικείς ότι έχουν και αυτοί ένα (άχρηστο) κανάλι...

  9. Γιώργος avatar
    Γιώργος 19/08/2011 11:43:20

    Ωραία θα απαλλαχτούμε και από την απάτη με τη συνδρομή μας σ΄αυτή μέσω της ΔΕΗ...

  10. φωνη avatar
    φωνη 19/08/2011 11:54:21

    Απο τη στιγμή που δεν απολύουν κανέναν και θα συνεχίσουμε να τους πληρώνουμε όλους όσους πληρώναμε, αφού θα τους μεταφέρουν σε έναν νέο οργανισμό που θα συστήσουν το όλο θέμα είναι μια σκέτη κοροϊδία.

  11. kat avatar
    kat 19/08/2011 14:33:41

    Διαφωνώ οτι η ΕΡΤ 3 είναι άχρηστη.Εχει την καλύτερη εκπομπή κατα την γνώμη
    μου ¨ανιχνευσεις¨. Οσο για το τυράκι στους Θεσσαλονικιούς ,είναι χρήσιμο
    και για εθνικούς λόγους να εκπέμπει ένας σταθμός στην Βόρια Ελλάδα.

  12. kat avatar
    kat 19/08/2011 14:36:20

    Διόρθωση :Βόρεια Ελλάδα

  13. φαυλος σαν κι αυτους avatar
    φαυλος σαν κι αυτους 19/08/2011 16:51:21

    ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ Η ΚΡΙΣΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ.