#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/01/2011 14:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Κλαίνε οι χήρες, κλαιν κι οι παντρεμένες»



«Κλαίνε οι χήρες,  κλαιν κι οι παντρεμένες» λέει η παροιμία, που φαίνεται να ταιριάζει στη σύζυγο του Άκη Τσοχατζόπουλου, Βίκυ Σταμάτη.

Είναι γνωστό ότι μετά τον πανικό που προκάλεσε το μνημόνιο,  με τις περικοπές σε μισθούς και συντάξεις, μία από τις συνέπειες ήταν να σπεύσουν να  βγουν στη σύνταξη χιλιάδες δημόσιοι υπάλληλοι.  Πριν από μερικές ημέρες, λένε οι πληροφορίες, εθεάθη σε αρμόδια υπηρεσία και η κυρία Βίκυ Σταμάτη, ενδιαφερόμενη  να λάβει ενημέρωση  για τη δυνατότητα συνταξιοδότησή της.

Να θυμίσουμε, ότι η κυρία Βίκυ Σταμάτη  είναι υπάλληλος της ΔΕΗ. Ίσως να το έχει ξεχάσει κι  η ίδια και πάντως οπωσδήποτε το έχουν ξεχάσει οι συνάδελφοί της που έχουν χρόνια να τη δουν.

Δεν γνωρίζω εάν της το έχει προτείνει ο Γ. Αυτιάς, αλλά θα ήταν ιδανική για  να δίνει συμβουλές, ως η απόλυτα επιτυχημένη εργαζόμενη, που κατάφερε να προσληφθεί στη ΔΕΗ χωρίς να πατάει, να αγοράζει πανάκριβα ακίνητα με ετήσιο εισόδημα  23.410,8 ευρώ , να βγαίνει στη σύνταξη χωρίς να έχει εργαστεί κτλ.

Αλέξανδρος Σγουρός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 25/01/2011 14:11:39

    Πότε θα τελειώνουμε με τους βρώμικους σοσιαλιστές?

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Orestios 25/01/2011 14:14:17

      θα τους βαλουμε να κανουν φφοοουυυυ στις ανεμογεννητριες οταν δε φυσαει.. να κοψουν και κανενα ενσημο..!

      ΠΠ

    • Γ.Κ avatar
      Γ.Κ @ Orestios 25/01/2011 15:40:24

      Οταν τελειώσουμε με τους βρώμικους έλληνες δηλαδή ποτέ.

  2. Rote Fahne avatar
    Rote Fahne 25/01/2011 14:19:10

    ε Ορεστιε
    Τι δουλεια εχουν ολοι αυτοι και αλλοι πολλοι,με τον Σοσιαλισμο;
    Γιατι καταφερεσε συνεχεια κατα του Σοσιαλισμου;
    Πες καλλιτερα στον Αρχηγο σου να ανοιξει καμια φορα το στομα του και να μην κανει το κοροιδο απεναντι συο Πασοκ και ολα τ'αλλα ειναι αερας κοπανιστος.
    Το 22% σου λεει κατι;

    • Enzo avatar
      Enzo @ Rote Fahne 25/01/2011 14:24:12

      μην ειναι και 19% να λες. χαμηλοτερο και απο τον ΦΠΑ!

    • anemos uk avatar
      anemos uk @ Rote Fahne 25/01/2011 14:40:56

      Δεν ντρέπεσαι να μιλάς για Σοσιαλισμό στην Ελλάδα? έχετε ποτε δει η γνωρίσει τι είναι ο πραγματικός Σοσιαλισμός? αλλα τέτοιοι Κάφροι είστε όλοι που νομίζετε πως υποστηρίζοντας το ΠΑΣΟΚ υποστηρίζεται Σοσιαλισμό Probataaaaaaa

  3. φωτεινη avatar
    φωτεινη 25/01/2011 14:35:56

    ρε παιδια την παρεξηγησατε τη γυναικα.και που ξερετε εσεις οτι θελει να βγει στη συνταξη λογω μνημονιου.?μπορει να ετοιμαζει τη μετενγκατασταση της στο εξωτερικο και θελει να το κανει ως συνταξιουχος.τοσοι και τοσοι τωρα τελευταια φευγουν στο εξωτερικο .ειναι ενα φαινομενο international πλεον.αγκαλιαζει ολα τα κρατη και τις κουλτουρες.ειδικα τις σοσιαλιστικες.

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 25/01/2011 14:42:38

    Μετά το Τέλος υπέρ ΑΠΕ, θα βάλουμε και τέλος υπέρ ΒΣσΑΤ

    ΑΥΤΟ είναι το Δημόσιο που θέλει πέταμα. Σαν την κυρία έχει 1000άδες. Ο κλέψας του κλέψαντος. Πιάνουν χώρο, χαλάνε χαρτί τουαλέτας, και πρέπει να τους ψάχνει και η μισθοδοσία. Γκόμενες, γειτόνισσες, καφτζούδες, ανήψια, θείοι, βαφτιστήρια, ξαδέρφια, σύμβουλοι, κονσάλταντς. Και αυτά είναι τα έυκολα. Κάθε οργανισμός έχει την σαβούρα του. Ρωτήστε τον θυρωρό, ξέρει.

  5. BABIS avatar
    BABIS 25/01/2011 14:53:48

    Δυστυχώς αυτό είναι το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ. Διαλυμένο , ξεχαρβαλωμένο , γιατί έτσι συμφέρει στους ΕΘΝΙΚΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΕΡΓΟΛΑΒΟΥΣ.

  6. Nasos avatar
    Nasos 25/01/2011 15:48:17

    πάντοτε αναρωτιόμουν πως θα έμοιαζε η Ελλάδα εάν ο Τσοχατζόπουλος κατόρθωνε το 1996 να γίνει Πρωθυπουργός
    βλέπω τώρα την Τυνησία του σοσιαλιστή Μπεν Αλί και καταλαβαίνω

  7. babis avatar
    babis 25/01/2011 17:15:35

    Δεν ξέρω από πότε είναι η φωτογραφία αλλά γυναικάρα η μαντάμ Βίκυ!!!
    Α ρε Άκη δυστυχισμένα χρόνια πέρασες!!!

    • μετρό-στάση γουδί avatar
      μετρό-στάση γουδί @ babis 26/01/2011 10:02:15

      φέρνει λίγο προς τραβεστί ,φίλε.....

  8. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 25/01/2011 18:28:46

    Και να διαμένει στην Διονυσίου Αεροπαγίτου... Αυτό που το πας;

  9. Πυθία avatar
    Πυθία 25/01/2011 23:38:03

    Θυμάμαι που ήταν υπουργός Άμυνας ο Άκης και η μαντάμ φορούσε μπικίνι παραλλαγής για να του θυμίζει τι υπουργάρα είναι; για να τον "φτιάχνει";
    Αλλά ακόμα και με τέτοια καραγκιοζιλίκια ο Άκης ψηφουλάκια μάζευε από τους ιθαγενείς...

  10. giannis avatar
    giannis 26/01/2011 11:57:22

    Ίσως να είμαι σε άσχετο... θέμα.
    Μήπως κάποιος από τους φίλους των αντι.. γνωρίζει σε ποιΟΥΣ ανήκει το
    τεράστιο ξενοδοχειακό συγκρότημα ΚΙΜΙ PALLAS στη Κύμη της Εύβοιας;

  11. pennyton avatar
    pennyton 26/01/2011 15:34:07

    Μην είστε κακεντρεχείς...το κορίτσι με τον ιδρώτα της τα απέκτησε όλα και με το σπαθί της μπήκε στην ΔΕΗ, όλα νόμιμα. Και όταν ο λαός μπει στα σπίτια τους μαινόμενος από την ανέχεια και την ανεργία που αυτοί δημιούργησαν --με την αχρηστία τους, την απληστία τους, τις μίζες τους και τα βολέματα στα φιλαράκια-- και τους κρεμάσει από τις louboutin τις μπότες τους στα μπαλκόνια με θέα την Ακρόπολη ο τελευταίος που θα φταίει θα είναι ο θύτης τελικά. Θα υπάρξει κάπου θεία δίκη, δεν μπορεί, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

  12. ΚΑΛΛΙΜΑΧΟΣ avatar
    ΚΑΛΛΙΜΑΧΟΣ 13/03/2011 22:11:53

    Βάλε καὶ τὴν σωστὴ λεζάντα στὴν φωτογραφία:

    «Ὅ,τι βλέπεις εἶναι δικό σου ἀγάπη μου!»