17/06/2009 23:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κλήση για απολογία Βουρλούμη, Siemens και Ιντρακόμ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. O Xαζος του χωριου avatar
    O Xαζος του χωριου 18/06/2009 00:03:59

    Δεν τον ξερω τον Βουρλουμη, αλλα απο την αρχη διακρινω ενα ερασιτεχνισμο του χειριστου ειδους απο τις ανακριτικες αρχες.

    Αν υπαρχει λογος( και λογος βεβαια δεν ειναι οτι υπεγραφη μεγαλη συμβαση για την οποια δεν καταλαβαινουμε γρι) σαφως και κλησεις, και προφυλακισεις και οτι χρειαζεται.

    Αλλα στιγματισμος-διοτι περι στιγματισμου δια βιου προκειται- και μετα,ελαφρα τη καρδια,στ αρχειο, ε ΟΧΙ!

    Και προβλεπω αυτο να γινεται...

    Ας παραδειγματισθουν απο τα καλα των προηγμενων ευρωπαικων κρατων οπου με φειδω στιγματιζεται ο κοσμος (εξαιρεσεις παντου υπαρχουν) αλλα οταν πρεπει ο πελεκυς πεφτει βαρυς και ΒΑΡΥΤΕΡΑ οταν προκειται για ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ.

    Εκει ειμαστε (και θα ειμαστε δυστυχως) σαφως ΟΥΡΑΓΟΙ!!!!!!

  2. Λαυρέντης avatar
    Λαυρέντης 18/06/2009 01:05:26

    Άρχισαν τα όργανα! Τώρα που μπήκε κι' ο Βουρλούμης{*) στη μέση θα βγεί πολύ ψωμί!!!

    (*) ο κερδίζω ένα δίς σε μια νύχτα...

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 18/06/2009 04:38:37

    Ο Βουρλούμης είναι ένας ημιμαθής πονηρός (σαν πολλους από εμας εξ άλλου -- μόνο που αυτός είναι μετριότητα από την συσκευασία του και κομπλεξικός γιατί δεν τον έκαναν υπουργό ή Διοικητή τράπεζας). Ο ανακριτής να τον φωνάξει για τον ρόλο του στην πώληση του μειοψηφικού πακέτου που έγινε πώληση ελέγχου του ΟΤΕ στην DT. Εκεί είναι το καραμπινάτο.

  4. &%&%(*^6 avatar
    &%&%(*^6 18/06/2009 06:41:06

    Το θέμα της εξαγορας του "Γερμανου¨ μυρίζει και ο Βουρλουμης έχει ευθύνες για αυτό.

  5. diaploki avatar
    diaploki 18/06/2009 08:31:22

    Θα δούμε πολλά στο δικαστικό τομέα κατά τις επόμενες εβδομαδες. Στις 25 Ιουνίου γίνεται η δίκη στην Κέρκυρα για τους θανάτους στο Corkyra Beach. Κύριος κατηγορούμενος ο όμιλος Λούη, που έχει εμπλακεί σε 4 δυστυχήματα τα τρία τελευταία χρόνια.Στο εδώλιο και ο όμιλος Thomas Cook.
    Kαποιοι απο την κυβέρνηση θέλουν να πάνε ομαλα τα πράγματα για τον όμιλο Λούη.

  6. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 18/06/2009 09:04:31

    Τι έγινε ρε παιδιά εκείνο το αστέρι της σεμνότητος, της τιμιότητος και των εξαιρετικών προσόντων που λέγεται Αλογοσκούφης ;

    Που χάθηκε αυτός ο ογκόλιθος της οικονομικής σκέψης, που μας οδηγούσε τόσα χρόνια στην πρόοδο και στην ευημερία ;

    Κάντε κάτι να βοηθήσει την πατρίδα. Ειναι κρίμα τέτοια ταλέντα να βρίσκονται στο περιθώριο επειδή κάποιο τον διέβαλαν εκεί στο Μαξίμου ότι πούλησε τον Πρόεδρο και που να ξέρανε τι έκανε πίσω από τις πλάτες τους.

    Ντροπή μας.

  7. face avatar
    face 18/06/2009 15:21:47

    Einai adianoito na katigorountai manager siemens me ton nomo
    1608 gia kataxrisi dimosiou xrimatos kai o bourloumis kai oi 10 dimosio upaliloi mono gia apistia!
    I anakritria kai I kuvernisi tha prepei na ntrepontai gia to tragelafo!

  8. GENOPISTHS avatar
    GENOPISTHS 18/06/2009 18:25:34

    Τι γίνεται με τη ΔΕΗ, όπου το υπερκομματικό πάρτυ από το 1999 και μετά είναι μεγαλύτερο από αυτό του ΟΤΕ? Γιατί δεν εγκαλείται κανείς για τις απευθείας αναθέσεις στη ΜΕΤΚΑ του Μυτιλιναίου έργων δεκάδων εκ. ΕΥΡΩ?
    Έχει βουίξει η Ευρώπη με τη διαφθορά στη ΔΕΗ!Υπάρχουν τρεις καταδίκες της Ελλάδας λόγω των αμαρτιών της ΔΕΗ από το Ευρωπαικό Δικαστήριο από το 2005 μέχρι σήμερα και δεν έχει ακόμη κανένας κληθεί σε απολογία, τόσο μεγάλη είναι η διαπλοκή?!!!!!Μέχρι πότε????

  9. Stergios avatar
    Stergios 23/06/2009 18:58:17

    Ετσι μάλλον δικαιολογείται και η μεγάλη πτώση της ΙΝΤΚΑ αυτές τις μέρες στο Χρηματιστήριο !

  10. Κλήση για απολογία Βουρλούμη, Siemens και Ιντρακόμ « Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ avatar
    Κλήση για απολογία Βουρλούμη, Siemens και Ιντρακόμ « Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ 08/08/2009 16:39:51

    [...] Κλήση για απολογία Βουρλούμη, Siemens και Ιντρακόμ Αναδημοσίευση από τον FactorX [...]