#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/04/2011 11:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κι όμως γίνονται θαύματα...

... δεν έχει ειδήσεις



Τα χέρια τους τρίβουν οι καταστηματάρχες, με την απεργία στην τηλεόραση. Όταν δεν έχει ειδήσεις οι τζίροι αυξάνονται λέει η πιάτσα. Αν το κλίμα στην αγορά αντιστραφεί, μέχρι εκδρομή στους Αγίους Τόπους θα οργανώσει ο Εμπορικός Σύλλογος…

Τη διαφοροποίηση της ημέρας στο κυβερνών κόμμα έκανε χθες με ανάρτηση στο προσωπικό του ιστολόγιο, ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Μίμης Ανδρουλάκης."Είναι εφικτή η 'σωτηρία' με λάθος χάρτη;", αναρωτιέται στον τίτλο. Μη βιαστείτε να απαντήσετε λογικά, γιατί ο συγγραφέας απαντά  "ίσως ναι", χρεώνοντας «ατελή ή λάθος χάρτη στην ευρωζώνη (!!!) για τον τρόπο με τον οποίο διαχειρίζεται την κρίση χρέους σε Ελλάδα και αλλού…». Μ εις τη νιοστή, κάτω και το άλλο ψηφίο

Η δημόσια αντιπαράθεση του πρόεδρου του Διοικητικού Συμβουλίου της Δ.Ε.Θ. Α.Ε., και του εκτελεστικού μέλους του Διοικητικού Συμβουλίου και αναπληρωτή Διευθυντή, κ. Κ. Μαυράκη, οδήγησε τον υπουργό Περιφερειακής Ανάπτυξης να ζητήσει τις παραιτήσεις και των δύο. Για να πλακωθείς δημόσια στο ΠΑΣΟΚ πρέπει να είσαι υφυπουργός και άνω.

Ενώ ο Λοβέρδος έδειξε την πόρτα της εξόδου στη διοικητή του «Αλεξάνδρα». Θα την αντικαταστήσει ο διοικητής του «Έλενα», ο οποίος θα τα διοικεί αμφότερα, σε εφαρμογή του κανόνα για κάθε διοικητή που φεύγει, αυτός δεν αντικαθίσταται

Σάλο έχει προκαλέσει η είδηση ότι εφοριακός έφαγε 8 εκατομμύρια ευρώ, εκ των οποίων τα 500 χιλιάρικα εντός του 2010. Αν επικαλεστεί ως δικαιολογία τον πληθωρισμό, αυτό θα αποτελέσει ελαφρυντικό;

«Μαϊμούδες» προϊόντα ανακαλύφθηκε ότι πωλούνται και σε καταστήματα στην Ερμού, ως «φιρμάτα» με κέρδος ανά τεμάχιο εκατοντάδες ευρώ. Στην China Town τουλάχιστον σου δίνουν και τη μαϊμού δώρο, μαζί με ένα πολύ κομψό λουράκι.

Ακόμη μία συγκλονιστική είδηση: «Για βιομηχανική κατασκοπεία συνελήφθη 32χρονος υπάλληλος Ανώνυμης Εμπορικής Εταιρείας με έδρα την Αττική, ενώ για την ίδια υπόθεση αναζητείται και η 34χρονη φίλη του». Άρα υπάρχει ακόμη βιομηχανία στην Ελλάδα ή απλά έχει μείνει ο όρος στο ποινικό δίκαιο; Πάντως  θα είναι εύκολο να εντοπισθεί η φίλη του μετά την απαγόρευση κυκλοφορίας των γυναικών μετά τη δύση του ηλίου άνευ συνοδείας. Όσες κινούνται μόνες είναι ύποπτες…

Και τέλος για όσους ανησυχούσαν η Deutsche Telekom επιθυμεί να αυξήσει τη συμμετοχή της στον ΟΤΕ, σύμφωνα με το Reuters. Ο γερμανικός τηλεπικοινωνιακός γίγαντας ελέγχει ήδη το 30% του ΟΤΕ και ενδεχόμενη αύξηση του ποσοστού αυτού θα περιόριζε τα δικαιώματα βέτο του ελληνικού Δημοσίου σε καίρια ζητήματα διοίκησης του Οργανισμού. Εδώ δεν έχουμε βέτο στη διοίκηση του Δημοσίου, για τον ΟΤΕ θα σκάσουμε;

Μ.Ο.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/04/2011 11:26:07

    ή ξερεις ή δεν ξερεις να φτιαχνεις γαλακτομπουρεκο..!!!
    τα παντα ολα ειναι το ταψι.-.-.-

    ΠΠ

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/04/2011 11:30:18

    150 μερες ΤΙ στην ευχη φυλαγαν τα ΜΑΤ στην Κερατεα και ΤΩΡΑ εφυγαν???
    Τωρα αυτο που φύλαγαν πριν, τωρα δε χρηζει φυλαξης? το φυλαει το Αγ Πνευμα?
    Εφυγε ο φυλακας και το φυλασομενο?
    Θα ξαναγυρισουν τα φυλασομενα μετα το ΠΑΣΧΑ μετα των φυλάκων??
    Θα μου απαντησει καποιος???
    Φουκοσιμα μου εχετε κανει τον εγγεφαλο ΠΑΣΟΚΟΙ.-

    ΠΠ

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/04/2011 13:27:38

      Μην το πείς, αλλά υπήρχε άλλο μυστικό σχέδιο από πίσω. Είχαν ασφαλείς πληροφορίες ότι πριν το Πάσχα, εξωγήινοι, με τη βοήθεια λαθρομεταναστών, θα κάνανε απόβαση στη νότια Αττική, με το στρατηγείο τους να εγκαθίσταται στις υπόγειες στοές του Οβριοκάστρου. Σκοπός να κάνουν προγεφύρωμα για να πλακώσουν κι άλλοι, κανονική εισβολή πράσινων διπόδων για κατάληψη όλης της χώρας. Τα σχέδια άλλαξαν όταν ο ΓΑΠ συνειδητοποίησε ότι ήδη πέτυχαν τα παραπάνω, με μόνο τις δικές του προσπάθειες αρκετές για την κατοχή της χώρας από ξένες δυνάμεις με εφαρμογή πράσινων συνταγών και ανάπτυξης. Άρα δεν είναι και εχθροί του, οπότε γιατί πλέον να φυλάνε το χώρο; Πληροφορίες ότι ήδη κάποιους εξωγήινους τους έχει διευθυντές σε ΜΚΟ ελέγχονται ως ανακριβείς. Μένει να οριστεί ο ίδιος και εκπρόσωπος του ΟΗΕ στις επαφές με τις μορφές εξωγήινης νοημοσύνης.

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/04/2011 11:33:41

    "ειμαι βαθυτατα ανησυχη και προβληματισμενη".....

    ΠΠ

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/04/2011 11:50:52

    η Χριστοφακη-Παγκαλου, εκανε αγωγη σε μια κυρια Ψυχογιου,
    "η εναγομενη επιχειρησε να ταυτισει τις επιλογες και τις ενεργειες μου,
    με αυτες του συζηγου μου και Αντιπροεδρου της Κυβερνησης κ Θ. Παγκαλου, με σκοπο να πληξει βαυναυσα την τιμη και την υποληψη μου και να αμαυρωσει την εικονα μου..!!! ως πολιτιου προσωπου...."""
    ΕΣΕΙΣ δεν καταλαβαινετε οτι το "Παγκαλου" αποτελει προσβολη βαναυση???

    " η εναγομενη χρησιποποιωντας την ρηση "μαζι τα φαγαμε" ....... επιχειρει να με ταυτισει με ΑΥΤΟΝ !!! και τις πολιτικες επολογες του, θιγοντας εν γενει την προσωπικοτητα μου !!! ΑΥΤΟΝ???? χαχαχααα τον ΑντιΠροεδρα?

    Δλδ για τη συζηγο το Παγκάλου ειναι βρισια και θιγεται η ιδια!!! εγω αυτο καταλαβαινω... ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ????? ρρεεεεεε ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ????

    Φακτωρα εισαι "ΑΥΤΟΣ"... οκ?

    ΠΠ

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/04/2011 11:55:39

      .........ζητεί την προσωπική της κράτηση για 12 μήνες και το ποσό των 300.000 ως ηθική αποζημίωση!!!! επειδη την αποκαλεσε ΠΑΓΚΑΛΟΥ !!....

      Τι είχε πει η κυρία Ψυχογιού

      Τα ακριβή λόγια της Ελευθερίας Ψυχογιού στην εκπομπή «Αλ Τσαντίρ Νιουζ» ήταν τα εξής: «Ως κάτοικοι του Δήμου Σαρωνικού (...) καταγγέλλουμε την κυρία Παγκάλου, η οποία καταψήφισε τη στήριξη στην Κερατέα. Διότι εμείς δεν φάγαμε μαζί τα λεφτά, διότι εμείς δεν φάγαμε μαζί τον Οτσαλάν, διότι και εμείς δεν φάγαμε και εκείνο το παιδάκι που δεν πρόλαβε να γεννηθεί και η καρδούλα του σταμάτησε να χτυπάει την Τρίτη που μπήκαν τα ΜΑΤ στην Κερατέα».

      ΠΠ

      ετσι εννουν την εξουσια οι ΠΑΣΟΚΟΙ!!!.. ετσι την διαχειριζονται. ετσι συζητουν. ΚΑΘΕΣΤΩΤΙΚΑ και στα Δικαστηρια...

      εμενα η Θοδωρα επρεπε να μου εχει κανει αγωγες που την αποκαλω Μητσοτακη-Κουβελου εγω και 2 χρονια !!! χαχαχαχαχα????????????????

      • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
        ΣΟΝ ΠΕΝ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/04/2011 13:13:24

        @ΠΟΡΤΑ
        ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ
        Δηλαδή : οι ενέργειες του συζύγου μου είναι τέτοιες που αποδιδόμενες σε εμένα με αμαυρώνουν.

        Ερώτηση: έχομεν χρείαν άλλων μαρτύρων?

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/04/2011 12:02:50

      «Η εναγόμενη επιχειρεί με ειρωνικό τρόπο να με ταυτίσει με τον σύζυγό μου και τις πολιτικές του επιλογές, θίγοντας έτσι την εν γένει προσωπικότητά μου», λέει χαρακτηριστικά.

      «Η εναγόμενη εξαπέλυσε στοχευμένη, αήθη και απρόκλητη επίθεση εναντίον μου με τη χρήση άκρως συκοφαντικών και ψευδών ισχυρισμών που ως στόχο είχαν να με εμφανίσουν ως ηθικό ή φυσικό αυτουργό της απώλειας ενός κυοφορούμενου παιδιού αφετέρου δε, ως άνθρωπο ανήθικο. Διεφθαρμένο και αδιάφορο για τα κοινωνικά δρώμενα της περιοχής. Ακόμα η εναγόμενη επιχείρησε να ταυτίσει τις επιλογές και τις ενέργειές μου με αυτές του συζύγου μου Θεόδωρου Πάγκαλου με τελικό σκοπό να πλήξει βάναυσα την τιμή και την υπόληψή μου και να αμαυρώσει την εικόνα μου ως πολιτικού προσώπου που ασχολείται με τα κοινά του τόπου του».

      Λίγο πριν τις εκλογές του 2010 όταν η κυρία Χριστοφάκη είχε διεκδικήσει τον Δήμο Σαρωνικού είχε καταθέσει αγωγή κατά του 25χρονου φοιτητή-μπλόγκερ Ευάγγελου Μυτιληναίου, ζητώντας αποζημίωση 1 εκατ. ευρώ και 20.000 ευρώ κάθε φορά που θα ανέφερε το όνομά της δημοσίως.

      ΠΠ Ο αχόρταγος

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/04/2011 13:29:25

        Πρόκειται περί της ίδιας νόσου που χτύπησε και τον Νταλάρα, και περιμένει το χαρτζιλίκι του από τον Τζίμυ Πανούση. Δύσκολη περίπτωση..

    • xenios avatar
      xenios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/04/2011 12:55:43

      Έγραψες!!!! :)

  5. spiros avatar
    spiros 20/04/2011 12:00:51

    Άκουσον Άκουσον.
    Η μελέτη Λιαρόπουλου για την συγχώνευση των νοσοκομείων προβλέπει 150 εκ.€ για το πρώτο έτος εφαρμογής . Από που προέρχονται;
    Από την επίτευξη βελτιωμένων τιμών για καθαρισμό, λοσγιστική εφαρμογή κλπ επειδή αυξάνει ο όγκος εργασίας και επιτυγχάνονται καλίτερες τιμές από τους εργολάβους δια των διαγωνισμών. Τότε δεν τα ενώνουν όλα υπό ενοιαία διοίκηση για να πετύχουν ακόμη καλύτερες τιμές; ένας διοικητής ο 3 ΔΕΝ......

  6. spiros avatar
    spiros 20/04/2011 12:13:14

    Ξέχασα να αναφέρω ότι η μελέτη πέραν του έτους είναι πολύ δύσκολο να υπολογίσει αν θα συνεχίσει να προσφέρει βελτιωμένα οικονομικά....
    ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ spiros 20/04/2011 14:49:37

      Καλή Ανάσταση Σπύρο

  7. kiki avatar
    kiki 20/04/2011 12:28:30

    Οι μακακες [επισημο ονομα των μαιμουδων] ειμαστε εμεις που καθομαστε αντε να τους εχουμε κανει ηδη τοπι και σχολιαζουμε αυτους τους απεριγραπτους τυπους και το τι λενε και κανουν.
    αμα δεν της αρεσει ο συζυγος τωρα το θυμηθηκε και αυτη υπαρχουν και διαζυγια.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ kiki 20/04/2011 14:51:13

      Κική άσε να κάνουμε Πάσχα, μην ξεσηκώνεις τα πλήθη από τώρα.
      Χαιρετισμούς

      • kiki avatar
        kiki @ Μικρός Οδυσσέας 20/04/2011 17:31:33

        @ Οδυσσεα,
        Καλο Πασχα και σε σενα και σε ολους.
        δεν ξεσηκωνω τα πληθη απο τωρα , προετοιμαζομαι για το Πασχα καλα και χριστιανικα, περιμενοντας γεματη ψυχικη αναταση να κατεβει κανας βολευτης να μας φιλησει να μας δωκει το φιλι της αγαπης, και εκει νασαι να δεις ποσο καλη χριστιανη ειμαι,εχει να φαει μια αναποδη ξεγυρισμενη, ολη δικια του και ενα φτυσιμο επισης.
        Κατ αλλα εκτελω ολες τις προετοιμασιες σαν καλη νοικοκυρα και μητερα και συζυγος , εκανα μπανιο και την Μπουμπου θα της βαλω και ενα κοκκινο φιογκακι.
        Καλο Πασχα και σε σενα.

        • Μικρός Οδυσσέας avatar
          Μικρός Οδυσσέας @ kiki 20/04/2011 21:10:21

          Είμαι περίεγος αν ο βολευτής που λες γυρίσει και το άλλο μάγουλο. Καλή Ανάσταση Κική

  8. kiki avatar
    kiki 20/04/2011 12:28:52

    Οι μακακες [επισημο ονομα των μαιμουδων] ειμαστε εμεις που καθομαστε αντι να τους εχουμε κανει ηδη τοπι και σχολιαζουμε αυτους τους απεριγραπτους τυπους και το τι λενε και κανουν.
    αμα δεν της αρεσει ο συζυγος τωρα το θυμηθηκε και αυτη υπαρχουν και διαζυγια.

    • Loretta avatar
      Loretta @ kiki 20/04/2011 12:38:11

      Κικι μου

      οταν χωριζει καποιος περνει και τον μηχανισμο μαζι του?παντα ειχα αυτη την απορια!!

      Καλο πασχα!!

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ Loretta 20/04/2011 13:11:20

        H περίπτωση Λιάνη - Τσάντ μας απαντά

      • Μικρός Οδυσσέας avatar
        Μικρός Οδυσσέας @ Loretta 20/04/2011 14:52:24

        Τον μισό, από τη στιγμή που αποκτήθηκε στη διάρκεια του κοινού βίου

        • Loretta avatar
          Loretta @ Μικρός Οδυσσέας 20/04/2011 16:13:50

          Kαλο Πασχα Μ.Ο. και καλη ανασταση!!

          • Μικρός Οδυσσέας avatar
            Μικρός Οδυσσέας @ Loretta 20/04/2011 21:08:44

            Καλή Ανάσταση loretta, χαιρετισμούς

  9. Enzo avatar
    Enzo 20/04/2011 13:21:40

    εχουν ξεφυγει τελειως αυτοι, πουλανε τρελα.

  10. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 20/04/2011 15:52:21

    Οι φωστήρες του MEGA αυτές τις μέρες τι κάνουν?Ο Πρετεντέρης ζει? Η Τρέμη,ο κολλητός του Χριστοφοράκου,ο πανέξυπνος Καψής?Α ρε παιδιά μας λείπετε πολύ.......

  11. η Dimi avatar
    η Dimi 20/04/2011 20:28:06

    H εν λόγω κυρία και τέως εκτός συναγωνισμού υποψηφία δήμαρχος του ζηλευτού Δήμου Σαρωνικού, αδυνατεί να χειριστεί τη δυσκαταποσία της αδιανόητης συντριπτικής ήττας την οποία οι απηυδισμενοι Δημότες Σαρωνικού της επιφυλάξαμε, από τον Α' γύρο των Δημοτικών Εκλογών 11/2010.

  12. δημης avatar
    δημης 22/04/2011 00:14:38

    ΟΙ..."ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ " ΚΑΙ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΤΑ ΚΑΝΟΝΑ ΒΛΑΠΤΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ (ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ).....