20/01/2009 13:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κι άλλο νέο κόμμα

Μένω έκπληκτος με τα σχόλια που ανέβηκαν μέχρι στιγμής (..74) στο post για το νέο κόμμα. Και να φανταστείτε ότι το ανέβασα επειδή βαριόμουν χθες το βράδυ να γράψω κάτι άλλο και για να μην μας πούνε οι «Δημοκρατικοί» ...αντιδημοκρατικούς που τους γράφουμε. Αλλά αφού έκαναν κόμμα ο Τσοβόλας, ο Καρατζαφέρης και ο Παπαγιαννίδης γιατί να μην κάνουμε κι εμείς ένα; Το κοινό το έχουμε ήδη έτοιμο για να κάνουμε ζύμωση - εκατοντάδες χιλιάδες επισκέπτες κάθε μήνα, εκατομμύρια αν τους βάλεις όλους μαζί από τότε που λειτουργούμε. Δεν θα βγάλουμε τουλάχιστον έναν ευρωβουλευτή; Έτσι θα τα κονομήσουμε με την κρατική και κοινοτική επιχορήγηση και θα κατέβουμε και στις εθνικές εκλογές. Και επειδή εγώ δεν είμαι Καραμανλής για να σας κρατάω σε αγωνία, υιοθετώ αμέσως την πρόταση του Προφήτη και ανακοινώνω από τώρα τη σύνθεση του υπουργικού συμβουλίου, με μερικές μικρές αλλαγές. Για να ξέρει ο λαός ποιοι θα τον κυβερνήσουν.

Ονομασία του νέου κόμματος: Α.Σ.Ο.Σ. («αντί σε όλα σύντροφοι»)

Το Υπουργικό Συμβούλιο

Πρωθυπουργός : Ανώνυμος
Υπ. Τύπου & Ενημέρωσης : Φάκτωρ
Υπ. Εθνικής Άμυνας: Μποτίλια

Υπ. Εξωτερικών : Επώνυμος (ψύχραιμα, ε, όχι πόλεμο !)
Υπ. Ανάπτυξης: Μακρής Κων.
Υπ. Εσωτερικών : Προφήτης
Υπ. Δημόσιας Τάξης: Ψυχραιμία

Υπ. Εθν. Οικονομίας (χωρίς αρμοδιότητα στη Χρηματαγορά) : Αρχαιοπτέρυξ
Υφυπ. Οικονομικών (Χρηματοπιστωτικά) : Πανέξυπνη
Υπ. Υγείας & Πρόνοιας : Σπύρος
Υπ. Απασχόλησης και Κοινωνικής Προστασίας : KaryID
Υπ. Μεταφορών και Επικοινωνιών: Πόρτα -Πόρτα
Υπ. ΠΕΧΩΔΕ : Ink
Υπ. Παιδείας & Θρησκευμάτων : Decay
Υπ. Ενέργειας και Φυσικών Πόρων: Άτακτος
Υπ. Πολιτισμού : Νήπιος Γέρων
Υπ. Δικαιοσύνης: Πελίας
Υπ. Αγροτικής Ανάπτυξης: Προβοκάτωρ
Υπ. Τουριστικής Ανάπτυξης: DonaE

Οι μη υπουργοποιηθέντες να μην πικραθούν. Θα αξιοποιηθούν στον επόμενο ανασχηματισμό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 13:58:04

    Κατέβασέ το αμέσως.
    Εγώ είπα, τις αφισοκολλήσεις.
    Παραμένω αντι-εξουσιαστής.

    Αν επιμένετε πολύ, αναλαμβάνω την πολιτική διοίκηση της Αγίας Τράπεζας , ..εεε του Αγίου Όρους ήθελα να πω.
    Χαχαχαχα

    **
    Αντίστροφα
    Ο μποτίλια είναι Παιδείας & Θρησκευμάτων.
    Ο decay Εθνικής Αμύνης.

  2. Factorx avatar
    Factorx 20/01/2009 14:05:14

    Προφήτης: είπα "με μικρές αλλαγες"

  3. Keep Talking avatar
    Keep Talking 20/01/2009 14:09:21

    Μη ξεχασεις και το Υπουργειο ΚΤΣΚ ( Καλη Τυχη Στην Κυβερνηση) , βαλε και δυο υπουργους - ΦΑΝΤΟΜΑ και εμενα, μια και γεννηθηκαμε Τριτη και 13. ΠΟυ να ψαχνεις μελη Αγιας Οικογενειας τωρα.

  4. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 14:11:07

    Το είδα, αλλά επιμένω.
    Θα αποφασίσει ο Ανώνυμος.

  5. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 20/01/2009 14:28:30

    Εάν δεν δω σήμα-λογότυπο δεν πείθομαι για τις προθέσεις σας.
    Αναμένω εναγωνίως.

  6. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 20/01/2009 14:28:49

    Οι κομμένοι αρχίζουμε σκληρή εσωκομματικοί αντιπολίτευση "ο κοκκινος Θοδωρής"

  7. anonymous avatar
    anonymous 20/01/2009 14:37:17

    Θοδωρή....με αρχηγό τον Κυριάκο υποθέτω!

  8. Nick avatar
    Nick 20/01/2009 14:44:07

    Εμένα μη με βάλετε γιατί θα έχω προβλήματα απειθαρχίας με τους υφισταμένους μου.

  9. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 20/01/2009 14:45:22

    Ο Κ.ΜΑΚΡΗΣ ΥΠΕΡΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ Κ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΜΕ ΥΠΕΡΥΦΥΠΟΥΡΓΟ ΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ(ΜΠΟΤΙΛΙΑ Κ.Ο.Κ....) ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΝΕΑ ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ "ΚΑΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΟΝΕΙΡΟ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΠΤΙΚΟ ΑΝ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΠΟΣΟΙ ΑΝΟΗΤΟΙ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΩΣ ΤΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΩΦΕΛΟΥΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΣΑΣ-ΜΕΡΟΣ ΜΑΣ.ΑΣ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΓΕΜΙΖΕΙ ΜΕ ΚΑΡΑΒΙΑ "ΠΕΙΡΑΤΩΝ" Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ.......ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΔΟΣΗ ΤΡΕΛΛΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ.

  10. Factorx avatar
    Factorx 20/01/2009 14:46:14

    πως σας φαίνετε αυτό;

  11. anonymous avatar
    anonymous 20/01/2009 14:48:59

    υπεροχο!

  12. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 20/01/2009 14:49:34

    Προφήτης Says:
    Υπουργός Πτηνοτροφικής Ανάπτυξης και Flamingo Βιστωνίδος : τρία πουλάκια κάθονταν.
    Του ανήκει δικαιωματικά
    -OXIIIIIIIIII δεν θελω καμια σχέση με τον Τσίπρααα. Μετα τους κορμοράνους του ... Βοτανικού θα αναλάβει τα φλαμιγκος.
    (εκτός αν μπορώ να ανταλάξω την λίμνη με οικόπεδα-για το δημόσιο καλό εννοείται!)

  13. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 20/01/2009 14:50:08

    Καμιά θεσούλα υφυπουργού δεν υπάρχει, βρε συντρόφια;

  14. anonymous avatar
    anonymous 20/01/2009 14:50:12

    φακτορα ..για βαθμολογία, υπάρχουν και τα ποσοστά νικοτίνης!

  15. Μακρης Κωνσταντ. avatar
    Μακρης Κωνσταντ. 20/01/2009 14:53:25

    Εγω αποδεχομαι την τιμη ,με την προυποθεση που συμφωνησε (και πολύ σωστα εκανε), ο Προφητης.
    Υπουργικα Cabrio σε ολους μας ,πρωτον για να αποδειξουμε και εμπρακτως τον σεβασμο μας στο άλλο φυλο, αλλα και για την δευτερη ευεργετικη ιδιοτητα των Cabrio.
    Ο Καθαρος αερας που προσφερουν στα μυαλα και στην σκεψη,
    Αυτή η προταση οσο και να προσφερει θυμηδια, υποκρυπτει και ουσια, και συμπληρωνει επιτυχως την προταση που διετυπωσα.
    Ευχαριστως δε, θα παραχωρουσα την υπουργικη μου θεση προς χαριν της εξελιξης και θα τροποποιουσα την προταση μου υιοθετωντας ,την οπτικη που προσεφερε με την ευαισθητη σκεψη της, η KaryID .
    Αναλυστε την οπτικη που θετω στην προταση μου ,και αντι για κομμα, κινημα, σκεφτειτε την προοπτικη δημιουργιας ενός Διακομματικου THINK TANK ,με στοχο την εξευρεση κοινων προτασεων πολιτικης.
    Ο ορος της ομοθυμιας και όχι της πλειοψηφιας ,απομονωνει τα κομματικα καπελωματα ,και η επιβιωση του, εξαρταται από την δυνατοτητα να παραγει εργο τετοιας μορφης, αλλιως θα διαλυθει.

  16. Factorx avatar
    Factorx 20/01/2009 14:58:43

    @αυριανιστής. στον επόμενο ανασχηματισμό θα ανβαθμιστώ σε Επικρατείας (χρειάζομαι καινουργιο υπόγειο στο Ψυχικό) και θ΄αναλάβεις εσύ υφυπουργός Τύπου

  17. anonymous avatar
    anonymous 20/01/2009 15:00:46

    @15 Μακρή

    "Διακομματικου THINK TANK"

    Αυτά τα ξέρουν οι Ντόρα και Βαγγέλης...
    Τόσες και τόσες προσλήψεις το εγγυούνται!

  18. sfirao kleftika avatar
    sfirao kleftika 20/01/2009 15:01:11

    'Αντε καλοίσκιωτοι . Αναλαμβάνω να βρω την σκιώδη κυβέρνηση .

  19. PRIME avatar
    PRIME 20/01/2009 15:01:48

    ΚΑΛΗ Η ΠΛΑΚΑ ΑΛΛΑ Ο ΛΑΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΓΙΑΥΤΟ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΤΗ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ
    Το καπιταλιστικό μοντέλο παραγωγής – κατανάλωσης , διαχείρισης – διοίκησης βρίσκεται σε απόλυτη παρακμή και απαξίωση.
    Το καπιταλιστικό σύστημα αργοπεθαίνει, ο θάνατός του δεν είναι πολύ μακριά.
    Παρατηρούμε ότι οι διαχειριστές του συστήματος δεν κοιμούνται πια ήσυχα, ανησυχούν.
    Χρόνια τώρα περιμένουμε την παγκόσμια διανόηση να απάντηση, να διαμορφώσει μια νέα πρόταση ,να τολμήσει ένα βήμα , να διαμορφώσει μια μετακαπιταλιστική πρόταση κοινωνικής οργάνωσης.
    Οι πολίτες δεν εμπιστεύονται τους πολιτικούς που έχουν μοναδικό στόχο την οικονομική και κοινωνική ανάκαμψη ώστε να σώσουν το σύστημα .
    Οι πολίτες δεν μπορούν να περιμένουν. Οι κινητοποιήσεις δείχνουν το στόχο.
    Οι πολίτες σήμερα δεν διεκδικούν ένα κάπως καλύτερο ,δικαιότερο και εκσυγχρονισμένο σύστημα η απλά μια θέση μέσα στο σύστημα.
    Διεκδικούμε την αλλαγή του συστήματος, διεκδικούμε την ανατροπή του, διεκδικούμε την αλλαγή του τρόπου σκέψης , την αλλαγή λογικής.
    Διεκδικούμε το μέλλον, αυτό που μας ανήκει .
    Θέλουμε να ζήσουμε το αύριο σε μια κοινωνία ανθρώπων και όχι σε ένα σύστημα διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού .
    Το μήνυμα που θέλω να στείλω με πρώτους παραλήπτες τους πολίτες είναι πολύ απλό : μπορούν και να αντιδράσουν .

  20. Αurora avatar
    Αurora 20/01/2009 15:01:49

    Τον Αντωναρο, που σε λιγο θα χτυπαει καρτα δε διορισατε

  21. οκτώ avatar
    οκτώ 20/01/2009 15:05:58

    Το Υπουργείο Παρακράτους ξεχάσατε σύντροφοι.

  22. τιραμολα avatar
    τιραμολα 20/01/2009 15:06:39

    Ειμαι απογοητευμενος απο την μη υπουργοποιηση μου και θα το παιξω Τατουλης!

  23. sfirao kleftika avatar
    sfirao kleftika 20/01/2009 15:07:05

    @21 Υπάγεται στο εσωτερικών.

  24. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 20/01/2009 15:07:41

    @ φάκτορα,
    ΕΠΕΙΣΘΗΝ.

  25. Μακρης Κωνσταντ. avatar
    Μακρης Κωνσταντ. 20/01/2009 15:09:44

    @ anonymous
    παμφαγα αυτος ο Βαγγελας και η Ντορα, δεν αφηνουν και τιποτε για τους υπολοιπους...

  26. donaE avatar
    donaE 20/01/2009 15:13:58

    γουσταρω,αλλωστε μ'αρεσει το lifestyle

  27. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 15:18:04

    Εγώ χαίρομαι που με βάλατε Υφυπουργό, αλλά με τον αυστηρό Archaeopteryx (αμάν μέχρι να το γραψω..), φοβάμαι λίγο!

  28. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 15:19:46

    donaE,

    Συγχαρητήρια

    κι οχι φωτογραφήσεις σε σκάφη σε παρακαλώ πολύ και να κόψεις και λίγο την προβολή της Λίμνης Πλαστήρα μπας και σωθεί...

  29. anonymous avatar
    anonymous 20/01/2009 15:21:08

    @25
    κύριε Μακρή

    ..άλλο Βαγγέλας κι άλλο Βαγγέλης(των ακινήτων της ΚΕΔ εννοώ)!

    Μην μπερδεύεστε, σεις έξυπνος άνθρωπος!

    Περι διακομματικών, άλλωστε η συζήτηση!

  30. Factorx avatar
    Factorx 20/01/2009 15:23:10

    @τιραμολα: Και συγκυβέρνηση κάνουμε

  31. donaE avatar
    donaE 20/01/2009 15:33:29

    @ Πανέξυπνη
    Ναι,θα κατεβω πιο χαμηλα στην περιφερειακη(...)Αλλωστε εχω και αλλους μπαλαντερ ,εναλλακτικους.

  32. Αurora avatar
    Αurora 20/01/2009 15:38:04

    27. Πανεξυπνη, μη φοβασαι

    Σκυλι που γαυγιζει δε δαγκωνει

  33. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 20/01/2009 15:41:04

    Καμία ΔΕΚΟ έμεινε για 'μένα ρε παιδιά ??

    Όχι για 'μένα για την μάνα μου που χει ζάχαρο ...

  34. ataktos avatar
    ataktos 20/01/2009 15:41:20

    Factorx –μην δίνεις υποσχέσεις στον tiramola -η συγκυβέρνηση μπορεί να γίνει μόνο με ομόφωνη απόφαση του Νέου Υ.Σ.(Μετά την ορκωμοσία ) , μην τον χάσουμε από εδώ

  35. Μακρης Κωνσταντ. avatar
    Μακρης Κωνσταντ. 20/01/2009 15:41:39

    @ 29 anonymous
    Τι Βαγγελας τι Βαγγελης φιλε μου , η ουσια είναι ότι μου κλεψανε την ιδεα και αντε τωρα να κατεβασεις άλλη.

  36. fantomas avatar
    fantomas 20/01/2009 15:42:09

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ Keep Talking !!!

    ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΚΟΨΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ......

    ΑΡΧΙΖΩ ΤΟ ΑΝΤΑΡΤΙΚΟ!!!

    ΘΑ ΓΙΝΩ ......ΠΟΛΥΔΩΡΑΣ Ή ΤΑΤΟΥΛΗΣ!!!

  37. Γιάννης avatar
    Γιάννης 20/01/2009 15:42:36

    Συγχαρητήρια για τον σχηματισμό κυβέρνησης. Επειδή εκ πεποιθήσεως είμαι αντιπολίτευση ξεκινάω αμέσως τις ερωτήσεις προς τους αρμόδιους υπουργούς:

    1. Τι προτίθεται να κάνει αυτή η κυβέρνηση για την τιμή προϊόντων λαϊκής κατανάλωσης όπως το ipod;

    2. Πώς θα αντιμετωπίσετε τις αδιάκοπες ρωμαϊκές προκλήσεις στο χωριό του Αστερίξ;

    3. Θα ανέβουν οι συντάξεις των γιαγιάδων που καθαρίζουν φρέσκα φασολάκια;

  38. Decay avatar
    Decay 20/01/2009 15:43:26

    @ Εξαιρετική ιδέα!!!
    Αρχίσαμε με τα ωραία σήμερα ...

    Συμφωνώ με τον Προφήτη στο @ 1.
    και Προσθέτω,

    Ο Προφήτης Πρωθυπουργός
    Ο Σπύρος το Εξωτερικών
    Ο Αρχαιοπτέρυξ το Εσωτερικών
    Ο υποφαινόμενος το Άμυνας
    Ο Νήπιος Γέρων αναβαθμίζεται σε
    Εθνικής Οικονομίας
    Οι λοιποί να εκφράσουν τις προτιμήσεις τους!
    Εμείς σημειώνουμε υποψήφιους για διαγραφές...
    Δημοκρατικότατα!!!



    Και βέβαια καιρός είναι να αρχίσουμε τις ομαδοποιήσεις (κοινώς κλίκες) όπως σε όλα τα κόμματα που σέβονται τον εαυτό τους...

  39. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 15:45:55

    Στο Υπ. Εθνικής Παιδείας & Θρησκευμάτων ιδρύεται θέση
    Υφυπουργού Κεφαλαίων Γραμμάτων
    την οποία αναλαμβάνει
    Ο ΦΑΝΤΟΜΑΣ
    μπας και τα κόψει ..

    Να δω ποιος θα αναλάβει την Εποπτεία Μπλογκόσφαιρας, του Υπ. Τύπου.

  40. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 15:49:29

    Decay, να έρχονται και βιογραφικά για διοικητές ΔΕΚΟ ...

  41. Ανωνυμος avatar
    Ανωνυμος 20/01/2009 15:50:31

    ρε φάκτορα τι βλέπω με έχρισες πρωθυπουργό και δεν το ξέρω. Βέβαια δεν ξέρω για ποιο ανώνυμο μιλάς αλλά πρωθυπουργό να τον εξουσιάζει ο υπουργός τύπου και ενημέρωσης και να θέλει να το βγάλει από το site γιατί έκανε κριτική στον africa πρώτη φορά το βλέπω... Πάντως θα ήθελα να προσθέσω [γιατί να το κρύψω άλλωστε] επειδή έχω μπει στο site σου με πολλά ψευδώνυμα [τάκης, άκης σάκης.... κλπ], ούτε εγώ τα θυμάμαι, να προσθέσεις στη λέξη [ανώνυμος] το πρόθεμα πολυπρόσωπος

  42. τιραμολα avatar
    τιραμολα 20/01/2009 15:53:00

    Ειναι απολυτως σιγουρο οτι αυτη η κυβερνηση θα εκανε πολυ περισσοτερη δουλεια απο την...εκλεγμενη

  43. υπερ-συντηρητικος? avatar
    υπερ-συντηρητικος? 20/01/2009 15:53:16

    1. PRIME Says:
    ΚΑΛΗ Η ΠΛΑΚΑ ΑΛΛΑ Ο ΛΑΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΓΙΑΥΤΟ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΤΗ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ
    Εχω μια απορία και συμπαθάτε με. Πόσα προβλήματα έχει τελικά ο λαός και αν είναι προβλήματα… Εγώ που γεννήθηκα στην δεκαετία του 50 θυμάμαι ότι αγοράζαμε με τεφτέρι μισή δραχμή (πενηνταράκι , αν το θυμάται κανείς σας) τομάτα πελτέ και πληρώναμε σε κανα εξάμηνο.
    Τρώγαμε κρέας μια φορά κάθε δυο-τρεις μήνες… Στην Αθήνα πηγαίναμε μόνο για νοσοκομείο, γιαυτό ως την δεκαετία του 80 είχε μείνει η ερώτηση για όποιον πήγαινε Αθήνα : Για καλό πας? (και ήμασταν μόνο δυο ώρες μακριά από την Αθήνα) Ψυγείο δεν υπήρχε, το νερό δροσερό όσο το δρόσευε η στάμνα. Ι.Χ ούτε από μακριά/. Τα χόρτα που μαζεύαμε για φαγητό, ήταν μεν χωρίς φυτοφάρμακα , αλλά τα είχαμε ως κύριο φαγητό, όχι ως σαλάτα
    Τηλεόραση, όταν ήρθε είχε για καμιά δεκαριά χρόνια, μόνο το καφενείο του χωριού
    Φάρμακα , μόνο ασπιρίνη και αλγκόν. Οδύσσεια για να βρούμε καμιά «σουλφαμίδα» όταν αρρωσταίναμε από γρίπη. Θυμάμαι τον εαυτό μου τόσους χειμώνες με πολύ χιόνι να πηγαίνω στο σχολείο με τρύπια παπούτσια και το χιόνι να εοσέρχεταιο στα πόδια και να τα ξεπαγιάζει . Για παιχνίδια ΄μόνο αυτοσχέδιο, αγοραστά ούτε κατά φαντασία – τα ίδιο για όλους της ηλικίας μου.
    Τα’ωρα στο ίδιο χωριό κάθε οικογενεία δυο-τρία αμάξια και παραπονούνται για την ακρίβεια , τους φταίει ο καπιταλισμός, η δεξιά, ο Σημίτης. Και θυμούνται τον Αντρέα που τους έδωσε λεφτά εύκολα - από το πρώτο κοινοτικό πακέτο-φυσικά
    ( α και όταν χιόνιζε μόνοι μας παίρναμε τα φτιάρια, και δεν περιμέναμε την ..πυροσβεστική..)
    Αλλά μάλλον είμαι ένας υπερσυντηρητικός γέρος..

  44. Decay avatar
    Decay 20/01/2009 15:54:12

    @ Προφήτη,
    βλέπεις έφτιαξα ήδη την ηγετική ομάδα...
    (μου αρέσουν οι κλίκες...)

    Ο ΦΑΚΤΟΡΑΣ προτείνεται για την

    ΠΡΟΕΔΡΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ!

  45. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 15:54:57

    @30
    Στο νεό κόμμα δεν συμμετέχει ο Γ. Νταλάρας.
    Η αίτηση Τζιμάκου εξετάζεται.

  46. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 15:58:49

    Decay, δεν βλέπω το Φάκτορα για το Αγαθονήσι.
    Για Ριο και μουλάτες είναι..

  47. mikros fokion avatar
    mikros fokion 20/01/2009 16:03:52

    να δημιουργηθει αμεσως υπουργειο συμβολαιογραφικων πραξεων και να το αναλαβω εγω... λειπουν απο τον λογαριασμο μου 5,5 εκατομμυρια.
    εναλλακτικα ας δημιουργηθει το υπουργειο δεκατης (παλι διεκδικω το υπουργειο) το οποιο θα παιρνει το 10% απο καθε μιζα και λαμογια

  48. Decay avatar
    Decay 20/01/2009 16:03:55

    @ Προφήτη,
    Να γίνει Ρίο το Αγαθονήσι.

    Για μουλάτες, θα κάνουμε εισαγωγή!
    Μετά, βλέπω τον Φάκτορα μόνιμο κάτοικο!

  49. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 16:05:44

    υπερσυντηρητικέ, μαζί σου όσον αφορά το απαραίτητο πνεύμα εγκράτειας.
    Αλλά μην εξιδανικεύουμε όλες ανεξαιρέτως τις πτυχές του παρελθόντος.

  50. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 16:08:14

    Με τη βροχή προτάσεων που υπάρχουν ίσως πρέπει να γίνει μια αναθεώρηση του υπουργικού σχήματος, με προσθήκη 47 υπουργών και 182 υφυπουργών.
    Για να είναι ... ευέλικτο.

  51. υπερ-συντηρητικος? avatar
    υπερ-συντηρητικος? 20/01/2009 16:10:51

    δεν εξιδανικεύω προφήτη. αλλά εδώ κοντεύουμε να κάνουμε και την μπέ εβ βε λαικό δικαίωμα.. και προχθές στον Μητροπάνο διαδήλωση από κόσμο.. και Αράχοβα που βρέθηκα το αδιαχώρητο. .και όλοι να κλαίγονται -αυτό μου τη σπάει.. (όταν ακούσω άνεργο και συνταξιούχο της πόλης να παραπονιέται το βουλώνω )
    για την αντιγραφή..
    τρια πουλακια καθονταν:)

  52. Μακρης Κωνσταντ. avatar
    Μακρης Κωνσταντ. 20/01/2009 16:13:05

    @ Decay
    για κυβερνηση λιτοτητας και περικοπων εννουμε ,εσυ αμεσως στις εισαγωγες και στην σπαταλη.Και οι εγχωριες που εχουμε εισαγει ηδη, τι θα τις κανουμε;

  53. υπερ-συντηρητικος? avatar
    υπερ-συντηρητικος? 20/01/2009 16:16:51

    @ Μακρης Κωνσταντ.Says:
    για κυβερνηση λιτοτητας και περικοπων εννουμε
    -Εχουμε ...εχουμε..

  54. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 16:17:18

    οκ,

    ο καθένας στην ειδικότητά του !

    "ΘΑ αλλάξω την κινητη τηλεφωνία. Τα πάντα όλα ανώνυμα."

    "ΘΑ αλλάξω τα πάντα όλα στις Μεταφορές. Ο καθένας θα δουλεύει από το σπίτι του."

    "ΘΑ αλλάξω τα πάντα όλα στα Υπουργεία μου. Εθελοντική εργασία ( όποιος/α γουστάρει ) και εθελοντική αμοιβή ( όποιον/α γουστάρω )."

    "ΘΑ αλλάξω τα πάντα όλα στους Ταξιτζήδες. Αδειες Ταξί σε όλους/ες τους πολίτες για όλα τα μεταφορικά μέσα."

    ΘΑ επανέλθω με νέα μέτρα εφόσον τελειώσει η ενημέρωση των προκατόχων μου ( κ Κωρονιά/Μπόμπολα/Βασιλάκη/Frants )


    ΠΠ

  55. Decay avatar
    Decay 20/01/2009 16:17:21

    53 @ Μακρης Κωνσταντίνος,

    Οι ήδη υπάρχουσες, -ανατολικού μπλόκ- δίπλα,
    στο Φαρμακονήσι, για το προσωπικό του Άμυνας!

  56. Μακρης Κωνσταντ. avatar
    Μακρης Κωνσταντ. 20/01/2009 16:17:34

    @ greekpoliticalreview
    Βουρ στη μασα ρε παιδι;εμεις δινουμε τον "αγωνα μας" γραφουμε σεντονια ολοκληρα και εσυ αμεσως ,για την μανα μου ρε γαμωτο; Κατσε και γραψε κανα σεντονι, να διαφωτισουμε το Ποπολο και μετα ελα με τον κηδεμονα σου και θα δουμε που θα σε βολεψουμε

  57. Decay avatar
    Decay 20/01/2009 16:21:08

    @ 55 ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ,

    Σιγά σιγά, όχι όλα μαζί, θα τον τρελάνεις τον Λιάπη...
    Δέν του έφτανε που στον τελευταίο ανασχηματισμό είδε την πόρτα, θα δει το έργο του να καταστρέφεται μεμιάς!

  58. Μακρης Κωνσταντ. avatar
    Μακρης Κωνσταντ. 20/01/2009 16:21:27

    @ 54 υπερ-συντηρητικος?
    να εισαι καλα που με ενημερωσες ,γιατι ειχα προβληματισθει, ειπαμε να σας κανω την χαρη να αναλαβω και υπουργος ,αλλα και εσεις παλι στο ξαναζεσταμενο φαι ,θα με στειλετε;

  59. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 16:21:54

    τι είναι οι μουλάτες;

  60. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 16:23:02

    Για υπερ-συντηρητικος καλά περνάς..
    Απ' το Μητροπάνο βγαίνεις στην Αράχωβα πηγαίνεις.
    Χα

    Μάλλον οι παλιές στερήσεις σού άφησαν απωθημένα καλοπέρασης.
    Το ίδιο έπαθαν όλοι. Κι έπεσαν με τα μούτρα στο κοκό.
    Για τη κλάψα συμφωνώ απόλυτα.

  61. Μακρης Κωνσταντ. avatar
    Μακρης Κωνσταντ. 20/01/2009 16:24:22

    @ 56 Decay
    Μπραβο εισαι ο μονος που σκεφτεται τα στελεχη και τα υψηλα ιδανικα,πρεπει να κρατησουμε υψηλα το εθνικο φρονιμα!!

  62. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 20/01/2009 16:25:50

    Όχι Μακρή με παρεξήγησες να την αναδιαρθρώσω θέλω , για το καλό του τόπου .

    (Αν είναι για τον ΟΠΑΠ που χει και cash(ερι) έχω να κάνω κάτι αναδιαρθρώσεις μούρλια !!!!!)

  63. Μακρης Κωνσταντ. avatar
    Μακρης Κωνσταντ. 20/01/2009 16:25:59

    @ 60 Πανέξυπνη
    Ομπαμες. απο μιξη λευκου και μαυρης η το αντιθετο.

  64. Greco avatar
    Greco 20/01/2009 16:26:56

    εγω βγαινω στο ανταρτικο!

    ρε με το μποτιλια θα εχουμε τριτο παγκοσμιο πολεμο!(πλακα κανω)

    επειδη ειπωθηκε ο νταλαρας,θα μπορουσε να γραψει τον υμνο του κομματος

  65. donaE avatar
    donaE 20/01/2009 16:27:20

    @60 πανεξυπνη
    μισοκαταστασεις.

  66. Μακρης Κωνσταντ. avatar
    Μακρης Κωνσταντ. 20/01/2009 16:28:10

    @ 63 greekpoliticalreview
    Ευγε σου! τετοια στελεχη θελουμε στο κομμα ,για να ανορθωσουμε τα οικονομικα του τοπου. Παραδειγματισου απο τους προκατοχους.

  67. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 20/01/2009 16:28:12

    Στην κλάψα αναφέρομαι. από τότε που ο αντρέας καθιερωσε το μη προνομιουχοι, όλοι κοιτάγαμε τους διπλανούς μας και νιωθαμε έτσι... εγινε υπαρξιακή ταυτότητα. Τέσπα.
    Δώστε υπουργείο πτηνών και δασών και θα σας κάνω εγώ τον Βοτανικό ...μανχάταν

  68. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 20/01/2009 16:28:24

    Ρε συ ΠΠ δεν πας και τις μεταφορικές στον Ασπρόπυργο (που υποτίθεται θα τις πήγαιναν εκεί εδώ και καμία δεκαετία) . Μας έχει φάει τη ζωή αυτή η Σπύρου Πάτση με τις αποστολές .

    Και δέκα τον στέλνω το άλλο πρωί έρχεται .

  69. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 16:30:13

    @60 και dona E

    με φωτίσατε!

  70. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 20/01/2009 16:31:25

    @πανέξυπνη: οι μουλάτες είναι το άκρον άωτον του αισθησιασμού.. τις γνώρισα στην Κούβα( και κει πήγα προφήτη. πήγα να θαυμάσω τα «έργα» του Φιντέλ, αλλά αυτές δεν με άφησαν σε ησυχία..!!)

  71. Μακρης Κωνσταντ. avatar
    Μακρης Κωνσταντ. 20/01/2009 16:31:43

    @ Greco
    ουτε περιοδο χαριτος δεν μας παραχωρεις; αμεσως στο ανταρτικο; περιμενε πρωτα να δεις την διαμορφωση του κομματος ,ερχονται οπως βλεπεις και τα κοριτσια , φερνουμε μουλατες ,ολα τα καλουδια, τετοιο κομμα ουτε θα εχεις ματαδει.

  72. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/01/2009 16:33:39

    Βρε... Decay, εδώ επιβίωσα τα κριτήρια του Φάκτορα και τώρα εσύ θέλεις να με αναδομήσεις, ακόμη δεν το πήρα το εξωτερικών! Τέτοιο υπερυπουργείο να κάτσω στην καρέκλα της... Ντόρας, ποιος τη χάρη μου, και να το χάσω αμέσως!

    Αφού δεν με βάλατε στο Αμύνης τυχεροί είστε, άλλος κρατάει τη σκανδάλη, πώς να σας κάνω πόλεμο. Αλλιώς, όχι ότι θα είχαμε πόλεμο, αλλά απλώς θα καταρρίπταμε ό,τι παραβίαζε τον ελληνικό εναέριο χώρο. Απλά πράγματα. Μια-δυο-τρεις καταρρίψεις και θα έληγε το θέμα. Θα έμεναν μετά συνέχεια οι πιλότοι μας στο έδαφος για... καφέ! Και θα έψαχναν κανέναν Τούρκο με τον ίδιο καημό που ο Οβελίξ έψαχνε τους Ρωμαίους.

    Με φτιάξατε συντρόφια, να είστε καλά. Φέρτε μου και για υφυπουργό τον Τιραμόλα να του μάθω τι εστί εξωτερική πολιτική, γιατί με τον αρχηγό του δεν τα μαθαίνει σωστά! Θα του τα μάθω τόσο καλά που θα μου φάει τη θέση στον επόμενο ανασχηματισμό!

  73. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 20/01/2009 16:35:55

    @67 ,

    Μα σας είπα κύριε με παρεξηγήσατε , μα γιατί να μη σε πιστεύει κανείς πια σ αυτή τη χώρα ???

    Ένα υπόσχομαι ! Τράγκας δεν ξαναπαίρνει διαφήμιση ΠΟ-ΤΕ ! Φτάνει αυτό ?

  74. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 20/01/2009 16:37:08

    greekpoliticalreview Says:
    Ένα υπόσχομαι ! Τράγκας δεν ξαναπαίρνει διαφήμιση ΠΟ-ΤΕ ! Φτάνει αυτό ?

    ΨΗΦΙΖΩ ΔΑΓΚΩΤΟ

  75. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 16:39:07

    Ο Έπώνυμος, Υπερυπουργός Εξωτερικών! Τέρμα !
    Ξεκινάς με Βαλκάνια, ασφαλίζεις τα βόρεια σύνορα και μετά στρέφεσαι Ανατολικά.
    Θράκη, ΕΑΧ, Αιγαίο.

  76. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 20/01/2009 16:39:22

    Πάντα μέσα στο λαικό αίσθημα ! Πήγες και Βαραδέρο μίστερ 3birds sitting ???

  77. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 20/01/2009 16:41:16

    Μα φυσικά. μετα από την επίσκεψη στο μαυσωλείο του ΤΣΕ. μην ξεχνάμε τα ιερά και τα όσια!

  78. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 20/01/2009 16:41:47

    τουρλουμπουκι τα χουμε κανει!!

  79. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 16:45:08

    First we take Manhattan
    Then we take Berlin

  80. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 20/01/2009 16:46:11

    Αχ Αβάνα !

  81. Think avatar
    Think 20/01/2009 16:46:41

    Ωραία !!! Τώρα που απελευθερώθηκε και ο Παναγόπουλος εκτονωθήκαμε, όλα γύρισαν προς το καλό και πρέπει να το ρίξουμε και λίγο στην πλάκα. Να ευθυμήσουμε ως λαός γιατί πολύ μας πιέζουν τα νέα από οικονομία, ελληνοτουρκικά, ενέργεια κλπ. και δεν είναι στην φύση μας οι πιέσεις. Αυτά είναι για τους κουτόφραγκους. Alegria ! Alegria!

  82. Μακρης Κωνσταντ. avatar
    Μακρης Κωνσταντ. 20/01/2009 16:47:01

    @ τρια πουλακια καθονταν
    Γιατι διαμαρτυρεσαι; Τι νομιζεις ότι στα εκτελεστικα συμβουλια των κομματων τους και τα υπουργικα συμβουλια οι προκατοχοι ηταν σοβαροτεροι;

  83. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 16:47:06

    Προφήτη, νασαι καλά

    κι ας κάτσω ως τις 21.00 να τελειώσω τη δουλειά μου!!!!!
    γιατί αν δεν την τελειώσω δεν μπορώ να φύγω.

    Κι είναι δουλειά δεν είναι μπωλ με κεράσια!

  84. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 20/01/2009 16:48:33

    πενεξυπνη τωρα που θα παρεις υπουργειο θα την αναθετεις στη γραμματεα τη δουλεια

  85. Κομμαντάτε τσε κατούρλα avatar
    Κομμαντάτε τσε κατούρλα 20/01/2009 16:54:40

    που είναι το κείμενο φακτορς

  86. LEON avatar
    LEON 20/01/2009 16:55:05

    Δέν έχετε βάλει "πλαφόν" στήν οικονομική ενίσχυση..καί δέν ξέρω πόσα νά καταθέσω!!!

  87. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 16:56:16

    @84 πανέξυπνη
    Κυρία Υπουργέ
    Αναμένωμεν παρόμοιον πνεύμα προσφοράς και αυτοθυσίας και κατά την άσκησιν των καθηκόντων σας

  88. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 16:58:40

    ποτέ, μ' αρέσει η δουλειά,

    αφήστε με please πρέπει να τελειώσω να φύγω έσκασα εδώ μέσα...δεν μού πεσε και το φλουρί της πίτας (2 μέρες άδεια...)


    κι ευτυχώς που είσαι τρία πουλάκια κάθονταν και δεν είσαι τρία πουλάκια πέταγαν γιατί μπορεί να παραβίαζες κανέναν εναέριο χώρο...

    αλλά...κανείς δεν κρατάει σκανδάλη.

  89. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 17:00:45

    LEON
    Ώπα !! Μη βιάζεσαι και γίνει κάνα λάθος.
    Σού δώσω λογαριασμό σε Cayman.
    Και θα φέρεις και μια βαλίτσα αλά Τσουκάτο για μικροέξοδα.
    Ποτά, παγάκια, ποικιλίες.

  90. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 17:03:40

    @Προφήτη, μεγαλειώδη Προφήτη

    αφού ο άνθρωπος δεν αλλάζει...(καλό και κακό).

  91. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 20/01/2009 17:05:00

    Τις μπόμπες μη ξεχάσεις LEON (πάντα με τρέλαιναν αυτοί οι πύργοι ψωμιού και ζαμπονιού) .

  92. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 17:06:21

    το 89 για τον @ 85

    το 91 για τον @ 88.

  93. LEON avatar
    LEON 20/01/2009 17:09:25

    @ Προφήτη
    ΟΚ περιμένω..
    Νά ελπίζω σέ καμμιά υπεργολαβιούλα μερικών χλμ στή κατασκευή τής Ιονίας οδού...έτσι??

  94. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 17:10:03

    @ Πανέξυπνη - γενικά.

    Σε παρακαλώ πάρε Υφυπουργό τη Μιχαλού, διότι την καταδιώκουν 5 εκ/ρια Ελληνες. Δώστης ενα καταφύγιο και να είσαι σίγουρη ότι θα το εκτιμήσει αφάνταστα.

    Ασε που θα τα βρέι και με τις Τράπεζες !!!

    Χαρτοφυλάκιο στη Μιχαλού Τώρα !

    ΠΠ

  95. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 17:11:08

    Μπορώ να πάρω εκτός ΑΣΕΠ τον Μισέλ οδηγο??


    ΠΠ

  96. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 17:12:21

    Πόρτα-Πόρτα

    οκ στείλε την αύριο το πρωϊ στο γραφείο μου.

  97. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 20/01/2009 17:15:03

    πολυ απαιτητική είναι αυτή η Μιχαλού. και γω...της χρωσταω:ΡΡ

  98. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 17:16:42

    LEON
    Τι λέτε αγαπητέ μου..
    Η γέφυρα υπέρβασης της λίμνης Τριχωνίδας δική σας.
    (Δεν προβλέπεται γέφυρα, αλλά θα την κάνετε. Έτσι, για να έχουμε κι εμείς ένα σκάνδαλο με λίμνη. Βιστωνίδα - Τριχωνίδα)

  99. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 20/01/2009 17:18:34

    Κάπως σαν το :

    -"Μα δεν έχουμε θάλασσα."
    (παύση)
    -"Και θάλασσα θα σας φτιάξουμε"

  100. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 17:21:20

    οκ.

    όπως βλέπετε άρχισα τα ρουσφέτια δι-υπουργικά άθελά μου. Δεν πειράζει, αρκέι να λαδώνεται ο τροχός να κυλά.
    Εχω και για τον Πελία ( Υπ Δικαιπσύνης ) 'ενα ρουσφέτι. Τον Κούγια Υφ/γό.
    Ασυλο στον Κούγια τώρα.

    Για το Φακτορα, άλλο ένα. Τον Μικρούτσικο ως αναπληρωτή. Οταν δεν έχουμε ενημέρωση τουλάχιστον να είμαστυε ενήμεροι για την Δημητρούλα του. Εχει και λέγειν μη-ξύλινο αλλά Σαιξπηρικό.

    ΠΠ

  101. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 17:21:39

    Πόρτα -Π.
    Άσ' τον Μισέλ κάτω!
    Αναλαμβάνει ξεναγός στο νέο Μουσείο Ακροπόλεως.
    Θα ξεναγεί κυρίες με λευκά ταγιέρ.
    [http://www.youtube.com/watch?v=kZjXjUU84Ko]

  102. LEON avatar
    LEON 20/01/2009 17:21:55

    Έτσι μπαίνουν υγιείς βάσεις γιά ένα κόμμα Εξουσίας!!!
    Εύγε!!!

  103. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 20/01/2009 17:36:36

    Ελπιζω να αναγνωρισετε ότι σημερα , συγκροτησαμε το πλεον προοδευτικο κομμα στο Ελληνικο πολιτικο στερεωμα . Εκπαραθυρωσαμε και τον οψιμως δηλωθεντα προοδευτικο Τσιπρα με την ευγενικη συνεισφορα των εκλεκτων Decay και τρια πουλακια καθονταν, που συνεισεφεραν στον αγωνα μας τις Σικ Μουλατες από την Κουβα και όχι τις ντεμοντε αφρικανες που ενεφανισθει ο κυριος Τσιπρας. Ο φιλος greekpoliticalreview με τις πολιτιμες εμπειριες συνεισφερε στο χτισιμο του περαιτερω κυβερνητικου εργου ,τα κοριτσια μας με την φροντιδα τους περι του Αιγαιου και της παρατημενης αλλα ενδοξης ,υπολοιπου χωρας, ο αγαπητος Leon και ο προφητης που εφροντισαν δια την διατροφην και συντηρηση του κομματος , ο Επωνυμος δια την χαραξη επιτελους Εξωτερικης πολιτικης με συγχωρειται εάν παρελειψα κανενα εκλεκτο φιλο ,αλλα βλεπετε ότι το κομμα αποκτα μαζικοτητα ,ελπιζω μεχρι σημερα να συμπληρωθει το πανελ με τους φιλους που λειπουν, και να προχωρησουμε στο περαιτερω ξεδιπλωμα της οραματικης πολιτικης μας. Δοξαστε την Ελληνικη Μπλογκοσφαιρα ,Ομπαμα τρεμε ! σου ρχομαστε….

  104. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 17:37:56

    @ Προφήτη 102.

    δεν βγαίνει το λίνκ, αλλ'α μ'αλλον ειναι το βίντεο στο οποίο ο Δον Μισέλ χαλβαδιάζει μια όμορφη μελαχροινή ???? χαχαχα

    Μαζί μου ως οδηγός θα δεί περισσότερα πάντως..! Ας του δώσουμε την επολογή, 'ασε που θα φοράει και τα υπερ-γυιαλιά του snowboard για τον ήλιο και τους αδιάκριτους! xaxaxaa

    ΠΠ

  105. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 17:48:02

    @ Επώνυμο Υπ Εξωτερικών

    Σε Σκοπιανή ταινία εμφανίστηκε ο Θεός και απεκάλυψε στους Μακεδόνες το ιστορικό τους παρελθόν αλλά και το μέλλον. " Μαεκεδονοειδής" φιλή κατα τον Σκοπιανό Θεό η οποία εξαπλώθηκε μέχρι την Ιαπωνία.

    Σε παρακαλώ κκ Υπουργέ μας, τσέκαρε με τον Ελληνα Θεό τη δική μας εκδοχή και πες του να επικοινωνήσει με τον Σκοπιανό ναι να εκδόσουν ενα κοινό ανακοινωθέν. Κράτα και κάποια στεγανά απο την "Κορη" διότι θα μας βάλει Σουνίτη διαπραγματευτή και θα μπλέξουμε.

    ΠΠ

  106. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 20/01/2009 17:49:11

    χαλβαδιάζει(!!) σε συνδυασμό με Μισέλ :

    ουαχαχαχαχαχαχα !!!

  107. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 17:51:43

    @ greekpoliticalreview

    λες να τον απαγάγουν τίποτε Ζαχαροπλάστες?

    100 κιλά ζάχαρη άχνη λύτρα !

    ΠΠ

  108. Ανωνυμος avatar
    Ανωνυμος 20/01/2009 18:04:45

    Σας ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη σας. Ηδη ξεκίνησε η συγγραφή των προγραμματικών δηλώσεων. Ο Φάκτωρας θα γνωστοποιήσει την ατζέντα.

  109. fantomas avatar
    fantomas 20/01/2009 18:08:54

    ΤΕΛΙΚΟΣ..... Ο ΜΟΝΟΣ ΡΙΓΜΕΝΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ!!!

    ΣΤΑ ΑΡΜΑΤΑ....ΣΤΑ ΑΡΜΑΤΑ....ΕΜΠΡΟΣ ΣΤΟ ΑΓΩΝΑ!!

    ΘΑ ΤΗΝ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ!!!

  110. mavros avatar
    mavros 20/01/2009 18:14:20

    κοίτα να δεις που σε 107 σχόλια...
    δεν νευρίασε η δεν έβρισε κανεις...
    Πλακα πλακα, καλά το πάτε !

  111. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/01/2009 18:33:29

    Πόρτα Πορτα, πώς σου φαίνεται;

    Το ελληνικό Υπουργείο Εξωτερικών ανακοινώνει ότι τέτοιες ενέργειες δεν βοηθούν την ευρωπαϊκή πορεία των Σκοπίων και δεν βοηθούν τη διατήρηση καλού κλίματος στη διαπραγμάτευση για μια σύνθετη ονομασία για το όνομα του γειτονικού μας κράτους, που θα επιτρέψει την ένταξή του στις ευρωατλαντικές δομές. Είμαστε βέβαιοι ότι θα επικρατήσουν τελικά ψυχραιμότερες σκέψεις στη σκοπιανή ηγεσία και ότι θα εμπεδωθεί το καλό κλίμα κατά τη διαπραγμάτευση, όπως επιδιώκει παγίως η Αθήνα, που θα συνεχίσει να δείχνει την καλή της θέληση, στα πλαίσια των υπηρεσιών που παρέχει στα εμπλεκόμενα μέρη ο διαπραγματευτής εξοχώτατος κύριος Μάθιου Νίμιτς.

    (Μη μου πεις, της μοιάζω, της μοιάζω, εεε;)

  112. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 18:39:29

    @112

    να συπμληρώσω και μια ευλογία του Εφραίμ να κλείσει το ζήτημα. Ευλογημένο και αυτό το Υπουργείο.

    καλά Βουδούγεννα.

    ΠΠ

  113. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/01/2009 18:42:21

    Έλα τώρα, μη με προκαλείς, σε παρακαλώ, καλά το πηγαίναμε μέχρι τώρα.

  114. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 20/01/2009 18:46:14

    Μα είναι δυνατόν να μην αναλάβει ο "γάιδαρος" το Αγροτικής Ανάπτυξης, για να σύρει τους αγρότες με δύναμη μπροστά ;
    Τι αδικία κ΄ αυτή πάλι.

  115. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 18:59:20

    εμ γάιδαρε (συγγνώμη),

    όταν αργείς να φανείς αυτά παθαίνεις, σε ξεχνούν...άθελά τους βέβαια.

    Περίμενε τώρα τον ανασχηματισμό!

  116. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 19:17:13

    115.

    Υπομονή Γάϊδαρε και με το σταυρό την πλάτη, ο Πρωθυπουργός δε σε έχει ξεχάσει.

    Ο Προβοκάτωρ σου ετοιμάζει το καλύτερο σαμάρι !
    αχχααα

    ΠΠ

  117. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 19:26:26

    Ρε Φαντομά, δε διαβάζεις ; Βλ. Σχόλιο 40 :
    Στο Υπ. Εθνικής Παιδείας & Θρησκευμάτων ιδρύεται θέση
    Υφυπουργού Κεφαλαίων Γραμμάτων
    την οποία αναλαμβάνει
    Ο ΦΑΝΤΟΜΑΣ
    μπας και τα κόψει ..

  118. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 19:29:38

    Όχι, να πάρει η Ευχή : ο Επώνυμος ακόμα δεν ανέλαβε και "Ντόρισε" (εκ του ρήματος "Ντορίζω")

  119. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 19:45:13

    τελκά μόνο εγώ δουλέυω !

    "ΘΑ αλλάξω τα πάντα όλα στην Ολυμπιακή. Niche MArkets. GAYMPIAKI, FOYMAROMPIAKI, PORNOMPIAKI, KOYKOYLOMPIAKI, EVLOGIMENIMPIAKI, KAI SYNTAKSOMPIAKI " ΤΑ πάντα όλα στο ταμείο. Δεν Πουλάμε, Αγοράζουμε κ Δανείζουμε.

    "ΘΑ δώσουμε ΔΩΡΕΑΝ τα κράνη σε ΟΛΟΥΣ ( δικυκλιστές/ΜΑΤ/Στρατό/κουκουκοφόρους"

    "ΘΑ δίνουμε δίπλωμα καθ-οδήγησης στα 15 και θα τα ανακαλλούμε στα 50. Να δουλέυουν και τα ΤΑΞΙ πιο πανω.."

    "ΘΑ παρακολουθούμε όλα τα τηλέφωνα ανεξαιρέτως. Ειδικός μουστάκιας/λού ΄συμβουλος θα επεμβαίνει στις συνομιλίες όταν διαπιστώνει την ΑΔΙΚΙΑ και την κατάχρηση των Δημοκρατικών δεδομένων."

    "ΘΑ θεσπίσουμε Πόθεν Εσχες στους Λογαριασμούς Τηλεφωνίας ( Κινητής κ Ακίνητης )."

    ΠΠ

  120. KaryID avatar
    KaryID 20/01/2009 19:50:21

    ΠΠ: Θα δώσεις και δωρεάν WRC σε όσους ενδιαφέρονται;

  121. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 19:53:56

    για WC το βλέπω.. δε βγαίνουμε μάνα μου. Του χρόνου.

    Ψήνεσαι για Ταξί? Πέρνα από το Υπουγρείο χωρίς ραντεβού.

    ΠΠ

  122. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 19:54:45

    Π-Π, δούλευε. Γι' αυτό πήρες το πιο ζουμερό.
    Ολυμπιακή, ΟΣΕ, Τραμ, Μετρο, ΟΑΣΑ, ΗΛΠΑΠ, Προαστιακός, Ελ. Βενιζέλος, ΥΠΑ, ΚΤΕΛ, ΕΕΤΤ.

  123. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 20/01/2009 19:54:52

    @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ

    Αξιος συμμετεχων στο Νέο Κομμα.
    Επιτελους η Φαντασια στην Εξουσια.
    Αξιος!!!

  124. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 20/01/2009 19:56:08

    Ποτε αναλαμβανω παιδια;

  125. Evros avatar
    Evros 20/01/2009 19:57:39

    Factorx
    Δεν ξεχώρησες από το ΠΕΧΩΔΕ το ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ
    το οποίο διεκδικώ. Με οικολογικό σπίτι και οικολογικό Blogspot ούτε οι Οικολόγοι Εναλλακτικοί δεν μπορούν να με πάνε κόντρα.

  126. KaryID avatar
    KaryID 20/01/2009 19:58:35

    Μήπως χρειάζεται και ο υφυπουργός μηχανοκίνητου αθλητισμού με κύρια αρμοδιότητα τη δημιουργία της πίστας αγώνων Παγκ.Πρωτ.F1, την ορθολογική αναδιοργάνωση των εγχώριων πρωταθλημάτων και την προβολή του αθλήματος; Αυτά σε συνδυασμό με ίδρυση εγχώριας βιομηχανίας παραγωγής εξαρτημάτων οχημάτων (για να μην πω πατωμάτων)(θα χρειαστεί χρηματοδότηση από το εθν.οικονομίας και το ανάπτυξης).

  127. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 20/01/2009 20:02:15

    @ Προβοκατωρ
    τι βιαζεσαιτοσο;ξεμεινες απο ρευστο;κανε υπομονη θα οργανωσουμε και τις επαναστατικες ομαδες απαγωγων ,εκει ειναι το χοντρο,μην γινεσαι ψιλικατζης τωρα που παμε για τα μεγαλα....

  128. Orestios avatar
    Orestios 20/01/2009 20:05:08

    Best ever ανάρτηση.

  129. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 20/01/2009 20:11:54

    Χα,χα τωρα το ειδα.Δε νομιζω να άντεχα πανω από μερικές μερες στο υπουργειο Δημ.Ταξης με προιστάμενο τον Προφητη που ειναι αριστερός εστω εθνικος αριστερός.
    Για μένα δεν ειναι δυνατόν η αστυνομία να ανεχεται την υπαρξη ενος στρατού μπαχαλάκηδων που καιει οποτε θέλει επιχειρήσεις και σπάει βιτρινες.
    Αν ημουν στο υπουργείο πρωτος στόχος θα ήταν η εξαρθρωση όλου του δικτυου αυτού,πραγμα που το "συστημα" δεν ξερω αν μπορεί να το δεχθεί οποτε μάλλου θα έπαιρνα ποδι αμέσως.

  130. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 20:12:39

    Συμπληρωματικά ως προς την παρακολούθηση των συνδιαλέξεων ή και συνδιαήχων.

    "ΘΑ παίζει μουσική στο backround ανάλογη του θέματος της συζήτησης. Εάν η συζήτηση δε, παρεκτραπεί ο ηχητικός σύμβουλος έχει δικάιωμα ν αλλάζει τη μουσική ανάλογα. Από Πανούση μεχρι Μπεζεντάκου και Τσάμικα και Τροπάρια αλλά και Εθνικό Υμνο ( αν πέσουμε σε ΣΥΝΑΣΠΙΣΤΕΣ. "

    ΠΠ

  131. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 20:17:36

    @130 ψυχραιμία, επελέγης για να φέρεις σε πέρας ακριβώς αυτό το έργο.

  132. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 20:19:00

    KaryId, παιδί μου, μήπως έπρεπε να αναλάβεις την ΕΛΠΑ ;

  133. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 20:19:12

    @127.

    "ΘΑ γίνει Πίστα F1 - Φούμαρα 1. Μηχανοκίνητου αλλά και Ζωϊκού Αθλητισμού. Ετσι θα είμαστε σε καλό δρόμο με την εγχώρια παραγωγή ΖΩΩΝ και diversification στη χρήση, και θα μένει να "δουλέψουμε" στα μηχανοκίνητα σε βάθος χρόνου. Επαθλα πολλά και ποικίλα για να ικανοποιηθεί η κάθε απαίτηση.

    Η Πίστα φυσικά στη Βιστωνίδα. ΘΑ την μπαζώσουμε εύκολα και θα γίνει και ο απαράιτητος Αγιασμός."

    ΠΠ

  134. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 20/01/2009 20:22:03

    @132
    Ωραια.Καλο είναι που υπαρχουν και άλλοι που συμφωνουν.

  135. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/01/2009 20:32:38

    Το Υπουργείο Εξωτερικών της Ελλάδος ευχαριστεί την τουρκικήν πολεμικήν αεροπορίαν δια την προστατευτικήν συνοδείαν που παρέσχε την 19ην τρέχοντος μηνός εις ελληνικόν πολιτικόν αεροσκάφος εντός του εθνικού εναερίου χώρου. Τοιαύται πράξεις ενισχύωσιν τους φιλικούς δεσμούς μεταξύ των λαών μας και δίδουν ακεραίαν ελπίδαν ότι θα λυθώσιν συντόμως όλαι αι εκκρεμείς διαφοραί, περιλαμβανομένης και της επανενώσεως της Κύπρου, την διαίρεσιν της οποίας προεκάλεσαν εξτρεμισταί αμοφτέρων των πλευρών. Καταγγέλει δε μετά βδελυγμίας ακραίας ενεργείας αίτινες δύνανται να δυναμιτίσωσιν τας φιλικάς ημών σχέσεις, όπως την προκλητικήν επίσκεψιν του αρχηγού του κράτους εις παραμεθορίαν περιοχήν άνευ κοινής αδείας υπό αμφοτέρων των υπουργείων εξωτερικών των φίλων και συμμάχων χωρών μας.

    (Σας είπα εγώ να με βάζατε στο άμυνας. Τι να κάνω εδώ σε αυτό το φλώρικο υπουργείο...)

  136. KaryID avatar
    KaryID 20/01/2009 20:38:29

    Προφήτη: απλώς καταθέτω ιδέες, δεν στοχεύω σε αξιώματα, αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι.
    Μια πίστα F1 εκτός των εσόδων που θα αποφέρει θα προάγει και την οδηγική παιδεία και συνείδηση, με στόχο και τη μείωση των ατυχημάτων στις βούτες. Ενώ με το εργοστάσιο θα αυξηθούν οι εξαγωγές μας, οι οδηγοί - δοκιμαστές θα παραλαμβάνουν τα αυτοκίνητα ex factory και θα τα δοκιμάζουν αμέσως στην πίστα, θα ανθίσουν οι τεχνολογικές βελτιώσεις (tuning) και πολλά καλά μυαλά μηχανικοί, σχεδιαστές κλπ. θα συγκρατηθούν στην πατρίδα, δεν θα μεταναστεύουν.
    Αυτά τα παραπάνω θα φέρουν και την προβολή του αθλήματος από τα μέσα επικοινωνίας, που σήμερα είναι ανύπαρκτη.
    Θα υπάρχει δηλαδή αλληλοτροφοδότηση.

  137. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 20/01/2009 20:45:12

    Βρε σεις ακόμα δω είστε ?

    Από το γραφείο έφυγα , οδοντογιατρό πήγα , γύρισα σπίτι κι ακόμα διαγγέλματα βλέπω !

    Το cash(ερι) πότε πέφτει να μην ταλαιπωρούμαι άδικα με συνεχή refresh ???

    Επώνυμε ,

    "Καταγγέλει δε μετά βδελυγμίας"

    αυτό πως θα τους το μεταφράσουμε ????

    "charges afterwards abdomination" !!

  138. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 20/01/2009 20:49:57

    πω πω χαμός

    Τώρα πήρα χαμπάρι τι γίνεται!
    Πότε έγιναν όλα αυτά;
    Καλά είμαστε σοβαροί; Θα γίνουμε κυβέρνηση με ύφεση στα πόδια μας καιτούρκους στην ανατολή; Καλύτερα αντιπολίτευση!

    (εκτός αν μεθοδέυσουμε καμιά αποστασία για λίγο τζερτζελέ...)

    μιά μέρα έμπλεξα, και είχαμε τέτοιες εξελίξεις;...

  139. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 20:52:28

    greekpoliticalreview, είναι η "διαρκής επανάσταση"

  140. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 20:55:09

    @archaeopteryx
    Κύριε υπουργέ, κακές γλώσσες διατείνονταν ότι χολωμένος από την αφαίρεση της επίβλεψης της Χρηματαγοράς απείχατε του διαλόγου.

  141. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 20:57:12

    Άλλες κακές γλώσσες σάς έφεραν απόντα, στην τελετή ορκωμοσίας.

  142. KaryID avatar
    KaryID 20/01/2009 20:59:34

    Αρχαιοπτέρυγα, θα κατεβάσω μεραρχίες συνδικαλισταράδων να αντιμετωπίσουν τους συμβούλους σου επιχειρήσεων χα χα χα ... ξέρεις εσύ ...

  143. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 20:59:38

    archaeopteryx 139.

    Δεν πήρες απουσία. Είσαι δικαιολογημένος. Καθάρισες τα 5ετή στα 5.6%. Λίγο αλμυρά αλλά χωρίς αλάτι δε νοστιμίζει το φαγητό !
    Εύγε.

    ΠΠ

  144. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/01/2009 21:00:44

    Το Υπουργείον Εξωτερικόν της Ελλάδος διέταξε Ένορκην Διοκητικήν Εξέτασιν ώστε να διαπιστωθώσιν αι αιτίες παρενοχλήσεως τουρκικής φρεγάτας υπό ελληνικής κατά την διάρκειαν πορείας του αβλαβούς διελεύσεως πλησίον της πρωθυπουργικής οικίας. Ανησυχτικαί πληροφορίαι φέρουσιν ελληνική φρεγάταν να πλέει εις απόστασιν τριών μόνον μιλίων πλησίον της τουρκικής, όπερ εξελήφθη υπό της φρεγάτας της φίλης και συμμάχου Τουρκίας ως πρόκλησις ξεπερνώσα κάθε προηγούμενην. Οι υπεύθυνοι της παρενοχλήσεως θέλουσιν τιμωρηθώσιν παραδειγματικώς.

  145. KaryID avatar
    KaryID 20/01/2009 21:03:28

    Δεν είδα πρόταση για πρόεδρο δημοκρατίας, η δική μου είναι για το Νήπιο Γέροντα πάντως.

  146. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 21:05:10

    Επώνυμε,

    πάρε τη Λιανα ένα τηλέφωνο να σου στείλει τη γραμματοσειρά με το πολυτονικό να γίνει original το κείμενο σου !

    Τη θέλω κ εγώ για το Υπουργείο.

    ΠΠ

  147. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/01/2009 21:14:58

    Το Υπουργείον Εξωτερικών της Ελλάδος απορρίπτει κατηγορηματικώς φήμας αίτινες φέρουσιν ούτο συνεργαζόμενον με την ρατσιστικών και εθνικιστικών, μάλιστα δε και κομμουνιστικών πεποιθήσεων δημοσιογράφον και βουλευτήν Γαρυφαλλιάν Κανέλλη. Διακηρύσσει δε την πίστιν αυτού εις τας αρχάς της ανοχής και της πολυπολιτισμικότητος προς υπεράσπισιν των οποίων ήδη διετέθησαν σημαντικά κονδύλια εις τας αντοιστοίχους Μη Κυβερνητικάς Οργανώσεις, με προεξάρχουσαν το Παρατηρητήριον του Ελσίνκι, του εξοχωτάτου κυρίου Δημητρά. Ιδιαιτέρα οικονομική ενίσχυσις εδόθη εις την τελευταίαν ταύτην οργάνωσιν, δια την μη κερδοσκοπικήν συμβολήν της εις την μελέτην του ζητήματος της ονομασίας των Σκοπίων.

  148. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/01/2009 21:17:53

    (Πού θα πάει, θα το πάρω το Άμυνας).

  149. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 21:20:16

    Άρχισε η ενδοκυβερνητική αντιπολίτευση.
    Ο Επώνυμος θα μάς πεθάνει στις ανακοινώσεις για να πάρει το ΥΠΕΘΑ.

  150. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 21:31:28

    Προφήτη

    Κάνε κάτι γρήγορα να το πάρει σε παρακαλώ γιατί θα γράφει δυο μερόνυχατα ακατάπαυστα....

  151. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/01/2009 21:33:15

    Σε ανακοίνωσιν που εξεδόθη αργά σήμερα το βράδυ υπό του νέου Υπουργού των Εξωτερικών, Επωνύμου, διαψεύδονται κατηγορηματικώς φήμες φέρουσαι ούτον επιθυμώντα όπως αναλάβη το Υπουργείον Αμύνης. Ο κ. Επώνυμος επαναβεβαίωσε δια γραπτής του δηλώσεως την απόλυτον αυτού νομιμοφροσύνιν εις τον πρωθυπουργόν Ανώνυμον και τον απλόν αφισοκολλητήν Πρόφητην, όστις τυγχάνει και ο υποδείξας το νέον κυβέρνητικόν σχήμα. Έτι δε δηλώνει την ακατάλυτον πίστιν αυτού εις την παρατάξιν Α.Σ.Ο.Σ., ώσπερ και την υπακοήν αυτού εις τας εκάστοτε αποφάσεις της ηγεσίας.

  152. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 21:35:47

    Πρόφητη, Πρόφητη!!!!

  153. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 21:36:49

    Επώνυμε,
    πάρε καινούριο πληκτρολόγιο, το τσάκισες αυτό.

  154. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 21:37:35

    Τώρα θα τις φάω γι αυτό πάω...σινεμά.

    Χαίρετε!

  155. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 21:38:55

    @Πανέξυπνη, και γράφει και γρήγορα...

    Χμμμ, μια σκέψη είναι να του ανατεθεί, αλλά να δημιουργηθεί εντελώς ανεξάρτητη Γενική Γραμματεία Προμηθείας Εξοπλισμών (ΓΓΠΕ).

  156. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/01/2009 21:40:51

    Ααααχ, έχω του κόσμου τη δουλειά και κάθομαι και πατάω όλη την ώρα F5. Καλό βράδυ συντρόφια, ώρα για εργασία και χαρά, μια που όλη τη μέρα τη χάσαμε με διάφορα.

    Να είσαι καλά Προφήτη, περάσαμε πάντως ωραία σήμερα!

  157. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 21:49:33

    Προφήτη

    θύμωσε, παρεξηγιάρη Υπουργό Εξωτερικών θα έχουμε.
    Παρακάλεσέ τον να μείνει.

  158. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/01/2009 21:51:27

    Όχι ρε παιδιά, ποια παρεξήγηση. Απλώς όλο πρέπει να τελειώσω κάτι σήμερα και με έχει πιάσει μια απίστευτη τεμπελιά. Τεραστίων διαστάσεων τεμπελιά. Οπότε κάπως περνάμε την ώρα μας.

    Τάχα μου θα ξεκινούσα να δούλευω κι ακόμα εδώ είμαι.

    Τι έγινε, δεν θα πήγαινες σινεμά εσύ φιλενάδα;

  159. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 21:52:56

    Που είσαι ρε FactorX, που δεν παρεξηγείσαι με ότι σου λένε...

    σκέφτεσαι Προφήτη, να θύμωνε κι ο Factor μετά από όσο βρυσίδι τρώει και να έλεγε αααααααχ έχω δουλειά, γεια!

  160. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/01/2009 21:54:04

    Όχι ρε παιδιά, πραγματικά έχω δουλειά. Και πολύ σημαντική μάλιστα. Απλώς πάσχω αυτή τη στιγμή από την ασθένεια της τεμπελιάς.

  161. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 20/01/2009 21:57:36

    Θα πάω, ετοιμάζομαι.

    Γειααααα.

    Πάρε όλο το χώρο δικό σου.

  162. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/01/2009 21:59:25

    Τι να τον κάνω τον χώρο; Πρέπει να αφήσω τον Explorer και να πιάσω το Word. Πού μυαλό... Άμα έχεις κάτι ευχάριστο πάει εύκολα περίπατο το ζόρικο...

  163. tony avatar
    tony 20/01/2009 22:03:41

    Εμενα? καλα υπουργείο δεν μου δώσατε.Αντε καλα βολευομαι και με μια ΔΕΚΟ.Αλιως ξανααρχίζω επανασταση.

  164. KaryID avatar
    KaryID 20/01/2009 22:21:24

    Σου δίνω το δικό μου, βαριά η καλογερική.

  165. tony avatar
    tony 20/01/2009 22:31:44

    ευχαριστώ

  166. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/01/2009 22:53:07

    Βρε σεις, τελικά δεν φύγατε μετά το 157.
    Προπονείστε για σκληρή δουλειά και υπουργικά ξενύχτια.

  167. μπουγατσα με τυρι avatar
    μπουγατσα με τυρι 20/01/2009 22:57:32

    Προτεινω τον ORESTIOS για υπουργο Εθνικης Διαπαιδαγωγησης,Εθνικων Ιδεωδων και Νεοδημοκρατικης Αντιληψης.

  168. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2009 23:46:11

    Πολύ δουλέψαμε σήμερα. 1-2 Υπουργεία δηλαδη.

    Αύριο πάλι Προφήτη μας.

    ΠΠ

  169. Σπύρος avatar
    Σπύρος 20/01/2009 23:49:52

    Αμα στραβώσει η μέρα στην δουλειά βλεπεις τελευταίος το πανηγύρι...
    Factor ευχαριστώ γιά την ΄Τιμή΄...
    Στην τελική εάν αποτύχει το ΄εγχείρημα΄θα μοιράσουμε ΄ενέσεις΄σέ όλους τούς συμμετέχοντες για να βλέπουν τον κόσμο ΄καλύτερο΄..
    Αλλως τε μέχρις σήμερα μέ ΄ληγμένα΄μάς ταϊζουν οι Αληθινοί κυβερνώντες...
    Θα πρότεινα επίσης τον Tiramola ως Υπουργό Ανευ Χαρτοφυλακίου...Τυχαίνει να μού αρέσουν οι ΄κολλημένοι΄αλλά έντιμοι.Μην προσβληθείς Tiramola για το ΄κολλημένοι΄.Μέ καλή έννοια το γράφω.
    Και στο Υπουργείο Υγείας θα ήθελα και κάποιον φίλο συμφορουμίτη πού έχει χαθεί τώρα τελευταία..
    Τον ΄Περαστικό Ξανά΄...
    Οι κρυστάλλινες απόψεις πού είχε εκφράσει για τη Υγεία παλιότερα τον κάνουν απαραίτητο.
    Με τους δυό παραπάνω φίλους δεν συμφωνούμε συχνά αλλά αυτό ειναι το τελευταίο πού έχει σημασία.
    Αλλα ειναι πιό σημαντικά.
    Υ.Γ.
    Σε Τάγμα Κολοκοτρωνέϊκο πάντως δεν θα συμμετέχω και ας μέ βάλει ο Μποτίλιας στά μαύρα κατάστιχα.!!!!!!!!

  170. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 21/01/2009 00:59:15

    Μεταβιβάζω το άμυνας στον Greco με αναπλήρωτη τον greekpoliticalreview και αναλαμβάνω την ΕΥΠ για να παρακολουθώ στενά τον Σπύρο, που υποθάλπτει το Κολοκοτρωνέικο.
    Κι αν δεν γίνουμε κυβέρνηση, δεν παύουμε να είμαστε μια ζωντανή και αγαπημένη παρέα. (Και να μην ξεχνάμε ότι στο σεξ ανήκουν και οι δαγκωνιές).

  171. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 21/01/2009 01:09:24

    Τελικά, ο ..."υπουργός" το μαθαίνει τελευταίος, που λένε! Έχω, όμως, έτοιμο τον λόγο μου:

    "Ένας βιολιστής στο μετρό..."


    Κάποιο κρύο πρωινό του Ιανουαρίου, ένας άντρας κάθησε σε ένα κεντρικό σταθμό του μετρό και ξεκίνησε να παίζει το βιολί του. Έπαιξε για περίπου 45 λεπτά. Κατά τη διάρκεια αυτών των 45 λεπτών, δεδομένου ότι ήταν ώρα αιχμής, πέρασαν από μπορστά του αρκετές χιλιάδες άνθρωποι, οι περισσότεροι πηγαίνοντας στη δουλειά τους.

    Τρία λεπτά μετά την έναρξη της μουσικής, ένας μεσήλικος κύριος παρατήρησε ότι υπήρχε ένας μουσικός που έπαιζε βιολί, τον κοίταξε για λίγα δευτερόλεπτα και συνέχισε το βιαστικό του βηματισμό. Ένα λεπτό αργότερα, ο βιολιστής εισέπραξε το πρώτο του δολλάριο, από μια κυρία που το πέταξε στο καπέλο του καθώς περνούσε από μπροστά του χωρίς να σταματήσει καθόλου. Λίγο αργότερα, κάποιος ακούμπησε στον τοίχο και τον άκουσε για λίγο, αλλά μετά κοίταξε το ρολόι του και έφυγε βιαστικός.

    Πιο πολύ από όλους τους περαστικούς, ασχολήθηκε μαζί του ένα τρίχρονο αγόρι που ήθελε να σταματήσει για να ακούσει, αλλά η μητέρα του τον τράβηξε για να συνεχίσουν τη διαδρομή τους. Το παιδί κοιτούσε συνεχώς προς τα πίσω καθώς απομακρυνόταν. Το ίδιο επαναλήφθηκε και με άλλα παιδιά και τους γονείς τους, οι οποίοι – χωρίς καμία εξαίρεση – τα τράβαγαν για να συνεχίσουν το δρόμο τους.

    Στα 45 λεπτά μουσικής, συνολικά σταμάτησαν για να ακούσουν – έστω και για λίγο – μόνο 6 άνθρωποι. Περίπου 20 άνθρωποι έριξαν λεφτά στο καπέλο καθώς συνέχιζαν να περπατούν, χωρίς να ελαττώσουν την ταχύτητα του βηματισμού τους. Η συνολική είσπραξη ήταν 32 δολλάρια. Όταν η μουσική σταμάτησε και υπήρξε σιωπή, κανείς δεν το πρόσεξε. Κανείς δε χειροκρότησε, ούτε υπήρξε κανενός άλλου είδους αναγνώριση.

    Αυτό που δεν ήξερε κανείς ήταν ότι ο συγκεκριμένος βιολιστής ήταν ο Joshua Bell, ένας από τους καλύτερους μουσικούς του κόσμου, και έπαιζε με ένα βιολί Stradivarius αξίας 3,5 εκατομμυρίων δολλαρίων, κατασκευασμένο από τον ίδιο τον Antonio Stradivari το 1713. Δύο ημέρες νωρίτερα, ο Joshua Bell έπαιξε σε ένα κατάμεστο θέατρο της Βοστώνης και η τιμή ενός κάτω-του-μετρίου εισητηρίου ήταν 100 δολλάρια. Ο Bell αμοίβεται με περίπου 1000 δολλάρια το λεπτό!

    Το συγκεκριμένο πείραμα, δηλαδή το να παίξει ο Joshua Bell στο σταθμό του μετρό incognito, οργανώθηκε από την εφημερίδα Washington Post, ως μέρος μιας κοινωνικής μελέτης περί του τι εκλαμβάνουμε ως σημαντικό, τι μας αρέσει, και σε τι δίνουμε προτεραιότητα. Η γενική περιγραφή του πειράματος ήταν: « Σε ένα συνηθισμένο περιβάλλον, σε μια ακατάλληλη ώρα, αντιλαμβανόμαστε το ωραίο; Σταματάμε για να το ευχαριστηθούμε; Αναγνωρίζουμε το ταλέντο σε ένα μη-αναμενόμενο περιβάλλον;»

    Πηγή: Washington Post, (μεταφρασμένη περίληψη)

    Αναρτήθηκε από "kosmosnews"

    ΥΓ. Άλλο "νήπιος", άλλο "γέρων" κι άλλο "νήπιος γέρων". Κι άλλο όλα αυτά με εισαγωγικά κι άλλο χωρίς. (: Την βάψανε οι συντάκτες του Υπουργείου! "Σημασία στην λεπτομέρεια" θα είναι το σύνθημα. Θα περνάνε κάθε μήνα εξετάσεις στην Γλώσσα και την Ιστορία, για να έχουν αποκλειστικό).

    Ο "greekpoliticalrevew" αναλαμβάνει διοικητής του ΟΠΑΠ (= "Θησαυροφυλάκιο Cashεριού", -και τα σκυλιά δεμένα, e- φίλε!). Απαγορεύονται όλες οι διαφημίσεις του Οργανισμού στο Ράδιο, την Τηλεόραση και τον Τύπο.

    Ο Παύλος ο Παυλίδης αναλαμβάνει το Κέντρο Κινηματογράφου.

    Ο Αγγελάκας το Φεστιβάλ Αθηνών και τα Δημήτρια.

    Τώρα, που το σκέφτομαι, ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΙ, πάραυτα, παραχωρώντας την θέση μου στον Χάρη τον Κατσιμίχα. (Στον Χάρη, ε; Μη γίνει λάθος. [Ωραία μου "κόλλησε" αυτό της ...παραίτησης! "Ψαχνόμουνα", γιά! από την αρχή, πώς θα "την κάνω". Ε, βρέθηκαν τα ..."ελαφρά πηδηματάκια"!]).

    Και θα του εισηγηθώ τα υπόλοιπα, που είχα αποφασίσει, -και θα τα δεχτεί, "Don't worry! Be Happy":

    Όποιος εισέρχεται στην Ελλάδα πληρώνει 1000 ευρώ είσοδο. Με το απόκομμα του εισιτηρίου δικαιούται 1 λίτρο τσίπουρο, ένα λάδι και έναν κρητικό "τάκο".

    Καταργούνται τα εισιτήρια και οι θέσεις εργασίας στα Μουσεία και τους αρχαιολογικούς χώρους και αναπληρώνονται από εθελοντές.

    Καταργείται ο επαγγελματικός αθλητισμός.

    (Αυτά, ...και βλέπουμε)

  172. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 21/01/2009 01:39:45

    Τον "Μποτίλια στο πέλαγος", τώρα που είδα ότι παραιτήθηκε, θα ...πω στον Χάρη να τον βάλει υπεύθυνο περιφρούρησης του Υπουργείου, στην Μπουμπουλίνας!

    (Σημειολογικο-συνωμοτικά, αδερφέ, έχουμε: Αρχαιολογικό Μουσείο- Υπ. Πολιτισμού Νέας Ελλάδος- "Ναζί" + ΚΥΠ + "Ασφάλεια"- "17 Νοέμβρη 1973". Ανάλυσέ το και θα "δεις". Αλήθεια, ως "συνωμοσιολόγος", ξέρεις από πού, ετυμο-λογικά, κατάγεται ο "όρκος"; Εδώ σε θέλω, "αναστενάρη κάβουρά" μου!)

  173. Προφήτης avatar
    Προφήτης 21/01/2009 01:46:03

    Τελικά όλοι "τάβλα" θα είναι.
    Ή απ' τις ενέσεις του Σπύρου ή απ΄ τα τσίπουρα του νήπιου (μη μ' αρχίσεις με τη σημασία στη λεπτομέρεια γιατί θα αναλάβεις το Λογιστήριο του Κράτους)

  174. Σπύρος avatar
    Σπύρος 21/01/2009 02:34:24

    Αυτό το Υπουργείο Δαγκωνιάς καί Αμαρτίας τού Μποτίλια όλα τά λεφτά.
    Νά δημιουργθεί πάραυτα...............

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  175. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 21/01/2009 02:57:22

    Αμάν, απειλή! Όχι, ρε, συ! Εδώ, στα σχόλια, δεν τρέχει τίποτα. Για τα επίσημα έγγραφα των αναρτήσεων της Κυβέρνησης είπα...

    Μια φορά, πιτσιρικάς, δούλευα ένα καλοκαίρι σε ένα μαγαζί στην Γ΄ Σεπτεμβρίου με υφάσματα επιπλώσεων. Έκανε μεγάλους τζίρους, δηλαδή. Πριν φύγουμε, ο ιδιοκτήτης που ήταν πρώην λογιστής τέτοιων επιχειρήσεων, έκλεινε ταμείο. Ε, υπήρχαν φορές που κόλλαγε για 0,70 λεπτά ή 3,20 δρχ ώωωωρες! Μ' έπαιρνε ο ύπνος στην καρέκλα περιμένοντας να φύγουμε, γιατί με πήγαινε σπίτι αυτός. Στο δρόμο μου εξηγούσε γιατί είναι πιο ανησυχητικό το να έχεις έλλειμμα λίγες δραχμές, παρά χιλιάδες. Φυσικά, ...δεν καταλάβαινα. Αυτό που ήξερα εγώ ήταν πως για ένα ...πενηνταράκι έχασα το ραντεβουδάκι με την Καίτη στο Παγκράτι -κι άντε να με πιστέψει κι όλας! Θεός σχωρέσ' τον'ε! Καλός άνθρωπος ήταν. Πέθανε νέος, ΟΜΩΣ. Από καρδιά, -βέβαια! Αχ! αυτό το άγχος! (Παρεμπιπτόντως, πού πουλάν αναισθησία;)

  176. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 21/01/2009 03:15:56

    Καλά, έπαθα την πλάκα μου! Μόλις γύρισα στην ανάρτηση και είδα την διόρθωση στο ...ΦΕΚ: "Νήπιος γέρων"! Φοβερή ετοιμότητα!

    Με τέτοια ανακλαστικά ποιος μας πιάνει!

    Α! παραλίγο να το ξεχάσω. Περάστε από το γραφείο για κείνη την επιχορήγηση...

  177. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 21/01/2009 06:43:50

    Καλημέρα Καλημέρα

    Για να βλέπω τους ξενύχτες τώρα!

    Υπουργικό συμβούλιο στι 8.ΟΟ.
    Για να δίνουμε το καλό παράδειγμα.

  178. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 21/01/2009 08:54:25

    Τι λέει η ταινία, καλή;

  179. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 21/01/2009 09:02:23

    Δεν πήγα τελικά, κοιμήθηκα γιατί ήμουν πτώμα!

  180. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 21/01/2009 09:05:37

    Διαμαρτυρία!

    Ποιός έχει το Υπουργείο Εμπορίου?

    Δεν είναι δυνατόν να περιμένουμε 14 λεπτά ουρά για έναν λουκουμά με ζάχαρη!

    Και σ' αυτό δεν υποχωρούμε.

  181. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 21/01/2009 09:07:57

    Επώνυμε,

    που όρεξη για σινεμά, με τούτα και με κείνα χθες, έψαχνα σχεδόν 4 εκ. ευρώ έως τις 7 το απόγευμα.

  182. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/01/2009 10:29:09

    Καλημέρα,

    Ξενυχτάει το ΥΠ Συμβούλιο. Μόνον έτσι θα πάμε μπροστά. Συνεχίζω την ενημέρωση από τους προκατόχους στι Υπουργείο και θα κάνω δηλώσεις.

    Οι παραιτήσεις να μην γίνουν δεκτές Προφήτα. Κάτι μου βρωμάει.... χαχα

    ΠΠ

  183. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/01/2009 10:46:52

    Είχα ζητήσει από τον Πελία να πάρει Υφ/γό τον κ Κούγια. Ο κ Κούγιας έκανε στην κ Δρούζα χτές τις παρακάτω δηλώσεις για το κ Λαζόπουλο :

    Ο Αλέξης Κούγιας εμφανίστηκε χθες στην εκπομπή της Αννας Δρούζα «Μπορώ» και μίλησε πολύ «βαριά» για τον Λάκη Λαζόπουλο. Χαρακτηριστικά δήλωσε: «Ο Λαζόπουλος είναι πολύ επικίνδυνος άνθρωπος. Το τι κάνει ο Λαζόπουλος όταν πέφτουν τα φώτα, πού πηγαίνει, με ποια μικρά παιδιά κάνει παρέα, τι κάνει με τα παιδιά αυτά, κανείς δεν το λέει. Oι γονείς που έχουν 15χρονα, 16χρονα, 17χρονα, αν τους ζητήσει ο Λαζόπουλος την Παρασκευή το μεσημέρι: 'Μου δίνεις τον γιο σου, τον 15χρονο να πάμε οι δυο μας εκδρομή;'. Θα τον δώσει κανείς τον γιο του στο Λαζόπουλο να πάει εκδρομή;».

    Μπορεί να κάνει κάποιες δηλώσεις ο Φάκτωρας - λόγω θέσης, να μην έχουμε προβλήματα στη νέα κυβέρνηση?

    ΠΠ

  184. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/01/2009 10:54:36

    @ 173 Νήπιο γέροντα

    Δεν ήταν κάθε μέρα στα μεσημεριανά ο κ Joshua Bell, πως να τον αναγνωρίσει ο κόσμος? Τυχερός ήταν που δεν τον συνέλαβαν για επετεία.

    Εαν δε σου πέσει και κανένα καλό DVD του Μισέλ, στο Υπουργείο, φέρτο μας να το ελέγξουμε για την αυθεντικότητά του.....

    Κάνε μου κ ένα ρουσφέτι.. τον Πανούση Γενικό Γραμματέα.

    ΠΠ

  185. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 21/01/2009 11:02:57

    Καλημέρα ,

    Αμάν , από μπατίρης απέκτησα κι επιλογές ! Live your myth in Greece ! Αλλά λόγω της αγαστής συνεργασίας με τον προιστάμενο Νήπιο Γέρων (όχι όχι το cashερι δεν παίζει κανέναν λόγο) θα επιλέξω ΟΠΑΠ , πανέξυπνη τα 4 εκ μην τα ψάχνεις άλλο απλά πέρνα από τον Οργανισμό , είχαμε κάτι έκτακτα έσοδα φέτος .

    (εγώ πάντως πήγα σινεμά κι είδα το Milk , να μου το θυμηθείτε θα πάρει Όσκαρ ο Sean Penn , ίσως ο καλύτερος ηθοποιός της γενιάς του , φοβερή ερμηνεία και αν εξαιρέσουμε τα σεναριακά κενά φανταστική ταινία)

  186. Προφήτης avatar
    Προφήτης 21/01/2009 11:05:26

    Αλλαγές και παραιτήσεις υπέρ τρίτων δεν γίνονται δεκτές.
    Άρον το χαρτοφυλάκιό σου και περιπάτει.

    Το σχέδιο έχει ως εξής : ο μποτίλιας θα ξεκινήσει τον τρίτο παγκόσμιο (σχολ. 65 greco), τον οποίο θα αποτρέψει τελικά η διπλωματική δεινότητα του Επώνυμου με τη βοήθεια της Γαρυφαλλιάς, αλλά αφού οι πρώτες αψιμαχίες έχουν προκαλέσει τραυματισμούς που θα νοσηλεύσει το ΕΣΥ του Σπύρου, δίνοντας άνθιση σε ένα νέο είδος τουρισμού : τον νοσοκομειακό τουρισμό.
    Σλόγκαν "Ζήσε τη νάρκωσή(!!!) σου στην Ελλάδα".

    Εξερχόμενος του νοσοκομείου ο τραυματίας θα παραλαμβάνεται από agents culturelles για πολιτιστική ενημέρωση και περιήγηση και τέλος θα οδηγείται στο αεροδρόμιο τύφλα από τα τσίπουρα του νήπιου, αιώνιος εφεξής φίλος της Ελλάδας.
    [Επιβεβαιώνοντας το αξίωμα ότι η Ελλάδα αντέχεται μόνο από μεθυσμένους ή ναρκωμένους]

    Όλα εγώ πρέπει να τα κάνω, donaaaaaaa κοιμάσαι.

  187. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 21/01/2009 11:08:45

    Τα βρήκα βρε greekpoliticalreview, από χθες

    και συμφωνώ για τον Σων, όντως φοβερός ηθοποιός.

    Απουσίες σημειώνω όμως...

  188. anonymous avatar
    anonymous 21/01/2009 11:09:35

    @174 NHΠΙΕ ..καλύπτεσαι;


    Από: ὀμ + -νυ- + -μι.
    Αβέβαιη ετυμολογία (πβ. σανσκρ. amiti).

    ουσιαστικά: ἀνώμοτος 'χωρίς όρκο', συνώμοτον 'κοινοπραξία που σχηματίζεται με όρκο', συνωμότης, ἀντωμοσία 'όρκος που γίνεται από τον κατήγορο ή το συνήγορο', διωμοσία 'όρκος που γίνεται από κοινού κατά τη διάρκεια της ανάκρισης', ἐξωμοσία, κατωμοσία, ὑπωμοσία, ὀρκωμοσία

  189. Προφήτης avatar
    Προφήτης 21/01/2009 11:11:36

    Π-Π
    Ο υποψήφιος υφυπουργός δεν έχει απαντήσει ακόμα σε ανοιχτή πρόκληση της πρώην συζύγου του να υποβληθεί σε ναρκοτεστ ...

  190. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 21/01/2009 11:11:56

    Προφήτη,

    καλημέραααα( 11¨16)

    κανόνισε ε! να φύγουμε νύχτα πάλι από δω.

  191. Προφήτης avatar
    Προφήτης 21/01/2009 11:22:15

    Πανέξυπνη τα πολλά λεφτά βρίσκονται εύκολα : δεν έχεις να κοιτάξεις σε όλους τους λογαριασμούς ...
    (κατάλαβες νήπιε ;)

    Αλλά, Κυρία Υπουργέ, άμα από την πρώτη μέρα "χάνεις" 4 εκατ. πάμε για Lehman

  192. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 21/01/2009 11:33:55

    Απουσιολόγιο έχουμε?

  193. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/01/2009 11:49:57

    194.

    Ούτε απουσιολόγο !!! εχουμε κενά !!! Μια Πενέξυνπη απουσιλόγα θέλουμε να "στρίβει".

    ΠΠ

  194. anonymous avatar
    anonymous 21/01/2009 11:54:06

    Ο απουσιολόγος πάντα ήταν το μισητό πρόσωπο της τάξης...ο ρουφιάνος της διεύθυνσης.
    Γιατί επιμένεις;

  195. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/01/2009 12:10:17

    196.

    Γι αυτό λεώ να είναι Πανέξυπνη και να "στρίβει". Δεν έιμαστε για διχώνιες Νεο Κόμμα...

    ΠΠ

  196. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 21/01/2009 12:26:57

    ##!!@@@$$%%^&&*@@!)&&^*()(&%$**&^%$

    και για τους 95,96,97

  197. Νυφίτσα avatar
    Νυφίτσα 21/01/2009 12:27:15

    Καλά, ρε, παιδιά. Όλοι εσείς που σχολιάσετε εδώ αυτό το «κατεβατό»….. συνταξιούχοι αργόσχολοι είστε, ή άνεργοι???Ποιος δουλεύει, τελοσπάντων…?

  198. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 21/01/2009 12:30:04

    Δεν θα σας ξαναμιλήσω αλλά σημειώστε, συχνότερα ότι ο απουσιολόγος ήταν πάντα ο καλύτερος μαθητής
    και ρουφιάνοι ήταν πολλοί άλλοι μαθητές συνήθως κακοί.

    Και μη δαγκώσετε την γλώσσα σας γιατί θα δηλητηριαστείτε.

  199. Factorx avatar
    Factorx 21/01/2009 12:30:22

    Κυβερνητικές ανακοινώσεις

    1. Κατά το παράδειγμα της προηγούμενης κυβέρνησης διορίζομαι αντ΄ αυτού.

    2. Κάθε παραβίαση του εναέριου χώρου και των χωρικών υδάτων από στρατιωτικά αεροσκάφη θα θεωρείται casus beli, αν δεν έχει υπάρξει προηγουμένως έγκριση της κυβερνήσεως.

    3. Αναστέλλονται όλες οι άδειες λειτουργίας ιδιωτικών τηλεοπτικών και ραδιοφωνικών σταθμών. Απαραίτητη προϋπόθεση για την έκδοση νέων είναι η έγκριση του προγράμματός τους από επιτροπή ανθρώπων του πνεύματος που θα εγκριθεί από την Βουλή.

    4. Διορίζεται κυβερνητική επιτροπή με αρμοδιότητες εισαγγελέα με επικεφαλής τον Γ. Ζορμπά η οποία οφείλει εντός τριμήνου να επανεξετάσει όλες τις συμβάσεις προμηθειών με το Δημόσιο.

    5. Ο υπουργός Δικαιοσύνης οφείλει να εποπτεύσει της επίσπευσης της εξέτασης όλων των εκκρεμών σκανδάλων, εντός τριμήνου επίσης

    4. Διορίζεται κυβερνητική επιτροπή από τους συναρμόδιους υπουργούς η οποία με ποινή καθαίρεσής τους θα εποπτεύσει της αποκλειστικής διάθεσης των 28 δισεκατομμυρίων για επαγγελματικά και προσωπικά δάνεια. Στόχος κάθε Έλληνας και δάνειο με κρατική εγγύηση.

    5. Αναστέλλεται μέχρι νεωτέρας η αποπληρωμή του εξωτερικού χρέους.

    6. Υιοθετείται νέο δόγμα εθνικής πολιτικής: Θα τους τα παίρνουμε καλοκαίρι, θα μας τα παίρνουν τον χειμώνα. Κατόπιν τούτου, διορίζεται κυβερνητική επιτροπή από τους συναρμόδιους υπουργούς, η οποία θα επιβλέψει της μετατροπής των ελληνικών νησιών σε μικρούς παραδείσους. Καζίνο, αφορολόγητα, πολυθεάματα, δωρεάν διαμονή, Ρωσίδες καλλιτέχνιδες, αναλαμβάνουν να φέρουν στη χώρα το πολυπόθητο συνάλλαγμα. Το χειμώνα θα καθόμαστε.

    7. Ο υπουργός Πολιτισμού να μου βρει το τηλέφωνο της Σαρλίζ Θερόν

    8. Η Πανέξυπνη να διακόψει λίγο τις ασχολίες της στην μπλογκόσφαιρα και να ασχοληθεί με τα δάνεια του Λαού.

    9. Ο Φαντομάς διορίζεται κυβερνήτης του προσωπικού μου αεροσκάφους και αναλαμβάνει να εισαγάγει τις πρώτες καλλιτέχνιδες για να δοκιμασθούν από μυστική κυβερνητική επιτροπή

    10. Γάτο για τις νυφίτσες ποιός έχει;

  200. Δόκανο avatar
    Δόκανο 21/01/2009 12:31:34

    ...για Νυφίτσες πονηρές και κακές.

  201. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 21/01/2009 12:36:40

    Πάλι εγώ τα άκουσα....οκ Factorx

    Της φάπας με κάνατε!

    @Νυφίτσα

    Έχεις δει μάχη γάτου(ευνούχου μάλιστα) με νυφίτσα?
    Άστα!

    Γάτος-Νυφίτσα 1-0.

  202. Νυφίτσα avatar
    Νυφίτσα 21/01/2009 12:44:39

    @Πανέξυπνη
    Τέτοιο γάτο εννοείς?

    http://www.youtube.com/watch?v=nGmqqsascIA

  203. anonymous avatar
    anonymous 21/01/2009 12:52:13

    Επίσης, η κατ' οίκον έρευνα από ρουφιάνους, κρίνεται, παλαιοχωροφυλακίστικη, αναχρονιστική, μικρονοική, τακτική, υπόπτων κινήτρων και προθέσεων, επικυρώνοντας ούτως, την εν γένει αναξιοπιστία του ρουφιάνου.

    ...ο καλός ο μαθητής ήτανε πάντα κι ο καλύτερος ρουφιάνος! Ανασφαλείας ένεκα...εφ΄'ολης της ύλης!

  204. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 21/01/2009 12:58:44

    Φάκτορα καταγγέλλω ανοιχτά την υπονόμευσή μου στο λαοπρόβλητο έργο μου ως ΥΠΕΞ. Πρώτα φροντίζετε να με κάνετε φλώρο με τον Προφήτη με τα "ψύχραιμα, όχι πόλεμο" κλπ. και μετά ανακοινώνετε εσείς τα casus belli. Είναι φανερό ότι κάποιος έχει βάλει στο μάτι τη θέση μου και προσπαθεί να μου φάει τη δόξα, αποστερώντας με από αυτά που θα με έκαναν λαοφιλή στο λαό του antinews. Αυτή η μέγιστη προβοκάτσια θα απαντηθεί όμως στις επερχόμενες εκλογές, όπου ο λαός θα πει όχι στα σκοτεινά σχέδια υπονόμευσης του ΥΠΕΞ. Νόμος είναι το δίκιο του δελφίνου! Ζήτω οι δελφίνοι!

  205. Προφήτης avatar
    Προφήτης 21/01/2009 13:18:01

    "Κόκκινε Επώνυμε" δεν είδες το @188

  206. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 21/01/2009 13:48:58

    Αααααα, τώρα το είδα. Καταγγέλω λοιπόν τότε ανοιχτά το σύστημα άσκησης επιρροής του "αντ' αυτού" που στόχο έχει να ανεβοκατεβάζει Υπουργούς και που ασκεί την πραγματική πρωθυπουργία αντί του "Ανώνυμου" και να δίνει προβάδισμα στον έναν ή στον άλλο δελφίνο, τη στιγμή που οι επιλογές των απλών αγωνιστών του κόμματος (απλών αφισκολλητών) δείχνουν το ειλικρινές λαϊκό αίσθημα.

    Ζήτω το casus belli! Καταρρίψτε τα όλα! Ότι περνάει! Γεια σου FactorX, σε ευχαριστούμε για τον ωραίο χώρο που έφτιαξες και συναντιόμαστε και τα λέμε.

  207. fantomas avatar
    fantomas 21/01/2009 14:05:05

    Πανέξυπνη Says:
    January 21st, 2009 at 9:07 am
    Επώνυμε,

    που όρεξη για σινεμά, με τούτα και με κείνα χθες, έψαχνα σχεδόν 4 εκ. ευρώ έως τις 7 το απόγευμα.

    ΜΗΠΩΣ ΜΠΩΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ 15.ΟΟΟ ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΠΟΥ ΖΟΡΙΖΟΜΑΙ?
    ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΥΚΑΡΙΑΚΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΔΩΣΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΔΩ!!!

  208. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 21/01/2009 17:18:44

    @Ανώνυμος 190: Σωστά λες, εικάζεται η ετυμολογία. Παρατήρησε, όμως, το "ΟΜ-": είναι ο φθόγγος για το θείο στα σανσκριτικά. Αρχίζει με ανοιχτό όλο το στόμα και καταλήγει με κλειστό.

    Μια ετυμολογία του "όρκος" είναι από τους "όρχεις". Γιατί, λέει, γινόταν με το ένα χέρι τεντωμένο (σαν "κεραία") προς τον Ουρανό και το άλλο να χουφτώνει την "φύση" τους, δηλαδή, τους "ΟΡΧ- εις", ώστε να δια- περνάει η Ενέργεια των "Ουρανών" του πνεύματος, δια μέσω του σώματος, και να "γειώνεται" στην γη, στο χώμα, στην ύλη.

    ΥΓ1. Αυτό το "φύση" το άκουσα πρώτη φορά στην Θεσσαλονίκη, από τον πεθερό μου, -Θεός σχωρέσ' τον!, ο οποίος ήταν μανάβης της Λαχαναγοράς, από την Κατοχή. Μια από τις πρώτες μέρες που συναντηθήκαμε, φθάσαμε, "απ' έξω απ' έξω", να μιλάμε για πολιτικά και τον ρώτησα "τι" είναι, "πού" ανήκει. Και με ρωτάει:

    "Την φύση σου, πού την βάζεις";

    Δεν κατάλαβα και του λέω "δηλαδή"; "Μα είναι ερωτήσεις αυτές; Αυτονόητη είναι η απάντηση, όπως και στο "πού βάζεις την φύση σου", μου είπε και με κοίταξε με νόημα στα μάτια. Εν τω μεταξύ, ο τύπος ήταν, κατ' αρχήν, ...πεθερός μου, και, κατ' αρχάς, δεν τον ήξερα, ήταν δίμετρος, σοβαρός με ...μουστάκι, ευγενής, προσεχτικός και, τότε, δεν ήξερα πως, όταν έλεγε αστεία, όπως όλοι οι καλοί σ' αυτά, δεν προδιδόταν ότι κάτι ψήνει, γιατί δεν αχνο-χαμογελούσε καν.

    - "Κύριε, Τάκη, η "φύση" τι είναι; Τι εννοείς", τον ρωτάω.

    - "Μα, τι άλλο; Αυτό που σε κάνει άνδρα"!..

    Σκέφτηκα για λίγο και ..."έσκασα στα γέλια"! Εκεί και τότε, συνειδητοποίησα για πρώτη φορά ότι, ΝΑΙ, είμαστε ΟΛΟΙ ..."αριστεροί"! Μυστήριο, αλλά είναι έτσι! (Όπως και το ότι: ΔΕΝ υπάρχει ...Γύφτος μύωπας! Έχεις δει;).

    Ωραίος, ο μπάρμπα- Τακ! Εκείνο το απόγευμα, θυμάμαι, πήγαμε μαζί στο γήπεδο. Αρης - Παοκ. Ήμουνα φιλο- παοκτζής, γιατί από το 76 έως το 91 που έφυγα από Θεσσαλονίκη τελεσίδικα, ο Γάβρος δεν είχε πάρει ΟΥΤΕ ισοπαλία στην Τούμπα. Δήλωνα, ΟΜΩΣ, "γηραιός", (: είδατε; από τότε ..."τόχα"/2!), για να μην με ζαλίζουν και ΓΙΑΤΙ έπαιζε ο Χατζηπαναγής. Ο κυρ- Τάκης ήταν Αρηανός. Κάτοικος Αγίας Τριάδας, -γιά!

    ΥΓ2. Τα παραπάνω, ως πολιτιστικά, άπτονται της εργασίας του Υπουργείου, φυσικά. Και ομιλώ για τις απουσίες. Άσε που από χθες με τα μέτρα που πήραμε στο Υπουργείο εξοικονομήσαμε ~το 25% του ΣΥΝΟΛΟΥ των δαπανών του Δημοσίου ΚΑΙ, επιπροσθέτως, ξεδοντιάσαμε τελεσίδικα την "Διαπλοκή".

    Έτσι δεν είναι, κ. "Αρχαιοπτερυγο-σκούφη, υπουργέ Εθνικής Οικονομίας; Δεν είπαμε "ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ, ΑΜΕΣΑ, ΣΤΑ ΕΞΟΔΑ", για να ξεπεράσουμε την κρίση; Υπολογίσατε, παρακαλώ, το κόστος των περικοπών μας. Και σας ανακοινώνουμε, ευπειθώς, ότι όλη η ετήσια αναγκαία ποσότητα τσίπουρου για την υλοποίηση της εθνικής πολιτικής “Ζήσε τη νάρκωσή(!!!) σου στην Ελλάδα”, θα είναι χορηγία της Αλ- Κάιντα, ΑΝ πείσετε τους Αμερικανούς. Αυτοί, οι χαζο- ισλαμομουλάδες, θέλουν να μας κάνουν αλκοολικούς, ώστε να είμαστε ευάλωτοι. Αλλά, μάλλον, δεν έχουν δει πόσο πίνουν, μόνοι τους οι ...Πολωνοί τα Σαββατοκύριακα. Ας πάρουμε, λοιπόν, τα χρήματα, αφού και καλά θα περάσουμε, -πείτε τους-, ΚΑΙ δεν θα τα κάνουν όπλα!