05/07/2009 17:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κινδυνεύει η ηγεσία Καρατζαφέρη από τα blogs;

Ερωτήσεις προς την ηγεσία του ΛΑΟΣ:

Αληθεύουν αυτά που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο;

Αληθεύει πως ο Γ.Γ. της Κ.Ε του ΛΑΟΣ κος Μπαμίχας αναφερόμενος γενικά στους Έλληνες bloggers μας αποκάλεσε ...έρποντα σκουλήκια του Ιντερνέτ ;;;;;;

Αληθεύει πως ο Καρατζαφέρης μίλησε για ύποπτες «εκφράσεις» από blogs που θέλουν να ελέγξουν το κόμμα;;;;;

Και αν αληθεύουν αυτά....

Γιατί δεν μίλησαν συγκεκριμένα και μίλησαν γενικόλογα απαξιώνοντας τα ελληνικά ιστολόγια στο σύνολο τους; δεν καταλαβαίνουν πως απαξιώνουν ακόμη και τα δικά τους blogs;

Γιατί δεν είπαν συγκεκριμένα ποίους εννοούν σκουλήκια; γιατί δεν είπαν συγκεκριμένα ποιες είναι αυτές οι ύποπτες "εκφράσεις" που θέλουν να ελέγξουν το κόμμα τους και πως;

Και τι εννοούν έλεγχο τους κόμματος;

Κινδυνεύει η προεδρία Καρατζαφέρη από τα blogs;

Ή απλά ενοχλεί τον πρόεδρο η κριτική και ρίχνουν λάσπη στον ανεμιστήρα για όλα τα ιστολόγια;

Δεν απαιτούμε απαντήσεις... ελπίζουμε απλά πως θα βρεθεί το φιλότιμο να δοθούν απαντήσεις...

http://www.greekalert.com/2009/07/blog-post_8763.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΣΟΒΟΚΑΗΣ avatar
    ΣΟΒΟΚΑΗΣ 05/07/2009 18:05:13

    Γιατί ασχολέιστε μαζί του?

  2. ataktos avatar
    ataktos 05/07/2009 19:13:46

    Όχι και «Κινδυνεύει η προεδρία Καρατζαφέρη από τα blogs» απλά τα blogs έχουν την δυνατότητα άμεσης ενημερώσεις και διαλόγου από κ Καρα ..κινδυνεύει από παντελή έλλειψη μυαλού(όπως λέει «κουκούτσι μυαλό») ,στρατηγικής και πολιτικού λόγου .Απλά είναι άδειο πουκάμισο μιας χρήσεις για το «σύστημα» που τον χρηματοδότησε και προώθησε «τζάμπα επενδύσεις» πολιτική φούσκα …

  3. ethnikos avatar
    ethnikos 05/07/2009 20:26:33

    το κανεις επιτηδες για να αποτρέψει την κριτικη στο μέλλον

  4. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 05/07/2009 22:29:12

    Αχ, βρε παιδια, ειστε ΄πολυ νεοι και ισως δεν ξερετε εκεινο που ελεγε πολυ συχνα ο Φωκος Δημητριαδης, ο δημιουργος του παρδαλου κατσικιου και της κοτας με το χρυσο αυγο. Ελεγε, λοιπον, ο σπουδαιος γελοιογραφος οτι γνωστοι υπουργοι του εκαναν συχνα παραπονα οτι τους ειχε ξεχασει, οταν ειχε πολυν καιρο να ασχοληθει μαζι τους με μια γελοιογραφια. Αλλες εποχες θα πειτε, αλλα η ουσια παραμενει η ιδια: Αγνοηστε συστηματικα τον καθε Καρατζαφερη, μην ασχολεισθε μαζι του ο,τι και να κανει, ο,τι και να λεει, μην αναφερεσθε ουτε στον ιδιον, ουτε στο "κατασκευασμα" του, αφηστε τον να τον καλυψει ολοκληρωτικα με τη σιωπη η ληθη.

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/07/2009 23:22:13

    Σε λίγο και αν συνεχίσει έτσι, μέχρι και η Χρυσή Αυγή θα τον ξεπεράσει σε ψήφους και σε αξιοπιστία.

  6. Μάρκος avatar
    Μάρκος 06/07/2009 02:49:34

    Για καθίστε ρε παιδιά. Μόλις κάποιος πάει να πει κάτι για τα blog, κάνετε όπως το ΚΚΕ σε κάθε αναφορά για τον Γερμανό. Έχουν το αλάθητο ή μήπως το ακαταδίωκτο τα blog, και δεν πρέπει κανείς να λέει τίποτα;

  7. Πότμος avatar
    Πότμος 06/07/2009 04:43:54

    @ Μάρκος
    Το αλάθητο όχι. Το ακαταδίωκτο, όμως, ναι, διότι είναι απόψεις. Και ο κάθε φυρερίσκος πρέπει να μάθει να τις σέβεται. Όπως και τον αντίλογο.

  8. Realos avatar
    Realos 06/07/2009 05:44:54

    Αν κρίνω από το ήθος και το ύφος ορισμένων bloggers, ο χαρακτηρισμός "έρποντα σκουλίκια" δεν αποτελεί υποτίμηση αλλά υπερτίμηση. Η Λαζοπούλειας νοσηράς υποστάθμης και Ντοριτικοειδούς υποκρισίας αντιπαράθεση πενιχρά μόνο καλύπτειτο πρόδηλο οντολογικό κενό των διαφόρων χάσαμε-τον-μπούσουλα αριστερών. Βαρέστε κι άλλο το πληκτρολόγιό σας, παίδες, μπας και καταφέρετε επιτέλους να φέρετε την κοινωνία στα προκρούστεια μέτρα σας, κι όσο περισσότερο αργείτε να έρθετε σε επαφή με την πραγματικότητα, τόσο συνεχίστε να αποχαιρετάτε την Αλεξάνδρεια που φεύγει.

  9. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 06/07/2009 08:01:30

    Μεταξύ μας, τυχοδιώκτης που πήρε αρνητικούς ψήφους, ο.φ.α, εκμεταλλεύεται την προ-φασιστική ανασφάλεια, και έχει και ...άποψη!

  10. Μάρκος avatar
    Μάρκος 06/07/2009 10:43:16

    @Πότμος, θα μου επιτρέψεις να χαρακτηρίσω επίσης ως φυρερίσκους, όσους μπλόγκερ εκτοξεύουν χαρακτηρισμούς τέτοιου είδους, για εκλεγμένους βουλευτές. Μου θυμίζεις την φρασεολογία των σκληρών Δεξιών κατά των κομμουνιστών μετά την μεταπολίτευση, όπου γι'αυτούς οι αριστεροί παρέμεναν "σφαγείς" και "μιάσματα".
    Δεν ψήφισα ΛΑΟΣ, ψήφισα ΚΚΕ. Το ακαταδίωκτο δεν το έχει κανείς, πολύ περισσότερο δεν μπορεί να το έχει κάθε ΠΡΕΖΑ-TV και κάθε indymedia, που κάθε άλλο παρά απόψεις διαδίδουν. Το ακαταδίωκτο φίλε μου, αν θέλει κάποιος να το έχει, να έχει και τα...μπαλάκια να το υποστηρίξει, με την υπογραφή του όμως.

  11. Μάρκος avatar
    Μάρκος 06/07/2009 10:46:24

    @Πότμος και ξέρεις τελικά κάτι; Μιλάς για αντίλογο που πρέπει να σέβεται "ο κάθε φυρερίσκος", την ώρα που εσύ τον χαρακτηρίζεις έτσι, μη αποδεχόμενος την ύπαρξη του στη Δημοκρατία μας. Ποιός είναι ποιος λοιπόν...;
    Τα μπλογκ είναι μια μεγάλη εξέδρα γηπέδου. Ο καθένας πετάει και κάτι προς τον αγωνιστικό χώρο, αλλά στα γήπεδα, η ομάδα που έχει έδρα, τιμωρήται.

  12. Stamatis Fournatzopoulos avatar
    Stamatis Fournatzopoulos 06/07/2009 13:17:59

    Ein Volk, ein Reich, ein Καρατζαführer...

    Maraki çok selamlar

  13. γιωργος avatar
    γιωργος 06/07/2009 13:58:16

    ο καρατζαφερης ειναι μεγαλο λαμογιο και αυτα τα ειπε ωστε να μην τολμάει να λεει κανείς τίποτα για αυτον στο μέλλον.
    Κρίνω σωστή την αντίδραση

  14. anetos avatar
    anetos 06/07/2009 13:58:21

    σωστος ο Μαρκος ....ναι στις αποψεις ..αλλα στα φανερα !

  15. occultist avatar
    occultist 06/07/2009 20:46:24

    "".....και έχει και …άποψη! ""

    Θα είχες την καλοσύνη να βάλεις παραμέτρους για το ποιοί δικαιούνται να έχουν άποψη???? Κάτι από ¨αδιάφθορο¨ και ¨έντιμο¨ Κουτσόγιωργα μου θυμίζει με το ¨¨Δεν δικαιούσθαι δια να ομιλήτ娨

  16. anti_furer avatar
    anti_furer 07/07/2009 23:30:54

    φοβαμαι τους φανατικους δημοκρατες. για να σε θεωρουν δημοκρατη πρεπει να συμφωνεις μαζι τους. μου θυμιζει το πας μη ελλην βαρβαρος.
    αν η δημοκρατια σας ειναι τεοιου ειδους σας την χαριζω