#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/10/2010 00:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κεράκια ανάβει ο πρωθυπουργός για την άλλη Κυριακή



Για να πάει ο Γ. Παπανδρέου να μιλήσει στους Αγίους Αναργύρους με συνοδεία υπουργών, υφυπουργών, βουλευτών και νυν δημάρχων οι οποίοι έσπευσαν να στηρίξουν τον Γ. Σγουρό, τότε σίγουρα τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για το ΠΑΣΟΚ. Μάλλον θα πήγε και μέχρι την εκκλησία ο πρωθυπουργός να ανάψει κανένα κεράκι διότι δε βλέπει φως στο τούνελ.

Ο κ. Παπανδρέου ξανα-επανέφερε το δίλημμα «ή εγώ και το Μνημόνιο ή το χάος, γι’ αυτό ψηφίστε τις επιλογές μου». Είπε «έχουμε χρέος να μην καταστούμε όμηροι τυχοδιωκτισμών» και πρόσθεσε ότι «σε τέτοιο ενδεχόμενο δεν υπάρχει άλλη λύση από το να μιλήσει ο λαός, γιατί δεν υπάρχουν αδιέξοδα στην δημοκρατία».

Κι αν καταλάβαμε καλά πώς λέγεται ο εκβιασμός για υφαρπαγή της ψήφου; Αυτό δεν είναι τυχοδιωκτισμός;

«Αποφασίζουμε και ψηφίζουμε, αν η πατρίδα μας ολοκληρώνει τη μεγάλη προσπάθεια που ξεκινήσαμε μαζί για τη σωτηρία της χώρας ή αφήνουμε αυτή την προσπάθεια στη μέση και αφήνουμε τους κόπους και τις θυσίες να πάνε χαμένες», είπε ο πρωθυπουργός.

Δηλαδή να βάλουμε το κεφάλι μας στον ντορβά και να του πούμε «πάρε νέα λαϊκή εντολή και άλλαξέ μας τον αδόξαστο». Μάλλον για κορόϊδα ψάχνει.

Επιπλέον, ανέφερε ότι θα είναι ψήφος για το η χώρα θα συνεχίσει ή όχι να χτίζει πάνω στην πολιτική και κοινωνική σταθερότητα ώστε να συνεχιστούν οι μεγάλες μεταρρυθμίσεις και να διατηρήσει την αξιοπιστία.

Εδώ φυσικά είναι ο εκβιασμός της πολιτικής αποσταθεροποίησης που βάζει στο τραπέζι ώστε να φοβηθεί ο κόσμος.

Ο πρωθυπουργός θυμήθηκε την υποβαθμισμένη Δυτική Αττική και παρουσίασε πέντε προτάσεις για τη βελτίωση της κατάστασης Ειδικότερα, είπε ότι έχει προκηρυχθεί διαγωνισμός για τον αρχιτεκτονικό σχεδιασμό για την πλατεία Αγ. Στυλιανού στο δήμο Ζεφυρίου, και ανέφερε ότι θα γίνουν απαλλοτριώσεις τριών νέων μεγάλων εκτάσεων για χώρους πρασίνου, στο Καματερό και στους Αγ. Ανάργυρους, με χρήματα του Πράσινου Ταμείου.
Επιπλέον, αναφέρθηκε στη δημιουργία κοινόχρηστων χώρων πρασίνου σε γειτονιές με το πρόγραμμα «Αθήνα x 4» και τόνισε ότι θα διαμορφωθεί ο ορεινός όγκος του Αιγάλεω σε χώρους πρασίνου και αναψυχής σε δύο σημεία, ενώ θα υπάρξει και ενίσχυση πολιτιστικών δραστηριοτήτων.

Προεκλογικές υποσχέσεις στους ιθαγενείς με λίγα λόγια. Πάνω στην απελπισία του να κερδίσει ψήφους και χρόνο, τάζει έργα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymous avatar
    anonymous 31/10/2010 00:50:13

    αυτη τη στιγμη σοβαρα επεισοδια στον Αγ. Παντελεημονα.
    ιστολογιο Ο σιωπων δοκει συναινειν
    Αφγανοί λαθρομετανάστες επιτέθηκαν αρχικα σε αστυνομικούς κοντά στο παράνομο τζαμί της πλατείας Αττικής και τα επεισόδια επεκτάθηκαν γρήγορα όταν συγκεντρώθηκαν κάτοικοι. Οι αφγανοί αποπειράθηκαν να τραυματίσουν νεαρές κοπέλες ενώ η περιοχή θύμιζε εμπόλεμη ζώνη. Αυτή την στιγμή υπάρχουν ισχυρές δυνάμεις της αστυνομίας ενώ οι κάτοικοι διαμαρτύρονται έντονα για το καθημερινό σκηνικό πολέμου που διαδραματίζεται μπροστά από τα σπίτια τους.
    Οι Αφγανοι αυτη τη στιγμη ειναι "ταμπουρωμενοι" μεσα στο "τζαμι",οι κατοικοι της γυρω περιοχης τηλεφωνουν κατ'επαναληψην στα καναλια να στειλουν τηλεοπτικα συνεργεια για να καταγραψουν τα γεγονοτα,αλλα μεχρι αυτην την στιγμη δεν εμφανιστικε κανενα.

  2. fon avatar
    fon 31/10/2010 00:57:01

    stous agious anargurous kai sto kamatero psifizoume oxi sto mnimoneio kai stis prasines uposxeseis kurie g.a.p.
    stirizoume ton aneksartito sunduasmo tou dimou mas, giati pisteuoume pws o upopsifios borei na ebneusei tous dimotes kai na paragei epoikodomitiko ergo.

  3. Aris. A avatar
    Aris. A 31/10/2010 01:06:00

    Πριν εξαγγείλει νέες πλατείες δεν είχαν ενημερώσει τον άσχετο ότι 500 μέτρα από εκεί που μίλαγε υπάρχει λεηλατημένο και παραμελημένο το μεγαλύτερο πάρκο της Αττικής το Αντώνης Τρίτσης.

    Πριν φτιάξει πλατεία στο Ζεφύρι δεν λέει στους δημάρχους των γειτονικών περιοχών που συνορεύουν με το πάρκο να στείλουν κανά κηπουρό να μαζέψουν χόρτα και μπάζα.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Aris. A 31/10/2010 01:42:41

      Το πάρκο "Αντώνης Τρίτσης" είναι τόσο μεγάλο, που καλύπτει ανάγκες μίας τεράστιας περιοχής. Αλλά είναι παρατημένο, ελλείψει κονδυλίων.
      Ο τυπάκος με το ηλίθιο γελάκι που κάνει τον "πρωθυπουργό", αντί να μιλήσει για το Πάρκο που βρίσκεται σχεδόν σε απόσταση αναπνοής από την Πλατεία των Αγίων Αναργύρων (αλλά πού να ξέρει από τις δυτικές συνοικίες το παιδάκι των ΒΠ και του κανώ;), άρχισε να τάζει πλατείες και αναπλάσεις ορέων και πεδιάδων. Θα κάνει, λέει, το όρος Αιγάλεω ένα απέραντο...φρενοκομείο, όχι λάθος, ψυχαγωγικό πάρκο.
      Με τα λεφτά το "Πράσινου Ταμείου"!!! Και γιατί το ρημάδι το Ταμείο δεν χρηματοδοτεί την ανάπλαση του Πάρκου Τρίτση, που θέλει και πολύ λιγότερα χρήματα; Εεε;
      Μας ψυχαγώγησε ο κλόοουν-"πρωθυπουργός". Φτάνει για απόψε. Αρκετά γελάσαμε και εκνευριστήκαμε μαζί του...
      Αν τολμήσει και έρθει και από τη δικη μου περιοχή, πιο κάτω από τους Αγίους Αναργύρους είναι, αλλά δυτικά του Κηφισού και αυτή, θα πάω οπωσδήποτε στην υποδοχή. Αλλά με το γιαουρτάκι μου και το αυγουλάκι μου ανά χείρας...

  4. anonymous avatar
    anonymous 31/10/2010 01:09:32

    οι αφγανοι μαχαιρωσαν δυο κοριτσακια

  5. Gabi avatar
    Gabi 31/10/2010 01:18:56

    γινετε πανικος στον αγιο παντελεημωνα αυτη τη στιγμη

    μαχαιρωσαν οι αφγανοι καποια μικρα κοριτσακια και γινετε πανικος.

    ολη η αστυνομια ειναι εκει, τα καναλια φυσικα και δεν ασχολουντε...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Gabi 31/10/2010 01:28:58

      !!!!

  6. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 31/10/2010 01:37:46

    Απίστευτα πράγματα στον Άγιο Παντελεήμονα....Αφγανοί μαχαίρωσαν 2 ανήλικα κοριτσάκια,αστυνομικοί της ΔΙΑΣ που τους καταδίωξαν ξυλοκοπήθηκαν απο λαθρομετανάστες που βγήκαν απο το γνωστό παράνομο τζαμί!!!!!!!!Ως εδώ ή το κράτος θα πάρει μέτρα ή θα σας πάρουμε τα μέτρα.Σκοτώνουν τα παιδιά σας το έχετε πάρει χαμπάρι;Ο γιαουρτωμένος Πολ ποτ που βρίσκεται,ο ηθικός αυτουργός θα βγεί να μιλήσει;Ο κλώνος του Στάθη Ψάλτη παρτάλιου,πορτάλιου του συριζα;Σκοτώνουν τα παιδιά μας,ξυλοκοπούν τις γυναίκες μας κ εμείς ασχολούμαστε πότε θα κάνει κ αν θα κάνει εκλογές ο τζέφρυ

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Μαύρος Ιάκωβος 31/10/2010 01:47:58

      Δηλαδή, το παράνομο τζαμί έχει άβατο για την αστυνομία;
      Επειδή το προστατεύει ο Κούρκουλας, η Κούρτοβικ και η Μαρίνα Βήχου, τα ρετάλια του αριστερισμού, μαζί με τους κρανοφόρους αληταράδες-πραιτωριανούς του Αλαβάνου;
      Το υποκείμενο ο Κούρκουλας εκτελεί και χρέη ιμάμη;
      Η μήπως ο υποψήφιος του ΑΝΤΑΡΣΥΑ, ο Μπαγκλαντέζος με τα μούσια;
      Ψηφίστε ΣΥΡΙΖΑ και λοιπούς αριστερομπάχαλους, σας εγγυώνται την δωρεάν και υποχρεωτική περιτομή των παιδιών σας...
      Πότε θα πούμε στα σκουπίδια αυτά να πάνε να πνιγούνε, μαζί με τα σκουπίδια που μας κουβαλάνε από την Τουρκία;

    • Y. avatar
      Y. @ Μαύρος Ιάκωβος 31/10/2010 12:17:40

      Τι παραπονιέσται δε μπορώ να καταλάβω. Την άλλη βδομάδα θα ορκιστεί Υπουργός Αθηναίων Κατοίκων, και θα λυθούν όλα

  7. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 31/10/2010 01:55:31

    Χτές συμπλοκές στο Μενίδι μεταξύ Ελλήνων κ Γεωργιανών εγκληματιών(αυτούς που έφερε νύχτα απο τη Κύπρο ο Σημίτης),σήμερα μαχαιρωμένα κοριτσάκια απο αφγανούς,προχτές συγκρούσεις στην Πάτρα.Το λέω με αγανάκτηση προς το κράτος κ τους δημοσίους υπαλλήλους αστυνομικούς:ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΟΠΛΑ....Μας κλέψατε τα φράγκα,μας χώσατε στα μνημόνια αλλά η υπομονή κ τα όρια της.ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΤΕ ΤΙς ΜΑΝΑΔΕΣ Κ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ αλλιώς δεν θα σας σώσει καμια κουρτοβικ κ κανένα ψευτοτζαμί...ΑΠΕΛΑΣΕΙΣ ΤΩΡΑ κ όποιος αριστερός του καναπέ δεν γουστάρει,μπορεί να πάει μαζί τους στο Αφγανιστάν να γίνει χανουμάκι των Ταλιμπάν

  8. man8os avatar
    man8os 31/10/2010 01:59:25

    Να απελαθουν!
    Αν ειναι δυνατον....
    Η να παν σε ορυχεια

  9. Γιάννης Χριστόπουλος avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος 31/10/2010 06:54:26

    Ακόμη ένα επεισόδιο εγκληματικότητας που καταδεικνύει την απόλυτη χρεωκοπία του πολυπολιτισμικού κοινωνικού μοντέλου. Τα νεότερα για το επίσης χρεωκοπημένο πολιτικό σύστημα, την 7η Νοεμβρίου με ενδιαφέρον νέο δημοτικό συμβούλιο.

  10. deldio avatar
    deldio 31/10/2010 11:23:40

    Πώς τους βρήκε τους Αγίους Αναργύρους ο Giorgos; Πήγε με το ποδήλατο;

  11. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 31/10/2010 11:50:55

    Να τα αφήσει τα υποκριτικά κεράκια ο θιασώτης της Παγκόσμιας Διακυβέρνησης και της οργουελικής αντίχριστης κάρτας του πολίτη! Με αυτό το θέμα πότε θα ασχοληθεί το antinews;;;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ ΝΙΚΟΣ 31/10/2010 14:02:32

      Καλά που δεν ήταν Πάσχα γιατί θα έβαζε στο μανουάλι την αναστάσιμη λαμπάδα με το ποτηράκι και την άλλη μέρα θα ευχόταν "Καλή Ανάσταση"...
      Οταν ήταν μικρός η μανούλα του δεν τον πήγαινε συχνά εκκλησία και ο αρχιεπίσκοπος δεν του έκανε καλή κατήχηση εκεί στο Υπουργικό Συμβούλιο.

      • Κρης avatar
        Κρης @ ΒΙΣ 31/10/2010 14:04:50

        http://www.youtube.com/watch?v=s-DC8M2pakA

        • Μαύρος Ιάκωβος avatar
          Μαύρος Ιάκωβος @ Κρης 01/11/2010 02:55:18

          AXAXAΧΑΧΑΧΑ επίσης υπάρχει βίντεο που λέει την κυριακή του Πάσχα,''εύχομαι σε όλους τους Έλληνες,καλή ανάσταση''

  12. costas avatar
    costas 01/11/2010 08:01:08

    ο λαοπλανος, αναβει κερια, μιλαει για πατριδα καθε λιγο και λιγακι, μας δουλευει; αφου δεν τα πιστευει αυτα.......
    Ειναι πανω πολλα σοσιαΛΙΣΤΗΣ και προοδευτικος γαρ!

  13. η Dimi avatar
    η Dimi 01/11/2010 08:09:38

    «..Θέλω να ευχηθώ βεβαίως σε όλον σε όλους τους αξιωματικούς και στους στρατιώτες που φιλούν που κάπου φυλάνε τις τα συνορά μας με τον με τον .. Να ξαναρχίσω πάλι απ’τη αρχή. Ευχόμαστε το τα Xρόνια Πολλά και Kαλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα».. ~Ανθολόγιο Mineiko-Bilderberg

    http://bit.ly/ahDj5N