09/07/2009 14:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καύσωνας



Σε καμίνι έχει μετατραπεί η χώρα. Ο υδράργυρος έχει φτάσει στην Αθήνα στους 39 βαθμούς Κελσίου και στη Θεσσαλονίκη στους 35 βαθμούς

Λίγη ανάσα δροσιάς αναμένεται από την Παρασκευή, με την θερμοκρασία να είναι σε μικρή πτώση, ενώ από την Κυριακή το αεράκι θα είναι αισθητό και οι άνεμοι στα πελάγη θα φτάσουν τη Δευτέρα και τα 8 μποφόρ.

 Το Σάββατο η θερμοκρασία δεν θα παρουσιάσει αξιόλογη μεταβολή και οι άνεμοι θα πνέουν από βόρειες διευθύνσεις 3 με 5 μποφόρ.

 Κύμα δροσιάς έρχεται από την Κυριακή, καθώς η θερμοκρασία θα πέσει και οι άνεμοι ενισχύονται φτάνοντας σταδιακά στα πελάγη ακόμη και τα 6 με 7 μποφόρ.

Ακόμη μεγαλύτερη πτώση της θερμοκρασίας αναμένεται την Δευτέρα ιδίως στα ανατολικά, ενώ οι άνεμοι θα φτάσουν πιθανώς και τα 8 μποφόρ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 09/07/2009 14:45:57

    δεν κρατιέμαι, θα ρωτήσω... που είναι αυτή η παραλία;

  2. ataktos avatar
    ataktos 09/07/2009 14:56:20

    Ρε μπαγάσα η παραλία η ο κ….σε εντυπωσίασαν…φτου φτου …

  3. Factorx avatar
    Factorx 09/07/2009 15:05:58

    ataktos, μόλις δείς καλό θέματα ούτε ορθογραφικά λάθη, ούτε τίποτα, ε; Ξανακάνε λάθος και θα δεις

  4. Stavros avatar
    Stavros 09/07/2009 15:23:02

    Χωρίς να θέλω να γινω ρατσιστής... αλλά ο τύπος δεξιά είναι Gay σίγουρα...
    Μα να κοιτάς την άμμο;
    Κουράγιο και καλή συνέχεια...

  5. tiramola avatar
    tiramola 09/07/2009 15:33:27

    Φάκτορα εκείνες τις φωτογραφίες που δημοσιεύονται στην Ελευθεροτυπία όπου προβοκάτορες ανάβουν τις μολότοφ δίπλα κριβώς από τα ΜΑΤ που κάνουν ότι δεν βλέπουν , δεν νομίζεις ότι θα πρέπει να τις ανεβάσεις?
    Όχι τίποτε άλλο , αλλά επειδή έχουν μαζευτεί πολλοί αγανακτισμένοι πολίτες στην ιστοσελίδα σου που ζητούν την κεφαλή επί πίνακι αριστεριστών και αντιεξουσιαστών...

  6. Περίεργος avatar
    Περίεργος 09/07/2009 15:48:26

    Έχει κάποια σχέση αυτό με κάτι;;;
    ή έφυγε από άλλο άρθρο;

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 09/07/2009 15:49:04

    factorx, με το συμπάθειο, αλλά το κουρδιστό έχει πιο ωραίες παραλίες σήμερα...

  8. Factorx avatar
    Factorx 09/07/2009 15:56:41

    @tiramola: τι έγινε σύντροφε; Το Κίνημα κάνει άνοιγμα στον αντιεξουσιαστικό χωρο, τώρα που πέφτει ο ΣΥΡΙΖΑ; Διάβασε πάντως και την καινούργια αναρτηση μπας και καταλάβεις την θέση μας

  9. Rea avatar
    Rea 09/07/2009 16:05:44

    Κορμι με πεταχτα οπισθια και ψηλολιγνα ποδαρια μοιαζει με 100% Αφρικανικο. Απο Μαροκο εισαγομενο φρουτο ειναι;;;;

  10. Beyond The Stars avatar
    Beyond The Stars 09/07/2009 16:10:46

    Factor,

    Γιατί δεν βάζεις μια φωτογραφία
    με πολλούς αγανακτισμένους πολίτες
    να χαρεί και ο Τιραμόλα?

    Επειδή απο ότι φαίνεται,
    οι αιθέριες υπάρξεις
    δεν τον συγκινούν καθόλου...

  11. Helmut avatar
    Helmut 09/07/2009 16:45:51

    Και μένα για λαθρομετανάστρια μου κάνει...

  12. leon avatar
    leon 09/07/2009 16:56:35

    Φανταζεσαι να πας παραλια να δροσιστεις λιγακι και να πετυχεις την φωτογραφια μπροστα σου? Τι δροσια, θα τσουρουφλιστεις!
    Ιδιαιτερα αν εισαι με την γυναικα σου μαζι...αντε να μαζεψεις τα σαλια...

  13. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 09/07/2009 17:05:59

    αρχαίε νομίζω πως ετούτη εδώ η παραλία είναι μακράν πιο ..δροσερή από του κουρδιστού...η οποία , βέβαια , παραλία δεν αποκλείεται να είναι και 100% ελληνική (όπως έχω ξαναπει οι πεσμένοι κώλοι του τραγουσιού του Σαββόπουλου είναι η μόνη αλλαγή στην ελληνική επικράτεια από τότε που έγραψε το τραγούδι)

  14. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 09/07/2009 17:40:27

    greekpoliticalreview, με φόβο να χαλάσω την συζήτηση περί θερμοκρασίας, το ζωγραφιζόμενο μοντέλλο έχει μια φυσικότητα... δροσιστική.

  15. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 09/07/2009 17:49:08

    και, πίσω στο θέμα, ο αέρας στην Αττική Οδό, εκεί περί τον Ασπρόπυργο, ήταν 43 βαθμοί πριν μια ώρα. Ευτυχώς τελειωσε η Αττική Οδός στην Κηφισίας γιατί θα είχα γίνει μούμια πάνω στο μηχανάκι μου. Μετά είδα ότι στο ...Death Valley στην Αμερική η θερμοκρασία είναι 50, 55 βαθμοί. Αυτό αλλάζει τα σχέδια μου για cross country μέσω Death Valley. Θα πάω στην ...παραλία.

  16. thle8eaths avatar
    thle8eaths 09/07/2009 18:21:52

    αυτή είναι τραβηγμένη στην ΑγιαΜαρίνα. στο λαγονήσι πιο πέρα. τραβήξαμε την ίδια φύση από σύμπτωση. μόνο που την έχω κι από μπροστά - κι είναι ακόμα πιο σούπερ

  17. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 09/07/2009 18:22:07

    Προτείνω ανεπιφύλακτα την παραλία της φωτογραφίας έχει πολύ ωραίους χυμούς καρότο.

  18. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 09/07/2009 18:25:00

    Τηλεθεατή πες μας εθνικότητα (έτσι από περιέργεια) για την τιμή του Νιόνιου.

  19. Χι avatar
    Χι 09/07/2009 18:46:44

    Καμιά σχέση με Ελλάδα η φωτογραφία. Ας είναι καλλά το Tineye.

    Εδώ υπάρχει και το μπροστά (λίγο πιο κάτω, στα σχόλια).

    http://frontpage.fok.nl/nieuws/95104/-Het-weer-zit-in-een-zomerdip.html

  20. Φελιξ avatar
    Φελιξ 09/07/2009 19:02:07

    ΣΟΒΑΡΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ
    ΚΑΙ ΙΕΡΑΡΧΗΣΗ ΑΝΑΓΚΩΝ , ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΚΡΑΤΟΥΝΤΑ.

  21. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 09/07/2009 19:49:36

    δεν είναι στην Ελλάδα... εκτός από την κοπελιά που φοράει τσόκαρα, κάτι με ψηλό τακούνι, τέλος πάντων, και ο τύπος αριστερά φοράει παπούτσι θαλασσινό. Ασε που δεν έχουν ψωμάκια

  22. Hase avatar
    Hase 09/07/2009 21:41:40

    thle8eaths says:
    Δεν την βαζεις να δουμε την ...φυση και απο μπροστα, ετσι για να εχουμε και πανοραμικη αποψη του τοπιου.

  23. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 09/07/2009 22:48:03

    Αχ ρε τιραμολα..
    Πρωτα θα σου βγει η ψυχουλα-ευχομαι σε 100 χρονια-και μετα το χουι.
    Που πας και τα βρισκεις..Δε φαινεται να σ ενοχλουν οι κουκουλοφοροι μισθωτοι του Σορος και της Νεας Ταξης Πραγματων.
    Αλλα σ ενοχλουν σαλιαρη θαυμαστη του Φορεστ Γ(ιωργου)καμπ.
    Κατι τετοιοι σαν την αφεντια σου θα βγαλουν τους Ελληνες στους δρομους.
    ΤΣΟ και ΛΟ στα πουστρακια του αντιφα και του ιντιμεντια.

  24. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 09/07/2009 22:49:00

    Μιλάμε για πολύ κορμί ο τυπάς...
    α, και το κοριτσάκι καλούτσικο είναι.

  25. τιραμολα avatar
    τιραμολα 09/07/2009 22:55:43

    Εσείς κύριε Άρη θεωρείται φυσιολογικό σε μία δημοκρατική χώρα τα όργανα της τάξης να συμμαχούν με το ένα άκρο ενάντια στο άλλο?

  26. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 09/07/2009 23:11:18

    Εγω κυριε tiramola θεωρω αφυσικο σε μια χωρα που εχει ματωσει απο τομαρια με κουκουλα στο πλευρο των Γερμανων,να ματωνει σημερα απο παληαδερφες του κερατα με κουκουλα στο πλευρο των Αμερικανων.
    Και το πιο αφυσικο κατι δημοκραταροι σαν εσενα να σφυριζουν αδιαφορα διυλιζοντας τον κωνωπα.
    Ξυπνα tiramola,κατα βαθος εισαι μια ψυχουλα παιδικη,χανομαστε..

  27. Anonimi avatar
    Anonimi 09/07/2009 23:35:05

    Πάντως είσαι άδικος ρε φίλε. Για σας πεταχτά οπίσθια και για μας πισινοί παλαιστών "σούμο". Είσαι άδικος

    • donaE avatar
      donaE @ Anonimi 09/07/2009 23:37:40

      το δικαιο του ισχυρου...

  28. τιραμολα avatar
    τιραμολα 09/07/2009 23:46:49

    Δώσε όσους χαρακτηρισμούς θέλεις αν αυτό σε ξελαφρώνει.
    Ποιός όμως ξεχωρίζει τον καλό από τον κακό εκτοξευτή μολότωφ?
    Ποιός έχει δώσει εντολή να μην συλλαμβάνετε όποιος πολίτης εκτοξεύει μολότωφ μέσα από τις τάξεις των ΜΑΤ?
    Γιαυτό χανόμαστε κύριε Άρη...
    Αυτή είναι η ποιότητα της δημοκρατίας μας.
    και άσε τους Γερμανούς και τα "ηρωικά"...
    Τα φασιστοειδή που πέταγαν μολότωφ μέσα από τα ΜΑΤ είναι απόγονοι των ρουφιάνων κουκουλοφόρων πού έδιναν στην γκεστάμπο αγωνιστές της αντίστασης κατά του φασισμού.
    Η δικιά σου υποκρισία ή ....κάτι άλλο είναι ότι νομίζεις ότι η χώρα κινδυνεύει από 200-300 άτομα στο κέντρο της Αθήνας.
    Αρκετά με το παραμύθι σας...

  29. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 09/07/2009 23:53:54

    άχ τα κακά της ανδροκρατούμενης κοινωνίας...

    Λέω να πάψουμε να ασχολούμαστε με το Πασοκ και την ΝΔ και να ασχοληθούμε μόνο με σεξ. Make love, not war.

  30. donaE avatar
    donaE 09/07/2009 23:58:38

    too late to rock'n roll,too young to die

  31. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 10/07/2009 00:18:49

    Έχει και καύσωνα και θα έχει σκάσει ο Παπατζών. Περιπέτεια και αυτή...

    Κατά τα άλλα το σχέδιο "Σαμψών" που μου είχε πεί ένας θολόγος (εάν θυμάσται) προχωρά ακάθεκτα.

    Το παρακρατικό σύστημα αρχίζει να αντιλαμβάνεται ότι οι Ελληνικές αρχές ασφαλείας και πληροφοριών τους κρατάνε όλες τις συνομιλίες εδω και μήνες και τους έχουν στο χέρι. Εάν τολμήσουν να προκαλέσουν κρίση στη χώρα προκειμένου να ρίξουν το Καραμανλή, θα...καταπλακωθούν μαζί του εν είδη Σαμψών και Φιλισταίων.

    Και μέσα σε όλα ο καύσωνας και η γρίπη των χοιρινώ-πίτα καλαμάκι. (Μία από όλα Μήτσο-Αβραμό.)

    Καλά μπάνια. Εγω θα πάω μερικές μέρες στο Μόναχο να πάρω φρέσκο αέρα από τις Βαυαρικές Άλπεις.



    Υ.Γ Παρεπιπτώντως η κοπέλα με το ωραίο μαγιό είναι προιόν φοτοσόπ. Δείτε προσεχτικά τη φωτογραφία και εστιάστε στο κόντραστ των λουόμενων με αυτήν.