08/10/2010 13:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καψής προς Πάγκαλο: δεν τα φάγαμε μαζί

«Την έκρηξη του ιστορικού στελέχους του ΠΑΣΟΚ και πρώην υπουργού Γιάννη Καψή προκάλεσε η φράση “Όλοι μαζί τα φάγαμε” του Θεόδωρου Πάγκαλου. Ο επί σειρά ετών στενός συνεργάτης του ιδρυτή του ΠΑΣΟΚ Ανδρέα Παπανδρέου δεν δίστασε να σηκώσει το γάντι που πέταξε…κατά πάντων, προ ημερών, ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης και μέσα από μια σκληρή επιστολή που δημοσιεύει το περιοδικό “Επίκαιρα” εκτοξεύει εναντίον του πραγματικά πυρά. “Αρνούμαι αυτή την κατηγορία για τον εαυτό μου. Στην πολιτική έδωσα, δεν πήρα”, τονίζει μεταξύ άλλων ο Γιάννης Καψής, ο οποίος ξεκινά την επιστολή του με τις λέξεις “Φτάνει πια!”. Ο πρώην υπουργός επιλέγει να συγκρουστεί μετωπικά με τον αντιπρόεδρο της κυβέρνησης, κάνοντας λόγο για “εκρήξεις αρλουμπολογίας” και για “συκοφαντική δυσφήμιση”, ενώ τον προειδοποιεί ότι, αν του απαντήσει, θα ακολουθήσει την οδό της Δικαιοσύνης».

(απο τον ΕΤ)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/10/2010 13:15:19

    ναι ναι κ αυτος φωναζε επι Ανδρεα και Σημιτη, εκανε ανταρτικο.. ασε δε να μην σχολιασω τη διαπαιδαγωγηση π εχει κανει στα παιδια του !! χαχαχαχαχαααααα δε τους λεει καμια κουβεντα γιατι γελαμε με την οικογενεια τους??

    ΠΠ

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/10/2010 13:19:22

      Έλα μωρέ τα παιδιά επειδή φοράνε μόνιμος πράσινα γυαλιά το έκανες θέμα και εσύ.

  2. kiki avatar
    kiki 08/10/2010 13:38:13

    Καποτε ο πατερας πενεψε εναν δημοσιογραφο,για την κριτικη που ασκησε για την συμφωνια της Μαδριτης,και ο γιος τος εφαγε ,τελειως.

  3. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 08/10/2010 14:51:42

    Λέει και κάτι για χρηματοδοτήσεις ο Καψής, αν δεν κάνω λάθος...

  4. Misha avatar
    Misha 08/10/2010 14:56:21

    Ο μπαρμπα Γιάννης έδωσε δυο φωστήρες της δημοσιογραφίας, επικεφαλής του έντυπου και ηλεκτρονικού, εν Ελλάδι, γραφείου τύπου του ΔΝΤ.

    Παντελής και Μανώλης αξίζουν μια θέση στο πανθεο των υπηρετων του Στρος Καν

  5. kiki avatar
    kiki 08/10/2010 15:06:10

    @ Πορτα-ΠΟΡΤΑ,
    Με τετοιον πατερα τετοια διαπεδαγωγηση,μην ξεχναμε το Νερο του Καματερου,δημιουργημα του πατρος ειναι.
    Οσο για τα παιδια του το μεν μεγαλο ειναι παραδειγμα του ανικητου συνδιασμου,κακου βλακος,ο δε μικροτερος απλως χαρακτηριστικα βλαξ.

    • Damokles avatar
      Damokles @ kiki 08/10/2010 15:35:37

      "Ομολογώ πως δεν καταλαβαίνω..." όπως έλεγε κοροϊδευτικά και ο Μητσικώστας :D

  6. nasos avatar
    nasos 08/10/2010 15:13:15

    η γεροντική δηθενιά του Καψή μου είναι αφόρητη,μάλλον ξεχνάει ο μπαρμπα-Γιάννης πως την εποχή που αυτός μεσουρανούσε τα αντίστοιχα τηλεπαραθύρια του Μέγκα ήταν οι στήλες των Νέων και του Βήματος και πως αν δεν έπαιρνες το ΟΚ απ'την Χρήστου Λαδά θέση στο Υπουργικό Συμβόλιο δεν έβλεπε ούτε με κυάλι
    αλλά ξέχασα,οι παλιές καλές εποχές,τότε που ο Καψής και η γενιά του,μαζί με τον Ανδρέα προστάτευαν το Εθνικό Συμφέρον και σέβονταν το υστέρημα του Έλληνα φορολογούμενου
    ρε δε μπας για κανά τσαϊ καλύτερα ρε μπάρμπα;
    τουλάχιστον ο Πάγκαλος έχει τα άντερα να πει ευθέως στους Έλληνες ότι ''τέτοια καραγκιόζηδες είστε,αυτά σας αξίζουν''

    • aris. A avatar
      aris. A @ nasos 08/10/2010 21:18:19

      Σωστός όλοι στα γεράματα θέλουν να εξιλεωθούν για τις πομπές τους.

      Καθαρός ο κολαούζος του Λαμπράκη.

  7. kiki avatar
    kiki 08/10/2010 15:20:19

    @νασος,
    Σαφως και το συγκροτηαμα επεβαλε τους δικους του υπουργους.
    Μεγαλη λιστα.
    Ρωμαιος,Καψης,Ευθυμιου,Παγκαλος,Λοβερδος,απο το συγκροτημα κατ ευθειαν,και υπηρχαν και οι αλλοι που τους στηριζαν γιατι το στηριζαν,δηλαδη επαιρνε δουλειες.

    • Diamantis avatar
      Diamantis @ kiki 08/10/2010 17:40:47

      και Ψυχάρης...πρόξενος στο Μαιάμι και τώρα στο Μόναχο...Για να ταλαιπωρεί την Ομογένεια.

  8. kiki avatar
    kiki 08/10/2010 19:22:05

    Ο αλλος κληρονομησε τον ΔΟΛ για να ταλαιπωρει τον κοσμο,και στο εσωτερικο του μαγαζιου και εκτος με τα εντυπα τους.

  9. δημης avatar
    δημης 09/10/2010 01:00:17

    "Καψής προς Πάγκαλο: δεν τα φάγαμε μαζί" σώστα κ Καψή βοήθησαν και....τα παιδιά....