#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/05/2011 13:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καυγάς Μεϊμαράκη - Κοραντή



Λίγο έλειψε να πιαστούν στα… χέρια πριν από λίγο στη Βουλή ο πρώην υπουργός Εθνικής Άμυνας Βαγγέλης Μεϊμαράκης με τον  βουλευτή του ΛΑΟΣ Γιάννη Κοραντή. Όλα συνέβησαν όταν ο Βαγγέλης Μειμαράκης μπαίνοντας στην αίθουσα που συνεδρίαζε η  Επιτροπή Εξωτερικών και Άμυνας, άκουσε τον Βουλευτή του ΛΑΟΣ να του λέει «Καλημέρα».

Ε, τι ήθελε και άνοιγε το στόμα του ο Κοραντής…

Το τι επακολούθησε, δεν περιγράφεται.

Ο Βαγγέλης Μειμαράκης ξεκίνησε λέγοντας «τολμάς και μου λες «Καλημέρα»; Και όταν ο βουλευτής του ΛΑΟΣ επιχείρησε για δεύτερη φορά να μιλήσει στον κ. Μεϊμαράκη, ο πρώην υπουργός τον…στόλισε με όλα τα κοσμητικά επίθετα που γνώριζε στα Ελληνικά και στα…Γαλλικά. !!!

Προφανώς το «πέναλτι» του Καρατζαφέρη να αφήσει υπονοούμενα για εμπλοκή του Μειμαράκη στα υποβρύχια θα επιφέρει και άλλα πολλά «γκολ» εις βάρος του κόμματός του…

Άλλωστε όλα εδώ πληρώνονται…

Σύμφωνα τέλος με πληροφορίες ο ΛΑΟΣ, ως απάντηση στο επεισόδιο Μεϊμαράκη – Κοραντή, δεν θα συμμετάσχει στην προκαταρκτική επιτροπή για τα υποβρύχια.

Β. Μεϊμαράκης: Ο Καρατζφέρης ξέρει από… «γαλλικά»!

«Είναι ηθικά αδιανόητο για τη Δημοκρατία μας αρχηγός κόμματος να διορίζει στη Βουλή, στην πρώτη θέση του ψηφοδελτίου Επικρατείας, τον Διοικητή των Μυστικών Υπηρεσιών της χώρας, και μάλιστα αμέσως μετά τη θητεία του. Και αυτό διότι δημιουργείται η εντύπωση ότι επιχειρεί να εκμεταλλευτεί, με τις γνωστές μεθόδους του, τη θητεία του Διοικητή, αφήνοντας υπονοούμενα –που όπως έχει στην πράξη κατ’ επανάληψη αποδειχθεί- δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Ο κύριος Καρατζαφέρης κάτι γνωρίζει από… «Γαλλικά»! Μήπως πρέπει να τον ρωτήσει ο εν λόγω βουλευτής;»

Επιστολή Κοραντή στον Πρόεδρο της Βουλής

Επιστολή με την οποία ενημερώνει για τη σφοδρή φραστική επίθεση που δέχθηκε από τον πρώην υπουργό Αμυνας Βαγγέλη Μεϊμαράκη απέστειλε στον Πρόεδρο της Βουλής ο βουλευτής του ΛΑΟΣ Ιωάννης Κοραντής.

Μεταξύ άλλων, αναφέρει ότι κατά τη σημερινή συνεδρίαση της Διαρκούς Επιτροπής Εθνικής Αμυνας και Εξωτερικών Υποθέσεων, είπε «καλημέρα» στον κ. Μεϊμαράκη και εκείνος καταφέρθηκε εναντίον του χρησιμοποιώντας «ακατονόμαστες εκφράσεις».

«Η πρωτοφανής αυτή συμπεριφορά για τα κοινοβουλευτικά ήθη του τόπου μας είναι απολύτως απαράδεκτη και καταδικαστέα και δεν έχουν λιγότερο βάρος τα λεχθέντα εκ του γεγονότος ότι εκστομίστηκαν εκτός μικροφώνου» σημειώνει ο κ. Κοραντής και καταλήγει: «Σας καταθέτω τα ανωτέρω προς ενημέρωσή σας και για οποιαδήποτε ενέργεια κρίνετε σκόπιμο».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. spiros avatar
    spiros 03/05/2011 13:56:03

    Βαγγέλα πάμε γερά . Παληκάρια της κακκιάς ώρας είναι όλοι τους. Καλα΄έκανες.

  2. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 03/05/2011 13:58:25

    Για να καταλάβουμε: Το να μην συμμετάσχει ο ΛΑΟΣ στην προανακριντική είναι για... τιμωρία του Μεϊμαράκη;;;

    Μην τρελαθούμε κιόλας!

  3. lykourgos avatar
    lykourgos 03/05/2011 14:08:11

    Αργά θυμήθηκε να τον βρίσει ο Μεϊμαράκης. Όταν έφυγε από την ΕΥΠ και πήγε ντουγρού στον ΛΑΟΣ, δεν μίλησε κανείς από το Καραμανλέικο. Αυτούς τους Κοραντήδες πληρώνει σήμερα, δυστυχώς, ο Σαμαράς και στο σύνολο της η κεντροδεξιά παράταξη.

    • Κώστας Τ avatar
      Κώστας Τ @ lykourgos 03/05/2011 15:28:16

      +10.000

  4. Kώστας β. avatar
    Kώστας β. 03/05/2011 14:08:42

    Πρέπει επιτέλους κάποιος να βάλει στην θέση τους αυτό το μόρφωμα που αποτελείται από υπερχριστιανούς-δωδεκάθεους- κυπατζήδες-τηλεφωνακλάδες-χρυσαυγίτες-σεξοπαραγωγούς-ποδοσφαιρόμαγκες-λίγο απ" όλα .Πάντα στο πλευρό των δύο οικογενειών,πάντα κοντά στο μητσοτακειοκοπαπανδρεικο.

  5. Aris. A avatar
    Aris. A 03/05/2011 14:23:26

    Ο Καρατζαφέρης είναι γνήσιο παιδί του μεσαίου χώρου και της Καραμανλικής λογικής "άστο για αύριο" καθώς και της έλλειψης μαχητικότητας που διέκρινε την πλειοψηφία των στελεχών της ΝΔ.

    Αντί να τον αντιμετωπίσουν σοβαρά στο ξεκίνημα του όπως έπρεπε κάνανε δημόσιες σχέσεις και σαλιαρίσματα μαζί του.

    Τα ίδια κάνουν και με την Ντόρα.

    Καθημερινά υποσκάπτει την ΝΔ και έχει επενδύσει στην αποτυχία μας.

    Εχετε ακούσει κάποιο στέλεχος μας να την αποδοκιμάζει να την βάζει στην θέση της ;;

    Καλά ο Μειμαράκης τώρα θυμήθηκε να καταγγείλει τον Καρατζαφέρη για μεσάζοντα.

    Οταν πήγαινε στο υπουργείο και του ζήταγε ότι του ζήταγε γιατί δεν αντιδρούσε γιατί δεν μίλαγε;;

    Αφού είχανε αράξει στα υπουργικά γραφεία κοιμόντουσαν και κάνανε δημόσιες σχέσεις δεξιά και αριστερά.

    Τώρα ο πόλεμος στον Καρατζαφέρη που δυνάμωσε και βλέποντας τις αδυναμίες της ΝΔ τους παίρνει στην πλάκα θέλει και κόπο και μεγάλο κόστος.

    Στην ΝΔ δεν τους έχουν πει ποτέ την παροιμία "μην αναβάλεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις για σήμερα".

    Θυμάμαι τον Καρατζαφέρη που απενοχοποιούσε τον ψήφο των νεοδημοκρατών το 2007 στο Λάος λέγοντας "ψηφίστε με εμένα και άμα χρειασθεί θα στηρίξω εγώ τον Καραμανλή θα του διαθέσω τους βουλευτές που θα βγάλω για να έχει ισχυρή πλειοψηφία. Ετσι και η ΝΔ θα είναι πανίσχυρη και θα την ελέγχω αν κάνει τα σωστά".

    Εκείνη την εποχή ιδιαίτερα επένδυε στην οργή των νεοδημοκρατών για την ατολμία της κυβέρνησης Καραμανλή να ξηλωθεί το πράσινο παρακράτος αλλά και στα επιλεκτικά ρουσφέτια που γινόντουσαν σπεκουλάροντας ο Καρατζαφέρης για τα αδικημένα γαλάζια παιδιά.

    Εκείνος ο φωστήρας ο Λούλης που αρθογραφεί καθημερινά εναντίον της ΝΔ που ήταν ο σύμβουλος της τότε ηγεσίας δεν μας λέει γιατί δεν κάνανε τίποτα για να αντιμετωπίσουν το Λαος;;

    Ας ρωτήσει κάποιος τον επιτυχημένο συμβουλάτορα ποιά είναι η θέση του.

    • Romios avatar
      Romios @ Aris. A 03/05/2011 15:42:50

      Κύριε Άρη
      Έχω την εντύπωση πως η Νέα Δημοκρατία δεν απαντά ή δεν επιτίθεται γιατί βρίσκετε σε μειονεκτική θέση ή σε άμυνα, αλλά όταν αυτά τα οποία γίνονται από το ΛΑΟΣ είναι εξόφθαλμα και κατανοητά τι σκοπό έχουν νομίζω πως και ο Μεϊμαράκης αξία έδωσε στον Κοραντή.
      Τόσο η Ν.Δ όσο και ο Σαμαράς, να είμαστε όλοι σίγουροι πως βαδίζει βάση κάποιου σχεδίου (πλην της προσωπικής "πατάτας" Μιχελάκη). Όσο θα σφάζονται στο ΠΑΣΟΚ μεταξύ τους και με τα συνδικάτα που οι ίδιοι έστησαν και όσο ο ΛΑΟΣ τα έχει χάσει και μπουρδολογεί, δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να απαντάς σκληρά.
      Ούτε περιμένει η Ν.Δ. την πτώση του ώριμου φρούτου. Το φρούτο σάπισε, αλλά πρέπει και να "χωνευθεί".

  6. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 03/05/2011 14:31:51

    Δεν ειναι τροπος αυτος αντιμετωπισης με υβρεις και κραυγες.Ο Μειμαρακης εκτιθεται αν βαζει τις φωνες μονο και μονο επειδη του λεει καποιος καλημερα.
    Ελπιζω να εχουν καλυτερα επιχειρηματα στο μελλον.

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ ψυχραιμια 03/05/2011 15:10:36

      Ασε βρε τις σεμνοτυφίες.

      Εδώ έχουμε χρεωκοπήσει ας πέσει και κανένα μπινελίκι μπας και μάθουμε καμιά αλήθεια.

      • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
        ΣΟΝ ΠΕΝ @ Aris. A 05/05/2011 08:04:14

        Τα μπινελίκια ο Βαγγέλας ας τα ξεκινήσει από τον καθρέφτη του.
        Πολιτικός του σωλήνα είναι και ευθύνη της Ν.Δ στο σκληρό πυρήνα της οποίας βρισκόταν όταν επέλεγαν τον Κοραντή ως αρχηγό της ΚΥΠ.
        Έχω ξαναγράψει- σε ανύποπτο χρόνο, ως παράδειγμα έκπτωσης της πολιτικής ηθικής- πως είναι αδιανόητο σε μια σύγχρονη χώρα ό αρχηγός των μυστικών υπηρεσιών να πολιτεύεται και να μη σηκώνονται οι πέτρες να τον χτυπήσουν.

  7. Loretta avatar
    Loretta 03/05/2011 14:55:35


    Ας μας πει ο Καρατζαφυρερες ποθεν εσχες?? οτι εχει και δεν εχει πως το απεκτησε και πως συντηρει σταθμο κομμα και ολα τα αλλα.(και μιλαμε αναδρομικα βεβαιως βεβαιως)

    Φτανει πια το δουλεμα.

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ Loretta 03/05/2011 15:16:27

      Με τους ύπνους που υπάρχουν στην ΝΔ για να ξεμπροστιαστεί ο Καρατζαφέρης θα φάμε καμιά δεκαετία.

      Απορώ τι περιμένουν για να μιλήσουν τα υπόλοιπα φυντάνια μας.

      • Loretta avatar
        Loretta @ Aris. A 03/05/2011 16:00:35

        Εχω την αισθηση οτι θα μαθουμε...και τοτε θα γελαει και το παρδαλο κατσικι.!!

        Αρκετα με τους Αδερφους Καρατζαφυρερε!!

        • Ανώνυμος avatar
          Ανώνυμος @ Loretta 05/05/2011 17:34:09

          Ο Καρατζαφέρης, από τον πρώτο χρόνο που εξελέγη ευρωβουλευτής (2004), έδωσε αναλυτική αναφορά για την περιουσία του και πώς την απέκτησε. Ο λόγος, όμως, στην ανάρτηση αυτή, δεν είναι ο Καρατζαφέρης, αλλά το επεισόδιο Μεϊμαράκη - Κοραντή.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Loretta 03/05/2011 16:13:05

      «Προς τον Αξιότιμο Εκπρόσωπο του Δ.Ν.Τ., για όσο χρόνο μείνει στην Ελλάδα, που ευχή μας είναι να είναι ο ελάχιστος δυνατός, του προσφέρω στην παραλιακή ζώνη διαμέρισμα 250 τετραγωνικών ρετιρέ με εκπληκτική θέα στον όρμο του Φαλήρου, υπό την προϋπόθεση ότι τα 9.100 ευρώ του ενοικίου θα κατατίθενται στο Ταμείο της Βουλής για τη μείωση του δημόσιου χρέους.

      Τον προσκαλώ δε, να έρθει ο ίδιος ή εκπρόσωπος του να δει την ποιότητα της προσφοράς. Πιστεύω λοιπόν ότι η προσφορά μου θα γίνει αποδεκτή και θα πάψει όλη αυτή η προκλητική διαδικασία.»

      Ηγετικό Γόητρο. Διαχείρηση Κρίσεων. Μεγαλοσύνη. Ποιότης.
      Αρχοντιά. Ανιδιοτελής Προσφορά. Εκπτωση Φορολογητέου.

      Εντυπωσιακό το εγχείρημα γαλακτομπούρεκο-τούρτα, τελικά.

      • Aris. A avatar
        Aris. A @ η Dimi 03/05/2011 16:17:54

        dimi

        Είναι τέτοιο το μέγεθος της κοινωνικής μας χρεωκοπίας και της πνευματικής μας αναπηρίας που τέτοιοι τύποι έχουν καταφέρει να παίζουν ρόλο στα πράγματα της χώρας και να έχουν δύναμη που δεν μπορούμε να φανταστούμε.

        Και δεν είναι μόνο ο Καρατζαφέρης.

        Από δαύτους είναι γεμάτα τα κόμματα για αυτό πάμε όπως πάμε.

        • η Dimi avatar
          η Dimi @ Aris. A 03/05/2011 16:31:17

          Αρη, ο φελλός είναι ελαστικός και εύκολα συμπιέσιμος. Ως θερμικός και ακουστικός μονωτής, δεν επηρεάζεται από τις αλλαγές της θερμοκρασίας. Δεν σκουριάζει, δεν καίγεται, μπορεί να συμπιεστεί και να επανακτήσει το 90% του αρχικού όγκου του σε λιγότερο από 24 ώρες. Το αυξημένο ποσοστό αέρα που περιέχει στα κύτταρά του, τον βοηθά στο να επιπλέει μονίμως.

          • astral avatar
            astral @ η Dimi 03/05/2011 20:58:36

            οχι κυριοι δεν φταιει ουτε ο λαος ουτε ο καρατζαφερης για αυτο το εκτρωμα, φταιει η χουντομιντιοκρατια των νεων ολιγαρχων φεουδαρχων για την προβολη 24/7/365 αυτου του ατομου.
            Εχει πολυ πλακα η ιερη "αγανακτηση " των καναλιων, με τον μαντελη το καταπιαν για τα γαλλικα που εριξε ο μειμαρακης οταν τον ειπαν κλεφτη εξανιστανται

    • Κώστας avatar
      Κώστας @ Loretta 04/05/2011 07:16:10

      Aν τολμά ας κάνει την εξής δήλωση, ο Φύρερ:
      "Δεν έχω καμία σχέση με off shore εταρείες".
      Αλλά δεν τολμά...

  8. armagedon avatar
    armagedon 03/05/2011 15:04:08

    ΜΠΡΑΒΟ ΒΑΓΓΕΛΗ ΜΕΙΜΑΡΑΚΗ .ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΠΟΔΗ,ΕΝΙΟΤΕ.

  9. Aris. A avatar
    Aris. A 03/05/2011 15:13:13

    Αργά το θυμήθηκε ο Βαγγέλης.

    Σημασία έχει να τα έλεγε όταν έπρεπε και να είχε βάλει τον Καρατζαφέρη στην θέση του και όχι να τον αφήνουν όλα αυτά τα χρόνια να κάνει τον τιμητή.

    Αν δεν τον έμπλεκε ο Καρατζαφέρης από την υπερβολή που τον διακρίνει δεν θα μαθαίναμε τίποτα.

  10. Aris. A avatar
    Aris. A 03/05/2011 15:14:26

    Μην τσιμπάς ρε Πανάγο με ψευτοτσαμπουκάδες.

    Οταν έπρεπε να βγει μπροστά ο Βαγγέλης κότα λυράτη ήταν.

    Τώρα..................

  11. skybaba avatar
    skybaba 03/05/2011 15:20:05

    Σιγά το παλληκάρι, τον Μειμαράκη. Ξεχάσατε, ξεχνάτε τη στάση του στις εσωκομματικές εκλογές, και βέβαια τι έχει προσφέρει αυτός ο πολιτικός άνδρας
    στη χώρα και στο κόμμα. Ένα ανεπάγγελτο τίποτα, ένας επαγγελματίας της πολιτικής, βαρίδι στη νέα πορεία που θέλουμε να έχουμε. Αλλά έβρισε κάποιο συνάδελφό του και ξεσπαθώσαμε. Σιγά τα ωά. Από το καθισιό έχει γίνει σαν μενίρ,
    μείωσε την θητεία 15 μέρες πριν τις εκλογές - ψηφοθηρικά βεβαίως και τώρα το παίζει και μάγκας το τίποτα και τον θαυμάζετε για τη λεβεντιά του.....Ντροπή.

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ skybaba 03/05/2011 16:07:41

      ΣΩΣΤΑ!

  12. ern avatar
    ern 03/05/2011 15:23:25

    Κάποιοι πρέπει να μάθετε να ξεχωρίζετε τον κομματικό φανατισμό απο την αντικειμενικότητα.

    Δεν τον έβρισε απλά, πήγε να τον δείρει κιόλας. Και δεν είναι και όσιος ο Μειμαράκης, ας ηρεμήσουμε λίγο. Δεν είναι συμπεριφορές βουλευτή αυτές. Τι το κάναμε εδω πέρα, καφενείο; Εντάξει, είμαστε μια χώρα μπουρδ€λο στα πάντα αλλά είπαμε. Ας αφήσουμε και κάτι όρθιο, που είναι η βασική και στοιχειώδης ευγένεια ή έστω ανοχή. Είναι επίσημοι εκπρόσωποι, και είτε τους αρέσει είτε όχι πρέπει να θυμούνται τον ρόλο τους που εδώ και χρόνια έχουν ξεχάσει.

    Δεν θα επικροτούμε και συμπεριφορές χαμαιτυπείου επειδή δεν πάμε τον κωλοτούμπα.

  13. Αλέξης avatar
    Αλέξης 03/05/2011 15:30:49

    Κοινοβούλιο Ταϊβάν.

  14. Y. avatar
    Y. 03/05/2011 15:35:27

    Αυτόν τον Κοραντή, ποιός τον επέβαλε στον ΚΚ?
    Αντώνη μάθε τίνος πρόταση ήταν, και στη μάυρη λίστα!

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ Y. 03/05/2011 15:48:02

      Εδώ καίγονταν η Ελλάδα και ο Καραμανλής ανέχονταν να πλακώνεται ο Κόης με τον Φούρλα τα ξεχάσαμε.

      Πάντως όταν έκαψαν τα πάντα τους διώξαμε μαζί με τον Κοραντή που έπρεπε να προστατεύει τον Καραμανλή από τις παρακολουθήσεις και αυτός τα είχε ψήσει με τον Καρατζαφέρη.

      Α ρε κακόμοιρη νεοδημοκράτες τι ψηφίζαμε.

      • ΑΡΚΑΣ avatar
        ΑΡΚΑΣ @ Aris. A 03/05/2011 16:08:32

        ΣΩΣΤΑ δις!

      • Loretta avatar
        Loretta @ Aris. A 03/05/2011 16:09:24

        Αν ο Κοραντης χρησιμοποιει και αξιοποιει τα στοιχεια που ειχε απο την παρελθουσα θεση του τοτε πρεπει να διωχθει ποινικα.

        Αρκετα με την κοροιδια.

        • Aris. A avatar
          Aris. A @ Loretta 03/05/2011 16:21:00

          Δυστυχώς δεν αποδεικνύεται τίποτα για την χρήση των στοιχείων που κάνει από το παρελθόν.

          Το έχω γράψει πολλές φορές δεν χρειάζονται βαθυστόχαστες αναλύσεις για τους λόγους που απέτυχε η κυβέρνηση Καραμανλή.

          Οταν είσαι ανίκανος να βρεις έναν έμπιστο και σοβαρό άνθρωπο για την θέση του αρχηγού της Κυπ της ποιό νευραλγικής υπηρεσίας είσαι άξιος της μοίρας σου και καθολικά άχρηστος.

          • Loretta avatar
            Loretta @ Aris. A 03/05/2011 16:37:14

            Εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν αποδυκνειεται Αris? H μηπως απλα δεν τολμουμε να μπουμε σαυτες τις διαδικασιες λογο της καταστασης που επικρατει στην χωρα? εγω στο δευτερο πονταρω και το ιδιο και Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΥΡΕΡΕΣ που το εκμεταλευεται στο επακρο και καποιος πρεπει να τον ξεβρακωσει ΤΕΛΕΙΩΣ ομως!!

          • Γιώργος avatar
            Γιώργος @ Aris. A 03/05/2011 17:30:27

            Στην Ελλάδα δεν είναι και το ποιό εύκολο πράγμα να βρεις κατάλληλο άνθρωπο για την Κυπ. Στην Ελλάδα ως γνωστόν μιλάνε όλοι.
            Τώρα αυτό που έκανε ο Νονννός να προσλάβει για βουλευτή τον πρώην αρχικυπατζή, μάλλον δεν έχει κοινοβουλευτικό προηγούμενο.

          • Loretta avatar
            Loretta @ Γιώργος 03/05/2011 17:48:16

            Ο νονος ποτε δεν κανει τιποτα τυχαια!! γιαυτο πρεπει να τον ξεσκεπασουν!!

            πολιτικη βιντεοκασετας δεν θα ανεχτουμε απο τα ΑΔΕΛΦΙΑ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ.

  15. Ηλίας avatar
    Ηλίας 03/05/2011 16:07:26

    Σιγά ρε νταή βαγγέλα. Θα σκίσεις κανα καλσόν. Άλλος ένα ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΣ υπουργός που αρνείται να αποστρατευθεί...
    Με μπινελίκια πολιτική δε γίνεται. Καιρός για σύνταξη φιλε.

  16. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 03/05/2011 16:44:24

    Ο "λαγός" της Ντόρας και κολλητός του Βουλγαράκη (καί στις διακοπές με τα σκάφη) τί δουλειά είχε εκεί...???????????????????

  17. Communist avatar
    Communist 03/05/2011 16:51:53

    Τραμπούκοι της Δεξιάς.

  18. King Leonidas avatar
    King Leonidas 03/05/2011 16:56:41

    Φρίκαρα με το επίπεδο του Μεϊμαράκη με αυτά που διάβασα στο ΒΗΜΑ. Και να σκεφτεί κανεις ότι αυτός ο "κύριος" έχει διατελέσει και υπουργός (τρομάρα μας). Με τέτοιους τύπους που μας κυβερνούσαν δεν είναι να απορεί κανεις γιατί φτάσαμε στην χρεωκοπία. Και εις ανωτερα!

  19. drider avatar
    drider 03/05/2011 17:12:25

    Δυστυχώς η συμπεριφορά του μου θύμισε το Βουλγαράκη σε συνέδριο της ΟΝΝΕΔ.

    Όσο για τον πρώην διεθυντή της ΕΥΠ, καλό είναι να μας εξηγήσει κάποια στιγμή τι ακριβώς έγινε με την υπόθεση των υποκλοπών...

  20. Γιώργος avatar
    Γιώργος 03/05/2011 17:33:54

    Πάντως απ αυτά που είπε ο Βαγγέλας δεν νομίζω ότι είναι κανένα ψέμμα.

    Ο τρόπος που τα είπε βέβαια, ενδεχομένως να μην αρμόζει σε έναν βουλευτή της αστικής φιλελεύθερης Δεξίας αλλά η ουσία παραμένει.

  21. proteas avatar
    proteas 03/05/2011 17:47:49

    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ Ο ΜΑΙΜΑΡΑΚΗΣ ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΣΕ.
    ΟΤΑΝ ΠΡΙΝ 4-5 ΜΕΡΕΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΣΤΟΜΩΣΕ ΣΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΟΥ ΜΕΓΚΑ, ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ, ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΚΑΛΟ ΒΑΓΓΕΛΗ...
    ΑΛΛΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ.
    ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΛΕΥΕΙ...

    • Arianos avatar
      Arianos @ proteas 03/05/2011 22:15:24

      φανταζομαι να αστειευεσαι...
      το καλο χιουμορ ειναι παντα εκτιμητεο!!!!

  22. charoulisN avatar
    charoulisN 03/05/2011 18:17:35

    Τι Βαγγέλα και Βαγγέλα.
    Θα ξαναβάλω στοίχημα: Τι πρόσφερε πολιτικά στο υπουργείο ο Βαγγέλας. Ενα τίποτα, και όταν λέω τίποτα, ενοοώ ότι μπορεί άνετα να αλλάξει και όνομα "κος Τίποτα". Ούτε ένα ευρώ για την ασφάλεια της χώρας, τι να την κάνουμε άλλωστε: Πλήρωνουμε αγορές του ΠΑΣΟΚ! Δηλαδή η ασφάλεια της χώρας έχει να κάνει με το τι έχει παραγγέλλει ο ένας και τι πληρώνει ο άλλος. Βέβαια για τη προσωπική τους ασφάλεια ζητάνε το κάτι παραπάνω. Τρομάρα τους.
    Οσο για τη δήλωση περί "πρακτόρων και εισπρακτόρων", μακριά από μένα τα λαγοκόμματα αλλά τουλάχιστον ο Κοραντής στη διάρκεια της θητείας του πρόσφερε στη πατρίδα ως διοικητής στην ΕΥΠ που είχε προϋπολογισμό Ρουάντας, τώρα πως έμπλεξε με τον Καρατζεφέρ δεν γνωρίζω, αλλά η δήλωση του κ.Τίποτα δεν μιλώ με πράκτορες, μάλλον θα εννοούσε εισπράκτορες λεωφορείων. '
    Τελικά, η "Παναγία έχει υπερβολική εύνοια για μας τους έλληνες".

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ charoulisN 03/05/2011 18:38:28

      Δεν μπορώ να ξέρω τι υπηρεσίες προσέφερε στην πατρίδα, στον Καρατζαφέρη σίγουρα προσφέρει.

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ charoulisN 03/05/2011 18:59:05

      Σοβαρός άνθρωπος ο Κοραντής και ανέχεται να είναι υπό Καρατζαφέρη;;;

      • Loretta avatar
        Loretta @ Aris. A 03/05/2011 19:28:29

        Ενας σοβαρος ανθρωπος δεν θα δεχοταν ποτε εφοσον υπηρξε αρχηγος της ΕΥΠ να πολιτευθει. Εδω εχουμε χασει καθε αισθηση σοβαροτητας επαγγελματισμου και τιμης.

        Αλλα απο οτι φαινεται για τον Καρατζαφυρερε η τιμη ΤΙΜΗ εχει..ποση? θα το δουμε.

        • babayaro avatar
          babayaro @ Loretta 04/05/2011 00:55:24

          Καλα...θα το πω στον Πουτιν.

        • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
          ΣΟΝ ΠΕΝ @ Loretta 05/05/2011 08:07:06

          +10000000000000

  23. kiki avatar
    kiki 03/05/2011 19:15:30

    Το ελεγα με τσαμπουκαδες δεν γινεται, τσαμπουκας ο μικρος, και παλι αναρωτιεμαι τι δουλεια εχει αυτος στο ιδρυμα.
    Οι Κενταυροι ξανακτυπησαν, ωραια.
    Και τις τσιριμωνιες με ποιον θα παει και τα νευρακια, αχ μωρε τσιρκο.
    Σαφως και απαγορευεται να πολιτευεται ο τεως αρχηγος της ΕΥΠ, σε ενα σοβαρο κρατος.
    σαφως και εχει φακελλους και ξερει πολλα για πολλους,
    αλλα λουστητε τον σε αυτην την δημοκρατια του ποπου τι περιμενεις,
    το θεμα ειναι οτι με τσαμπουκαδες και υβρεις δικαιωνεται ο υβριζομενος.

  24. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 03/05/2011 19:15:40

    Άν κατάλαβα καλά πάντως αυτά που λέχθηκαν, ο Βαγγέλας ήταν στα όρια της παράκρουσης. Πρέπει να υπάρχει κρυμμένο background με "Άγνωστο Πόλεμο". Μπροστά του, ο Δώνης προχθές (παρά τα δίκια του, που του στερήσανε), μου φάνηκε τέρας ψυχραιμίας.

    • kiki avatar
      kiki @ Ο Θείος 03/05/2011 19:22:24

      @ Θειο,
      υπαρχει , αλλα δεν κανουν ετσι.
      "αγνωστος πολεμος " μωρε γνωστος ειναι.

  25. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 03/05/2011 20:05:02

    Προσωπικά δεν έχω καμιά εκτίμηση προς το Λάος, τον αρχηγό του οποίου και θεωρώ ένα θλιβερό καραγκιόζη και λυπάμαι που τον συγκρίνω με το λαϊκό ήρωα. Αλλά όποιος συγχαίρει το Μειμαράκη για τη συμπεριφορά του, νομιμοποιεί εμμέσως πλην σαφώς όλους αυτούς που πλάκωσαν το Χατζηδάκη. Έτσι για να εξηγούμαστε.

    Το έχω ξαναγράψει. Ο Μειμαράκης σαν υπουργός Άμυνας, ήταν κατώτερος των περιστάσεων. Μάλλον πολύ λίγος. Μια ενέργειά του και μόνο αρκεί για να τον χαρακτηρίσει. "Την επάυριο των ευρωεκλογών του 2009, μείωσε με το έτσι θέλω τη θητεία". Προσπάθησε δηλαδή να ανατρέψει το εκλογικό βατερλώ του κόμματος που όλοι το έβλεπαν, με τη μείωση της ετοιμότητας των Ε.Δ.. Αν ο Σαμαράς επενδύει σε τέτοια άτομα, που μέχρι πριν λίγο μάλιστα έκαναν λευκή απεργία, τι να πω!

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ Αρματιστής 04/05/2011 15:02:06

      +1

  26. karamanlikos avatar
    karamanlikos 03/05/2011 20:30:26

    Ο Μεϊμαράκης αναδείχτηκε στη ΝΔ την εποχή των Μητσοτάκηδων! Αυτό όμως δεν τον εμπόδισε να σταθεί στο πλευρό του Καραμανλή και ως καλός ΝΔης να βοηθήσει και να συνεισφέρει στην επιτυχία.
    Κατά τη διάρκεια της κυβερνητικής θητείας υπέπεσε σε αρκετά φάουλ εις βάρος του Καραμανλή μέσω Ρουσόπουλου. Πράγματι! Πολλές φορές ήταν επίμονα αρνητικός! Λέτε να το έκανε ευνοώντας την Ντόρα; Οι Μανώληδες τι κάνανε; Δεν κάνανε τα ίδια και χειρότερα;
    Πρέπει να προσεγγιστούν οι καλοί στρατιώτες... Τουλάχιστον αυτοί που μπορούν να κάνουν τη "βρώμικη" δουλειά που θα χρειαστεί από δω και πέρα. Γιατί ο βρώμικος ρόλος πολλών, όπως ο Καρατζαφέρης πρέπει να αναδειχθεί οποσδήποτε!

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ karamanlikos 03/05/2011 20:56:16

      Αμα δεν εφάρμοζε ο Καραμνλής τις ηλίθιες συμβουλές των Λούληδων και Σπηλιωτοπουλαίων περί μεσάιου χώρου και πολιτικού πολιτισμού και δεν έδειχνε τέτοια εξοργιστική αναβλητικότητα για όλα τα θέματα ο Καρατζαφέρης θα είχε αντιμετωπιστεί στην ώρα του και όπως του άρμοζε.

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ karamanlikos 05/05/2011 08:24:54

      Πολιτικός του σωλήνα.
      Ανακάλυψε την κολωνακιώτικη μαγκιά για να γεφυρώσει την ανύπαρκτη λαϊκότητα και ιστορία του στους αγώνες της παράταξης.
      Ανακάλυψη του Μητσοτάκη μαζί με το Βουλγαράκη (αχώριστο δίδυμο για χρόνια υπό τη Ντόρα) από το πουθενά.
      Άνθρωπος που είχε πάντα την προστασία του συστήματος.
      Ακόμη και σήμερα έχει "καρέκλα" παρά το φιάσκο της συνπεριφοράς του κατά τις εσωκομματικές εκλογές.
      Θυμάστε που πήγε να το παίξει ¨συνείδηση" της παράταξης αυτοδιοριζόμενος κορυφαίο στέλεχος και πήρε την πρωτοβουλία να κάνει επαφές (υπό την ακολουθία των καναλιών του) με τους υποψηφίους αρχηγούς?
      Θυμάστε που τον δέχτηκαν όλοι και έφαγε πόρτα από το Σαμαρά που τον προσγείωσε στα ...κιλά του?
      Διοικούσε με τον ιδιαίτερό του.
      Πήγαινε στο γραφείο του μετά τις 3μ.μ. , πήρε το Πεντάγωνο φωτιά και ...τσιμουδιά.
      Φανταστείτε αν το τελευταίο συμβάν είχε προκαλέσει κάποιος άλλος τί θα του έσουρναν τα ΜΜΕ.
      Τώρα το θέμα έκλεισε με μια απλή παρουσίαση περί....γαλλικών.
      Να διαβάζετε τα ψιλά, επιβάλλεται.

  27. bill avatar
    bill 03/05/2011 20:40:18

    Αθάνατη δεξιά...

  28. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 03/05/2011 20:40:54

    πείτε ότι θέλετε..η πλειοψηφία των δεξιών τα χάρηκε τα μπινελίκια του Βαγγέλα..καιρός είναι να κάνουμε αντιπολίτευση..στον νονό δεν απαντάς με το σεις και με το σας..αντε ας ξυπνήσουν ορισμένα δεξιά πρόβατα επιτέλους..

    • charulisN avatar
      charulisN @ περήφανος δεξιός 03/05/2011 21:05:10

      Περήφανε δεξιέ: αν νομίζεις ότι με μπινελίκια παράγεις πολιτική κοιμάσαι τον ύπνο του δικαίου.
      Ο άνθρωπος έθεσε σε κίνδυνο την εθνική ασφάλεια, μειώνοντας τη στρατιωτική θητεία σε 9 μήνες και δεν αγόρασε ούτε βίδα για τις ένοπλες δυνάμεις.
      Πείτε μια νέα σύμβαση που έκλεισε, ούτε μία ο κος Τίποτα.
      Ξεπέρασε και το παλιό, 12 μήνες θητεία της ΚΝΕ. Οσο για τον Κοραντή, όλοι κάνουν λάθη στη ζωή τους -μπήκε υποψήφιος στο Επικρατείας του ΛΑΟΣ- αλλά από που προκύπτει ότι απαγορεύεται να κατέβει υποψήφιος.
      Από ότι θυμάμαι ο πρώην αρχηγός σου έχει κομπλεξάρει το χώρο: Είμαστε χώρος κεντροδεξιός έλεγε, κέντρο ; τί είναι αυτό.
      Η τελευταία σοβιετική δημοκρατία του πλανήτη, ο Φιντέλ είναι πιο δεξιός: απολύει και δημόσιους υπαλλήλους, άμα λάχει, είπες τίποτα περήφανε δεξιέ.
      Είναι μαγκιά να είσαι δεξιός, αλλά σοβαρός, όχι αλητήριος... με γαλλικά.

      • Oliver avatar
        Oliver @ charulisN 03/05/2011 21:37:36

        Ο Κος Τίποτα ειναι ο Αντιπρόεδρος, μην μπερδεύεσαι.

        • Loretta avatar
          Loretta @ Oliver 03/05/2011 22:01:57

          Αν αυτος που εσυ αποκαλεις κος τιποτα αποδομησει τον καρατζαφερη μετα πως θα τον αποκαλεις?

          μακαρι να το κανει δηλαδη.

  29. ern avatar
    ern 03/05/2011 20:51:17

    Καλά όλα αυτά τα οποία λέμε όλοι, αλλά το πιο απλό το σκεφτήκαμε;

    Με όλα αυτά ο κόσμος θα σιχαθεί ακόμα περισσότερο την πολιτική.

    Άρα, θα ενισχυθεί η επικίνδυνη αποχή;

    Ή θα δουμε στην βουλή κόμματα που δεν θα φανταζόμασταν ποτέ;

  30. Amalia avatar
    Amalia 03/05/2011 21:03:49

    Γιατί έχω την εντύπωση ότι οι δήθεν "ευπρεπιστές" που γράφουν εδώ μέσα κατά του Μεϊμαράκη είναι καρατζαφερικοί σε διατεταγμένη υπηρεσία; Επί της ουσίας, πιστεύω ότι με τον Μεϊμαράκη ο Καρατζαφέρης έκανε το μοιραίο λάθος. Αν και οι υπόλοιποι βουλευτές της ΝΔ αντιμετωπίσουν το ΛΑ(Γ)ΟΣ με δυναμικό τρόπο όπως ο Μεϊμαράκης, θα το κάνουν αλοιφή. Σε Καρατζαφέρηδες δε φέρεσαι με το σεις και με το σας!

    • charulisN avatar
      charulisN @ Amalia 03/05/2011 21:11:38

      Αρχίζεις να βλέπεις και εσύ πράκτορες του Καρατζαφέρη, μέσα στο Antinews.
      Eίπαμε σοβαρός δεξιός δεν σημαίνει να απαντάς στο καλημέρα με "θα σου @α@ησω και τα σχετικά", έλεος.
      Μην αντιγράφεται το ΚΚΕ: έβλεπε παντού εχθρούς, αλλά δεν έβλεπε το μεγαλύτερο εχθρό της πατρίδας, δηλαδή τον εαυτό του.
      Μην γίνεσαι κομματόσκυλο. Με το Σαμαρά είμαστε, όχι με τους ΤΙΠΟΤΑ

      • Aris. A avatar
        Aris. A @ charulisN 03/05/2011 21:47:34

        Πολύ ευαίσθητος είσαι τι έγινε που μίλησε έτσι ο Μειμαράκης.

        Οι ποιο πολύ από εμάς έτσι μιλάμε μεταξύ μας.

        Η Ελλάδα δεν κινδυνεύει από τις αντιπαραθέσεις κινδυνεύει από την σιωπή που είχε επιβληθεί για την λεηλασία του δημοσίου από τους ειδήμονες.

        Εδω χρεωκοπήσαμε και οι Χριστοπαναγίες του Μειμαράκη σε πειράξανε.

        Προσωπικά δεν μου αρέσει ο Βαγγέλας αλλά η αντίδραση του Μειμαράκη δείχνει ότι είναι έντιμος.

        Εσύ πως θα αντιδρούσες αν έθιγαν την τιμή και υποληψή σου με υπονοούμενα και χωρίς στοιχεία.

        Σε αμέτρητους έχει πετάξει λάσπη ο Καρατζαφέρης και δεν είδαμε κανείς να τον κατακρίνει.

    • Loretta avatar
      Loretta @ Amalia 03/05/2011 21:59:58

      Αμαλια

      ετσι ειναι αλλα βλεπεις καμια φορα αυτη η υποκρισια του καθωσπρεπισμού γινεται της μοδας...με καταστροφικα αποτελεσματα.

      Οταν εχεις να κανεις με μαφια και αλητεια τους πολεμας με τα ιδια οπλα...αυτη ειναι η αληθεια...και καιρος να την παραδεχτουμε.

  31. KOUKOYROUKOU avatar
    KOUKOYROUKOU 03/05/2011 23:08:43

    Του άξιζε του αχάριστου του Κοράντη. Το ευχαριστώ στη Νέα Δημοκρατία για την τοποθέτηση του στην ΕΥΠ ήταν η προσχώρηση του στο Λάος.

  32. Κώστας avatar
    Κώστας 04/05/2011 00:39:54

    Βαγγέλα μπράβο σου !!!!!!!!!!!!. Και άσε τις Παρθένες του Mega να ακούνε για πρώτη φορά τις λέξεις θα σε γα...σω ρε μα...κα ... απο πραγματικό Έλληνα που του θήγουν την αξιοπρέπεια του..

  33. KOUKOYROUKOU avatar
    KOUKOYROUKOU 04/05/2011 00:55:52

    Απορώ τι δουλειά έχει ένας πρώην αρχηγός της ΕΥΠ σε κόμμα που ανήκει στη συμμορία των προθύμων.

  34. 200exi stin elbetia avatar
    200exi stin elbetia 04/05/2011 02:09:44

    Αρχισανε τα γαλλικα, εαν εχεις παιδεια δεν κρυβεται ... !

  35. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 04/05/2011 02:15:12

    Καλός ο Μειμαράκης, αλλά για επιθεώρηση...
    Τον δοκιμάσαμε, δεν θα ξαναπάρουμε..
    Στο χρονοντούλαπο και αυτός..
    Δεν θέλουμε φαύλους, ούτε μέτριους, ούτε αρκετά καλούς..θέλουμε τους άριστους..Ο Σαμαράς ας κοιτάξει αλλού..(εξάλλου δεν τον υποστήριξε, ας πάει στην Ντόρα)

    Εκτός αν η άρνηση παραλαβής των υποβρυχίων υποδηλώνει αίτηση για είσπραξη μίζας...(όπως γίνεται με την παραλαβή των δημοσίων έργων, είναι η κατάλληλη στιγμή για τη μίζα)...οπότε να λογοδοτήσει..

    • juliet avatar
      juliet @ Φακ Κωστας 04/05/2011 14:16:02

      Αν την βρείς ειδοποίησέ με ,είμαι σε άριστη φυσική κατάσταση,και απο εχεμύθια .....να βγάλω και εγώ το άχτι μου .

      • Παναγος avatar
        Παναγος @ juliet 04/05/2011 14:43:47

        Xα!
        Ασφαλως . "Η ισχυς εν τη ενωσει" που ελεγε και ο ..τετοιος.

  36. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 04/05/2011 02:32:28

    Φυσικά είναι κάπως περίεργο να βλέπεις να βγαίνουνε εδώ μέσα οι τρεις σωματοφύλακες του Σαμαρά (Aris A., Kostas B., Kiki) και να υποστηρίζουν τέτοιες πρακτικές και φρασεολογίες αλλά να βγει καί ο Νταρτανιαν (Loretta) και να υποστηρίζει δημόσια το Μεϊμαράκη, ε αυτό δεν το περίμενα...

    • kiki avatar
      kiki @ SPYROS T. 04/05/2011 07:19:00

      @ Spyros T,
      Οτι ειμαι σωματοφυλακας του Σαμαρα, δεν το ηξερα, αλλα αν ετσι το βλεπεις, τι να πω .
      Καλα .

      • juliet avatar
        juliet @ kiki 04/05/2011 14:20:12

        χαιρετώ τον ένα εκ των τριών σωματοφυλάκων!ω,τι τιμή !και εις ανώτερα!!
        Φαντάστηκες ποτέ οτι ένεκα του Βαγγέλη θα λάμβανες τέτοια μεγαλεία.Τελικά σου βγήκε σε καλό.

  37. ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ avatar
    ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ 04/05/2011 08:53:42

    Όταν συμπεριφέρεσαι με τέτοιο αγοραίο τρόπο κάτι φοβάσαι. Τα (ατιμώρητα) σκάνδαλα του πασοκ δεν μπορούν να χρεωθούν στον καρατζαφέρη. Ο μεσαίος χώρος πακηδες,αρούληδες, μαριέτες έδωσαν χώρο από δεξιά στον λαος ήταν επόμενο.

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ 04/05/2011 12:39:54

      Μ αυτήν την λογική ο Καρατζαφέρης που είχε ανέκαθεν αγοραία συμπεριφορά( από την εποχή που έλεγε τον Σπηλιωτόπουλο "Σαλώμη") κάτι φοβάται.

      Πάντως μη παίρνεις κι όρκο για τον Καρατζαφέρη...δεν ξέρεις τι πράγμα είναι οι πολιτικοί.

      • ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ avatar
        ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ @ Γιώργος 04/05/2011 13:13:14

        Δεν παίρνω όρκο για κανένα ούτε και ανήκω κάπου κομματικά. Ψήφισα τον Σαμαρά για αρχηγό διότι με εκφράζει ο εθνικός του λόγος και διότι δεν επιθυμούσα την εκλογή Ντόρας. Δυστυχώς παρατηρώ ότι η ΝΔ είναι δύσκολη περίπτωση για να βγάλεις άκρη.

        • juliet avatar
          juliet @ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ 04/05/2011 14:39:23

          Μη το βλέπεις ετσι,τα πράγματα θα αλλάξουν από μας.Στο χέρι μας θα είναι να ψηφίσουμε άτομα που μας εκπροσωπούν.Δεν σ΄εκφράζουν αυτοί θα είναι στο ψηφοδέλτιο ψηφίζεις το κόμμα.
          Μετά το κόμμα θα πρέπει να καταμετρά τα ψηφοδέλτια τα χωρίς σταυρό προτίμησης και να αξιολογεί βάσει των
          ποσοστών τι μπορεί να φταίει και δεν υπήρξε προτίμηση.
          Μέχρι τώρα δε τους ενδιέφερε τίποτε,τώρα απο μας εξαρτάτε να τους επαναφέρουμε στη τάξη. Απο μας συνταξιο-δοτούνται,απο μας ζουν ζωές χλιδάτες.Ας δώσουμε μια ευκαιρία στη Πατρίδα.

  38. juliet avatar
    juliet 04/05/2011 14:25:17

    Και λίγα του είπε,έστω και ετεροχρονισμένα.Εχετε ακούσει Πατρινούς να βρίζουνε;πάρε ,Βαγγέλη και κανα μάθημα να το φχαριστηθείς σε τελική ανάλυση.Ολα δω πληρώνονται και για να πληρωθούν σωστά πρέπει οι λογαριασμοί να κλείνουν την κατάληλη στιγμή. Βαγγέλη ,δεν ήξερες ;δεν ρώταγες.

  39. ο βασιλιας κι..... Εσυ! avatar
    ο βασιλιας κι..... Εσυ! 05/05/2011 10:33:44

    Το αυτο κι απο μενα! ξεχωριζε Φαηλο την μπριτζεροσυνη του ...Μπριτζερμαν και την, απο την πλειονοτητα των στρατιωτικων, αποψη για τον συγκεκριμενο Υπεθα.
    Σου σημειωνω να σκεφτεις, τοσο την αποπομπη του κοραντη που το χρεωθηκε η Ντορετα οσο και το ουστ   του Γραψα για να μην ...ταλαιπωρειται  ο καινουριος τοτε τουρκοστρατηγος να μιλαει με τον ...ληγμενο! Θυμησου τα λιγο, την δυναμικη του ...παρουσια, πως μειωσε τη θητεια πιανοντας τη πάσα του κκολητου της κολητης του, ρωτα κανα γνώστη -εχεις ενα σωρο φιλους στις ενοπλες δυναμεις,- ζητα τους τι πιστευουν για τον εναν του επεισοδιου!
    Μηπως στο Κοραντη στοχευσε αυτον που μπορει περισσοτερο απο τον καθενα να "δει" την "παρεα" και την επιτευξη στοχων εκεινο το καλοκαιρι του '09,  που προδιεγραψε το μελλον αυτου του τοπου;
    κανεις δεν αμφισβητει την τιμιοτητα του ως προς το οικονομικο, το ηθικο μερος της υπουργιας του. Ειναι πολλοι ομως εκεινοι που διαμαρτυρονται για τον ρολο του ως υπουργου των ενοπλ
    ων δυναμεων!
    Κρατα το" σπαθι σου" για τον "Βασιλια", φαηλο, και μη τρεχεις προθυμος να το σπαταλισεις για τους "κατ' αναγκη" κι οχι απο πιστη κι αφοσιωση Ιπποτες, που εχουν την ευθυνη του υφους και του ηθους τους.
    MG