#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/10/2010 14:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καταστροφή εκλογικού περιπτέρου

Τη νύχτα της 26ης Οκτωβρίου, ανήμερα της εορτής του Αγίου Δημητρίου, οι ¨γνωστοί άγνωστοι¨, προέβησαν σε μία ακόμη πράξη … αγάπης. Το εκλογικό περίπτερο του συνδυασμού ¨ΑΘΗΝΑ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ¨ στο  Μετρό της Πανόρμου, υπέστη επίθεση με αποτέλεσμα την πλήρη καταστροφή του.



Σήμερα, έγινε νέα επίθεση, όπως δήλωσε ο  Βασίλης Κικίλιας έκανε την ακόλουθη δήλωση: «Σήμερα το πρωί, το κεντρικό προεκλογικό περίπτερο του συνδυασμού μας στο Σύνταγμα δέχθηκε επίθεση από αγνώστους, οι οποίοι τραυμάτισαν τον φύλακα στο χέρι του και προξένησαν σημαντικές ζημιές στο περίπτερο.Καταγγέλλουμε και καταδικάζουμε τις προσπάθειες ορισμένων να ανακόψουν την ανοδική μας πορεία. Δηλώνουμε απερίφραστα πως δε μας πτοούν, δε μας τρομοκρατούν.»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TopGunZ avatar
    TopGunZ 28/10/2010 11:27:41

    Με τα χίλια μύρια όσα του ΠΑΣΟΚ και καταστρέφονται περίπτερα υποψηφίων της ΝΔ? Κατά τα άλλα τα Δεκεμβριανά ήταν αγνή έκφραση της αγανάκτησης της νεολαίας μας και δυο αυγά Τουρκίας.

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ TopGunZ 28/10/2010 12:06:56

      Μην ανησυχείτε. Ο Νικήτας δεν μασάει από αυτά.

  2. BlueSky avatar
    BlueSky 28/10/2010 15:03:45

    Παιδιά πάμε καλά! Τα πασόκια μολίς χάνουν το έδαφος κάτω από τα πόδια τους αρχίζουν τους βανδαλισμούς. Όλα τα φασιστοειδή μαζεύτηκαν στο πασόκ. Ας μη τους αφήσουμε να μας πτοήσουν! Έχουν πάρει σήμα από τον αρχηγό τους να καταστρέφουν και να εκβιάζουν τους πολίτες. Ούστ φασίστοειδή από τη χώρα!

  3. man8os avatar
    man8os 28/10/2010 15:07:12

    Καλα τι συμβαινει εδω περα? Οταν ειναι κυβερνηση το ΠΑΣΟΚ οι "αναρχικοι" καινε τα περιπτερα της ΝΔ. Οταν ειναι κυβερνηση το ΠΑΣΟΚ οι "αναρχικοι" καιε γενικα την χωρα. Καλα τι συμβαινει? Μηπως πρεπει η αστυνομια να φυλαει τα περιπτερα? Μηπως πρεπει να χρησιμοποιηθουν ομαδες περιφρουρησης?
    Μηπως ειμαι εγω καχυποπτος απεναντι στο ΠΑΣΟΚ και την νεολαια του?

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ man8os 28/10/2010 15:15:53

      Eίναι απλό: Οι αναρχομπαχαλάκηδες είναι υπέρ του ΠΑΣΟΚ και προσωπικά του ΓΑΠ λόγω διεθνισμού και λαθρομεταναστολαγνείας.
      Αν τυχόν ξανάπαιρνε την εξουσία η ΝΔ, σε λίγο καιρό θα ξαναέκαιγαν τη χώρα.
      Με τις ευλογίες του γιαουρτωμένου Αλαβάνου, που μυξοκλαίγεται γιατί τα ΜΑΤ δεν τον προστάτευσαν από τη...ΦΑΓΕ. Τόσο μικρός και ασήμαντος είναι. Πιο μικρός δεν γίνεται...

      • A.M. avatar
        A.M. @ ΒΙΣ 28/10/2010 15:37:20

        Διορθώνω λίγο τα όσα έγραψες .. και συγγνώμη

        Οι αρχιμπαχαλάκηδες δεν είναι υπερ του πασοκ, ΕΙΝΑΙ το ίδιο το πασοκ!

        Αν τυχόν ξαναπάρει την εξουσία η ΝΔ θα ξανακάψουν την ΑΘήνα ΑΝ τους αφήσει η ΝΔ να την κάψουν.
        Αν τους αφήσει και πάλι και δεν τους τσακίσει τα κόκκαλα κυριολεκτικά και μεταφορικά, τότε καλά θα κάνουν να την ξανακάψουν.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ man8os 28/10/2010 22:04:50

      στη δεύτερη φράση, εννοείς η ΝΔ φαντάζομαι, όχι?

  4. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 28/10/2010 15:32:50

    Όταν ο κόσμος πετάει πράγματα και γιουχάρει πασόκους κυβερνητικούς τότε στο ANTINEWS μιλάμε για αγανάκτηση του κόσμου και συμφωνούμε όλοι.

    Όταν γκρεμίζουν ένα προεκλογικό περίπτερο ενός ακόμα ανυπαρκτου και άθλιου δήμαρχου της Αθήνας μας... αυτό δεν είναι αγανάκτηση;; Ρητορικό το ερώτημα προφανώς...είναι και οι μέρες τέτοιες...

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 28/10/2010 18:33:05

      ...πες το και έτσι (αλέφαντος mode) αλλά δεν είναι περίεργο να γίνονται οι καταστροφές μόνο προς ένα συγκεκριμένο συνδιασμό;
      Δεν είδα κανένα σπασμένο του ΚΚΕ του ΦΑΣΟΚ η των δεκάδων συνιστωστών.

      Ντάξ, τα πάντα όλα οι φασίστες, αρκεί να χουν την κουτάλα έτσι;

  5. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 28/10/2010 17:30:21

    τέτοιες ενέργειες είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ και πρέπει όλοι να τις καταδικάζουμε...