#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/07/2011 14:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καταργούν την ενημέρωση των δημοσιογράφων!



Στην ουσιαστική κατάργηση της ενημέρωσης των κυβερνητικών συντακτών προχωρά ο Ηλίας Μόσιαλος, καθώς σταματά το καθημερινό μπρίφινγκ. Πλέον ο κυβερνητικός εκπρόσωπος θα κάνει δηλώσεις ή σχόλια όποτε προκύπτει ανάγκη, ενώ για τα επιμέρους θέματα θα μιλούν οι αρμόδιοι υπουργοί. Το πότε θα παρεμβαίνει ο κυβερνητικός εκπρόσωπος θα το αποφασίζει εκείνος.

Το θέμα είναι ότι έτσι ενισχύεται η δυνατότητα επιλεκτικής ενημέρωσης μέσα από παρασκηνιακές διαδικασίες.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/07/2011 14:51:37

    Ετσι γινινται οι σωστες Πρασινες Σοσιαλιστικες Δουελειες. Ουτε κουρτινα 3 !

    Αν ηταν η ΝΔ στην εξουσια, δε θα υπειρχε Κρατος... θα ειμασταν ο λακος με τα φιδια. Αλλα τα ΜΜΕ δεν κανουν την Επανασταση της Ενημερωσης !! χαχαχααααααααααααααααα

    Ολα καταγραφονται... μην ανησυχειτε.

    ΠΠ

  2. Tryfwn avatar
    Tryfwn 13/07/2011 14:54:34

    Μη λέτε χαζομάρες! Το κάνει για να μπορεί να απουσιάζει στο σπίτι του στο Λονδίνο Δευτέρες και Παρασκευές !!!!

    Ο τύπος είναι Άγγλος, όχι Έλληνας!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Tryfwn 13/07/2011 15:32:58

      Έχει άλλωστε κάνει την καβάντζα του εις την Εσπερίαν, για όταν (σύντομα) πάψει να είναι υπουργός και βολευτής.

  3. Κρης avatar
    Κρης 13/07/2011 15:00:17

    Στις προκλήσεις που θα αντιμετωπίσει η Ελλάδα το επόμενο διάστημα θα αναφερθεί το απόγευμα της Τετάρτης ο επικεφαλής του κλιμακίου του ΔΝΤ στην τρόικα, Πολ Τόμσεν.

    Ο Δανός οικονομολόγος θα πραγματοποιήσει τηλεδιάσκεψη με έλληνες δημοσιογράφους, προκειμένου να παρουσιάσει την έκθεση αξιολόγησης του ΔΝΤ , επάνω στην οποία βασίστηκε το Διοικητικό Συμβούλιο του Ταμείου για να εγκρίνει την πέμπτη δόση (3,2 δισ. ευρώ) προς την Ελλάδα.

    εσείς θα είστε ; :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  4. jkr avatar
    jkr 13/07/2011 15:03:06

    Απαράδεκτη και σφόδρα αντιδημοκρατική εξέλιξη!

  5. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 13/07/2011 15:08:26

    Ευκαιρία να φανεί αν υπάρχουν πραγματικοί δημοσιογράφοι και όχι πρακτικογράφοι.

  6. juliet avatar
    juliet 13/07/2011 15:20:51

    Τελικά μήπως όλοι στο ίδιο καζάνι;αυτό ας το σκεφτούνε οι μέχρι πρότινος εκλεκτοί!!!

  7. gio avatar
    gio 13/07/2011 15:53:43

    Eτσι ειναι το σωστο...Η εχουμε χουντα ή δεν εχουμε..Καθημερινες ενημερωσεις και τατοιαυτα να τα ξεχασετε...Μονο διαγγελματα απο τουδε και στο εξης!

  8. SXOLIASTHS avatar
    SXOLIASTHS 13/07/2011 16:33:39

    ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ;;; ΑΝ ΝΑΙ ΚΑΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΟΚ!! AN ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ;;
    ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΤΗΣ ΔΗΘΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ. ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ ΤΟΥ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ..

  9. SXOLIASTHS avatar
    SXOLIASTHS 13/07/2011 16:45:04

    ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ;;; ΑΝ ΝΑΙ ΚΑΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΟΚ!! AN ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ;;
    ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΤΗΣ ΔΗΘΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ. ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ ΤΟΥ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ..ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ Ο κ. Α.ΛΥΚΟΥΡΕΝΤΖΟΣ,,Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΝΤΕ!, ΒΡΙΣΚΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑΣ ΠΡΩΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ......

  10. man8os avatar
    man8os 13/07/2011 18:24:49

    Ευσχημη παραιτηση?

  11. Αστος avatar
    Αστος 13/07/2011 19:02:53

    Επομενη σταση: To internet αποκτα διακοπτακι που οποτε κρινει ο πρωθυπουργος αναγκαιο θα το κατεβαζει.....

  12. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 13/07/2011 19:25:15

    Ε, μα πια..επιλεκτική ενημέρωση, επιλεκτική χρεοκοπία, επιλεκτική απιιστία...

  13. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 13/07/2011 20:49:45

    Άκρα του τάφου σιωπή ο κυβερνητικος εκπροσωπος...

    http://gallery.ancestry24.com/v/Cemeteries/Kwazulu-Natal/Stellawood+Jewish+Cemetery/Moshal_+Bernard_001.JPG.html

  14. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 13/07/2011 21:32:39

    Έτσι μπράβο! Να φανεί το "μεγαλείο" της Πράσινης Χούντας σε όλα τα επίπεδα-δαπεδα!

  15. Tryfwn avatar
    Tryfwn 26/07/2011 08:58:11

    Δεν του κάθησε καλά το "πηγαινοέρχομαι στο Λονδίνο και κάνω και τον υπουργό και εκπρόσωπο τύπου όποτε είμαι στην Ελλάδα" γι'αυτό και βρέθηκε η λύση! Νέος υφυπουργός !

    http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=82563&catID=14