#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/11/2009 23:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καταπληκτικό: Πως η Ντόρα αντιστάθηκε στα συμφέροντα με την βοήθεια του Μητσοτάκη

«Στα χρόνια που πολιτεύομαι δέχθηκα αναρίθμητες επιθέσεις από πολιτικούς αντιπάλους, αλλά και από ισχυρά, ισχυρότατα συμφέροντα. Τα αντιμετώπισα όλα και στάθηκα όρθια. Κράτησα τη προσωπική μου ισορροπία χάρη στην αγάπη των δικών μου ανθρώπων και τους ευγνωμονώ γι’ αυτό. Αλλά άντλησα κυρίως δύναμη από τους πολίτες, που με τίμησαν και με στήριξαν σε όλη αυτή την πορεία. Έχω καθαρό το μυαλό και τη συνείδησή μου. Ξέρω ότι όλα αυτά τα χρόνια έκανα ό,τι μπορούσα για να είμαι εντάξει απέναντι στο Κόμμα μου, την παράταξή μου, τους συναγωνιστές μου, τους πολίτες που με εμπιστεύτηκαν….»

 Το ανωτέρω είναι απόσπασμα από την σημερινή ομιλία της κ. Ντόρας Μπακογιάννη στο Έκτακτο Συνέδριο της ΝΔ. Ακολουθεί μια άποψη αυτών των συμφερόντων που κατατροπώθηκαν με την βοήθεια της οικογενείας της.







ΣΧΟΛΙΑ

  1. αρχισαμε avatar
    αρχισαμε 07/11/2009 23:53:24

    Δουλεμα. ...Χοντρο ομως.

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/11/2009 23:58:13

    Μια η μητέρα Τερέζα, και μια η Ντόρα.
    (Αν ανοίξει κανείς εγκυκλοπαίδεια, υπάρχει η φωτογραφία της στο λήμμα αργυρώνητος)

  3. loretta avatar
    loretta 08/11/2009 00:07:51

    ετσι ετσι ετσι!!!

  4. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 08/11/2009 00:08:25

    Όχι ρε φίλε...., τι άλλο θα ακούσουμεεεεεεεεεεεεεε!

    Θα μας τρελάνει η Ντόρα-τώρα!


    Νεοδημοκράτες, το καλό που σας θέλω. Σαμαρά δαγκωτό, γιατί δεν ξαναβλέπετε κυβέρνηση ούτε Μ.Θ.Μ (Μετά Θάνατο Μητσοτάκη)

    Και είναι κάτι που θα αργήσει πολύ παίδες...

  5. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 08/11/2009 00:30:16

    "έκανα ό,τι μπορούσα για να είμαι εντάξει απέναντι στο Κόμμα μου,"
    Καθαρά ενοχική τοποθέτηση... Το θυμικό το πιάνει με τη μία...!
    Καλά ποιό ζώον της γράφει τους λόγους! Είναι δυνατόν ένα τέτοιο Σύστημα να την βάζει να εκφέρει τέτοιο λόγο;;
    Εκτός κι αν όντως έχει συμφωνήσει οι φιλοδοξίες της να πάρουν παράταση.. Εκτός κι αν αποφασίσαν οι ενορχηστρωτές του μέλλοντος να βγει ο Σαμαράς, με σκοπό να τον κάψουν στην πορεία... Άγρια σενάρια...

  6. Στέργιος avatar
    Στέργιος 08/11/2009 00:44:30

    Μα τι κακόπιστοι που είστε...

    Όταν λέει ότι δέχτηκε επιθέσεις από συμφέροντα, προφανώς εννοεί τα ανταγωνιστικά προς τη Ζίμενς συμφέροντα. Ξέρετε τι αγώνα έδωσε να υπερασπιστεί τη Ζίμενς;

    Αμέσως να την κακολογήσετε την καημένη...

    • Λάκωνας avatar
      Λάκωνας @ Στέργιος 08/11/2009 12:22:33

      σωστόςςςς

  7. tim avatar
    tim 08/11/2009 08:50:00

    Ασε που την πολέμησε σκληρά και η Ολυμπιακή όταν έδινε τον αγώνα για την ιδιωτική πρωτοβουλία και την Aegean.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ tim 08/11/2009 09:42:26

      σωστό... και η Lafarge την πολέμησε πολύ

  8. Ιωάννης ο Μεσσήνιος avatar
    Ιωάννης ο Μεσσήνιος 08/11/2009 09:06:11

    Ο Θεός δίνει μέρες στο Μητσοτάκη για να δεί πρωθυπουργό το Σαμαρά. Φαντάζεστε τι χαρά θα πάρει εκείνη την ημέρα ο χαλκέντερος μέντωρας της Ελληνικής πολιτικής σκηνής;;;;;

  9. ελεύθερος avatar
    ελεύθερος 08/11/2009 09:08:33

    Η αυτο-θυματοποίηση έχει επικοινωνιακή πέραση.
    Μόνο ένα πρόβλημα υπάρχει για την κυρία Μητσοτάκη.
    Το ότι θυμόμαστε.

  10. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 08/11/2009 09:32:21

    και ο μπαμπάς, παραδοσιακά, έκανε ότι μπορούσε για να είναι εντάξει με το κόμμα του. Ανοιχτή παλάμη, αποστασίες, και δικά μας παιδιά.

  11. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 08/11/2009 09:36:15

    Θράσος απύθμενο...

    Εμ πουλάει τρέλα και αυτή αφού δεν την ρώτησε κανείς από ποια εκδοτικά συγκροτήματα δέχεται επίθεση για να βάλουμε κάτω!

    Από την άλλη δεν μπορεί να είναι και σε όλους αρεστή κάποιοι που πήγε κόντρα στα συμφέροντα τους λογικό δεν είναι να είναι απέναντι;

  12. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/11/2009 12:32:00

    Σε λίγο θα πάθει το σαγώνι της δρακουλίνας ζημιά, με αυτό το μονίμως σαν συρραμένο χαμόγελο που έχει. Μπρρρρ....