#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/04/2011 16:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καταδικαστική απόφαση για Π. Ψωμιάδη



Ένοχο έκρινε τελικά τον Περιφερειάρχη Θεσσαλονίκης Π. Ψωμιάδη το Εφετείο Θεσσαλονίκης, το οποίο τον καταδίκασε ομόφωνα σε 12 μήνες φυλάκιση με τριετή αναστολή.Πρωτοδίκως, ο κ. Ψωμιάδης  είχε καταδικαστεί στην  ίδια ποινή ύστερα  από καταγγελία υψηλόβαθμου υπαλλήλου για υπερβολική μείωση προστίμου και συγκεκριμένα από 89000 σε 5000, πρατηριούχου, ο οποίος επανειλημμένα είχε πιαστεί να νοθεύει τα καύσιμα.

Η καταδίκη σημαίνει ότι ο κ. Ψωμιάδης τίθεται σε αργία, μέχρι να καθαρογραφεί η απόφαση, οπότε θα παυθεί από τα καθήκοντά του

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Enjoy Capitalism avatar
    Enjoy Capitalism 07/04/2011 16:26:08

    ...και έτσι ο Πανίκας θα έχει ακόμα περισσότερο χρόνο να βγαίνει στον Αυτιά κάθε πρωί.

    Σήκουελ του "Λόλα" θα βγάλει ο ΑΝΤ1 ;

  2. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 07/04/2011 16:28:10

    The big brother goes. Now, the little can follow!

  3. spiros avatar
    spiros 07/04/2011 16:30:48

    Το ΠΑΣΟΚ θα επικαλείται την καταδίκη για να μιλάει για κάθαρση. Εδώ να δείτε σπέκουλα....................... Σωστά πλήρωσε το λάθος.

  4. loretta avatar
    loretta 07/04/2011 16:35:54

    Κανονικα πρεπει να γινουν ξανα εκλογες αν δεν κανω λαθος.

    • loretta avatar
      loretta @ loretta 07/04/2011 16:39:50

      και ευχομαι να μην αρχισει τις γελοιοτητες και τις φωνες και τις μαγκιες....!! ας αποχωρησει σαν κυριος.

      • Τασσος avatar
        Τασσος @ loretta 07/04/2011 17:28:59

        Δεν θα γίνουν. Αντιθέτως, θα αναλάβει ο αδερφός του Περιφερειάρχης, μέχρι να τον εκλέξουν και οι Περιφερειακοί Σύμβουλοι επίσημα. Άλλωστε, πλην ελαχίστων, όλοι είναι εκλεκτοί του ΖΟΡΟ

      • man8os avatar
        man8os @ loretta 07/04/2011 17:39:08

        ++++

      • Γιώργος Μεσσηνία avatar
        Γιώργος Μεσσηνία @ loretta 07/04/2011 19:11:31

        ++++
        και από μένα

      • th.pr avatar
        th.pr @ loretta 07/04/2011 19:50:18

        Ψωμιαδης και "κυριος" δεν πανε μαζι.......

    • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ @ loretta 07/04/2011 19:09:35

      Εκπίπτει από το αξίωμα του περιφεριάρχη όταν καθαρογραφεί η τελεσίδικη απόφαση και ο συνδυασμός του εκλέγει τον αντικαταστάτη του (ψηφοφορία των συμβούλων του συνδυασμού του) που ελπίζω να μην είναι ο αδερφός του...

      • Greece Pleading avatar
        Greece Pleading @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 07/04/2011 21:43:13

        Ναι, πειτε μας κι εμας να ξερουμε!
        Δηλαδη θα απομεινουμε μονο με το Τουρκο δημαρχο στη σαλονικη και Νομαρχης γιόκ?
        Βρε σαν πολυ περιεργα μου φαινωνται ολες αυτες οι συμπτωσεις!
        Σαν πολυ περιεργες!
        Λεμε τωρα..

  5. loretta avatar
    loretta 07/04/2011 16:38:24

    ....its not his kingdom...so he cant appoint his next of kin!!

  6. Cal avatar
    Cal 07/04/2011 16:47:18

    Δηλαδή είναι οριστικό? Πείτε και σ'εμάς που δεν ξέρουμε από νομικά!

  7. Provokatoriskos avatar
    Provokatoriskos 07/04/2011 16:56:40

    Δεν ξαναγινονται εκλογες ουτε αναλαμβανει καποιος αντιπεριφερειαρχης.Θα φηφισουν ολοι οι περιφερειακοι συμβουλοι καποιον αλλον συμβουλο για τη θεση του περιφερειαρχη.

  8. thanasis avatar
    thanasis 07/04/2011 17:01:14

    η μακεδονια φωναζει οτι το γνησιο τεκνο της παραταξης
    ειναι αντρας.οποιος εναι αδουλωτος στις επιταγες
    της τροικας πρεπει να πεθανει αλλα η σιωπηλη πλειοψηφια
    με τον ευρωπαιο αρχηγο της αντωνη σαμαρα μαζυ με τα
    εκατομμυρια των decamicados γιγαντονει και το ποταμι δεν
    γυριζει πισω στο δε περασμα τις θα παρασυρει το αποσαρθρω
    μενο συστημα μαζυ και την συμμαχια των προθυμων και
    εθελοδουλων

  9. loretta avatar
    loretta 07/04/2011 17:07:07

    αυτο λεει ο Νομος??? συμφωνα με το Καλλικράτη?

  10. Ηλίας Πιερίδης avatar
    Ηλίας Πιερίδης 07/04/2011 17:10:15

    Κρίμα που απεργούν σήμερα οι δημοσιογράφοι................έτσι (α)δικα θα πάει ο Ζορό, χωρίς καμιά δεκαριά ζωντανές συνδέσεις από το δικαστήριο, αυτός ο ήρωας τουρκοφάγος, ο αναγεννητής της Μακεδονίας, κρίμα ...μια άλλη φορά !

    • Ηλίας Πιερίδης avatar
      Ηλίας Πιερίδης @ Ηλίας Πιερίδης 07/04/2011 17:33:17

      ....και επιμένει ότι σήμερα συνομίλησε τηλεφωνικά με τον Σαμαρά για να τον εμψυχώσει.....

      • Greece Pleading avatar
        Greece Pleading @ Ηλίας Πιερίδης 07/04/2011 21:29:41

        δηλαδη σωνει και καλα πρεπει να γινει αντι-Σαμαρικος ο Ψωμιαδης δηλαδη ε?
        Μηπως να μεινουμε και μονο με τη Λαμια και κατω? Λεμε τωρα.
        Εγω δεν ξερω. Πονηρος ειμαι και σκεφτωμαι τι μπορει να μας ξημερωσει μια μερα. Οτι θα στηριξουμε εναν σωστο ανθρωπο για τη ΝΔ θα στηριξουμε, αλλα φυλαγε τα ρουχα σου που λενε...ο διαολος εχει πολλα ποδαρια...

  11. προδικος avatar
    προδικος 07/04/2011 17:11:11

    απομνημονευματα τωρα Πανικα,θελουμε απομνημονευματα!!

  12. Y. avatar
    Y. 07/04/2011 17:21:54

    Ας πρόσεχε, και εκει στις Σπέτσες που έκανε Γυμνάσιο, να διάβαζε και λίγο του Αριστοτέλη τα Πολιτικά

    • loretta avatar
      loretta @ Y. 07/04/2011 18:11:29

      Aσε Υ ο πανικας εστησε μια χαρα την αυλη του .Εκ του νομου ο επομενος περιφερειαρχη θα εκλεγει απο ψηφοφορια που θα γινει μεταξυ των συμβουλων δεν μπορουν να ειναι υποψηφιοι οι αντιπεριφερειαρχες οποτε καταλαβες ...!!
      θα γινει κολαση...!!

      Θα ξεσηκωθουν και οι πετρες!!

      και μαντεψε ποιος θα τον διαδεχθει by appointment?? (εδω επαισα εξω σε προηγουμενο σχολιο μου )

  13. αντιλαικος avatar
    αντιλαικος 07/04/2011 17:30:30

    στο σκακι ολα τα πιονα παιζουν ακριβως οπως απο καιρο εχει προγραμματισει ο υπεροχος Deep Blue...

  14. loretta avatar
    loretta 07/04/2011 17:33:13

    Kαι τωρα απομενει να δουμε ποσο Στρατιωτης της παραταξης ειναι ο Παναγιωτης...!!

    • προδικος avatar
      προδικος @ loretta 07/04/2011 17:47:39

      το αλλο με τον Τοτο ..το ξερεις..

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ loretta 07/04/2011 20:38:03

      Αυτή η παράταξη δεν έχει στρατιώτες ψευτοναπολέοντες και εφιάλτες έχει.

      Για αυτό παίρνει μάτι το Πασόκ 4 δεκαετίες τώρα.

      Κάποτε πρέπει να γραφτεί μια πολιτική ανάλυση πως γίνεται μια παράταξη με πολύ καλή ποιότητα οπαδών να διοικείται επί χρόνια από τέτοι καφριλίκι.

      • loretta avatar
        loretta @ Aris. A 07/04/2011 20:45:03

        Ειμαι πολυ περιεργη βρε Aris A να ακουσω απο δευτερα τι ταινια θα παιζει ο Πανικας διοτι δεν θα το αφησει ετσι θα θελει να επιβεβαιωση την δυναμη του και να εκτοξευσει τις ρουκετες του προς ολες τις κατευθηνσεις..!!
        Το θεμα ειναι αν οι ρουκετες ειναι αρνητικες για το κομμα ...ποσο διατεθειμενοι ειναι να τον μαζεψουν??

        • aris. A avatar
          aris. A @ loretta 07/04/2011 22:15:21

          loretta


          Θα ακολουθήσει και αυτός την μακρά παράδοση των ευεργετηθέντων από την ΝΔ.

          Θα ρίξει και αυτός τις πέτρες του εναντίον της παράταξης.

          Θα ακολουθήσει την πορεία του Μπούτου, του Λιβανού, του Μητσοτάκη, του Βουλγαράκη και πολλών άλλων.

          Θα μας πει και αυτός πόσα του χρωστάμε που ξεκίνησε από βητάντζα τραγουδιστής και χόρτασε δόξες και αξιώματα.

          Θα κάνει ότι μπορεί να προκαλέσει μεγαλύτερη ζημιά στην ΝΔ.

          Θα μιλήσει με τα καλύτερα λόγια για τον Καρατζαφέρη την Ντόρα και θα ακολουθήσει την προπαγάνδα που θα του επιβάλλουν τα αντινεοδημοκρατικά παπαγαλάκια.

          Για το μόνο που στεναχωριέμαι είναι ότι η γνήσια αγάπη που μυρίζεις στον αέρα της Μακεδονίας από τους απλούς ανθρώπους για την πατρίδα την έκφρασε ο Ψωμιάδης.

          Σύγκρινε Μάρτη και Ψωμιάδη για να καταλάβεις.

      • Apollonios avatar
        Apollonios @ Aris. A 08/04/2011 01:59:08

        "πως γίνεται μια παράταξη με πολύ καλή ποιότητα οπαδών να διοικείται επί χρόνια από τέτοι καφριλίκι.... "

        Καλή ποιότητα οπαδών???!! Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
        Μιλάς για αυτούς που βγάζουν πρώτους σε δημοφιλία τον κοΤίποτα και το νεότερο μοντέλο του είδους, τον Άρη?

  15. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 07/04/2011 17:41:12

    Κρίμα που εξελίχθηκε έτσι η υπόθεση με τον Πανίκα.

    Τον έχω σε μεγαλύτερη εκτίμηση από τα 3/4 των τομεαρχών της ΝΔ...

  16. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 07/04/2011 17:54:46

    Δώδεκα μήνες φυλακή με τριετή αναστολή η δικαστική απόφαση. Δηλαδή για τρία χρόνια να μην το ξανακάνει από που, απ' το σπίτι του;
    Δεν πάμε καθόλου καλά!!!!

  17. Christos avatar
    Christos 07/04/2011 18:10:11

    Πω πω,

    Ρε τι σου κανει το πετρελαιο.....
    Ακου απο 89,000 να το κανει 5,000. Καλα ρε Πανικα δεν ηξερες δεν ρωταγες, αλλα οταν ο κοσμος εχει γεμισει PLAISIR!!!!!
    Αντε τωρα και στο Ευρωκοινοβουλιο να κανεις ταρζανιες

    • loretta avatar
      loretta @ Christos 07/04/2011 20:31:17

      Τα Plaisir της θεσσαλονικης για να μην λεμε και οτι θελουμε δεν ειναι ιδιοκτησιας του Ψωμιαδη (για να μην λεμε και οτι θελουμε) εκτος απο αυτο που εχει ανοιξει η γυναικα του .

      • irida avatar
        irida @ loretta 07/04/2011 21:01:30

        Για πες μας βρε loretta τι πρόσφερε ο Ψωμιάδης τόοοοσα χρόνια που εκλέγεται νομάρχης σε αυτό τον τόπο; Για το βουλευτιλίκι ας μη μιλήσουμε..πολύ μακρινό παρελθόν. Πραγματικά θα θελα να ξέρω τι μια και ψάχνω και δε βρίσκω. Ζω σε αυτή την πόλη πάνω από 15 χρόνια. ¨Ολα ίδια μου φαίνονται, μα όλα. Απλά πιο βρώμικα..αυτή η διαφορά..για μένα..

        • loretta avatar
          loretta @ irida 07/04/2011 21:09:14

          Kατσε και διαβασε το εντυπο του...!! πολυ απλα!!
          και αν θες αμφισβήτησε το... αλλα ποτε μην ξεχασεις οτι ο καθε νομαρχης (αν θελουμε ναμαστε δικαιοι) εξαρταται απο την εκαστοτε κεντρικη εξουσια(οχι απαραιτητα κομματικα) και δυστηχως ο ΝΟΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΕΤΑΜΑ ΔΙΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΘΗΝΟΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ!!

          • irida avatar
            irida @ loretta 07/04/2011 21:16:06

            Χμ! επειδή αυτό το ακούω πάνω από 15 χρόνια το βαρέθηκα ως επιχείρημα. Κάτσε μόνο και σκέψου πόσοι υπουργοί, βουλευτές, παίξανε σημαντικό ρόλο στα πράγματα κι εκλέγονταν στη Θεσσαλονίκη. Κι ακόμα ισχύει. Άμα αυτοί δεν νοιάζονται την ιδιαίτερη πατρίδα τους μην περιμένουν να τους σώσει η Αθήνα ή όποια άλλη πόλη. Κι επιτέλους ας σταματήσει αυτο το παραμύθι με το αθηνοκεντρικό κράτος. Αρκετούς διχασμούς έχουμε βιώσει. Κι επειδή ο λόγος για αθηνοκεντρικό κράτος να διηγηθώ μια ιστορία:θα θυμάστε ασφαλώς πως ο ψωμιάδης επι Μαριέτας υπουργού παιδείας έκανε λεονταρισμούς για τη σχολική στέγη πως δεν του δινε λεφτά και τέτοια..Ρηγίλλης συνάντηση εκπαιδευτικών της ΔΑΚΕ πανελλαδική πριν το εκπαιδευτικό συνέδριο..Η Μαριέτα στο βήμα κι από κάτω ο επί αυτών των θεμάτων εκπαιδευτικός μόνιμα δεξί χέρι του Ψωμιάδη άρχισε να λέει τέτοια στη Μαριέτα.. Κι επειδή αυτή κι ήξερε και δεν τσίμπησε του είπε μόνο τρεις κουβέντες κι έκατσε στα συγά του ο τύπος. Τι είπε; Ξεκινήστε, φέρτε μου τιμολόγια κι αν δεν πληρωθούν υπεύθυνη εγώ. Λεφτά όμως να τα διαχειριστείτε εσείς δεν σας δίνω!!! Τυχαίο; δε νομίζω!!ειλικρινά δε νομίζω..

          • loretta avatar
            loretta @ irida 07/04/2011 21:21:45

            Ιριδα

            το αθηνοκεντρικο κρατος δεν εχει να κανει με τους βουλευτες ...εχει να κανει με το πως λειτουργει το πολιτκο μας συστημα και η διανομη και κατανομη κονδυλιων...!!

            οι ρατσισμοι και διαχωρισμου αυτου του ειδους δηλ αθηνα vs θεσσαλονικη δεν εχουν καμια σχεση με μενα...εξαλλου τη μιση μου ζωη στην αθηνα την ζω...συνεπως πρεπει να αλλαξει το συστημα για μενα .

          • irida avatar
            irida @ loretta 07/04/2011 21:25:21

            Επειδή όμως εγώ ζω εδώ και το ακούω συνέχεια με έχει κουράσει πολύ. Πάρα πολύ. Κι είναι άδικο.Οι ευθύνες για το άδειασμα της επαρχίας θα πρεπε να αναζητηθούν πρώτα στους ντόπιους με υπουργικές θητείες εκλεγμένους και μετά όπου αλλού. Ένα μετρό κι αυτό αν θα γίνει με τα χίλια ζόρια!!Κι αν!! Γενικά η επαρχία είναι παρατημένη.

          • Tassos avatar
            Tassos @ irida 07/04/2011 21:49:31

            Καλά τώρα την κολλητή της Δραγώνα κα της Ρεπούση μας φέρνεις σαν παράδειγμα? Αυτή έπρεπε να είχε εξοστρακιστεί αν υπήρχε Δημοκρατία.

          • irida avatar
            irida @ Tassos 07/04/2011 21:54:45

            Άλλο το να θέμα άλλο τ άλλο!!Μην τα μπερδεύεις. Και μην ξεχνάς πως υπήρξε υπουργός Καραμανλή κι είναι ευρωβουλευτής ΝΔ σήμερα..Αύριο δεν ξέρω τι θα ναι.

          • Εύμηλος avatar
            Εύμηλος @ Tassos 11/04/2011 12:40:53

            Όταν άνθρωποι της παράταξης με τόση ευκολία βάλλουν εναντίον στελέχους (Μαριέττα) με εγνωσμένες ικανότητες, ελλόγου και άκρως μη λαϊκιστικού, αντιλαμβάνεται κανείς το χάλι της. Η κ. Γιαννάκου υπερασπίστηκε τότε τη νομιμότητα. Όχι τις απόψεις των συγγραφέων. Αλλά η μονίμως θορυβούσα φαιδρά εθνικοπαραφροσύνη την κατέταξε στην ίδια κατηγορία με τις συγγραφείς.
            Η μη ικανότητα ή η άρνηση να διακρίνουν σ’ αυτή την παράταξη (ΝΔ) τις λεπτές διαφορές την οδηγεί μόνιμα σε αυτογόλ και στον υποβιβασμό σε δεύτερο ρόλο.
            Και σε ότι αφορά τη γκρίνια και μουρμούρα των Θεσσαλονικιών. Μίζερη ιδεοληψία. Περί αυτού πρόκειται εν πρώτοις. Φταίει και το συγκεντρωτικό κράτος. Αλλά τις τελευταίες δεκαετίες δείτε ποιοί κυβερνούν εκεί στο "νύμφη του Θερμαϊκού". Επαρμένοι και λαϊκιστές. Φοβικοί. Που ανδιανέμουν την εξουσία και τα λάφυρά της μεταξύ τους. Δε διαφέρουν καθόλου απ’ το σύστημα ΠΑΣΟΚ. Χρησιμοποιούν μόνο άλλη γλώσσα. Με επίχρισμα πατριωτικό. Δίχως να είναι σε θέση να ορίσουν τον πατριωτισμό.

          • Στάθης Δ avatar
            Στάθης Δ @ loretta 07/04/2011 21:48:06

            Και τα λεφτά χάσαμε και η Κορώνεια πεθαίνει κ. Ψωμιάδη
            Λιάνα Γούτα
            h--p://www.aixmi.gr/index.php/kai-lefta-xasame-korwneia-pethainei/

            Αρα κι η Γούτα βαλτή από το παρακράτος των Αθηνών?

          • Tassos avatar
            Tassos @ Στάθης Δ 07/04/2011 21:51:56

            Ρε φίλε, έκλεψε? Κατάλαβες γιατί τον βάλαν σε αργία? Σε έναν φουκαρά μείωσε το πρόστιμο για να μην καταστραφεί. Ποιά Γούτα τώρα? Την αργόμισθη των ΕΛΠΕ που ανάθεμα κι αν ξέρει τί χρώμα έχει το πετρέλαιο? Παιδί του κομματικού σωλήνα, αιώνια σύμβουλος ευρωβουλευτών? Ασε μας τώρα καϋμένε...

          • irida avatar
            irida @ Tassos 07/04/2011 21:56:25

            Δεν ήταν φουκαράς..Κατ επανάληψη είχε διωχθεί για το ίδο θέμα. Κι οι φουκαράδες σκέφτονται και τα αυτοκίνητα των άλλων φουκαράδων που χαλάνε από τις χαλασμένες βενζίνες..Εκεί τον έπιασε ο καημός το νομάρχη;

          • Στάθης Δ avatar
            Στάθης Δ @ Tassos 07/04/2011 21:59:13

            Σωστά, ό άλλος που έκλεβε συστηματικά στο πετρέλαιο, το έκανε για την φουκαριάρα την μάνα του

            Και οι αφοι Ψωμιάδη είχανε την φάμπρικα με τα 45άρια για του καϋμένους τους εργολάβους

            Οσο για το παιδί του κομματικού σωλήνα, πραγματικά δεν έχω επιχείρημα, με αποστόμωσες

          • Στάθης Δ avatar
            Στάθης Δ @ Tassos 07/04/2011 22:02:34

            Α, που 'σαι μάστορα, μιά χάρη μιά και έχεις πρόχειρο το πατριδόμετρο: δεν με γραδάρεις να ξέρω που βαδίζω? Μπάς και διορθωθώ, αν και στα γεράματα χλωμό το βλέπω

          • Εύμηλος avatar
            Εύμηλος @ Tassos 11/04/2011 12:48:41

            Κάποια παιδιά του κομματικού σωλήνα, δάσκαλοι απ’ τη Θεσσαλονίκη, κολλητοί του Ψωμιάδη και της θυγατρός γίνανε την περίοδο της διακυβέρνησης ΝΔ υπάλληλοι εξωτερικού του ΥΠΕΞ με 8.000 Ευρώ μηνιαίως. Έτσι αντιλαμβάνονται την αξιοκρατία. Δεν έκλεψε κανείς φυσικά... Αυτά καταδίκασε ο κόσμος της ΝΔ τον Οκτώβριο του 2009. Για να εκλείψουν τέτοιες συμπεριφορές ανέδειξε τον ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ στην ηγεσία. Κι είναι πλέον η μόνη του ΕΛΠΙΔΑ.

          • juliet avatar
            juliet @ loretta 08/04/2011 09:28:02

            ε, οχι και στο πέταμα , ο ΚΑΚ απο που ήτανε;
            Είναι περήφανος γιατί είναι Μακεδόνας και σωστά ,αλλά πρωθυπουργό Μακεδόνα είχατε,δεν φταίει ο Αθηναίος αν οι Μακεδόνες βολευτές προσπαθούσαν να γίνουν Αθηναίοι.
            Οχι όλα στην Αθήνα,ο καθένας ας επιμεριστεί τις ευθύνες του.
            Και άλλοστε οι κάτω απο την ίδια Πατρίδα είμαστε.Οχι νότιοι και βόριοι.Η συμφορά της Ελλάδας δεν είναι βορράς -νότος είναι εθνική.Οταν θα πάψουμε να χωριζόμαστε θα αποκτήσουμε τη δύναμη που πρέπει για να ξεκαθαρίσουμε τα ξερά απο τα χλωρά ανεξάρτητα αν είναι απο Θράκη,Μακεδονία,Θεσσαλία ,Ηπειρο,Στ.Ελλάδα,Ιόνιο,Κυκλάδες,Κρήτη,Δωδεκάνησα,Πελ/νο(είδες τη πατρίδα της καρδιάς μου την αφήνω τελευταία).Ολη η Ελλάδα μία Πατρίδα αγαπητή μου,ο Σαμαράς το ξέρει και το πιστεύει,εμείς θα πρέπει να το κάνουμε σημαία ,γιατί μόνο ετσι θα κερδίσουμε!!!!

          • juliet avatar
            juliet @ juliet 08/04/2011 09:30:34

            @Λορέττα ,καλήμερα
            Η απάντηση είναι για σένα.

          • loretta avatar
            loretta @ juliet 08/04/2011 15:16:15

            Καλημερα Juliet..!!

          • Εύμηλος avatar
            Εύμηλος @ juliet 11/04/2011 12:50:07

            Πολύ σωστή juliet.

  18. προδικος avatar
    προδικος 07/04/2011 18:14:29

    αντισταση Πανικα..αντισταση..μην αφησεις πρωιναδικο για πρωιναδικο..

  19. progressive avatar
    progressive 07/04/2011 18:16:32

    Και να μην τον ξαναδούμε...

  20. Tassos avatar
    Tassos 07/04/2011 18:20:45

    Ο Σαμαράς τηλεφώνησε στον Πανίκα. Θα γίνει χαμός!

    • loretta avatar
      loretta @ Tassos 07/04/2011 20:26:54

      Το πιστευεις??

  21. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 07/04/2011 18:35:31

    Θα πάρει μαζί του και τα λούτρινα ζωάκια που είχε στο γραφείο του ?

  22. vaggelis avatar
    vaggelis 07/04/2011 19:02:25

    πανικας ο ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΤΗΣ (σβαρτζενεγκερ)

  23. hellasatt avatar
    hellasatt 07/04/2011 19:35:43

    θα τεθεί σε αργία γιατί η απόφαση δεν είναι αμετάκλητη. Θα εκπέσει όταν η απόφαση γίνει αμετάκλητη, δηλ. μετά από αναίρεση και έκδοση αποφάσεως στον Αρειο Παγο (αρθ. 236 'Καλλικράτη'). Κρίμα αλλά φοβάμαι ότι έκανε χοντρή γκάφα.

  24. Στάθης Δ avatar
    Στάθης Δ 07/04/2011 19:38:36

    Η υπόθεση με το πρόστιμο ήταν πταίσμα μπροστά σε αυτά που τον περιμένουν, μαζί και με τον "πράσινο" αδελφό του

    Ποινική δίωξη για σκάνδαλο των απευθείας μισθώσεων σχολικών λεωφορείων
    h--p://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artid=4593074
    Προκαταρκτική εξέταση για τα «45άρια» της νομαρχίας
    h--p://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=156589
    Αποκαλυπτικό πόρισμα ελέγχου με σωρεία παρανομιών της διοίκησης Ψωμιάδη στο ΚΕΚ της νομαρχίας
    h--p://www.makthes.gr/news/politics/71731/

    Του κοινού ποινικού με άλλοθι την πατρίδα κι' αυτός

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ Στάθης Δ 07/04/2011 20:00:00

      Είναι και άλλοι τέτοιοι αδερφέ, μόνο που με τον Καλλικράτη πήρανε αυτό που τους άξιζε...
      (η μόνη σωστή ενέργεια που έκανε αυτή η ανάλγητη κυβέρνηση)

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Στάθης Δ 07/04/2011 21:24:01

      Μηπως πισω απο το μενος κατα Ψωμιαδη κρυβεται και τιποτε αλλο...?
      Λεω εγω τωρα.
      Δεν τον στηριζω! Ειδικα επειδη επελεξε να βρισκεται ο μισος μεσα στο Μητσοτακικο στρατοπεδο, αλλα..λεμε τωρα..Μηπως κρυβεται και τιποτε αλλο και μπλεξαμε παλι με σκοτεινο κατεστημενο που θελει τη Θεσσαλονικη ντε και καλα φτωχομανα?
      Γνωριζετε εσεις αν επωφθαλμιουνται καποι εν Αθηναις τη τουριστικη κινηση της Χαλκιδικης? Λεμε τωρα...

  25. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/04/2011 20:27:16

    Την είχε δει κι αυτός υπεράνω νόμου, και αυτοκράτορας.
    Η πολλή δημοτικότητα χτυπάει στο κεφάλι, και δημιουργεί ψευδαισθήσεις μεγαλείου.
    Έλυνε και έδενε.
    Ας πρόσεχε.
    Μπορεί να πάει κοντά στον Ντεγκρέτσια τώρα.
    Θαλαμηπόλος Β` ορόφου.

  26. loretta avatar
    loretta 07/04/2011 20:32:38

    ναι μονο που θα προβιβασει τον αδερφο του σε Α"!!

  27. Aris. A avatar
    Aris. A 07/04/2011 20:33:52

    Κουλούρης, Παναγόπουλος, Πολυζωγόπουλος, Πρωτόπαππας, Ψωμιάδης, Γιακουμάτος, Γεωργιάδης, Βελόπουλος, Ψαριανός, Κουναλάκης, Μπίστης και πολλοί άλλοι παιδιά του ίδιου συστήματος της mediοκρατίας.

    Μηδέν παραγωγή έργου κάνανε καριέρα οι μεν πουλώντας αριστεροφροσύνη, πασοκοφροσύνη και οι δε πουλώντας, νεοδημοκρατικοφροσύνη και πετριδοφροσύνη.


    Παιδιά του Αυτιά του χαβαλέ και των ποιό σκοτεινών κομματικών μηχανισμών που ανάδειξαν φελλούς και μετριότητες.

    Βασικοί υπεύθυνοι και υπαίτιοι της μετριοκρατίας που επικράτησε και βούλιαξε την χώρα.

    Ολοι μας πρέπει να ντρεπόμαστε για τις επιλογές μας.

    • irida avatar
      irida @ Aris. A 07/04/2011 21:03:00

      +++++++++++like

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Aris. A 07/04/2011 21:19:49

      Εγω δεν ντραπηκα για την επιλογη μου γιατι ειδα μπολικο ευρω απο τους Ρωσους στη Χαλκιδικη. Μιλαω για το Ψωμιαδη. Δεν τον στηριζω αλλα του στραβου το δικιο να λεγεται.
      Μαλιστα.. μαλιστα..

    • ΜΕΣΑΙΟΣ ΧΩΡΟΣ avatar
      ΜΕΣΑΙΟΣ ΧΩΡΟΣ @ Aris. A 07/04/2011 21:36:16

      +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

    • Στάθης Δ avatar
      Στάθης Δ @ Aris. A 07/04/2011 21:41:35

      Ενω αυτοί που τους επιλέγουν στα κομματικά ψηφοδέλτια και τους δίνουν χαρτοφυλάκια ανήκουν στην κατηγορία "παραπλανηθέντες" οπότε δεν χρειάζεται να ιδρώσει το αυτί τους

    • Εύμηλος avatar
      Εύμηλος @ Aris. A 11/04/2011 12:52:49

      Μπράβο aris. A! τα είπες όλα.

  28. Ευμένης avatar
    Ευμένης 07/04/2011 20:45:30

    Ο Ψωμιάδης έφταιξε, δικάστηκε και θα πληρώσει. Αυτό και μόνο τον ανεβάζει ένα σκαλί παραπάνω από πολλούς άλλους τοπικούς άρχοντες, που άσπιλοι θα συνεχίσουν το θεάρεστο έργο της καταστροφής της Τοπικής Αυτοδιοίκησης. Αλλά είπαμε, οι κακοί είναι στη φυλακή, σωστά?

  29. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 07/04/2011 21:17:18

    Ο Ψωμιαδης τιθεται σε αργια τωρα που αρχιζειη τουριστικη περιοδος και το μονο που μας σωνει ειναι οι Ρωσοι για τους οποιους εδω και χρονια ελεγε ο Ψωμιαδης οτι πρεπει να μεγαλωσει ο χρονος της βιζας τους γιατι φερνουν τουριστικο συναλλαγμα?
    Περιεργες συγκυριες!
    Μαλιστα μαλιστα...

    • loretta avatar
      loretta @ Greece Pleading 07/04/2011 21:26:29

      Οι ρωσοι στην ελλαδα αρχισαν να ερχονται λογω των επιλογων /πολιτικης του Κ.Καραμανλη...!

      • Greece Pleading avatar
        Greece Pleading @ loretta 08/04/2011 17:53:42

        δεν θα μπορουσε να αναλαβει και το πολιτικο κοστος να φτιαξει ενα αεροδρομιακι στη Χαλκιδικη ο ΚΚβ'? Ενα τραινακι εστω?

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Greece Pleading 07/04/2011 21:28:09

      Στη Χαλκιδική εκλέγονταν;

      • Greece Pleading avatar
        Greece Pleading @ Strange Attractor 08/04/2011 17:52:16

        Στη Χαλκιδικη εχει αεροδρομιο και ταξι και τρενα και λεωφορεια που ξεκινουν απο αεροδρομια και σιδ. σταθμους?
        Οχι.

    • loretta avatar
      loretta @ Greece Pleading 07/04/2011 22:11:27

      Kαι αν παρακολουθεις καθολου τα τεκτενομενα θα επρεπε να ξερεις οτι ο Τζιτζικωστας εχει κανει καλη δουλεια στο συγκεκριμενο θεμα αυτο το χρονικο διαστημα.(τουρισμο απο ρωσια κτλ)

  30. Posidonas avatar
    Posidonas 07/04/2011 21:24:43

    Αυτο δεν με ενδιαφερει γιατι το βλεπω ως πολιτικη πραξη περισσοτερο, αφου δεν υπεπεσε σε ποινικο αδικημα.Τι παει να πει υπερβαση καθηκοντος, εδω παραβιαζεται το συνταγμα και κανεις δεν δινει λογο. Κλεβουν χωρις ντροπη και κανενας τους δεν ενοχλειται, ο Ψωμιαδης παρανομησες; Τρομαρα τους.
    Στην Πατρα καδικασαν εναν 77χρονο σε δεκα χρονια φυλακη!!! γιατι σκοτωσε τον κλεφτη με το μαχαιρι. Τωρα θα καθομαστε να μας χαμει ο καθε αλλοδαπος ή ημεδαπος για να μη παμε φυλακη.

  31. Posidonas avatar
    Posidonas 07/04/2011 21:36:36

    Αυτο δεν με ενδιαφερει, γιατι το βλεπω ως πολιτικη πραξη περισσοτερο, αφου δεν υπεπεσε σε ποινικο αδικημα.Τι παει να πει "υπερβαση καθηκοντος", εδω παραβιαζεται το συνταγμα και κανεις δεν δινει λογο. Κλεβουν χωρις ντροπη και κανενας τους δεν ενοχλειται, ο Ψωμιαδης παρανομησες; Τρομαρα τους.
    Στην Πατρα καδικασαν εναν 77χρονο σε δεκα χρονια φυλακη!!! γιατι σκοτωσε τον κλεφτη με μαχαιρι. Τωρα θα καθομαστε να μας χαμει ο καθε αλλοδαπος ή ημεδαπος για να μη παμε φυλακη.

  32. Tassos avatar
    Tassos 07/04/2011 21:45:35

    Οι ΝΔμοκράτες που πανηγυρίζουν είναι οι Ελληνες της Μελούνας. Οι Ελληνες του "είναι μακριά η Κύπρος", οι Ελληνες του "θα φυσήξει ο αέρας και θα πάρει την σημαία". Οι Γραικύλοι.

    • Εύμηλος avatar
      Εύμηλος @ Tassos 11/04/2011 12:55:30

      Σιγά ρε συ! Παραπήρες φόρα.

  33. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 07/04/2011 21:48:50

    Ο Ψωμιαδης κουτσος στραβος ήταν μια πατριωτικη φωνη που αντιστεκοταν. Ο Δημος περασε ήδη στα χερια των Καρασσο, Αλλατινι κλπ. Ο Μπουταρης συζυγος Στεφανου Μανου ειναι Δημαρχος. Ο Μανος εσπευσε να υποδεχθει μετα βαϊων και κλαδων τον Σορος.
    Δεν νομιζω να επιχαιρει κανεις. Η μονη που θα καταχαρηκε είναι η μεγαλοκορούλα.

    Προφανως το βαθυ κρατος της Θεσσαλονικης του την ειχε στημενη.

    Cherchez το οικοπεδο Αλλατινι.

    • loretta avatar
      loretta @ Theoprovlitos 07/04/2011 22:18:04

      Μια που αναφερθηκες στο θεμα...Να δουμε τωρα ο ΜΠΟΥΤΑΡΗΣ...τι θα κανει??

      Οι Μύλοι Αλλατίνη κατασκευάστηκαν το 1900 από τη γνωστή ομώνυμη εβραϊκή οικογένεια της Θεσσαλονίκης και λειτούργησαν μέχρι τη δεκαετία του ‘80.
      Το 1971 το οικόπεδο χαρακτηρίζεται «κοινόχρηστος χώρος πρασίνου», αλλά ο νόµιµος χρόνος πέρασε χωρίς να αγορασθεί από το Δηµόσιο και έτσι δεν έγινε ποτέ η απαλλοτρίωση. Το 1991 η τότε υπουργός Πολιτισμού Άννα Ψαρούδα-Μπενάκη έλαβε απόφαση, βάσει της οποίας ολόκληρο το βιομηχανικό συγκρότημα, τόσο τα κτίρια όσο και το σύνολο του οικοπέδου, χαρακτηρίστηκε «ιστορικά διατηρητέο μνημείο». Μετά, όμως, από έναν χρόνο με νέα υπουργική απόφαση και έπειτα από αφόρητες πιέσεις ξεκινά ντόμινο αποχαρακτηρισμών, ενώ την ίδια χρονική περίοδο έπειτα από διαδοχικές υπουργικές αποφάσεις και Προεδρικά Διατάγματα η ιδιοκτήτρια εταιρία του οικοπέδου έγινε δικαιούχος ανοικοδόμησης κτισμάτων συνολικού εμβαδού περίπου 110.000 τ.μ.
      Η τεράστια αυτή επιφάνεια προέκυψε από τον αυθαίρετο και σκανδαλώδη ορισμό του συντελεστή δόμησης στο ποσοστό 4,2%! Αμέσως μετά, με Προεδρικό Διάταγμα οι δικαιούχοι πέτυχαν μεταφορά συντελεστή δόμησης για τα 70.350 τ.μ., διεκδικώντας την ανοικοδόμηση άλλων 43.000 τ.μ. στο οικόπεδο των Μύλων Αλλατίνη. Είναι η εποχή που μέλος της κυβέρνησης Μητσοτάκη ήταν και ο μέτοχος της Αλλατίνη Α.Ε. Στέφανος Μάνος και «σύντροφος» του Γιάννη Μπουτάρη στις προηγούμενες Ευρωεκλογές με το ψηφοδέλτιο της Δράσης.
      Τα σχέδια ανοικοδόμησης παγώνουν για περίπου μία δεκαετία, ώσπου το 2003 εκπονείται σχέδιο και εγκρίνεται με απόφαση του τότε υπουργού Πολιτισμού Ευάγγελου Βενιζέλου. Είναι η εποχή που η εταιρία Αλλατίνη Α.Ε. ανακοινώνει σε πανηγυρικό κλίμα, ότι «τον Απρίλιο του 2002, οι εταιρίες Αστικες Αναπτυξεις Α.Ε και Θεμελιοδομή Α.Ε ήρθαν σε συμφωνία με την Αλλατίνη Α.Ε. για την εξαγορά του 50% του οικοπέδου. Οι τρεις εταιρίες συνεργάστηκαν για την επίλυση όλων των προβλημάτων που είχε το οικόπεδο και στις αρχές Απριλίου του 2003 υπέγραψαν το οριστικό συμβόλαιο μεταβίβασης του 50% (25% εις έκαστη εκ των δύο) εξ αδιαιρέτου του ιστορικού ακινήτου επί της οδού Λασκαράτου στην Θεσσαλονίκη.
      Στην επίσημη ανακοίνωση που αναρτήθηκε και στην ιστοσελίδα της εταιρίας αναφέρεται χαρακτηριστικά ότι «στη Θεσσαλονίκη, πρόκειται να δημιουργηθεί η Πολιτεία Αλλατίνη. Κύριος σκοπός είναι η ανάπλαση των χώρων του οικοπέδου και του παλιού μύλου και η δημιουργία ενός πρωτοποριακού αστικού χώρου που θα συνδυάζει αρμονικά κατοικίες, επαγγελματικές, πολιτιστικές και ψυχαγωγικές χρήσεις. Οι επενδυτές προσδοκούν η Πολιτεία Αλλατίνη να αποτελέσει το ιδανικό περιβάλλον κατοικίας, προσφέροντας υπηρεσίες υψηλής ποιότητας στους κατοίκους της, αλλά και στους περίοικους».

      Αντιδράσεις και ανίερες συμμαχίες
      Αμέσως, όπως αναφέρθηκε, προσέφυγαν στο Συμβούλιο της Επικρατείας η Δημοτική Κίνηση Θεσσαλονίκη των Πολιτών και της Οικολογίας μέσω του τότε επικεφαλής της Τάσου Κουράκη και η Οικολογική Κίνηση Θεσσαλονίκης, καθώς και 19 κάτοικοι της περιοχής του βιομηχανικού συγκροτήματος της Αλλατίνη, με αποτέλεσμα δύο χρόνια μετά το Ε’ τμήμα του ΣτΕ να ακυρώσει εκείνη την απόφαση, σε βάρος της οποίας είχαν προσφύγει οι κάτοικοι της περιοχής. Αυτή είναι η περίοδος που απέναντι στους κατοίκους βρίσκονται ο δήµαρχος Β. Παπαγεωργόπουλος, ο νομάρχης Π. Ψωµιάδης και όπως αποδεικνύεται ο Γιάννης Μπουτάρης, που κάνουν παρέµβαση στο ΣτΕ, υπέρ τής απόφασης Βενιζέλου και εναντίον της προσφυγής των κατοίκων!
      Ο Γιάννης Μπουτάρης, δηλαδή, την περίοδο εκείνη βρίσκεται σε απόλυτη ταύτιση επί του θέματος με τους Ψωμιάδη και Παπαγεωργόπουλο που σήμερα, ως υποψήφιος δήμαρχος, κατηγορεί ότι έχουν οδηγήσει σε διάλυση δήμο και νομαρχία.
      Έπειτα από λίγους μήνες οι ιδιοκτήτες επανήλθαν υποβάλλοντας νέο σχέδιο ανοικοδόμησης, που ελάχιστα διέφερε από το προηγούμενο και το οποίο ενέκρινε τον Απρίλιο του 2006 ο τότε υπουργός Γ. Βουλγαράκης.
      Με προσωρινή διαταγή του στις 5 Δεκεμβρίου 2007 ο πρόεδρος του Ε’ τμήματος του Συμβουλίου της Επικρατείας Κ. Μενουδάκος είχε εκδώσει προσωρινή εντολή απαγόρευσης κάθε οικοδομικής ή χωματουργικής εργασίας, η οποία δεν σχετίζεται «με την αποτροπή της διατάραξης της δομής των διατηρητέων κτιρίων».
      Από εκείνη τη στιγμή οι εργασίες ανοικοδόμησης στην Αλλατίνη παγώνουν και τον Απρίλιο του 2010, το ΣτΕ βάζει οριστικό φρένο στην κατασκευή νέων κτιρίων, καθώς, επικαλούμενο το άρθρο 24 του Συντάγματος, κρίνει ότι είναι παράνομη η ανέγερση των οικοδομών, εφόσον για την κατασκευή τους είχε προβλεφθεί συντελεστής δόμησης 4,2, ενώ ο επιτρεπόμενος για την περιοχή είναι στο 2,2.
      Μετά την πανηγυρική ετυμηγορία του ΣτΕ υπέρ των κατοίκων, σε συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, ο επικεφαλής της Θεσσαλονίκη των Πολιτών και της Οικολογίας Τριαντάφυλλος Μηταφίδης πρότεινε να απαλλοτριωθούν από τον Δήμο Θεσσαλονίκης και να μετατραπούν σε πολιτιστικό κέντρο-μουσείο της βιομηχανικής κληρονομιάς της πόλης και να φιλοξενήσουν ένα αρχείο για την Κοινωνική Ιστορία της Θεσσαλονίκης ή ένα σχολικό συγκρότημα σε μια περιοχή, μάλιστα, όπου η κρίση της σχολικής στέγης βρίσκεται στο κόκκινο.
      Με βάση ότι το παραπάνω αίτημα εκκρεμεί, αποκτά ιδιαίτερο ενδιαφέρον η στάση που θα κρατήσει ο -υπέρ της ανοικοδόμησης του χώρου- Γιάννης Μπουτάρης μετεκλογικά, από όποια θέση κατέχει στο Δημοτικό Συμβούλιο.

      • Tassos avatar
        Tassos @ loretta 08/04/2011 09:54:40

        Λορέτα, επειδή σε βλέπω σχετική για πες μου αν ξέρεις. Εχω ακούσει ότι ο Καπόν έχει βάλει όλα του τα χρήματα στο Αλατίνη. Και ότι αυτή την στιγμή είναι άφραγκος (στην κυριολεξία) και αν δεν χτιστεί το Αλατίνη θα καταστραφεί. Εχεις ακούσει κάτι τέτοιο?

        • Y. avatar
          Y. @ Tassos 08/04/2011 14:15:31

          Να πω τι ξέρω εγώ (δεν υποκαθιστώ τη φίλη Λ)
          1. Εβραίος και άφραγκος, δεν γίνεται. Κι αν κάποια στιγμή τα κας-φλόου τους είναι αρνητικά, έχουν άκρες που ονομάζεται, αλληλοϋποστήριξη και αλληλεγγύη
          2. Είναι και μέτοχος στην Ωμέγα μπανκ
          3. Χρηματιστής στις καλές εποχές, πρέπει να έχει αποθεματοποιήσει (ξέρω δύο, που κοιμούνται και ξυπνάν βρίζοντάς τον, πατώκορφα)
          4. Δεν αποκλείεται να είναι τοποθετημένος ισχυρά στον φορέα που έχει τα ακίνητα του Αλλτίνη

          • loretta avatar
            loretta @ Y. 08/04/2011 21:51:37

            Συμφωνω με τον Υ...περαιτερω δεν θελω να σχολιασω ..Παραταυτα και οι δυο εχετε δικιο.

  34. Στάθης Δ avatar
    Στάθης Δ 07/04/2011 21:49:32

    Και πατριδόμετρο ο Πανίκας? εγραψες!

    • Tassos avatar
      Tassos @ Στάθης Δ 07/04/2011 21:52:25

      Οχι, εγώ το βάζω το πατριδόμετρο.

    • fair avatar
      fair @ Στάθης Δ 07/04/2011 22:06:00

      Σορυ φιλε..Σταθης Δ

      Αμφιβαλλεις δηλαδη οτι ο Πανικας ,οπως τον λες, ειναι πατριωτης??
      Ειπαμε αδελφε αλλα οχι κι ετσι..

      • Στάθης Δ avatar
        Στάθης Δ @ fair 07/04/2011 22:10:39

        Ναι αμφιβάλλω. Πατριώτης δεν είναι αυτός που ζώνεται την σημαία, αλλά αυτός που δουλεύει για τον τόπο. Κι΄ο Ψωμιάδης, και οι άλλοι Ψωμιαδηδες αυτού του τόπου δουλεύουν για την πάρτη τους, και τους κολλητούς τους

        • Apollonios avatar
          Apollonios @ Στάθης Δ 08/04/2011 02:04:15

          +10000000, έγραψες...

  35. Στάθης Δ avatar
    Στάθης Δ 07/04/2011 21:54:22

    Της οικογενείας και σύ, ή απλά του χώρου?

    • Tassos avatar
      Tassos @ Στάθης Δ 07/04/2011 22:06:09

      Θα μας πεις τί ψηφίζεις ή ντρέπεσαι?

      • Στάθης Δ avatar
        Στάθης Δ @ Tassos 07/04/2011 22:12:52

        Σόρυ χειριστή του πατριδόμετρου, τώρα το είδα

        1. Η ΠολΑν δεν υπάρχει πιά, από τοτε έχεις να ψηφίσεις? Και η επίδειξη νομιμοφροσύνης δεν χρειάζεται (ακόμα)
        2. Η ψήφος είναι (ακόμα) μυστική

  36. loretta avatar
    loretta 07/04/2011 22:05:20

    Για μισο λεπτο αγαπητε..δηλ αν αυριο μεθαυριο ο ψωμιαδης (οχι οτι δεν το κανει ηδη) ιδρυση...κινημα πολιτων ...και υποσκαπτει την ΝΔ τοτε τι θα λες???

    Και δεν καταλαβα δηλ μονο ο παναγιωτης ειναι ο αυθεντικος πατριωτης? ο μονος αγωνιστης?? αυτη η υπερβολη του εχει δημιουργησει προβληματα αν δεν το εχεις καταλαβει.

    οποτε μην τα βαζετε με αυτους του νεοδημοκρατες που απλα δεν τον αντεχουν. Βαλτε με τον ιδιο που δεν μαζευεται και ακολουθει μονιμως του κεφαλιου του χωρις να σεβεται και αυτους που τον ψηφισαν.

    Ψηφοφροι ειμαστε οχι προβατα του καθενος.εχουμε γνωμη και θα την λεμε οπως την λεγαμε και πριν και παντοτε.

    • fair avatar
      fair @ loretta 07/04/2011 22:14:29

      Φυσικα και γνωμη εχετε και φυσικα εχετε καθε δικαιωμα να την λετε. Ποιος ειπε το αντιθετο??

      Αν αυριο μεθαυριο η παραμεθαυριο κανει η ..γιαγια μου ,τοτε το συζηταμε...Τωρα αυτο δεν προκυπτει απο πουθενα..

      Μεταξυ μας εχει αυτο το δικαιωμα. Στο κατω κατω για καποιους ανθρωπους της Θεσσαλονικης ειναι ικανος και τον ψηφιζουν...

      Δεν ειπα οτι ο Π.Ψωμιαδης ειναι ο ΜΟΝΟΣ πατριωτης. Απλα ρωτησα αν ο φιλος, του το αμφισβητει οτι ειναι πατριωτης..
      (Ας πουμε σκοπιανο,μνημονιο κλπ)..

      Τωρα αν υπαρχουν ΝΔημοκρατες που δεν το αντεχουν ,Ε! τι να κανουμε τωρα?? Πιθανον καποιοι δεν θελουν αλλους ,Ε! τι να γινει τωρα?? Η Ν.Δ ειναι μεγαλο κομμα και χωραει πολυ κοσμο..

      • fair avatar
        fair @ fair 07/04/2011 22:15:51

        Προς αποφυγη παρεξηγησης δεν ειμαι ψηφοφορος του Ψωμιαδη.
        Απεχουμε αλλωστε καμμια ωρα με το ...τηλεφωνο..
        Θεσσαλονικη Αρτα πολυ μακρια...

        • loretta avatar
          loretta @ fair 07/04/2011 22:28:28

          Κοιτα αγαπητε δεν αμφισβητω την αγαπη του για την μακεδονια αλλα φτανει με την υπερβολη του. Φτανει.Ειχε φτασει στο σημειο να παραγει περισσοτερο...δημοσιοτητα ..παρα πολιτικη και εργο. Καποια στιγμη πρεπει να καταλαβει και ποια ειναι τα ορια του και ποια τα δικα μας.

          Αν οτι λεει το πιστευει και ειναι πραγματικος ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ αυτης της παραταξης θα συνταχτει πισω απο τον αρχηγο του και θα προσφερει αυτο που θα του ζητηθει.Και αυτο μενει να το αποδειξει απο δω και περα.

      • Στάθης Δ avatar
        Στάθης Δ @ fair 07/04/2011 22:21:59

        Fair

        Επειδή μάλλον αναφέρεσαι σε μένα: Στα λόγια όλοι μπορούμε να είμαστε πατριώτες ότι ότι άλλο θές, τζάμπα είναι. Νομίζω ότι οι πράξεις μας δείχνουν τελικά το ποιοί είμαστε, και είμαι επίσης πολύ καχύποπτος με όλους αυτούς που δεν χάνουν ευκαιρία να διατυμπανίζουν τα πιστεύω τους (εδώ ο καλός ο πατριώτης, παρτε κόσμε). Και οι πράξεις του Ψωμιάδη δεν μου δείχνουν πατριωτικές. Εκτός αν η ρεμούλα όταν είναι αντιμνημονιακή και αντισκοπιανή καθάρεται και γίνεται κάτι άλλο

        • fair avatar
          fair @ Στάθης Δ 07/04/2011 22:29:16

          Σταθης Δ
          ==
          Μα! επιτελους ο Ψωμιαδης ΔΕΝ ειναι επαγγελματιας πατριωτης,πως να το κανουμε τωρα???
          Επαγγελματιας ειναι το "λαος" και αλλοι..

          Ποιες πραξεις του Ψωμιαδη δεν σου φαινονται ..πατριωτικες??

          • Στάθης Δ avatar
            Στάθης Δ @ fair 07/04/2011 22:38:15

            Αν δεν βαριέσαι, διάβασε τα του "πατριώτη"

            "...Αξίζει να σημειωθεί ότι στο πρατήριο για το οποίο μειώθηκαν τα πρόστιμα το Φεβρουάριο του 2003 οι υπάλληλοι της Ελεγκτικής Υπηρεσίας Τελωνείων είχαν εντοπίσει να λειτουργεί ένα παράνομο εργαστήριο αποχρωματισμού και νοθείας πετρελαίου θέρμανσης το οποίο συνδεόταν με τον πρώτο όροφο... εστιατορίου!"
            h--p://www.agelioforos.gr/default.asp?pid=7&ct=1&artid=87656
            h--p://www.remaliaclub.gr/forum/showthread.php?t=1615

            Υ.Γ1 Δηλαδή αφού δεν είναι λάος (άσε που και κει κολλητηλήκια έχει) δεν είναι "επαγγελματίας" κατ' εσέ. Δεν βλέπω την συσχέτιση, συγχώρεσε με, μονοπώλιο το έχει ο blackjef?

            Υ.Γ2 Για τους "αποχρωματισμούς" στις ρεμούλες κάποιο σχόλιο?

          • fair avatar
            fair @ Στάθης Δ 07/04/2011 22:51:29

            Για τους “αποχρωματισμούς” στις ρεμούλες κάποιο σχόλιο?
            ==
            Τωρα καταλαβα..
            Φιλε ο αποχρωματισμος δεν ειναι .."νοθεια" με την καθαρη εννοια του ορου. ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ καμμια βλαβη στους κινητηρες..
            Δεν θα παθεις τιποτα εσυ (το αυτοκινητο σου) ουτε κανεις αλλος..

            Απλα "αποχρωματιζοντας" πουλάει το θερμανσης σαν κινησης και κλεβει την εφορια..
            Ενταξει δεν ειναι και τιμιο,αλλα αδελφε ο αλλος δηλωνει ΔΗΜΟΣΙΑ οτι πηρε 1,5 εκατ μαρκα απο την Ζημενς,Δ Η Μ Ο Σ Ι Α και κανενος δεν ιδρωνει το αυτι του..
            Και μονο ,επαναλαμβανω και μονον, το γεγονος οτι ο Ψωμιαδης ανηκει στην παραταξη και καταδικαζεται ..μιλαμε τωρα για πταισμα ενω αλλοι λεχριτες κυκλοφορουν ελευθεροι και μας δουλευουν κιολας ,ΕΠΡΕΠΕ ολη η Ν.Δ να ειναι στο πλευρο του..
            Τελος παντων γνωμη μου ειναι αυτο..

          • Στάθης Δ avatar
            Στάθης Δ @ Στάθης Δ 07/04/2011 23:02:10

            Fair
            Ο αποχρωματισμός ήταν μία από τις μπίζνες αν διάβασες καλά, πούλαγε και νοθευμένα
            Και ναι, κυκλοφορούν ελεύθεροι πολλοί, πάρα πολλοί. Το γιατί κυκλοφορούν και ποιοί τους αφήνουν είναι επίσης γνωστό. Αλλα η κομματική/συντεχνιακή κάλυψη πρέπει να τελειώνει δεν έχουμε καιρό πιά

    • irida avatar
      irida @ loretta 07/04/2011 22:17:39

      Ένας άνθρωπος με καταδίκη που εκπίπτει του αξιώματός του έχει το δικαίωμα να ιδρύσει πολιτικό φορέα; Ρωτώ δεν γνωρίζω. Λογικά δεν θα πρέπει.

      • loretta avatar
        loretta @ irida 07/04/2011 22:21:15

        το θεμα δεν εχει τελειωσει ιριδα ...απο οτι εχω καταλαβει.

        • monson avatar
          monson @ loretta 08/04/2011 21:49:29

          To θεμα δεν τελειωσε διοτι προκειτε για ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΔΙΩΞΗ!

    • vaggelis avatar
      vaggelis @ loretta 07/04/2011 23:39:20

      ο πανικας θα παρει οσο παιρνει η κυρια με το 40% δηλ. 2% ο ψωμιαδης 10% δηλ. 0.5%

  37. danger!!!! avatar
    danger!!!! 07/04/2011 22:07:35

    Θα ωχρια κι η Φουκουσιμα οταν σκασει η πυρινικη των ΚΕΚ.Εχουν να πεσουν κατι 'Αυτιααααααα'!!!!!!

  38. Κάποιος avatar
    Κάποιος 07/04/2011 22:10:21

    Επέσατε θύματα, αδέρφια εσείς, σε άνιση πάλη κι αγώνα.
    Ζωή, λευτεριά και τιμή του λαού γυρεύοντας βρήκατε μνήμα.
    Συχνά σε υγρές, σκοτεινές φυλακές πικρές επεράσατε μέρες.
    Και μ’ ένα του δήμιου νεύμα, ευθύς, σας φέραν μπροστά στην κρεμάλα.
    Γλεντούν οι τυράννοι και μες στο πιοτό τη λήθη γυρεύουν να βρούνε.
    Μα οι μέρες τους όμως μετρήθηκαν πια και τέλος φριχτό τους προσμένει.
    Θεριεύει ο γίγαντας τώρα λαός και σπάει δεσμά κι αλυσίδες.
    Αιώνια η μνήμη σε σας αδερφοί στον τίμιο που πέσατε αγώνα.

    Πανίκα θα μας λείψεις...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Κάποιος 08/04/2011 00:02:54

      Και τώρα ποιος θα παίζει το ρόλο του χρήσιμου ηλίθιου;

  39. ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ avatar
    ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ 07/04/2011 22:12:33

    fair
    Δεν καταδικαστηκε για απατη,για μιζες,για 1.5 εκατ μαρκα που πηρε απο την Ζημενς,για οφ σορ για παμπερς ..για…. για…..

    Καταδικαστηκε γιατι μειωσε το προστιμο καποιου φουκαρα που εμφανως ειναι εξοντωτικο!!!
    καλα σορυ αλλα πρεπει καποια στιγμη να βγαζουμε τα κομματικα γυαλια.Μου δινεις την εντυπωση οτι ακομα και να σε εβριζε που τον ψηφιζεις παλι θα τον ψηφιζες!!ελεος!!
    Ξερεις αυτος που τον λες φουκαρα οτι πιαστηκε πολλες φορες γιατο ιδιο αδικημα??ξερεις οτι για καθε 10000 προστιμο αυτος βγαζει 100000ευρω αντιστοιχα??(και λιγα λεω).διαφορετικα δεν θα συνεχιζε να το κανει. Ξερεις ποσα αυτοκινητακια πραγματικων φουκαράδων χαλασανε εξαιτίας του??Αυτος που στηριζει λαμογιο ειναι δυο φορες λαμογιο!!Και μην βιαστεις να με χρωματισεις γιατι θα πεσεις εξω!!

    • fair avatar
      fair @ ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ 07/04/2011 22:19:30

      Τιμιε ανθρωπε μου.
      Δεν ξερω την περιπτωση και τι νοθεια εκανε ο τυπος..

      Δεν ειμαι Θεσσαλονικιος αλλα βρε αδελφε 89.000 ευρω προστιμο?????

      Για εξηγησε μου τι σοι νοθεια ειναι αυτη..

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ fair 07/04/2011 22:36:05

        Νοθεία καυσίμου (απ αυτό που βάζεις στο αμάξι σου χρυσοπληρώνοντας) κατά συρροή.
        Κανονικά θα έπρεπε να του κόψουν τα χέρια, αλλά στην Ελλάδα ζούμε.

  40. Y. avatar
    Y. 07/04/2011 22:39:22

    Καλείται η ΝΟΔΕ εδώ και τώρα, ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ για τον αντικαταστάτη του Ψωμιάδη
    Η Περιφέρεια δεν είναι οικογενειακή υπόθεση, και ο Διονύσης Ψωμιάδης δεν έχει καμιά σχέση με τη ΝΔ

    • loretta avatar
      loretta @ Y. 07/04/2011 23:43:44

      Σωστος!!!!

    • Εύμηλος avatar
      Εύμηλος @ Y. 11/04/2011 13:05:47

      Υ, είσαι Άψογος!
      Τέρμα στο νεποτισμό!

  41. o aneksartitos avatar
    o aneksartitos 07/04/2011 22:42:08

    Μωρε να χαρω εγω νεοδημοκρατες...
    Αμα ειχε καταδικασθει δημαρχος του πασοκ, ηδη με πραξη νομοθετικου περιεχομενου θα ειχε διασφαλισθει οτι δεν θα εφευγε με αργια κτλ (δημαρχος πασοκος της δυτικης θεσσαλονικης, ιδια περίπτωση ακριβως), οι δικαστες θα απολυονταν, θα γινονταν 100 μυνησεις σε βάρος αυτου που εκανε τη καταγγελια, κα...
    Τον Ψωμιαδη θελουμε εμεις οι ιδιοι να τον διωξουμε...
    κομματικη αλληλεγγυη στο μεγιστο..
    μετα απορουμε που δεν θελει κανενας νεοδημοκρατης να ασκησει εξουσια..
    αντε περαστικα νας..
    Φατε τωρα καμμια δεκαετια ΓΑΠ στη μαπα και τους πρασινοφρουρους να κατακλυζουν το δημοσιο τομεα

    • Εύμηλος avatar
      Εύμηλος @ o aneksartitos 11/04/2011 13:08:10

      Δεν κατάλαβες. Η δική μας παράταξη προσδιορίζει ως ιδεολογικό της άξονα τον κονωνικό φιλελευθερισμό. Ο πολίτης έχει γνώμη και την εκφράζει. Δεν μασάει κουτόχορτο. Δεν είμαστε δεξιό κολχόζ.

  42. fair avatar
    fair 07/04/2011 22:42:30

    Τι σοι νοθεια ??
    Εβαζε νερο μεσα??
    Πειραξε τον μετρητη??
    Πουλαγε για κινησης το πετρελαιο θερμανσης??

    Η ερωτηση ειναι απλη και την εχω κανει τρεις φορες χωρις να παρω απαντηση...
    Ακουσα μια φορα τον Ψωμιαδη να λεει οτι τη μηνυση την εκανε καποιου του τρεμοπουλου και τετοια..

    Και επειτα αν υπαρχει παραβαση του κλεινεις το πρατηριο ,δεν τον εξοντωνεις ζητωντας του 89.000 ευρω!!!
    Απ οτι εμαθα ο εν λογω ειναι μακαριτης πια..
    Θεος σχωρεστον..

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ fair 07/04/2011 23:04:16

      Αν δεν κάνω λάθος το πρόστιμο έπεσε στο πρατήριο για νόθευση καυσίμων κατ’ εξακολούθηση και λειτουργία παράνομου εργαστήριου αποχρωματισμού και νοθείας πετρελαίου θέρμανσης.

      • fair avatar
        fair @ Κάποιος 07/04/2011 23:25:04

        Απο "κολλητο" του τρεμοπουλου ,αλλοιθωριζοντας και κατα πασοκ μερια..

        Για το καλο μας εγινε!!! Νασαι σιγουρος.
        "βρωμικος πολεμος" δεν υπαρχει...

        Και παρολα αυτα ,ενω το "κ.μπολαρης" του πασοκ τον κατηγορουσε σε μια εκμπομπη μονοτονα οτι ειναι "υποδικος" ,ο Ψωμιαδης κερδισε τις εκλογες!!
        Ενταξει για το Ψωμιαδη και που πηγε στο δευτερο γυρο ειναι "ηττα" ,αλλα ειπαμε ειχε απεναντι του ,εχθρο υπουλο, και το "λαος" του ..γνωστου πατριωτη!!

        Λες οι Θεσσαλονικεις να ειναι ηλιθιοι και τον ψηφιζουν??

        • Κάποιος avatar
          Κάποιος @ fair 08/04/2011 01:18:48

          Όσο ηλίθιοι είναι τα 3.000.000 που ψήφισαν ΓΑΠ στις εκλογές.
          Απλά οι μεν τσιμπάνε με πράσινα "σοσιαλιστικά" παραμύθια ενώ οι δε με δεξιά πατριωτικά παραμύθια.

  43. χερι! avatar
    χερι! 07/04/2011 22:43:04

    @ strange Να δεις τι 'αυτιααα' θα κοπουν οταν σκασει η επόμενη πυρινικη που η Φουκουσιμα θα ωχρια μπροστα της!Το σηριαλ συνεχιζεται!!!

  44. dimos avatar
    dimos 07/04/2011 22:51:30

    Τελειώσαμε με τον αρχιλαικιστή. Σειρά και οι επόμενοι - κανένας από ΠΑΣΟΚ, ΣΥΝ πλευρά ??

  45. ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ avatar
    ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ 07/04/2011 23:15:57

    o aneksarthtos
    δηλαδη το ολο θεμα ειναι ο νεοδημοκρατης να ασκησει εξουσια??δηλαδη τα προηγουμενα 6 χρονια που την ασκουσε τι γινοταν ρε μεγαλε??κυλουσαν ολα καλα στην χωρα??οι ευθυνες και των δυο μεγαλων κομματων για το καταντημα της χωρας ειναι τεραστιες!!και για να ικανοποιησω λιγο το γαλαζιο σου φρονημα να δεχτω οτι οι ευθυνες του ΠΑΣΟΚ λογω χρονου εξουσιας ειναι μεγαλυτερες!Σε ικανοποιει αυτο??Μηπως πιστευεις οτι η ΝΔ οταν θα ξαναρθει(και θα ερθει γρηγορα δυστυχως) θα ακολουθησει ανεξαρτητη αδεσμευτη φιλολαικη αντιμνημονιακη πολιτικη??γιατι αν το πιστευεις εισαι τουλαχιστον αφελης!!

    • fair avatar
      fair @ ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ 07/04/2011 23:41:15

      κυλουσαν ολα καλα στην χωρα??
      ==
      Κυλουσαν ΚΑΛΥΤΕΡΑ..
      Και μαλιστα εχοντας ..αντιπολιτευση πασοκ που εκανε αντιπολιτευση μονον για την αντιπολιτευση..
      Αρνητικη σε ολα..

      Και δεν ειχαμε ΔΝΤ ..
      ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ προβλημα δανεισμου.. Στα 5,5 χρονια Ν.Δ το χρεος αυξηθηκε κατα 100 δις ευρω απο τα οποια τα 66 δις ητανε τοκοι που επρεπε να πληρωθουν!!!
      Ενω τωρα σε ενα χρονο εχουμε μονο δανειο 110 δις ,βαλε και τους τοκους και κανε συγκριση ..
      Ποσα σε 5,5 χρονια και ποσα σε 1 και κατι χρονο...
      Και εχουμε γινει και ρεζιλι διεθνως .. Με τον ..πανεξυπνο "κ.γαπ"...

      Εγω επαιρνα 4.000 ευρω το χρονο δωρα,αδειες,πληρωνα την βενζινα στη μιση τιμη ,ΦΠΑ 5% και 19% και λοιπα και λοιπα...Τα ξερεις??
      Μην συγκρινεις λοιπον ανομοια πραγματα..
      Αλλο Ν.Δ αλλο πασοκ..

  46. o aneksartitos avatar
    o aneksartitos 07/04/2011 23:42:39

    Τα απαξιωτικα σχολια εδω μεσα, αφορουν και τ0 51% των σαλονικεων που τον ψησισαν τον ψωμιαδη;;;
    Αμα δεν τους χρειαζεται αυτους τους ψηφοφορους η νδ, να το πει............

    • loretta avatar
      loretta @ o aneksartitos 07/04/2011 23:50:19

      Ο ψωμιαδης εφοσον εκπεσει (και λογω ποινικου πλεον κοληματος εκτος αν γινει αναστροφη της αποφασεως στον Αρειο Παγο δηλ αντε σε 3 χρονια) δεν μπορει να εκλεγει η να θεσει υποψηφιοτητα.
      Εκτος αν υπαρξουν αλλες...λυσεις απο μερους τον νομικων του συμβουλων.(

      Απο και και περα αν αρχισει να υποσκαπτει την Νεα δημοκρατια ο Ψωμιαδης κακο του κεφαλιου του !!

      • loretta avatar
        loretta @ loretta 07/04/2011 23:55:27

        Να μην ξεχναμε οτι μεχρι να τελειωσει το θεμα του Αρειου παγου θαναι γυρω στα 65 -66!!

      • fair avatar
        fair @ loretta 07/04/2011 23:59:41

        loretta
        ==
        Μα πια! Μα τοσο μισος πια????
        Τι σοι "ποινικο κωλυμα" ειναι αυτο??

        Μετριασε το προστιμο καποιου -εστω- απατεωνα ,κατι που τοχουν κανει εκατονταδες αλλοι σε εκατομμυρια περιπτωσεις, και αυτο ειναι εγκλημα???????

        Αει τωρα ..αρχιζω και νευριαζω με τις εμμονες καποιων ./...
        Προσθεσε ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ μια περιφερεια στην "νικη της Ν.Δ" στις αυτοδιοικητικες εκλογες..
        Χαθηκε η Αθηνα η Θεσσαλονικη ,η Αττικη και μονον ο Ψωμιαδης ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ καταφερε και κερδισε..

        Τουλαχιστον του χρωσταει η Ν.Δ ενα κομματακι σεβασμου..
        Ειναι "ΕΠΙΛΕΚΤΟ" στελεχος της..
        Μετραει. Και δεν ξερω τι θα κανει ,πιστευω οτι μπορει να τα παρει και αναποδα... Τους φιλους σου σε δυσκολες στιγμες τους θελεις..

        • loretta avatar
          loretta @ fair 08/04/2011 00:16:06

          Δεν καταλαβαινω τι σε ενοχλει ...λεω την γνωμη μου και δεν τον μισω τον ψωμιαδη απλα θεωρω οτι καιρος ειναι να κανει περα .

          Το ποινικο κωλυμα ειναι οτι καταδικαστηκε αγαπητε και αν δεν αναστραφη αυτη η αποφαση στον αρειο παγο δεν μπορει να ασκησει κανενα δημοσιο αξιωμα ..ο νομος το λεει αυτο...οχι εγω...συνεπως δεν μπορει ουτε περιφερειαρχης να παραμεινει ουτε να βαλει υποψηφιοτητα για βουλευτης κτλ κτλ.

          Απο κει και περα λεω το εξης απλο...εφοσον ειναι στρατιωτης της παραταξης να φερθει ως στρατιωτης.

          Και επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι να ορισει τον αδερφο του περιφερειαρχη (ελεος δηλαδη)εφοσον δεν ειναι καν μελος της ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ και ακομα και οι πετρες γνωριζουν οτι ο διονυσης ειναι ΠΑΣΟΚ...

    • Εύμηλος avatar
      Εύμηλος @ o aneksartitos 11/04/2011 13:13:46

      Οι ευθύνες δεν είναι συλογικές "o aneksartitos". Είναι ατομικές. Παρανόμησε ο Ψωμιάδης και καταδικάστηκε. Δεν παρανόμησαν κι ούτε τον ψήφισαν γι’ αυτό όσοι νεοδημοκράτες Θεσσαλονικείς (οι απέχοντες ήταν περισσότεροι). Αυτά τα υπεραπλουστευτικά και γενικευτικά άστα. Δεν πιάνουν πλέον. Αρκετά με τους λαϊκιστές. Διακομματικά όλα τα περασμένα χρόνια μας έχουν φέρει στην κατάσταση που βρισκόμαστε σήμερα. Διότι δεν τους ενδιαφέρει να φτιάξουμε κράτος αλλά να φτιάζουν δική τους Αυλή και να στήσουν την παράγκα τους.

  47. fair avatar
    fair 08/04/2011 00:26:09

    Δεν ξερω τα περι "Διονυση" δεν με ενδιαφερει ο τυπος.
    Αν τον ορισε καλα εκανε.. Το ιδιο θα εκανα και εγω..

    Εδω προκειται για βρωμικο πολεμο...
    Και δεν κερδιζεται ενας τετοιος πολεμος παριστανοντας τον αγγελο ..(Να μην πω την παρθενα)..

    Ο "αυτος" που εκανε την ..μηνυση ειναι κολλητος του τρεμοπουλου και αλλοιθωριζει κατα πασοκ..

    Δεν το εκανε για μενα !! Εντολη εκτελουσε.
    Προεκλογικα θυμαμαι που πηγε να τον σβερκωσει..
    Και το παιζαν τα ΜΜΕξαπατησης καμμια βδομαδα..

    Παρακαλω μην χαλαμε τις καρδιες μας ετσι για το τιποτα..
    Δες την περιπτωση με το δικο σου σκεπτικο.

    Δεν εκανε και κανενα εγκλημα . Απλα μειωσε το προστιμο καποιου .. Ελα πια .. Δεν ειναι λογος αυτος να πεταχθει στην πυρα!!!Ελεος!!!!

    • loretta avatar
      loretta @ fair 08/04/2011 00:34:50

      Σεβομαι την γνωμη σου και την θεση σου αγαπητε αλλα επετρεψε μου να εχω και εγω τις δικες μου θεσεις.

      εξαλλου εδω εισαι και εδω θαμαι την δευτερα που δεν θα εχουν απεργια τα καναλια θα δουμε τη σταση θα κρατησει ο παναγιωτης και αν θα εκπλαγουμε ολοι.

      • fair avatar
        fair @ loretta 08/04/2011 00:42:02

        Θα ευχομουν να εχουν απεργια τα .."καναλια" ..
        Ακομα καλυτερα να κλεισουν μια και εξω..
        Ουτως η αλλως εγω σταματησα να τα βλεπω..
        Κανενα ποδοσφαιρο,κανενα ντοκυμαντερ να δω ..
        "Ειδησεις" απο τη σταη,χουκλη και λοιπα ..
        Ευχαριστω δεν θα παρω .. Τελεια και παυλα..


        Εχε τις δικες σου θεσεις .Κανεις δεν θα σε μαλωσει γιαυτο..
        Μερικα πραγματα ομως φωναζουν απο μονα τους οτι ειναι στημενα...

        Δηλαδη μιλαμε τωρα ,μειωσε το προστιμο καποιου και αυτο εγινε το πρωτοφανες εγκλημα στην Ελλαδα!!!
        Ημαρτον...

      • loretta avatar
        loretta @ loretta 08/04/2011 21:53:29

        Εγινε λοιπον η εκπληξη μολις ειδα το βιντεακι με τον Πανο Καμενο και τον Ψωμιαδη...αναμενουμε τις εξελιξεις.

  48. O Άνθρωπος της μιας Γης avatar
    O Άνθρωπος της μιας Γης 08/04/2011 01:10:45

    H νυχτερινή ζωή και το τραγούδι ξανακερδίζει τον Ψωμιάδη.

  49. Κάποιος avatar
    Κάποιος 08/04/2011 01:50:10

    Εγώ για τον Ζορό δεν ανησυχώ.
    Πάντα νικάει τους κακούς στο τέλος της ταινίας.
    Για τον "κουρασμενότερο" πάλι δεν παίρνω και όρκο.

    Κατά βάση πάντως φταίει το αθηνοκεντρικό κράτος και ο ΠΟΚ.

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Κάποιος 08/04/2011 03:34:55

      Κι εγώ ο φουκαράς νόμιζα τόσο καιρό ότι φταίνε οι αριστεροί,και οι Εβραίοι!

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 08/04/2011 11:51:19

        Το σίγουρο πάντως είναι ένα.
        Πάντα πρέπει να φταίνε κάποιοι άλλοι..

      • juliet avatar
        juliet @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 08/04/2011 14:28:24

        @Μακεδονα Θεσσαλονικιέ
        φταίνε τα ποτά και τα ξενύχτια που έχουνε κλείσει τα καλύτερα τα σπίτια!!!!!

  50. προδικος avatar
    προδικος 08/04/2011 02:03:09

    Πανικα παιξε λιγο και τα μεσημεριανα,κανουν καλα νουμερα.

  51. Apollonios avatar
    Apollonios 08/04/2011 02:11:03

    Μην ανησυχείτε βρε, η "σοφή" βάση μας κάποιον άλλο πολιτικάντη ανάλογο του Ψωμιάδη θα βρει για να αντικαταστήσει την ...τεράστια αυτή απώλεια

    • προδικος avatar
      προδικος @ Apollonios 08/04/2011 11:29:27

      λες..?

  52. ΚΜ avatar
    ΚΜ 08/04/2011 05:01:52

    Οι περισσότεροι δεξιοί/κεντροδεξιοί/κεντρώοι/μεσαιοχωρίτες που ειρωνεύονται τώρα τον Ψωμιάδη (πλειοδοτώντας ακόμα και έναντι των αριστερών) το κάνουν γιατί η αριστερή μηχανή εξουσιασμού τους έχει πείσει ότι έτσι επιβάλλεται:

    - Πρέπει να τον χλευάσεις κι εσύ, φλώρε δεξιέ, αλλιώς δεν θα είσαι «μέηνστρημ»!

    Χρήζει ψυχανάλυσης. Ας ξεπεράσει η δεξιά επιτέλους αυτό το «σύνδρομο της Στοκχόλμης»!

    • προδικος avatar
      προδικος @ ΚΜ 08/04/2011 12:13:46

      παραδιδεις και διαδικτυακα μαθηματα εθνοκοφροσυνης?

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ προδικος 08/04/2011 15:09:43

        Άλλη ερώτηση κύριε δεσμοφύλαξ;

  53. N. KOFAS avatar
    N. KOFAS 08/04/2011 07:32:23

    Ρε "ΣΤΑΘΗ " γιατί χαλάς τη φαιά ουσία να απαντάς σε ανθρώπους που κλείνουν τα μάτια την αλήθεια. Ο Ψωμιάδης "πατριώτης ", "φύλακας των συνόρων ", "προστάτης Θεσσαλονίκης απο το κράτος των Αθηνών", "Zορό ", "τακτικός επισκέπτης πρωινάδικων ", "ειδικός στο πέταγμα μεγάλων χαρταετών" πρέπει να τιμωρηθεί με τόσο μεγάληπροσφορά στη χώρα?. Ε! τώρα αν διέγραψε και το πρόστιμο ενός "φουκαρά " βενζινοπώλη που τα έπερνε "χοντρά " απο τους ανύποπτους οδηγούς καταστρέφοντας παράλληλα και τους κινητήρες των αυτοκινήτων τους, δεν χάθηκε ο κόσμος.
    Ο κοσμάκης να δουλεύει, να εξαπατάται, και οι "πατριώτες " και οι "απαταιώνες " να συγχωρούνται. Παιδιά νομίζω ότι η ΝΔ και η Β.Ελλάδα έχει ικανούς, και έντιμους πατριώτες να συνησφέρουν στη πατρίδα. Αρκετά με τους "κλόουν ". Νομίζω ότι αυτές οι επιλογές προσβάλουν τη νοημοσύνη μας.

  54. juliet avatar
    juliet 08/04/2011 08:20:14

    Kαλή μέρα,τα κεφάλια μέσα.Το ποιος έκανε λάθος αφήστε το,κατέβαινε με τη υποστήριξη του κόμματος ,οκ,και καλά κάνατε και τον ψηφίσατε.
    Καταδικάστηκε;δικό του πρόβλημα.Πάμε γι΄αλλα.Εμείς δεν έχουμε να χάσουμε τίποτε, αλλά στην επόμενη επιλογή προσέχουμε.Πατριώτες υπάρχουν,μόνο ξέρετε αυτός που πολυφωνάζει μερικές φορές θέλει να καλύψει κάτι και ρίχνει στάχτη στα μάτια και κάνει αυτό που θέλει.Αυτό είναι ένα μάθημα για κάποιους που μόλις πάρουνε το βουλευτηλίκι κλείνουν τις πόρτες τους ,απαξιούν να μιλήσουνε με το λαουτζίκο,και ετσι τον σπρώχουν στο κάθε λαΐκιστή.Κάποτε σε ένα χωριό,στο σπίτι ενός βολευτή ,είπα γιατί δεν ανοίγετε το παράθυρο,και η κλώσσα η γυναίκα του που αποκρίθηκε ότι το παράθυρο εκείνο έβλεπε το κοτέτσι της γειτόνισσας!!!Είπα στον άνδρα μου ,δεν την κάνουμε ,ψωνισμένα είναι τα πρόσωπα.
    Το κεφάλαιο Ψωμιάδης κλείνει και για το κόμμα με ''καλό'' τρόπο ,πάμε γι΄άλλα.Τώρα αν οι Πασόκοι πούνε ,ήτανε οι πρώτοι διδάξαντες....ας μαζέψουν τα του οίκου τους και το ξεπούλημα της Πατρίδας μας και ας αφήσουνε τους φτωχο.....δες της ΝΔ,που απ΄οτι φαίνεται λίγοι -λίγοι ξεφτιλίζουνται μόνοι τους,και πάνε σπίτι τους με δικάστικες δόξες.
    Και η Αθήνα δεν έχει λιγότερα προβλήματα,απ΄ότι φαίνεται....θα δούμε.

  55. fair avatar
    fair 08/04/2011 08:48:48

    Δεν θελω καν να σκεφτομαι τι θα γινοταν αν στην θεση του Π.Ψωμιαδη βρισκοταν κανενας του πασοκ,ας πουμε μιχας,σγουρος κλπ...
    Ας πουμε κυβερνουσε η Ν.Δ ,και ας πουμε ο μιχας διεγραφε η μετριαζε ενα προστιμο και καποιος "ευσυνειδητος" υπαλληλος του εκανε μηνυση και καταδικαζοταν .. Για σκεφτειτε το λιγο..

    Τι κολακευτικα λογια θα ακουγαν οι δικαστικοι !>!
    Να παραιτηθει ο υπουργος...
    Να παραιτηθει η κυβερνηση ο αλλος...

    Χαμος. Μιλαμε χαμος..
    Συγχαρητηρια λοιπον εντιμοι ΝΔημοκρατες μου για την περηφανη και εντιμη σταση σας εναντι της καταδικης Ψωμιαδη.
    Εχετε την νομιμοτητα στο αιμα σας,δεν μπορειτε να του συγχωρεσετε αυτο το εγκλημα του.."κλοουν".
    Τωρα αν στις αυτοδιοικητικες η Ν.Δ δεν πατωσε εξ αιτιας και κυριως τον Ψωμιαδη ..λεπτομερειες..

  56. bill pontik avatar
    bill pontik 08/04/2011 09:24:43

    prota o aytias tora o k psomiadhs ego ti tha vlepo ta proina pou eimai anergos

  57. irida avatar
    irida 08/04/2011 10:29:19

    Σε ό,τι με αφορά χαίρομαι για ένα πραγμα.Που επιτέλους σε αυτή την περίοδο της κρίσης, της τεχνητής έστω, όλοι αυτοί που στήριξαν το ΤΙΠΟΤΑ σε όλα τα επίπεδα θα πάθουν πανωλεθρία. Ώρα να κλείνει ό,τι έχει πληγώσει κι ισοπεδώσει αυτό τον τόπο. Το ποιος είναι ή ηταν πατριώτης ας κριθεί σε βάθος χρόνου. Από το 80 και μετά υπάρχει μα κατάρρευση των πάντων σε όλα τα επίπεδα. Κι ο Ψωμιάδης ήταν ένα τεχνητό τίποτα που πλασσάρονταν ως κάτι σημαντικό κι ουσιαστικό μέσα απο τις τηλεοπτικές κάμερες. Δε θα ξεχάσω ποτέ τη γελοία εικόνα να πίνει το πρωί το γαλατάκι του στον Αυτιά, Παπαδάκη, δε θυμάμαι και δεν έχει και σημασία!! Ή αρχή έγινε ας πάμε παρακάτω. Θυμάμαι δεξιό που μου λεγε πως ντρεπόταν που ψήφιζε Ψωμιάδη αλλά δεν είχε άλλη επιλογή. Εγω ευτυχώς δεν ψηφίζω στη Θεσσαλονίκη αλλά αλλού! Αλλά δν θα τον ψήφιζα με τίποτα. Οι δεξιοί είναι ώρα να αλλάξουν σελίδα και να φνερώσουν ένα άλλο πρόσωπο Ειδικά οι Θεσσαλονκείς. Αρκετά καπηλεύτηκαν την αγάπη τους για την πατρίδ, τη θρησκεία και τα διάφορα κολληματά τους κάποιοι. Καιρος να τελειώνει αυτό. Καιρός ν τελειώνουμε με όλο το παλιό σκηνικό. Τα πράγματα σπάνια είναι όπως φαίνονται. Ή η εικόνα που φαίνεται δεν ανταποκρίνεται όλη στην πραγματικότητα. Καιρός να απαιτήσουμε να περιθωριοποιηθεί ό,τι σαθρό κυκλοφορεί σε κάθε πολιτικό φορέα ή σχηματισμό. Η γνώμη μου είναι πως ο Ψωμιάδης δεν μπορεί να κανει καμία ζημιά στη ΝΔ. Δεν έχει ούτε την παλιά αίγλη ούτε τίποτα άλλο που να τον κρατάει όρθιο. Τελείωσε κι αυτός. Η ΝΔ κινδυνεύει εκ των έσω κι από κακές επιλογές..

  58. fair avatar
    fair 08/04/2011 10:44:40

    Δε θα ξεχάσω ποτέ τη γελοία εικόνα να πίνει το πρωί το γαλατάκι του στον Αυτιά, Παπαδάκη,
    ==
    Μην ορκιζεσαι. Καποιος μου ειπε οτι "ουζακι με νερο" επινε.
    Δεν το αποκλειω.
    Παρα ταυτα μου ηταν συμπαθης εστω και ετσι. Να σιχτιριζει το πασοκ ,να το ξε-εζει πατοκορφα, μου αρεσε. Ιδιοτροπια μου? Διαστροφη μου??Ισως..

    Αντι να βλεπω ..παμπουκη να λεει οτι θελει να σωσει την Ελλαδα !!,Να βλεπω παπακωνσταντινου κλπ πασοκ -.κυλια.....τι να λεμε τωρα ..

    Εκαστος με τις ..ιδιοτροπιες του..

  59. fair avatar
    fair 08/04/2011 10:56:09

    Ισως ειναι εκ των "ουκ ανευ" αλλα δεν θα μπορεσω να ξεχασω τη περιπτωση υπουργου της αλητοσυμμοριας πασοκ ,που κατηγορηθηκε με επωνυμες καταγγελιες οτι τα "πηρε" για να αποφυλακισει λαθρεμπορο ναρκωτικων !!
    (σταθοπουλο το λεγανε νομιζω)..

    Επειδη πολλοι ΝΔημοκρατες εχουν ασθενη μνημη και παρασυρονται ευκολα απο την πασοκοσκυλαιικη προπαγανδα στην οποια ειναι μαεστροι,ας θυμηθουνε τι εγινε τοτε ...

    Το "παιξανε" καμμια βδομαδα στα καναλια με "κουγιες" με αλλους τηλεδικηγορους και τελικα το θεμα ..εκλεισε: Αθωος!!!
    Τελεσιδικη τηλεαποφαση σε καμποσες στημενες "τηλε-δικες"..

    Αυτα πρωι πρωι ...

  60. sakis avatar
    sakis 08/04/2011 11:14:23

    Ευτυχώς που υπάρχει το μέγα πνεύμα ''προοδευτισμού'' στην Θεσσαλονίκη ο Μπουτάρης και θα βουτήξει τους ''οπισθοδρομικούς'' Θεσσαλονικείς' στην πρόοδο.Όπως να χτίσει μνημείο του σφαγέα,εθνικιστή,μακελάρη και πρόδρομο του Χίτλερ Κεμάλ Ατατούρκ μνημείο για να αγαλλιάζει η ψυχή των ποντίων και να ονοματίσει κεντρική οδό στη θεσσαλονίκη δίνοντας το όνομα του σφαγέα αυτού εεεε λάθος του ''δημοκράτη'' Κεμάλ ήθελα να πώ.
    Ή να χτίσει μπουρδέλα στην παραλιακή πλευρά της πόλης όπως γίνεται στο Άμστερνταμ ώστε να ανασάνει λίγο προοδευτισμό αυτή η ''σκοταδιστική'' πόλη βρε παιδί μου.
    Ή να προβάλει τσόντες από το tv100 για τον 'εκπολιτισμό'' αυτής της ''οπισθοδρομικής'' πόλης και κάτι ανούσια θέματα όπως ο καθαρισμός της πόλης από τα σκουπίδια που έχει βρωμίσει ,χολέρα κινδυνεύουν να πάθουν μην ασχολείστε δεν ενδιαφέρουν κανέναν είπαμε για όλα φταίει ο Ψωμιάδης,οΆνθιμος και οι εξωγήινοι το λέει και ο άλλος μέγα ''ανθρωπιστής'' της Μυκόνου και της Χαλκιδικής ο Κανάκης ζήτω η ''πρόοοδος''!!!!

    • progressive avatar
      progressive @ sakis 08/04/2011 11:31:08

      Είσαι Θεσσαλονικιός και τα λες αυτά? Γιατί αν ναι, έχεις πολύ μεγάλες παρωπίδες. Η δεξιά κυβερνάει 30 χρόνια την Θεσσαλονίκη και δεν είδαμε καμία πρόοδο. Ο Ψωμιάδης είναι αποδεδειγμένα διεφθαρμένος και ο Παπαγεωργόπουλος κατάστρεψε τον δήμο. Ο Μπουτάρης είναι εξαιρετικός και θα κάνει δουλεία. Και η πορνεία φίλε μου στην Ελλάδα είναι νόμιμη. Το ξέρεις; Και άσε το παραμύθι με τις τσόντες γιατί ξέρω τι κάνεις στο Redtube κάθε βράδυ.

      • Tassos avatar
        Tassos @ progressive 08/04/2011 14:03:24

        Φίλε μετά τον κλαυσίγελο που ήδη προκαλεί ο γέρο ξεκούτης που παριστάνει τον δήμαρχο με τα (νεα ) ερωτικά καμώματά του, την αδυναμία του να ανταποκριθεί στοιχειωδώς στις υποχρεώσεις του, εγώ βλέπω άλλα 25 χρόνια δημαρχίας της Δεξιάς. Αλλά ποιάς Δεξιάς? Της Λαϊκής. Ούτε χαζογελάκια με την Αριστερά ούτε λυκοφιλίες με τα Πασοκόσκυλα. Θα επιβληθεί imperium της Δεξιάς στην Θεσνίκη.

        • loretta avatar
          loretta @ Tassos 08/04/2011 18:11:01

          Tassos

          δεν θα αντεξει ουτε τα...εσωκομματικα του ο Μπουταρης να το θυμιθεις.

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ sakis 08/04/2011 12:05:24

      Η οδός Αποστόλου Παύλου ονομάσθηκε σε οδό Κεμάλ Ατατούρκ το 1938, όταν πρωθυπουργός της Ελλάδας ήταν ο "προοδευτικός-θολοκουλτουριάρης" Ιωάννης Μεταξάς και διατήρησε αυτό το όνομα μέχρι το 1955.

      • fair avatar
        fair @ Κάποιος 08/04/2011 12:39:38

        Η οδός Αποστόλου Παύλου ονομάσθηκε σε οδό Κεμάλ Ατατούρκ το 1938
        ==
        Καποιο "λινκ" θα βοηθουσε...

        Γιατι ανετα μπορω να σου και εγω οτι ονομαστηκε ετσι απο το σιχαμενο "γερο παπατζη" το 1944 ! ..
        οταν επεστρεψε.. "θριαμβευτης" μετα την αποχωρηση των Γερμανων..

    • loretta avatar
      loretta @ sakis 08/04/2011 18:09:59

      Καλα μην τρελαινεσαι με τον Μπουταρη και συ τωρα...!! Ασε...ο Ψωμιαδης του Προοδευτισμου θα βγει και αυτος...στα επικοινωνιακα ...και νασαι σιγουρος στο εργο μηδεν..!! Σε εξι μηνες θα γελαει και το παρδαλο κατσικι ..!

      Σου δινω συμβουλη....κρατα μικρο πολυ μικρο καλαθι για τον Μπουταρη..!

  61. progressive avatar
    progressive 08/04/2011 11:35:56

    Η πορεία του πρώην νομάρχη και νυν περιφερειάρχη Κεντρικής Μακεδονίας στην τοπική αυτοδιοίκηση κάθε άλλο παρά ανέφελη ήταν. Με την ιδιότητα του νομάρχη, άλλωστε, είναι υπόλογος στη δικαιοσύνη και για άλλες υποθέσεις. Δύο από αυτές μάλιστα απείλησαν και την υποψηφιότητά του για την περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας. Οι υποθέσεις αυτές αφορούν το σκάνδαλο των απευθείας αναθέσεων σχολικών λεωφορείων για τη μεταφορά μαθητών, για τις οποίες έχει ασκηθεί σε βάρος του ποινική δίωξη για απιστία σε βαθμό κακουργήματος, καθώς και στις κατατμήσεις των απευθείας αναθέσεων εκατοντάδων μικροέργων (τα λεγόμενα 45άρια) από την πρώην ΝΑΘ. Η υπόθεση αυτή βρίσκεται στη διαδικασία της ανάκρισης. Η υπόθεση, ωστόσο, που αφορά τη μείωση προστίμου σε ιδιοκτήτη πρατηρίου υγρών καυσίμων, για την οποία κατηγορήθηκε για παράβαση καθήκοντος και για την οποία σήμερα κάθεται στο εδώλιο του κατηγορουμένου, είναι αυτή που θα κρίνει το πολιτικό μέλλον του κ. Ψωμιάδη.

    • fair avatar
      fair @ progressive 08/04/2011 12:43:21

      Μπουααα..
      Χρειαζομασταν αυτη τη ..."διευκρινηση"!>!>! ..
      Ευγε...μπουυρρρρ

    • juliet avatar
      juliet @ progressive 08/04/2011 15:00:22

      @progressive
      Αναστάσιος Βυζάντιος:
      ''Εκείνοι ,ους έταξεν ο νόμος φύλακας και κοσμήτορας της ιδανικής ταύτης πολιτείας,οι υπουργοί, οι βουλευταί,οι δήμαρχοι,οι νομάρχαι,μετεποίησαν εαυτούς εις μαστιγοφόρους τυράνους του λαού.Το διέπειν την εξουσίαν δεν είναι πλέον ειτουργία,αλλά προσοδοφόρον επάγγελμα.''Δος μοι και σοι δίδω'',''παρανόμησον και παρανομώ''.Ιδού τα ιερά συνθήματα,άτινα διασταυρούνται σήμερον εν τη χώρα,εν ή άλλοτε εγράφη δι΄αίματος είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης''.

      • juliet avatar
        juliet @ juliet 08/04/2011 15:25:23

        λειτουργία αντι ειτουργια

  62. Κάποιος avatar
    Κάποιος 08/04/2011 13:15:37

    Η απόφαση της μετονομασίας έγινε το 1938 επί δημαρχίας Κοσμόπουλου και μεταξικού καθεστώτος.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Κάποιος 08/04/2011 16:56:35

      Τώρα αυτό είναι λινκ;

  63. juliet avatar
    juliet 08/04/2011 14:39:53

    Λορεντζάτος Ζήσιμος:
    ''Οταν λέμε πως ο χειρότερος εχθρός του τόπου μας είμαστε οι ίδιοι,δε λέμε τίποτε διαφορετικό απο το αν λέγαμε πως ο χειρότερος εχθρός του ανθρώπου είναι ο ίδιος ο άνθρωπος''.

  64. προδικος avatar
    προδικος 08/04/2011 19:53:07

    οχι ευχαριστω,με καλυψες!

  65. chris avatar
    chris 11/04/2011 22:11:10

    Ρε παιδιά, άμα είναι για λίγα, δεν πειράζει...

    http://anthropako.blogspot.com/2011/04/blog-post_11.html

  66. zame avatar
    zame 14/04/2011 13:42:28

    Αργησαν αλλα επιτελους αξιζε η αναμονη .....διοτι η εξυγίανση ξεκινησε...απο τα πολυ δυσκολα...με εντυπωσιακα αποτελεσματα...!!!
    ερωτηση:
    οσοι γνωστοι.. εσβηναν τα ΠΡΟΣΤΙΜΑ των ΚΛΗΣΕΩΝ..θα φυλακισθουν ?