21/03/2008 17:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κατάργησαν τον …Εθνικό Ύμνο στο Γ΄ Πρόγραμμα

Καλά, η κατάργηση του «Πάτερ Ημών» από την πρωινή ζώνη του Γ΄ Προγράμματος δεν μας αφορά όλους. Η κατάργηση όμως του ΕΘΝΙΚΟΥ ΥΜΝΟΥ γιατί έγινε; Τόσο άσχετοι είναι, ή απλώς επικίνδυνοι οι εγκάθετοι της κυβέρνησης στην κρατική ραδιοφωνία που ΕΜΕΙΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Xaralampos Trampakoulas avatar
    Xaralampos Trampakoulas 21/03/2008 17:50:50

    na sas pw,dear factorx,dikaioumai na MHN exw "e8nikh" syneidhsh kai na mh me afora to prwto plhthyntiko sas ,h oxi? :)

  2. Factorx avatar
    Factorx 21/03/2008 17:56:42

    Ναι !!!!

  3. 1199 avatar
    1199 21/03/2008 18:11:58

    ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙς ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΘΑ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΕΘΑΝΑΝ ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΥΜΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙς ΕΣΥ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙς , ΑΛΛΑ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΚΟΛΙΑΖΟΥΝ ΣΑΝ ΤΟ ΖΩΟ ΛΟΓΗΣ ΛΟΓΗς ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙς ΤΙΣ ΑΝΩΜΑΛΕς ΟΡΕΞΕΙΣ ΣΟΥ ΚΟΛΟΞΕΣΚΙΣΜΕΝΗ ΑΔΕΡΦΑΡΑ. ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΡΟΜΟ ΑΠ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΣΕ ΞΕΚΟΛΙΑΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΡΑΠΙΑ ΟΙ ΓΟΡΙΛΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΟΥΡΑΚΟΤΑΓΚΟΙ. ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΑΠΙΟ ΠΑΧΥ ΣΟΥ ΕΝΤΕΡΟ

  4. sxolio.gr avatar
    sxolio.gr 21/03/2008 18:20:00

    FactorX:
    Δικαιουμαι να ΕΧΩ εθνικη συνειδηση, να ειμαι ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ που ειμαι ΕΛΛΗΝΑΣ και ταυτοχρονα να πιστευω οτι δεν μου χρειαζονται τα καταλοιπα της χουντικης ΥΕΝΕΔ (υμνοι σημαιες και τραγοπαπες ) για να αισθανομαι ετσι???
    Περιττο να σου πω ποσο Θλιβομαι βλεποντας την "αριστερα του αυριο" να συναντιεται και να σφιχταγκαλιαζεται με εμεσματα του τυπου του 1199 πιο πανω. Το επόμενο ποστ του ΑΝΤΙ θα εχει τιτλο "Γ..... τους Π...δες.. τους Αλβανούς????

  5. Factorx avatar
    Factorx 21/03/2008 18:26:00

    Δηλαδή ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ του ΣΟΛΩΜΟΥ στη σημερινή συγκυρία είναι ..."κατάλοιπο της χουντικής ΥΕΝΕΔ";

  6. sxolio.gr avatar
    sxolio.gr 21/03/2008 18:46:55

    οχι αλλα η "παρτριωτική" πλύση εγκεφάλου είναι.

  7. sxolio.gr avatar
    sxolio.gr 21/03/2008 18:50:12

    ......και έχει αποτελεσματα αν κρίνω απο τις απόψεις που διαβάζω

  8. ANemos avatar
    ANemos 21/03/2008 19:37:58

    Είμαι σίγουρος πλέον οτι κάνετε κάποιου είδους πλάκα. Πως και καλά είναι ακόμη Αποκριές και ντύνεστε Ακροδεξιοί. Γελάσαμε! Φτάνει τώρα με αυτή την κακογουστιά;

  9. sxolio.gr avatar
    sxolio.gr 21/03/2008 19:54:50

    Δεν ειναι ακροδεξιοι- νομιζουν οτι ειναι "αριστεροι πατριώτες" ειναι δηλαδη "αριστεροι εθνικιστες" και δεν αντιλαμβανονται καν την αντιφαση!!!

  10. sxolio.gr avatar
    sxolio.gr 21/03/2008 19:58:50

    για την καταγωγη και την ποιότητα του Αριστερού πατριωτικού λόγου δες
    http://wwwsxoliogr.blogspot.com/2008/03/blog-post_19.html
    sorry , δεν θα το ξανακανω αλλα ειναι μεγαλο και θα βγει σεντονι

  11. enipas avatar
    enipas 21/03/2008 20:55:17

    αυτο το προβλημα έχετε μερικοι
    νομίζετε πως για να είναι κάποιος πατριώτης πρεπει να βάλει μπροστα το αριστερός ή το δεξιός
    πρώτα πρέπει να μπαίνει η πατρίδα και μετά η πολιτική ιδεολογία
    αλλα έχω να πω κάτι και σε αυτούς που μάχονται τον όρο πατρίδα
    δικαίωμα σας είναι να πιστεύετε ότι θέλετε
    αλλά θα πρέπει να αποδείξετε πως η κόντρα σας δεν είναι με αυτή την πατρίδα μόνο
    αλλά με όλες τις πατρίδες
    με τις πράξεις σας αποδεικνύετε πως το μόνο πρόβλημα που έχετε είναι με την Ελλάδα

  12. sxolio.gr avatar
    sxolio.gr 21/03/2008 21:16:28

    "με τις πράξεις σας αποδεικνύετε πως το μόνο πρόβλημα που έχετε είναι με την Ελλάδα"
    αυτο λέγεται αυθαίρετο συμπερασμα

  13. AnonymOs avatar
    AnonymOs 22/03/2008 00:03:00

    Ντροπή τους.
    Μέχρι και στον Εθνικό ύμνο έβαλαν χέρι.

  14. AnonymOs avatar
    AnonymOs 22/03/2008 00:05:24

    Δυστυχώς σε πολλά κρατικά πόστα
    βρίσκονται σύγχρονοι δοσύλογοι.
    Αυτοί δημιουργούν αυτά τα πράγματα.
    Είναι οι διάφοροι κατευθυνόμενοι "Ρεπούσιδες"

  15. Xaralampos Trampakoulas avatar
    Xaralampos Trampakoulas 22/03/2008 13:28:38

    8a apanthsw mono ston enipas
    kai se prwto eniko,ki oxi plh8yntiko,opws astoxa mou apey8ynei to logo ekeinos
    (kai zhtw syggnwmh an sas kourazoun ta greeklish,alla ta vista apodeiknyontai ka8e mera problhmatika kai se kapoio kainourgio pedio)
    den einai "ideologia",einai kosmo8ewria
    ws "patrida" mporw na antilhf8w mono thn geneteira mou,to volo.
    endexomenws kai na "pe8aina" paleyontas na diathrhsw to dikaiwma mou na kinoumai eley8era entos ayths,an kapoioi prospa8ousan na mou epiballoun to anti8eto
    ayto isws na einai o dikos mou "patriwtismos"
    allo einai omws h legomenh "e8nikh" syneidhsh
    sebasth gia opoion thn exei,apla egw eipa pws den 8a parw
    kai sxoliasa sto post tou factorx akribws giati kai egw eimai forologoumenos,opote h8ela na eksaire8w apo to prwto proswpo pou xrhsimopoihse
    twra,pws esy gnwrizeis tis "prakseis" mou kai ti "apodeiknyw" me aytes,einai poly endiaferon erwthma,mias kai den gnwrizeis tipote gia mena
    xexe
    aytes ki an einai epikindynes genikeyseis
    parayta sou apantw to ekshs
    PROSWPIKA
    arnoumai ka8e ennoia "patridas" pou shmainei e8nos-kratos,oxi mono me th dikh sou/sas "ellada"
    arnoumai,epishs,ka8e ekdoxh "e8nikhs" syneidhshs gia ton eayto mou,kai to idio 8a elega ki an zousa sthn agkyra,sto beligradi,h sta tirana
    elpizw na egina katanohtos
    h afethria ths dikhs mou analyshs paramenei ta3ikh,an mou epitrepete:)
    twra sas afhnw proswrina kai paw na balw mia taksh sto kopadi mou
    Xaralampos Trampakoulas

  16. wert01gf avatar
    wert01gf 22/03/2008 13:33:49

    RespeKt ston Trampakoulas

  17. Σπύρος avatar