#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/07/2011 21:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κατάργησαν και τον …..Πάγκαλο;



Ο κ. Πάγκαλος δεν μας έλεγε ότι επιβλέπει του σχεδίου για τη συγχώνευση και την κατάργηση οργανισμών;

Σήμερα το Υπουργικό Συμβούλιο εξουσιοδότησε τον έτερο αντιπρόεδρο, τον κ. Βενιζέλο να χειριστεί το θέμα.

Ο Θόδωρος …καταργήθηκε ή …συγχωνεύθηκε;

 Όφις Ιοβόλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σοφία avatar
    Σοφία 28/07/2011 21:25:47

    συγχωνευεται ο παγκαλος; οσο χωνευεται η παρουσια του...

  2. Γιώργος avatar
    Γιώργος 28/07/2011 21:40:09

    Ασυγώνευτος είναι ο γίγαντας....

  3. θΑΝΑΣΗΣ avatar
    θΑΝΑΣΗΣ 28/07/2011 21:44:20

    Ο Πάγκαλος παραμένει στην κυβέρνηση απλώς για να μη φωνάζει.... Δυστυχώς δεν του έχει απομείνει καθόλου αξιοπρέπεια. Είναι Υπουργός του ΓΑΠ, για τον οποίο είναι γνωστές οι εκτιμήσεις για την αξία του, και εμφανίζεται ενίοτε "βασιλικότερος του βασιλέως", απλά για τη ΘΕΣΗ. ΚΡΙΜΑ !!!!

  4. juliet avatar
    juliet 28/07/2011 21:48:14

    Συγχωνεύτηκαν Τεο και Μπέννυ .Συγχώνευση οργανισμών ,βρε παιδιά.

  5. Enzo avatar
    Enzo 28/07/2011 21:58:59

    αντιαισθητικος

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Enzo 29/07/2011 11:13:53

      Πρόσεξες τη γραβάτα που του φτάνει ως τα βυζιά;

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 28/07/2011 22:12:18

    Juliet
    οικισμός θα δημιουργηθεί με τη συγχώνευση, όχι οργανισμός!
    Enzo
    Τι σε κάνει και περιγράφεις τον Πάγκαλο ως αντιαισθητικό...πραγματικά σεν το καταλαβαίνω..

    • Enzo avatar
      Enzo @ ΕΥΑ 28/07/2011 22:29:54

      οπτικα και ακουστικα ειναι αντιαισθητικος.
      δεν ανταποκρίνεται στους κανόνες του ωραίου και της αισθητικής.
      τοσο απλο.

  7. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 28/07/2011 22:12:57

    *δεν

  8. juliet avatar
    juliet 28/07/2011 22:18:00

    Εννοώ κρατικών οργανισμών..

    • juliet avatar
      juliet @ juliet 28/07/2011 22:25:36

      Ενας μεγαααααααάλος οργανισμός που θα μπορεί να απορροφά τα πάντα ,και μετά θα μπορεί , άφοβα, να πει μαζί του τα φάγατε.
      Εύα μου,αν ο οικισμός είναι εκτός σχεδίου ούτε νερό δεν παίρνεις σήμερα,όσο μεγάλος και κραταιός αν είναι.

  9. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 28/07/2011 22:43:40

    juliet
    αυτός είναι ικανός να φτιάξει λίμνη δίπλα του
    Enzo
    πρόσεξε τι λες, καραδοκεί η Παγκάλου...

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΕΥΑ 28/07/2011 22:48:10

      Aπορώ γιατί οι κυρίες τα έβαλαν με τον κ. Πάγκαλο.
      Είναι τόσο ...υπάκουος τον τελευταίο καιρό...
      Ούτε φωνή, ούτε ακρόαση!

  10. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 28/07/2011 22:52:11

    Καταρχάς, αν έχουν άντερα (που δεν έχουν) θα πρέπει να τον κατεδαφίσουν ως... αυθαίρετο! Από την άλλη, δείτε τον βρε παιδιά. Είναι δυνατόν να ...συγχωνευτεί τέτοιος όγκος; Και στην άμμο να τον κρύψεις, θα φαίνεται!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Χαλκιδέος 28/07/2011 22:53:50

      Χαλκιδεύ,
      Τώρα δεν κατεδαφίζονται τα αυθαίρετα.
      Τακτοποιούνται!

  11. ορτικι ορτικαδ avatar
    ορτικι ορτικαδ 28/07/2011 23:08:51

    Σιγα σιγα να συγχωνευτει και το υπολοιπο πασοκ και οσα ΜΜΕ το στηριζουν μπας και καθαρισει ο τοπος.Βασικα προτιμοτερο ειναι να εξαφανιστουν κατευθειαν χωρις συγχωνευσεις.

  12. Decodex avatar
    Decodex 29/07/2011 00:21:41

    Η φυση καταργει εν καιρω καθε τι που δεν ακολουθει τους κανονες της και ξεφευγει συστηματικα απο το "μετρο".

  13. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 29/07/2011 00:23:45

    Κ. Ροδινέ
    1.Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν τα...γαλλικά του....
    2.Και πού να προλάβει να μιλήσει, αφού είναι συνέχεια μπουκωμένος...

  14. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 29/07/2011 01:16:27

    Kαι ποιος θα αναλάβει μετά να χύνει χολή;

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ Δημήτρης 29/07/2011 02:36:39

      Εγώ!...πανεύκολο...
      Αν θέλουν με τα μισά λεφτά...
      Είμαι και γενικότερα οικονομικός...με ένα γύρο πίτα βγάζω όλη την ημέρα...

      • koinos_nous avatar
        koinos_nous @ Φακ Κωστας 29/07/2011 07:32:53

        Οχι γιατι θα μυριζεις κρεμμυδιλας.

  15. lornion avatar
    lornion 29/07/2011 02:35:12

    Ουσιαστικά ο ΓΑΠ εφαρμόζει η"
    προσπαθεί να εφαρμόσει την τελευταία συμφωνία ΕΕ -Ελλάδος η οποία όπως αντιλαμβάνομαι περιέχει τα πολλά του προγράμματος του Ζαππείου 2 του κ. Σαμαρά.Δεν ξέρω αν θα έχει την δύναμη να ξεπεράσει τις αντιδράσεις των ανθρώπων του, τα συμφέροντα των οποίων βλάπτονται ,αναντίρρητα βλάπτονται κι'άλλων συμφέροντα, αλλά αντικειμενικά τα όσα υποχρεούται να φέρει σε πέρας πιστεύω καμμιά συντηρητική κυβέρνηση δεν θα το μπορούσε.Επομένως παρά τα ψέματα και τις κούφιες υποσχέσεις,παρά τις παλινωδίες και την φτώχεια που επέφερε στον κόσμο με τις αδικαιολόγητες περικοπές των φτωχών εισοδημάτων, νομίζω να δικαιούται να φέρει σε πέρας τις υποχρεώσεις που ανέλαβε για να αλλάξει το σοσιαλιστικό τοπίο του τόπου.Σιγουρα οπότε κι' αν γίνουν εκλογές θα χαθούν μια για πάντα για το πασοκ,ισως κάτι άλλο γεννηθεί στον χώρο του,ομως τώρα προέχει να αναγεννηθεί η χώρα. Αμα δεν τα καταφέρει τότες θάμαστε δυό φορές χαμένοι.

  16. lornion avatar
    lornion 29/07/2011 02:46:57

    To αντιλαμβάνομαι και το δέχομαι ,άλλωστε μια άποψη είναι.

  17. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 29/07/2011 08:12:47

    Αραχτός στην Τζιά θα είναι,τολμάει ο ΓΑΠ να του πει να μην κάνει διακοπές φέτος?

  18. Νικόλας avatar
    Νικόλας 29/07/2011 08:49:14

    Ο ΥΒΡΙΣΤΗΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΒΡΩΜΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΕΞΟΝΤΩΣΗΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΩΡΑ ΕΚΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΖΗΜΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΚΛΟΓΕΣ. ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΤΕΤΡΑΕΤΙΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ! ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙ ΣΤΟ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ?

  19. Ηλίας Μωραϊτης avatar
    Ηλίας Μωραϊτης 29/07/2011 09:57:44

    Άνθρωποι μικροί, μικρούτσικοι, λίγοι............Στις εκλογές θα πάρουν την απάντησή τους. Εμείς οφείλουμε απλά να τους ΄΄φτείνουμε΄΄ όπου τους συναντάμε. Να μην τους δίνουμε καμμία σημασία όπου τους συναντάμε. Είναι όλοι τους προδότες του Ελληνικού λαού, των παιδιών μας....Τέλος κύριοι..Γειά σας.