11/05/2009 20:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κατάθεση Μανώλη για εξαγορά της "Γερμανός"

 Στον 2ο τακτικό ανακριτή που ερευνά την υπόθεση της εξαγοράς της εταιρίας "Γερμανός" από την Cosmote κατέθεσε ο βουλευτής της ΝΔ Γιάννης Μανώλης. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο κ. Μανώλης φέρεται να χαρακτήρισε ιδιαίτερα υψηλό το τίμημα της εξαγοράς και υποστήριξε ότι η μετοχή της "Γερμανός" ανέβηκε μετά τη συνάντηση που είχαν τον Σεπτέμβριο του 2005 οι υπεύθυνοι του ΟΤΕ, της Cosmote και της "Γερμανός". Ο κ. Μανώλης φέρεται επίσης να υποστήριξε ότι ο πρόεδρος του ΟΤΕ Παναγής Βουρλούμης είχε πει ότι ο τότε υπουργός Οικονομίας Γιώργος Αλογοσκούφης ήταν ενήμερος για τη συμφωνία.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. mavro avatar
    mavro 11/05/2009 20:51:19

    Αφού είναι έτσι γιατι δεν παρατείται ο μάγκας αυτός της πλάκας ,που την άλλη φορά παραιτήθηκε και μετά το πήρε πίσω.
    τι να μας πεί το νούμερο ,ουστ πίσω στο χωριό του να αρμέγει τα πρόβατα

  2. Jimmy L avatar
    Jimmy L 11/05/2009 21:08:21

    Για να χρησιμοποιησω μια λαικη αλλα πετυχημενη εκφραση σε σχεση με την πολιτικη σταση του Μανωλη επι παντος επιστητου'''' ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΑΣ""' Ενα ακατασχετο μπλα-μπλα και στο τελος ενα ''Τιποτα''.Εχει καταντησει η γλαστρα σε καθε καο ο μαιντανος σε καθε του εμφανιση στην τηλεοραση...

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 11/05/2009 21:14:29

    Να σοβαρευτούμε. ΟΛΟΙ ήταν ενήμεροι. Όχι γιατί το λέω εγώ, αλλά γιατί ούτε οι Γερμανοί δεν αγοροάζουν χωρίς due diligence, shareholder agreements, management agreements. 70% πιθανότητα υπάρχουν γραπτά συμφωνητικά, πριν την εξαγορά.

  4. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 12/05/2009 01:30:57

    100% σε τετοια ντηλ...Αλλοιμονο!


    Η Αμαθεια του 90% του Ελληνικου λαου,αντι να ειναι προβληματισμος για τους πολιτικους μας, εχει καταντησει ΟΠΛΟ της αρχουσας ταξης ανεξαρτητα πολιτικης αποχρωσης....

  5. thanos avatar
    thanos 12/05/2009 04:46:17

    Πολυ φτωχο το topic αυτο απο σχολια...Γιατι αραγε? Δεν πιστευω να φταιει το κλεισιμο της βουλης?

  6. thanos avatar
    thanos 12/05/2009 04:46:54

    Πολυ φτωχο το topic αυτο απο σχολια...Γιατι αραγε? Δεν πιστευω να φταιει το κλεισιμο της βουλης?

  7. Helmut avatar
    Helmut 12/05/2009 11:28:16

    Δηλαδή ο Μανώλης καταθέτει επειδή έχει προσωπική άποψη για το τίμημα; Επειδή παρακολούθησε στο capital.gr την πορεία της μετοχής της ΓΕΡΜΑΝΟΣ; Ή επειδή άκουσε μία φήμη στο κυλικείο της Βουλής;

    Ο οποιοσδήποτε άσχετος καραγκιόζης κάνει δήλωση σε κάποιο τηλεοπτικό παράθυρο πρέπει να κληθεί για κατάθεση;