23/11/2009 00:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καρατζαφέρης: «όλος ο Καραμανλισμός πήγε με τον Σαμαρά»



Εκεί που έλεγα κι εγώ ότι ο Καρατζαφέρης εξαφανίσθηκε από τον αγώνα για την διαδοχή στη Νέα Δημοκρατία, τον βρήκα να έχει δώσει μια συνέντευξη στο ΕΘΝΟΣ του Σαββάτου και να δηλώνει το εξής καταπληκτικό:

 «Ο Καραμανλής έδωσε σαφώς το δαχτυλίδι στην κ. Μπακογιάννη, και όλος ο Καραμανλισμός πήγε με τον Σαμαρά…Αυτό δείχνει ή αδυναμία του κ. Καραμανλή να ελέγξει τουλάχιστον τους δικούς του, ή αυτό που ακούγεται σε κάποια πολιτικά στέκια ότι είναι ατιμία του Καραμανλή προς την Μπακογιάννη «ναι μεν της είπε σε στηρίζω, αλλά έφερε τον κόσμο ανάποδα». Εγώ είμαι κοντά στο πρώτο και όχι στο δεύτερο, γιατί δεν μπορώ να δεχθώ την ατιμία ως πολιτική πράξη από έναν πρώην πρωθυπουργό..»

 Καταρχήν, η διαπίστωση αυτή του αρχηγού του ΛΑΟΣ (ο κόσμος το΄ χει τούμπανο κι εμείς κρυφό καμάρι) υποδεικνύει και τους λόγους για τους οποίους αποφεύγει πλέον να εκτεθεί με παρεμβάσεις υπέρ της Ντόρας. Αφού «όλος ο Καραμανλισμός», δηλαδή όλος ο «σκληρός πυρήνας» της ΝΔ  πήγε με τον Σαμαρά, δεν μας παίρνει και πολύ να του πάμε κόντρα, γιατί θα ξανάρθουν εκλογές. Έτσι δεν είναι αρχηγέ;

 Κατά τα άλλα, γιατί να είναι άραγε «ατιμία» το ενδεχόμενο ο Καραμανλής να δούλεψε χοντρά τη Ντόρα. Επειδή δεν μας αρέσει; Αυτός δηλαδή δεν έχει δικαίωμα στην ίντριγκα; Μόνο η Αγία Οικογένεια μπορούσε να τον δουλεύει και να δηλώνει δημοσίως ότι τον στηρίζει, ενώ υπογείως του κάρφωνε το φέρετρο;

 Δείτε όλη τη συνέντευξη εδώ: http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11378&subid=2&pubid=8476826

ΣΧΟΛΙΑ

  1. asheti avatar
    asheti 23/11/2009 00:54:56

    polidoras kai meimarakis anakoinonoun stiriksi se ntora mesa sti vdomada...opoia ekpliksis!!!

    • Factorx avatar
      Factorx @ asheti 23/11/2009 00:57:43

      Δηλαδή ο Μειμαράκης δεν την στήριζε; Γιατον πολύδωρα είσαι αίγουρος; θα πάει κόντρα στην βάση;

      • loretta avatar
        loretta @ Factorx 23/11/2009 01:01:45

        Φακτορα ολοι λενε οτι ο βυρων δεν θα ανακοινωσει στηριξει σε κανεναν .

        εγω τον εχω αν παμε σε δευτερο γυρο να μιλαει....οπως και ολους του ΠΑΝΙΚΑ.

        • loretta avatar
          loretta @ loretta 23/11/2009 01:12:06

          το ευχαριστο ειναι η επισημη στηριξη του ΓΚΙΟΥΛΕΚΑ!!
          ΜΕΤΑ ΤΕΛΟΣ Η ΘΕΟΔΩΡΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΞΩ!!

        • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
          ΓΙΑΝΝΗΣ @ loretta 23/11/2009 02:42:46

          Πολυδωρας με Ντορα και Δημας με Σαμαρα, ειναι γνωστα αυτα. Το θεμα ειναι πως δεν εχει σημασια πια..Η κοινωνια ειναι με τον Αντωνη. Οσο περισσοτεροι ψηφισουμε τοσα καθαροτερα θα εκφραστει η κοινωνια. Διαφορετικα, θα εχουν τον πρωτο λογο οι μηχανισμοι της κυριας. ΟΛΟΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΠΕΣ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΣΤΟΛΕΣ..ΟΛΟΙ ΑΝΤΩΝΗ

    • Γιάννης avatar
      Γιάννης @ asheti 23/11/2009 12:03:28

      Με δεδομένο ότι η βάση της Νέας Δημοκρατίας θα μπορούσε να χαρακτηριστεί τουλάχιστον κατά 80% "καραμανλική" και ότι ο Σαμαράς κινείται ακόμα κάτω από το 50% (ακόμα και στον υποθετικό 2ο γύρο), αποκλείεται να εννοεί τους ψηφοφόρους και τα μικρομεσαία στελέχη ο Καρατζαφέρης.

      Η αλήθεια είναι ότι με τον Σαμαρά έχει συνταχθεί όλη η καραμανλική παρεοκρατία (δηλαδή, τα εξωκοινοβουλευτικά στελέχη του "πρωινού καφέ") που διέλυσαν (με ευθύνη φυσικά του ΚΚ) κυβέρνηση και κόμμα, με την μετριότητα και το νεποτισμό τους. Αυτοί οι παρεοκράτες, πολλοί εκ των οποίων έχουν ανύπαρκτη παρουσία στην προ του 2004 ΝΔ, κάνουν τώρα ό,τι μπορούν για να διασώσουν τις θεσούλες και τα ασύλληπτα προνόμιά τους.

      Ειλικρινά ελπίζω, αν βγει ο Σαμαράς, να τους απομακρύνει και να ανοίξει το δρόμο για νέους και άφθαρτους ανθρώπους, με προσόντα και όρεξη για δουλειά. Αλλιώς, θα έχει και αυτός την τύχη του ΚΚ (αφού οι εν λόγω παρεοκράτες μετέτρεψαν το +5% σε -10% μέσα σε μια πενταετία, φανταστείτε τι θα κάνουν στον Σαμαρά ως το τέλος της τετραετίας)!

      Factorx, αντιλαμβάνομαι ότι μέχρι να εκλεγεί αρχηγός δε μπορείς να πολυμιλάς για αυτά τα νοσηρά φαινόμενα, αλλά ελπίζω αν με το καλό βγει ο Αντώνης, να τα κάνεις "πρωτοσέλιδο". Δεν είναι μόνο για το καλό της ΝΔ, αλλά και όλης της χώρας!

      • Γιάννης avatar
        Γιάννης @ Γιάννης 23/11/2009 12:07:48

        Α, να σημειώσω εδώ επίσης ότι "το ενδεχόμενο ο Καραμανλής να δούλεψε χοντρά τη Ντόρα" που επισημαίνει ο Factorx στο άρθρο είναι εξαιρετικά πιθανό και, αν όντως συνέβη, καθόλου άδικο, με βάση τα όσα του είχαν κάνει οι μητσοτάκηδες τα προηγούμενα χρόνια. :-)

        • loretta avatar
          loretta @ Γιάννης 23/11/2009 12:29:32

          ΓΙΑΝΝΗ εγω δεν το θεωρω πιθανο...το θεωρω δεδομενο ..της την φιλουσε στην γωνια..!!περαστικα της.

      • Blimblomblim avatar
        Blimblomblim @ Γιάννης 23/11/2009 12:09:28

        Όπως λες, αν δεν το κάνει, θα έχει κι αυτός την ίδια τύχη με τον ΚΚ. Δεν τον στηρίζουμε τον Αντώνη για να έχουμε αντίστοιχα φαινόμενα. Βλέπεις και τον ΓΑΠ τώρα, που ακολουθεί τακτικές Καραμανλή να "κυβερνά εξ αποστάσεως", πόσο γρήγορα καταρρέει. Έγιναν αυτά μια φορά και δεύτερη φορά δεν τα σηκώνει ο κόσμος.

      • Υ. avatar
        Υ. @ Γιάννης 23/11/2009 12:40:31

        Στις 30, αλλάζουν όλα!

      • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
        ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ Γιάννης 23/11/2009 12:42:38

        Το 80% που βαζεις ειναι πολυ μεγαλο ποσοστο.Μην ξεχνας οτι Νεα Δημοκρατια μπορει να ψηφιζει καποιος γιατι ο μπαμπας του ηταν φιλοβασιλικος και ψηφιζει Ν.Δ ωστε να ειναι ενταγμενος σε κομμα εξουσιας.Γενικα πιστευω οτι τα 2 κομματα εξουσιας ειναι πολυσυλλεκτικα και βρισκεις μεσα σε αυτα απο μαχητες του ΔΣΕ μεχρι αυλικους του θρονου.

        • Γιάννης77 avatar
          Γιάννης77 @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 23/11/2009 13:01:04

          Με βάση τις συνθέσεις των οργάνων, αυτή είναι η αναλογία και πιστεύω ότι ισχύει ως γενική προτίμηση (δηλαδή, αν ρωτούσες τη βάση ποιον προτιμά, ανεξαρτήτως επιμέρους ιδεολογίας, το 80% θα προτιμούσε τον Καραμανλή).

  2. asheti avatar
    asheti 23/11/2009 01:00:00

    gunaika eimai vre factor..ashetH leei..oxi ashetos..
    kai molis tora mou to eipe auto pou egrapsa filos ntorikos. an leei lathos tote leo ki ego lathos. tha deiksei

    • Factorx avatar
      Factorx @ asheti 23/11/2009 01:02:21

      καλά, άσχετη, συγνώμη. Κι επειδή σου το είπε φίλος ντορικός, τον πιστεύεις;

    • Υ. avatar
      Υ. @ asheti 23/11/2009 12:45:01

      Φίλη άσχετη. Μήπως θα μπορούσες βρε κοπέλα μου, να γράφεις τα ωραία σου στα ελληνικά? Μας βγαίνουν τα μάτια, και το μυαλό. Αν φοβάσαι για τα ορθογραφικά, δε πρέπει. Δλδ εμείς δε κάνουμε λάθη? Προσπάθησέ το.

  3. loretta avatar
    loretta 23/11/2009 01:00:09

    ...ειναι που ο καραπιπερης καρατζαφυρερ δεν ειναι κωλοτουμπας..!!

    αντε κατσε τωρα στην γωνια σου και τουμπεκι ψιλοκομμένο που λεμε εδω στην θεσσαλονικη..

  4. asheti avatar
    asheti 23/11/2009 01:06:27

    metafero pliroforia me epifulaksi. alla epeidi ton ksero kala kai einai xwmenos ws to kokkalo thewrw pos exei mia vasi oti leei. tora tha doume an tou ta lene kala ki autou i apla tous kratane se egrigorsi.. ;)

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ asheti 23/11/2009 01:31:01

      να πάει, να πάει ο Πολύδωρας με την Ντόρα. και μετά για να ξαναβγεί βουλευτής να πάει να μαζεύει τις ψήφους του από τον Λάος.

      • kanis avatar
        kanis @ B.K.Σ. 23/11/2009 01:45:08

        Μα εκεί που μαζεύει ψήφους, δεν βρίσκεται η μεγαλη δεξαμενη Καρατζαφέρη-Μητσοτάκη, τη συνδρομή του αλησμόνητου Μαυρίκη και των παρακειμένων κοινοταρχών;

        • B.K.Σ. avatar
          B.K.Σ. @ kanis 23/11/2009 01:58:04

          ε, για να ξαναβγεί βουλευτής, μόνον από εκεί θα ξαναμπορέσει. Οι ψηφοφόροι του δεν θέλουν ούτε ζωγραφιστή να τη δούνε την κόρη του Μητσοτάκη και θα πάνε σούμπιτοι στους υποψήφιους του Καρατζαφέρη. Προσωπικά τον προτιμώ είτε με τον Καρατζαφέρη, είτε με την Ντόρα. Από ευφυολογήματα και διαζύγια με την πραγματικότητα φλομώσαμε.

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 23/11/2009 02:07:16

          Δεν θέλουν την Ντόρα, αλλά ψηφίζανε Κούλη;
          Η, εσένα δεν καταλαβαίνω, ή, τους ψηφοφόρους του Στρατηγού Ανέμου!

        • B.K.Σ. avatar
          B.K.Σ. @ kanis 23/11/2009 02:17:34

          ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα για τον Στρατηγό Άνεμο. Ας το επιχειρήσει να μας λυθεί κι εμάς η απορία... (είσαι σίγουρος πως όλοι όσοι σταυρώνανε τον Πολύδωρα, σταυρώναν και τον Μητσοτάκη;, αν σταυρώναν μερικοί, είναι σα να κάνουμε συζήτηση για την οικογενειοκρατία και γι΄ αυτούς που την συντηρούν...)

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 23/11/2009 09:23:13

          Οικογενειοκρατία χωρίς πραίτορες, μπορεί να υπάρξει;
          Πακέττο πάνε οι σταυροί!

        • B.K.Σ. avatar
          B.K.Σ. @ kanis 23/11/2009 16:33:24

          ο Πολύδωρας άρδευε τις ψήφους του από τον πατριωτικό χώρο, δεν άφηνε εκδήλωση για εκδήλωση του Παπαθεμελή για παράδειγμα που να μην παρευρίσκεται. Τώρα την έκατσε τη βάρκα, καιρός ήταν.
          Τέτοιοι φελλοί μόνον κακό μπορούν να κάνουν στην αξιοπρέπεια της πατρίδας μας, ας πάν εκεί που ανήκουν πραγματικά -και ηθικά και αισθητικά.

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 23/11/2009 17:05:37

          Ο Παπαθεμελής είναι γνήσιος Μακεδόνας πατριώτης.
          Φυσικό , να μαζευόντουσαν πλάι του τα κακέκτυπα πατριωτισμού, μπας και κοπιάρουν καμμιά ατάκα για το παζάρι!

        • B.K.Σ. avatar
          B.K.Σ. @ kanis 23/11/2009 17:08:01

          ακριβώς. κι εμένα αυτά τα κακέκτυπα πατριωτισμού μ΄ ενοχλούσε αισθητικά να συναγελάζομαι μαζί τους. Επιτέλους κάθε κατεργάρης στον πάγκο του!

  5. loretta avatar
    loretta 23/11/2009 01:14:40

    Επισης για θεσσαλονικη ο καλαφατης δηλωσε ουδετερος...οπως παντα αχρωμος αοσμος...θελω να τον δω αν θα γινει δευτερος γυρος τι θα κανει...

    • ΑΚΗΣ avatar
      ΑΚΗΣ @ loretta 23/11/2009 02:17:43

      ΜΕ ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΚΑΙ ΓΚΙΟΥΛΕΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ?

      • Υ. avatar
        Υ. @ ΑΚΗΣ 23/11/2009 12:49:24

        Ιωαννίδης με Ντόρα, Γκιουλέκας, αναμένεται.

  6. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 23/11/2009 01:24:43

    "Μόνο η Αγία Οικογένεια μπορούσε να τον δουλεύει και να δηλώνει δημοσίως ότι τον στηρίζει, ενώ υπογείως του κάρφωνε το φέρετρο;":
    μάχαιραν έδωσες, μάχαιραν θα λάβεις,
    λέει ο σοφός λαός.
    στεγνά.

  7. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 23/11/2009 01:49:27

    Είναι η κλασσική αντίληψη των ολιγαρχών: μη δίνετε βήμα στους πολίτες.
    ε, την πατήσανε.

  8. sirof avatar
    sirof 23/11/2009 01:51:18

    Καλώς σας βρήκα. Βρέθηκα εδώ μετά από διαδυκτιακή περιπλάνηση, μάλλον τυχαία. Θέλω να πω δύο λόγια για τα όσα συμβαίνουν στη Ν.Δ. Νομίζω ότι ασχέτως αποτελέσματος, η επόμενη μέρα θα είναι δύσκολη για το κόμμα. Υπάρχει διχασμός σε όλα τα επίπεδα. Οι δύο υποψήφιοι ευαγγελίζονται την ενότητα (δεν θα γινόταν κι αλλιώς), αλλά φαίνεται πως αυτή θα είναι ιδιαιτέρως έυθραυστη. Έχουν δημιουργηθεί στρατόπεδα, κι αυτό το γεγονός θα υπονομεύει στο μέλλον το έργο όποιου εκλεγεί.

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ sirof 23/11/2009 02:11:59

      Πριν από δύο χρόνια η ενότητα στο πασοκ δεν υφίστατο καν, είχε κοπεί στα δύο ολοσχερώς. νάτους που κυβερνάνε ευτυχείς και χαρωποί. Το θέμα είναι μόνον ένα, πόσους συμβιβασμούς θα χρειασθεί να κάνει ο Σαμαράς. Ε, όσους έκανε και ο ΓΑΠ είναι η απάντηση. Με ένα λαϊκό κίνημα προίκα ίσως κάνει και λίγους λιγότερους. Το προσωπικό του ήθος θα λειτουργήσει σε βάθος χρόνου και σε 4 χρόνια που θα πάρει τις εκλογές θα έχει προλάβει να αναδείξει τις υγιείς δυνάμεις που έχει αυτή η παράταξη στον τόπο μας. Σήμερα είπε στην αριστερά "κοινωνική ευαισθησία έχουμε κι εμείς", το στοίχημά του είναι να μπορέσει να πει μέσα σε τέσσερα χρόνια "κοινωνική ευαισθησία έχουμε πρωτίστως εμείς!" Κι αυτό μόνον από τους ίδιους τους νεοδημοκράτες εξαρτάται... (έχει μια φαγούρα ο κόσμος για την τάχα μου απειλούμενη ενότητα της νέας δημοκρατίας..., ξέρει πολύ καλά πως κανείς δεν φεύγει από την κουτάλα...!, για την επιβιωσή του έχει καημό ο κόσμος σήμερα! και σήμερα είναι που του δίδεται η ευκαιρεία να αναδείξει ηγέτη του έναν που την είχε την κουτάλα και την άφησε, γιατί μόνο τέτοιους χρειάζεται πλέον και στην τελική μόνον αυτοί οι ηγέτες μας αξίζουν αν θέλουμε να θεωρούμε εαυτούς πολίτες και όχι πρόβατα!)

  9. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 23/11/2009 02:45:47

    ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ
    18.00 Ομιλία σε εργαζόμενους - Ξενοδοχείο Caravel
    ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ – Πειραιάς
    19.30 Ομιλία σε φίλους και μέλη της Ν.Δ. στον Οργανισμό Λιμένος Πειραιώς (ΟΛΠ) –Ακτή Μιαούλη 10
    -----------------------
    ΑΥΡΙΟ ΤΡΙΤΗ 24/11
    13.00 Ομιλία σε φοιτητές της ΔΑΠ στο μεγάλο αμφιθέατρο των ΤΕΦΑΑ
    18.30 Ομιλία στις γυναίκες της Ν.Δ. στο ξενοδοχείο Ledra Marriot (Λεωφόρος Συγγρού)

  10. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 23/11/2009 10:20:07

    Το ατιμία;;; πάει καλά τι είμαστε κομματικά πρόβατα να που μας κουμαντάρουν δεξιά αριστερά; ρε ουστ

    Καλά είναι προφανές οτι καίγεται να βγει η Ντόρα.

  11. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 23/11/2009 10:41:58

    Σημερα το μεσημερι ο Πολυδωρας ανακοινωνει τη στηριξη στη Ντορα και ο Γκιουλεκας στον Σαμαρα..

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ ΓΙΑΝΝΗΣ 23/11/2009 11:49:21

      O Πολυδωρας ειναι εθνικιστης αλλα παραδοσιακος φιλοαμερικανος δεξιος ενω και η ενασχοληση του με την τρομοκρατια τον φερνει πιο κοντα στη Ντορα.

      • Blimblomblim avatar
        Blimblomblim @ ψυχραιμια 23/11/2009 11:56:34

        Με την ίδια "αντιτρομικρατική" λογική θα έπρεπε και ο Παπαθεμελής να είναι πιο κοντά στη Ντόρα, αλλά δεν είναι. Για το φιλοαμερικανισμό, πράγματι, αν υπάρχουν φιλοαμερικανοί πολιτικοί το έτος 2009, που έχουν μείνει δηλαδή 20 χρόνια πίσω, τότε αυτοί πρέπει να πηγαίνουν πακέτο. Η (οι) πολιτική(-οι) της υποτέλειας.

        Ντόρα, η αντιτρομοκρατική πασιονάρια. Που βάσισε την πολιτική της ανάπτυξη πάνω στη δολοφονία του Παύλου. Και που καπηλεύεται μέχρι σήμερα το όνομά του. Να δούμε πού θα ήταν αν ζούσε ο Παύλος.

        • kanis avatar
          kanis @ Blimblomblim 23/11/2009 12:27:27

          Η ίδια η Ντόρα, έχει απαντήσει, ότι, αν ζούσε ο Παύλος δεν θα είχε ασχοληθεί με την πολιτική.

          Τώρα μένει, να μας διευκρινίσει και την χρονική στιγμή, που στόχευσε την αρχηγία της ΝΔ!

  12. PANAYIOTIS avatar
    PANAYIOTIS 23/11/2009 10:52:40

    Kai h katharistria h kyria marika ton 700 € leei na anakoinosei thn ypostirixi ths, ego dino megalyterh shmasia se authn para sta papagalakia tous vouleutes.

  13. περαστικός avatar
    περαστικός 23/11/2009 11:59:42

    Κάποιος ρώτησε για τον Ιωαννίδη. Είναι με την Ντόρα από την αρχή, αλλά χαμηλόφωνα.

    Ψυχραιμία, από δω το φέρνεις, από κει το φέρνεις, το μόνο που τελικά λες υπέρ της Ντόρας είναι για την τρομοκρατία. Εντάξει, όλοι είμαστε κατά της τρομοκρατίας. Επειδή η Ντόρα είχε θύμα τον πρώην άντρα της δεν την κάνει να είναι "πιο αντίθετη" από τους άλλους. Μιλάω για τους Νεοδημοκράτες. Η ουσία είναι τι θέσεις έχεις στηνν πράξη. Και όχι συναισθηματικά ποιος είχε θύμα.

    Για έναν δεξιό, για έναν Νεοδημοκράτη, η τρομοκρατία είναι το άκρο. Υπάρχει όμως και το ενδιάμεσο. Υπάρχει το παρακράτος των Εξαρχείων. Υπάρχει το πανεπιστημιακό άσυλο. Υπάρχει η ασφάλεια των φιλήσυχων πολιτών. Εγώ διαπιστώνω ότι ο Σαμαράς σε όλα αυτά έχει "σκληρότερες" και "δεξιότερες" απόψεις από την Μπακογιάννη.

    Ακόμα και στο ντημπέιτ της ΟΝΝΕΔ που διαβάσαμε, ο Σαμαράς συμφώνησε με ένα ξερό ναι στην κατάργηση του ασύλου, η Ντόρα το ψιλο-συζητάει (αν και κατευθύνεται κι αυτή κάπως πιο χλιαρά όμως στο ναι). Ο Σαμαράς έχει συνεργάτες που εδώ και χρόνια εκφράζονται σκληρότατα για το παρακράτος των Εξαρχείων, ενώ την Ντόρα δεν τη βλέπω να το αναφέρει αυτό σε καμία ομιλία της.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ περαστικός 23/11/2009 12:11:35

      Ναι αλλα τους καταληψιες του Εθνικου Θεατρου τους αφησε να φυγουν.
      Ελπιζω να εχει αλλαξει.

      • Blimblomblim avatar
        Blimblomblim @ ψυχραιμια 23/11/2009 16:16:41

        Μήπως αυτό ήταν θέμα δημόσιας τάξης κλπ. και όχι Υπουργού πολιτισμού;

  14. blue nile avatar
    blue nile 23/11/2009 12:37:21

    asheti ο Πολύδωρας δήλωσε υποστήριξη στη Ντόρα, είχε δίκιο ο φίλος σου και εσύ που μετέφερες τις απόψεις του. Μήπως πρέπει να αλλάξεις το nickname σου σε shetikh?

  15. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/11/2009 12:41:03

    Καρατζαφερης, ο βασηλιας του ντριφτ.. Φακτωρα πατρον οδηγο !!! χαχαχαα

    ΠΠ

  16. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 23/11/2009 16:16:21

    Πάντως αν βγεί Σαμαράς θα δείτε πόσοι από αυτούς που ανακοινώνουν στήριξη σε Ντόρα Μητσοτάκη (όχι πλέον Μπακογιάννη ρε παιδιά...)θα τον πλαγιοκοπήσουν. Η μέχρι σήμερα εμπειρία, μου λέει ότι όλοι είναι σαν τον στρατηγό Ανεμο....

  17. kfc avatar
    kfc 23/11/2009 19:57:38

    δεν χρειάζεται εμπειρία για να το καταλάβεις.
    είναι παγκόσμιο φαινόμενο αυτό,κοινό των υποκριτών