18/03/2011 11:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καρατζαφέρης: ψήφισα το Μνημόνιο, αλλά δεν το διάβασα ...αναλυτικά !!!



Συνέντευξη - παραλήρημα έδωσε ο Καρατζαφέρης στο μπλογκ hellas-orthodoxy

Διαβάστε μερικές χαρακτηριστικές δηλώσεις του Προέδρου του Λαος:

"Δεν είχα την πολυτέλεια να  διαβάσω το Μνημόνιο αναλυτικά,γιατί χανόταν η Ελλάδα".

"Δεν θα συγκυβερνήσω με κάποιον,αλλά θα κυβερνήσω μόνος μου".

" Ο Σαμαράς φοβάται τον Φαήλο Κρανιδιώτη.Εκείνος έχει κακιά γλώσσα και ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ,με θέση μεγαλύτερη των Αβραμόπουλου και Δήμα.Πάει να κάνει το ίδιο που έκανε με τον Οτσαλάν".

"Χάρη σε όσα είπα για τον Αλαφούζο πριν από ένα μήνα,βγήκε στο κανάλι του και δικαιολογήθηκε για το 1821".

"Η Νίκη Τζαβέλλα είναι πάλλευκη".

"Θα πήγαινα να μιλήσω σε μασονική στοά,όπως ο Γούδης".

"ΔΕΝ ΔΙΑΔΗΛΩΝΩ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗΝ ΑΓΥΡΤΕΙΑ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ".

"Για το Βατοπαίδι <γηράσκω αεί διδασκόμενος>".

"Τα blogs να είναι επώνυμα,αλλιώς πρόκειται για κουκουλοφόρους".

"ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΩ ΤΟ ΕΝΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΦΤΩΧΕΙΑΣ".

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. sawas avatar
    sawas 18/03/2011 11:35:06

    Αδιάβαστους ήθελε ο salto karatzef να μας πάει στο γκρεμό.....!!!!

    Η ημιμάθεια του είναι τρισχειρότερη από την αμάθεια!!!

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/03/2011 11:42:14

    Δαφνί...

    ΠΠ

  3. moikanos avatar
    moikanos 18/03/2011 11:48:50

    Παλιά ο Καρατζαφέρης έλεγε για τον ΣΚΑΙ ότι είναι πιο επικίνδυνος απο τον indymedia και μετά την δημοσκόπηση, ο θεός να την κάνει δημοσκόπηση, που του ΄δινε δεκάρικο διαμαρτύρονταν που κάποιοι αναφερόμενοι στον ΣΚΑΙ τον έλεγαν παπαγαλάκι...
    Ήθελα να ξέρω εκεί στη Ρουμανία που πήγε προπόνηση με την Κομανέτσι έκανε!!!!!

    • juliet avatar
      juliet @ moikanos 18/03/2011 14:23:36

      οχι στο τάφο του Τσαουσέσκου για να πάρει το χρίσμα.

  4. kiki avatar
    kiki 18/03/2011 11:50:01

    Η καταδικη επι Εσχατη Προδοσια, ειναι δεδομενη.
    δεν απαλασεται λογω οππορτουνισμου, ισα ισα χειροτερευει την θεση του.

  5. κρής avatar
    κρής 18/03/2011 11:51:59

    πρέπει να του αφαιρεθεί η βουλευτική ιδιότητα !!! αρκετά με αυτόν!!!

  6. Wolf avatar
    Wolf 18/03/2011 11:53:03

    Καλώς τον Λα(γ)ό...
    Σα δε ντρέπεται, το άδειο -υπερμεγέθη- πουκάμισο!!!
    Ας τον χαίρονται όσοι τον υποστηρίξαν και τον υποστηρίζουν...

  7. factorx avatar
    factorx 18/03/2011 11:54:52

    Φαήλο να στείλεις σε παρακαλώ ένα καλό δώρο στον Γιώργο. Φοβερή διαφήμιση σου κάνει. Ή μήπως τρέχει κάτι στα παρασκήνια και δεν το συνέλαβαν ακόμα οι δαιμόνιοι ρεπόρτερς του αντινέα;

    • pikras57 avatar
      pikras57 @ factorx 18/03/2011 12:18:07

      ..ξεπουλήθηκε τώρα που ο κ. Λαγός διεκδικεί την πρωθυπουργία.....

    • TIMAIOS avatar
      TIMAIOS @ factorx 18/03/2011 12:21:35

      Χαχαχαχα, εκτος του καρατζαφυρερ, για το Φαηλο λυσσαει απο την αλλη ο αρουλης στο ΣΚΑΙ...τι γινεται ρε Φαηλε? μα τοση αγαπη???

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ factorx 18/03/2011 12:22:35

      Ειχαν μάθει όλοι δημοσιογράφοι της περίηφημης δημοκρατικής παράταξης η απο δω πλευρά να κάθεται σούζα στις ορέξεις τους.

      Να τους φτύνουν να τους διασύρουν για ψύλλου πήδημα και οι μεταλλαγμένοι δεξιοί παρόλα αυτά να τους ξεσκονίζουν.

      Μόλις βγήκε κάποιος σαν τον Κρανιδιώτη και άρχισε να υπενθυμίζει τον ρόλο τους και τα πεπραγμένα τους πέσανε να τον φάνε.

      Τζαβάρας, Κρανιδιώτης κάνανε το πρώτο βήμα.

      Φοβούνται μην ξυπνήσουν και άλλοι νεοδημοκράτες και σηκώσουν κεφάλι και πάει στο διάολο η μονοκρατορία που επί χρόνια έχουν στήσει.

      Ο γνωστός μπάτλερ Καρατζαφέρης που ξέρει να διαβάζει τι θέλουν οι ισχυροί έτρεξε αμέσως να τους πουλήσει εκδούλευση.

      Μόνο που η φόδρα της αμίλητης δεξιάς άρχισε να ξηλώνεται.

      • Μisha avatar
        Μisha @ Aris. A 18/03/2011 12:51:38

        Ο Τζαβάρας μετά την κόντρα του με τα μαντρόσκυλα της εταιρειοκρατίας , εξηφανίσθη από προσώπου ΜΜΕ .

        • man8os avatar
          man8os @ Μisha 18/03/2011 13:01:22

          Δεν πειραζει. Ηταν ο πρωτος νεκρος του πολεμου.
          Τον τιμαμε ομως. Και οι επομενοι ειναι αυτοι που θα κερδισουν τον πολεμο.

        • moikanos avatar
          moikanos @ Μisha 18/03/2011 21:30:17

          Ποιος νεκρός; Τους πήρε σβάρνα στη βουλή !
          Παιδιά στις μέρες που έρχονται ΑΝΔΡΕΣ σαν τον Τζαβάρα και τον Κρανιδιώτη τους έχει ανάγκη ο τόπος.

  8. TED avatar
    TED 18/03/2011 11:56:49

    Ρε παιδιά αυτό με τον Οτσαλάν δεν το κατάλαβα...

  9. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 18/03/2011 11:59:33

    Παραλήλημα τρέλλας. Του έχουν "πάρει τα μυαλά"οι Αλαφουζοπαπαγάλοι.

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/03/2011 12:00:08

    Aυοτ το λιονταρι ποσες φορες εχει "χλιμιντρησει" απ οσα ακουει.... εκει μεσα και εχει πεσει στο κεφαλι του ρινοραγισμενο????????
    Πολλες.!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΠΠ

  11. man8os avatar
    man8os 18/03/2011 12:00:19

    Ειναι ενα υβριστικο λογιδριο, χωρις λογικη συνοχη, με υφερπον ενδοτισμο και σαφη ενναλαγη ψαμματων και μισης αληθειας...

  12. "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" avatar
    "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" 18/03/2011 12:01:06

    Δεν του άρεσε η ερώτηση και έκανε φραστική και ειρωνική επίθεση σε ένα νέο δημοσιογράφο! Αυτός ένας πρώην δημοσιογράφος που δίδασκε κιόλας! Πάντως στην ερώτηση δεν απάντησε ο Καραγκιόζης!

  13. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 18/03/2011 12:03:40

    Η μεγαλύτερη κοτσάνα του αμόρφωτου κωλοτούμπα είναι αυτή που αναφέρεται στο προξενείο της Κομοτηνής και το ενδεχόμενο κλεισίματός του: ο ίδιος του ο βουλευτής Βελόπουλος, σε μια από τις εκπομπές του γνωστού Χαρδαβέλλα είχε αναφέρει ότι η επίσημη πολιτική του τηλε-κόμματος είναι η επιμονή στο κλείσιμο του προξενείου της Κομοτηνής. Ερωτώμενος από το Χαρδαβέλλα για τις ενδεχόμενες συνέπειες μιας τέτοιας κίνησης, ο Βελόπουλος απάντησε ότι βάσει των ισχυουσών συνθηκών τα αντίποινα των Τούρκων θα ήταν το κλείσιμο του προξενείου της Σμύρνης, στην οποία όμως δεν υπάρχει πλέον το ελληνικό στοιχείο. Οι συντάκτες του Αντινέα, ας ακόυσουν τί λέει ακριβώς ο μέγας πολιτικός ανήρ προς το τέλος του βίντεο και ας το ακούσουν και οι κύριοι της Νέας Δημοκρατίας για να το κάνουν σημαία τους...

  14. zame avatar
    zame 18/03/2011 12:05:08

    χαχαχα...factorx τι ειναι αυτα που ..υπονοειςκατι ..?
    παντως καλο σκοπο να εχει..και ας ειναι οτι θελει..

  15. Αστος avatar
    Αστος 18/03/2011 12:06:10

    Αααα, ενταξει...

    Τοτε συγχωρεμενος και με το καλο πρωθυπουργος !!!!






    (ο σαρκαστικος τονος των παραπανω λεξεων δεν μπορει ακομα να μεταφερθει μεσω διαδικτυου)

  16. JOHN avatar
    JOHN 18/03/2011 12:06:54

    Μας το ειπαν και αλλοι οτι ψηφισαν χωρις να διαβασουν το μνημονιο,ετσι για να τονισουν την αξιοπιστια τους και την υπευθυνοτητα τους!Και τετοιοι οπορτουνιστες και καιροσκοποι θα εχουν το θρασος να ξαναζητησουν τη ψηφο μας,ας τους χαρουμε.

  17. tsofa avatar
    tsofa 18/03/2011 12:14:29


    Και θές να λέγεσαι και άντρας?παρέσειρες εναν ολόκληρο λαό στον γκρεμό?
    Κρέμασμα θελεις μαζι με τους υπόλοιπους στην πλατεία,κανόνισε τουλάχιστον να μην υπογράψεις την δανειακή σύμβαση

  18. Steve avatar
    Steve 18/03/2011 12:19:03

    Rein...Raus...

  19. nick avatar
    nick 18/03/2011 12:41:51

    Στο 11.26 λέει: "το κόμμα ήταν πάντα ΛΑΟΣ".
    Last year... πλέον το κόμμα είναι Λαγός.

    • τάσος avatar
      τάσος @ nick 18/03/2011 16:46:32

      παλιά λεγόταν λάος, και στις ειδήσεις από όπου πληροφορηθήκαμε την ύπαρξή του λάος το λέγανε. τώρα έγινε άρα λάγος.

  20. Κάποιος avatar
    Κάποιος 18/03/2011 12:46:48

    Ο κάθε πολίτης αυτής της χώρας, έχει την ευθύνη της ψήφου του και των πολιτικών επιλογών του.
    Η προβληματική μας δεν πρέπει μόνο να εστιαστεί στο τι λέει,τι πρεσβεύει και τι πράττει ο κάθε πολιτικός, αλλά στο γεγονός ότι ορισμένοι πολίτες στηρίζουν με την ψήφο και την στάση τους, πολιτικούς που αποδεδειγμένα, παλινωδούν,κυβιστούν,ψεύδονται και ενίοτε επιορκούν.

    • Μisha avatar
      Μisha @ Κάποιος 18/03/2011 15:31:06

      Kάποιε

      Ο Καρατζαφέρης γνωρίζει πολύ καλά την αξία και σημασία της προβολής του από τα ΜΜΕ. Δεν φταίει ο κόσμος αν αγνοεί την παρουσία πχ του Μιχάλη Χαραλαμπίδη ενώ γνωρίζει απέξω κι ανακατωτά πότε κουτσούλησε περιστέρι την κουρούπα του Καρατζαφύρερ.
      Ας όψεται το CNN και το FOX που έπεισε τον πλανήτη πως ο Σαντάμ είχε όπλα μαζικής καταστροφής...Μέσω της ισχύος των ΜΜΕ μπορούν να μάς διαμορφώσουν όπως θέλουν...

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ Μisha 18/03/2011 19:53:34

        Εσύ και εγώ και προφανώς αρκετοί άλλοι, πως τον γνωρίζουν, ενώ άλλοι τον αγνοούν ;
        Τις ίδιες τηλεοράσεις και ραδιόφωνα έχουμε όλοι μας, αλλά και την ίδια δυνατότητα εναλλακτικής πληροφόρησης.

        Γι'αυτό έγραψα ότι έχουμε ο καθένας μας ατομικά την ευθύνη των πολιτικών επιλογών μας πέρα από τις γενικές ευθύνες του πολιτικού μας συστήματος.

  21. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 18/03/2011 13:00:59

    Μη φοβάσαι Πρόεδρε, μετά τις εκλογές θα έχεις άφθονο χρόνο να το διαβάσεις όσες φορές θέλεις.

    (να συλληφθούν όσοι ψήφισαν τον Bugs Bunny για βουλευτή, με την κατηγορία της διακωμώδησης του Ελληνικού Κοινοβουλίου).

  22. Νίκος avatar
    Νίκος 18/03/2011 13:02:07

    Ας δεχοολυμε ότι δεν το διάβασε. Πριν αποφασίσει γιατί δεν το έδωσε σε ειδικούς για ανάλυση, όπως θα έκανε πας σοβαρός αρχηγός ; Δεν έχει συμβούλους ή πιστεύει ότι η πολιτική είναι ατάκες απο το ουδέτερο βήμα της βουλής; Με τέτοιους "αρχηγούς" πως περιμενετε να πάμε μπροστά;

  23. koronakis avatar
    koronakis 18/03/2011 13:03:38

    Βγηκε για συνενετευξη και τσιμπισε αμεσως τον Λιασκο!!!Ποιος εχει σειρα τωρα???

    • juliet avatar
      juliet @ koronakis 18/03/2011 14:46:33

      και τι νόμισες οτι έχασες;τον υπουργάρα;

      • juliet avatar
        juliet @ juliet 18/03/2011 14:49:01

        @Koronaki
        η απάντηση ήτανε για τον Φιάσκο

    • perastikos avatar
      perastikos @ koronakis 18/03/2011 17:35:24

      ο Φρανς Τσαγκάρης

  24. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 18/03/2011 13:39:57

    koronaki,

    είπες κάτι σωστό.

    Βλέπω εδώ μέσα οτι αντί να ασχολούνται με το πώς θα τραβήξουμε το 6% (με ανοδικές τάσεις) από τον Καρατζαφέρη, κοιτάνε να γράφουν σχόλια και ποστ ωστε να τον απαξιώσουν, να τον μειώσουν κτλ.

    Από την επομένη των εσωκομματικών καλωσορίζουμε τον Βορίδη και τον Βελόπουλο στη ΝΔ αλλά ΜΠΕΤΟΝ ΑΡΜΕ το ΛΑΟΣ και μπετον αρμε και το ποσοστό του...

    Το 6% ακατέβατο...

    Θέλεις από αντίδραση, θέλεις από πατριωτισμό (όπως τον εννοούν κάποιοι), θέλεις από οτιδήποτε άλλο, ακατέβατο το ποσοστό.

    Βλέπεις στις επιτροπές της Βουλής π.χ. για οικονομία, νομικά κτλ. τον Βορίδη να επιχειρηματολογεί με αργή και καθαρή φωνή και βλέπεις τον Παυλόπουλο και τον Σταϊκούρα ο μεν πρώτος να κατηγορεί την κυβέρνηση οτι δεν συνέχισε τις "επιτυχίες" του Καραμανλή και ο δεύτερος να τα έχει χαμένα και να μιλάει άλλα αντ' άλλων απαξιωτικά για τον Παπακωνσταντίνου με προσωπικούς χαρακτηρισμούς...

    Τί νομίζετε, δεν τα βλέπει αυτά ο κόσμος;;;;;;;;;;;;;

    Έχω ξαναγράψει πολλάκις:

    -ΛΑΟΣ 5%-6%
    -ΔΗΣΥ 2%-2,5%
    -Χ.Α 1%-1,5%

    Χωρίς αυτό το 8%-9% ΔΕΝ γινόμαστε Κυβέρνηση ας το πάρουν χαμπάρι στο Κόμμα επιτέλους!!!

    Πρέπει να προσεγγίσουμε αυτούς τους δεξιούς ψηφοφόρους (που σηκώνονται και πάνε και ψηφίζουν) οπωσδήποτε γιατί ο Πάκης, ο Αρούλης, ο Νάκος και οι λοιποί "υπουργοί" της συμφοράς δεν πρόκειται να ξεσηκώσουν άλλους από τον καναπέ (μόνο οτι κάνει ο Πρόεδρος μόνος του)...

    • "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" avatar
      "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" @ SPYROS T. 18/03/2011 17:56:28

      Ωραία ανάλυση κάνεις ,φίλε μου! Από τη μεταπολίτευση και μετά η ΝΔ είχε πάντα στα δεξιά της ένα κόμμα που την πριόνιζε! Αυτό δεν την εμπόδισε να πάρει εκλογές! Γιατί ο πύλη υποδοχής και αποδοχής της είναι από τα αριστερά της!
      Για ανάλυσέ το!

  25. Aris. A avatar
    Aris. A 18/03/2011 13:51:06

    Ευτυχώς ο Τζαβάρας βγαίνει στον Πύργο και δεν τους έχει ανάγκη.

    Και για να είμαστε δίκαιοι μην ξεχάσουμε τον Μανώλη Κεφαλλογιάνη.

    Τον είχαν ξεσκίσει ως υπουργό εμπορικής ναυτιλίας για τις καθυστερήσεις των πλοίων στον Πειραιά.

    Κάθε μέρα οι κάμερες του Μέγκα ήταν στο λιμάνι.

    Ηταν ο πρώτος που είχε το θάρρος να πει το περίφημο "είμαστε καραγκιόζηδες δεν έχουμε κάνει τίποτα με τον πόλεμο στην διαπλοκή".

    • ΗΡΑΚΛΗΣ avatar
      ΗΡΑΚΛΗΣ @ Aris. A 18/03/2011 18:50:37

      10000+ και επαυξανω μπραβο

  26. loretta avatar
    loretta 18/03/2011 13:57:24

    ...οπως λενε οι παλιοι..θα το πω ευγενικα...απο τα οπισθια του μαγειρα ζητας καλλιγραφία??

    σιγα μην τον φανε οι τυψεις τον τρισαθλιο..!!!

  27. Έρεβος avatar
    Έρεβος 18/03/2011 14:37:31

    Συγγνώμην αλλά ορισμένα δεν ακούγονται σαν ωμός εκβιασμός;

    "Έχω στοιχεία για τον Σαμαρά αλλά δεν πρόκειται να τα βγάλω ποτέ."
    -Τότε τι μας το λές. Αφού ο Σαμαράς είναι αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης, εαν είναι σημαντικά για την κοινή γνώμη και για τη χώρα βγάλτα ή μη μιλάς καθόλου.

    "Πήγα στη Ρουμανία να πάρω κάτι DVD" (και είναι γνωστή η ιστορία του Αλαφούζου με τη Ρουμανία).
    -Και τότε, ξαφνικά κι αμέσως αρχίζουν οι "αγάπες" με τον ΣΚΑΪ. Τι να υπονοήσει κανείς;

    "Προστατεύω τον Βορίδη από το κακό "φασιστικό" παραλθόν του γι'αυτό τον βάζω στη ναφθαλίνη".
    -Τότε τι μας το θυμίζεις ή έστω βάλτον να απολογηθεί για αυτό του το λάθος και να τελειώνει αυτή η ιστορία. Τι τον κρατάς όμηρο; Μια εκπομπή-"απολογία" του Βορίδη στον Χατζηνικολάου και τελείωσε το θέμα δια παντός. Τι νόημα έχει να το συνεχίζεις;

    Ωμοί, στυγνοί εκβιασμοί.

  28. ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
    ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 18/03/2011 15:33:33

    Οι ερωτήσεις του hellas-orthodoxy ήταν συγκεκριμένες και όχι αβανταδόρικες.
    Ο Καρατζαφέρης δεν απάντησε σε καμία ξεκάθαρα, μόνο μπέρδευε αυτόν που ρώταγε.

    Προσπάθησε να συνδέσει τον Οτσαλάν με το Φαήλο, που στην πραγματικότητα δεν έχει καμιά σχέση.
    Έριξε τη μπάλλα στη Κερκίδα για τη Τζαβέλλα
    “Δε διαδηλώνω γιατί φοβάμαι την αγυρτεία της χρυσής αυγής" (αντί να πει καπελώνω οτιδήποτε πατριωτικό)

    Εγώ είδα έναν πανικόβλητο πρόεδρο να προσπθαθεί να κρατήσει στο μαντρί τους πατριώτες ψηφοφόρους του, που τους παραπλανεί.
    Ρίχνει τα βέλη του στον Φαήλο γιατί προτιμάει ως αντιπάλους του ΛΑΓΟΣ τον Τραγάκη και τον Γιακουμάτο.
    Τον Λιάσκο δεν τον έχω ξανακούσει. Φαντάζομαι θα δώσει μεγάλη δυναμική στον πατριωτισμό.
    Από τον πανικό του προέδρου μου ήρθε στο μυαλό μια ιδέα, μια κίνηση ματ.
    Ο Σαμαράς να βάλει ένα δυνατό άτομο της λαϊκής δεξιάς, τύπου Φαήλου, απέναντι στον Γεωργιάδη στη Β Αθήνας. Να τελειώνουμε με τον ψεύτικο πατριωτισμό ,μια για πάντα. Για παράδειγμα ο Χρύσανθος θα τον άφηνε με τις ζαρτιέρες της μπουμπούκας στο χέρι...

    • περήφανος δεξιός avatar
      περήφανος δεξιός @ ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 18/03/2011 17:43:51

      μου αρέσει πολύ αυτή η επιθετική πολιτική ενεντίον του ΛΑγΟΣ..είχε ξεσαλώσει το καρακιτσιαριό του κωλοτούμπα..πανικόβλητος ο καρατζαφέρης τρέχει να μαζέψει τα ασσυμάζευτα..στον ύπνο του τον βλέπει τον Φαήλο..

  29. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 18/03/2011 15:36:51

    Η Τζαβέλλα πάλλευκη?Και όλοι εδώ μέσα κουκουλοφόροι?Και αυτή η βλακεία για τα λεφτά του ΔΝΤ που καταδίκασε τη χώρα για δεκαετίες? Τι να πει κανείς για αυτόν τον ανθρωπο.....

  30. Κώστας avatar
    Κώστας 18/03/2011 16:21:53

    Bρείτε ομιλίες του Καρατζαφέρη στις οποίες χρησιμοποιεί τον όρο "δικτατορία".
    Προσέξτε την εκφορά της λέξης. Προφέρει την λέξη "δικταΚτορία", με Κ. Οπως τα παιδάκια του Δημοτικού που ακόμη δεν ξέρουν καλά τις λέξεις της ελληνικής γλώσσας.
    Τραγικά αμόρφωτος, λαοπλάνος, δημοκόπος, πατριδέμπορας, κακόγουστος εξυπνάκιας. Αλλά έχει και η ΝΔ τις ευθύνες της. Με ποιό δικαίωμα λ.χ ο κ. Μολυβιάτης συναντάται προ μηνών μαζί του, για να το μετανοιώσει οικτρά μετά , αφού ο Καρατζαφέρης προέβη σε αλήτικα υπονοούμενα και σχόλια; Δεν τον ήξεραν; Τώρα περίμεναν να τον μάθουν;

    Συνεχής να είναι η επίθεση της ΝΔ στο κόμμα-τσίρκο, γιατί άλλο το διαδίκτυο και άλλο τα καφενεία που βλέπουν Αυτιά και λοιπούς τηλεαστέρες, όπου ο τηλεπρόεδρος έχει πιάσει στασίδι. Να αναδειχθεί ο προβοκατόρικος ρόλος του, ο ασύλληπτος οπορτουνισμός του, το σύμπλεγμά του για υπουργοποίηση και η "θα κάνω τα πάντα για ένα υπουργείο" στάση του.

    Βέβαια ως γνήσιος συμπλεγματικός ματαιόδοξος μάλλον την πάτησε. Την ψώνισε από την αβάντα που του έκανε ο φαιδρός Παπαχελάς και ως συμπλεγματικός μικροαστός που είναι άρχισε τις υποκλίσεις στην Καθημερινή και το παραλήρημα μεγαλείου, μια που ονειρεύεται ο δυστυχής να ...κυβερνήσει. Δεν έχει καταλάβει πως τον χρησιμοποιούν για ένα τέρμινο και κάνει άλλη μία κωλοτούμπα αντάξια ακροβάτη του Μεντράνο.

  31. Εnzo avatar
    Εnzo 18/03/2011 17:40:55

    ΣΑΣ ΚΟΡΟΪΔΕΨΑΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ , ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ
    ΣΑΣ ΚΟΡΟΪΔΕΨΑΝ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ, ΤΟΤΕ ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΣΤΕ ΗΛΙΘΙΟΙ!

  32. koronakis avatar
    koronakis 18/03/2011 17:50:07

    Εδώ και καιρό σας έχουμε γράψει ότι ο πρόεδρος του ΛΑ.Ο.Σ. Γιώργος Καρατζαφέρης, έχει ξεκινήσει επαφές με πρώην βουλευτές της Ν.Δ. Στις κουβέντες που γίνονται διερευνούν το ενδεχόμενο της συνεργασίας. Η μεταγραφή του πρώην υφυπουργού Τάσου Λιάσκου, απλά, ήρθε να επιβεβαιώσει τα όσα ακούγονται. Ανεξάρτητα, από το συγκεκριμένο γεγονός αξίζει να αναφερθεί και η πληροφορία που έφτασε στο parapolitika.gr,. σύμφωνα με την οποία ο Καρατζαφέρης, παρέθεσε δείπνο σε 13 πρώην βουλευτές της Ν.Δ., σε ταβέρνα του Παλαιού Φαλήρου. Μάλιστα, οι περισσότεροι εξ αυτών εξέφρασαν την επιθυμία να συμμετάσχουν στα ψηφοδέλτια του ΛΑ.Ο.Σ. στις επόμενες εκλογές.

  33. Αντιδωρος avatar
    Αντιδωρος 18/03/2011 17:58:01

    υπαρχει πουθενα ολη η συνεντευξη του "δημου σταρενιου" καρατζαφυρερ?

  34. Romios avatar
    Romios 18/03/2011 19:01:33

    Βρε Κατατζαφέρη μου (ΛΑΓΕ) εσύ υπέγραψες το μνημόνιο χωρίς να το διαβάσεις και εμάς μας έστειλες στον "αδιάβαστο". Μετά είπες πως νοιώθεις υπερήφανος που μας "έσωσες". Διερωτώμαι: ντρέπεσε καθόλου; Άντε φτύσε στο καθρέπτη!!!!

  35. chrisovergisk avatar
    chrisovergisk 18/03/2011 21:41:49

    "Καρατζαφέρης: ψήφισα το Μνημόνιο, αλλά δεν το διάβασα …αναλυτικά" !!! η παραδοχή αυτή του Καρατζαφέρη είναι ο ορισμός του ανεύθυνου πολιτικού που δεν ξέρει τι κάνει...όπως φαντάζομαι η πλιοψηφία αυτών που το ψήφισαν δεν το διάβασε

  36. Οδυσσεύς avatar
    Οδυσσεύς 18/03/2011 21:53:24

    Και να σκεφτείτε πως την συνέντευξη την έδωσε στο Δρομοκαΐτιο και χωρίς την παρουσία ψυχιάτρου, και ζουρλομανδύα.

  37. Amalia avatar
    Amalia 18/03/2011 22:10:26

    Μα καλά, υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν στ' αλήθεια ότι η εκλογική δύναμη του τηλεκόμματος είναι... "μπετόν αρμέ" στα ποσοστά που του δίνουν οι τάχαμου δημοσκοπήσεις Μπόμπολα, Αλαφούζου κ.λπ.; Το ΛΑΟΣ είναι κάτω από 3% κι αυτό πρέπει να γίνει κτήμα όλων.

  38. moikanos avatar
    moikanos 18/03/2011 23:46:43

    Γιατί ποιος το διάβασε εκτός απο τον Γίγαντα Αυτιά και το Μέγιστο Ρωμανιά;
    Αδιάβαστοι οι πολιτικοί ... έτσι μας στέλνουν και μας!!!

  39. Καλά τώρα..... avatar
    Καλά τώρα..... 19/03/2011 08:21:57

    Αποδεικνύεται πλέον πέρας πάσης αμφιβολίας ότι το πάχος δεν αποτελεί ανασχετικό παράγοντα στην κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στην κυβίστηση. Ότι δηλαδή ξέραμε ότι ισχύει και για τον εκβιασμό.