#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/04/2009 21:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καρατζαφέρης: μεθοδεύουν πτώση Καραμανλή !!!

Η ...«μαύρη φάλαινα» μεθοδεύει πτώση Καραμανλή !!! - «Στημένος ο Μανούσης»

Η αλλαγή θέσης του Γιώργου Καρατζαφέρη στην υπόθεση Παυλίδη, είναι η πολιτική είδηση της ημέρας. Ενώ τις προηγούμενες ημέρες και ο βουλευτής του ΛΑΟΣ κ. Πλεύρης (που συμμετέχει στην προανακριτική) και ο εκπρόσωπος του κόμματος κ. Βελόπουλος έλεγαν ότι τα στοιχεία δεν είναι επαρκή, σήμερα ο ίδιος ο κ. Καρατζαφέρης άφησε ανοικτό το ενδεχόμενο να ψηφίσει το ΛΑΟΣ υπέρ της παραπομπής του πρώην υπουργού, πράγμα το οποίο φέρνει σε δυσχερέστερη θέση την κυβερνητική πλειοψηφία.

Ακόμα πιο σοβαρά είναι όσα είπε ο κ. Καρατζαφέρης σε σημερινή συνέντευξη του στη ΝΕΤ και τον κ. Θ. Σιαφάκα, όπου ούτε λίγο ούτε πολύ τόνισε ότι κάποιοι μέσα από τη ΝΔ «μετράνε ώρες» στον κ. Καραμανλή και μεθοδεύουν την «πτώση» του με την υπόθεση Παυλίδη, η οποία μεθοδεύεται από άλλον, επειδή ο ίδιος δεν έχει τα κότσια να παίξει αυτό το παιχνίδι. Ακολουθούν επιλεγμένα αποσπάσματα από τη συνέντευξη:

«Ο κ. Καραμανλής δεν στηρίζεται πουθενά. Πρέπει να αντιληφθεί ότι ήδη έχει σκαφτεί ο λάκκος του, μάλιστα τον πλακοστρώνουν τώρα, και περιμένουν να τον βάλουν μέσα. Αν ο κ. Καραμανλής έκανε καλά την ανθρωπογεωγραφία της προηγούμενης ψηφοφορίας, διαπίστωσε ότι υπάρχει ένα μονομπλόκ γύρω στους 25 βουλευτές οι οποίοι ψήφισαν κατά οδηγία, κατ΄ εντολή. Επομένως ο κ. Καραμανλής δεν έχει καμία ελπίδα. Δυστυχώς για εκείνον, ή έχει αντιληφθεί, αλλά δεν τολμά να το αντιμετωπίσει, ή δεν έχει αντιληφθεί ότι κάποιοι του μετράνε ώρες.

 ..Μιλάω για πτώση Καραμανλή... Αυτή την στιγμή μεθοδεύεται. Μην κοροϊδευόμαστε κύριε Σιαφάκα, είμαι και εγώ όπως και εσείς, πρωτίστως δημοσιογράφος. Ο κύριος Μανούσης δεν είχε τα κότσια να τα βάλει με τον πρωθυπουργό της χώρας, με την κυβέρνηση. Σε αναμέτρηση. Ξέροντας ότι την φθείρει ξέροντας ότι θα την ρίξει. Ούτε βεβαίως το ΠΑΣΟΚ είναι τόσο απονήρευτο και ανυποψίαστο που έχει προχωρήσει σε αυτά τα γρανάζια μέσα κατ΄ επανάληψη, να εμπιστευθεί ένα Μανούση. Άλλος είναι πίσω από την πλάτη του Μανούση που τον ενθαρρύνει να παίζει αυτό το παιχνίδι.

Δημοσιογράφος: Δελφίνος μου λέτε ότι είναι, αυτό μου λέτε.
 

Γ. Καρατζαφέρης: Δεν ξέρω αν είναι δελφίνος ή μαύρες φάλαινες αλλά εν πάση περιπτώσει κάτι είναι...

Διαβάστε όλη τη συνέντευξη εδώ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αδέξιος δεξιός avatar
    αδέξιος δεξιός 21/04/2009 22:09:59

    1. Με αλλα λόγια μέσω του Καρατζαφέρη ο Καραμανλής στέλνει μήνυμα στη Ντόρα και της λέει: "Μην μου κουνιέσαι, 25 βουλευτές το πολύ έχεις".

    2. Θυμάστε τη συνάντηση Μητσοτάκη - Παυλίδη προ ημερών;

    3. Λέτε να έχει δίκαιο ο ΓΖ στο προηγούμενο post;

  2. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 21/04/2009 22:23:25

    Eγω βλεπω προσπαθεια του Καρατζαφερη να δικαιολογηθει στην ευρυτερη δεξια για τη ψηφο του που μπορει να ριξει την κυβερνηση.
    Δεν θελει να καταψηφισει την παραπομπη Παυλιδη για να μη κατηγορηθει ως συνενοχος αλλα απο την αλλη μερια προσπαθει να φορτωσει ενδεχομενη παραπομπη στη μυστικη ψηφοφορια σε "συνωμοσια" Μπακογιαννη για να απεκδυθει της ευθυνης.Ταυτοχρονα πεταει και τη σποντα οτι δε χρειαζεται να παμε για εκλογες ακομη και αν παραπεμφθει ο Παυλιδης πριν καταδικασθει κατι που ξερει οτι δεν θα γινει εφ οσον δεν υπαρχουν αποδειξεις.Ετσι αν τελικα παμε σε εκλογες θα ειναι αθωος του αιματος.
    Υπευθυνοι θα ειναι οι συνωμοτες μητσοτακικοι που ψηφισαν υπερ-οχι ο ιδιος που ψηφισε επισης υπερ - και η τυχον λανθασμενη υπερευαισθητη αντιληψη Καραμανλη οτι δεν πρεπει να στηριζεται η πλειοψηφια σε δικαζομενο.
    Δε νομιζω οτι εχει καποια αποκαλυπτικη σημασια.Τις αμυνες του φτιαχνει για καθε ενδεχομενο.

  3. Φρεάρριος, ο επανιδρυθείς. avatar
    Φρεάρριος, ο επανιδρυθείς. 21/04/2009 22:26:27

    Τωρα οταν λεμε Μαυρη-Φαλαινα θα εννοουμε Ντορα ?

  4. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 21/04/2009 22:27:13

    Ενα πρώτο σχόλιο αφορά την διαπιστωμένη υπονόμευση του Βελόπουλου από τον Καρατζαφέρη και το μέλλον του ΛΑΟΣ στην Β΄ Θεσσαλονίκης. Περισσότερα στην συνέχεια.
    Ας μην ξεχνάμε ότι και ο Καρατζαφέρης δεν είναι και τόσο φίλος του Καραμανλή, όπως διαλαλεί κάθε λίγο και λιγάκι.
    Πιστεύω ότι οι πλέον θανάσιμοι εχθροί του Καραμανλή είναι πρώτος και καλύτερος ο Σουφλίας και ακολουθεί απο κοντά και ο Καρανζαφέρης.

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/04/2009 22:32:41

    Ο Μανουσης ειπαμε, επρεπε να ειναι φυλακη για δωροδοκια δε βαθμο κακουργηματος.

    Ο Παυλιδης σπιτι του μεχρι νεωτερας και το Κορακι ο δικος του επισης φυλακη για αποδοχη προιοντος εγκληματος.

    κυριε ΚΚ???..... λεμε τωρα...

    ΠΠ

  6. οκτώ avatar
    οκτώ 21/04/2009 22:38:13

    Πάντως στην Παλαιόχωρα Χανίων αρκετά συχνά εμφανίζονται φάλαινες …

  7. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 21/04/2009 22:42:40

    Πλάκα θα έχει να πέσει η κυβέρνηση για τον Παυλίδη..

  8. ΧΩΡΙΑΤΗΣ avatar
    ΧΩΡΙΑΤΗΣ 21/04/2009 22:43:11

    Ασχετο ... αλλα το ονομα Καρατζαφερης μηπως ειναι τουρκικο?
    Καρα = μαυρο
    Τζαφερ = κυριο τουρκικο ονομα

    Αραγε εχει τουρκικες ριζες αυτος ο υπερπατριωτης?

  9. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 21/04/2009 22:45:51

    ΠΠ +1000
    και να προσθέσω και άλλους στη λίστα πχ Τσουκάτος, Χριστοφοράκος, Μαυρίδης κλπ

  10. Ενταυθα avatar
    Ενταυθα 21/04/2009 22:46:03

    Καυλιδη θα τον λενε γιατι τελικα τους γ....

  11. islamokemalismos avatar
    islamokemalismos 21/04/2009 22:49:47

    ντορα παλι παιζεις ;

  12. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 21/04/2009 22:53:34

    Αφελείς απορίες...
    Γιατί όλοι οι πολιτικοί μας αναλώνονται πχ στην υπόθεση Παυλίδη?
    Προσωπικά θα:
    -έκλεινα μέσα τον κ Μανούση για δωροδοκία
    -θα άλλαζα το νόμο περί ευθύνης των ...ανεύθυνων για να μην υπάρχει το πρόβλημα της παραγραφής
    Μήπως όμως δεν επιδιώκουν οι πολιτικοί επίγονοι που εμείς τους τοποθετήσαμε στη Βουλή για τη διερεύνηση της υπόθεσης, αλλά :

    -να μείνουν στην εξουσία
    -να έρθουν στην εξουσία
    -ποιος το έχει μεγαλύτερο ...το ποσοστό την Κυριακή των εκλογών από τους υπόλοιπους 3 ή 4?

    Γιατί λοιπόν ο ΚΚ ο Β ή ο ΓΑΠ δεν κάθονται ή δεν καταθέτουν μια πρόταση για αλλαγή του νόμου?
    Αν δυσκολεύονται τόσο πολύ ας αντιγράψουν ένα από έξω.... διαφορετικά ψιλοδουλευόμαστε....

  13. Ενταυθα avatar
    Ενταυθα 21/04/2009 22:56:35

    Ολοι μεσα στο κολπο με τις "κουταλες" ειναι.
    Ασ πουμε colpo-grosso.

  14. Καραμήτρος avatar
    Καραμήτρος 21/04/2009 22:57:34

    ΧΩΡΙΑΤΗΣ είσαι προβοκάτωρ.

    Έχει επίθετο από τούρκικες λέξεις, λέξεις που είχαν περάσει στο ελληνικό λεξιλόγιο,μπορεί να ήταν απλώς ένα παρατσούκλι.

    Υπερπατριώτη τον λες εσύ παλιογκέι! Ποιός είναι ο ορισμός του απλού πατριώτη, η απάθεια;

    Αφού γουστάρεις Τούρκους γιατί είναι κακό να έχει τουρκικές ρίζες ο άνθρωπας;

    Τον διαβάλλεις όσο και η Ντόρα Μητσοτάκη-Κούβελου.

  15. paikse mpala avatar
    paikse mpala 21/04/2009 22:58:56

    > ΧΩΡΙΑΤΗΣ Says:
    April 21st, 2009 at 10:43 pm
    Ασχετο … αλλα το ονομα Καρατζαφερης μηπως ειναι τουρκικο?

    μεγαλε, το πέρασα για Καζναφέρης! και τσίμπησα

  16. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 21/04/2009 23:02:03

    Φακτορα, αυτές τις μαύρες ώρες, δες αυτό το υπέροχο κείμενο για την χούντα..


    (Μια έκθεση που έκοψε η λογοκρισία...)


    http://tistrellis.pblogs.gr/

  17. Le canard avatar
    Le canard 21/04/2009 23:06:39

    Και ο Καρατζαφέρης θέλει να το παίξει ναυαγοσώστης, δηλαδή; Τότε την έχει απο χέρι (τέκνον του μητσοτακέϊκου δεν είναι ο χέρι-χέρι;) βαμμένη ο Καραμανλής.

  18. ΧΩΡΙΑΤΗΣ avatar
    ΧΩΡΙΑΤΗΣ 21/04/2009 23:07:42

    @ 15
    Αν νομιζεις οτι με το να με προσβαλεις με τις βλακειες σου καταφερνεις κατι ... συνεχισε ετσι. Ετσι και αλλιως φαινεσαι για πολυ μικρονοος για να καταλαβεις τι λεω.

    Οπως ειπα εξαρχης το σχολιο μου ειναι ασχετο με το post διοτι με καλυψαν οι προλαλησαντες.
    Τωρα, οσον αφορα τα ονοματα (=επιθετα), εγω τυχαινει να πιστευω οτι δεν ειναι τυχαια!
    Οταν λεω υπερπατριωτη εννοω αυτον που καπηλευεται την εννοια της πατριδας για ψηφαλακια. Ο κυριος αυτος απο τη μια δηλωνει αρχαιολατρης και απο την αλλη γλυφει συνεχως την εκκλησια!
    Πως γινεται αυτο? Δεν ειναι υποκρισια?

  19. Ενταυθα avatar
    Ενταυθα 21/04/2009 23:13:52

    Απο την εκκλησια μαζευεις τα πολλα ψηφαλάκια.

  20. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 21/04/2009 23:14:18

    Μανούσης = κολλητός του περιβόητου υποργού με το φιδίσιο βλέμμα Κούβελα.
    Κούβελας = πρώτος τη τάξει υπουργός του Μητσοτάκη. Μητσοτάκης = πατήρ της Ντόρας.
    Ντόρα = δελφίνος & εν δυνάμει αρχηγός της ΝΔ.
    Κ.Κ πρόεδρος της ΝΔ.
    Παυλίδης οριακός βουλευτής της κυβέρνησης της ΝΔ.
    Ενώστε τις τελείες.... και δείτε το σχήμα που διαμορφώνεται καθαρά.

  21. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 21/04/2009 23:15:59

    @ 20 -Ο κυριος αυτος απο τη μια δηλωνει αρχαιολατρης και απο την αλλη γλυφει συνεχως την εκκλησια!
    Πως γινεται αυτο? Δεν ειναι υποκρισια?-

    Αν και χωριάτης, ορθώς εμίλησες.

  22. Ενταυθα avatar
    Ενταυθα 21/04/2009 23:17:04

    Ασ προσεχε ο κωστακης την "αγια οικογενεια".
    Αρκετοι του το ειχαν σφυριξει , παει καιρος πολυς.

  23. ΧΩΡΙΑΤΗΣ avatar
    ΧΩΡΙΑΤΗΣ 21/04/2009 23:18:22

    @ 24
    Αν και δεν μιλω με σκοπο την επιδοκιμασια σας ... ευχαριστω.

  24. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 21/04/2009 23:33:12

    Για μαυρες φαλαινες διαβαζω και σκεφτομαι εκεινη την ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ ΦΙΛΙΑ μεταξυ του κωφου-μωροφιλοδοξου-διαπλεκομενου θεσσαλου και της κας Τσαντ.
    Επειδη το παιντι πρεπει να οδηγησει τον ταλαιπωρο αυτο τοπο με ορθοπεταλιες στα πεπρωμενα του (Θεε μου σχωρα με)μηπως εχει ΗΔΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ και η ΔΥΝΑΤΗ ΑΥΤΗ ΣΧΕΣΗ;
    Πασα συνδρομη ευεργετικη.

  25. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 21/04/2009 23:45:10

    @anonymous
    ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡ ΑΚΟΥΕΙ ΜΟΝΟ ΛΟΝΔΙΝΟ.
    ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΗΟ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ,ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.
    ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΠΕΡΙ " ΞΕΠΛΥΜΑΤΟΣ ΙΣΧΥΟΣ " ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΑ ΠΟΣΟ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ..

  26. Το πνεύμα του Μάη avatar
    Το πνεύμα του Μάη 22/04/2009 00:11:30

    Το Καρατζαφέρ ακούει χρόοονια Λονδίνο βεβαίως, αλλά ακόμη περσότερα χρόνια ακούν Λονδίνο οι "διεθνιστές" επικριτές του, από την εποχή του Κύρκου του επωνομαζόμενου "φιλοβρετανού". Σπόνσορας τους στα μήντια είναι το "εδώ Λονδίνο", δηλαδή ο Σκάϊ. Η φαμίλια Αλαφούζου έφτιαξε τώρα κι άλλο "διεθνιστικό" απόκομα, τους "οικολόγους" που λανσάρονται μέσω γκάλοπ. Και γενικά σε τέτοιο επίπεδο παίζονται τα πολιτικά μας πράματα κι οχι σε επίπεδο φαλαινών, όσο κι αν είναι από σόϊ.

  27. Νἰκος avatar
    Νἰκος 22/04/2009 00:13:36

    Και παλι βλεπουμε δενδρα και πολλα μαλιστα (καρατζαφερης, ντορα κλπ, κλπ)αλλα χανουμε το δασος.
    Το θεμελιωδες συμπερασμα ολων των σχολιων, και οχι μονο σ'αυτη την αναρτηση ειναι οτι η εκαστοτε ισχνη πλειοψηφια της καθε κυβερνησεως την κανει ερμαιο τεχνητων μεθοδευσεων απο τους ανδρεικελοκινητες οπισθεν του μπερντε. Ή θα εχει ισχυρη (οχι, μην το μεταφραζετε ως αυταρχικη καθεστωτικοι παλαιο-και νεοαριστεροι)κυβερνηση αυτος ο τοπος για να παει καποτε λιγο μπροστα ή θα θα αυτομαχαιρονομαστε. Η πολιτικη "αιματοχυσια" εχει γινει πλεον το πιο προσφιλες αθλημα και, οπως μου λεει παλαιμαχος του 65 θυμιζει το χαος, τις επιθεσεις και το γενικο μπαχαλο του 67. Η δικτατορια του 67 θα φαινεται αστειο σ'αυτα που πιθανον να παθουμε στο οχι και τοσο απωτερο μελλον.

  28. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 22/04/2009 00:14:36

    @20 ΧΩΡΙΑΤΗΣ Says:
    ""Ο κυριος αυτος απο τη μια δηλωνει αρχαιολατρης και απο την αλλη γλυφει συνεχως την εκκλησια!
    Πως γινεται αυτο? Δεν ειναι υποκρισια""
    Δηλαδή, για να καταλάβω, για να είσαι καλός και ευσεβής χριστιανός πρέπει να απαρνηθείς την ιστορία σου και το παρελθόν σου? ΄Η εάν είσαι υπερήφανος για την ιστορία σου και τους ¨¨ειδωλολάτρες¨¨ προγόνους σου, δεν είσαι μέλος της εκκλησίας?
    Η ερώτηση τίθεται από τον συνήγορο του Διαβόλου.

  29. isnogood avatar
    isnogood 22/04/2009 00:18:39

    Χρόνια Πολλά σε όλους.
    (Ακόμη και στον ακατονόμαστο!)
    Πάμε τώρα στα...δικά μας, μάλλον στο δικό μας το καλό παιδί, τον άξιο, τον αγνό πατριώτη, τον Γιώργο Καρατζαφέρη!
    Κάθε μέρα που περνάει, όλο και περισσότερο πείθομαι για τον ύποπτο Μητσοτακοποιημένο πολιτικό ρόλο του Γιώργου Καρατζαφέρη!
    Ένας ανεξάρτητος παρατηρητής, θα μπορούσε πολύ εύκολα να καταλήξει σε αυτό το συμπέρασμα, μόνο και μόνο αναλύοντας απλά τις πολιτικές του κινήσεις.
    Τι είδαμε λοιπόν από τον σημερινό αρχηγό του… δεξιοπατριωτικού κόμματος του ΛΑΟΣ, από την ίδρυσή του μέχρι σήμερα;
    Όλα ξεκίνησαν με την άνοδο του Κώστα Καραμανλή στην αρχηγία της Ν.Δ….
    Ο φόβος για την απομητσοτακοποίηση του κόμματος, οδήγησε τον αρχηγό της Αγίας Οικογένειας –σαν άλλον Οδυσσέα!!!- στην σύλληψη και την εφαρμογή ενός πονηρού σχεδίου –το οποίο είχε και την σύμφωνη γνώμη του σκιώδη πρωθυπουργού της χώρας μας , του Λαμπράκη- που θα έβαζε φρένο στις επιδιώξεις του Καραμανλή: το σχέδιο ΣΑΛΩΜΗ.
    Το σχέδιο αυτό, προέβλεπε την δημιουργία ενός καθαρού δεξιόστροφου κόμματος, μέσα από τη Ν.Δ. και την εγκατάστασή του στα δεξιά της πατριωτικής συνείδησης των ψηφοφόρων της, με ΜΟΝΑΔΙΚΟ σκοπό το ΠΡΙΟΝΙΣΜΑ των εκλογικών ποσοστών του Κώστα Καραμανλή και την ολοκληρωτική αποδόμηση του Καραμανλισμού, που θα οδηγούσε σε λίγα χρόνια στην άνοδο της ηγεσίας της Ν.Δ. της κόρης του Μητσοτάκη, της Ντόρας.
    Στην περίπτωση που αυτό θα γινόταν εφικτό, το δεξιόστροφο αυτό κόμμα, δεν θα είχε άλλο ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΞΗΣ και θα …επέστρεφε ξανά στη μητέρα Ντόρα για το καλό της ….παράταξης!
    Αρχηγός της επιχείρησης αυτής, επιλέχτηκε από τον ίδιο τον Μητσοτάκη, το ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ του παιδί, ο μαθητής του Γιώργος Καρατζαφέρης!
    Εδώ να σας θυμίσω απλά ότι την ώρα που ο Σαμαράς έριχνε τον Μητσοτάκη εξαιτίας του ονόματος των Σκοπίων το 1993, ο …’Μακεδονομάχος’ Καρατζαφέρης πολιτευόταν με τη Ν.Δ. και κατηγορούσε τον Σαμαρά με την συμπεριφορά του ως ….προδότη!
    Έτσι μια ωραία ημέρα, βγήκε το περιβόητο άρθρο περί …ΣΑΛΩΜΗΣ στο ΒΗΜΑ του ΛΑΜΠΡΑΚΗ….
    Μια ξεδιάντροπη επίθεση του Γ.Καρατζαφέρη προς τον Άρη Σπηλιοτόπουλο, τον τότε εκπρόσωπο Τύπου της Ν.Δ. και εκ δεξιών του Καραμανλή.
    Με αφορμή την κόντρα που ξέσπασε, ο κύριος Καρατζαφέρης δημιούργησε το δικό του κόμμα, το ΛΑΟΣ….
    Στην συνέχεια όμως, ο Μητσοτάκης δεν τον άφησε αβοήθητο…
    Απλά θυμηθείτε τις νομαρχιακές εκλογές του 2002 και την κόντρα του Καρατζαφέρη με τον υποψήφιο της Ν.Δ. στην υπερνομαρχία Αθηνών, Γιάννη Τζανετάκο...
    Από που πήρε εκείνο το υπερβολικό ποσοστό ο Καρατζαφέρης;
    Μόνο απο την αντίδραση του Χριστόδουλου;
    Μα φυσικά έβαλε το ….χεράκι του ο Επίτιμος!
    Για άλλοθι, έτσι για να ρίχνει στάχτη στα μάτια των ψηφοφόρων του, τα βάζει ΑΡΑΙΑ και που ο Καρατζαφέρης με την Ντόρα και τον Μητσοτάκη…
    (Όπως έκανε με την μπηχτή περί...φαλαινών! Είναι και άγαρμπος ο μπαγάσας)
    Ο βασικός όμως στόχος του, παραμένει ένας και κύριος: το πριόνισμα Καραμανλή και η άνοδος της Ντόρας στη θέση της προέδρου της Ν.Δ.!!!
    Γι αυτό και τον βλέπαμε συνέχεια στη βουλή, να επιτίθεται με σφοδρότητα στον μέχρι χθές υπαρχηγό του Καραμανλή, τον Θόδωρο Ρουσόπουλο…
    Ο μόνος τελικά που βγαίνει χαμένος από αυτή τη μεθόδευση του Μητσοτάκη, δεν είναι άλλος από τον ΑΓΝΟ νοικοκύρη δεξιό ψηφοφόρο της παράταξης, που παρασύρεται από τον ΔΗΘΕΝ πατριωτικό λόγο του Καρατζαφέρη και τον ψηφίζει!
    Ψηφίζοντας Καρατζαφέρη ο απογοητευμένος ΔΕΞΙΟΣ, σπρώχνει όλο και πιο κοντά την Ντόρα στην καρέκλα της αρχηγού της Ν.Δ.!
    Γιατί δυστυχώς, αυτός είναι ο Γιώργος Καρατζαφέρης: ο ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ του Κ.Μητσοτάκη!
    Τώρα όσον αφορά το σχόλιο για τον Βελόπουλο...
    Τι να ...πρωτογράψει κανείς γι αυτόν τον σταρ των τηλεπωλήσεων!
    Τι;
    Α και για να μην σε αφήσω παραπονεμένο φάκτορα, θα σου γράψω και μια είδηση: ο Βελόπουλος στις επόμενες βουλευτικές ...μετακομίζει απο την Β Θεσσαλονίκης στην ...Α!
    Και αυτό θα γίνει, επειδή ο Πρόεδρος αφήνει τη Θεσσαλονίκη και θα είναι υποψήφιος στη...Θράκη για τους γνωστούς ....εθνικούς λόγους.

    Καληνύχτα σας.

    Υ.Γ.
    Πάρε και τον υποψήφιο της Ν.Δ. για δήμαρχο Θεσσαλονίκης στις εκλογές του 10 : ...ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ.

    Και να θυμάσαι πότε σου το έγραψα.

  30. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 22/04/2009 00:19:33

    Όλα τα είχαμε οι φάλαινες μας έλειπαν

  31. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 22/04/2009 00:27:18

    @Πνευμα του Μαη
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ!ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΤΥΛΙΞΩ ΤΟ ΚΟΥΒΑΡΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑ ΒΕΒΑΙΩΣ ΣΤΟΝ ΘΛΙΒΕΡΟ ΛΕΩΝΙΔΑ.ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΙΣΩ.ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΟΙ ΑΚΡΟΑΤΕΣ ΤΟΥ ΛΟΝΔΙΝΟΥ ΚΙ ΑΠ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΓΕΜΙΣΑΝ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΜΕ ΤΑ ΚΟΚΚΑΛΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ.ΣΤΟΝ ΕΜΦΥΛΙΟ.
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΥΝΤΑΓΗ,ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ..
    ΚΙ ΑΠΟ ΑΚΡΟΑΤΕΣ ΑΛΛΟ ΚΑΛΟ.

  32. ακροατής avatar
    ακροατής 22/04/2009 00:35:28

    Τι σημαίνει "ακούω Λονδίνο"...;

  33. ΧΩΡΙΑΤΗΣ avatar
    ΧΩΡΙΑΤΗΣ 22/04/2009 00:45:15

    @ 32
    "Δηλαδή, για να καταλάβω, για να είσαι καλός και ευσεβής χριστιανός πρέπει να απαρνηθείς την ιστορία σου και το παρελθόν σου? ΄Η εάν είσαι υπερήφανος για την ιστορία σου και τους ¨¨ειδωλολάτρες¨¨ προγόνους σου, δεν είσαι μέλος της εκκλησίας?
    Η ερώτηση τίθεται από τον συνήγορο του Διαβόλου."

    Η χριστιανικη θρησκεια ειναι υπευθυνη για την καταστροφη του αρχαιου ελληνικου πολιτισμου. Νομιζω πως και οι πλεον ανιστορητοι το γνωριζουν αυτο.
    Οποτε πως μπορεις απο τη μια να θαυμαζεις τους προγονους σου και απο την αλλη να γλυφεις αυτους που τους εθαψαν?
    Τι δεν καταλαβες συνηγορε του βελζεβουλ?

  34. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 22/04/2009 00:47:44

    Μια κοτααα στρουμπουλή μια έμορφη πουλάδααα...

  35. Προφήτης avatar
    Προφήτης 22/04/2009 01:01:17

    Δεν έχει σημασία ΤΙ λέει ο χέρι-χέρι αλλά ΠΟΙΟΣ είναι.
    Μητσοτακικός Δούρειος Ίππος.

    Προσπαθεί να ανταποδωσει το χτύπημα στο "Με τα άκρα δεν συνεργάζομαι" (Σεπτ. 2007).
    Πολύ φιλικά και ανοιχτά πιά τα ΜΜΕ με τον Καρατζαφέρη.
    Γιατί αλήθεια;

  36. HEVY avatar
    HEVY 22/04/2009 01:19:17

    Ρυθμιστης των πολιτικων εξελιξεων ο καρατζαφερης
    και τωρα και μετα.
    Περιμενω να δω τα μουτρα του ΓΑΠ μετα τις εκλογες
    στα διερευνητικα 3ημερα που θα του πει οχι ο
    Αλαβανος και θα καλεσει τον Καρατζαφερη για σχηματισμο κυβερνησης.

  37. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 22/04/2009 01:29:52

    @37 ΧΩΡΙΑΤΗΣ Says:
    ""Τι δεν καταλαβες συνηγορε του βελζεβουλ""
    Ολοι αυτοί που μοστράρονται στις εκκλησιές και αποθανατίζωνται σε βίντεο και φωτογραφίες με τους παπάδες, που υπέγραφαν για τις ταυτότητες, που καμαρώνουν σαν γύφτικα σκερπάνια στους θρησκευτικούς πανηγυρισμούς (ΓΑΠ, ΚΚ, ακόμη και τον Τσίπρα κάπου πήρε το μάτι μου, οι δεύτεροι Βενιζέλος, κυρία ¨τρία σε ένα¨, και τόσοι άλλοι) είναι αρνητές της ιστορίας των προγόνων τους? Αν ναί, τότε, δέν μπορώ να προσδοκώ ¨¨Ανάσταση νεκρών¨¨.

  38. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 22/04/2009 01:34:43

    ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ @43
    ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΟΣΟ ΚΑΙ Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ. ΟΠΟΤΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ""ΟΤΙ ΤΑ ΣΚ@Τ@ ΚΑΙ ΤΟ ΦΤΥΑΡΙ"".

  39. μπουγατσα με τυρι avatar
    μπουγατσα με τυρι 22/04/2009 01:40:57

    Το εμβασμα των 350.000.' για την mrs.Alexia,τι εγινε ρε παιδια,το εφαγε ο ..κακος λυκος ?
    Δεν τρεχει τιποτε ? Θα μας πει καποιος ?

  40. wert01gf avatar
    wert01gf 22/04/2009 01:51:41

    «Και του ΔΑΠίτες τους θέλουμε και τα παιδιά της Χρυσής Αυγής και τους φιλοβασιλικούς..»

  41. ... avatar
    ... 22/04/2009 02:23:16

    σλημερα εοιβεβαιώσατε τη ροπή σας προς τον ακροδεξιό πατριδοκάπηλο καθεστωτισμό.

    ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΥΠΟΚΙΝΗΤΕΣ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ, ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΟΥΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ


    ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ΤΩΝ ΑΠΟΛΙΘΩΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΔΗΜΟΡΑΤΗΣ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΝ ΑΝΤΙΜΑΧΟΜΕΝΟΣ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΑΤΗ.


    ΤΟΝ ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΤΙ ΤΟΝ ΕΧΕΤΕ "ΚΥΡΙΟΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ"?


    Ο ΤΕΝΕΖΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΥΡΙΟΙ "ΑΝΤΙΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΟΙ"?

    ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ


    ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΘΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΑΝΑΡΤΗΜΕΝΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΥ?

  42. thanos avatar
    thanos 22/04/2009 03:40:44

    9-Anonymous Says:
    April 21st, 2009 at 10:44 pm

    Μα τωρα βαζεις τον Τραγακη σε φασαρια.!!!!

  43. Το πνεύμα του Μάη avatar
    Το πνεύμα του Μάη 22/04/2009 03:52:31

    Ασχετο ? Επίσης υπάρχουν διάφορα μπλόγκια που ακούνε ξαφνικά πολύ Λονδίνο. Εκείνο το Γκρής Σαλόνικα σα να πουληθηκε στον Αλαφούζο μοιάζει...
    Κρίμα !

  44. thanos avatar
    thanos 22/04/2009 04:07:09

    41-Anonymous Says:
    April 22nd, 2009 at 1:10 am

    Αυτο που μετραει ειναι τι θα ελεγε ο Αντωναρος.."Η δικαιοσυνη ασχολειται με το θεμα αυτο." Προς ικανοποιηση ολων.

  45. Θύμα avatar
    Θύμα 22/04/2009 04:15:15

    Όλοι οι παλιοί διαγραμμένοι Καρατζαφέρ, Σουφλιάς της δεκαετίας του 90 αναζητούν να πάρουν απο τον Καραμανλή την εκδίκηση τους. Για να του δώσουν ένα καλό μάθημα οτι έχει και ο καιρός γυρίσματα αρχηγία δέν σημαίνει ασυδοσία.

  46. κωστας avatar
    κωστας 22/04/2009 04:30:03

    πολυ μεγαλη πρεμουρα εχει πιασει πολλους τελευταια για να καλυψουν το σκανδαλο siemens (που ειναι απο τα μεγαλυτερα τα τελευταια 50 χρονια) με την υποθεση Παυλιδη.Οσο για τον Καρατζαφερη λεει και αληθειες αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση λεει αληθεια, αλλα η μεγαλη δοση υπερβολης που βαζει την κανει να δειχνει για ψεμα.Το συστημα μας εχει καταρευση προ πολλου.Οτι και να γινει οποιος και να βγει ακομα και ο Συριζα (που το παιζουν αγιοι)ειμαστε χαμενοι απο χερι.Προτεινω να τα αφησουν ολα αυτα στην ακρη και να κανουν μια οικουμενικοι κυβερνηση απο τους καλυτερους Ελληνες διανοουμενους,καθηγητες,οικονομολογους και οχι απαραιτητως πολιτικους.Μια δημοκρατικη κυβερνηση εκφραστης ολων των Ελληνων,και στα κρισιμα ζητηματα να δινει την δυνατοτητα στους πολιτες να κανουν δημοψηφισμα.Οποιος εχει καμμια ιδεα πως μπορει να γινει αυτο,ας στειλει απαντηση.

  47. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 22/04/2009 06:21:13

    και εγώ νομίζω το σύστημα έχει κλείσιε προ πολλού.

    Μα και μόνο που ασχολούμαστε με τέτοια υποκείμενα. Άκου επιλογές: Η τρίτη γενιά, το απολίθωμα, το τρια πουλάκια κάθονταν, οι αποστάτες,ο αχόρταγος, ο ανηψιός που βαριέται. (σαν βυτιοφόρα βόθρων ακούγονται)

    Δεν μπορεί να το κάνουν επίτηδες για να θέλουμε ξανά χούντα, συνταγματαρχών ή σοφών, (ή σοφών συνταγματαρχών), αλλά ο μέσος βαριεστημένος κάπου εκεί θα καταλήξει.

  48. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 22/04/2009 06:38:51

    Κανένα σύστημα δεν κλείνει από μόνο του. Το πολύ πολύ να ανασκουμπωθεί. Εμείς ως λαός αλλά και γενικότερα ως ανθρωπότητα, έχουμε υιοθετήσει την λογική του ώριμου φρούτου. Κακώς, σε τέτοια κλίμακα αυτή η πρακτική δεν πιάνει. Περιμένουμε να μας πούν «κυρίες και κύριοι δεν αντέχουμε άλλο την ανικανότητα, την δολοπλοκία και τον καραγκιοζισμό μας και σκεφτόμαστε πολύ σοβαρά να ξεκινήσουμε να υπηρετούμε επιτέλους εμείς εσάς και όχι το αντίστροφο όπως έως τώρα συμβαίνει».
    Και αυτό το βιώνουμε γιατί ενώ όλοι μας (σχεδόν) συμφωνούμε σε έναν βασικό άξονα πραγμάτων που πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ και ΑΜΕΣΑ να αλλάξουν, ο ένας φοβάται και μισεί την ιδεολογία του άλλου. Αρνούμαστε να συνεργαστούμε και να συμμαχήσουμε ακόμα και σε πράγματα που, αν έχουμε σώας τας φρένας, συμφωνούμε πως πρέπει να γίνουν.
    Εκεί πατάνε όλοι οι βρικόλακες και μας πίνουν το αίμα. Καταστρέψανε τον ορθό λόγο. Αλήθειες και γεγονότα δεν υπάρχουν πλέον παρά μόνο «απόψεις».

  49. LeProvocateur avatar
    LeProvocateur 22/04/2009 08:10:31

    Αν η Ντορα με το ψεύτικο χαμόγελο είναι το μέλλον εγω προτιμώ το παρελθόν. Ακόμη και Πλαστήρα. Ή εστω την Κεφαλογιάννη. Καλή η κυρία. 10 στα 10

  50. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 22/04/2009 08:49:23

    Ναι εχουμε κριση. Κριση για να κρινουμε. Ωραια η κεφαλογιαννη για γουστα.

  51. ΧΩΡΙΑΤΗΣ avatar
    ΧΩΡΙΑΤΗΣ 22/04/2009 09:01:59

    @ 43,44
    Φυσικα και αυτοι που αναφερεις ειναι υποκριτες (ξεχασες τον Παπαθεμελη που ολη του η πολιτικη καριερα χτιστηκε γυρω απο την εκκλησια) αλλα αυτοι δεν το παιζουν αρχαιολατρες τη μια στιγμη και την αλλη κανουν το σταυρο τους σαν αρχεπισκοποι.
    Νομιζω πως ο Καρατζαφερης ειναι πολυ μεγαλυτερος υποκριτης, και αυτος και οι παρατρεχαμενοι του που κινουνται στο ιδιο μηκος κυματος.

  52. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 22/04/2009 09:14:01

    @60 μηπως τελικα εισαι μικροαστος και το παιζεις χωρικος;

  53. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 22/04/2009 09:53:08

    Οπως εγραψα και στο 2 σχολιο μου ο πραγματικος λογος των δηλωσεων Καρατζαφερη ειναι να απεκδυθει της ευθυνης για την πτωση της κυβερνησης σε περιπτωση πλειοψηφιας παραπομπης.
    Αν θεωρει οτι υπαρχει παρομοια συνωμοσια αντι να ασχολειται με μαυρες φαλαινες ας βγει ο ιδιος ευθεως και να πει οτι οι βουλευτες του ΛΑΟΣ θα καταψηφισουν την παραπομπή.Θα κατηγορηθει φυσικα οτι τα κανει πλακακια με την κυβερνηση αλλα δε γινεται αλλιως.Βρισκεται στην ιδια θεση που ηταν ο ΣΥΝ το 1989 και προσπαθει με ταχυδακτυλουργιες να αποφυγει το διλημμα.
    Εχει στηθει ομως και παγιδα για τη "Φαλαινα".Ακουγεται οτι θα υπαρξει νεα συναντηση Καραμανλη - Πουτιν τις επομενες μερες.
    Ετσι και πεσει η κυβερνηση αμεσως μετα τη συναντηση απο ψηφους δικων της βουλευτων εχει να ακουσει παλι τα εξ αμαξης.

  54. Helmut avatar
    Helmut 22/04/2009 10:19:49

    Να δείτε που ο Καραμανλής θα σωθεί από το ΚΚΕ.

    Κάτι μου λέει ότι στην ψηφοφορία για την παραπομπή Παυλίδη θα απέχει.

  55. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 22/04/2009 10:21:18

    πως θα απέχει δηλαδή, με το πρόσχημα ότι δεν είναι η χαμηλή σκανδαλολογία το πρόβλημα;

  56. tiramola avatar
    tiramola 22/04/2009 11:11:59

    @62 ψυχραιμία...
    Καρατζαφέρης , Πούτιν και Παπαρήγα θα σώσουν τον ΚΚ...
    Μην πανικοβάλεσαι , έχετε συμμάχους...
    Το ξέρεις το κόλπο...
    Μία φωτογραφία με τον Πούτιν και τα όπως πάντα ελλειπή στοιχεία σκανδάλων προς διάσωση της βουλευτικής καρέκλας θα δικαιώσουν για άλλη μιά φορά τον "καταλληλότερο"....
    Μην έχεις άγχος θα σωθεί η Ελλάδα για άλλη μιά φορά....

  57. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 22/04/2009 11:22:58

    @Tiramola
    Που ειδες να πανικοβαλλομαι;
    Περιγραφω απλως την κατασταση.Η αποψη μου ειναι οτι η κυβερνηση οφειλει να πει οτι ο Παυλιδης διαγραφεται μονο αν καταδικασθει απο το Ειδικο Δικαστηριο και οχι αν παραπεμφθει.Υπαρχουν και προηγουμενα ξερεις.Και αλλοι παραπεμφθηκαν στο Ειδικο Δικαστηριο και δεν τους διεγραψε κανεις απο το κομμα τους.Ενας μαλιστα καταδικασθηκε κιολας και επανηλθε θριαμβευτικα για να φυγει μετα μονος του ζητωντας και τα ρεστα.

  58. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 22/04/2009 11:57:20

    Εγώ προτείνω να ξυπνήσουμε ΟΛΟΙ, και να κάνουμε σημαία αυτό που είπε ο Ξένος Δάκτυλος:

    "Και αυτό το βιώνουμε γιατί ενώ όλοι μας (σχεδόν) συμφωνούμε σε έναν βασικό άξονα πραγμάτων που πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ και ΑΜΕΣΑ να αλλάξουν, ο ένας φοβάται και μισεί την ιδεολογία του άλλου. Αρνούμαστε να συνεργαστούμε και να συμμαχήσουμε ακόμα και σε πράγματα που, αν έχουμε σώας τας φρένας, συμφωνούμε πως πρέπει να γίνουν.
    Εκεί πατάνε όλοι οι βρικόλακες και μας πίνουν το αίμα. Καταστρέψανε τον ορθό λόγο. Αλήθειες και γεγονότα δεν υπάρχουν πλέον παρά μόνο «απόψεις»".

    Οι ιδεολογικές διαφορές είναι πλέον απάτη, mirage, οπτασία. Μας έχουν και τρωγόμαστε οι βρυκόλακες, και εμείς σαν ήλίθιοι τους κάνουμε την χάρη. Αφού κατά βάση όλοι συμφωνείτε! Το πρόβλημα είναι οι απατεώνες, οι λαοπλάνοι και τα λαμόγια. Τι σας μάρανε;

  59. kakovoulos avatar
    kakovoulos 22/04/2009 12:07:49

    @ 8 klp

  60. kakovoulos avatar
    kakovoulos 22/04/2009 12:08:29

    @ 8 κλπ. ΧΩΡΙΑΤΗΣ

    αγαπητέ ΧΩΡΙΑΤΗΣ, μήπως είσαι αρβανιτόβλαχος;

  61. ΧΩΡΙΑΤΗΣ avatar
    ΧΩΡΙΑΤΗΣ 22/04/2009 12:13:47

    @ 70
    Οχι, ειμαι βρωμιαρης Αθηναιος. Εσυ?

  62. ataktos avatar
    ataktos 22/04/2009 12:14:26

    Αυτουνού η γλώσσα λέει περισσότερα από το μυαλό του .

  63. kakovoulos avatar
    kakovoulos 22/04/2009 12:23:41

    γκάγκαρος;
    εγώ είμαι "τουρκόσπορος" και βοήθησα να εξελληνιστεί αυτή η περιοχή που κατοικώ τώρα !

  64. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 22/04/2009 12:23:50

    Τον Ιαπωνα Αυτοκρατορα να φωναξουμε να τις κανει τις φαλαινες μαυρες/ασπρες/ροζ ΦΕΤΕΣ !!!

    Ανοιχτη προσκληση. Σαγιοναρα.

    ΠΠ

  65. tiramola avatar
    tiramola 22/04/2009 12:32:02

    Δεν υπάρχει μεγαλύτερη κατάντια από το να εξαρτάται μία κυβέρνηση από τον Καρατζαφέρη και το ΛΑΟΣ...
    Από το 2006 που έφτασαν οι καταγγελίες στο Μαξίμου για τον Αριστοτέλη έκαναν το κορόιδο...
    Όπως έκαναν το κορόιδο για το Βατοπέδι , τα ομόλογα και τώρα κάνουν το κορόιδο για την siemens...
    Τέτοιο κολύμπι σε βούρκο σκανδάλων και αναξιοπιστίας δεν έχει κάνει καμμία κυβέρνηση ούτε καν αυτή του Μητσοτάκη....
    ΝΤΡΟΠΗ....

  66. ΧΩΡΙΑΤΗΣ avatar
    ΧΩΡΙΑΤΗΣ 22/04/2009 12:32:18

    @ 73
    Τουρκόσπορος?
    Φαντάζομαι οι συγγενείς σου είναι περήφανοι για εσένα!

  67. tsitsidompas avatar
    tsitsidompas 22/04/2009 12:37:49

    ελα αλεκο αλαβανο θελεις βαψιμο στο μαλλι το ξερεις;

    το ξερω χρυσο μου εχω δοκιμασει τα παντα.δε γινεται τιποτα.

    με κουκουλoultrex λουστικες;λουσου και θα με θυμηθεις!

    ΚΟΥΚΟΥΛΟULTREX.ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΓΕΡΑ ΒΥΖΙΑ.

  68. kakovoulos avatar
    kakovoulos 22/04/2009 12:40:00

    Ξεφεύγω πολύ από το θέμα, αλλά....

    Αγαπητέ τουρκαρβανίτη γκάγκαρε ΧΩΡΙΑΤΗΣ,
    Βρήκα μια πολύ ενδιαφέρουσα ανάρτηση with a little help of google

    http://atheofobos(dot)blogspot(dot)com/2008/10/blog-post.html

    (αν δε το κατάλαβες,ως χωρικός, πρέπει να αντικαταστήσεις το (dot) με τελεία για να βγεις στο θέμα που σου προτείνω)

  69. tiramola avatar
    tiramola 22/04/2009 12:41:14

    Ρε συ ....τσιτσιτρομπα έχεις καταπιεί ένα τόνο σκ... , το μαλλί του Αλαβάνου σε πείραξε?

  70. ataktos avatar
    ataktos 22/04/2009 12:43:19

    Αυτόν μέρα νύχτα τον προβάλουν τα ΜΜΕ πότε προλαβαίνει να σκεφτεί τι πρέπει να κάνει σε λίγο τα ΜΜΕ θα τον πάνε στα 18%

  71. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 22/04/2009 12:56:08

    Φαλαινοθηρικό ο ΛΑΟΣ

  72. ΧΩΡΙΑΤΗΣ avatar
    ΧΩΡΙΑΤΗΣ 22/04/2009 13:09:59

    @ 78
    Τι ζορι τραβας ακριβως?
    Η μαμα σου μηπως δε σε θηλαζε οταν ησουν μπεμπης?
    Ειδες το ΧΩΡΙΑΤΗΣ και σταζεις χολη. Γιατι?
    Οπως και να εχει πηγαινε σε κανενα ψυχιατρειο να σε κοιταξουν. Εγω βαριεμαι να συνεχισω την ψυχαναλυση!

  73. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 22/04/2009 13:15:40

    Στο 5% το δημοσιονομικό έλλειμμα της Ελλάδας!!!

    Ακόμα τσακώνεστε μεταξύ σας;

  74. leon avatar
    leon 22/04/2009 13:16:04

    Χα χα χα χα χα...
    Συνεχιστε Πασοκια και Νουδιτες να τσακωνεστε...
    με διασκεδαζετε αφανταστα.
    Οταν ριξετε την ψηφο ομως να δειτε γελια!

  75. Θύμα avatar
    Θύμα 22/04/2009 13:16:56

    Να τον ρίξει άν μπορεί.
    Αυτό ήταν και η προεκλογική του υπόσχεση, οτι άν δέν κάνει καλά την δουλειά του ο Καραμανλής σάν πρωθυπουργός θα τον έχει για τον μεγαλύτερο αντίπαλο του άσχετα με το άν στην συνέχεια τα γύρισε.

  76. laonikis avatar
    laonikis 22/04/2009 21:15:56

    αφου ολα τα μεγαλοστελεχη του χερι-χερι ειναι πρωην "τροφιμοι" και "θαμωνες" των γραφειων μητσοτακη τι περιμενε καποιος να ειναι το κομμα του? ειπαρχει για να στηρηξει την ΝΤΟΡΑ οταν τελειωσει η αποστολη παει για διαλυση.