22/04/2009 22:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καρατζαφέρης για ενοποίηση της κεντροδεξιάς παράταξης.

Να παραμείνει ανοικτή η ολομέλεια της Βουλής μέχρι τον Οκτώβριο ώστε να μην παραγραφούν τα σκάνδαλα και να εξεταστούν όλα από μια ενιαία εξεταστική ή προανακριτική επιτροπή και να φτάσουμε μέχρι την προεδρική εκλογή πρότεινε ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ  Γ. Καρατζαφέρης, στο δελτίο του Alter.

Δήλωσε επίσης ότι θα στηρίξει τον κ. Καραμανλή αν προχωρήσει σε μια τέτοια κίνηση.

Απαντώντας εξάλλου σε ερωτήσεις του κ. Χατζηνικολάου άφησε σαφώς να εννοηθεί ότι «συζητά» την ενοποίηση της κεντροδεξιάς παράταξης. Προέτρεψε επίσης τον κ. Καραμανλή να προχωρήσει προς αυτήν την κατεύθυνση και αναφέρθηκε στο παραδείγματα του θείου του που δημιούργησε «την μεγάλη κεντροδεξιά παράταξη».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/04/2009 22:28:22

    Όσο μοιάζει ο ΓΑΠ στον Ανδρέα άλλο τόσο μοιάζει και ο Μπελούσι στον θείο του.
    Εδώ δεν μπορεί να πάρει στοιχειώδεις αποφάσεις για απλά καθημερινά ζητηματάκια, θα φτιάξει νέα παράταξη; Δεν νομίζω. Είναι λίγος.

  2. lupus avatar
    lupus 22/04/2009 22:30:44

    η πρόταση του αρχιρατσισταρά είναι σπουδαία, ως κουτοπόνηρος πρωταθλητής του μπραντεφέρ,[για επαρχιακά αμερικάνικα σκυλάδικα του Νότου φυσικά] δείχνει πόσο καλός είναι στο μπέητσγουώτσερ μιάς άλλης βαλκανικής μιζεροκοινοβουλευτικής ανάγκης να συρθούν τα ΄’τίποτα’ μέχρι το τέλος κι αυτός να βγεί δήθεν ρυθμιστής,,,

  3. ΣΚΟΡΠΙΟΣ avatar
    ΣΚΟΡΠΙΟΣ 22/04/2009 22:33:38

    Ρε κοριτσια, η οθονη εχει γεμισει με γαλαζια σκανδαλα και εσεις μιλατε για ενοποιηση της δεξιας?
    Τι παιρνετε?

  4. 321 avatar
    321 22/04/2009 22:35:36

    Και τα όνειρα έχουν όρια. Αφήστε που διέπονται και από τη λογική τους. Οι ρυθμιστές έχουν ημερομηνία λήξης;

  5. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 22/04/2009 22:42:27

    Εγραψα και σε αλλο σχολιο οτι ο Καρατζαφερης βρισκεται στη θεση του ΣΥΝ το 1989.
    Πρεπει ταυτοχρονα να ψηφισει υπερ της παραπομπης για να μη κατηγορηθει οτι τα κανει πλακακια αλλα και να αποφυγει να θεωρηθει υπευθυνος για την επανοδο του ΠΑΣΟΚ.
    Ολα αυτα τα κολπα που κανει και η επικληση της ενιαιας δεξιας κλπ ειναι διαχειριση κρισεως.

  6. tiramola avatar
    tiramola 22/04/2009 22:44:49

    Αποκλείεται να το δεχτεί ο Καραμανλής , δεν συνεργάζεται με τα "άκρα"...

  7. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 22/04/2009 22:45:19

    Νομίζω ότι είναι στοιχειώδης υποχρέωση της ΝΔ να τον βάλει στη θέση του. Αλλά πού...

  8. ΣΚΟΡΠΙΟΣ avatar
    ΣΚΟΡΠΙΟΣ 22/04/2009 22:49:06

    Παντως αν τελικα πεσει αυτη η κυβερνηση θα ειναι μεγαλη απωλεια!
    Ηταν η μονη που δεν κοιταξε την κουταλα αλλα νοιαστηκε μονο για το συμφερον της χωρας!
    ( .................. )

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 22/04/2009 23:07:54

    Αυτό με το Αγαθονήσι και άλλες παρόμοιες καταστάσεις στις άγονες γραμμές είναι τραγικό και ενδεικτικό, τι μπορούμε να κάνουμε εκτός από το να το διαδώσουμε; 250 κάτοικοι δεν είχαν από που να εισπράξουν συντάξεις. Ζήτησαν συνέχιση της λειτουργίας του ταχυδρομικού γραφείου που έκλεισε και τους είπαν: ταχυδρομείο θέλετε; τι να το κάνετε; 1300 λαθρομετανάστες στο νησί.

  10. Αντιρρησίας avatar
    Αντιρρησίας 22/04/2009 23:08:10

    Καρατζαφέρης ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΗΣ.
    Ρίξτε του ΜΑΥΡΟ ΔΕΞΙΟΙ - ΑΚΡΟΔΕΞΙΟΙ - ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ.

  11. ΣΚΟΡΠΙΟΣ avatar
    ΣΚΟΡΠΙΟΣ 22/04/2009 23:24:36

    @ 10
    Ξέρω κι άλλες αλήθειες!
    Οσο η νυχτώνει, τόσο η ... διαφορά μεγαλώνει!
    και δεν ειμαι ουτε μικρός ουτε ΤΡΕΛΟΣ ουτε ανορθογραφος.

  12. thanos avatar
    thanos 23/04/2009 00:51:34

    9-ΣΚΟΡΠΙΟΣ Says:
    April 22nd, 2009 at 10:49 pm

    Καταπληκτικο...αυτο ειναι η ατακα της ημερας.

  13. Καραμήτρος avatar
    Καραμήτρος 23/04/2009 01:30:14

    Kεντροδεξιά;
    Έχει νόημα αυτή η λέξη στην μετα-Πασόκ εποχή;

  14. Θύμα avatar
    Θύμα 23/04/2009 04:16:09

    Πολύ καλή πρόταση.
    Θα την δεχτεί ο Καραμανλής?
    Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα.

  15. Το πνεύμα του Μάη avatar
    Το πνεύμα του Μάη 23/04/2009 04:55:38

    Σαρξ εκ σαρκός το παχύδερμο, πολιτικάντικη κοινή προέλευση με τη Νέα Αληταρχία, δεν έχουμε κοινωνική δεξιά, όπως δεν είχαμε ποτέ ούτε κοινωνική αριστερά. Μικροαστούς σε στέρηση εξουσίας για την κουτάλα τρώμε στη μάπα σε όλα τα κόμματα. Η εθνική ανεξαρτησία παρέμεινε "όραμα". Τη βιώνουμε ως μπαρμπούτσαλο, όπως τον πολιτικό λόγο στο σύνολό του, λες κι έχουμε λύσει τα προβλήματά μας κι έχουμε την πολυτέλεια να μας κοροϊδεύει κάποια "διοίκηση", σαν αμερικάνοι...
    Τελικά, έχουμε φαίνεται την "ωριμότητα", ή το επικοινωνιακό σάπισμα, για να δεχτούμε το "λόγο" του γιωργάκη. Να αρκεστούμε στο απογειωμένο μπαρμπούτσαλο του αμερικανού πρεσβευτή χτες στην ΕΤ3, στο όλα καλά με την τουρκία, "οι σχέσεις σας βελτιώνονται", όπως και με τις ΗΠΑ, ξεχωριστά πάντα...
    Και πάλι κλαυσίγελος για τη δημοσιογραφική αφωνία σε τέτοιες περιπτώσεις. Οσοι καταλαβαίνουν αγγλικά γινήκανε αμερικανοτσολιάδες φαίνεται και δεν ασχολούνται με τα λεγόμενα εθνικά ζητήματα.

  16. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 23/04/2009 08:39:04

    Δεν έχουμε μόνον τους ηγέτες που μας ταιριάζουν, αλλά και τους ρυθμιστές.
    Σαθρότητα χωρίς τέλος.

  17. Hase avatar
    Hase 23/04/2009 10:12:44

    @9
    Σκορπιε
    Δηλαδη οι αλλες κυβερνησεις ( και εννοεις σαφως αυτες του ΠΑΣΟΚ) μονο την κουταλα κυταζαν;
    Και οι προηγουμενες και αυτη μονο για την κουταλα ενδιαφερονται. Για τιποτα αλλο. Οσο για την δικια μου την οθονη, η μιση ειναι γεματη πρασινα και η αλλη μιση γαλαζια σκανδαλα.

  18. Θύμα avatar
    Θύμα 23/04/2009 11:10:35

    @9 Σκορπιέ φαντάζομαι πλάκα θα κάνεις.

  19. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΒΗΜΑ avatar
    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΒΗΜΑ 23/04/2009 11:48:34

    Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΣ ΚΑΤΑΝΤΙΑ.
    ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΞΕΛΙΞΕΩΝ ΕΝΑΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΠΟΥ:
    1) ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΟΣΗ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ, ΟΣΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΝΕΜΟΥΡΙΟ.
    2) ΕΧΕΙ ΜΑΖΕΨΕΙ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΙΟ ΑΝΑΧΡΟΝΙΣΤΙΚΟ, ΑΚΡΑΙΟ, ΠΑΤΡΙΔΟΚΑΠΗΛΟ, ΘΡΗΣΚΟΛΗΠΤΟ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ, ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ.

    ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

  20. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 23/04/2009 11:53:37

    Ο πολιτικός και κοινωνικός αμοραλισμός είναι πλέον στην Ελλάδα ενδημικό φαινόμενο.
    Μια λύση,
    εκτός από την εναλλαγή πράσινων - γαλάζιων;
    Για τα άκρα - δεκανίκια
    και των δύο, δεν το συζητώ καν.
    Ούτε για αστείο.
    Πόσο μάλλον για σοβαρό.

  21. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/04/2009 12:52:11

    Χωρις καμια προθεση να υπερασπισθω κανενα βρωμοσκυλο δεξιο-αριστερο, εχω να δηλωσω οτι επι ΚΚ βγηκαν σκανδαλα και εγινε χαμος. Επι ΠΑΣΟΚ 20 χρονια οι φαλαινες εκανα βολτες στα νησια και στο Κολωνακι ελευθερες με αποψη και στυλιστικη προταση. Μετοχοι μεσω υπερακτιων σε Ελληνικες εταιριες και τωαρ που μιλαμε φανερο ή μυστικο συμβουλοι μεγαλο επιχειρηματιων επ αμοιβη !!

    μετα μας εφταιγε μονο ο Γκαγκάτσης !!! οτι θελουν βλεπουμε.

    Εχω λαθος??

    Επισης εαν ο καθε ΓΑΠ και ΚΚ βαλουν στις λιστες φαλαινες, ειναι αξιοι της μοιρας τους.

    ΠΠ

  22. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/04/2009 12:58:08

    Ο δε Καρατχαφέρης ειναι αριστος παικτης ποκας !

    καμια αντιρρηση??? τα υπολοιπα τα λιμα αποκομματα ουτε στη δηλωτη δεν περνουν ποντο.

    Η Παπαρηγα περνει τα 5 φυλλα και ζηταει τη βοθηεια του Σταλιν στην κουρτινα 3.

    Ο Αλεξις, με τα 5 φυλλα θελει να παιξει ξερη στο διπλανο τραπεζι.

    Οι οικολογοι,τρωνε τα φυλλα.

    Η ΝΔ τα χαιδευει ν αλλαξουν

    Το ΠΑΣΟΚ, σκεφτεται την προηγουμενη χεριά τη μιλημενη !!

    Που παμε???


    ΠΠ

  23. Dionisis avatar
    Dionisis 23/04/2009 14:14:47

    Exei sxedia o Giorgakis.....

  24. ataktos avatar