#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/09/2009 20:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καραμανλής: να ανακαλέσει ο Γ. Παπανδρέου για τον αγωγό

 

Ο Κ. Καραμανλής κάλεσε πριν από λίγο τον Γ. Παπανδρέου να ανακαλέσει την δήλωση του για τον αγωγό  Μπουργκάς – Αλεξανδρούπολη.

 Κατά την  διάρκεια ομιλίας του σε μεγάλη συγκέντρωση στα Ιωάννινα είπε μεταξύ άλλων: «Καλούμε τον αρχηγό της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης να  ανακαλέσει την δήλωσή του για τον αγωγό Μπουργκάς – Αλεξανδρούπολη. Από πού κι ως που εξυπηρετεί μονομερή συμφέροντα της Ρωσίας….Τι έχει στο μυαλό του»….

 Να σημειωθεί ότι τις τελευταίες ημέρες ο εκπρόσωπος της ΝΔ, Γ. Κουμουτσάκος έχει καλέσει επανειλημμένα το ΠΑΣΟΚ να απαντήσει στο ερώτημα «τι οδήγησε τον κ. Παπανδρέου στην απόφαση να εγείρει με δική του πρωτοβουλία, στο πλαίσιο μιας πολιτικής ομιλίας, θέμα επαναδιαπραγμάτευσης των Συμφωνιών για την προώθηση του έργου Μπουργκάς-Αλεξανδρούπολης;»

Αλλαγή τακτικής 

Την τακτική της αποδόμησης των προεκλογικών εξαγγελιών του Γιώργου Παπανδρέου φαίνεται οτι επιλέγει ο πρωθυπουργός. Έτσι στην ομιλία του στα Ιωάννινα  κάλεσε τον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ κ. Παπανδρέου "να αφήσει τα ευχολόγια και να απαντήσει τώρα ρητά και ξεκάθαρα αν θα επανακρατικοποιήσει την Ολυμπιακή και τι θα κάνει με τον ΟΤΕ, τον ΟΣΕ, το ασφαλιστικό, τα βαρέα και ανθυγιεινά".

ΣΧΟΛΙΑ

  1. marikaki avatar
    marikaki 19/09/2009 20:47:03

    Ακουσατε την αναφορα του Κ.Κ στα Γιαννενα για τον αγωγό Μπουργκάς-Αλεξανδρούπολη σε σχεση με το ΠΑΣΟΚ και τον Γ.Παπανδρεου?
    Απλα γελοιος (ο Κ.Κ) και ασχετος με εξωτερικη πολιτικη και διεθνης σχεσεις.
    Στο ιδιο μηκος κυματος και οι αναφορες του σχολιου σας.
    Ψαχνει ο Κ.Κ και ψαχνεστε και σεις να πιαστειτε απο οτι καθημερινα προκυπτει ασχετο αν ειναι ακριβες αν ειναι λογικο και αν συμφερει την Χωρα μας.
    Ειπαμε και σε παλαιοτερο σχολιο...η δεξια δεν παραδιδει ευκολα την εξουσια και ειναι ικανη να διαλυσει τα παντα στο ονομα της!

    • Factorx avatar
      Factorx @ marikaki 19/09/2009 20:51:13

      Για εξήγησε μας γιατί το σχόλιό μας είναι γελοίο; Το ίδιο και για την δηλωση καραμανλή. Με επιχειρήματα έτσι και οχι πρασινες αρλούμπες

      • marikaki avatar
        marikaki @ Factorx 19/09/2009 20:56:05

        Απλα να σου αναφερω οτι αναφερομαι στο προυγουμενο σχολιο σας με τιτλο:"Είναι άραγε τυχαίο ότι η σαφέστερη δήλωση του Γ. Παπανδρέου έγινε για τον αγωγό Μπουργκάς – Αλεξανδρούπολη;"
        Ειναι αποψη μου και ο,τι επιχειρηματα και να αναπτυξω δεν θα μπορεσουν να σταθουν απεναντι σε ΜΠΛΕ ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ...(δεν μιλαω ετσι αλλα με προκαλεσες!)

        • Factorx avatar
          Factorx @ marikaki 19/09/2009 21:01:31

          Το σχόλιο το έβαλες σε αυτό το κομμάτι. Σχολιάζεις άλλωστε την ομιλία του Καραμανλή που δεν υπάρχει στο προηγούμενο κομμάτι. Δεν έχεις επιχείρηματα, όπως και το ΠΑΣΟΚ. και όπως και το παλιό καλό ΠΑΣΟΚ μόνο διχασμό και λάσπη προσφέρεις εδώ μέσα. Δες το επίπεδο του Μαγκριώτη και συγκρινέτο με τον εαυτό σου και βγάλε συμπεράσματα.

      • Paris avatar
        Paris @ Factorx 19/09/2009 21:07:33

        Περιμένεις επιχειρηματολογία από την Μαρίκα Φάκτορα ?
        Εγώ για τύπισσα για την οποία έχουν αναστενάξει οι ταβέρνες την κόβω.Συνειρμικά μου έρχεται στο νού η άλλη Μαρίκα. Εκείνη με τα γιουβαρλάκια ντε. Το πολύ πολύ να μας πει Τσογλάνια και καθάρισε

      • occultist avatar
        occultist @ Factorx 19/09/2009 22:49:56

        Paris says:
        ""Εκείνη με τα γιουβαρλάκια ντε. ""

        ΝΤΟΛΜΑΔΑΚΙΑ φτιάχνει

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Factorx 19/09/2009 23:06:43

        Ξεροτήγανα. Και τα εισιτήριά της είναι ... πληρωτικά! Θυμάστε;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ marikaki 19/09/2009 23:08:19

      Και αυγοτάραχο...

  2. marikaki avatar
    marikaki 19/09/2009 20:59:58

    Οσο για το τι ωθησε τον ΓΑΠ να μιλησει για το θεμα αυτο εγινε ερωτηση στην ΔΕΘ και απαντηθηκε επαρκως...
    Μπορειτε να την αναρτησετε παρακαλω?

    • Factorx avatar
      Factorx @ marikaki 19/09/2009 21:03:28

      Εσένα περιμένουμε να απαντήσεις. Οσο για τον Παπανδρέου ας απαντήσει στη ΝΔ που τον προκαλεί μια εβδομάδα τώρα

  3. marikaki avatar
    marikaki 19/09/2009 21:06:52

    Το σχολιο το εβαλα στο κομματι αυτο γιατι ειναι πιο επικαιρο.
    Για επιπεδο αν μιλησουμε,ο μεσος Ελληνας ισως αναπολει ακομα και τον Κουτσογιωργα (μπρ!!!) αν τον συγρινει με το μεσο ορο επιπεδου των στελεχων της σημερινης Κυβερνησης, του Κ.Κ μη εξαιρουμενου...(καημενη Ελλαδα).
    Οσο για το δικο μου επιπεδο δεν ειναι σωστο να το σχολιαζεις αφου με φιλοξενεις...νομιζω!

    • Factorx avatar
      Factorx @ marikaki 19/09/2009 21:16:20

      σοβαρά; σου είπε κανένας οτι πορακαλάμε για ...πελάτες; εσυ μπορείς να μας βρίζεις κι εμείς να γυρνάμε και το άλλο μάγουλο; που τα είδες αυτα γραμμένα; και τον κουτσογιωργα μπορεί να τον αναπολεί το΄μισό ΠΑΣΟΚ, οχι ο μέσος έλληνας. Περιμένω ακόμα να απαντήσεις

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ marikaki 19/09/2009 22:09:53

      Δεν απαντας σε αυτα που σε προκαλουν τοσα ατομα. Ο αρχηγος σου ειναι ανθρωπος των Αμερικανων και τοποτηρητης των συμφεροντων τους στην Ελλαδα. Τα λογια του αλλα και οι πραξεις του ολα αυτα τα χρονια που ηταν υπουργος το αποδεικνυουν περιτρανα. Ολα τα αλλα ειναι λογια για να περνα η ωρα...

  4. stam avatar
    stam 19/09/2009 21:15:42

    ....marikaki....marikaki....marikaki...ο ΚΚ..τα τρια μεγαλα ΟΧΙ....τα ειπε(αναν-μπουργκας-σκοπια,βουκουρεστι).Δυστυχως ο γιωργακης και γνωστο παρελθον εχει..κσι γνωστη η ΄,αισθητικη του΄.(θυμησου το χαζοκουτι...τι επαιζε επι 12 ωρο οταν εγινε αρχηγος του πασοκ και εκανε τις περιοδειες στα χωρια)....ειναι κριμα για αυτους που αυτοαναγορευονται σε δημοκρατικη(!) παραταξη να εκτιθενται τοσο πολυ ευκολα ,επι το επιεικεστερο ως αφελεις...επι το αυστηροτερο υστεροβουλοι

  5. aris avatar
    aris 19/09/2009 21:53:09

    Μαρικάκι, καλησπέρα.
    Με συγκίνησες πραγματικά. Κλαίω....περιμένοντας την απάντηση σου

  6. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 19/09/2009 22:04:17

    Είναι επικίνδυνοι αυτοί οι τύποι σαν την/τον Μαρικάκι. Κυρίως εξ αιτίας της εθελοτυφλίας τους που αγγίξει τα όρια της μωρίας. Αδυνατούν να λειτουργήσουν ως πολίτες που θέτουν πάνω απ' όλα το συμφέρον της πόλης. Αισθάνονται (εγγενώς μάλλον) μέλη κοπαδιού, πρωτόγονης φυλής και είναι έτοιμοι να υπερασπιστούν μόνο κάθε λόγο και πράξη του αρχηγού τους μόνο και μόνο επειδή εκείνος είναι αρχηγός κι οι ίδιοι άβουλοι υποτακτικοί. Μήν κουράζεστε, αγαπητοί Φάκτορες. Αυτοί δεν πρόκειται να κουράσουν ποτέ το μυαλό τους. Εδώ, στις φιλόξενες σελίδες των Αντινέων, κινδυνεύει μόνο το συντακτικό και η ορθογραφία από τα γραπτά τους. Αυριο που θα κυβερνήσουν και θα κινδυνεύσει η πατρίδα από την αγελαία συμπεριφορά τους να δούμε τι θα κάμουμε...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Σπατζιώτης 19/09/2009 22:17:31

      Λες να πρόκειται για ... τον Μαρικάκη;
      (Μήπως είναι ο Κουλούρης με ψευδώνυμο;)

      • Σπατζιώτης avatar
        Σπατζιώτης @ Strange Attractor 19/09/2009 23:03:13

        Πρόκειται μάλλον για την γνωστή κόρη του Μπαρμπα-Γιαννακάκη, την ομορφάδα και την προκοπή της οποίας ύμνησε απαράμιλλα ο Παναγιώτης Τούντας. Παραθέτω το ρεφρέν του περί ο λόγος άσματος, που ίσως σου φανεί χρήσιμος στις έρευνές σου, φίλε Παράξενε Ελκυστή:

        - Άιντε, άιντε, Μπάρμπα Γιαννακάκη,
        που ΄ναι, που ΄ναι, που' 'ν' το Μαρικάκι;
        - Ψαράκια τηγανίζει μεσ΄το μαγεριό,
        εγώ θα σου το πάρω και θα το παντρευτώ,
        αχ, Γιαννάκη, μπιρ όκα, άλτα γκέλ, γιαρίμ οκά...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 19/09/2009 23:10:10

        Εminem μήπως ή Μπαγιαντέρας;

      • Σπατζιώτης avatar
        Σπατζιώτης @ Strange Attractor 19/09/2009 23:27:55

        Παναγιώτης Τούντας. Κάτι ανάμεσα σ' αυτούς που αναφέρεις. Ο πλέον διάσημος συνθέτης της λεγόμενης ''Σμυρνέικης Σχολής''. Θεωρώ τον ''Μπάρμπα-Γιαννακάκη'' του ανώτερο από το ''Bitch Please II''...

    • Διοτίμα avatar
      Διοτίμα @ Σπατζιώτης 19/09/2009 22:26:33

      @Τηλέμαχος, Σπατζιώτης
      Τί να καταλάβει το marikaki από διεθνή πολιτική; Και ο Γιωργάκης τους, που πέρασε σαν "επιτυχημένος" Υπουργός Εξωτερικών, αλλά που αν δεν τον έπαιρναν και δεν τον πάρουν τώρα ως Πρωθυπουργό από το χέρι οι Αμερικανοί γεννήτορές του δεν θα ξέρει πού πέφτει το Μπουργκάς και πού η Αλεξανδρούπολη; Το ίδιο άλλωστε δεν έκανε και ο "μεγάλος" πατέρας του που μας ταλαιπώρησε κάμποσα χρόνια μεταξύ Λιβύης και Ινδίας; Εδώ έπεφτε το Ανατολικό Μπλόκ κι αυτός δεν είχε πάρει μυρουδιά!
      Μην περιμένετε, σύντομα απάντηση από το marikaki, ανεβοκατεβαίνει τους ορόφους της Ιπποκράτους να του δώσουνε γραμμή...

  7. Nazgul avatar
    Nazgul 19/09/2009 22:35:30

    Marikaki :

    Αγαπητή μου τα δανεικά ετελείωσαν γιατί είμαστε και επισήμως ως κράτος μπαταχτσήδες άρα μην ελπίζετε σε νέα διαπραγμάτευση των χρεών σας.
    Απλά βολευτείτε με την αισθητική του Ταγαροτσολιά που μας λανσάρει εσχάτως το Νέο ΠΑΣΟΚ σε συσκευασία Ομπάμα.

  8. Vachus avatar
    Vachus 19/09/2009 22:37:33

    Μαρικα που σαι! While you re at it, is George a dual citizen? i mean does he also hold an american passport?

  9. koinos_nous avatar
    koinos_nous 19/09/2009 22:38:36

    Ο tiramola πως και δεν δικαιολογησε τα του αρχηγου του ?
    Ζει,ειναι καλα?

  10. Nazgul avatar
    Nazgul 19/09/2009 22:41:21

    Ρε συ Φάκτορα με αυτό το

    Your comment is awaiting moderation

    νοιώθω σαν δόκιμο μέλος των Lions

    • Factorx avatar
      Factorx @ Nazgul 19/09/2009 22:44:26

      μόλις εγκρίθηκες

      • Nazgul avatar
        Nazgul @ Factorx 19/09/2009 22:56:47

        ΤΗΑΝΧ ... Καλό Βράδυ

  11. Orestios avatar
    Orestios 19/09/2009 22:43:51

    Καλός ο κόπος του marikaki, αλλά θα περίμενε όλος ο λαός να πάρει απάντηση στο δημόσιο ερώτημα από το GAP. Όσο αποφεύγει τόσο επιβαρύνει την θέση του και κάνει σίγουρο πως εξυπηρετεί άλλων σκοπούς. Θα βγει να μιλήσει ή όχι?

  12. ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ avatar
    ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ 19/09/2009 22:47:30

    Ρε παιδιά τι ασχολείστε με το μαρικάκι;

    Ρίξτε μια ματιά στην ορθογραφία και το συντακτικό των απαντήσεών της και θα καταλάβετε ....

    • occultist avatar
      occultist @ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ 19/09/2009 23:02:03

      Εγώ πιστεύω οτι πρόκειται για μετανάστη - πιθανότατα Πακιστανό- που ελπίζει σε πολιτογράφηση με κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ. Αλλωστε έχουμε και το παράδειγμα της Αφροδίτης Αλ Μοσέτ ( ή κάπως έτσι) που επιτ΄΄ιθεται στην Ελλάδα γιατί ΔΕΝ φύγαμε οι Ελληνες από εδώ, για να μείνουν οι μετανάστες, και όσοι μείναν γιατί δεν τους ταίζουν και τους στεγάζουν.

  13. κμ avatar
    κμ 19/09/2009 23:35:57

    το φάγατε το κορίτσι!

    Μήπως είστε και λιγάκι φαλοκράτες;

    η μήπως είστε πολύ φαλοκράτες! Μια κουβέντα είπε, γιατι δεν απαντάτε με ευπρέπεια;

    @ Μαρικακι, πρώτον να αλλάξεις παρανόμι γιατι προκαλείς.

    Δεύτερον: Είναι φανερό ότι ο Γ.Παπανδρέου θα βγεί μόνο αν δώσει καλά διαπιστευτηρια στην Ουάσιγκτον! Επομένως το πρώτο - πρώτο που θα έλεγε είναι ότι θα καταργησει τον αγωγό, που ανεξαρτοποιεί την Ευρώπη απο τα πετρελαϊκά συμφέροντα! Πολύ απλά είναι τα πράγματα.

    Ο Παπανδρέου, θα είναι για τη χώρα η χαριστική βολή. Γι αυτον σκέψου καλά πριν τον ψηφίσεις. Πεσ δε και στος φιλενάδες σου

  14. Συκοφάντης avatar
    Συκοφάντης 19/09/2009 23:51:34

    ο Κος Παπανδρεου:
    Θα επαναδιαπραγματευτει τον Αγωγο
    Θα επαναδιαπραγματευτει την Ολυμπιακη
    Θα επαναδιαπραγματευτει τον ΟΤΕ
    Θα επαναδιαπραγματευτει τον ΟΛΠ
    θα επαναδιαπραγματευτει τα μετρα με τον Αλμουνια
    Ειναι αυτο που λεμε η επαναδιαπραγματευση του Κρατους.....

  15. Αναρχοαυτονομος Εθνικιστης με Κομμουνιστικες Συνιστωσες avatar
    Αναρχοαυτονομος Εθνικιστης με Κομμουνιστικες Συνιστωσες 20/09/2009 00:30:38

    μπορειτε να μου πειτε γιατι δεν εμφανιζεται το σχολιο μου..?

    Τι λογοκρισια ειναι αυτη..? Ή μονο "ορισμενα" ορθα σχολια ανεβαζετε..?
    Δεν θελω να το πιστεψω...

  16. ΜΑΚ avatar
    ΜΑΚ 20/09/2009 01:02:53

    ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕ Ο ΓΑΠ ΜΕ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ "μερικά στρέμματα γης λιγότερα από εκείνα που μας ανήκουν, και να κοιμόμαστε τα βράδια ήσυχοι και ασφαλείς, παρά να έχουμε ότι μας ανήκει και να μην μπορούμε να κλείσουμε μάτι από τον κίνδυνο κάποιας ξαφνικής επίθεσης κακόβουλων γειτόνων εναντίον μας"?.

    • mesaios daktylos avatar
      mesaios daktylos @ ΜΑΚ 20/09/2009 02:09:27

      Βέβαια το ΜΑΡΙΚΑΚΙ κάνει το ...κουνέλι και ΔΕΝ θα απαντήσει. Μπορω να απευθύνω την ίδια ερώτηση και στον λαλίστατο και συμπαθέστατο ΤΙΡΑΜΟΛΑ ;;;;;

  17. pizza avatar
    pizza 20/09/2009 01:20:48

    Ρε Μαρικακι μπας και σε λενε Δαμανακη? Ακομη απαντηση δεν εχεις δωσει. Αν θελης τον ΓΑΠ να εφαρμοση μετρα Obama την βαψαμε. Στο Αμερικα εχουν αλλη οικονομια. Εδω στην Ελλαδιτσα τι εχουμε που μπορουμε να δινουμε και να δινουμε? Εκτος αν πιστευης στο δουλεψτε για να φαμε.

  18. Συκοφάντης avatar
    Συκοφάντης 20/09/2009 01:57:04

    Εγω ξερω οτι αν ξαναβγουνε αυτοι που ειναι τωρα, απο τον ταραχο που θα χουν παθει θα τρεχουν και δεν θα φτανουνε.Ενω αμα βγει ο Γιωργακης μεχρι να μαθει και αυτος και δωστου αντε αλλη μια ευκαιρια και να οι αυτοκριτικες θα φαμε τη ζωη μας με τα ιδια και τα ιδια.Γι αυτο λεω ξαναψηφιστε αυτους που δεν θα εχουν αλλες δικαιολογιες.Κατι ξερει και ο παλιος...

  19. tiramola avatar
    tiramola 20/09/2009 02:21:02

    Ο αγωγός αντικατέστησε την οικονομία στην προεκλογική ατζέντα των ηθοποιών...

    Και αγωνιούν οι "πατριώτες" για το μέλλον του αγωγού και της χώρας...

    Τι κουτορνίθια που είναι οι πολίτες...
    Έτσι δεν είναι Σπατζ?

    • Orestios avatar
      Orestios @ tiramola 20/09/2009 03:36:08

      Κουτορνίθια είναι για το ΠΑΣΟΚ και το GAP οι πολίτες, όταν ο Αίνστάιν-GAP πετά 35 εκατομμύρια το χρόνο έτσι γιατί δεν θέλει τον αγωγό. Νοιάζεται τόοοοοοσο πολύ για τον πολίτη και καθόλου για το περιβάλλον. Η ανάπυθξη της Θράκης δεν πρέπει να γίνει. Το ΠΑΣΟΚ τους θέλει μια ζωή στην ανέχεια για να παρακαλούν την εξουσία και αυτοί να χαίρονται. Τιραμόλα, δεν σε τιμά η αναφορά σου στους πολίτες με αυτό τον τρόπο. Το GAP θέλει να έχουν τον πρώτο ρόλο. Έτσι λέει μπας και το πιστέψει.

    • Σπατζιώτης avatar
      Σπατζιώτης @ tiramola 20/09/2009 09:01:53

      Είδες τι σου είναι τα άτιμα τα ΜΜΕ, φίλε Τιραμόλα...
      Εκεί που ο ΓΑΠ είχε στριμώξει για τα καλά τον ΚΚ με τις συγκεκριμένες και σαφέστατες θέσεις-προτάσεις του για τα ζητήματα της οικονομίας, το χρέος, τα ελλείμματα και την κρίση, εκείνα (από το πουθενά) έριξαν στο τραπέζι το ζήτημα του αγωγού και προσπαθούν να αλλάξουν την προεκλογική ατζέντα προς όφελος του ευνοούμενού τους χοντρούλη...
      Να μου το θυμηθείς ότι πολύ σύντομα τα αχρεία αυτά όργανα της διαπλοκής και της χειραγώγησης θα ανασύρουν από τα ντουλάπια τους και τα περί νέου Σχεδίου Ανάν (αναμένεται ''λύση'' του Κυπριακού), τα Σκόπια, τη λαθρομετανάστευση και Κύριος οίδε τι άλλο, για να ''κοντύνουν'' τον αρχηγό της δημοκρατικής παράταξης...
      Ευτυχώς όμως που ο ''άνθρωπος με το μουστάκι'' δεν μασάει και θα τους αλλάξει τα πέταλα και σ' αυτά τα θέματα, μη κάνοντας ούτε βήμα πίσω από τις εθνοφελείς θέσεις του, έστω κι αν χρειαστεί να συγκρουστεί τόσο με το μέτωπο Λαμπράκηδων και Μπομπολαίων όσο και με το κούτελο των Αγγλοαμερικανών...

  20. Συκοφάντης avatar
    Συκοφάντης 20/09/2009 03:56:05

    Π ληρωστε
    Α μα
    Σ φραγισουν
    Ο ι
    Κ αλπες

  21. Giannis76 avatar
    Giannis76 20/09/2009 04:03:36

    Ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται!
    Ο Καραμανλής μιλάει για τον αγωγό ξεχνώντας ότι οι κυβερνήσεις του ΠΑΣΟΚ ήταν αυτές που ξεκίνησαν τον αγωγό Μπουργκάς-Αλεξανδρούπολη..
    Και φυσικά ο ΓΑΠ δήλωσε ότι θα ολοκληρώσει το έργο αλλά θα το επαναδιαπραγματευτεί γιατί η συμφωνία ήταν λεόντιος υπέρ τρίτων και όχι υπέρ της ελληνικής πλευράς!

    Λεόντιος ήταν και η συμφωνία με την Microsoft (1 δις ευρώ!!) αλλά δεν βλέπω να κατηγορεί κανένας τον ΚΚ και Αλογοσκούφη για αυτό!!
    Ή μήπως η Microsoft είναι ρωσική και δεν το ξέρω?

  22. Swell avatar
    Swell 20/09/2009 06:20:21

    @Mαρικάκι: Τί θα γίνει βρε Μαρικάκι; Δεν μπορώ να περιμένω άλλο. Πρέπει να βγάλω τους σκύλους έξω. Θα με φάνε!

  23. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 20/09/2009 09:59:15

    tiramola
    Ανεξαρτητα απο το αποτελεσμα,σε φανταζομαι το βραδυ των εκλογων με το πασοκικο δικωχο (φανταζομαι θα ξεμεινε κανενα απο τη δεκαετια του 80) και τη μεταξωτη σημαια στο χερι πανω σε ντατσουν να γιορταζεις.
    Ειναι η βραδυα που ολοι κερδιζουν.

  24. tiramola avatar
    tiramola 20/09/2009 10:26:11

    Πάμε όλοι μαζί παιδια Κολονάκι και βόρεια προάστια με μια φωνή ...και σύ aris...
    ΚΆΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΓΟ ΜΑΣ
    ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠ0 ΤΟΝ ΑΓΩΓΟ ΜΑΣ

    • Factorx avatar
      Factorx @ tiramola 20/09/2009 22:16:53

      Καλώς το αγροτικό προλεταριάτο. Τι λες για τους εκπροσώπους της Παγκόσμιας Τράπεζας, του Μπόμπολα, του Αλαφουζου στο ψηφοδέλτιο επικρατείας; Υποταχθηκαν στο λαικό κμινημα

  25. tiramola avatar
    tiramola 21/09/2009 11:19:22

    Νομίζω ότι μιά "λεπτομέρεια" για το συγκεκριμένο θέμα πρέπει να καταγραφεί για να καταλάβουμε τελικά τι ακριβώς συμβαίνει με τον αγωγό αλλά και το μέγεθος της τυχόν παραπληροφόρησης που επιχειρήτε...
    Την Πέμπτη οι ευρωβουλευτές της ΝΔ ψήφισαν στο Στρασβούργο υπέρ ενός ψηφίσματος του Ευρωκοινοβουλίου που τασσόταν υπέρ της κατασκευής μόνο του αγωγού φυσικού αερίου Ναμπούκο , ο οποίος θα μεταφέρει στην Ευρώπη φυσικό αέριο αμερικανικών συμφερόντων.
    Το περίεργο είναι επίσης ότι οι ευρωβουλευτές της ΝΔ υπερψήφισαν την απόφαση αυτή, παρόλο που απορρίφθηκε τροπολογία της σοσιαλιστικής ευρωομάδας να συμπεριληφθεί στο ψήφισμα αναφορά και στον Σάουθ Στριμ...
    Τελικά τι ακριβώς συμβαίνει με τους ευροβουλευτές της ΝΔ?
    Αδιαφορούν για τις θέσεις του αρχηγού τους?
    Άλλα λέμε στην Ελλάδα και άλλα πράτουμε στας Ευρώπας?