06/11/2010 13:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καραμανλής: ‘’εγώ δεν ξεπούλησα την πατρίδα’’

Για τον Καραμανλή και τον αν είπε ή δεν είπε ότι ‘’το Μνημόνιο είναι αναγκαίο κακό’’, τα έχουμε γράψει. Δεν αναφέρθηκε καν σε αυτό, ο πρόεδρος των εμπόρων Κορκίδης πήγε να το παίξει επικοινωνιακός και τα έκανε σαλάτα και ο κρατικοδίαιτος πράσινος τύπος έσπευσε να το εκμεταλλευθεί.

Το νέο στην υπόθεση είναι αυτό που αποκάλυψε ο Γιάννης Σαραντάκος σήμερα στο Mega: Ο Καραμανλής «είπε ότι θα δεχθούμε πιέσεις για να κλείσουμε εθνικά θέματα, λέγοντας ότι ‘’εγώ δεν ξεπούλησα την πατρίδα’’. Είπε επίσης ότι δεν βλέπει ότι ο Γ. Παπανδρέου θα κάνει εκλογές.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Προφήτης avatar
    Προφήτης 06/11/2010 13:18:24

    Το antinews τα έχει πει
    http://www.antinews.gr/?p=44590

  2. ni.kappa avatar
    ni.kappa 06/11/2010 13:39:25

    Ευεργέτης, οραματιστής, ηγέτης..(πάντως λουκουμάδες με σοκολάτα και μέλι δε λέει. Η σοκολάτα απο μόνη της είναι αρκετή)

  3. thanos avatar
    thanos 06/11/2010 13:42:11

    O πρόεδρος των εμπόρων Κορκίδης να μιλά για λογαριασμό του, όταν μιλά για λογαριασμό άλλων τα κάνει σαλάτα, είτε διότι δεν έχει το επικοινωνιακό χάρισμα -όπως πολύ σωστά γράφει το άρθρο- είτε εξυπηρετεί άλλους σκοπούς (μην το υποτιμήσει κάποιος από τη Ν.Δ. γιατί ολλά βλέπουν τα μάτια μας τον τελευταίο χρόνο).

  4. theag avatar
    theag 06/11/2010 14:03:20

    Μια χαρα την ξεπουλησες "κουρασμενε".
    Δραπετευσες και ετοιμασες το εδαφος για τον ΓΑΠ.
    Στον αγυριστο ελαχιστε!

    • Στράτος avatar
      Στράτος @ theag 07/11/2010 17:11:30

      Φίλε "theag"

      σου υπενθυμίζω (αν ξέχασες ή δεν είχες ακούσει) δυο λέξεις που είχε πει ο Κ.Κ. στο τελευταιο προεκλογικό tv debate

      α) «Υπάρχουν δύο δρόμοι, ο ένας είναι ο δρόμος ο υπεύθυνος, ο δύσκολος, ο ανηφορικός, ο δε άλλος ηχεί ευχάριστα, μοιράζει υποσχέσεις και αόριστες εξαγγελίες, αλλά οδηγεί στην διόγκωση του δημόσιου χρέους»

      β)«Δεν έχετε πολιτικές», είπε προς τον κ.Παπανδρέου: «Πείτε έστω και ένα μέτρο που δεν ηχεί ευχάριστα για να αποκτήσετε αξιοπιστία».

      Εξακολουθείς να πιστεύεις οτι ενας πολιτικός που ειχε σκοπό να "δραπετεύσει" θα προετοίμαζε το έδαφος λέγοντας τέτοια λόγια;

      Σε αφήνω στις σκέψεις σου.

  5. Γιώργος avatar
    Γιώργος 06/11/2010 14:12:29

    Στο κανάλι των ΜΕΓΚΑλοπασόκων έχουν βαλθεί να δημιουργηθεί πολωτικό διχαστικό κλίμα στην κοινωνία μεταξύ μνημονιακών και αντιμνημονιακών, με βολές εκατέρωθεν για "αντιπατριωτική στάση", προδοσίες κ.τ.λ.
    Και επειδή η επίσημη Ν.Δ. δεν τσιμπάει (και καλά κάνει) δημιουργούν ανύπαρκτες ειδήσεις με τον Καραμανλή, που τον εμφανίζουν να κατηγορεί εμμέσως τον ΓΑΠ , ότι "ξεπουλά την πατρίδα'' κ.τ.λ.
    Κάποιος πρέπει να βάλει φρένο στην ασυδοσία του Μέγκα.

  6. Κάποιος avatar
    Κάποιος 06/11/2010 14:15:22

    Οπως είχα ξαναγράψει σ'ένα πρόσφατο σχόλιο μου που μάλλον διαγράφηκε, ο ΚΚ είτε κάνει δηλώσεις, είτε δεν κάνει,είτε μεταφέρουν δηλώσεις του, διατηρεί ακέραιο το μεγάλο (πολιτικό;)εκτόπισμα του.
    Δεν μιλάμε για βαρίδι αλλά για ολόκληρη άγκυρα!

    • lampros avatar
      lampros @ Κάποιος 06/11/2010 22:37:20

      Δηλαδή: «O KK είναι χοντρός».

      Όχι μόνο σοβαρή κριτική, αλλά επίσης πολύ αστείο και πρωτότυπο σχόλιο....

  7. Νίκος avatar
    Νίκος 06/11/2010 14:15:51

    Αυτός ο Κορκίδης, είναι εντελώς βλήμα? Όσες φορές και αν προσπάθησε να "βοηθήσει" (σ.σ. φορτηγατζήδες, τουρίστες ακρόπολη,...) τα έκανε χειρότερα από πρίν. Κάποιος πρέπει να του πει ότι η καμερολαγνεία δεν είναι καλό πράγμα...

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Νίκος 06/11/2010 14:31:21

      N.Δ. είναι ο Κορκίδης; Αν ναι, να τους χαιρόμαστε τέτοιους κομματάρχες.

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/11/2010 14:18:16

    Γιατι εσχολουμαστε με τον ΚΚ. Δεν μαθαινουμε τπτ απο το ΠΑΣΟΚ? Ασχολουται αυτοι με το Σημιτη? ΟΧΙ ! ΕΛΕΟΣ.

    ΠΠ

  9. azxc avatar
    azxc 06/11/2010 15:22:12

    Μπράβο στο Αντί, μια χαρά δήλωση είναι ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΕΝΣΤΕΡΝΙΖΟΜΑΣΤΕ κι ο Σαμαράς λέγοντας ότι δεν ήταν ατύχημα το ΔΝΤ..σκόπιμα μπήκαμε