12/10/2010 16:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κανένα γονίδιο απο τους Έλληνες του Μαραθώνα έχει μείνει;

Πραγματικά θαύμασα την κυρία που χθες το βράδυ  βγήκε στον Χατζηνικολάου και τα είπε στους πολιτικούς  και τους συνδικαλιστές έξω από τα δόντια. Τους είδατε πώς κοίταζαν ο ένας τον άλλον;  Ακούσατε την πρώτη ερώτηση του Πάγκαλου;Πόσα δηλώνετε κυρία μου στην εφορία και μην μου πείτε ψέματα γιατί θα το ψάξω. Και δεν υπήρχε ένας άντρας εκεί να του πει, τι λες ρε,  τι θα ψάξεις, πού ζούμε φασιστική κατοχή έχουμε; ΄Οποιος μιλάει εναντίον του μνημονίου  και δεν σας αρέσει θα τον ψάξεις;

Αχ Ελληνικέ λαέ που σε καταντήσανε. Να ακούς  και να ανέχεσαι τον κάθε λογής Πάγκαλο. Και οι συνδικαλιστές μούγγα στην στρούγγα.  Λοιπόν επειδή θα πρέπει να αφήσουμε τον καναπέ και τις συζητήσεις  πρέπει να παρθούν αποφάσεις από τον ελληνικό λαό και μόνο. Για να γίνει αυτό θα πρέπει να υπάρξει κάποια μορφή επανάστασης.  Οικονομικό πόλεμο μας κάνουν αυτοί, οικονομικό πόλεμο να κάνουμε και εμείς.

Να σταματήσουμε να πληρώνουμε τους λογαριασμούς «κοινής ωφέλειας», να σταματήσουμε να πληρώνουμε δάνεια, κάρτες κ.λ.π. Ετσι κι αλλιώς πιστέψτε με σε λίγο δεν θα μπορούμε εκ των πραγμάτων να τα πληρώνουμε. Ας το ξεκινήσουμε τώρα που επειδή δεν πεινάμε πολύ ακόμη μπορούμε να σηκώσουμε το κεφάλι .  Αν υπάρχει κάποιον γονίδιο μέσα μας από τους  ΄Ελληνες των Θερμοπυλών και του Μαραθώνα, από τους ήρωες του 1821, ας κάνουμε τώρα κάτι.  ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ……

Ρούλα Τάκης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Φαινότυπος avatar
    Φαινότυπος 12/10/2010 16:47:44

    Ελλήνων προμαχούντες μπαταξήδες Μαραθώνι χρυσοφόρων Μήδων εστόρεσαν ΔΝΤιν

  2. Orestios avatar
    Orestios 12/10/2010 16:50:39

    Η λιπαρή μάζα της κυβέρνησης απείλησε την γυναίκα αυτή με το να της στείλει την εφορία?
    Πόσο αδίστακτη θα γίνει η κυβέρνηση?
    Μας θύμισε τους κουκουλοφόρους της κατοχής.

    • Φαινότυπος avatar
      Φαινότυπος @ Orestios 12/10/2010 16:57:43

      Το ΣΔΟΕ εγκαινιάζει τον επόμενο μήνα τα κεντρικά του γραφεία στην οδό Μέρλιν, σε πιο άνετες και ανήλιες εγκαταστάσεις. Οι πατριώτες λένε πως αυτή η μετεγκατάσταση ήταν απαίτηση του σαδιστή εκπροσώπου της Τρόικας Σάντα Κλάους Μαζούχ, ενώ οι σκεπτικιστές αντιτείνουν πως η μεταφορά γίνεται προς τιμή του περιώνυμου μάγου των Ιπποτών των Στρογγυλών Τραπεζών.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Orestios 12/10/2010 18:11:55

      Θα μ περδεύτηκε ο αντιπρόεδρος, όταν έχει συνηθίσει να συνομιλεί μόνο με τους ομοτράπεζους που έφαγαν μαζί του το έλλειμμα και το χρέος (...κατά δήλωσή του βεβαίως βεβαίως) απορεί για τις σταγόνες που πέφτουν...και που να περπατήσει στο δρόμο θα έχει για παρέα όχι το ΣΔΟΕ /ΥΠΕΕ αλλά τα γιαουρτάκια με πήλινο κεσεδάκι για επιδόρπιο (...από τα φαγωμένα τραπέζια βεβαίως βεβαίως)

      • Orestios avatar
        Orestios @ Ο Ιθαγενής 12/10/2010 18:24:54

        Λες να τους ζητά φορολογική ενημερότητα για να τους μιλήσει?
        Ικανό τον έχω.
        "Μόνο τόσα? Είσαι φασίστας"
        "Βλέπω έχετε ράβδους χρυσού σε ιδιόκτητο vault. Είστε πραγματικός δημοκράτης και οραματιστής του σοσιαλισμού"

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 12/10/2010 18:36:48

        Η πολιτική είναι η διασκέδαση ασήμαντων ανθρώπων που, όταν
        πετυχαίνουν, γίνονται σπουδαίοι στα μάτια ακόμα πιο ασήμαντων ανθρώπων....σαν τον Αντιπρόεδρο

  3. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 12/10/2010 16:51:46

    Αστυφύλαξ Πάγ-καλος πριν μιλήσετε να έχετε θεωρήσει από το γραφείο την φορολογική σας δήλωση και να πάρετε νέα φορολογική ενημερότητα ιδιοχείρως από το γραφείο του κυρ Θόδωρα.

  4. isra(el)las avatar
    isra(el)las 12/10/2010 17:15:39

    http://israellas.blogspot.com/2010/10/10-10-10-4.html

  5. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 12/10/2010 17:37:47

    Άρα όταν λέμε περί φασίζουσας νοοτροπίας σε τι είδους συμπεριφορές αναφερόμαστε;

  6. co avatar
    co 12/10/2010 17:39:05

    ΕΙΠΕ τετοιο πραγμα;;; πλακα στη πλακα εχει αποθρασυνθει, που ειναι το video της δηλωσης να το διαδωσουμε για τον γελοιο.

  7. nick avatar
    nick 12/10/2010 17:48:20

    Βίντεο για την εκπομπή αυτή δεν υπάρχει (ακόμα τουλάχιστον).

    Αλλά για δείτε εδώ:
    http://www.youtube.com/watch?v=jOEMZ8WBQdc

    Υπαγορεύουν στην Τρέμη από το κοντρόλ τι να πει στον Μητσοτάκη. Ο ορισμός της στημένης προπαγανδιστικής συνέντευξης. Αίσχος! Η ΝΔ δεν πρέπει κάποτε να βγάλει μια ανακοίνωση για το ρόλο αυτού του καναλιού;
    Φάκτορα, πιστεύω ότι το βίντεο είναι πολύ σημαντικό, ξεμπροστιάζει απολύτως το ρόλο που διαδραματίζουν τα συμφέροντα στον τόπο μας. Αν θέλεις, κάνε το ξεχωριστή ανάρτηση για να το δουν όσοι περισσότεροι επισκέπτες του antinews γίνεται.

    Και μην ξεχνάμε: 29 κατασκευαστές συνειδήσεων συνιστούν MEGA...

  8. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 12/10/2010 17:55:54

    Τι τους έλεγε βρε παιδιά η κυρία;
    Υπάρχει βιντεάκι να το δω κι εγώ πουθενά;


    Θραξ Αναρμόδιος

  9. MARIA avatar
    MARIA 12/10/2010 18:06:38

    Η κυρία Κοστομούρη (επάγγελμα Οδοντίατρος - Επιχειρηματίας) πολύ καλά τους τα είπε και κανένας απο τους "άνδρες" που ήταν παρόντες στη συζήτηση δεν είχε τα κότσια να αποστομώσει τον Πάγκαλο όταν προσπάθησε να την φοβήσει ρωτώντας τη για τη φορολογική δήλωσή της! Κανένας ούτε απο τη ΝΔ ούτε απο το ΚΚΕ ούτε απο τους υποτιθέμενους συνδικαλιστές της ΑΔΕΔΥ & ΓΣΕΕ !!

  10. δεξιός ΤΣΕ avatar
    δεξιός ΤΣΕ 12/10/2010 19:49:12

    εξω απο την πλάκα, πως τη φαντάζεστε τη φορολογική της δήλωση?

  11. aurora3363 avatar
    aurora3363 13/10/2010 01:50:41

    Το είδα και το άκουσα το ανήκουστο..η προσβολή και το θράσος του παχύδερμου έπρεπε να είχε απαντηθεί κατάλληλα.. να του πει, να μου πεις ΠΟΣΑ πληρώνεις εσυ και θα σου πω και εγω! Και κοιτα να μου πείς την αλήθεια γιατί θα το ελέγξω!αντε μπράβο εξυπνάκια..

  12. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 13/10/2010 02:52:21

    απαντώ μόνο στην επικεφαλίδα (δεν εχω διαβάσει ακόμα το αρθρο)
    ΟΧΙ, δεν είναι φανερό καθε μέρα; :(

  13. tamam_87 avatar
    tamam_87 13/10/2010 18:30:59

    Επειδη ετυχε να το δω πανω στο zapping, σας λεω τα εξης:
    1. Η κυρια μιλησε σε αψογα κατανοητα ελληνικα
    2. Ο χατζηνικολακης τα πηρε στην αρχη με αυτα που ειπε ο Παγκαλος, αλλα μετα πιεσε να κλεισει με τη δικαιολογια του χρονου, βλεποντας το ζητημα να οδηγειται σε αγνωστες και κυριως επικινδυνες ατραπους
    3. Οι υπολοιποι αναυδοι, κατι ασχετο ως συνηθως ψελλισε ο γσεε

    Συμπερασμα : Γονιδια μεινανε, τσιπα καθολου !!!!!

  14. lornion avatar
    lornion 13/10/2010 22:16:26

    Σοβαρά ο κ.Πάγκαλος είπε τέτοια κουβέντα? αν ναι μου θυμίζει τις εποχές της παντοδυναμίας του κινήματος, όπου ο κ. Κουτσόγιωργας εντός βουλής φωνασκόντας έλεγε στην αντιπολίτευση " σεις δεν δικαιούσθε δια να ομιλείτε ". Υστερα από 25 χρόνια το κίνημα ακουλουθεί νάχει την ιδίαν αντίληψη περί δημοκρατίας στα υψηλά του κλιμάκια?Aν ναι απέχει πολυ απο του να υπηρετεί την χώρα και τον λαό της.