Κανέλλη: Τσογλάν boy ο Τσίπρας!!!
25/03/2014 16:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κανέλλη: Τσογλάν boy ο Τσίπρας!!!

Σε μια απίστευτη επίθεση κατά του Αλέξη Τσίπρα τον οποίο χαρακτηρίζει «τσογλάν μπόι», προέβη χθες το βράδυ η Λιάνα Κανέλλη εξοργισμένη για το ντοκιμαντέρ «Στο Νήμα» που περιγράφει ορισμένες στιγμές της ζωής του προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ. Η κ. Κανέλλη αναφέρθηκε στην αντίδραση του κ. Τσίπρα στο περιβόητο χαστούκι του Ηλία Κασιδιάρη προς την ίδια, κατά τη διάρκεια του ντοκιμαντέρ.

Το ξέσπασμα της κ. Κανέλλη ήρθε στο τέλος της εκπομπής «Ανατροπή», καθώς υποστήριξε πως ο κ. Τσίπρας γελούσε με το χαστούκι και αυτό προβάλλεται στο ντοκιμαντέρ.

«Τον δείχνει στο ντοκιμαντέρ εν γνώσει του, να βλέπει το χαστούκι. Χρησιμοποίησε το χαστούκι, που είναι μια κατάπτυστη πράξη για την οποία δεν έχει κάτσει στο σκαμνί (σ.σ. ο Κασιδιάρης) και είναι και αυτεπάγγελτο αδίκημα και κατεβαίνει και στις εκλογές. Και ο κ. Τσίπρας, χρησιμοποίησε το χαστούκι για να διαφημίσει το ντοκιμαντέρ» είπε η βουλευτής του ΚΚΕ, προσθέτοντας ότι οι άνθρωποι που το γύρισαν έκαναν συμφωνία με τον πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ, προκειμένου να μην θίξουν την οικογένεια και τα παιδιά του. «Σε αυτή τη συμφωνία δεν περιλαμβάνεται το δικό μου το παιδί, ούτε η δική μου η οικογένεια» ανέφερε χαρακτηριστικά η κ. Κανέλλη.

«Τον δείχνει στο ντοκιμαντέρ να γελάει τάχα μου δήθεν από αμηχανία. Σε ολόκληρο ντοκιμαντέρ 75 λεπτά, πήρε το χαστούκι και γελάει. Και λέει ότι και εγώ επιτέθηκα πρώτη. Ετσι γράψανε. Ψάχνω ένα αντίγραφο και δεν το έχω βρει», πρόσθεσε στο ίδιο ύφος η κ. Κανέλλη, ενώ συνέχισε λέγοντας: «Εντάξει ας αφήσουν τον Κασιδιάρη να κάνει τον γελωτοποιό του Τσίπρα. Και παίρνει και τη βουλευτίνα του τηλέφωνο και της λέει μανάρι μου δεν σε υπερασπίστηκε ο Παυλόπουλος».

«Δεν με ρώτησε κανένας αν θέλω να βλέπω ξανά και ξανά τη μούρη μου ως διαφημιστικό του μεγάλου πολιτικού ανδρός -κατά την άποψή μου Τσογλάν boy μετά από αυτό- που λέγεται Αλέξης Τσίπρας» πρόσθεσε η βουλευτής του ΚΚΕ, ενώ όταν ο Γιώργος Κατρούγκαλος -που ήταν στο πάνελ- της επισήμανε ότι πιθανότατα μόνο η ίδια έχει δει το ντοκιμαντέρ και παρατήρησε ότι τέτοιοι χαρακτηρισμοί δεν ταιριάζουν στην Αριστερά, η κ. Κανέλλη δεν άλλαξε την τοποθέτησή της.

«Αυτή είναι συμπεριφορά τσογλανιού. Οταν για το εγώ του γελά απέναντι σε φασιστική πρακτική, είναι τσογλάνι. Φέρω την πολιτική ευθύνη, να χαρακτηρίσω τσογλάνικη τη συμπεριφορά Τσίπρα στο ντοκιμαντέρ, όταν εγώ σηκώθηκα να υπερασπίσω τη συνάδελφο Δούρου. Η Αριστερά δεν είναι το τυφλό εγώ του Αλέξη Τσίπρα» κατέληξε.

Δείτε το βίντεο:

ΣΧΟΛΙΑ

  1. τοξο avatar
    τοξο 25/03/2014 19:18:29

    Τώρα γίνονται και χαρακτηρισμοί σε γλώσσα Τούρ-γκλις.

  2. Θρίαμβος avatar
    Θρίαμβος 25/03/2014 19:24:19

    Άντε, άντε, έναν Ζολώτα να βρούμε και θα βολευτεί το πράμα με το προβάδισμα του Σύριζα.

  3. ΜΒ avatar
    ΜΒ 25/03/2014 19:42:22

    Ανάμεσα σε τόσες εφημερίδες, περιοδικά, free press έντυπα, ραδιοφωνικές και τηλεοπτικές εκπομπές, social media κλπ. επιλέχθηκε η εκπομπή του κ. ΠΡΕΤΕΝΤΕΡΗ... Αγαπητή Λιάνα, όποιο δίκιο ΚΙ ΑΝ είχες, τό 'χασες!!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ ΜΒ 26/03/2014 00:13:04

      Μα ίσα ίσα,εκεί ήταν πιό χτυπητό!

      • EVA avatar
        EVA @ Κυθήριος 26/03/2014 09:07:47

        Πραγματικά. Ήταν πολύ πιο....χτυπητό εκεί, στον ιερό ναό των νταβατζήδων, να φωταγωγηθεί γενναιόδωρα το βρώμικο ρολάκι που τόσα χρόνια παίζει το σκωροφαγωμένο συστημικό δεκανίκι, προφασιζόμενο το τάχα Κομμμουνιστικό κόμμα. Όποιος δεν είχε καταλάβει, είδε ξανά τον ...φερετζέ να πέφτει.

  4. ελλην π.- avatar
    ελλην π.- 25/03/2014 21:03:39

    Ε, αφού ανέλαβε η Λιάνα την τσογλανοποίηση του Τσίπρα ο Σαμαράς μπορεί να κοιμάται ήσυχος...Αλλες δυό Λιάνες να υποδεχθεί το ΚΚΕ και δεν θα ξαναμπεί στη βουλή...

  5. EVA avatar
    EVA 25/03/2014 21:25:10

    Η παραδουλεύτρα του συστήματος, της ψυχοκόρης των μεγαλονταβάδων, την σκουπιδιάρα της συνδιαλλαγής, Ω! Έρμο ατιμασμένο ΚΚΕ, της Λιάνας της Κανέλλη....

  6. ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
    ΗΛΕΚΤΡΑ 25/03/2014 22:18:56

    ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΝΕΛΛΗ ΚΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΙΠΡΑ;;;; ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΡΙΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ Ο ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΤΟΥ ΤΣΥΡΙΖΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΘΕΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΑΛΕΝΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΕΤΑΙ ΣΚΗΝΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΤΑΙΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΜΟΤΑΡΕΙ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΙ

  7. Θόδωρος 17.06.2014 avatar
    Θόδωρος 17.06.2014 25/03/2014 22:42:00

    Άρχισε η πολυδιάσπαση του πλατιού κοινωνικού μετώπου και των ευρύτερων συνεργασιών της Ελληνικής Αριστεράς και Προόδου. (και δεν ξέρω γω τι άλλο..)

  8. roadrunner avatar
    roadrunner 25/03/2014 23:20:37

    Ένας πιο ρεαλιστικός λόγος ενόχλησης του ΚΚΕ από τα πλάνα Κασιδιάρη-Κανέλλη στο τρέιλερ, ίσως να αφορά, στο μήνυμα που περνά η (σκηνοθετημένη) αντίδραση του Τσίπρα. Αποστασιοποιούμενος αμήχανα, από την «ψυχοπάθεια» (όπως λέει) των δυο άκρων ΧΑ-ΚΚΕ, τοποθετεί τον εαυτό του, άρα και το Σύριζα (όπως ευσεβώς θα ποθούσε), μακριά από τις ακρότητες, τη βία και τη μπαχαλοποίηση. Αυτό που δεν ξέρουμε, είναι αν ρώτησε και τις συνιστώσες… Πάντως, έχει ξανασυμβεί στα διαφημιστικά τρέιλερ τα κόμματα, να χρησιμοποιούν τα πρόσωπα των πολιτικών αντιπάλων τους.. δεν ήτανε δα και η πρώτη φορά…

  9. Ρεαλιστης avatar
    Ρεαλιστης 26/03/2014 01:11:07

    Διαβαζω τοποθετησεις εναντιον της Κανελλη και οχι εναντιον του Τσιπρα. Και ομως η Κανελλη (αν και ειμαι αντιθετος με πολλα που λεει ) ειναι πολυ πιο σοβαρη απο τον Αλεξη που μας θελει και image makers. H Kανελλη και γνωσεις εχει σε αντιθεση με τον Τσιπρα και ενσημα παρα πολλα εχει. Και υπερ των Λιμενικων μιλησε οταν ολοι οι ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ τους κατηγορησαν σαν δολοφονους. Ισως η Κα . Κανελλη να ειναι λιγο πληθωρικη στον τροπο που ενεργει αλλα αυτο δεν δικαιωνει τον ασχετο και αμορφωτο να χαμογελα ειρωνικα και να αναφερεται στο οτι η Κα Κανελλη ξεκινησε πρωτη. Η ιστορια του Τσιπρα ειναι συντομη αλλα γεματη απο γκαφες. Αυτος ο ανθρωπος ειναι ικανος να κυβερνησει ? Και οι Ελληνες ζαλισμενοι απο την κριση εχουν τασεις αυτοκτονιας που τον ψηφιζουν?

    • ελλην π.- avatar
      ελλην π.- @ Ρεαλιστης 26/03/2014 10:18:49

      Τελικά ο Τσίπρας όχι μόνο παίρνει την εξουσία απο τη Δεξιά, αλλά μάλλον βγάζει και το ΚΚΕ εκτός βουλής. Απίστευτο! Ο "ταξικός εχθρός" του ΚΚΕ δεν είναι πλέον οι βιομήχανοι και οι εφοπλιστές τους οποίους υπηρετεί η συγκυβέρνηση των ΝΔ-ΠΑΣΟΚ αλλά οι Ευρωκομμουνιστές και ο Τσίπρας!!!

      • ΞΗΡΟΜΕΡΙΤΗΣ avatar
        ΞΗΡΟΜΕΡΙΤΗΣ @ ελλην π.- 26/03/2014 16:29:55

        Ευσεβείς πόθοι νεο(παλαιο)πασόκου ....

      • riot avatar
        riot @ ελλην π.- 26/03/2014 16:48:08

        Στο ΚΚΕ χωνεύουν περισσότερο τους δεξιούς, παρά τους αριστερούς.

  10. Petronius avatar
    Petronius 26/03/2014 01:45:35

    Η κατά φαντασίαν διανοούμενη του κατά φαντασίαν κόμματος της εργατικής τάξης ξαναχτύπησε.

  11. riot avatar
    riot 26/03/2014 02:26:35

    Καταδικαστέο το χαστούκι, αλλά κάποιες φορές το στόμα της Κανέλη δεν συμμαζεύεται με τίποτα.

  12. Γιάννης Κ avatar
    Γιάννης Κ 26/03/2014 08:06:26

    Γεια στο στόμα της. Και επιεικώς τον χαρακτήρισε. Είναι χειρότερος από τσογλάνι.....

    • ΜΒ avatar
      ΜΒ @ Γιάννης Κ 26/03/2014 11:04:58

      Ενώ οι κ.κ. Μπαλτάκος, Άδωνις (ένας και μοναδικός) έ;;;;; Δεν είδα την κα Κανέλλη, αλλά και κανέναν άλλο του ΚΚΕ να εξοργίζεται με την αντικομμουνιστική τους υστερία και να απαντά ανάλογα....

      • Barbara avatar
        Barbara @ ΜΒ 26/03/2014 12:42:15

        Μια χαρά τα λέει και ο Υπουργός Υγείας και ο Γραμματέας! Αλλά μετά από 40 χρόνια που η εμετική αριστερά προπαγανδίζει και καταστρεύφει, ήρθε καιρός να ακουστούν και κάποιες αλήθειες, όσο και αν πονάνε.

        • ΜΒ avatar
          ΜΒ @ Barbara 26/03/2014 14:59:06

          Ενώ η φασιστική ακροδεξιά ούτε προπαγανδίζει ούτε καταστρέφει, είναι φιλόπατρις και σέβεται το Σύνταγμα και τους θεσμούς, έτσι δεν είναι; Η Χώρα είναι ισχυρή και κυρίαρχη, οι πολίτες ευτυχείς, υγιέστατοι και αισιόδοξοι για το μέλλον, ανεργία και αυτοκτονίες δεν υπάρχουν, οι εργολάβοι έχουν εκλείψει, η αξιοκρατία και η εντιμότητα διέπουν το δημόσιο βίο και τόσα άλλα "επιτεύγματα" πια... Εκτός κι αν όλα τα δεινά που σήμερα υφίστανται οι πολίτες-ανδράποδα οφείλονται σε κυβερνήσεις της αριστεράς. Μήπως άραγε ευθύνεται και για τις χαμένες Πατρίδες; Θα περίμενα μεγαλύτερη συστολή από τους συνεργαζόμενους και εσαεί συγκαλύπτοντες το άθλιο ΠΑΣΟΚ των Σημίτη, Παπανδρέου, Βενιζέλου, Πάγκαλου, Παπουτσή κλπ. Επίσης, θα σας συνιστούσα να βγαίνετε που και που στην επιφάνεια της γης, γιατί ο καθαρός αέρας κάνει καλό (όταν τον αναπνέουμε, βέβαια, και όχι όταν τον σερβίρουμε κοπανιστό στους - πιστεύω όχι πλέον - αφελείς ψηφοφόρους).

          • Ρεαλιστης avatar
            Ρεαλιστης @ ΜΒ 27/03/2014 01:24:57

            Μαλλον εσας σας χρειαζεται καθαρος αερας. Γιατι και εγω θα περιμενα συστολη απο ανθρωπους που λεγονται προοδευτικοι και εκλεισαν τα εργοστασια , απο ανθρωπους που λεγονται συνδικαλιστες και εισπραττουν 1 εκ εφαπαξ, απο προδευτικους που δεν μιλησαν για τις τοσες δολοφονιες της 17 Ν , τα θυματα της Μαρφιν αλλα υποστηριξαν τον Κουφοντινα, τους ληστες και δολοφονους της Παρου κλπ. Μηπως υποστηριζετε τον υποστηρικτη του φοροφυγα ταβερνιαρη της Υδρας που φιλοδοξει να γινει δημαρχος? Οι ψηφοφοροι πρεπει να ξεχασουν τις μαιμου επιδοτησεις, τις φοροδιαφυγες, τους διορισμους αχρηστων , τις μιζες, τα φακελακια, τα ιδιαιτερα και τα προστατευομενα κλειστα επαγγελματα. Οι ψηφοφοροι πρεπει να κοιταξουν προς την αναπτυξη , το μελλον των παιδιων τους και το μελλον της Ελλαδας. Αν ταξιδευατε και ξερατε τι γινεται στις χωρες προτυπο ορισμενων π.χ Βενεζουελα, Βραζιλια, Αργεντινη, Β.Κορεα, Βαλκανικες χωρες , Αφρικη κλπ θα βλεπατε ακομα και σημερ απαρα την κριση ειμαστε ενας παραδεισος. Θα βλεπατε οτι το μελλον ειναι σε μια ευνομουμενη δημοκρατια με ελευθερη οικονομια και οχι σε ενα κρατικοδιαιτο συστημα οπως το ονειρευονται οι ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ και το ΚΚΕ. Φυσικα δεν μιλω για τα αρρωστημενα μυαλα της Χ. Ανοησιας

  13. Βιεννεζος avatar
    Βιεννεζος 26/03/2014 12:28:49

    Τι να κάνουμε...η Καννελη ασχολείται με την ηγεμονία της Αριστερας κι εμείς στην άλλη όχθη με το που θα πάει η κεντροδεξιά....

  14. Aegean times avatar
    Aegean times 26/03/2014 12:40:17

    Λιάνα Κανέλλη= ο σοβαρός πολιτικός και εθνικός λόγος στο αποκορύφωμά του! Για την συρίκνωση των οικονομικών μας ίσως δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά δεδομένων των συνθηκών, όμως μπορούμε να αποτρέψουμε όλους αυτούς τους αυτόκλητους τσιπροκανελλοποταμο... και δεν συμμαζεύεται, που υποβιβάζουν το πνευματικό, ηθικό και εθνικό μου επίπεδο στέλνοντάς τους στον κάλαθο των αχρήστων και στα χρονοντούλαπα της ιστορίας και της απαξίωσης.