#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/01/2014 13:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καμμένος σε πλήρη σύγχυση



Δημοσιεύσαμε χθες τα έγγραφα που αφορούν την επιδοτούμενη βίλα της πεθεράς του κ. Καμμένου ρωτώντας τους ΑΝΕΛ να μας εξηγήσουν περί τίνος πρόκειται, χωρίς κανέναν απολύτως σχολιασμό.

Το θέμα απασχόλησε την σημερινή εκπομπή του Γ. Αυτιά στο ΣΚΑΙ, όπου ο κ. Καμμένος αντί να απαντήσει σε όσα γράφουμε επιδόθηκε κατά την προσφιλή του τακτική σε ένα οχετό παραπληροφόρησης και ύβρεων, νομίζοντας ότι θα τρομάξουμε. Έχουμε και λέμε λοιπόν:

Με κατηγόρησε για  «εγκατάλειψη νεκρού» σε τροχαίο ατύχημα. Πότε έγινε αυτό κ. Καμμένε και δεν το ξέρω; Αν αναφέρεστε σε ένα τροχαίο ατύχημα που έγινε πριν είκοσι σχεδόν χρόνια σας πληροφορώ ότι εκτός της συνεπιβάτιδος φίλης μου που έχασε δυστυχώς την ζωή της τραυματίσθηκα κι εγώ σοβαρά και μεταφέρθηκα στο νοσοκομείο. Πως λοιπόν “εγκατέλειψα νεκρό”, αφού επιβαίναμε και οι δύο στο ίδιο αυτοκίνητο; Να σημειωθεί ότι εκτός του γεγονότος ότι όπως αποδεικνύεται από τις δικαστικές αποφάσεις δεν οδηγούσα εγώ το αυτοκίνητο, το τελευταίο καταστράφηκε ολοσχερώς και κανένας δεν μπορούσε να εγκαταλείψει κανέναν, πλην του μάταιου αυτού κόσμου.

Κατά τα άλλα είναι ντροπή εσείς ένας διαπρύσιος υποτίθεται πολέμιος της τρομοκρατίας να κατηγορείται ως “συνεργάτη της ασφάλειας” εμένα επειδή αποκάλυψα τα αρχεία της Στάζι και οδήγησα την τρομοκρατική οργάνωση του ΕΛΑ στα δικαστήρια. Ξεχνάτε ασφαλώς τις δημόσιες ευχαριστίες που είχατε απευθύνει τότε εκ μέρους της ΝΔ σε εμένα και την αείμνηστη Αριστέα Μπουγάτσου για την έρευνα που κάναμε στα αρχεία της Στάζι. Να υποθέσω λοιπόν ότι τώρα αλλάξατε πάλι γνώμη και υιοθετείτε πλήρως την επιχειρηματολογία των τρομοκρατών, του Indymedia και του ΣΥΡΙΖΑ εναντίον μου, δίνοντας καλές εξετάσεις απέναντί τους;

Βασίλης Ζήσης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Παρμενίων Κορβέσης avatar
    Παρμενίων Κορβέσης 05/01/2014 14:14:12

    Μπράβο Βασίλη και λίγα είπες , είναι καιρός να ανοίξουμε το στόμα μας και να του πούμε αυτά που πρέπει .Σύλα.

  2. factorx avatar
    factorx 05/01/2014 14:27:29

    Φιλιά, χαθήκαμε

  3. Στυλιανός Παπαδόπουλος avatar
    Στυλιανός Παπαδόπουλος 05/01/2014 14:46:49

    Τι άλλο να περιμένει κάποιος από τον Καμμενοψεκασμένο και τους Εξαρτημένους Ανθέλληνες; Ο κύριος αυτός είναι τυπικό δείγμα ενός τύπου "πολιτικών" που είχαν εκθρέψει σε μεγάλους αριθμούς η Ν.Δ., το ΠΑΣΟΚ και η πάλαι ποτέ "Ανανεωτική Αριστερά"τον προηγούμενο αιώνα. Άνθρωποι που αφού τραγάνιζαν την οικογενειακή τους περιουσία και την καλή διάθεση συζύγων, συγγενών και φίλων, καταδέχονταν να αναλάβουν να "σώσουν" και την Ελλάδα' με την δεύτερη έννοια της λέξης: Πως λέμε "Του σώθηκαν οι μέρες"; Καιρός είναι λοιπόν, όλοι αυτοί οι Καμμένοι, οι Μάνοι, οι Παπαντωνίου και οι Τσιπραφέντες - ναι, σε αυτή την κατηγορία ανήκει το χαϊδεμένο της αριστεράς - να "σωθούν" με τη σειρά τους, μήπως και σωθούμε κι εμείς από αυτούς' με την καλή έννοια της λέξης...

    • Giannis pas avatar
      Giannis pas @ Στυλιανός Παπαδόπουλος 05/01/2014 16:09:45

      Τέτοια άτομα σαν τον Καμμένο είχατε στο κόμμα σας ;;
      Περαστικά

      • Στυλιανός Παπαδόπουλος avatar
        Στυλιανός Παπαδόπουλος @ Giannis pas 05/01/2014 18:10:59

        Στο ¨κόμμα μας" ?????

        • Giannis pas avatar
          Giannis pas @ Στυλιανός Παπαδόπουλος 05/01/2014 20:52:21

          Sorry δεν εννοούσα εσένα

  4. Aristophanes B. avatar
    Aristophanes B. 05/01/2014 15:27:44

    Λιγο μυαλο στο λαο παρακαλω,! και ας ειναι με μουχλα.!

  5. Kώστας ΜΠ avatar
    Kώστας ΜΠ 05/01/2014 16:25:34

    O σοφός Ελληνικός Λαός- ο τιμιώτερος και εξυπνότερος λαός του κόσμου- έδωσε σε αυτό το πράμα 10% για να του κόψει το τσέκι ο ...Πούτιν , να... τιτλοποίησει τα πετρέλαια και να δανειστεί από την ΕΚΤ με ...1% . Έτσι έλεγε.
    Μας αξίζει να πεινάσουμε. Έτσι αξίζει σε ιδιοτελείς κουτοπόνηρους λαούς. Αν και ως θρασύδειλοι όταν πεινάσουμε ολοκληρωτικά έχοντας εφαρμόσει τις τερατολογίες των αντιμνημονιακών της φακής πάλι θα κατηγορούμε τους "κερδοσκόπους" , τους νεφελίμ και τους "τοκογλύφους" του 2%.

    • Γιαδικιάρογλου avatar
      Γιαδικιάρογλου @ Kώστας ΜΠ 05/01/2014 21:55:48

      Η απάντησή σου όλα τα λεφτά, αγαπητέ μου.
      Γειά στο στόμα σου. Ετσι είναι . Υπάρχει πάντα συνευθύνη πολιτών και πολιτικών, που τους παρέχεται λευκή επιταγή από τους πρώτους να υπερασπιστουν τα συμφέροντα του έθνους. Και μάλιστα όταν αυτοί είναι αποδεδειγμένα φαύλοι και αρριβίστες στον τομέα τους.

      • βασίλης avatar
        βασίλης @ Γιαδικιάρογλου 06/01/2014 01:31:48

        Αγαπητή Γιαδικάρογλου στο γραφείο αυτού του <> που τον κρίνετε και καλά κάνετε...γιατί μπαινοβγαίνατε; (κατά δική σας δήλωση).. εσείς οι άμωμοι! γιατί εμείς εδώ σε γραφεία βουλευτών δεν....συχνάζαμε.

    • GN avatar
      GN @ Kώστας ΜΠ 05/01/2014 23:30:30

      Ναι ο Καμμένος σε μάρανε!!! Εδώ θα βγάλουν την Χ.Α δεύτερο κόμμα και άλλοι περιμένουν τον Σωρρα να τους σώσει με τα μύρια!!! Τι λέμε τώρα, όλο το αντιμνημονιο μια αρρώστια...

      • Eva avatar
        Eva @ GN 06/01/2014 09:42:18

        Αν δεν υπήρχανε Καμμένοι
        δεν θα υπήρχε καμμία πιθανότητα
        ούτε για δεύτερο-ούτε για τρίτο-
        ούτε για δέκατο το κόμμα που λες.
        Απλά μαθηματικά.

  6. tk avatar
    tk 05/01/2014 16:44:04

    Περισσότερο ανακατεύομαι με αυτό το γενικό ξεκατίνιασμα παρά με το αν παρανόμησε ή όχι κλπ. Είναι τραγικά να ακούγονται τέτοια πράγματα.
    Προσωπικά εν έχω ιδέα το που πότε ποιος γιατί το σπίτι το σκάφος το αυτοκίνητο το έτσι το αλλιώς το ένα το άλλο κλπ.
    Όμως έλεος και το λέω γενικά κι όχι ειδικά για την περίπτωση αυτήν, η εικόνα αυτή είναι όχι απαράδεκτη, όχι τραγικότατη, κάτι χειρότερο που λέξεις δεν μπορώ να βρω να το πω!
    Ειδικότερα βέβαια για όλους αυτούς που διαχειρίζονται αυτην την χώρα, βουλευτές κλπ είναι ακόμα χειρότερο κι απ'αυτό, για να μην πω κάτι άλλο μέρες που είναι!
    Έλεος Θεέ, έλεος!

  7. Eva avatar
    Eva 05/01/2014 17:18:08

    Ταιριαστός με την εκπομπή και τους παρουσιαστές.

    • ΓΓΣ avatar
      ΓΓΣ @ Eva 05/01/2014 19:06:07

      Πώς δεν προσέξατε τον καταιγισμό των ερωτήσεων του ορθολογιστή κ. Αυτιά, προκειμένου να εκμαιεύσει από τον Αρχηγό τις λεπτομέρειες εκείνες, για να μπορέσουμε εμείς στα καφενεία του χωριού ή της πόλης, με λίγα "κολιβογράμματα", γεννηθέντες πριν το πρώτο παγκόςμιο πόλεμο, να καταλάβουμε τι συνέβη στο μυαλό του Αρχηγού και στη βίλα του; Είναι αλήθεια ότι στατιστικά εμείς, που ενημερωνόμαστε από τον κ. Αυτιά, με τα πιο πάνω χαρακτηριστικά, αποτελούμε το target group, των πρωινάδικων; (Αυτά, πάνω-κάτω, μου είπε να σας γράψω ο κυρ Μήτσος, ηλικίας 107-112 χρονών, εκπρόσωπος ομάδας τελειοφύτων πρώτης δημοτικού στην Κάτω Μπεχλεβενίτσα).

  8. Στέργιος avatar
    Στέργιος 05/01/2014 17:34:27

    Φάκτορα, ψήφισα Καμμένο και έχω διαπληκτιστεί ουκ ολίγες φορές μαζί σου, αλλά η προσωπική επίθεση που σου εξαπέλυσε είναι ΑΗΘΗΣ και ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ, από όπου κι αν το δει κανείς. Εξυπακούεται πως δεν μπορώ να ψηφίσω ξανά άνθρωπο με τέτοιο ήθος, πόσο μάλλον που στον εν λόγω καυγά έχει και άδικο!
    Μη χαίρεσαι, βέβαια, δεν επιστρέφω στη ΝΔ, δεν θα μπορούσα ποτέ να ψηφίσω μνημονιακό κόμμα. Αλλά να ξέρεις πως έχεις τη συμπάθειά μου.

    • factorx avatar
      factorx @ Στέργιος 05/01/2014 20:07:09

      Ευχαριστώ Στέργιε

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ Στέργιος 05/01/2014 22:53:58

      Αγαπητέ Στέργιο,
      τι σημαίνει μνημονιακό κόμμα;
      Τι σημαίνει μη ή αντιμνημονιακό κόμμα;

      • Στέργιος avatar
        Στέργιος @ Μανιάτης 06/01/2014 14:06:27

        Μνημονιακό κόμμα είναι κάθε κόμμα που έχει υπερψηφίσει τα Μνημόνια στη Βουλή, ασχέτως του τι λένε τα στελέχη του στα κανάλια.

  9. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 05/01/2014 19:00:36

    Η Κοινωνία της ξεφτύλας.
    Τι σχέση έχει το ένα θέμα με το άλλο!!!
    Ζούμε στην χώρα του Γκαίμπελς. Έτσι απλά.

  10. aris. Aold avatar
    aris. Aold 05/01/2014 19:11:11

    Εδώ τρέλανε τον Παπούλια με την περίφημη επιστολή και έβγαλε πλαστογράφο τον διευθυντή της προεδρίας εσείς περιμένετε να βγάλετε άκρη μαζί του.

    • fantomas avatar
      fantomas @ aris. Aold 05/01/2014 21:11:51

      σωστός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  11. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 05/01/2014 20:29:11

    Άμα έχει πάρει φόρα από τις Άλπεις ο άνθρωπος...

  12. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 05/01/2014 21:54:50

    Μαζί σου κ.Ζήση!
    Ἐκείνος κατηγορεῖται γιά ἐγκατάλειψη τῆς λογικῆς...

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/01/2014 21:58:11

    Ποιος τα είπε αυτά; Ο Πάνος;
    Ε, τότε δεν έχουν καμιά σημασία....

  14. Panos avatar
    Panos 05/01/2014 22:40:00

    Πάνος Καμμένος = Κλασσική περίπτωση παθολογικού ψεύτη. Κοινώς μυθομανή.
    Το άτομο πραγματικά έχει ξεφύγει... και έχει χάσει εντελώς τον έλεγχο της κατάστασης. Βρίσκεται λίγο πριν το απόλυτο ρεζιλίκι.
    Όσο αντιπαθής και άν μου είναι ο Γεωργιάδης, οφείλω να ομολογήσω ότι κατάφερε με τον τρόπο του να αποκαλύψει την ψυχικά διαταραγμένη προσωπικότητα του.

  15. Nik avatar
    Nik 05/01/2014 23:59:25

    Κάτω τα χέρια από τη Βίλλα του Καμμένου. Κυπριακόν άσμα που θα γίνει σουξέ σύντομα.

  16. Μίλτος Χρυσομάλλης avatar
    Μίλτος Χρυσομάλλης 06/01/2014 02:37:53

    Πρώτη φορά έχω δει αρχηγό πολιτικού κόμματος να εγκαλεί δημοσιογράφο επειδή αυτός συνέβαλλε να καταδικαστεί μια τρομοκρατική όργανωση. Τον πείραξε φαίνεται ο αέρας των Άλπεων τον Καμμένο.

    • tak avatar
      tak @ Μίλτος Χρυσομάλλης 06/01/2014 10:31:59

      Ίσως έπρεπε να πει και κάτι άλλα ο Βασίλης και το συμπεραίνω από το πρώτο σχόλιο και την απάντησή του... Βασίλη μπορείς να τα πεις και τώρα, ε, όχι και τον Πάνο από ... πάνω!

  17. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 06/01/2014 02:53:21

    Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! Παλιόπαιδο, πιπέρι.

  18. η Dimi avatar
    η Dimi 06/01/2014 07:17:29

    @factorx Όσο περισσότερο σας διαβάζω, τόσο περισσότερο σας εκτιμώ και σας θαυμάζω. Γιά τον Έλληνα Πρόεδρό Μας και το Antinews, ένα κεράκι αναμμένο πάντα.

  19. Eva avatar
    Eva 06/01/2014 09:38:04

    Ο κ. Καμμένος με τα 1371,01 ευρώ στην Εθνική Τράπεζα.

    Και αν και είναι άσχετο με το άρθρο, (αλλά αποδεικνύει το ήθος των ανδρών)
    δεν κατάλαβα γιατί πρέπει
    να με προσβάλλουν δηλώνοντας τέτοια ποσά ως καταθέσεις.

    Το κάνουν για παραδειγματισμό?

    Δεν βρέθηκε κάποιος να τους πεί -έλεος ρε-δηλώστε κάνα εκατομμύριο
    Αφού εκατομμύριο είναι τα ...ψιλά
    του κάθε μικρομιζαδόρου.

  20. Δαρβινος avatar
    Δαρβινος 06/01/2014 10:40:50

    Αφου χρησιμοποιειτε την δοτικη, η σωστη εκφραση ειναι "εν πλήρη συγχύσει" !

  21. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 06/01/2014 13:46:05

    Κ. Ζήση, τά ἔβαλες μέ καρχαρίες, ἀλλά πάντα βγαίνεις στήν ἐπιφάνεια. ῾Η ἀρετή θέλει τόλμη καί τήν ἔχετε ἄφθονη. Νά ᾿χαμε καί πολιτικούς σάν καί σᾶς εἶναι ἡ εὐχή μου!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Φωτεινή 06/01/2014 15:12:15

      Φωτεινή χρόνια πολλά γιά τήν ἑορτή σου.

  22. Ραβινος avatar
    Ραβινος 06/01/2014 15:00:42

    Φακτορα ηξερα και τιμουσα την Αριστεα Μπουγατσου δεν ηξερα για σενα ως εκ τουτου προσωπικα μου εκανε πολυ καλο μεσω του Καημενου να γνωρισω και αυτην την αξιεπαινη πλευρα σου για την οποια σε συγχαιρω .Εχουμε ανταλλαξει πολλα μεταξυ μας αλλα με την ενημερωση που φροντισε και εκανε ο αλλοπαρμενος Καημενος ανεβηκε η εκτιμηση μου στο προσωπο σου .Ουδεν κακον αμιγες καλου.Παντα τετοια Φακτορα ερευνα και ολα στο φως .Κρατα γερα .

  23. αγελαστος πετρα avatar
    αγελαστος πετρα 06/01/2014 17:52:37

    βρηκε και ευκαιρια για καμακι ο κυριος με τα χρονια πολλα

    • Κυθήριος avatar