#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/12/2008 15:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καμάρωναν κιόλας !!!

Ο κεντρικός κυβερνητικός σχεδιασμός της ανταλλαγής αποδεικνύεται με δελτίο Τύπου από 8/3/2006 του υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης. «..Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η διαδικασία ανταλλαγής μεταξύ ΚΕΔ και Ιεράς Μονής Βατοπεδίου έκτασης 25.000 στρεμμάτων των Νομών Ροδόπης και Ξανθης» ... μετά από συντονισμένους κυβερνητικούς χειρισμούς».

Στην Εξεταστική κατέθεσε σήμερα ο πρώην υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης Ευάγγελος Μπασιάκος, ο οποίος είχε υπογράψει την απόφαση για τις ανταλλαγές. Ο πρώην υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης κατέθεσε ότι δέχθηκε τηλεφώνημα από το Θόδωρο Ρουσόπουλο, αλλά και από τον ηγούμενο Εφραίμ, οι οποίοι τον προειδοποίησαν για τις διαμαρτυρίες των τοπικών φορέων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ANTIo avatar
    ANTIo 03/12/2008 15:15:30

    Καρχιμάκης και εδώ!!!!!!!!!!!!

  2. Factorx avatar
    Factorx 03/12/2008 15:23:43

    @ANTIo: Δηλαδή τι έκανε ο Καρχιμάκης; Πλαστογράφησε το δελτίο τύπου;

  3. Lara avatar
    Lara 03/12/2008 15:26:34

    Αυτη τη δημοσια βρωμερη υπηρεσια, που ακουει στο ονομα ΚΕΔ βγαλτε την στο συνταγμα και ξεγυμνωστε την.
    Οι εισπραξεις των ανταλλαγων στα σιγουρα θα εχουν κατασταλαξει στις τσεπες των αδιστακτων εγκληματιων.
    Ναι, γιατι για εγκληματιες θα μιλαμε,
    οταν προκειται για την εκποιηση της δημοσιας περιουσιας.
    Αυτοι κι αν ειναι βαρβαροι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    λαρα

  4. anonymous avatar
    anonymous 03/12/2008 16:37:55

    Ήταν που δεν γνώριζαν τίποτα ....οι παρθένες!!!!

  5. ANTIo avatar
    ANTIo 03/12/2008 16:45:02

    ΟΧΙ Φακτορες....
    Σας χρησιμοποιεί!!! ιδού η απορία.
    Βρήκαν, λέει, οι δημοσιογράφοι ντεντέκτιβς την σχέση της MAYO με την SIEMENS και την μονή ΒΑΤΟΠΕΔΙΟΥ, και έτσι δικαιώνεται ο Λαλιώτης!!!!!
    Πώς όμως τους ξέφυγε το δελτίο τύπου τόσα χρόνια και δημοσιεύετε εσείς (ΚΑΡΧΙΜΑΚΗΣ) σήμερα????
    Απάντηση δεν θα πάρω......

    ΑΠΑΤΗ-ΣΚΑΝΔΑΛΟ με δελτίο τύπου 1η φορά βλέπω!!!

  6. anonymous avatar
    anonymous 03/12/2008 16:52:26

    @4 Μήπως πάνω από την ΚΕΔ,για τη διαφύλαξη των συμφερόντων του δημοσίου ,είναι η κυβέρνηση;Μήπως ως θεματοφύλακες του Λαού, όταν τους ήρθαν τα χαρτιά για υπογραφή ,έπρεπε να τους βουτήξουν και να τους μπουντρουμιάσουν, αν ήταν ανίδεοι;Άρα με την τετράγωνη λογική συμπεραίνεται ότι ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΚΑΙ......ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ...ΟΙ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΕΙΣ ΣΕΜΝΟΙ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΟΙ!!!!!

  7. william avatar
    william 03/12/2008 17:03:01

    Και τι κομψά το λένε ( Δημόσιες εκτάσεις περιοχών εκτός Θράκης ).... Και στήν Εξεταστική καρφώνουν ο ενας τον άλλον σαν μικρά παιδιά ...

  8. Factorx avatar
    Factorx 03/12/2008 17:03:37

    @ANTIo: Προσεξε τι γραφει ο Ελεύθερος Τύπος: "Αίσθηση από έγγραφο που παρουσίασε ο Ευάγγελος Μπασιάκος, στην εξεταστική επιτροπή για το Βατοπαίδιο, στη Βουλή. Δελτίο Τύπου του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης με ημερομηνία
    8/3/2006, αναφέρει ότι «η διαδικασία των ανταλλαγών ολοκληρώθηκε μετά από συντονισμένους κυβερνητικούς χειρισμούς».

  9. Factorx avatar
    Factorx 03/12/2008 17:03:55

    Περιμένω απάντηση

  10. Lara avatar
    Lara 03/12/2008 17:07:56

    Αντε Καρα....α!
    ιδου η Ροδος
    ιδου και το πηδημα

  11. Διοτίμα avatar
    Διοτίμα 03/12/2008 17:22:54

    Είστε σοβαροί ρέ παιδιά; Θα υπήρχε κεντρικός κυβερνητικός σχεδιασμός ενός σκανδάλου και θα το έγραφαν σε δελτίο τύπου; Ούτε ο Καρχιμάκης δεν το πιστεύει αυτό και το πιστευετε εσείς;

  12. Διοτίμα avatar
    Διοτίμα 03/12/2008 17:28:11

    Θέλω να 'πώ, επικεντρώστε στο ουσιαστικό και αποδείξιμο (αποδεδειγμένο!): βλάβη του δημοσίου συμφέροντος. Κι αφήστε κι εσείς τις καρχιμαδιές...

  13. Lara avatar
    Lara 03/12/2008 17:42:09

    Διοτιμα
    δεν ειναι βλαβη δημοσιου συμφεροντος,
    αλλα κλοπη και ιδιωτικοποιηση δημοσιας περιουσιας.
    Δε γνωριζω με τι μετρα και σταθμα μετριενται οι εγκληματικες δρασεις στην Ελλαδα.
    Δεν γνωριζω επισης, αν υπαρχει δικαιος οφθαλμος δηλ. ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ, οστις πανθ' ορα.
    Σε περιπτωση ανυπαρξιας της θα μιλαμε πια για κρατος τυφλων.
    λαρα

  14. Διοτίμα avatar
    Διοτίμα 03/12/2008 17:51:51

    Σωστό! Κλοπή και ιδιωτικοποίηση δημόσιας περιουσίας. Με ...καρχιμαδιές όμως δεν πρόκειται να αποκαλύψουμε τίποτα.΄Και όντως, επιβεβαιώνουμε ότι ζούμε σε χώρα τυφλών, όπουν κάν μονόφθαλμος δεν βασιλεύει!

  15. anonymous avatar
    anonymous 03/12/2008 17:55:18

    @13 'βλάβη δημοσίου συμφέροντος' έτσι το λένε τώρα;Τι ήθελες να καθήσουν γύρο από το στρογγυλό τραπέζι και να πουν, τώρα θα μιλήσουμε για το σκάνδαλό;Το σύνολο των ενεργειών και η αλληλουχία των πράξεων το καταδεικνύει!!Μήπως τους περνάς για τόσο βλάκες;Διαφορετικά σπεκουλάρης ή....

  16. Lara avatar
    Lara 03/12/2008 18:13:23

    Με τη δικαιοσυνη να απουσιαζει
    τη μαφια να οργιαζει στο αγοροπωλησι
    τους υπουργους, υφυπουγους και σιγουρα η κλικα του Μαξιμου να διευθετει την ολη εξελιξη
    με τα πλειστα ηγετικα στελεχοι συν της οικογενειακης ενισχυσης
    σε απασχοληση επι βασης 24ωρου για να φερουν οσο γινεται το συντομοτερο εις περας το μαφιοζικο εργο του
    συμπεραινω οτι η πιτα της μοιρασιας θα ειναι μεγαλη
    Και απο το δικαιωμα συμεστιασης δε θα απουσιαζει η ΑΜΑΡΤΩΛΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ>
    Γεμισε το Γκουγκλ με τις αλητειες της ΝουΔου
    και σε λιγο θα μας παραπονεθουν οι ιδιοκτητες απο απεναντι, ζητωντας Προς/αυξηση στα κατοχυρωμενα δικαιωματα τους.
    λαρα

  17. Factorx avatar
    Factorx 03/12/2008 18:42:30

    @Διοτίμα: Ναι έκαναν και ανακοίνωση για να αποδείξουν στον Ρουσσω και τους καλόγερους οτι ήταν υπάκουοι, Αλλο αν τωρα τους καρφώνουν. Ανθρωπάκια που τυα ψηφίζουμε και τα ανεχόμαστε

  18. hiong avatar
    hiong 03/12/2008 19:40:21

    τι απάντηση να περιμένεις ρε factor από τον ΑΝΤΙ? Αυτοί οι τύποι είναι απερίγραπτοι. Ή είναι απερίγραπτα κυνικοί και διαφημίζουν την απάτη ως επιτυχία ή είναι απύθμενα βλάκες. Άλλοι εξήγηση δεν υπάρχει. Ο ΑΝΤΙ ας διαβάζει πιο προσεκτικά τα ρεπορτάζ για την Εξεταστική και ας μην υποτιμά τη βούληση των Υπουργων της ΝΔ να αλληλοεκθέσουν ο ένας τον άλλον για να ελαφρύνουν τη θέση τους. Είναι πολύ πιο ισχυρή από το ζήλο του Καρχιμάκη...

  19. ANTIo avatar
    ANTIo 04/12/2008 14:04:54

    Φάκτορα η απάντησή μου....
    Δεν με ενδιαφέρει πώς εκτιμά ο ΕΤ μια είδηση. Τα πράγματα είναι απλά:
    Φέρνει ό Μπασιάκος το έγγραφο και σου λέει ότι έλυσα ένα πρόβλημα που αφορούσε τους ανθρώπους που ζουν από την Βιστωνίδα και εσύ διαβάζεις εκεί αυτό που θέλει ο Καρχιμάκης (από εκεί δεν πήρες την φωτοτυπία??????). Είναι απλά τα πράγματα.

    Ερώτηση 1 (θα απαντήσεις???): Έκανες ποτέ κάποια ανάρτηση για τους ανθρώπους που ζουν γύρω από την λίμνη χωρίς τίτλους ιδιοκτησίας???
    Ερώτηση 2: Η λογική σου λέει ότι ανακοινώνεται σκάνδαλο με δελτίο τύπου?????
    Σκέψου λίγο λογικά. Μην κάνεις τον ξερόλα και τον Αντι-Καραμανλή. Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να κερδίσει και τις επόμενες εκλογές???

  20. Factorx avatar
    Factorx 04/12/2008 15:26:24

    @ANTIo: Ηταν ενήμερος ο Καραμανλής για το άδεισμα του Ρουσόπουλου απο τον Μπασιάκο; Κατα τα άλλα συνέχισε. Εισαι μια όαση διασκέδασης μέσα στην μαυρίλα που μας κατακλίζει

  21. Lara avatar
    Lara 05/12/2008 18:34:05

    Ε, οχι και να κερδισει ο Καραμανλης στις επομενες εκλογες, οταν ολοι στις Βρυξελλες θα του κανουν περα μη και κολλησουν το Πεστ;
    Θα καταντησουν οι Ελληνες να γινουν οι Κλωσαρ ολης της Ευρωπης.
    λαρα