#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/02/2010 10:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κακοποιός και με τη βούλα ο μουσουλμάνος με το Κοράνι



Θυμάστε τις Συγκρούσεις στην Αθήνα για το Κοράνι;. Δέκα μήνες μετά ο άνθρωπος για τον οποίο «κάηκε» η Αθήνα όταν κατήγγειλε ότι αστυνομικός  έσκισε το ιερό βιβλίο του συνελήφθη ως μέλος συμμορίας διαρρηκτών και καταδικάστηκε ως κλεπταποδόχος. Πρόκειται, όπως γράφει το Πρώτο Θέμα, για τον 27χρονο Σύρο Χασάν Χαμζί που καταδικάστηκε πριν από λίγες ημέρες σε ποινή φυλάκισης δέκα μηνών επειδή πουλούσε κλοπιμαία. Προηγήθηκε έφοδος της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Αττικής στο υπόγειο διαμέρισμα όπου διέμενε ο Χαμζί με έναν ακόμη ομοεθνή του και έπεσαν πάνω σε έναν… θησαυρό. Κοσμήματα, ρολόγια, κινητά τηλέφωνα, ηλεκτρονικές συσκευές και άλλα αντικείμενα αξίας, τα οποία σπείρα διαρρηκτών είχε αφαιρέσει το προηγούμενο διάστημα από διαμερίσματα και μεζονέτες των βορείων προαστίων. Κατά την ακροαματική διαδικασία, ο 27χρονος Σύρος αρνήθηκε πως ο ίδιος συμμετείχε στη σπείρα των διαρρηκτών, αλλά υποστήριξε πως αγόρασε τα αντικείμενα αξίας από άγνωστο άνδρα, χωρίς να γνωρίζει πως ήταν κλεμμένα.

Σημειώνεται ότι η έδρα τον καταδίκασε σε δέκα μήνες φυλάκιση, με τριετή αναστολή, προφανώς για να φύγει στην πατρίδα του, πράγμα που έγινε αμέσως ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ, επειδή ως γνωστόν οι δικαστικές αποφάσεις δεν κρίνονται.



Ο ίδιος είχε δηλώσει σε τηλεοπτική εκπομπή πώς έφτασε λαθραία στη Σάμο από την Τουρκία το 2002 και από εκεί βρέθηκε στην Αθήνα. Το 2003 υπέβαλε τα χαρτιά του για νομιμοποίηση, στο πλαίσιο μέτρων που τότε προωθούσε η κυβέρνηση Σημίτη, δηλώνοντας όμως πως είναι Ιρακινός επ’ ονόματι Ατίγκ Μοχάμαντ, και όχι Σύρος. Τον περασμένο Μάιο αστυνομικός που έπαιρνε μέρος σε επιχείρηση-«σκούπα» στην περιοχή του Αγίου Παντελεήμονα στο κέντρο της Αθήνας σταμάτησε τον Χαμζί για εξακρίβωση στοιχείων. Με βάση τα όσα κατήγγειλε ο νεαρός, ο αστυνομικός έσκισε σελίδες από το Κοράνι που είχε πάνω του και στη συνέχεια το έριξε στο έδαφος και το ποδοπάτησε βρίζοντας. Αποτέλεσμα ήταν να υπάρξει αντίδραση μεγάλης μερίδας μουσουλμάνων μεταναστών που ζουν στην Αθήνα και για δύο ημέρες να προκληθούν σοβαρά επεισόδια από φανατικούς που προκάλεσαν καταστροφές σε οχήματα και καταστήματα, ενώ υπήρξαν και τραυματισμοί

Ο πρόεδρος της Ενωσης Μουσουλμάνων Ελλάδας κ. Ναΐμ Ελγαντούρ, δηλώνει τώρα στο ΠΘ. «Γνωρίζω ότι ήθελε να φύγει από την Ελλάδα. Επικοινώνησε μαζί μου και μου είπε πως θέλει να επιστρέψει στη Συρία. Γενικά ήταν περίεργος. Κυκλοφορούσε σε περίεργες πιάτσες και τον είχαν συλλάβει στο παρελθόν για πλαστά χαρτιά. Του έλεγα να προσέχει. Εμένα μου ζήτησε χρήματα για να φύγει από την Ελλάδα, αλλά έμαθα αργότερα ότι ήθελε να με εκμεταλλευτεί», δήλωσε ο κ. Ελγαντούρ.

Έτσι λοιπόν το λένε τώρα…. «Περίεργος»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. vachus avatar
    vachus 22/02/2010 10:43:24

    Στους αυτόκλητους άθεους και "προοδευτικούς" προστάτες του και επαγγελματίες αντιρατσιστές, δεν πρέπει να ασκηθούν ποινικές διώξεις; Όσο για τους "έγκυρους" δημοσιογράφους που ανέδειξαν το θέμα και το εκμεταλλεύτηκαν για να βάλλουν κατά της ΕΛΑΣ και του Ελληνικού λαού, τι να πεις. Μούγκα στη στρούγγα.

  2. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 22/02/2010 10:49:10

    Ο κ. Ελγαντούρ, αιγύπτιος παντρεμένος με Ελληνίδα που έχει ασπαστεί το ισλάμ (...), φαίνεται σοβαρός άνθρωπος, αν μη τι άλλο είναι ευφυής. Ξέρω πολύ καλά ότι γνωρίζει πρόσωπα και πράγματα. Πέρυσι με τα επεισόδια είχε προσπαθήσει να συγκρατήσει τους Άραβες να μην συμμετάσχουν στα επεισόδια και γενικά το πέτυχε. Ξέρετε ποιος ξεσήκωσε τους μουσουλμάνους και τα έσπασαν για το δήθεν "Κοράνι"; Ο ΑΝΤΑΡΣΥΑ κυρίως, με ένα υποκείμενο που έχουν αρχηγό, Πέτρο Κωνσταντίνου, Κύπριο (ας πάει στην Κύπρο να τα κάνει αυτά...). Και δευτερευόντως ο Αλαβάνος. Ο Ελγαντούρ είχε μιλήσει και με τον Αλαβάνο προσπαθώντας να του εξηγήσει την κατάσταση, ώστε να εκτονωθούν τα πράγματα, αλλά οι "χρήσιμοι ηλίθιοι" βάζουν πάνω από όλα τον διεθνισμό, τον εθνομηδενισμό και τον αντιχριστιανισμό τους. Προτιμούν να δουν να καίγεται η Αθήνα από κάτι κάφρους Αφγανοπακιστανούς, που η μόνη "ελληνική" λέξη που ξέρουν είναι "αμπρέλλα".
    Οι αληταράδες του ΑΝΤΑΡΣΥΑ είχαν δώσει στους Αφγανοπακιστανούς ταμπέλες του ΑΝΤΑΡΣΥΑ και αυτοί δεν ήξεραν τι κρατούσαν. Πήγε επί τόπου ο Ελγαντούρ και τους το είπε και αυτοί τις πέταξαν όταν κατάλαβαν ότι είναι "κομμουνιστικές"!!! Τέτοια ηλιθιότητα. Αυτό φυσικά δικαιολογούνται, έχουν κατέβει από κάτι χωριά που δεν έχουν δει χαρτί στη ζωή τους καλά-καλά, οι ηλίθιοι του ΑΝΤΑΡΣΥΑ τί επιδιώκουν με τον νταβατζηλίκι που πουλάνε;
    Οποιος θέλει ας με διαψεύσει, τα ξέρω από πρώτο χέρι.

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ Μάρκο Τ 22/02/2010 10:52:12

      Δεν πιστεύω να ενοχλείται κανείς που αποκαλώ "ηλίθιους" τους τύπους του ΑΝΤΑΡΣΥΑ. Ίσα-ίσα, που τους αποδίδω το ακαταλόγιστο. Αν θεωρούσα ότι είχαν επίγνωση των πράξεών τους, θα τους αποκαλούσα κακοποιούς.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Μάρκο Τ 22/02/2010 10:58:11

      To τροτσικιστικο κομμα ΣΕΚ παραρτημα του αγγλικου SWP προσπαθει με συνθηματα τυπου "οχι στην ισλαμοφοβια" να φτιαξει συμμαχια αριστερας - ισλαμιστων οπως εχει γινει στην Αγγλια.Το ΣΕΚ αρκετες φορες εχει καλεσει σε υπερψηφιση του ΠΑΣΟΚ.

  3. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 22/02/2010 10:49:41

    Να μη ξεχναμε οτι η δευτερη πορεια των μουσουλμανων εγινε 29 Μαιου με αποτελεσμα να εξοργισθουν παρα πολλοι και να υπαρξει διαρροη ψηφων απο τη ΝΔ προς το ΛΑΟΣ στις ευρωεκλογες μετα δεκα μερες.
    Να μη ξεχναμε οτι συμπαραστατις και συμπορευομενη στην πορεια οπως εγραψε και στο ιστολογιο της ηταν η Αφροδιτη Αλ - Σαλεχ που διορισθηκε απο το ΠΑΣΟΚ αρμοδια για θεματα μεταναστων.
    Να μη ξεχναμε οτι η πορεια καλυφθηκε εκτενως και προπαγανδισθηκε απο το καναλι tvxs του Κουλογλου.
    Να μη ξεχναμε οτι διαφορα ιστολογια πασοκικης φιλομουσουλμανικης κατευθυνσης π.χ. sibilla μετα τα επεισοδια επεχαιραν για το ¨"μαθημα" που πηρε η κυβερνηση της ΝΔ.
    Να μη ξεχναμε οτι την πορεια στηριξαν διαφορες δορυφορικες οργανωσεις του συστηματος ΠΑΣΟΚ οπως το ΣΕΚ παραρτημα του αγγλικου SWP που ειχαν επισης υμνησει την "εξεγερση" του Δεκεμβρη και διαφορες εξωκοινοβουλευτικες οργανωσεις οπως το ΑΝΤΑΡΣΥΑ που εκαναν προσφατα και συγκεντρωσεις υπερ του λαθρονομοσχεδιου και που πρεπει να ηταν η πρωτη φορα που κομματα της ακρας αριστερας διαδηλωνουν υπερ οποιουδηποτε νομου.
    Ηταν η πρωτη πολτικη εμφανιση του Ισλαμ στην Ελλαδα απο το 1830 και τα προεορτια της συνεργασιας καθεστωτικης και μη αριστερας με τους ισλαμιστες που θα μας απασχολησει τα επομενα χρονια..

    • ΜιχΜιχ avatar
      ΜιχΜιχ @ ψυχραιμια 22/02/2010 18:49:26

      Κοίτα τι μου έστειλαν για την Αλ Σάλεχ:

      http://sxoliastes.blogspot.com/

  4. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 22/02/2010 10:51:23

    Να μη ξεχναμε οτι η δευτερη πορεια των μουσουλμανων εγινε 29 Μαιου με αποτελεσμα να εξοργισθουν παρα πολλοι και να υπαρξει διαρροη ψηφων απο τη ΝΔ προς το ΛΑΟΣ στις ευρωεκλογες μετα δεκα μερες.
    Να μη ξεχναμε οτι συμπαραστατις και συμπορευομενη στην πορεια οπως εγραψε και στο ιστολογιο της ηταν η Αφροδιτη Αλ - Σαλεχ που διορισθηκε απο το ΠΑΣΟΚ αρμοδια για θεματα μεταναστων.

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ ψυχραιμια 22/02/2010 10:55:05

      Δεν λέγεται Αφροδίτη, στους επισήμους καταλόγους του ΠΑΣΟΚ που έχουν δημοσιευτεί στο διαδίκτυο ονομάζεται Άφρα Αλ Σάλεχ. Αυτό είναι το επίσημο όνομά της. Προφανώς είναι μουσουλμάνα. Το "Αφροδίτη" είναι για ξεκάρφωμα.
      Ωραία η μεταμοντέρνα κυβέρνηση του GAP: μία ακτιβίστρια-"αρτίστα" του κ... να χειρίζεται τα θέματα της μεταναστευτικής πολιτικής!

    • man8os avatar
      man8os @ ψυχραιμια 22/02/2010 11:36:27

      ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΦΡΑ ΠΟΥ ΧΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΑΝΑ ΜΕΓΑΛΟΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΘΕΣΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ!

    • ΜιχΜιχ avatar
      ΜιχΜιχ @ ψυχραιμια 22/02/2010 18:58:07

      http://www.et.gr/view_publication/2009/14/482/text?form.submitted=True

      ΦΕΚ Υ.Ο.Δ.Δ. 482/2009

      [...]

      Με την υπ’ αριθ. 6481/3/141α από 5-11-2009 απόφαση του Υπουργού Προστασίας του Πολίτη, που εκδόθηκε σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 55, 56 και 57 του Κώδικα Νομοθεσίας για την «Κυβέρνηση και τα Κυβερνητικά όργανα», που κυρώθηκε με το άρθρο πρώτο του Π.Δ. 63/2005 «Κωδικοποίηση της νομοθεσίας για την Κυβέρνηση και τα Κυβερνητικά όργανα» (ΦΕΚ Α΄ 98) διορίζεται από 7-10-2009 η ΑΛ ΣΑΛΕΧ Άφρα του Ιμπραήμ σε κενή θέση μετακλητού υπαλλήλου, Κατηγορίας ΠΕ με 18° μισθολογικό κλιμάκιο και με βαθμό Δ΄, στο Πολιτικό Γραφείο του Υφυπουργού Προστασίας του Πολίτη.
      (Αριθμ. βεβ. Υ.Δ.Ε./ΥΠ.ΠΡΟ.ΠΟ.: 13488/9.11.2009).

      [...]

      Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ
      ΜΙΧΑΗΛ ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ

  5. nama avatar
    nama 22/02/2010 11:08:40

    Δικαιούται η αστυνομία να σκίζει το κοράνι, αν αυτό ανήκει σε άτομο που ένα χρόνο μετά θα αποδειχτεί κακοποιός;

    Έχουμε ανακαλύψει τον μεγάλο εχθρό του ελληνισμού και είναι κάτι τροτσκιστικές ομαδούλες που δεν μπορούν κατά βάση να συμφωνήσουν ούτε στο περιεχόμενο μιας αφίσας;

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ nama 22/02/2010 16:47:23

      Βάσει των θρησκευτικών αντιλήψεων των ίδιων των μουσουλμάνων, «Κοράνι» είναι μόνο όταν είναι ολόκληρο, όχι μεμονωμένες σελίδες και αποκόμματα. Ακόμα κι άν είναι ολόκληρο αλλά σε μετάφραση, δεν θεωρείται «Κοράνι» αλλά «μετάφραση του Κορανίου».

      Επίσης, δεν το βάζεις στην κωλότσεπη (που το είχε ο τύπος) γιατί είναι (κατά τις αντιλήψεις τους) ασέβεια. Ακόμα κι άν ήταν επομένως απόσπασμα από το Κοράνι (που σιγά να μην ήταν), αφού δεν το σεβάστηκε ο ίδιος ο Σύριος γιατί να το σεβαστεί παραπάνω ο αστυνομικός;

    • xaroylhs avatar
      xaroylhs @ nama 22/02/2010 18:45:46

      ωραίος είσαι Ναμα : βγ'αζουμε μερικές φωτοτυπίες σελίδων του κορανίου και με αυτές συκευάζουμε κοκαίνη , είναι λοιπόν ο ασφαλέστερος τρόπος διακίνησης!!Νέα ήθη και έθιμα στον τόπο μας ;
      αν λέω αν ο αστυφύλακας έσχιζε μιά ολόκληρη καινή διαθήκη και την ποδοπατούσε τι θα έλεγε ο Αλαβάνος ; Σίγουρα θα πήγενε μάρτυρας υπεράσπισης αν του έκαναν μύνηση !! Ας πάει να τρυτπώσει λοιπόν ο Τηνιακός καταστροφέας του περιβάλοντος με τα νταμάρια μαρμάρων!!

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ nama 22/02/2010 23:26:09

      @ΚΜ
      Σωστά τα λες.

      Τώρα...Έχουμε ανακαλύψει τον μεγάλο εχθρό του ελληνισμού και είναι κάτι τροτσκιστικές ομαδούλες που δεν μπορούν κατά βάση να συμφωνήσουν ούτε στο περιεχόμενο μιας αφίσας;...

      Ίσως να μην είναι πολλοί αλλά υπάρχουν τα εξής περίεργα με αυτές τις ομαδούλες. Απαρτίζονται από επαγγελματικά στελέχη επαναστάτες κομμουνιστές με ότι αυτό σημαίνει. Πολλοί υπάρχουν στο προσκήνιο εδώ και 40 χρόνια. Είναι μέσα σε όλα τα κόλπα και συμμετέχουν σε όλα με την προοπτική της εκτροπής.

      Συνεργάζονται με τους νεοταξίτες αφού αυτό φέρνει κοντά μερικά από τα οράματά τους όπως κατάργηση των εθνικών συνόρων μετακινήσεις των λαών κλπ. Και το σημαντικότερο τα παίρνουν από όλους. Όπως οι τροτσκιστές στις ΗΠΑ χρησιμοποίηθηκαν ως αντίπαλοι του Στάλιν άρα του κομμουνισμού με το αζημίωτο εννοείται έτσι και οι ντόπιες πόρνες συνεργάζονται με τον Δημητρά και την παρέα του με ότι αυτό σημαίνει. Αν δεν κατάλαβες να σου το κάμω πιο λιανά.

      Τέλος σε μόνιμη βάση τα πιάνουν από την Αγγλία αφού από εκεί ελέγχονται. Παράδοξο; Ποτέ. Στα μέσα του 19ου ιαώνα όλοι οι επαναστάτες μαζεύονταν στην Αγγλία (Μαρξ, Ενγκελς, Λενιν, Τρότσκυ κλπ) σχεδιάζουν επαναστάσεις μέσα στο Λονδίνο και η κυβέρνηση τους παρακολουθεί χωρίς πρόβλημα και κυρίως χωρίς επιπτώσεις πράγμα που δεν μπόρεσε να γίνει πουθενά αλλού. Μερικές φορές μάλιστα τους συνδράμει. Βλέπεις η Αγγλία έχει, χμ... κάτι σαν παράδοση να παρεμβαίνει στα εσωτερικά άλλων χωρών με τον τρόπο της και χωρίς να εκτίθεται. Τέλος ανάμεσα στα παιδιά υπάρχουν και κάποιοι κομμουνιστές με Ελληνικά ονόματα φερετζέδες που αν και κομμουνιστές δηλ. άθεοι γράφουν και κάτι πραγματείες για επιμέρους ζητήματα της Εβραίκής θρησκείας. Τόσο καλά.

  6. μαρικα avatar
    μαρικα 22/02/2010 11:10:37

    Καλα τωρα Μαρκο μην μας τα παραλες.Αν ο Ελγαντουρ οπως λες ειναι σοβαρος επρεπε απο τοτε να εβγεναι στα ΜΜΕ και να τα ελεγε αυτα, .Εδω καταστραφηκε η μιση Αθηνα κατατροπωθηκε η αστυνομια γυναμε ρεζιλη εξω,και αυτος καταδηκαστικε σε ποινη μονο 10 μηνων συν απελαση;
    Με τους αλλους μουσουλμανους και τους προοδευτικους του ΑΝΤΑΡΣΙΑ τι εγινε
    τελικα;Πολυ θα ηθελα να μαθω αν τελικα οι νομοι αυτου του κρατους ειναι μονο για τους αστυνομικους και οχι για τους εγκληματιες.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ μαρικα 22/02/2010 11:28:39

      Παραμενουν με το οπλο παρα ποδα αφου τωρα εχουν δικη τους κυβερνηση.
      Ηταν η πρωτη εμφανιση του πολιτικου ισλαμ στην Ελλαδα απο το 1830 και προεορτια της συμμαχιας αριστερας - ισλαμιστων που θα μας απασχολησει στο μελλον.

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ μαρικα 23/02/2010 01:29:53

      Οριστικά; Τώρα που ξέρει και τα κατατόπια; τον βλέπω πίσω σε λίγο καιρό. Με την παρέα του μαζί.

  7. ΙΔ avatar
    ΙΔ 22/02/2010 11:13:09

    Ώs γνωστόν ο συγκεκριμένοs Συριοs κακοποιόs Χασάν Χαμζί είχε συληφθεί και παλι σαν επικεφαλήs συμορίαs που ρήμαξε στην κυριολεξία τα βόρεια προάστεια. Και τότε είχε αφεθεί και πάλι ελεύθεροs.Είδεs ο Χασάν; ... Ο αστυνομικόs του τμήματοs Ακροπόλεωs και ο δημοσιογράφοs παπαγεωργιου συνεχίζουν να κρατούνται σαν πολιτικοί κρατούμενοι τού Κοενζτόγλου.

  8. anonymous avatar
    anonymous 22/02/2010 11:50:51

    Λοιπόν αυτός ο τύπος με τα ψεύτικα στοιχεία δε δικαιούται ούτε νομιμοποίησης ούτε ασύλου ούτε τίποτε.

    Επειδή οι περισσότεροι είναι με ψεύτικα στοιχεία μπορεί η ΝΔ όποτε γίνει κυβέρνηση να τους ανακαλέσει τυχόν υπηκοότητες και να τους στείλει από κει που ήρθαν. Αθόρυβα και χωρίς φασαρίες.

    • Eastrader avatar
      Eastrader @ anonymous 22/02/2010 15:23:39

      Δεν ξερω αν γινεσαι υπερβολικα κυνικος Μαρκο Τ,δεν θα μπορουσα ομως να συμφωνησω περισσοτερο με αυτα που γραφεις.Η Υπερασπιση της Πατριδας,της οποιας Πατριδας,ειναι υπερανω καποιων"ανθρωπινων δικαιωματων",και υψηλης παπαρολογιας.Α προ πο δεν ξερω ποσοι ειδαν σημερα στο Σκαι τους Λυριτζη-Οικονομου.Θα πρεπει να ειδατε και την καινουρια μετεωρολογο που μας σπρωχνει το Αλαφουζεικο.

  9. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 22/02/2010 11:58:49

    Αυτά είναι κατασκευασμένα στοιχεία του Καπιταλισμού για να εξουθενώσει τις μάζες. Να του δοθεί άμεσα ιθαγένεια και σπίτι και μια greengolden visa!!! :P

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ «Κασσάνδρα» 22/02/2010 12:21:38

      greengolden visa???

      Καλύτερ θα έλεγα μία χωρίς πιστωτικό όριο golden american express που να την πληρώνει ο Γιωργάκης..... αφού είναι τόσο καλό παιδί και large όπωςε λέει η μαμά του....

  10. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 22/02/2010 12:03:10

    Δικαιουται να ζητει το ξετυλιγμα μερικων σελιδων και οχι βεβαιως κανονικου βιβλιου κορανιου σε ελεγχο ναρκωτικων και αυτο εγινε.
    Τα υπολοιπα διαδοθηκαν απο αριστεριστες και ανθρωποους του ΠΑΣΟΚ για να εξαψουν το φανατισμο των μουσουλμανων προ των ευρωεκλογων.

  11. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 22/02/2010 12:15:16

    Να μην πω τί μπορεί να κάνει μία κυβέρνηση με guts για κάποια κακοποιά στοιχεία στον χώρο των λαθρομεταναστών, που ξέρουν καλά στην Ασφάλεια ότι εμπλέκονται σε διάφορα κυκλώματα, αλλά δεν έχουν και τα στοιχεία ώστε να καταδικαστούν άμα παραπεμφθούν σε δίκη...
    Το ξέρω δεν είναι πολιτικώς ορθό, αλλά αναρωτιέμαι αν θα πρέπει τόσο πολύ να ασχολούμαστε με κακοποιούς που μπήκαν λαθραίοι, είναι δηλαδή για το κράτος ανύπαρκτοι, και έχουν δημιουργήσει κυκλώματα κοινού εγκλήματος... Άσε που το "πήγε για τσιγάρα και δεν γύρισε..." μπορεί να λειτουργήσει εκφοβιστικά για τους υπόλοιπους...ομότεχνους...
    Το ξέρω ότι γίνομαι υπερβολικά κυνικός και μακιαβελλικός, δεν χρειάζεται να μου το πείτε!

  12. μας δουλεύουν avatar
    μας δουλεύουν 22/02/2010 12:25:09

    Κρίμα που δεν πρόλαβε να πάρει την Ελληνική υπηκοότητα τέτοιο καλό παιδί!
    Δεν πειράζει όμως, θα ξανάρθει του χρόνου μαζί με μεγαλύτερη παρέα (και τη σύζυγο έγγυο).

    • man8os avatar
      man8os @ μας δουλεύουν 22/02/2010 12:26:31

      Το χαρεμι θες να πεις

  13. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 22/02/2010 13:09:12

    Ρίχνω μιά καλή ιδέα στο τραπέζι.Τι παραπάνω έχει η Αφρα και προίσταται του Βουγέως;;;Ε,αυτόν μπορούμε να τον προτείνουμε γιά σύμβουλο στο Υπ.διά βίου μάθησης.

  14. emily avatar
    emily 22/02/2010 15:06:38

    Αν έφυγε οριστικά από την πατρίδα μας χαλάλι η αναστολή.Καλλίτερα θα ήταν να τον έβαζαν αμέσως φυλακή και να βγει να κάνει χειρότερα?

  15. what avatar
    what 22/02/2010 18:25:13

    Δεν τρέχει τίποτα. Σε λίγο καιρό θα έρθει με άλλα στοιχεία.
    Νομίζετε εσείς ότι διατηρούμε καμιά βάση δεδομένων με στοιχεία που να μας επιτρέπουν διασταυρώσεις κτλ;

    Έχω γνωρίσει αρκετούς Αλβανούς που κομπορρημονούν όταν μου λένε πώς έχουν βγάλει άδεια παραμονής με ψεύτικα στοιχεία.

  16. fit for fun avatar
    fit for fun 22/02/2010 18:40:45

    Σύρος = από την Συρία
    Σείριος = από τον πλανήτη
    Συριανός = από το νησί

    • Αρμαγεδδών avatar
      Αρμαγεδδών @ fit for fun 22/02/2010 18:46:18

      Σίριους=σοβαρός

  17. ραγος avatar
    ραγος 23/02/2010 09:39:20

    όταν το κράτος δεν ενδιαφέρεται να ενσωματώσει τους πρόσφυγες, αργα οι γρήγορα αυτοί θα κάνουν ό,τι μπορούν για να επιζήσουν κατ αρχάς, αλλά και να πλουτίσουν στη συνέχεια. το αμφισβητεί κανείς αυτό;

    για πέστε μου, εάν όλοι αυτοί είχαν δουλειά, οικογένεια, παιδια στο σχολείο, δηλαδή μια φυσιολογική ζωή όπως αξίζει στον κάθε άνθρωπο, θα έκαναν όλα αυτά;
    για πέστε μου, εάν εσείς οι ίδιοι βρεθείτε σε ένα περιβάλλον τόσο εχθρικό, και πεινάτε, θα κάνετι ό,τι μπορείτε για να επιζήσετε ή όχι;

    απο κει αρχίζει το πρόβλημα φίλοι μου. Είτε μουσουλμάνος, είτε κινέζος, είτε χριστιανός, είτε άθρησκος, είτε άθεος, ο καθένας θα κάνει ότι μπορεί για να φάει, μετά για να χορτάσει, και μετά για να πλουτίσει. Το αμφισβητεί κανείς αυτό;
    Ξεκινήστε από την αρχή λοιπόν, και μην αφήνετε να σας κοροϊδεύουν και να εκμεταλλεύονται την οργή σας οι λάθος άνθρωποι, για τους λάθος λόγους, για τα δικά τους συμφέροντα και φιλοδοξίες.

    • KM avatar
      KM @ ραγος 24/02/2010 15:35:43

      Άν ήθελαν ενσωμάτωση, ας έμπαιναν δια της νόμιμης οδού. Είδες εσύ άλλωστε να ψοφάνε για ενσωμάτωση; Το πολύ-πολύ να θέλουν να μας κάνουν κι εμάς Σομαλία.

      Όσο για το εχθρικό περιβάλλον, μάλλον «μπάτε σκύλοι αλέστε» είμαστε, δηλαδή το ανάποδο. Και όχι ρε μεγάλε, ΔΕΝ θα έκανα ο,τιδήποτε, άμα βρισκόμουνα σε δύσκολες περιστάσεις. Στην κατοχή πέθαιναν παιδάκια στον δρόμο από την πείνα και δεν άπλωναν χέρι να κλέψουν. Είναι θέμα αρχών και πιστεύω. Ασφαλώς, άμα είναι κάποιος υλιστής όπως του λόγου σου (είτε καπιταλιστής, είτε μαρξιστής) βάσει της κουτάλας τα ερμηνεύει όλα, δεν αναγνωρίζει άλλα κίνητρα στην ανθρώπινη συμπεριφορά...

      Άσε λοιπόν κατά μέρους τα πατροναρίσματα («ΣΑΣ κοροϊδεύουν/εκμεταλλεύονται» κλπ) φιλαράκι και τα εντέχνως τοποθετημένα δόγματάκια σου («είτε μουσουλμάνος, είτε κινέζος ... ο καθένας θα κάνει ότι μπορεί για να φάει»). Μεγαλύτερη χούντα και δουλέμποροι από σας τους διεθνιστούληδες δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή...

  18. στ. τακης avatar
    στ. τακης 23/02/2010 19:28:49

    ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΑΥΤΗ Η ΥΠΟΚΡΙΣΊΑ ΤΩΝ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΩΝ.

  19. LEON avatar
    LEON 24/02/2010 16:56:46

    Αυτοί οι ΑΝΤΑΡ-ΣΙΕΣ μέ τίς ντουντούκες (στήν Ομόνοιααα, στήν Ομόνοιααα, πού τόσο θύμιζε τό "είς τήν Πόλιν, είς τήν Πόλιν") ζητήσανε συγγνώμη η ακόμα ???