17/02/2011 17:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κακλαμάνης: «Η χώρα είναι σε κατάσταση πολέμου...να πάμε στο λαό»

Δεν ξέρω αν το εννοούσε ή όχι αλλά το είπε πριν από λίγοι στη Βουλή ο πρώην Πρόεδρος της Βουλής Απόστολος Κακλαμάνης: «Η χώρα είναι σε κατάσταση πολέμου. Αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, τρεις λαλούν και δυο χορεύουν, να πάμε τότε στο λαό…»!

Antiκοινοβουλευτικός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Misha avatar
    Misha 17/02/2011 17:57:09


    Από το 1-1-4 στην παράδοση του τόπου με το μνημόνιο.
    Καταγγέλει κάθε τρεις και λίγο τον αποκλεισμό του από τα ΜΜΕ και δεν έχει βγάλει άχνα οταν παραδίδεται όλη η χώρα στον μεγαλοεργολάβο-καναλάρχη-Γκαίμπελς.
    Καλός στο μπλαμπλά μα όταν έρχεται η ώρα της ψήφου, κότα λυράτη.

    • pikras57 avatar
      pikras57 @ Misha 17/02/2011 18:20:50

      +1000

  2. Ηλίας avatar
    Ηλίας 17/02/2011 18:02:26

    Kυρ αποστολη...για κοπιάστε στο λαό...

  3. man8os avatar
    man8os 17/02/2011 18:03:19

    ΩΧ! Καλα πως συνεβη αυτο? Το ΠΑΣΟΚ ξαφνικα σε προιουσα σηψη?

  4. Στεφανος Αγγελου avatar
    Στεφανος Αγγελου 17/02/2011 18:35:00

    Μπα.....ξυπνησε ο Κος Κακλαμανης ? Τοσο καιρο τι κανει ? δεν ψηφιζει ολα τα νομοσχεδια του μνημονιου? η' μηπως περιμενει να τελειωσει το "εργο παραδοσης" ο Γιωργακης και μετα να αρχιζει να μιλαει ???? Πλακα εχουν ολοι αυτοι οι.....σοσιαλιστες..!!!

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 17/02/2011 18:44:13

    to 1996.. που ειχε πεσει η ψηφος σου Αποστολε??
    στις 2.736 του Σημιτη ή στις 2.324 του Ακη ???

    Πωωω πωω για 412 ψηφους δεν ειχαμε τον Τορπιλακατο επανω...

    ΠΠ

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 17/02/2011 18:50:29

      http://www.youtube.com/watch?v=r-4L7OtvQp0&feature=related

      αυτη τη χαρα του Σκανδαλιδη.. οταν ο Σημιτης αναφερει τον Ακη ....!! μα τι χαρα και χειροκροτημα... συντροφοι.

      "Μαζι εχουμε να εγγυηθουμε την πορεια προς το αυριο.. απο αυριο αγωνας αντιπαραθεσης στο νοσυντηρητισμο !!! η μερα που θα χτισουμε το ΠΑΣΟΚ του μελλοντος !!" - Ακης

      στο 4.50 εχει και δηλωσεις Αποστολου... "το 46% ετιμησε τον Ακη..!!!"

      ΠΠ

  6. Tem avatar
    Tem 17/02/2011 19:00:44

    καλά τα λέει η κότα.....

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/02/2011 19:05:39

    "Ευχαριστούμε τους Αμερικανούς...", (Κ. Σημίτης)
    "Ευχαριστούμε τους μετανάστες που επέλεξαν την Ελλάδα ως χώρα διαμονής
    τους", (Π. Παυλόπουλος)
    "Λεφτά υπάρχουν (...) Πού πήγαν τα λεφτά;", (Φόρεστ Γ.Α.Π)
    "Μαζί τα φάγαμε", (Θ. Πάγκαλος)
    "Δεν υπάρχουν λαθρομετανάστες, μόνο λαθραία τσιγάρα", (Α. Νταλάρα)
    "Αν εκλεγώ η περιφέρεια Αττικής θα εξαιρεθεί από το Μνημόνιο", (Α. Αλαβάνος)
    "Έξω από την Ευρώπη των μονοπωλίων", (Α. Παπαρήγα)
    "Δεν ανήκουμε ούτε στη Δύση, ούτε στην Ανατολή. Θα πάμε και με τους
    Εσκιμώους αν χρειαστεί", (Γ. Καρατζαφέρης)
    "Αυτή είναι η Ελλάδα", (Κ. Σημίτης)

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Strange Attractor 17/02/2011 19:11:23

      ΠΑΣΟΚ"ΑΝΘΡΩΠΟΙ"... Δαρβινεεεε πες αλευρι..!

      ΠΠ

  8. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 17/02/2011 19:16:13

    "Η χώρα είναι σε κατάσταση πολέμου"
    Πραγματικά είναι.Μάλιστα εμφυλίου.
    Από τη μία η κυβέρνηση και τα δεκανίκια της και από την άλλη εμείς οι υπόλοιποι.

  9. kiki avatar
    kiki 17/02/2011 19:18:07

    Η ιστορια του δειχνει ακριβως τι ειναι.
    απο χουντα να μην ξεχνιομαστε μεχρι και τωρα.
    φοβαται οτι θα τις ξαναφαει, η για την χαμενη υστεροφημια του.

  10. salmonellas avatar
    salmonellas 17/02/2011 19:25:32

    Ο ανθρωπος κυριολεκτισε.

  11. ΔημΒας avatar
    ΔημΒας 17/02/2011 19:30:20

    Ψηφίζει τα πάντα (απο μνημόνιο μέχρι τις περικοπές μισθών και συντάξεων), βρίζει τα ΜΜΕ (όχι όμως του Μπόμπολα) αλλά πού και πού πετάει και κανένα άσφαιρο λογίδριο, "οργίλος" και "καταγγελτικός", προκειμένου να αποφύγει το κυνηγητό στις τουαλέτες ... Θέατρο Σκιών οι άνθρωποι !

  12. Λιζα Αλεξίου avatar
    Λιζα Αλεξίου 17/02/2011 19:39:57

    Όταν στις τελευταίες εκλογές έβαλε υποψηφιότητα, υπήρξαν αντιδράσεις από τους άλλους υποψηφίους επειδή ήταν μεγάλος σε ηλικία. Τότε είπε ότι οι νέοι χρειάζονται τους μεγαλυτέρους, διότι έχουν εμπειρία στην πολιτική και σίγουρα θα βοηθούσαν την Ελλάδα και τους Έλληνες να δούν καλύτερες μέρες. Αυτό που είδαμε όμως δεν ήταν οι καλύτερες μέρες, ήταν το νύχτωσε χωρίς φεγγάρι, το σκοτάδι είναι βαθύ.

  13. Ηλίας Πιερίδης avatar
    Ηλίας Πιερίδης 17/02/2011 19:42:06

    Πάλι μεθυσμένος είσαι, δυόμιση ώρα της νυχτός.
    Kι αν τα γόνατά σου τρέμαν, εκρατιόσουνα στητός
    μπρος στο κάθε τραπεζάκι. “Γεια σου, Kωνσταντή βαρβάτε”!
    ― Kαλησπερούδια αφεντικά, πώς τα καλοπερνάτε;

    Ένας σού δινε ποτήρι κι άλλος σού δινεν ελιά.
    Έτσι πέρασες γραμμή της γειτονιάς τα καπελιά.
    Kι αν σε πείραζε κανένας, – αχ, εκείνος ο Tριβέλας! -

    έκανες, πως δεν ένιωθες και πάντα εγλυκογέλας.

    Xτες και σήμερα ίδια κι όμοια, χρόνια μπρος, χρόνια μετά…
    H ύπαρξή σου σε σκοτάδια όλο πηχτότερα βουτά.
    Tάχα η θέλησή σου λίγη, τάχα ο πόνος σου μεγάλος;

    Aχ, πού σαι, νιότη, πού δειχνες, πως θα γινόμουν άλλος!

    Πηγή: . Σκλάβοι Πολιορκημένοι. Πρόλογος (525 Kb – 01:08)
    διαβάζει: Βάρναλης Kώστας, O Bάρναλης διαβάζει Bάρναλη, Διόνυσος

    • τάσος avatar
      τάσος @ Ηλίας Πιερίδης 17/02/2011 20:11:33

      'σ΄ωραίος, λέμε.

  14. kakofonix avatar
    kakofonix 17/02/2011 19:42:14

    Ο Κακλαμάνης δεν είναι κάποιος τυχαίος κυβερνητικός βουλευτής.
    Αποτελεί για την παράταξή του ένα είδος ιερού τέρατος ή Νέστορα.
    Θα μπορούσε εύκολα να προταθεί για πρόεδρος της βουλής (έχει διατελέσει) ή ακόμα και για πρόεδρος της δημοκρατίας.
    Είναι ο άνθρωπος που προσέχει τι λέει και τι κάνει.
    Δεν είναι ο τύπος που θα ξιφουλκήσει εναντίον του πρωθυπουργού, ούτε αυτός που θα πάρει πρωτοβουλία ρήξης, χωρίς να υπάρχει σοβαρός εθνικός λόγος.
    Αναλογιστείτε ότι μέχρι την περασμένη Παρασκευή, η ενημέρωση των βουλευτών από το κόμμα ήταν εξαιρετικά επιλεκτική και οι πληροφορίες που τους παρείχαν μιλούσαν για αναμενόμενη οικονομική επιτυχία.
    Όταν έσκασε στα μούτρα τους η βόμβα από τη επίμαχη συνέντευξη, πολλοί από αυτούς επικοινώνησαν με άγριες διαθέσεις με το γραφείο του πρωθυπουργού.
    Δεν είναι όλοι λαμόγια και κότες.
    Τη στιγμή που μιλάμε ο ΓΑΠ δέχεται αφόρητες πιέσεις και από βουλευτές και από υπουργούς και έχει δεσμευθεί απέναντί τους ότι δεν θα ξεπουλήσει.
    Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι ο Κακλαμάνης δεν αυτή τη φορά δεν θα κάνει πίσω.

    • Misha avatar
      Misha @ kakofonix 17/02/2011 20:37:41

      Κakofonix

      Όλοι λαμόγια δεν είναι .Κότες είναι όλοι.
      Ψηφισαν το μνημόνιο , ενω γνωριζαν πως προβλέπει πωλήσεις, υποθηκεύσεις και υποχρεωτικές κατασχέσεις κατά το αγγλικό δίκαιο.
      Τους τα λέει η δική τους , η Σοφία Σακκοράφα, εδώ και ενάμιση χρόνο αλλά επειδή το ΜΟΝΟ που τους νοιάζει είναι η καρέκλα και τα προνόμια της , γι αυτό το βουλώνουν.
      Και ο Κακλαμάνης έχει περισσότερες ευθύνες από τους άλλους , γιατί έχει παρελθον δημοκρατικών αγώνων και η στάση του είναι πιο ένοχη από αυτή του Παπακωνσταντινου που ανδρωθηκε επό Σημιτη και ως στέλεχος του ΔΝΤ.

      • kakofonix avatar
        kakofonix @ Misha 17/02/2011 20:44:07

        Έχουν ένα ελαφρυντικό και μόνο,
        τους μπαλαμούτισιαν όμορφα και δεν είναι οικονομολόγοι, ούτε αναλυτές. Είπαν, ας στηρίξουμε τώρα να πληρώσει το παιδί συντάξεις και μετά βλέπουμε.
        Ε, ήρθε το μετά!

        • Misha avatar
          Misha @ kakofonix 17/02/2011 21:06:42

          Kakofonix

          Xίλιες φορές όχι, όχι, ΟΧΙ!
          Δεν τους μπαλαμούτιασε κανείς.Γιατί δεν κατάπιαν το παραμύθι ο Δημαράς, η Σακοράφα, ο Οικονόμου;
          Χτές άρχισε να μιλά για αποτυχία μέχρι και ο Πρετεντέρης.
          Τωρα που ήρθε το μετά , το σκοινί αρχίζει να γυαλίζει και να γλιστρά από το σαπουνι...

          • kakofonix avatar
            kakofonix @ Misha 17/02/2011 21:54:55

            Η Σακοράφα δεν κολλούσε αφίσες με πράσινους ήλιους στα νιάτα της, ούτε ξεροστάλιαζε έξω από κομματικά γραφεία. Ομοίως και ο Δημαράς.

            Ο Πρετεντέρης ποτέ δε γαυγίζει χωρίς λόγο. Απλώς άλλαξε η γραμμή και έγινε αντιΓΑΠ.

            Αν δεις το άρθρο του στα ΝΕΑ θα καταλάβεις ότι αναπαρήγαγε όλο το non paper που έφυγε χθες από την πλατεία και έλεγε πουλάμε, πουλάμε, πουλάμε (είτε το θέλει ο ΓΑΠ, είτε όχι)

    • kiki avatar
      kiki @ kakofonix 17/02/2011 20:42:07

      @ κακοφωνιξ,
      εγω με τον συγκεκριμενο Νεστωρα, δεν ειμαι καθολου, μα καθολου σιγουρη οτι θα επιμεινει.
      Ειδικα αυτουνου δεν του εχω καμμια εμπιστοσυνη, απο το παρελθον παντα ιδιος.
      Αν οι νεστωρες ειναι σαν και αυτον , τοτε ειμεθα εντελως χαμενοι.

      • kakofonix avatar
        kakofonix @ kiki 17/02/2011 20:45:21

        Εύχομαι να πέσεις έξω, αλλά και εγώ το φοβάμαι. Για αυτό και έβαλα τη μαγική λεξούλα ''σχεδόν'', αν την πρόσεξες.

  15. ax-bax avatar
    ax-bax 17/02/2011 19:53:14

    Από μπροστάρης στον αγώνα κατάληξες να κρύβεσαι στις τουαλέτες για να γλυτώσεις τη λαϊκή οργή.
    Μήπως τελικά είναι καιρός να φύγεις από την πολιτική σκηνή;

  16. ΔημΒας avatar
    ΔημΒας 17/02/2011 19:57:30

    kakofonix
    μήπως είσαι πολύ αφελής;
    Άν τα πιστεύει γιατί δεν παραιτείται;
    Εδώ μιλάμε για την πλήρη εξαθλίωση του λαού και αυτός κόπτεται για το άν συνεννοούνται μεταξύ τους οι Υπουργοί του Αλή ΠΑΠΑνδρέου...

    • kakofonix avatar
      kakofonix @ ΔημΒας 17/02/2011 20:02:32

      Δεν πρόκειται να απολογηθώ για τους αχρείους,
      προσπαθώ να κάνω ανάλυση και όταν κάνουμε ανάλυση απομονώνουμε το αντικείμενό μας από συναισθηματισμούς.
      Εγώ οφείλω να θέσω γεγονότα και εσείς να τα κρίνετε όπως νομίζετε.
      Αν θέλεις την προσωπική μου άποψη, ναι, έπρεπε μα παραιτηθούν πολλοί, όπως έπραξαν οι τρεις με το μνημόνιο.
      Πόσοι όμως ήταν τότε ενήμεροι για το τι ακριβώς ψήφιζαν;
      Κάνε έναν κόπο και μπες στο άρθρο του Ροδινού, όπου έχουμε μια πολύ ενδιαφέρουσα ανάλυση.
      Σε λίγο θα ''σηκώσω'' φρέσκες πληροφορίες που γεννούν πολλά ερωτηματικά και απαντούν εν μέρη και εδώ.

      • Kostas D avatar
        Kostas D @ kakofonix 17/02/2011 20:43:41

        kakofonix,
        "Πόσοι όμως ήταν τότε ενήμεροι για το τι ακριβώς ψήφιζαν"....

        Αυτο δειχνει διπλη ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ σε επικινδυνο βαθμο..
        1) Δεν θελησαν να εμημερωθουν,
        2) Το ψηφισαν αδιαφορωντας οτι ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ για ΧΩΡΑ , οχι για το αν τα παιδακια σε μια ταξη θελουν να πανε εκδρομη....

        Και απο την αλλη δεν ηξεραν τι εστι Δντ....?? ΔΕΝ ειχαν ακουσει για
        τις χωρες απ΄οπου περασε το Δντ??
        Ειναι εξισου επικινδυνοι κι αυτοι που ΜΗ ξεροντας , το ψηφισαν...

        • kakofonix avatar
          kakofonix @ Kostas D 17/02/2011 21:58:09

          Δε διαφωνώ επί της ουσίας, οφείλω όμως να πω ότι το δίλημμα ήταν πολύ χοντρό (ειδικοί τους ανέλυαν ότι δεν υπήρχαν λεφτά να πληρωθούν μισθοί και συντάξεις). Ήθελε μεγάλη ''μύτη'' τότε, για να καταλάβεις την πικρή αλήθεια,

          Εδώ στις δημοτικές, βγήκε πρώτο κόμμα! (με ανάλογα ηλίθια διλήμματα)

          • Kostas D avatar
            Kostas D @ kakofonix 18/02/2011 14:07:01

            Λογω αποχης ηλιθιων βγηκε ΟΡΙΑΚΑ και καταλαθος,
            και με ΑΚΥΡΕΣ ψηφους λαθρομεταναστων, "πρωτο κομμα"...
            Μην το ξεχναμε....!!!!! ( ας ειναι καλα το ΣτΕ)
            ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να ζητησουμε ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ των εκλογων
            κυριως σε περιοχες που ψηφισαν μεταναστες που
            "διεμεναν σε ακατοικητα οικοπεδα" πχ κτλ....
            Ετσι????
            ΠΡΩΤΟ ΚΟΜΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ το πασοκ...

    • Χαρίλαος avatar
      Χαρίλαος @ ΔημΒας 17/02/2011 20:44:54

      Όχι να παραιτηθεί....
      Να καταψηφίσει! Εκεί χρειάζεται ανδρεία!

      Χαρίλαος

      • kakofonix avatar
        kakofonix @ Χαρίλαος 17/02/2011 20:52:39

        Όποιος καταψηφίζει φεύγει, τακτική ΓΑΠ γαρ.
        Και υπάρχουν άφθονα μαξιλάρια, ΛΑΟΣ, ΔΗΣΥ, ΔΗΑΡ

    • popolaros avatar
      popolaros @ ΔημΒας 17/02/2011 20:58:55

      Ο Κακλαμάνης είναι παλιοπασόκος και έχει δημιουργήσει διακομματική αποδοχή όλα αυτά τα χρόνια.
      Δεν έχει σχέση με τα νεοφιλελεύθερα απολιτικ νεοπασόκια που περνάνε για μερικά φεγγάρια και μετά τιγκανά για άλλες θάλασσες.
      Ευθύνεται όμως γιατί ως σχεδόν συνταξιούχος,που δεν έχει τίποτα να χάσει, θα έπρεπε να φωνάζει περισσότερο.

  17. DARK-BLUE avatar
    DARK-BLUE 17/02/2011 20:06:59

    Κακλαμάνης: «Η χώρα είναι σε κατάσταση πολέμου…να πάμε στο λαό»

    Το ΠΑΣΟΚ είναι σε κατάσταση πανικού διότι δεν έχει βρει ακόμα το μέσον για την "ομαδική διαφυγή" τους από την χώρα.

  18. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 17/02/2011 20:38:59

    Μια χώρα κύριε Κακλαμάνη υπό περιορισμένη κυριαρχία ή υπό επιτήρηση και κηδεμονία δεν μπορεί να είναι σε πόλεμο μέχρι να αποσαφηνίσουν την κατάσταση οι ...ανθύπατοι που διοικούν.
    Σε τελική ανάλυση μπορείτε να ρωτήσετε τους υπάλληλους φούφουτους της τρόικας αν μπορείτε να πάτε στο λαό .... όπως τον ρωτήσατε και για το μνημόνιο.

    ΥΓ

    ....άνοιξαν στο ΠΑΣΟΚ το τρίτο φάκελο και ψάχνουν για διέξοδο;
    Ας ενημερώσει κάποιος τον κύριο Κακλαμάνη ότι η χώρα δεν καταρρέει το είπε και ο Πρωθυπουργός...

  19. popolaros avatar
    popolaros 17/02/2011 21:02:18

    Όλο και περισσότερο πιστεύω ότι από όσους ψήφισαν το μνημόνιο, 3-4 το διάβασαν.
    Εεε μήτσο βάλε μια τζούφρα εδώ, να μην πέσει η κυβέρνηση, και το διαβάζεις αργότερα.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ popolaros 17/02/2011 21:03:28

      ...σιγά μην βάλανε καν τζίφρα, το χεράκι σηκώνουν....

  20. farmakotriftis avatar
    farmakotriftis 17/02/2011 21:18:23

    για τον αποστολο κακλαμανη μιλατε....τον ειχαν βαλει στο νησι απ' οπου καταγεται σε νεαρη ηλικια μετα τον εμφυλιο να μοιρασει το σιταρι στους συγχωριανους του κι αυτος εδινε μονο στους "αριστερους"...οι υπολοιποι το πουλο.

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ farmakotriftis 17/02/2011 21:35:22

      την περιοδο της ιωαννιδικης δικτατοριας ομως ηταν......"Ιωαννιδικος"... ψαξ'το

  21. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 17/02/2011 21:28:10

    Πριν πάνε στον λαό, ας κάνουν και κανά σχέδιο πως θα απαγκιστρωθούν -απομακρυνθούν αν τα βρουν σκούρα (όραΜπεγλίτης στην Ε.Α.Β)

  22. Πυθία avatar
    Πυθία 17/02/2011 22:45:48

    Χαχαχα! Φοβούνται ότι θα "την κάνει" ο Γιωργάκης και θα τους αφήσει πίσω να φάνε το ξύλο. Γι αυτό κρατάνε και μια "πισινή".

  23. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 17/02/2011 23:22:02

    Βάλανε τον δήθεν σοβαρό τους, να προαναγγείλει τις πρόωρες εκλογές, τις οποίες όμως έχει προκηρύξει ήδη με τη γνωστή επιστολή του ο υπάλληλος του ΔΝΤ Παπακωνσταντίνου, πασίγνωστος πια για την αναξιοπιστία του.
    Δυστυχώς ο πρώην πρόεδρος της Βουλής έχασε οριστικά την ευκαιρία να διασώσει την υστεροφημία του πέρυσι τον Μάιο, όταν ψήφισε και αυτός αδιαμαρτύρητα την παράδοση της χώρας. Έπρεπε να ξέρει πως «τα στερνά τιμούν τα πρώτα»!

  24. Ικαρος avatar
    Ικαρος 18/02/2011 00:32:00

    Παιδιά αυτοί δεν νοιάζονται για τίποτε άλλο εκτός απο την καρέκλα τους.
    Φωτιά και τσεκούρι,τέλος......

  25. STATHIS avatar
    STATHIS 18/02/2011 11:07:03

    Μπορεί πάντα όμως , ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΠΡΩΤΑ και μάλιστα ΟΧΙ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ...... αλλά ΚΑΤ' ΑΥΤΩΝ.!!! (έτσι όπως πάει η κατάσταση μάλλον για ότι απ'τα παραπάνω έρθει πρώτο, μιλάμε !! )



    *Μιά άποψη.-

  26. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 18/02/2011 11:25:07

    "Αν θυμάμαι καλά, την τελευταία φορά που ο κ. Κακλαμάνης πήγε στο λαό, βρέθηκε κλειδωμένος στην τουαλέτα ενός καφέ της Κοραή και βγήκε με την προστασία των ΜΑΤ.

    Πάντως, δεν χρειάζεται να ανησυχεί ο κ. Κακλαμάνης. Αν δεν πάνε αυτοί στο λαό, θα πάει ο λαός σε αυτούς. Όπως και να ‘χει, θα συναντηθούμε."

    from ... pitsiriko copy

  27. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 18/02/2011 12:44:42

    Κύριε Κακλαμάνη,ελάτε,ελάτε στο λαό. Πλυθείτε πρώτα όμως...

  28. μαρια avatar