#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/11/2011 16:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και τώρα τι θα κάνουμε χωρίς ...κανώ;



Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής με τον Παπαδήμο. Τον θέλει και η Μπαρτσελόνα....

Τον διεκδικεί βέβαια και ο Σίλβιο. Για τη Μίλαν, όχι για την Ιταλία.

Πάντως στη χώρα του "κάνε με μια μέρα πρωθυπουργό και θα δεις" κάνεις δεν ρισκάρει να είναι πρωθυπουργός για....3 μηνες!!!

Σε τέτοιο σημείο έχει φτάσει τη χώρα η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ.

Ο Πρωθυπουργός -είναι ακόμα;- Γ. Παπανδρέου, οφείλει να πάρει για χρόνια πολλά σήμερα την...Άγκελα...Μέρκελ (των Ταξιαρχών θυμίζω).  Δώρο μόνο να μη κάνει. Δεν είναι μέρες για να χάσουμε καμιά ...Ακρόπολη..

Από την άλλη η επίτροπος Μαρία Δαμανάκη..δήλωσε από τις εργατο-συνοικίες των Βρυξελλών: "H παραμονή στο ευρώ θα έχει τίμημα, θα πρέπει να εγκαταλείψουμε την εύκολη ζωή". Έκλεισε το τηλέφωνο και συνέχισε τον αστακό και τα μύδια  της...

Σύμφωνα με πληροφορίες του antinews η πρώτη φράση του Παπαδήμου μόλις κατέβει από το αεροπλάνο θα είναι: "Η μόνη λύση είναι το δημοψήφισμα"....

Σε κάθε περίπτωση οι εκλογές παραμένουν ως μία από τις επιλογές σε μια δημοκρατική χώρα.. Αυτό για όσους το ξεχνούν...και επιμένουν να μας θυμίζουν πως το ξεχνούν.

Από στρατηγική δε πάμε καλά. Από φτηνούς τακτικισμούς όμως η κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ ...δανείζει και στην Μπούντεσμπαγκ.

Τελειώνετε με τον πρωθυπουργό κοινής αποδοχής γιατί πλησιάζει η μέρα του ΟΣΦΠ-ΠΑΟ και πρέπει να βρούμε και διαιτητή κοινής αποδοχής.

Και τώρα τι θα κάνουμε χωρίς ...κανώ;

 Θ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 08/11/2011 16:15:00

    Χαμογελάσαμε λίγο..!

  2. ange-ta avatar
    ange-ta 08/11/2011 16:16:26

    Ο τραπεζίτης αυτοπροσωπως!

  3. man8os avatar
    man8os 08/11/2011 16:28:07

    Η επιτυχια πρεπει να πιστωθει στον Σαμαρα οτι ο ΓΑΠ εφυγε

    • koinos_nous avatar
      koinos_nous @ man8os 08/11/2011 17:19:30

      Βεβαια τωρα θα τρωμε με χρυσα κουταλια.

  4. Ευμένης avatar
    Ευμένης 08/11/2011 16:46:10

    Πολύ βιαζόμαστε να θάψουμε τον Παπανδρέου.
    Αν είμουν εγώ στη θέση του τι θα έλεγα στο προσεχές μέλλον μετά από αυτά που έγιναν?
    -Πήρα ένα κράτος χρεωκοπημένο (θαρρείς και δεν το ήξερα)
    -Προσπάθησαν να το σώσω (με το αζημίωτο..)
    - Εφάρμοσα μέχρι τώρα όλα όσα μου ζήτησαν από ΕΕ/ΔΝΤ πιστεύοντας ότι είναι για το καλό της Ελλάδος και αφού μου υποσχέθηκαν βοήθεια (τα μέτρα αφορούσαν τους υπόλοιπους Έλληνες οπότε τι μ'ένοιαζε, η μαμά να ναι καλά..)
    -Στην τελευταία σύσκεψη Μέρκελ-Σαρκοζί με αγνόησαν και μου υπαγόρευσαν τις αποφάσεις τους (γιατί είμαι ανίκανος)
    -Επειδή το τελευταίο σχέδιο αφορά τον Ελληνικό λαό, το μέλλον του και εκχώριση εθνικής κυριαρχίας ζήτησα δημοψήφισμα (θα με έστελναν στρατοδικείο/ κρεμάλα αν το αποδεχόμουν μόνος)
    -Τα ξένα και εγχώρια κέντρα αποφάσεων δεν το δέχτηκαν αυτό και με οδήγησαν σε παραίτηση και συγκυβέρνηση (αυτό είναι αλήθεια-δεν παραίτησαν τον Παπανδρέου για το καλό της Ελλάδος)
    - Ο Σαμαράς συνεργάστηκε μαζί τους και (συν) εφάρμοσε αυτό το σχέδιο (όπως φαίνεται αυτό θα γίνει)
    Στο τέλος, ο Παπανδρέου θα παρουσιαστεί αντιστασιακός, που ατιμάστηκε για το καλό της πατρίδας, που υπέμενε ξυλοδαρμούς και ξεφτιλισμούς με χαμόγελο αντάξιο χριστιανού νεομάρτυρα για το καλό της πατρίδας κτλ κτλ, ενώ ο Σαμαράς...
    Δεν χρειάζεται να συνεχίσω τι θα γίνει στις επόμενες εκλογές που η ΝΔ θεωρούσε ότι έχει στο τσεπάκι..ιδιαίτερα αν συνεχίζουν να μας πιέζουν (που θα μας πιέζουν) ΕΕ-ΔΝΤ.
    Ψωμί, ελιά και (αντιστασιακό τώρα) Γιώργο Πρωθυπουργό!
    ΥΓ
    Ίσως ο Γ.Παπανδρέου να μην είναι του ύψους του πατέρα του, είναι όμως κοντά..

    • koinos_nous avatar
      koinos_nous @ Ευμένης 08/11/2011 17:23:23

      Δεν ειδες πως χεστηκαν ολοι με το οτι θα κανει δημοψηφισμα.
      Ασχετα με το οτι ο ανθρωπος ηταν ανικανος εσκεμενα η οχι , αυτο οφειλω να αναγνωρισω οτι ηταν μεγαλης μαγκιας μπλοφα, μεχρι και ο Σαμαρας "μασησε" και βιαστηκε να τα αποδεχτει ολα.

  5. ataktos avatar
    ataktos 08/11/2011 17:17:49

    Αυτήν την στιγμή ακόμη ο ΓΑΠ είναι πρωθυπουργός υπό παραίτηση, πολιτικά νεκρός, και ουδέποτε παραιτούμενος, και υπάρχει ένα σκοτεινό παρασκήνιο, με πλήρη συμμετοχή της αξιωματικής αντιπολίτευσης, το οποίο αναδίδει οσμή σήψης που θυμίζει τις χειρότερες στιγμές της βυζαντινής παρακμής. Ενώ αναζητείται “ευνούχος του Μεγάλου Παλατιού”

  6. Τασος avatar