#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/05/2010 22:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και τώρα μπορούν να βλέπουν την σκόνη μας



Πριν από αρκετά χρόνια, όταν το ζήτημα Κόκκαλη - Ζήμενς ήταν πάλι στην επικαιρότητα μια πολύ γνωστή βουλευτής είχε πει σε ένα κανάλι: «Μην δίνεται σημασία στο «Αντί», είναι περιορισμένης κυκλοφορίας περιοδικό».

Φυσικά η δήλωση εκείνη εξέφραζε το άγχος το προσωπικό της και του συστήματος που υποτίθεται ότι αντιπαλεύει για την απήχηση που είχαν κάθε φορά οι αποκαλύψεις του ιστορικού περιοδικού. Η κυκλοφορία του «Αντί» ήταν μικρή, αλλά η δύναμή του μεγάλη κι αυτό το ένοιωσαν καλά πολλοί.

Σήμερα ορισμένοι διακατέχονται από ίδιο άγχος και αγωνία για την αυξανόμενη απήχηση και επιρροή του www.antinews.gr. Και καταφεύγουν στην ίδια τακτική και λάσπη που πετάνε τόσο χρόνια οι ίδιοι και οι προκάτοχοί τους.

Δεν θα τους ακολουθήσουμε.

Γελάμε όμως πολύ όταν ορισμένοι ανώνυμοι σχολιογράφοι ισχυρίζονται ότι και το antinews έχει ….περιορισμένη κυκλοφορία, για να εκφράσουν έτσι την συμπαράστασή τους προς την γκρεμιζόμενη κυβέρνησή τους.

Σύμφωνα λοιπόν με τις στατιστικές της Google τις τελευταίες τέσσερις εβδομάδες το www.antinews.gr είχε:

472.858 Επισκέψεις

153.898 Απόλυτους μοναδικούς επισκέπτες

1.918.056 Προβολές σελίδων (ρεκόρ;)

35.332.927 hits

Ενώ αυτές τις ημέρες παρουσιάζει άνοδο της επισκεψιμότητας κατά 47,72%

Κι αυτά χωρίς καμία απολύτως διαφημιστική προβολή κλπ. Με την απήχηση μόνο των αναρτήσεών του και των σχολιαστών του.

Μπορούν λοιπόν να βλέπουν την …σκόνη μας

ΥΓ

Ο, τι και να κάνουν, όσα και να πουν, κανείς δεν τους πιστεύει πλέον. Θα χρησιμοποιούμε σε λίγο τις εφημερίδες μόνο για να τυλίγουμε τα ψάρια. Και η διαφήμιση θα πηγαίνει στο Διαδίκτυο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 08/05/2010 22:10:14

    Be ware! Μη γίνετε λόγω διαφημίσεων...φυλλάδες!

  2. scarab avatar
    scarab 08/05/2010 22:12:08

    Προσοχή φέτος στις ¨ειδικές¨... για να ανέβουμε και σε αυτόν τον τομέα :)

  3. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 08/05/2010 22:35:11

    Καλές εξελίξεις πάντοτε και η σκόνη να καταλήγει στα γρανάζια.

  4. Wolf avatar
    Wolf 08/05/2010 22:40:28

    Ο παππούς στο Χωριο μου έλεγε: παιδί την μηλιά που έχει μήλα πετροβολανε!!!

    Άλλωστε δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά, τη σκόνη σας θα φάνε Factor, ούτως η άλλως. Μη ξεχνάμε ότι είσαι μαθητής του Arikala, αν δεν κάνω λάθος!!! Και εκεί παληκαρια έχει πολύ ...σκόνη!!!

  5. anonymous avatar
    anonymous 08/05/2010 22:41:09

    καμια φωτο απο αλμα στο σπαθοβουνι εχετε;

    • Factorx avatar
      Factorx @ anonymous 08/05/2010 22:49:28

      Στο Σπαθοβούνι άρχισα να τρεχω μετά τον τραγικό θάνατο ενος συναθλητή. Με έκοβε λοιπόν ο συνοδηγός που ήταν απο την μεριά του ...δενδρου.

      Πέρα απο αυτό όταν το αυτοκίνητο κάνει μεγάλο άλμα επιβραδύνει - γιατί οι τροχοί είναι στον αέρα και δεν επιταχύνει.

      • anonymous avatar
        anonymous @ Factorx 08/05/2010 23:18:12

        και μεγαλο μαραζι για το αυτοκινητο οταν "προσγειωνεται" απο αλματα, και απο το συγκεκριμενο ειδικοτερα, αυτο παλι που το βαζεις;στοχος παντα οι τερματισμοι στις περισσοτερες δυνατες διαδρομες.δεν εχουν ολοι την τυχη να τους περιμενει ανταλλακτικο αυτοκινητο στο σερβις παρκ. αχχχ! παντως θα αξιζε να το δοκιμαζες δυνατα μια φορα.

  6. Orestios avatar
    Orestios 08/05/2010 22:41:56

    Έχω κάνει τρελλή προπαγάνδα για το antinews.gr. Σε νέους ανθρώπους κυρίως.
    Μπράβο antinews.

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ Orestios 08/05/2010 23:30:56

      έχεις όντως κάνει! χο!

      • Orestios avatar
        Orestios @ vardarskian 09/05/2010 01:38:45

  7. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 08/05/2010 22:45:01

    Τα αναμφισβητητα νουμερα αποδεικνυουν την απολυτη αξιοπιστια του. Παραμενει, ομως, παντοτε, το προβλημα να φτανουν μεχρι το τελευταιο (εννοω το πλεον απομακρυσμενο) ελληνικο σπιτι η εγκυρη ενημερωση που παρεχει και οι πολλαπλες καθημερινες επισημανσεις του. Για να ειναι ολοι οι Ελληνες ενημερωμενοι και να μην πεφτουν θυματα της υπουλης και μεθοδευμενης παραπληροφορησης της τηλεορασης μεσα στα ιδια τους τα σπιτια -εκεινο "το ειπε η τηλεοραση" πρεπει να τελειωσει πλεον και να καταλαβουν ολοι οι πολιτες τι πραγματικα συμβαινει στη χωρα αλλα και πως πρεπει να αντιδρουν σε καθε περιπτωση.

  8. ΣΟΦΙΑ avatar
    ΣΟΦΙΑ 08/05/2010 22:58:37

    Συγχαρητήρια και ευχαριστούμε!!!

  9. Factorx avatar
    Factorx 08/05/2010 23:07:21

    Έτσι πληροφοριακά: Η φωτογραφία είναι πρόπερσι απο το Ράλλυ Φθιώτιδος. Τρίτη σκασμένη (120χλμ) και γυρισμένο 20 μετρα πριν απο την στροφή, Ξεσηκώσαμε τον κόσμο αλλά ύστερα απο τρια χιλιόμετρα μείναμε απο κιβώτιο. τα ερμα τα γροσια που λενε

    • anonymous avatar
      anonymous @ Factorx 08/05/2010 23:18:49

      πολυ καλη τοποθετηση στη στροφη! excellence!

      • Factorx avatar
        Factorx @ anonymous 08/05/2010 23:19:31

        μερσί

  10. anonymous avatar
    anonymous 08/05/2010 23:17:08

    factorx: συγνωμη που σβήνω το σχόλιο, αλλά θα με δικαιολογήσεις σε λίγες ημέρες

  11. Factorx avatar
    Factorx 08/05/2010 23:35:34

    @anonymous 23:18: Ποτε δεν είχαμε στόχο τον τερματισμό, αλλά την προπονηση. Πηγαίναμε λοιπόν όσο μπορουσαμε πιο γρηγορα Θα το πω τώρα γιατι με την κρίση μάλλον δεν θα ξανατρέξουμε, οπότε δεν μας ενδιαφέρει. Ο Pentti Airikala μόλις είδε τον μικρό τον πηγε στην Prodrive στην Αγγλία !!!. "Είναι το νέο μου αστέρι" τους είπε. Και του λένε κάνε αγώνες ενα δυο χρονια να προπονηθείς και έλα ξανά. Ηρθε λοιπόν στην Ελλάδα και πέσαμε στην μιζέρια και στους άσχετους. Για να καταλάβεις πριν απο λίγες ημερες κατέβασαν ένα μπλογκ για Ραλλυ επειδή ενοχλούσαν κάποιους. Ξέρεις που τους είχαμε αυτούς; Στα δευτερόλεπτα με πολύ υποδεέστερο αμάξι, οταν δεν έσπαγε κάτι. Δες Ράλλυ Παλλαδιο 2006. Είμαστε τρίτοι Χ με Χατζητσοπάνη και 3'' απο Βωβό. Είμαι συνοδηγός και λέω του μικρού: σπάστο να πάρουμε τον αγώνα. Και το ...έσπασε. Σε δεξιά κλειστή, 500 μετρα απο τον τερματισμό σκάει το λάστιχο και φέρνουμε τρεις τούμπες στον αέρα. Εκει να δεις θέαμα. Μετά απο αυτό το αυτποκινητο δεν ηρθε ποτε στα ίσια σου, μπλέξαμε σε περιπέτειες, φαγαμε τα λεφτά και άστα να πανε.

    Εκανα λάθος που δεν αφησα τον μικρό έξω απο την αρχη. Αλλά δεν ειναι δα και η ζωή μας.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Factorx 09/05/2010 00:09:42

      εχει ο καιρος γυρισματα και ο μικρος εχει πολυ καιρο μπροστα του.αρκει να υπαρχει σωματικη ακεραιοτητα και υγεια.η ταχυτητα ειναι στο κεφαλι.κατεβαζουν και μπλογκ για ραλυ;τι ειναι αυτοι...

  12. καλαματιανός avatar
    καλαματιανός 09/05/2010 00:41:01

    Αν ο κάθε πολίτης αυτής της χώρας,σε κάθε γωνιά της ελληνικής γης,έίχε τη δυνατότητα να έχει πρόσβαση στο διαδίκτυο,να έχει ελεύθερη πληροφόρηση και όχι αυτή που του''σερβίρουν''τα ΜΜΕ της διαπλοκής,τότε είναι βέβαιο πως η πορεία της χώρας θα ήταν διαφορετική.
    Θέλω να ελπίζω πως μέρα με τη μέρα κάτι θα αλλάζει στην κοινωνία,την οργή και την αγανάκτηση , από τις συνέπειες της εμπλοκής του ΔΝΤ ,δεν μπορεί να την συγκρατήσει τίποτα,όσο και εαν ''παλεύουν ''κάθε βράδυ τα ΜΜΕ να ωραιοποιήσουν καταστάσεις.

  13. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 09/05/2010 00:44:09

    Φάκτορα δεν ήξερα ότι ασχολείσαι με τα ράλλυ. Γι' αυτό βλέπω αναρτήσεις σου στο μπλογκ του Καββαθά. Χαίρομαι ιδιαίτερα. Έτρεχε και εγώ πολύ παλιά το 81 με σταρλετ κπ 61. γκρουπ Α, 95 ίππους μοτέρ.

    Φοβερό αμάξι. Ακόμη το θυμάμαι....

    • Factorx avatar
      Factorx @ ΑΡΚΑΣ 09/05/2010 02:04:26

      !!!

      • ΑΡΚΑΣ avatar
        ΑΡΚΑΣ @ Factorx 09/05/2010 21:51:49

        Μήπως έκανα λάθος;

  14. καινός avatar
    καινός 09/05/2010 05:21:30

    Εγώ πάλι, δεν ήξερα καν ότι σχετίζεται το antinews με το ANTI ...

    (γκλούπ!)

  15. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 09/05/2010 11:23:22

    Φάκτορα,εκτός από το τύλιγμα των ψαριών,οι εφημερίδες σύντομα θ'άχουν κι άλλη χρησιμότητα.Το σκουριασμένο καρφί στον τοίχο παληάς υπαίθριας (τούρκικης)τουαλέτας,το πρόλαβες;

    • Factorx avatar
      Factorx @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 09/05/2010 14:32:46

      Μεγάλε τι μου θύμισες. Η "τουαλέτα" στο σπίτι που μεγάλωσα ήταν στην αυλή και ακριβώς όπως την περιγράφεις. Οταν έβρεχε ή χιόνιζε...γκιογκιό. Αλλα ρε γαμωτο τι απόλαυση ήταν να περπατας στο χωμάτινο πάτωμα με γυμνά πόδια το καλοκαίρι

      • Dimi avatar
        Dimi @ Factorx 09/05/2010 17:45:47

        Σάς Αγαπάμε. Και Σάς Ευχαριστούμε που Υπάρχετε!